Author Topic: SERBIA TODAY  (Read 255520 times)

perobojanic and 1 Guest are viewing this topic.

Pizzobatto

• 4
  • 3
Re: SERBIA TODAY
« Reply #17700 on: 04-07-2018, 21:47:33 »
kako možeš normalno da učestvuješ u raspravi kad izokrećeš ono što sam rekao?

Rekao sam da su dekretom zabranili izgradnju infrastrukture za kolektivistički prevoz

dakle, dekretom su odredili da se sagradi milion kilometara autoputeva jer to pospješuje prodaju individualističkih vozila

razni think tankovi su o tome pametovali prije 70 godina, da bi se stanovništvo priklonilo njihovoj a ne nedajbože socijalističkoj ideologiji

i od tada konstantno traje individualizovanje, izolovanje, internetizovanje, personalizovanje, kastomizovanje, samo da se uništi i mrva mogućeg kolektivnog otpora

ove dileje i Vučiću pružaju otpor preko individualizovanog tvitera, uopšte i ne kapiraju da su se upleli u neoliberalno sranje

dakle, prije 70 godina neko je mogao da odluči da sagradi milion kilometara pruge i da stanica bude u centru grada, jer je u nacionalnom interesu da ljudi imaju što bolji i brži pristup najbitnijim stvarima iz nacionalne kulture a da to nije Marakana

eto super objašnjenja zašto na Prokop, da gledamo Zvezdu, Cecu i Brenu, i Nebojšu Čovića po potrebi

treba i Farmu i Zadrugu da organizuju preko ljeta na Marakani, i da ljudi plaćaju ulaznice

ne daj bože da na filharmoniju odu, ili na predavanje na Kolarcu, ili ne daj bože neke postdiplomske upišu i iz Čačka do bg faksa stignu za sat i po

totalnu nebrigu za najvrijednije stvari demonstriraš s ovom odbranom Prokopa u ime Abu Dabija

scallop

• 5
  • 3
« Reply #17701 on: 04-07-2018, 22:09:43 »
A da napišeš priču o Čačaninu koji smuva ribu i odluči da je odvede vozom do Prokopa, na par sati provoda u Beogradu. Ta je mnogo bolja od zabrane kolektivizovanja radi individualizovanja. Ne ide ti stimpank. Usput, koliko si Amerike VIDEO? Jebote, prošao sam 26 država SAD i nema ko zna ovde bolje o saobraćaju tamo.
Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience. - Mark Twain.

mac

• 3
    • http://www.facebook.com/mihajlo.cvetanovic
« Reply #17702 on: 04-07-2018, 22:40:43 »
Kao što onomad nismo zaista pričali o raspršivanju aerosola nego o klimi, ni ovde sad se ne priča zaista o saobraćaju nego o političkoj klimi. Amerikanci sami kažu da im je javna mreža očajna. Tramp hoće da uloži u neku njihovu verziju kapitalnih investicija, ali zanimljivo opet u te puteve, a vozovima ništa.

« Reply #17703 on: 04-07-2018, 22:48:51 »
Моја колекција дискова
"Coraggio contro acciaio"
"Тако је чича Милоје заменио свога Стојана."

scallop

• 5
  • 3
« Reply #17704 on: 04-07-2018, 23:08:21 »
Mac, da te zaista zanima, pitao bi. Stajao sam u Flagstaffu na zatvorenoj rampi i mal se nisam upišao čekajući da voz prođe, a ja da stignem do kafane gde je bio toalet. Nisam uspeo da prebrojim vagone kojih je bilo između 75 i 100. Železnički transport je u redu. Ako pogledaš mrežu putnog saobraćaja, teško da se i u nju može dodati neki ozbiljan magistralni pravac. Trumpova administracija je prilično folirantska. Međutim, ko je putovao tamo, primetio je bezbroj obloga sljuštenih sa guma. Asfalt u SAD je više beton nego kao evropski putevi. Pretvrd zbog kolektivnog transporta. Individualni transport je u padu, jer porodice nemaju dovoljno para ni da putuju, a ni da se sele. Dakle, imamo previše priča iz čitanja, a premalo iz gledanja.
Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience. - Mark Twain.

