Author Topic: DRTI SAnGITA !!!  (Read 236379 times)

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Meho Krljic

• 5
  • 3
DRTI SAnGITA !!!
« Reply #200 on: 12-08-2008, 11:53:57 »
Hah. Da, actually ima logike. Mono je, barem za sada, dosledan u svojoj bolesti što treba ceniti. A nije da nema smisla za humor (Rakijom i gudrom se borim protiv zmije/ Ljubim sliku Isusovu i Svetog Ilije). On je za moj ukus malo previše 'strejt' u smislu pretezanja vrednosti (majka Srbija, ulica, ortaci itd.) nad parodijom, ali nije da tu nema štofa.

Son of Man

• 4
  • 3
  • See ya in Bambiland...
DRTI SAnGITA !!!
« Reply #201 on: 12-08-2008, 17:46:50 »
Mali OFF ali sve je to u sushtini taj isti DRTI fazon  :)

Naime, poslednjih par meseci imam neki beef sa stanovitim likom pod imenom Rasha (ne taj Rasha - sa njim sam reshio problem) koji je tu neki ko fol "scenski policajac" i slichno, barem je on tako utripovo, tj. nemam bash konkretno beef sa njim jer za beef je potrebno dvoje, vishe on ima problem sa mnom jer mi se neshto gadno zamerio pa sam u duhu fanatizma po kome smo mi BOSANSKI SRBI kada je ZLO u pitanju jako poznati pretrazio malo internet forume, MSN i tako to ne bi li doshao do shto vishe podataka o subjektu a sve radi konachnog obrachuna (naime duzan sam mu 3 shamara ili 1 udarac glavom u nosinu, on ce da bira) i tako ja ko svaki Ilija Chovorovic skupljam danonocno fotke, izjave i slichno da bi mi danas jatak dao link ka Profan Egzistans forumu gde ovaj pishe pod nikom Bananamen i imam shta da vidim. Ju jbte a ja mislio ti se zezash kad si ono reko da Acroholiu neki smatraju za srbo-chetnichki bend, al ti verovatno znash onda za ovo, ako ne znash izvali 6. post. :

http://www.profaneexistence.com/community/viewtopic.php?f=11&t=12535&start=20

Naime moj jatak ga je posle te izjave pitao na PM kako to, zashto, chemu takva izjava i ovaj reche parafraziracu : gitarista je na koncertu nosio diskutabilnu majicu... :lol:

A poshto sam i ja na moje neko pitanje zasto je pokuso da me zajebe dobio slichan nebulozan odgovor ja u ovo objashnjenje nimalo ne sumnjam jer lik je zaista utripovo da je scene policeman na toj "anarho" sceni. Inache lik ima 28 godina, znachi nece biti fazon kao mojne decu psihopato (za to me stalno prozivaju jbga), znachi sranje je regularno, realno i opushteno...

Rasha :

http://img108.imageshack.us/img108/7206/l53fe8ee2ba9d43cfe92f6etr4.jpg

Verovatno ti je poznata ta upechatljiva faca seoskog drvoseche, svuda ga ima po tim koncertima jbga, josh od 90-ih je aktivan, secam ga se ja. :wink:

Kad je ZLO u pitanju mi Bosanski Srbi smo zaista FANtAsTICHNI !!! :)

crippled_avenger

• 4
  • 3
    • http://dobanevinosti.blogspot.com
DRTI SAnGITA !!!
« Reply #202 on: 12-08-2008, 19:10:52 »
Juice je tog dana pred koncert Public Enemyja bio posebno lud. Tada sam još bio in the loop i detaljno pratio stvari, Meho može da posvedoči, i stvar je bila sledeća: On je tražio da izvede trubače na scenu. Ovi iz And Musica mu nisu dali. Juice je insistirao pošto je sutradan trebalo da ide u vojsku. Oni su bili neumoljivi. Kako bi im odgovorio, izašao je na stejdž i odrepovao "Pravo u raj" preko pesme koja je išla sa CDa.

Moramo imati u vidu, te godine je ubijen Đinđić i Beogradski sindikat su pre Juicea otpevali obradu Leptirove "Nataše" sa stihom "A gde je Legija, muči me to", tako da posle tog ludila, mislim da bi svako bio izviždan.

Isto tako mislim da Bassivity klan nije mnogo voleo Juicea jer je on ipak bio glavni čovek kad je kretao VIP (tad je bila varijanta kao "Juice ima neku dvojicu"), pa je onda otišao u BK Sound, i da su ga oni medijski kočili. Mada, na njihovom mixtapeu, on ima definitivno najjaču stvar. Ja sam radio u OK Magazinu sa Goranom Musićem kad je i Meho pod kodnim imenom Andrija Andrić došao da piše, i sećam se da su bile silne muke da se objasni da je Juice neko o kome treba pisati i da nije čovek sa Mračne Strane.

Juice je bio u vojsci tokom ključnog perioda za raslojavanje i raspad scene. Sećam se kad sam išao da se pomirim sa Marchellom, da je Marchello tad hejtovao bassivity, iako je još uvek radio za njih, kao zvbog neke tuče kad su Shortyja neki tukli a Rexonna nije hteo da priskoči i sl. I tom prilikom je izrazito hvalio Juicea.

Kad je Juice izašao, mislim da je bio izgubljen. Bassivity je tad već bio u nokdaunu, Marchello u Universalu, Bad Copy i ta ekipa su radili nešto što ipak nema veze sa njim. Pošto Bassivity iako su se ložili na gang nikada nisu pošteno i dosledno (osim Ikca povremeno "reper i dizelaš brate, pravi Srbin") reafirmisali dizelaštvo, on je odlučio da to radi sam. I u suštini mislim da se Juice tu našao, pa čak stekao i neku vrstu elitističkog kredibiliteta.
Nema potrebe da zalis me, mene je vec sram
Nema potrebe da hvalis me, dobro ja to znam

Son of Man

• 4
  • 3
  • See ya in Bambiland...
DRTI SAnGITA !!!
« Reply #203 on: 12-08-2008, 19:14:57 »
Meho evo javlja mi moj prijatelj Goran Hadzic da su vam na jedan koncert cak i upali neki "anarhisti" sa suzavcem, jel to tachno ?  :P  

Ako je tachno pitao bi ih shto ne upadnu nekom naci bendu tako ahahahaha - kako bi jeli bedzeve ?  :lol:

Molim te samo mi potvrdi INFO da mogu da DELUJEM po tim polozajima :wink:

Son of Man

• 4
  • 3
  • See ya in Bambiland...
DRTI SAnGITA !!!
« Reply #204 on: 12-08-2008, 19:32:17 »
Quote from: "crippled_avenger"
Moramo imati u vidu, te godine je ubijen Đinđić i Beogradski sindikat su pre Juicea otpevali obradu Leptirove "Nataše" sa stihom "A gde je Legija, muči me to", tako da posle tog ludila, mislim da bi svako bio izviždan.

