Author Topic: Šta sam lijepo/so-so/ružno od serija gledao...  (Read 448540 times)

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

ridiculus

• 5
  • 3
    • Strahoslovni domen999
Re: Šta sam lijepo/so-so/ružno od serija gledao...
« Reply #3000 on: 22-10-2016, 00:02:42 »
Te nove generacije imaju ove internete i tako to, pa neka se upoznaju sa maestrom, a ne da gube vrijeme na seriju

To je kao da si rekao da svaka izvedba Magbeta u kojoj Elen Teri ne igra Lejdi Magbet nije vredna gledanja. (Zanemarimo sada vremensku razliku. Pričam o konceptu.)
Znate... u početku beše Šala, i Šala beše...itd

Pizzobatto

• 4
  • 3
« Reply #3001 on: 22-10-2016, 00:10:14 »
Da ipak naglasim na koji način je ovo blisko Hausu, sem posvećenosti da riješi misteriju. Zanimljivo su to neki na imdb vidjeli, naime, da je ovo Haus nekoliko godina nakon finala serije. Dakle, drugačijeg raspoloženja.
šta će mi bogatstvo i svecka slava sva kada mora umreti lepa Nirdala

Pizzobatto

• 4
  • 3
« Reply #3002 on: 22-10-2016, 00:11:51 »
Te nove generacije imaju ove internete i tako to, pa neka se upoznaju sa maestrom, a ne da gube vrijeme na seriju

To je kao da si rekao da svaka izvedba Magbeta u kojoj Elen Teri ne igra Lejdi Magbet nije vredna gledanja. (Zanemarimo sada vremensku razliku. Pričam o konceptu.)

I ja isto pričam o konceptu zvanom Mel Gibson!

ridiculus

• 5
  • 3
    • Strahoslovni domen999
« Reply #3003 on: 22-10-2016, 00:13:30 »
Pa da, to je deo tvog bios-a, ne možeš bez toga. Ne znam što sam uopšte našao išta čudno u tome.

Dybuk

• 4
  • 3
  • ведьма
« Reply #3004 on: 22-10-2016, 00:16:59 »
Bato, da, naglasio si drugacije raspolozenje i razliku u odnosu na dobrog doktora; to je jasno. malo me brine to drugacije raspolozenje, :lol: ali ce vidimo.

Pizzobatto

• 4
  • 3
« Reply #3005 on: 22-10-2016, 00:27:42 »
Ne da je samo raspoloženje u pitanju, lik je i fizički propo!

Inače, imdb je blago skrenutih tumačenja, koja će možda sve pogoditi na kraju

1. Dexter meets Dr House
2. Basic Instict :)

ridikuli, jel to tvrdiš da sam programiran da budem pametnjaković, to mi je jedna od najdražih karakteristika, cheers mate!

ridiculus

• 5
  • 3
    • Strahoslovni domen999

crippled_avenger

• 4
  • 3
    • http://dobanevinosti.blogspot.com
« Reply #3007 on: 25-10-2016, 16:23:28 »
GOLIATH Davida E. Kelleya i Jonathana Shapiroa predstavlja pravo osveženje u ovim danima žestokog slow burninga u serijama poput WESTWORLDa. Ono što me naročito raduje jeste suštinski comeback old school scenarista kao što je David E. Kelley koji je u GOLIATHu uspeo da ga zapapri kao najsvežiji nu school junoša, samo sa onom pripovedačkom ekonomijom i onim šarmom u postavci likova koji je krasio najbolje network serije starog kova.

Billy Bob Thornton u ulozi advokata pijanice Billy McBridea uspeva da napravi jednu od svojih kultnih uloga. On je nevaljala pijandura, cinik, sjajan advokat, fan Anspaughovog filma HOOSIERS u koji očigledno projektuje svoju životnu priču, sve u svemu jedan pravi autsajder koga volimo. Shapiro i Kelley ga tako postavljaju bez stida, i bez zazora. McBride funkconiše od prve sekunde kada se pojavi na ekranu, kao najsočniji network junak i tu nema nikakvih mistifikacija kojima su cable i streaming servisi postali skloni.

