Author Topic: Šta sam lijepo/so-so/ružno od serija gledao...  (Read 539874 times)

0 Members and 3 Guests are viewing this topic.

scallop

• 5
  • 3
Re: Šta sam lijepo/so-so/ružno od serija gledao...
« Reply #3400 on: 10-06-2020, 22:16:39 »
Ja sam prizeman tip i gledam TV serije na redovnim programima. Navukao sam se na TV seriju "Stumptown". Bio bi standardna triler serija da ne sadrži toliko emocija pa mi deluje ljudski. Prija mi.
Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience. - Mark Twain.

milan

• 4
  • 3
« Reply #3401 on: 11-06-2020, 20:19:43 »
Nisam gledao seriju, ali strip po kojem je pravljena je dosta dobar. Dakle, preporuka.

cujkebr

• 2
« Reply #3402 on: 18-06-2020, 23:11:59 »
Šta kažete na Hunters ? Meni je baš dobra serija.

cujkebr

• 2
« Reply #3403 on: 20-06-2020, 00:37:07 »
Šta kažete na Hunters ? Meni je baš dobra serija.
Hvala vam drugari na vasem opsirnom i detaljnom odgovoru, divni ste i kolegijalni kao i uvek,tatatatira...Koliko ljudina na jednom izabranom mestu, slava vam...

ridiculus

• 5
  • 3
    • Strahoslovni domen999
« Reply #3404 on: 20-06-2020, 16:26:43 »
Koliko ljudina na jednom izabranom mestu, slava vam...

Prosečan broj ljudi koji pišu na ovoj temi, po jednom danu, je između jedne četvrtine i jedne desetine, a to nije dovoljno ni za poštenog patuljka!

Ja nisam gledao Hunters, a, za razliku od mnogih, obično o onome što ne znam ne mislim ništa. Pa onda nema smisla ni da komentarišem.

Ali sam gledao Legion, i sad sam pri kraju druge sezone. Ovo je esencija onog što se u narodu zove mind-fuck. Verovatno suviše intelektualno za fanove ovakvih serija - iako zaista ne znam kakve serije bi bile slične. Legion je nešto između Doom Patrol i Twin Peaksa i nikako nije obična superherojska serija, ako uopšte jeste. Drugima će biti suviše ne-formalno, u smislu da tvorac Noah Hawley suviše razbija formu TV serije na mnogim mestima i odlazi u medije manje ograničene racionalizmom. Videćemo još kuda ovo ide, ali produkcija je bar vrhunska. I Dan Stevens je odličan u glavnoj ulozi.
"I call this interesting effluvia synergy! A distillation of poison and malice bound to an artificial will by a pseudo-life!"

crippled_avenger

• 4
  • 3
    • http://dobanevinosti.blogspot.com
« Reply #3405 on: 25-06-2020, 00:18:29 »
LAs FINEST je serija koju je producirao Jerry Bruckheimer kao spin-off filmskog serijala BAD BOYS baziran oko lika Syd Hudgens koju je u BAD BOYS 2 igrala Gabrielle Union. Serija je imala skup pilot i na kraju nije dobila pick up za bilo koji network da bi na kraju ipak bila snimljena za Spectrum, jedan dosta opskuran kanal trgovinskog lanca.

Međutim, Fox je tokom epidemije COVID-19 upao u krizu sa programom tako da će prva sezona reprizno a druga sezona premijerno ipak tamo naći dom.

Da li je LAs FINEST zaista toliko slaba da nije zaslužiola mesto na networku. Po onom uzorku koji je onomad gledala kritika, rekao bih da je to tanka network serija, akciona policijska komedija koja ima žene u glavnim ulogama umesto muškaraca. Ništa posebno, ali ništa toliko loše da se nije videlo na networku.

Međutim, na osnovu gledanja cele serije, moram reći da zapravo jeste ispod nivoa čak i network serije. Ona kreće kao policijski epizodični show koji u svakoj epizodi ima novi slučaj i neki opšti arc i misteriju koji gura kroz celu sezonu da bi onda negde posle prve trećine sezone počela da se bavi isključivo tim glavnim arcom bez ovih case of the week zapleta.

Brandon Margolis i Brandon Sonnier nažalost nisu napravili dovoljno atraktivan osnovni slučaj i misteriju da bi serija mogla da opstane bez case of the week segmenta i u tom delu ona doživljava potpuni sunovrat.

Nažalost, osim lika Syd Hudgens koja je bila energična i sexy pre 17 godina, a sada je zatičemo životno u sličnoj situaciji ali isto tako i bitno stariju, dakle u jednom nezadovoljavajućem stanju jer bi junakinja sa takvim arrested developmentom morala biti na neki način opravdana, nema nekih suštinskih crossovera sa BAD BOYSima. Možda će ih biti. Ipak ako sudimo po Syd Hudgens ona nije prošla onu transformaciju koju su odradili Lowery i Burnett u BAD BOYS FOR LIFE, i ušla je u šerifovske godine sa maltene rukijevskim stanjem svesti.

Jessica Alba pak igra junakinju koja je u braku sa mladim tužiocem i udovcem i njegovom ćerkom u pubertetu, i taj lik deluje utemeljenije ali opet ni tu nema ničega živog.

LAs FINEST ne preuzima apsolutno ništa značajno od BAD BOYS serijala u pogledu estetike, ili barem ništa što serije u proseku ne preuzimaju, nije imala čak ni na pilotu neko jako redieljsko ime.