Eh evo ti eksluziva : ta pesma je prvo nastala na Obilicevom stadionu za vreme Sablje, tj. spevo ju je jedan moj drugar al to je bila prozivka za muriju koja je tad tripovala vanredno stanje i ishla je : "a gde je Legija - muchi vas to" i upirali smo prstom u kerove. Onda se on menjao sa Sindikalcima (njegove je inache i rima : "a srpski nostradamus poznatiji ko Labus..."), oni su nama dali "Viteshku" da pushtamo na stadionu pred svaku tekmu a mi njima taj HIT...

Jbga to je tad bilo vishe ono, inacenje zbog Sablje a ne iz realnih razloga, a i BS su to znali da prepoznaju :wink:

Son of Man

• 4
  • 3
  • See ya in Bambiland...
DRTI SAnGITA !!!
« Reply #205 on: 12-08-2008, 19:43:16 »
U isto to doba (za vreme Sablje) isti taj lik je na melodiju Lepe Brene "Duge noge za igranje" ispevo :

Duge cevi, provodjenje
pretres kola i kurchenje
samo jedna istina je
pandur voli ratno stanje  :!:

Jbga zao mi shto ovde niko nije gledo nash DIY 10-evra dokumentarac o Vitezovima - ima se shta videti  :lol:

Son of Man

• 4
  • 3
  • See ya in Bambiland...
DRTI SAnGITA !!!
« Reply #206 on: 12-08-2008, 21:31:01 »
Evo za sve SAnGITA crnje tri poslednje Monove :lol: :

www.mediafire.com/?czlwlfijjuk

Opake pesme, obratite paznje na stvar "Daj mi pishtolj"  -zlozlea djeaa !!! :evil:

EDIT :
"ekstaze gutam ko pez bombone
kada nema heroina ti gutaj trodone
organi reda oce da me sklone
na mardelju od karine i zubi se lome"  :twisted:

lou benny

• 4
  • 3
DRTI SAnGITA !!!
« Reply #207 on: 13-08-2008, 04:14:14 »
Quote from: "Meho Krljic"
Hah. Da, actually ima logike. Mono je, barem za sada, dosledan u svojoj bolesti što treba ceniti. A nije da nema smisla za humor (Rakijom i gudrom se borim protiv zmije/ Ljubim sliku Isusovu i Svetog Ilije). On je za moj ukus malo previše 'strejt' u smislu pretezanja vrednosti (majka Srbija, ulica, ortaci itd.) nad parodijom, ali nije da tu nema štofa.

potpisujem ovo poslednje. mono ima užasno šizofrenu ličnost na mikrofonu - sa jedne strane taj hedonizam sa druge srpstvo/pravoslavlje i sl. dakle baš raspad. ja bih mu zabranio da moskrija uzima u usta.

Prelomna tačka je bila na koncertu Pablik Enemi (kapiram da si ti tad ili već mardeljao ili nisi bio u fazonu javnih skupova sem utakmica) kada je Đus sa svojom ekipom bukvalno oteran sa bine i to posle toplo primljenog Sindikata. Nikad u životu nisam video takav prizor, da cela sala, nekih 4-5 soma ljudi zviždi čoveku.

što se tiče p.e. certa 5.6.2003, koliko se ja sećam line up je bio:

juice
vip
bs
public enemy

i u tom trenutku je bassivity već bio omražen od strane 43-23 ekipe jer su u februaru/martu bad copy definitivno raskrstili sa bassivity a krajem juna i izdali album kada im je istekao ugovor sa bassivityjem (ugovor zbog koga su u tih par meseci - februar-jun 2003. - nastupali kao "bat copy")

Sećam se kad sam išao da se pomirim sa Marchellom, da je Marchello tad hejtovao bassivity, iako je još uvek radio za njih, kao zvbog neke tuče kad su Shortyja neki tukli a Rexonna nije hteo da priskoči i sl.

da, reljica ima tu reputaciju da uvek kad je sranje zapali da "prati ribu" ili se već negde izgubi dok se ikac šiba sa 5 likova i viče "senjak!". ali taj konkretan događaj se desio u džungli/rišeljeu (kakoveć?) u skadarliji kada su valjda šorti i marčelo popili batine koje su bile namenjene struki ili relji ili ne znam kome...
put duha sa sekirom je zaobilazni put

Son of Man

• 4
  • 3
  • See ya in Bambiland...
DRTI SAnGITA !!!
« Reply #208 on: 13-08-2008, 04:50:22 »
Quote from: "lou benny"
potpisujem ovo poslednje. mono ima užasno šizofrenu ličnost na mikrofonu - sa jedne strane taj hedonizam sa druge srpstvo/pravoslavlje i sl. dakle baš raspad.

Ja bash tu vidim njegov potencijal, bash u tim kontradiktornostima, jer da nema toga on bi bio obichan reper ko svi ovi smorovi, a to shto njega jebe ti je klasichan boderlajn personaliti disorder - shifra F60 - gde se ili divlja ko na spidu/koki ili plache i shizi, zivci u kurcu, skroz sjebano u glavu, na samom dnu...a bash takav je MONO...e sad mozda sam pogreshio, malo gore, dole doijagnoza ali to je to u biti...