Pizzobatto

• 4
  • 3
« Reply #17705 on: 05-07-2018, 00:04:27 »
još da naučiš razliku između krpeža na koji su prisiljeni zbog neoliberalizacije, i čitavog sistema koji je izgrađen odavno

svašta si vidio, npr vidio si da od 300 miliona Amerikanaca koliko koristi koji tip prevoza?

da bi nešto actually bilo kolektivistička infrastruktura a ne umišljaj jednog para očiju, koliko miliona treba da koristi vozove?

i to ne samo u urbanim višemilionskim centrima

scallop

• 5
  • 3
« Reply #17706 on: 05-07-2018, 09:20:11 »
Ponekad je dijalog nemoguć. Sad bih ja mogao o strukturi dubrovačkih skladišta na rutama ka Beogradu i Skoplju u XVI veku ili o nameni rimskih puteva u Evropi i Severnoj Africi. Možda o tome kako su nastali i nestali karavani. Sa Batom mi ne ide. Njemu nije važno o čemu se raspravlja, nego da izjavi da ja ne znam ni da čitam, a on zna.

Nego o silnim dokazima da je Glavna stanica dobra, a da izmeštanje nije, mogu samo da uporedim sa Džumla promenama koje nam danas predstoje. Boban se već više meseci priprema, a ipak upozorava da će biti onih kojima neće sve biti potaman. E, pa neće ni sa Prokopom, ali će se srediti, baš kao i Džumla.

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #17707 on: 05-07-2018, 09:28:05 »
Srediće se jednim, sigurno, ali je u skladu sa temom ovog topika sasvim na mestu ukazati da je Prokop proizveden u glavnu železničku stanicu u Beogradu a da nije obezbeđena signalizacija koja će ljudima pomoći da se snađu, da su veze sa ostalim delovima grada za sada neadekvatne itd. Mislim, ne treba u sve učitavati neku duboku nameru da se sistem (ili režim) potkopa, ovo su klasična "srpska posla" koja bi se desila i pod drugim režimom.

Pizzobatto

• 4
  • 3
« Reply #17708 on: 05-07-2018, 09:38:19 »
Njemu nije važno o čemu se raspravlja, nego da izjavi da ja ne znam ni da čitam, a on zna.

vidi se ko o čemu raspravlja

imal uštipaka u Dubrovniku?

scallop

• 5
  • 3
« Reply #17709 on: 05-07-2018, 09:56:53 »
Srediće se jednim, sigurno, ali je u skladu sa temom ovog topika sasvim na mestu ukazati da je Prokop proizveden u glavnu železničku stanicu u Beogradu a da nije obezbeđena signalizacija koja će ljudima pomoći da se snađu, da su veze sa ostalim delovima grada za sada neadekvatne itd. Mislim, ne treba u sve učitavati neku duboku nameru da se sistem (ili režim) potkopa, ovo su klasična "srpska posla" koja bi se desila i pod drugim režimom.

Naravno da će se srediti, ali ako ne požurimo, srediće a da ne stignemo da ih drndamo. :lol:

scallop

• 5
  • 3
« Reply #17710 on: 05-07-2018, 10:00:07 »

imal uštipaka u Dubrovniku?

To potraži u neoliberalnim statistikama.

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #17711 on: 05-07-2018, 10:14:24 »

Naravno da će se srediti, ali ako ne požurimo, srediće a da ne stignemo da ih drndamo. :lol:
Ma, naći ćemo već nešto drugo, ne treba ni jedna vlast da se usedi, jelte. Evo, sad je aktuelno ovo oko srušene zgrade Ikarusa:

Београд: Срушена управна зграда Икаруса, некадашње фабрике авиона и једна од најстаријих зграда на Новом Београду

Negde pročitah da je to bila jedina zgrada u art-deko stilu u Beogradu, mada naravno nemam pojma je li to i tačno...

Pizzobatto

• 4
  • 3
« Reply #17712 on: 05-07-2018, 10:14:52 »
trebo si reći da ima al da ih češće zovu priganice

nači, sredićeš se ako te ne drndamo, ok...

scallop

• 5
  • 3
« Reply #17713 on: 05-07-2018, 10:37:59 »

Београд: Срушена управна зграда Икаруса, некадашње фабрике авиона и једна од најстаријих зграда на Новом Београду

Negde pročitah da je to bila jedina zgrada u art-deko stilu u Beogradu, mada naravno nemam pojma je li to i tačno...