To sve ne znači da GOLIATH u pojedinim momentima ne odlazi daleko od tipične legal i procedural rute. Ona itekako odlazi u smeru onoga što network ne dopušta, međutim nikada autori ne zaboravljaju da je ovo televizijska serija pre svega, i da niko nije došao da trpi njihova ispoljavanja u formi televizuelnih romana.

Thornton je okružen odličnom podelom koju predvode Maria Bello i Molly Parker i one za razliku od njega ne samo da igraju odlično već nude i nešto novo. Dok je Thornton na svojoj liniji jedinog pravog Matthauovog naslednika, Bello i Parker donose svežu energiju iako su prekaljene glumice, a svi drugi glumci sa ovakvim interpretacijama u centru ne moraju da lutaju. Olivia Thirlby se odlično snalazi kao lisbetsalanderovska mlada advoklatica sa teškom govornom manom, a William Hurt donosi neophodnu "težinu" i perverznost najekscentričnijem liku u priči.

GOLIATH bi mogao proći kao event serija bez problema ali ako bude prilike, rado bih gledao i open ended seriju.
Nema potrebe da zalis me, mene je vec sram
Nema potrebe da hvalis me, dobro ja to znam

Dybuk

• 4
  • 3
  • ведьма
« Reply #3008 on: 26-10-2016, 18:37:03 »
I ja gledam Goliath, odusevljena sam, pre svega glumackom podelom.

Bili Bob i Marija Belo su neverovatno gledljivi, a posebno me raduje svaki kadar sa Bilijevom sajdkikicom u seriji - Peti, (Nina Arianda) zena je genijalna i presimpaticna (podseca me malo na benevolentniju Kortni Lav). ma, svi su mnogo dobri. odlicno, sve preporuke!!!

ridiculus

• 5
  • 3
    • Strahoslovni domen999
« Reply #3009 on: 28-10-2016, 11:42:54 »
Nastavljam Penny Dreadful, umesto da gledam The Kettering Incident ili Ghostwatch, ili čitam Ballingrud-a ili Laird-a Barron-a, ili igram Oxenfree ili Duskers - i... ne žalim se.  xdrinka

Druga sezona je bolja od prve (na osnovu prvih nekoliko pogledanih epizoda), fokusiranija, kompaktnija. Osim toga, Helen McCrory...uh. xrotaeye

Najbolja veštica na TV-u ikad.

Dybuk

• 4
  • 3
  • ведьма
« Reply #3010 on: 31-10-2016, 22:36:18 »
Mnogo dobra poslednja epizoda 3. sezone The Strain.

ako je iko mislio da je Zak novi Kuuurl, ne, mali je jos gori! xfuck5

see ya after nuclear winter, yeah.

Agota

• 4
  • 3
This is a gift, it comes with a price. Who is the lamb and who is the knife. Midas is king and he holds me so tight. And turns me to gold in the sunlight ...

Pizzobatto

• 4
  • 3
« Reply #3012 on: 08-11-2016, 18:48:04 »
Излуђех, не могу да нађем крштен сајт за домаће серије. Ништа што изгуглам не ради.

Има ли какав торент или нешто

Ugly MF

• 4
  • 3
  • Natural born FlatEarther!!!
    • https://www.facebook.com/Art-of-Bojan-Vukic-396093920831839/
« Reply #3013 on: 08-11-2016, 18:58:03 »

Pizzobatto

• 4
  • 3
« Reply #3014 on: 08-11-2016, 19:51:08 »
О'лично! Фала!

crippled_avenger

• 4
  • 3
« Reply #3015 on: 20-11-2016, 20:36:30 »
Pogledao sam CHANNEL ZERO, SyFy anthology seriju od šest epizoda koja je obradila CANDLE COVE creepypastu Krisa Strauba. Moram priznati da je ova serija u produkciji Maxa Landisa i režiji Craig Williama Macneilla ima vrhunski horor integritet. Macneill je stekao određenu reputaciju sa filmom BOY i u CHANNEL ZERO uspeva da je ojača što se mene tiče prebacujući estetiku indie horora na televiziju. Ovo je serija bez bombastičnosti, sa većim akcentom na atmosferu i slow burn nego na jump scares, šarenilo, ciku i vrisku. U određenom smislu, uprkos velikom broju Kingovih televizijskih ekranizacija, ovo je jedna od onih “kingovskih ekranizacija” koje ih znatno nadmašuju iako sam King nije umešan u nju. Međutim, Kingova atmosfera malog mesta, traume iz detinjstva koja se reaktuelizuje u stvarnosti itd. su tu.