(ugovor zbog koga su u tih par meseci - februar-jun 2003. - nastupali kao "bat copy")

A shto leba ti BAT COPY ?
to nesto iz fazona BAsiviTi KOPI ili shta ?  :lol:

lou benny

• 4
  • 3
DRTI SAnGITA !!!
« Reply #209 on: 13-08-2008, 04:52:54 »
a ako hoćete hot hot domaćeg rapa zajebite ivančicu - ok je on ortak ali ne zna da rapuje nego proverite ova 2 ortaka...

ajzea (a.k.a andrijano) - dečko koji je postao poznat po masi talasanja na sceni... pre juicea je isprozivao veći broj velikih faca sa scene u pesmi "a u kurac sve" a pre toga je gepekovao marčelovog hypemana ministra lingvistu, odvezao ga u studio i terao ga da repuje nešto iz fazona da bi hteo da bude marčelo kad poraste pa je zvao marčela na fon i terao ga da repuje "ziljave pičke" i tako... klasično maltretiranje... marčelo je posle prijavio to muriji pa su ga priveli i imao je suđenje zbog svega toga a marčelo je dobio nadimak "drukara" među reperima...
inače ajzea je u nekim ekipama koje imaju dosta veze sa kpd u kruševcu i tako... ima neko zaleđe ali ne znam odakle je - da li je iz kruševca ili iz blokova pošto snima sa ekipom sick touch iz blokova. (ima i prozivanje sa xtremom iz kš)

u svakom slučaju stil mu je neki realni "thug emo" trip... ima ulične, jednostavne rime na juiceovom tragu ali mnogo teži trip od juicea ali opet ima i taj kruševački momenat nedorečenosti u rimama koji obično odvede u neko umetničarenje i patetiku kojoj nema mesta u rapu ali ajzea uspeva da to sačuva na nivou začina i stvarno ima jedan od najjačih albuma u poslednjih par dina u srpskom rapu.

inače za album je već imao neki ugovor ali je nešto poludeo i bacio ga na net - nešto se popičkao s nekim ljudima valjda, nemam pojma... mogao bi meho da se zauzme da dobije bar recenziju na popboksu za ovakav net album jer je ovo stvarno najvrelije trenutno. težina srbije.

http://rapidshare.com/files/134972079/Andrijano_-_Intro.mp3.html

http://www.sendspace.com/file/gkhgqf

Sreca ft. Jovan(Masta Basta)
Ko Da Duvali Smo Lepak
Sine ft. Jovan(Masta Basta)
Krv ft. Jovan(Masta Basta)
Zivot Bez Vokala ft.
Kocke Leda ft. DayWho
Dobro Jutro ft. Jovan(Masta Basta)
Sve Je OK
Kazna ft. DayWho
Ljubav je za dvoje ft. Cvija

Mobilni telefon ft. Rolex
http://www.sendspace.com/file/j944rx

Taxi ft. DayWho
http://www.sendspace.com/file/167e1t

Never Walk Alone
http://rapidshare.com/files/86192976/Ajzea_-_Never_walk_alone.mp3.html

ovo sve spada u album. u pesmama ima i nekih striktno ekipnih referenci (u pesmi "život bez vokala" - npr. "ovih dana svi se molimo za relju da preživi i da bude u refrenu" - reč je o klincu iz jedne domaće demo rap grupe koji je upucan pre par meseci i bio je u kritičnom stanju, ne znam šta je bilo posle...; druga strofa u pesmi "sve je ok" je posvećena xtremeu i ona je gistro završetak ajzeinog i njegovog beefa...)

inače pesma "mobilni telefon" donosi i gostovanje rolexa - lika iz niša - poslednje akvizicije v.i.p. dečko koji je zvezdin navijač, zeldi koji se loži na air max i sl.
u nekim elementima i on nastavlja juiceovu liniju. staviću i njegove pesme. njega i ajzeu povezuje taj neki realni trip, obojica imaju prepoznatljive vokale, jednostavne rime ali neverovatno kul ih ispostavljaju i zadaju domaći. jug dolazi.
proverite obavezno!

marlon brutal - dečko iz 21. bloka, navijač (član hijena ili kenjaj!) - ovde su sve pesme koje je snimio i to je od pre jedno 2-3 godine ali je u poslednjih par meseci postalo aktuelnije..

http://rapidshare.com/files/110305804/Marlon_Brutal.rar

1.Blok 21 i Sajmište
2.HCZ KCZ
3.Na ćošku aka Blokovi
4.Diploma sa betona
5.Blok 21 feat. Blokovski

1. i 2. pesma apsolutni hitovi!

blok 21 i sajmište

ako prešao si most bolje odma kući vrati se
jer blizu je dvaesprvi još bliže je sajmište
tu ljudi puše hedove masne, tu su nevolje razne
lako neko te pljasne - ljudi ne vole strance
a ti si ovde stranac brate
nisi član moga klana - daj mi taj lanac brate
nemoj da tripuješ da si kriminalac brate
u glavu štangla brate udara kao šampanjac brate...

lou benny

• 4
  • 3
DRTI SAnGITA !!!
« Reply #210 on: 13-08-2008, 04:53:47 »
Quote from: "Son of Man"
(ugovor zbog koga su u tih par meseci - februar-jun 2003. - nastupali kao "bat copy")

A shto leba ti BAT COPY ?  :P
to nesto iz fazona BAsiviTi KOPI ili shta ?  :lol:

ne nego nisu smeli da koriste "bad copy" a ovo im je valjda zvučalo najsličnije :S

Son of Man

• 4
  • 3
  • See ya in Bambiland...
DRTI SAnGITA !!!
« Reply #211 on: 13-08-2008, 05:04:27 »
Ajzeu imam al treba preslusham podrobno, nego zashto pobogu nisu smeli koriste ime BAD COPY ?  :shock:

Son of Man

• 4
  • 3
  • See ya in Bambiland...
DRTI SAnGITA !!!
« Reply #212 on: 13-08-2008, 05:08:33 »
ajzea (a.k.a andrijano) - dečko koji je postao poznat po masi talasanja na sceni... pre juicea je isprozivao veći broj velikih faca sa scene u pesmi "a u kurac sve" a pre toga je gepekovao marčelovog hypemana ministra lingvistu, odvezao ga u studio i terao ga da repuje nešto iz fazona da bi hteo da bude marčelo kad poraste pa je zvao marčela na fon i terao ga da repuje "ziljave pičke" i tako... klasično maltretiranje... marčelo je posle prijavio to muriji pa su ga priveli i imao je suđenje zbog svega toga a marčelo je dobio nadimak "drukara" među reperima...

Secam se tog incidenta...al zaboravio sam da je to bio ajzea u pitanju  :lol:
OKULTNO !!!  :evil:

Meho Krljic

• 5
  • 3
DRTI SAnGITA !!!
« Reply #213 on: 13-08-2008, 10:31:12 »
Šit. Ovde se baš razvila rasprava... odakle početi? Možda od toga da je lepo videti Lubenija ovde..