Sigurno da jeste, ali isto tako je sigurno da nije jedina u Beogradu. Da smo kroz istoriju sve u Beogradu sačuvali ko zna kako bi danas izgledao. Baš gledam kroz prozor mesto gde je nekada bila zgrada IKL. Nema je više, a upravo polako sastavljaju krovni deo na petnaestom spratu. Za petnaestak dana nam dolazi kćerka u goste. Baš ću je provesti kroz grad da mi kaže jel treba biti zadovoljan ili nezadovoljan. Oni koji dugo odsustvuju to znaju bolje.

akhnaton

• Against all
  • 4
  • 3
  • I Walk Alone... and not give a damn...
« Reply #17714 on: 05-07-2018, 11:51:00 »
https://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2018&mm=07&dd=05&nav_category=12&nav_id=1415196

Novi sojuz komunista. U stvari i nije nov, sve su to komunistićka đeca i unuci.
Politically Incorrect member of "Snage Haosa i Bezumlja"

ankh Em Maat  since 1973.

Scordisk

• 3
« Reply #17715 on: 05-07-2018, 12:03:08 »
Ova javnost samo nesto zanoveta, te zasto se do nove stanice ide samo jednom trolom, te zasto nije zavrsena. Sve je to sito I besno, sorosevi placenici I judeokomunisticki fanatici. A sada mi jos I mrku diraju. E nece moci!

https://www.danas.rs/drustvo/milutin-mrkonjic-evo-ja-sam-kriv-sto-prokop-nije-zavrsen/

Гражданка Шульц

• 4
  • 3
  • ведьма
« Reply #17716 on: 05-07-2018, 12:28:01 »
Za sve je kriva osovina zla, Đilas-Janković-Jeremić.

« Reply #17717 on: 11-07-2018, 18:43:16 »
У данашњој Политици изашла је, као додатак на 12 густо куцаних страна, пресуда Вишег суда у Београду у корист једног путника који не путује ни из Прокопа ни из Топчидера. Скенирао сам текст на брзину, стварно има бисера.
Моја колекција дискова

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #17718 on: 11-07-2018, 19:18:32 »
Prelistao sam. Bunilo. Kakva zemlja.

tomat

• 4
  • 3
« Reply #17719 on: 11-07-2018, 20:51:04 »
Vaso, daj sken!
Arguing on the internet is like running in the Special Olympics: even if you win, you're still retarded.

scallop

• 5
  • 3

« Reply #17721 on: 11-07-2018, 21:02:23 »
Можда сутра, кад будем на послу.
Ево једног детаља из образложења:
"Половином 2014. године, укључујући август, госпођа Розенберг, представник Свиса, назвала је тужиоца разним погрдним изразима, једном приликом, дословно 'ружним педером' (ugly fegat), што је тужилац такође пријавио туженом, али тужени није желео да се бави тиме ни на који начин."
Ја сам мислио да се каже faggot.
Моја колекција дискова

tomat

• 4
  • 3
« Reply #17722 on: 11-07-2018, 21:36:27 »
Arguing on the internet is like running in the Special Olympics: even if you win, you're still retarded.

scallop

• 5
  • 3
« Reply #17723 on: 11-07-2018, 21:49:35 »
Nema na čemu. Mene samo impresionira kojim se budalaštinama bavite.

scallop

• 5
  • 3
« Reply #17725 on: 12-07-2018, 11:43:02 »
Ja sam potpuno otvoren, pa ništa.

« Reply #17726 on: 13-07-2018, 21:32:01 »
Ево и у Дневнику изјава овог путника.
Моја колекција дискова

Petronije

• 4
  • 3
« Reply #17727 on: 16-07-2018, 18:42:07 »
(H)RIP Azotara

Sent from my Le X626 using Tapatalk

Crvena zvezda je Srbija, što je rekao Aleksandar Vučić, koji ne krije da je navijač Crvene zvezde... Rekao mi je, Terza, kad je jaka Zvezda, jaka je i Srbija!

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #17728 on: 21-07-2018, 06:54:03 »
Milivoj Bešlin, mahom o Draži Mihailoviću, a povodom parastosa koji je služen za istog u Crnoj Gori... Znam, znam, ali ipak je to za Serbia Today topik.

AMFILOHIJEVA ISTORIJA BEŠČAŠĆA

« Reply #17729 on: 21-07-2018, 16:14:00 »
Milivoj Bešlin, mahom o Draži Mihailoviću, a povodom parastosa koji je služen za istog u Crnoj Gori... Znam, znam, ali ipak je to za Serbia Today topik.