Ono u čemu me je CHANNEL ZERO ostavila hladnim, kao i mnogi indie horori, kao i mnogi Kingovi radovi, kad smo već kod toga, jeste zapravo sama Strava koju nam prikazuje. Ona mi naprosto nije bila dovoljno zanimljiva i nije me držala u dovoljnoj tenziji.

Ono što me je zapravo drAlo u najvećoj tenziji u ovoj seriji koju je kreirao Nick Antosca jeste zapravo sam način kako je realizovana, i ozbiljnost pristupa, od vizuelnosti do glume. Stoga, mislim da će ova serija biti zanimljivija gledaocima koji su receptivniji prema Stravi koju je osmislio Straub.

Ugly MF

• 4
  • 3
« Reply #3016 on: 24-11-2016, 16:46:26 »
Stan against Evil!
Genijalni John c.Mcginli u ulozi retajardiranog policijskog serifa tipa Asha . Samo protiv vjeshtica i dimnza!
Hilarijusno!

I serija Travelers, kanadjani tipa put kroz vreme.Kolko je malo para potrebno a onako dobro snimiti.Umetnost!
Ljubomoran sam, majke mi, kako su se setili,,,,dobro,interesantno, a nista ne kosta!

Agota

• 4
  • 3
This is a gift, it comes with a price. Who is the lamb and who is the knife. Midas is king and he holds me so tight. And turns me to gold in the sunlight ...

Ugly MF

• 4
  • 3
« Reply #3018 on: 05-12-2016, 20:01:40 »
Dirk Gently's Holistic Detective Agency
http://www.imdb.com/title/tt4047038/?ref_=nv_sr_1

Razbija!

Ugly MF

• 4
  • 3
« Reply #3019 on: 07-12-2016, 01:45:13 »
Gleda li iko seriju POLDARK?
Meni bolja od DowntonEbi, to je taj šmek.Refrešing.
E, da, sezona i po, nema pedera ni lezbejki, go figjur!

http://www.imdb.com/title/tt3636060/?ref_=nv_sr_1

Agota

• 4
  • 3
« Reply #3020 on: 07-12-2016, 01:52:35 »
Gleda li iko seriju POLDARK?
Meni bolja od DowntonEbi, to je taj šmek.Refrešing.
E, da, sezona i po, nema pedera ni lezbejki, go figjur!

http://www.imdb.com/title/tt3636060/?ref_=nv_sr_1

pokušala. negledljivo...iritantan cast pre svega

Ugly MF

• 4
  • 3
« Reply #3021 on: 07-12-2016, 02:02:32 »
Grešiš, ovde su svi do perfekcije kastovani.
Face su prajsles! Vidiš facu i odma ti jasan karakter koji će da ispolji ! To samo Briti mogu!
Genijalci!
Kili iz Hobita se drži skroz okej za naslovnog!

crippled_avenger

• 4
  • 3
« Reply #3022 on: 12-12-2016, 15:23:47 »
DIRK GENTLY'S HOLISTIC DETECTIVE AGENCY Maxa Landisa je jedna od najboljih televizijskih serija ove sezone. Britanska adaptacija koju je radio Howard Overman je bila kvalitetna, ali Landisova odlazi korak dalje, između ostalog i zbog toga što je Overmanova bila vrlo britanska po svom karakteru, svedena i fokusirana na tražnje neobičnog u običnim stvarima dočim američka ima u sebi sav barok holivudskog pristupa, sa obiljem neobičnog u običnom, ali i masom neobičnog, sa dosta povremeno visokooktanskog humora, akcije, fantastike, pa i humora. Dok je Overmanov GENTLY suštinski bio aproprijacija Holmesa samo u drugom ključu, Landisova serija pomera holmesovsku paradigmu koja opstaje u osnosima glavnih junaka u domen buddy cop filma.

Landisova serija istovremeno uspeva da bude izuzetno komična, da dekonstruiše i parodira žanr a potom da ga na neverovatan način uz visok stepen ubedljivosti i reaktuelizuje. Otud, ova serija jeste komična i apsurdna ali spada i u red žanrovski ubedljivijih radova u ovom trenutku na televiziji.