Po pitanju Pablik Enemija, sad mi je žao što nisam snimio onaj topik sa srbijankafea gde smo pričali o tom koncertu (mlados-ludos) ali meni je u pamćenju tako da su prvi bili Sindikati, pa Đus, pa VIP sa sve Šortijem... No, nije nemoguće da me luda glava, kao i mnogo puta do sada vara i laže... Pretpostavljam da edesi i RiV forum-topici sa ovom pričom nisu sačuvani, pa samo ostaje da se oslanjamo na pamćenje učesnika... Doduše, Cripple bi mogao da pita Gorana Musića, on je tu ipak bio glavni pa bi trebalo i da se seća... U svakom slučaju, bilo je šokantno kako je VIP bio prihvaćen kao da su totalni sveci, samo da bi ih narod posle nekoliko meseci osudio na prezir...

Nego, hahahha, nisam ni znao da se Cripple pomirio sa Marčelom  :lol: Zar posle onakvog hejta, hahahaha. Da li se i Goran pomirio sa njim?

Nego, izvinjavam se na blagom OT-u, ali pošto sam već direktno pitan za Acroholiju:

Dakle, Milan, koji postuje i na onom Profane Existence forumu me pre neki dan pita putem majspejsa otkud to da smo mi sad kao ispali četnici i pomene mi da smo na nekom forumu prozvani kao chetnick napalm death. Naravno, Profane Existence kao stari anarhisti uzgajaju prilično jaku paranoju pa se ne daju naći putem googlea, tako da nisam video o čemu se radi do malopre, hehehe.

Elem, vrlo skraćeno:

Da, Sloba, naš basista je srpski nacionalista i ono što bi na B92 nazvali ultradesničarem. Najviše u svojoj glavi i u kafanskim razgovorima, naravno, pošto ne ide ni na demonstracije ni u direktne akcije nikakve, niti je politički aktivan na bilo koji prepoznatljiv način, ali dosta je da lupetaš po Giulliovom sajtu o nekakvom klanju Turaka i da se dvaput slikaš ispred srpske zastave sa tri prsta, pa da te Internet provali.

Dalje, naš pevač je nacista. Isto u svojoj glavi, naravno, i u kafanskim raspravama. Isto politički neaktivan i sasvim nezainteresovan za bilo šta osim svog života.

Ali eto. Imali smo jedan incident u Domu Omladine kada su na koncert došli neki navijači/ skinsi/ whatever i pevali Spremte se spremte dok je naš gitarista menjao žicu, a kako je ovo bilo usred žive emisije Hita Nedelje radija 202, voditeljka je popizdela i rekla nam da se sklonimo sa bine. Vlada Džet koji je sa njom vodio emisiju je samo klimnuo i rekao nam da nastavimo.  :lol:

Drugi incident je onaj koji ti pominješ i koji je u Internet prepričavanjima dobio sasvim apsurdne dimenzije. Anarhisti koji se spominju nisu upali na koncert nego su uredno došli i platili kartu da gledaju nas, Kramp i još par death metal bendova. Pritom neke od njih znam godinama, naravno. Naš pevač je na tom koncertu nosio majicu sa velikim keltskim krstom na leđima i malim wehrmacht orlom napred (tzv. pocket print). Posle nekih desetak pesama ovi momci i devojke su provalili šta mu je na majici, pa su skočili da viču na njega da je skine i vukli ga za majicu. Prekinuli smo svirku i svađali se nekoliko minuta (moj stav je bio da on može da nosi šta hoće na bini, mada iskreno nisam ni provalio pre cele priče da je majica imala potencijalno provokativne simbole) posle čega su oni izašli napolje vičući na nas da smo nacisti, a mi smo nastavili svirku.

Većina publike nije shvatila ni šta ni kako se desilo pa sam sutra po Yumetal.netu čitao da su nas napali skinsi itd. Elem, posle samog koncerta sam sreo te anarhiste na ulici pa smo tu diskutovali o celoj priči i završilo se na tome da nije važno kakav je bend i šta piše u tekstovima nego da je važno kako se oblače članovi benda (naravno taj isti naš pevač je dve nedelje pre toga nosio na istom mestu majicu Biohazarda, dakle levičarskog, jevrejskog benda, ali ajde sad ti to objasni nekome).

Sve ovo je za posledicu ostavilo uglavnom to da poslednjih 5 godina povremeno na Internetu imaš ljude koji ove informacije znaju iz treće-četvrte ruke ali 'znaju' da smo nacisti i četnici. Više čak Srbi nego Hrvati recimo, hahaha, pošto nas Axegrinder i ostala crust i grind ekipa odande poznaju malo bolje nego ovdašnji... Tako da nas dosta često prozivaju za sve ove stvari, pa sam ja nekako odustao od ideje da bi to sad, kao nešto trebalo odlučno demantovati. Nemam problem da ljudi misle da smo nacisti i slično, na osnovu poluinformacije i nula razmišljanja. To zaista govori više o njima nego o meni.

Son of Man

• 4
  • 3
  • See ya in Bambiland...
DRTI SAnGITA !!!
« Reply #214 on: 13-08-2008, 11:17:36 »

Drugi incident je onaj koji ti pominješ i koji je u Internet prepričavanjima dobio sasvim apsurdne dimenzije. Anarhisti koji se spominju nisu upali na koncert nego su uredno došli i platili kartu da gledaju nas, Kramp i još par death metal bendova. Pritom neke od njih znam godinama, naravno. Naš pevač je na tom koncertu nosio majicu sa velikim keltskim krstom na leđima i malim wehrmacht orlom napred (tzv. pocket print). Posle nekih desetak pesama ovi momci i devojke su provalili šta mu je na majici, pa su skočili da viču na njega da je skine i vukli ga za majicu. Prekinuli smo svirku i svađali se nekoliko minuta (moj stav je bio da on može da nosi šta hoće na bini, mada iskreno nisam ni provalio pre cele priče da je majica imala potencijalno provokativne simbole) posle čega su oni izašli napolje vičući na nas da smo nacisti, a mi smo nastavili svirku.