Sve u svemu, verovatno je emitovanje na Spectrumu uopše omogućilo da LAs FINEST dobije drugu sezonu. Implozija programske koncepcije Foxa nudi ovoj seriji priliku za iskupljenje. I ona to možda može da izvede.
Nema potrebe da zalis me, mene je vec sram
Nema potrebe da hvalis me, dobro ja to znam

crippled_avenger

• 4
  • 3
« Reply #3406 on: 25-06-2020, 00:18:53 »
Dve serije u kojima trenutno naročito uživam - HIGHTOWN i SNOWPIERCER.

milan

• 4
  • 3
« Reply #3407 on: 25-06-2020, 08:21:44 »
Znaci, Snowpiercer vredi?

crippled_avenger

• 4
  • 3
« Reply #3408 on: 26-06-2020, 01:25:53 »
Znaci, Snowpiercer vredi?

Pa mislim, nije to u ravni Bongovog filma ni po jednom osnovu, niti pokušava da bude. Ali kao zverka drugog tipa, unutar tog miljea (produkciono dobro dizajniranog što je jako važno za tu vrstu koncepta) meni je odlično. Pruži mu priliku, koncipiran je kao murder mystery.

crippled_avenger

• 4
  • 3
« Reply #3409 on: 26-06-2020, 01:28:00 »
STARGIRL je simpatična serija. Ide na DCU i na CW i srećom kombinuje te dve estetike. Produkciono je bogatija i maštovitija od stvari sa CW ali nije onako grimdark kao DCU. E sad, što bi se neko kretao tom ničijom zemljom kao gledalac, ne bih da prejudiciram ali meni je leglo za sada, plus deluje kao da ima jasnu viziju kako će isterati zaplet u sezoni...

milan

• 4
  • 3
« Reply #3410 on: 26-06-2020, 08:26:09 »
I meni je Stargirl bas legao, mada sam to i ocekivao posto mnogo volim Dzefa Dzonsa (zbog njegovog Green Lanterna od pre petnaestak godina sam se vratio redovnom citanju i pracenju DC stripova).

lilit

• 5
  • 3
« Reply #3411 on: 26-06-2020, 23:03:30 »
vratih se nazad pa vidim da vam se uglavnom nje dopao westworld. meni je super. dve sezone. sad počinjem treću.
That’s how it is with people. Nobody cares how it works as long as it works.

klem

• yeah
  • 3
  • boss
« Reply #3412 on: 08-07-2020, 18:29:13 »
gledo sam goliath prve dve sezone

dobra advokatska serija sa bili bob torntonom
i'm hardcore

crippled_avenger

• 4
  • 3
« Reply #3413 on: 17-07-2020, 01:09:15 »
HIGHTOWN Rebecce Cutter je Bruckheimerov ulet u Peak TV, detekstivska serija koja je išla na kanalu Starz koja je poslužila kao sjajna spona, ako ništa a ono za fanove serije ANIMAL KINGDOM dok čekaju novu sezonu.

Monica Raymund maestralno igra glavnu junakinju, detektivku lezbejku koja istražuje slučaj ubistva na Cape Codu povezanog sa trgovinom opiodnim lekovima, dok se uporedo bori sa svojim alkoholizmom, narkomanijom i suspenzijom na poslu, jer ona zapravo inače radi u ribarskoj inspekciji.

James Badge Dale je takođe sjajan kao “pravi” policajac čija je doušnica žrtva tog ninicijalnog ubistva od kog kreće da se raspliće priča. Dale gradi sjajnu karijeru, nenametljivo polako a u SPARROW CREEKu je pokazao da je zreo da iznese ovakvu ulogu. Ako je Monica glumačko otkrovenje ove serije onda je Dale njom zacementirao svoj uspon.

Režija je drugačija od stvari koje Bruckheimer inače radi. Uprkos tme što ima špicu koja deluje bruckheimerovski, sam dramski sadžaj je vibrantan, uzbudljiv, energičan, a u ekipi reditelja, pozajmljen je i Dave Rodriguez iz ANIMAL KIGDOMa koji je imao značajnu rediteljsku ulogu u prošloj sezoni.

HIGHTOWN je odobren za drugu sezonu, Njegov ishd je takav da zaista i deluje kao da namerava da produži priču. Ali i da serija nije dobila drugu sezonu takav kraj bi bio divno pesimističan.

crippled_avenger

• 4
  • 3
« Reply #3414 on: 17-07-2020, 01:16:52 »
LA TREVE je belgijska serija koju su kreirali Stephane Bergmans, Benjamin d’Aouste i Matthieu Donck.

Gledao sam je na RTSu a prethodno je između ostalog bila i na Netflixu, dakle dobacila je do globalne publike.

Reč je o upmarket krimiću, sa detektivom koji ima duševne probleme, ubistvom koje (naravno) razotkriva dublju priču o problemimamu jednoj varošici, sve u svemu to je jedna solidna priča dostojna emitovanja na Javnom servisu.

Rediteljska realizacija je sigurna, LA TREVE ima film look, i kao ključna i jedina zamerka u prvoj sezoni može biti previše preokreta i red herringa oko toga ko je ubica čime se pomalo obezvređuje krajnje rešenje slučaja, koje na kraju deluje i pomalo usiljeno i mene generalno nije zadovoljilo, ni emotivno ni intelektualno.

Ako stignem, ispratiću i drugu sezonu.

crippled_avenger

• 4
  • 3

tomat

• 4
  • 3
« Reply #3416 on: 03-08-2020, 00:54:59 »
pogledao Belgijsku seriju Tabula Rasa, jako interesantan psihološki triler, preporuka

https://www.imdb.com/title/tt5197860/
Arguing on the internet is like running in the Special Olympics: even if you win, you're still retarded.