Ono što je međutim ključni adut ove serije jeste njen stil, i u scenarističkom i u vizuelnom pogledu. Seriju je režiralo nekoliko filmskih reditelja - Dean Parisot, Paco Cabezas i Tamra Davis i taj "filmski" stil se itekako oseća. Serija je pripovedački zgusnuta, intenzivna, takva je i vizuelno i slobodno se može reći da se obraća publici koja je do sada već prezupčila u pogledu gledanja filmskog i televizijskog programa - dakle NAMA.

Glumačka podela je izvanredna, pored dokazanih kadrova tu su i nova imena kao što je Hannah Marks za koja verujem da će ostaviti svoj pečat u geek kulturi.

Vest da je DIRK obnovljen za drugu sezonu ispunjava me velikom radošću i optimizmom. Za razliku o STRANGER THINGS koja mi deluje kao idealan event series, DIRK zaista nudi prostor za open-ended pristup.

Dybuk

• 4
  • 3
  • ведьма
« Reply #3023 on: 15-12-2016, 12:52:26 »
Ne znam da li se vec pominjala ovde, ali ja pocela The Night Of. I, odlicna je! Ce se bindzuje :lol:

Pizzobatto

• 4
  • 3
« Reply #3024 on: 15-12-2016, 13:06:44 »
Javljaj, kažu zli jezici da je to nesuđena 3. sezona Trudetektiva. Daleko bilo, neka bude odličan Night of, al da bude i Trudetektiv!

Dybuk

• 4
  • 3
  • ведьма
« Reply #3025 on: 15-12-2016, 13:16:09 »
Nije, nije TD. Bar ja to ne vidim, ovo ti je bas socijalno angazovana krimi drama, koja konstantno provlaci taj strah od muslimana (Arapa) i islamofobiju kod Amerikanaca. Arab is a new black. Plus, Dzon Torturo.

Preporucujem da je skines (samo 10 ep), jer se evo i Exorcist i Chance privode kraju, pa taman uvedes novu seriju.

Pizzobatto

• 4
  • 3
« Reply #3026 on: 15-12-2016, 13:29:59 »
Prvo Last Man on Earth!

Ugly MF

• 4
  • 3
« Reply #3027 on: 15-12-2016, 18:42:25 »
Nije, nije TD. Bar ja to ne vidim, ovo ti je bas socijalno angazovana krimi drama, koja konstantno provlaci taj strah od muslimana (Arapa) i islamofobiju kod Amerikanaca. Arab is a new black. Plus, Dzon Torturo.

Preporucujem da je skines (samo 10 ep), jer se evo i Exorcist i Chance privode kraju, pa taman uvedes novu seriju.
Meni svi arapi i indijci dosadni za gledanje.Svi mi isti i nezanimljivi.
Više volim da gledam kineze i japance, čak mi njiove face zanimljivije i raznolikije od ovih.
Ja počeo da gledam i onu seriju Incorporated, iako mi onaj što tvrdi da je mehikanac suviše zaličio na arapina, ali prestao kad se pojavio gej u drugoj epizodi.

tomat

• 4
  • 3
« Reply #3028 on: 15-12-2016, 19:45:15 »

ja nađoh 8 epizoda, i vikipedija veli da je tako.
Arguing on the internet is like running in the Special Olympics: even if you win, you're still retarded.

Dybuk

• 4
  • 3
  • ведьма
« Reply #3029 on: 15-12-2016, 20:38:54 »
U pravu si tomat, mada Imdb tvrdi 9, valjda racunaju neki 'unaired pilot'. Kratka serija, a bas dobra!

Ugly, meni svejedno, kast nije kompletno pakistanski or votevr, ima ih svijeh tipova, rasa, vera...a dobro glumi klinac. Bar nema gejeva! Za sad!  :lol:

Pizzobatto

• 4
  • 3
« Reply #3030 on: 15-12-2016, 20:44:06 »
Nema gejeva ni u Last Man on Earth!

Dybuk

• 4
  • 3
  • ведьма
« Reply #3031 on: 15-12-2016, 20:48:43 »
Tj...khm...ima neki trans karakter al on je skroz sporedan i pojavljuje se eto tako, sporedno. Nije vazno za pricu!