Većina publike nije shvatila ni šta ni kako se desilo pa sam sutra po Yumetal.netu čitao da su nas napali skinsi itd. Elem, posle samog koncerta sam sreo te anarhiste na ulici pa smo tu diskutovali o celoj priči i završilo se na tome da nije važno kakav je bend i šta piše u tekstovima nego da je važno kako se oblače članovi benda (naravno taj isti naš pevač je dve nedelje pre toga nosio na istom mestu majicu Biohazarda, dakle levičarskog, jevrejskog benda, ali ajde sad ti to objasni nekome).

Sve ovo je za posledicu ostavilo uglavnom to da poslednjih 5 godina povremeno na Internetu imaš ljude koji ove informacije znaju iz treće-četvrte ruke ali 'znaju' da smo nacisti i četnici. Više čak Srbi nego Hrvati recimo, hahaha, pošto nas Axegrinder i ostala crust i grind ekipa odande poznaju malo bolje nego ovdašnji... Tako da nas dosta često prozivaju za sve ove stvari, pa sam ja nekako odustao od ideje da bi to sad, kao nešto trebalo odlučno demantovati. Nemam problem da ljudi misle da smo nacisti i slično, na osnovu poluinformacije i nula razmišljanja. To zaista govori više o njima nego o meni.

dojaja, tako neshto sam i predpostavio poznavajuci ove nashe ocemo-budemo-anarhisti-al-samo-da-delimo-letke jer ta pricha o njima i suzavcu je zaista nerealna, pa oni se plashe kad im dodje par skinheda a njih 50 a ne da uzmu neko oruzje u ruke ahahaha...

Fala za info, da razuverim ove koji su pali na prichu o suzavcu  :wink:
ej pa ti domaci anahisti nisu josh ni svoj prvi koktel bacili a usudjuju se da seru po bilo kome... :evil:

U svakom sluchaju vama svaka takva prijava moz samo da digne "cenu", ko shto bi reko Djus, parafraziracu : nama cena ne moz da padne moze samo da skochi, ko kad te karam krvave su ti ochi  :lol:

lou benny

• 4
  • 3
DRTI SAnGITA !!!
« Reply #215 on: 13-08-2008, 12:28:37 »
Šit. Ovde se baš razvila rasprava... odakle početi? Možda od toga da je lepo videti Lubenija ovde..

Po pitanju Pablik Enemija, sad mi je žao što nisam snimio onaj topik sa srbijankafea gde smo pričali o tom koncertu (mlados-ludos) ali meni je u pamćenju tako da su prvi bili Sindikati, pa Đus, pa VIP sa sve Šortijem... No, nije nemoguće da me luda glava, kao i mnogo puta do sada vara i laže... Pretpostavljam da edesi i RiV forum-topici sa ovom pričom nisu sačuvani, pa samo ostaje da se oslanjamo na pamćenje učesnika... Doduše, Cripple bi mogao da pita Gorana Musića, on je tu ipak bio glavni pa bi trebalo i da se seća... U svakom slučaju, bilo je šokantno kako je VIP bio prihvaćen kao da su totalni sveci, samo da bi ih narod posle nekoliko meseci osudio na prezir...

pitaćemo gorana ili cripple ili ja a ako te ne mrzi evo ti riv1 ceo pa traži - ja nisam na brzinu uspeo da nađem

http://www.linemotion.com/radivizija/forum/index.php

ali sam prilično siguran da su nastupi išli tim redom juice/vip/bs/pe

Son of Man

• 4
  • 3
  • See ya in Bambiland...
DRTI SAnGITA !!!
« Reply #216 on: 13-08-2008, 12:50:43 »
U dojaja bre - ceo prvi RIV sejvovan - AWESOME !!!  :wink:

Meho Krljic

• 5
  • 3
DRTI SAnGITA !!!
« Reply #217 on: 13-08-2008, 12:54:26 »
Kao da je neko spakovao naše detinjstvo i ludu mladost i sada nam ih vraća.. bacajući nam ih u lice.

cutter

• 4
  • 3
DRTI SAnGITA !!!
« Reply #218 on: 13-08-2008, 13:48:55 »

Meho Krljic

• 5
  • 3
DRTI SAnGITA !!!
« Reply #219 on: 13-08-2008, 14:07:45 »
Ali zlata vredan  :lol:

Son of Man

• 4
  • 3
  • See ya in Bambiland...
DRTI SAnGITA !!!
« Reply #220 on: 14-08-2008, 11:06:45 »
Lubeni leba ti potvrdi il opovrgni ovo, sad dobih dojavu :
brate taj lik je surov, znachi neki lik iz Nisha ga isprozivao tj. snimio DISS, i Rolex ga na'vatao prebio i na taj DISS dosnimili ROLEX JE CAR, JA SAM PICHKA

http://www.mediafire.com/?pcigjvvq2zp  :evil:

lou benny

• 4
  • 3
DRTI SAnGITA !!!
« Reply #221 on: 14-08-2008, 14:54:11 »
koliko znam o tome taj pidji je isprozivao rolexa, onda ga je rolex iscimao i dogovorili se da taj lik dođe u rolexov kraj, on došao sam i rolex ga navatao s nekim ortacima (3 tačke). a zatim je usledio taj dodatak pesmi... eto tu verziju ja znam.

Son of Man

• 4
  • 3
  • See ya in Bambiland...
DRTI SAnGITA !!!
« Reply #222 on: 14-08-2008, 15:02:37 »
Dokle to ide jbte :shock:
Uskoro ce pochnu se upucavaju shto reche Tagi  :x
Zao mi te dechice, ti omladinci...gistro...

lou benny

• 4
  • 3
DRTI SAnGITA !!!
« Reply #223 on: 14-08-2008, 15:33:26 »
http://rapidshare.com/files/96169536/Ikac__Rolex__Mire_-_Air-max___20_.mp3 (Air Max i 20€ :D)
http://rapidshare.com/files/46545783/rolex_-_Taj_Zivot.mp3
http://rapidshare.com/files/96300002/Relja_sa_Perom_Stevom_i_Slobom_-_Ko_si_Ti_.mp3 (Rexona, Rolex, Stefan THC, Coby na beatu)
http://rapidshare.com/files/96300007/Rolex_V.I.P._-_Krimosi_Sa_Znackom.mp3
http://rapidshare.com/files/96300005/rolex_-_Mala_feat_Rexxxona.mp3
http://rapidshare.com/files/117059219/Rolex_Feat_Kaya_-_Idemo_do_grada_By_Mentoly.rar
http://www.mediafire.com/?gi9ejkxsmcr - Rolex - Samo želim

a evo i diss za struku i ludog koji su uradili rolex i njegovi ortaci iz niša

http://rapidshare.com/files/121162781/Tony__Rolex__Mire_-_U_ime_igre__Lud__Struka_diss_.mp3

oću bif s tobom pičke, oću bif s tobom

zbog nekih od vas rap je postao smešan
da vas skinemo odatle zadatak nije težak
ajde da vidim vam smešak
nema veze što od sada život vam je težak
treba vama jedna južna terapija
dobro zapamti brate tući ću vas satima
sve dok ne popuca air max patika
tada bit će potpuna grupna terapija
ja luđi sam od ludog i od struke imam više
vaše drukanje svima postat će klišej
u ime igre dosta je bilo
sada hip hop dobija novi nivo
vaša lična je zasluga za ovo
slušaj ovo sranje ovako zvuči novo
moraš da osetiš sranje da bi znao šta je dobro
zato hvala vam mnogo reklamirate me dobro

pičke rođene u zlatu spominju mi život težak
ako želiš da me vidiš brate znaš gde sam
bolje nemoj da se mrštiš jer si smešan kad si besan
ja sam stručniji od struke i luđi sam od ludog
i nemoj da se šalite jer prevelik je ulog
nadam se da vam je jasno da momci u plavoj uniformi stižu kasno
ovo nije bif ovo nije proba
brukate lep grad kao što je beograd
i vaši su provalili da sise ste i govna
taknite nas jednom više neće biti toga

ajde tišina zabost ću ti nož u rebra
ti me neznaš luđi sam od tebe te-bra
sa šanka gledaš naše oči iz separea
ništa lično vi ste nežne curice
sranje vidli ste kroz prozor spominjete ulice
ja sam upoznao repere reperi su drolje
ljubomorni pacovi ispred rakstora bez love
otvori oči dali vidiš nas
damo pun gas dok tvoj kraj drma bass
one shot dobro upamti to ime
mnogo mlađi sam od tebe ali zvat ću te sine
svi ovi reperi su gnjide keš nisu vidli nigde
ni oružje ni drogu jednom pipnuli su sise
video sam ulice probao sam svašta
vi to vidli ste u filmu stvorila je vaša mašta

Meho Krljic

• 5
  • 3
DRTI SAnGITA !!!
« Reply #224 on: 14-08-2008, 15:37:03 »
Oooh, jedva čekam da stignem kući!

lou benny

• 4
  • 3
DRTI SAnGITA !!!
« Reply #225 on: 14-08-2008, 15:46:15 »
evo i rolexovog myspacea

http://www.myspace.com/rolexmusic

crippled_avenger

• 4
  • 3
DRTI SAnGITA !!!
« Reply #226 on: 14-08-2008, 15:58:07 »
Bogami, tanak je ovaj Rolex. Mislim tanak je i Struka, ali, očigledno da mu teško odrastanje nije pomoglo da nauči da repuje. Ne mogu da verujem da VIP imaju posla sa ovim likom. Ipak su oni za njega velemajstori.

lou benny

• 4
  • 3
DRTI SAnGITA !!!
« Reply #227 on: 14-08-2008, 16:06:36 »
relja se u poslednjih godinu-dve (a verujem i rolex) loži na lil waynea koji ima te skroz jednostavne rime ali ih nekako baca s nekim suludim šmekom. rolex jedini to ovde uspeva ponegde - to da zvuči jednostavno ali ne iz fazona juicea ili terrorteche (ovo je za cripplea :D) nego iz tog "get stupid" street fazona.

taj trip još uvek ne može da prepozna masa ljudi koji su navikli na onaj direktni ulični rap ali taj weezy trip ima i dovoljno tvrdoće i šmeka samo ga treba umeti izneti.

a struka je meni i dalje jači lik na traci od relje npr. relja se tripuje na te šeme rimovanja zbog flowa ali struka uspeva da uz jednostavnije radove s rimama održi flow ali da ima više pamtljivih linija tako da mi je on ipak bolji predstavnik tog bassivity stila + relja u 10 godina karijere ima možda 3 pesme sa 2 ili više strofa on-topic. struka ponegde radi bolje ali uglavnom radi brže i jeftinije tako da je jednačina jasna.  :evil:

lou benny

• 4
  • 3
DRTI SAnGITA !!!
« Reply #228 on: 14-08-2008, 16:14:14 »
relja se u poslednjih godinu-dve (a verujem i rolex) loži na lil waynea koji ima te skroz jednostavne rime ali ih nekako baca s nekim suludim šmekom. rolex jedini to ovde uspeva ponegde - to da zvuči jednostavno ali ne iz fazona juicea ili terrorteche (ovo je za cripplea :D) nego iz tog "get stupid" street fazona.

najbolji primer ovakvog rimovanja je rolexova strofa iz ove pesme "ko si ti" - ajde svi da kreću se lagano, lagano...

crippled_avenger

• 4
  • 3
DRTI SAnGITA !!!
« Reply #229 on: 14-08-2008, 16:24:04 »
Očigledno je Relja počeo da stagnira kao MC posle velikog napredovanja. O Ikcu da ne pričam. On je jako pao. Kako samo anđeli mogu da padnu. :D

Kod Rolexa nije samo problem tog tunjavog repovanja, nego to je prepuno opštih mesta, nije vispreno, duhovito, ekstremno, jedno veliko ništa. Lako je bilo VIPu da se bavi opštim mestima pre 6 godina kad je to u to vreme bilo na neki način novo, tj. bilo je staro ali reinterpertirano na nov način. Ali danas je to sve šuplje.

Kad je reč o poređenju Relje i Struke, Relja je meni ipak neuporedivo bolji, ipak globalno ima bolji personality, dok Struka svoju genereičnost nije doveo do paroksizma što bi je učinilo Istinom. U svakom slučaju, ne mogu da kažem da se nekih lajnova sećam kod Relje, ali znam da se Strukinih sećam samo sprdnje radi.

A opet s druge strane, apsurdno je uopšte pričati o Relji i Struki, potrošenim one hit wonderima srpskog gangsta repa, kako sada stvari stoje.