Ugly MF

• 4
  • 3
« Reply #3032 on: 15-12-2016, 20:49:38 »
Svejedno, Last man mi ima suviše glumaca za takav naslov, a i bezveze mi likovi, počeo ja, pola epizode i zajebo....nešto mi nije tad legla,,,mooooožda nekad....e, ja sam i Big Bang Theory počeo kad se navršila 4 sezona :wink: ....
Glupi naučnici , ionako to gledam zbog Starwars referenci .

Možda i overim ove Dibučicine Arape ako ne bude gejova.

Pizzobatto

• 4
  • 3
« Reply #3033 on: 15-12-2016, 20:51:34 »
U Last Manu kao ima lezbejki al poslije ispadnu bi!

Tako da nema brige, svi gejevi su počišćeni epidemijom koja je odnijela čitavo čovječanstvo.

Pizzobatto

• 4
  • 3
« Reply #3034 on: 15-12-2016, 20:55:49 »

Svejedno, Last man mi ima suviše glumaca za takav naslov

U tome je fora!

Glavni lik je muškarčina koja podriguje jer misli da su sve žene njegove, pošto je the last man.

Al sudbina kleta ga stalno ometa!

Ugly MF

• 4
  • 3
« Reply #3035 on: 15-12-2016, 22:29:53 »
Ma lezbejke ne postoje, to je izmišljotina ove nakaradne populacije!
Tako da bez problema mogu da gledam Supergirl, ali Arrowa odavno samo premotam da vidim poslednju scenu, i scene fajtova, naravno...pojavio se Dolf Lundgren!
I Flasha odavno gledam na FastForward (no pun intended :) zato što veću smaračinu od serije odavno ne viđeh! Nasro se DC tv universe pošteno po sebi sa gej propagandom, jedino što mi ne smeta je Pingvinova pederaja u Gothamu, pošto tamo ima smisla!

Ugly MF

• 4
  • 3
« Reply #3036 on: 15-12-2016, 23:38:40 »
Al' zato serija Vikings razbija i gde neće!
De nađoše onu četvoricu sinova Ragnara Lothbroka, da se svi izmotavaju i kad pričaju da imitiraju njega!
Scene sa njima me oduševljavaju, alal im detalj!
Ne znam Koju seriju više volim, Vikingse ili Avatar the Last Airbender.

zosko

• 4
  • 3
« Reply #3037 on: 15-12-2016, 23:49:20 »
pratis i stripove koji se "zbivaju izmedju sezona"? godhead, uprising? :roll:

Ugly MF

• 4
  • 3
« Reply #3038 on: 16-12-2016, 00:11:44 »
jooook?
prvi put čujem!

zosko

• 4
  • 3
« Reply #3039 on: 16-12-2016, 00:17:48 »
hm, nisam gledao seriju, u biti citam samo stripove, ali racunam da se ovi odnose na tu.

Ugly MF

• 4
  • 3
« Reply #3040 on: 16-12-2016, 01:22:30 »
To je to, serija je zakon.
Onaj Starzov Spartacus nemre ni da prismrdi.
Ovo je kao Rome, ili čak Gejmotron ali bez tupavih fantazija.
Pogledaj, nećeš protraćiti vrijeme!

zosko

• 4
  • 3
« Reply #3041 on: 16-12-2016, 10:37:15 »
agli, moram priznati: bojim se.
sinkroniziram se vec i sa marvelom, a ako se jos navucem na druge medije osim stripa, izvisio sam.
a vikinzi jesu opasni. :cry:

Ugly MF

• 4
  • 3
« Reply #3042 on: 16-12-2016, 11:41:18 »
Potpuno te razumijem!
Ja sam ruku sablažnjavanja osakatio sekući prst igranja video igrica!!!
Sad mi je jedina uteha Plants vs Zombies na klinjinom samsungu dok sam na 'broju dva' keramičkog trona!

crippled_avenger

• 4
  • 3
« Reply #3043 on: 16-12-2016, 16:40:01 »
Krenuo sam da gledam SOUTHLAND kreatorke Ann Biderman, kad je reč o velikom ekranu nama najpoznatijoj po saradnji sa Mannom na filmu PUBLIC ENEMIES. Kasnije je kreirala seriju RAY DONOVAN.SOUTHLAND je odlična, sirova, realistički usmerena policijska serija koja pokušava da u maniru socijalnih melodrama iz vremena studio Warner Brothers pokazuje sve nivoe ternskog policijskog rada u LA. Naravno, rezultat je heightened reality u kome pored bizarnih spam poziva, policajci mahom imaju zanimljive slučajeve. U određenom smislu, SOUTHLAND se može posmatrati kao uniformisana varijacija na HOMICIDE.