A nemoj da neko dira Terror Teču. Čovek je klasa.  8)

lou benny

• 4
  • 3
DRTI SAnGITA !!!
« Reply #230 on: 14-08-2008, 16:54:16 »
Očigledno je Relja počeo da stagnira kao MC posle velikog napredovanja. O Ikcu da ne pričam. On je jako pao. Kako samo anđeli mogu da padnu. :D

Kod Rolexa nije samo problem tog tunjavog repovanja, nego to je prepuno opštih mesta, nije vispreno, duhovito, ekstremno, jedno veliko ništa. Lako je bilo VIPu da se bavi opštim mestima pre 6 godina kad je to u to vreme bilo na neki način novo, tj. bilo je staro ali reinterpertirano na nov način. Ali danas je to sve šuplje.

ovo potpisujem - vip su kad su se pojavili u principu iskoristili to što, s izuzetkom juicea, pre njih nije bilo domaćih repera koji su radili taj "obični" ulični rap. odnosno, juice im je postavio temelj dok je bio sa njima a onda su oni (uz đenovin jak marketing plan) izgradili imidž grupe koja je u srbiji postavila temelj tog osnovnog rap tripa.
međutim, tek su 43-23 stil i juice solo pokazali koliko je vip "ulični rap" uzet ucelo našminkan, suviše amerikanizovan/ne-toliko-radikalno lokalizovan. (naravno i vip imaju dobrih momenata)

što se tiče relje on se popravio dosta od vremena ekipa stigla jer su mu te šeme rimovanja još kompleksnije ali mu više ne ugrožavaju toliko prirodnost priče - nema više nekih suludih inverzija i smešnih prijava koje su bile tu samo zbog flowa. međutim, njemu nedostaju quotable linije a i to prebudženje teksta i trikovi u studiju ga onemogućavaju da uživo zvuči kao na traci. (možda zbog toga vip retko nastupaju?)
na drugoj strani on redovno izbacuje na net te stvari od 1,5 min. gde baci jednu strofu (ili mu neko izgostuje da bi to bila cela pesma) i tako nekako održava kult svog rapa a klinci koji počinju da rapuju se uglavnom lože na te tehničke aspekte njegovog rapa ne razmišljajući o ograničenjima na strani ubedljivosti priče.

a što se tiče rolexa i uopšte svih likova koji se razvijaju na domaćoj sceni to treba osetiti na drugačiji način. ja kapiram da je ljudima koji pišu na ovoj temi u rapu uglavnom najbitnija "ideologija" koju iznosi rapper i donekle način na koji je iznosi ali taj new cool savremenog američkog rapa i nekih domaćih rappera ostaje ispod radara jer je upravo prepun opštih mesta što reče cripple. međutim, stvar je u radikalnom odbacivanju svake višeslojnosti teksta iz želje da rap zvuči kul a sirovo - intencionalno svođenje ortaka koji baca rime na polupismenog lika sa ulice (kod lil waynea je to ličnost koja je stalno na sizzurpu - jeftinom psihoaktivnom napitku koji se pravi na jugu). naravno da je moskrijev trip čvršći od toga jer njega višeslojnost ne ugrožava u toj običnosti na beatu ali mislim da ne treba moskrija uzimati kao reper u proceni ovih klinaca nego im treba dati malo kredita. inače, rolexove pesme su često na mobilnim telefonima maloletnika tako da ga i s te strane treba barem ozbiljno uzeti u razmatranje.

lou benny

• 4
  • 3
DRTI SAnGITA !!!
« Reply #231 on: 14-08-2008, 17:00:29 »
evo što se tiče lil waynea i njegovih "stupid" citata - postoji čitav kult oko tih njegovih linija

http://www.facebook.com/topic.php?uid=6885814958&topic=4206
http://www.facebook.com/topic.php?uid=6885814958&topic=4334
http://www.nobodysmiling.com/forum/showthread.php?t=146505
http://answers.yahoo.com/question/index?qid=20080331224049AAumLBn

I'm counting all day like the clock on the wall :?:

Quote from: "lil wayne myspace"
Profile Views:  139855200
 :shock:

crippled_avenger

• 4
  • 3
DRTI SAnGITA !!!
« Reply #232 on: 14-08-2008, 17:08:45 »
lou benny, dovoljno se dobro znamo da ti je sasvim jasno kako su meni neka bassivity izdanja i bila cool zbog pokušaja da se dostignu neki američki standardi. I meni je milo da pored ove ekipe tipa Prti, 43-23 i sl. postoje neki drugi pravci kojima je sama forma važna. Štaviše, ja to izuzetno cenim. U tom smislu, lepo je to što Rolex radi, ali još uvek nije na nivou. No, treba ga imati na radaru za neke buduće akcije...

lou benny

• 4
  • 3
DRTI SAnGITA !!!
« Reply #233 on: 14-08-2008, 17:22:21 »
slažemo se :)

Son of Man

• 4
  • 3
  • See ya in Bambiland...
DRTI SAnGITA !!!
« Reply #234 on: 14-08-2008, 19:34:41 »
Mora mali OFF jer Meho mora videti ovo plizzzz  :( :

Moje/nashe DIY sranje iz 2005. radjeno za 10 evra bukvalno, tolko koshtala kazeta, znachi VITEZOVI - navijachki olosh i divljashtvo, ima svega, gudra, zlo, grafiti, incidenti, Lekino Brdo, ima Unisona, Pelagijske Argosije, 4skinsa, Laibacha u soundtracku, ima nacionalizma, chetnishtva, Arkana ima bash dosta (Djuliju bi se sigurno svidelo hahaha  :lol: ), ima i mene naravno  :oops:  i tako to pa ono, ko to oce vidi evo linkova :

http://www.youtube.com/watch?v=GFBGNxIJsgU&feature=related

http://www.youtube.com/watch?v=yFfBgaCUSKU&feature=related

http://www.youtube.com/watch?v=0d7LKRCBfi0&feature=related

http://www.youtube.com/watch?v=fBKXeA4-PXw&feature=related

37 minuta nekrshtenog ludila djeaaa  :)

lou benny

• 4
  • 3
DRTI SAnGITA !!!
« Reply #235 on: 14-08-2008, 20:13:52 »
tezvi, kad smo već kod offtopica, imam onaj unison 7 incher od plavog vinila - kad ćeš da mi baciš autogram? :S

Son of Man

• 4
  • 3
  • See ya in Bambiland...
DRTI SAnGITA !!!
« Reply #236 on: 14-08-2008, 20:38:02 »
Odakle tebi to leba ti ?  :?