Ova serija je krenula na NBCju i posle je prešla na TNT. Već u prvoj sezoni prepoznaje se nekoliko star turn uloga, pre svih Ben Mackenzie koji će kasnije biti nosilac serije GOTHAM, zatim Michael Cudlitz, Regina King, Kevin Alejandro i Shawn Hatosy koji su vrlo brzo uspeli da izbace svoje likove u prvi plan.

Za razliku od većine serija, SOUTHLAND u prvoj sezoni smenjuje samo dva reditelja na kormilu svojih sedam epizoda a stil koji guraju je blizak "dokumentarizmu" HOMICIDEa ali sa određenom gotovo found footage notom u pojedinim scenama. SOUTHLAND je serija koja je svojom vizuelnom koncepcijom svakako uticala na film END OF WATCH.

usputni_boem

• 2
« Reply #3044 on: 23-12-2016, 10:01:10 »
Odgledao sam The Night Of. Prve dve epizode odlicne (posebno tenzija u prvoj), ali posle se razdovnjava. Arapkinja advokatica mi je tu visak, voleo bih da su se mnogo vise koncentrisali na misteriju i istragu. Posle druge epizode, ocekivao sam da ce Boks vise da istrazuje i, iako je subtle beast, predje na stranu dobra do neke 5-6. epizode. Najveci kvaliteti serije: Naz i Stoun. 

Dybuk

• 4
  • 3
  • ведьма
« Reply #3045 on: 23-12-2016, 18:36:15 »
Pogledala 1. epizodu The OA. Taman me misterija zaintrigirala, kad odose u Rusiju i taj kosmos...wtf. Ima li neko da je gledao, da prokomentarise?

Ugly MF

• 4
  • 3
« Reply #3046 on: 23-12-2016, 18:54:45 »
Ja sam na 6 epki....
Malo sporo, ali dobro. Sobzirom na današnju ponudu, bolje gledati nego ne gledati....
još dve i po epizode i znaću dal' ima zadovoljavajući kraj :)

Dybuk

• 4
  • 3
  • ведьма
« Reply #3047 on: 27-12-2016, 01:22:28 »
Nisam sigurna sta da mislim o seriji, Ugly.

Pogledala sve epizode, katkad delovalo ko pos'o, iskrena da budem. Kraj dobar, ali u neskladu sa prezentovanim tokom ostatka serije. Il' ja nisam dorasla ovoj:

a) genijalnosti
b) brljotini.

Tko zna.

Ugly MF

• 4
  • 3
« Reply #3048 on: 27-12-2016, 16:35:10 »
Hm, potpuno te razumem, do te mere,da osećam neki PMS kad pomislim na ovu seriju.... ;)
Enivej, gledam to kao lavli rajd, mada mi se ne sviđa improvizovani ples, suviše je cheeezy,
a što se kraja tiče, osećam se pomalo prevarenim, ipak sam hteo neki vizualni revlejšn i satisfakšn u vidu transdimenzionalnog džampa ili efekta....

Al' to je samo moja femin'n sajd...

Dybuk

• 4
  • 3
  • ведьма
« Reply #3049 on: 27-12-2016, 16:55:27 »
ipak sam hteo neki vizualni revlejšn i satisfakšn u vidu transdimenzionalnog džampa ili efekta....

Al' to je samo moja femin'n sajd...

A ovo je tvoja maskulin sajd!

I ja sam to ocekivala. Da se razumemo, te druge dimenzije, skakanje, iskakanje i ostali mambo dzambo definitivno nije moj fazon, ali sam htela da vidim kako spasava Homera (feminin sajd!)

Trebalo bi da budem zadovoljna krajem, jer je taj cheesy ples i mastarija nasla primenu u stvarnom zivotu, u jednom vrlo realnom scenariju. Now that I can get behind!