Eto sad si ponosni vlasnik tog gistro-raritetnog chuda (tirzas soma) - chuo sam da moz dobro se proda , cena samo skache :lol:

Aj chucemo se ako bude Djus pa se nadjemo da ti drmnem taj jean X ili svastiku u duhu mog avatara i posvetu... :evil:

E da ladno i Marko Nastic dok je josh bio ono TTP nabacio to pa kao bilo kao : uh dojaja ovo, ono - vrtecu na zurkama gistro,jer tad niko nije budzio te ploche u Srbadijici pa kao VRH, pitam se de mu je sad to hahahahah  :lol:

lou benny

• 4
  • 3
DRTI SAnGITA !!!
« Reply #237 on: 14-08-2008, 21:17:50 »
uzeo kod skca dole na poslednjoj tezgi kod one - jel se suzana zvaše? - još tada '96 valjda...

Son of Man

• 4
  • 3
  • See ya in Bambiland...
DRTI SAnGITA !!!
« Reply #238 on: 14-08-2008, 21:42:36 »
uzeo kod skca dole na poslednjoj tezgi kod one - jel se suzana zvaše? - još tada '96 valjda...

Uuuu - znachi loyal since onijeh dana kad smo mu ga davali po Trgu i okolo - site chasti, pojma nisam imo da si ispratio taj nash rad kad je bio taze  :wink:

cutter

• 4
  • 3
DRTI SAnGITA !!!
« Reply #239 on: 15-08-2008, 00:16:42 »
Sasvim ok DIY - delovi s Arkanom su znali otici u digresiju i moglo se dosta vise cuti glasova redovnih & lokalnih. Ipak je to klub koji je one sezone svrgao Cetnika/Kokardu.
pritom se zove ko neko juzno voce, neznam ni ja, pinjo, mntata(?), ajd da me bije neki lazarevic, pa da kazem to lazarevicu, udri me, razumes - nego me bije neki pinjo...

:twisted:

crippled_avenger

• 4
  • 3
DRTI SAnGITA !!!
« Reply #240 on: 15-08-2008, 02:57:35 »
Prti će raditi jednu stvar za ŠIŠANJE. 8)

Ovaj podatak će utući Son of Mana.

Kako da se onakve dične momčine uhvate da rade sa ovakvim neobaveštenim, blaziranim pičkama kao što je ekipa ŠIŠANJA... :D

Son of Man

• 4
  • 3
  • See ya in Bambiland...
DRTI SAnGITA !!!
« Reply #241 on: 15-08-2008, 03:59:58 »
Jel ste promenili onu reku na Banjici konachno ?  :lol:
Zaista brate mogli ste ono uzeti bar wikipediju pa malo proceshljati o skinsima i to, nashlo bi se dosta korisnih informacija, a i ono ako nishta mogli ste MEHA pitati chak i on vise zna tj. Meho to odlichno zna mogo si ga pitati tu ste svaki dan na zici :D

Al' uveren sam ja da ce finalna verzija biti DAAALEKO drugachija jel tako ?  :wink:

lou benny

• 4
  • 3
DRTI SAnGITA !!!
« Reply #242 on: 15-08-2008, 04:11:44 »

ohohoho

Son of Man

• 4
  • 3
  • See ya in Bambiland...
DRTI SAnGITA !!!
« Reply #243 on: 15-08-2008, 04:13:40 »

Kontam da ce to biti neka Mikrijeva stvar posvecena gulanferskoj aka ciganjskoj subkulturi a ? Ono ko soundtrack za neki njihov obrachun sa skinsima il tako nesto a ? :!:

Nego ocel biti josh nekih bendova, bilo kojih, daj samo hint, necu drukam (vishe) obecajem :lol:
O tako mi Boga i Bozica necu  :)

---

• 4
  • 3
DRTI SAnGITA !!!
« Reply #244 on: 15-08-2008, 08:36:34 »
glej, nije ovo loše za diy... a unison i "get it back" nisam čuo... baš odavno. ovako uz slike ž. r. arkana dobija sasvim drugačiji osećaj feelinga  :!:
Ti si iz Bolivije? Gde je heroin i zašto ste ubili Če Gevaru?

Son of Man

• 4
  • 3
  • See ya in Bambiland...
DRTI SAnGITA !!!
« Reply #245 on: 15-08-2008, 08:46:41 »
10 evra brate, znachi 10 evra al' bukvalno... :wink:

Meho Krljic

• 5
  • 3
DRTI SAnGITA !!!
« Reply #246 on: 15-08-2008, 10:06:44 »
Heh, ja ću to da pogledam tek mnogo kasnije jer trenutno torentujem neki nemački nić pa ne bih da opterećujem službeni internet konekšn baš preterano, ipak je radno vreme.

Ali, hahaha, taj Unison 7" imam i ja. Doduše, nisam ga kupio od Suzane (now, that's a name I haven't heard in a while, mada priznajem da se često upitam gde je ta žena pošto smo se u svoje vreme družili), nego sam ga naručio direktno od izdavača. Baš sam bio hardkor fan, hahahaha. U stvari, više je to bilo kao, da podržim scenu i te fore. Znam da je i Tiberiju, kad smo se čuli telefonom bio u fazonu "ona pro-life stvar im baš i nije trebala, ali generalno - rispekt".

Son of Man

• 4
  • 3
  • See ya in Bambiland...
DRTI SAnGITA !!!
« Reply #247 on: 15-08-2008, 11:26:13 »
Juice ft. target- hippa 2 da hoppa

http://www.zshare.net/audio/1707063407ea67e4/

Taze  :!:

crippled_avenger

• 4
  • 3
DRTI SAnGITA !!!
« Reply #248 on: 15-08-2008, 13:20:32 »
Ne postoji reka na Banjici u scenariju. U stvari to sa rekom je neka kolektivna halucinacija ekipe sa filmofila. Čini mi se da su je u napadu totalnog hejta umislili. Reka se nalazi tamo gde reka zaista postoji. Drugo, ne znam u kom momentu je uopšte definisano gde junaci žive.

Što se desne i skin scene tiče, znam dovoljno o tome. Ali, to što znam nije odveć zanimljivo za film. Mnogo je bolje napraviti zanimljiv film nego dokumentovati istinu o nekim budalama, marginalcima, to je više za neki dokumentarni film.

lou benny

• 4
  • 3
DRTI SAnGITA !!!
« Reply #249 on: 15-08-2008, 13:42:05 »