Историја није наука.
Моја колекција дискова

Truman

• 4
  • 3
« Reply #17730 on: 21-07-2018, 18:27:33 »
https://www.kurir.rs/vesti/beograd/3089365/kineski-trgovci-se-zale-da-im-lose-ide-u-srbiji-i-odlaze-samo-od-ovog-mesta-ne-odustaju-tu-i-dalje-sjajno-trguju-zidaju-kuce-i-deci-daju-srpska-imena

Један од економских показатеља који треба посматрати када је реч о развоју и благостању у једној земљи је и флукс Кинеза. Што их је више то боље!
There is neither creation nor destruction, neither destiny nor free will, neither path nor achievement. This is the final truth.
Sri Ramana

akhnaton

• Against all
  • 4
  • 3
« Reply #17731 on: 22-07-2018, 14:01:36 »
https://www.kurir.rs/vesti/beograd/3089365/kineski-trgovci-se-zale-da-im-lose-ide-u-srbiji-i-odlaze-samo-od-ovog-mesta-ne-odustaju-tu-i-dalje-sjajno-trguju-zidaju-kuce-i-deci-daju-srpska-imena

Један од економских показатеља који треба посматрати када је реч о развоју и благостању у једној земљи је и флукс Кинеза. Што их је више то боље!

Dabome, da nije Kineza, ne bi ni bilo Pecea na svakom stolu, a pametni fonovi bi koštali po dve tri hiljade dolara. Bez zezanja, prvi širim masama dostupni klonovi IBM PC pojavili su se na Tajvanu, da nije kineskih proizvođača mi bi smo samo blejali u izloge i uzdisali za statusnim simbolima koji nose tako zvučna imena Apple, Motorola, Siemens, Nokia, Ericson... Ovako imamo Huawei, Xiaomi, Ulephone, Oppo, Meizu, a i ovi veliki se danas sklapaju u Kini....

mac

• 3
    • http://www.facebook.com/mihajlo.cvetanovic
« Reply #17732 on: 22-07-2018, 15:07:10 »
Zar nisu prvi PC klonovi bili Oliveti i Hjulit Pakard?

akhnaton

• Against all
  • 4
  • 3
« Reply #17733 on: 22-07-2018, 15:52:30 »
Zar nisu prvi PC klonovi bili Oliveti i Hjulit Pakard?
Ne, prvi je bio Compaq, koji je bio svega deset procenata jeftiniji od originala. HP I Olivetti dolaze nešto kasnije. Ali, ni oni nisu bili dostupni širokim narodnim masama sve dok 1986 Tajvanci nisu počeli da štancuju delove za no name klonove ali  za Amstrada I Commodore.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk

scallop

• 5
  • 3
« Reply #17734 on: 22-07-2018, 16:01:54 »
Moj prvi PC bio je Compaq. Najduže je trajao i skoro sam ga poklonio.

Аксентије Новаковић

• 3
  • Homo Superior
« Reply #17735 on: 22-07-2018, 22:04:30 »

Да ли је неко јавио теби и овом осведоченом србомрзцу Бешлину да је Драгољуб Михаиловић судски рехабилитован пре више од три године?
Да ли ти и овај осведочени србоморзац Бешлин уопште појмите шта представља судска рехабилитација?
Да ли сте у стању да прихватите реалност или и даље живите у времену комунистичких "на смрт" судова и њихових судија смрти?
Срећом, па вас има мало и ваши гласићи су нечујни и безначајни...

Pizzobatto

• 4
  • 3
« Reply #17736 on: 25-07-2018, 15:00:49 »
u kampanji pričo da je EU nova svecka sila

https://twitter.com/SasaRadulovich/status/1022080737066082304

Radul svakim danom sve više napredue

scallop

• 5
  • 3
« Reply #17737 on: 25-07-2018, 15:18:40 »
Jao, što je pametan!

Гражданка Шульц

• 4
  • 3
  • ведьма
« Reply #17738 on: 25-07-2018, 15:29:47 »
Neće Evropa nas, tako da džaba mlati praznu slamu.

Truman

• 4
  • 3
« Reply #17739 on: 25-07-2018, 16:14:39 »
Neće Evropa nas, tako da džaba mlati praznu slamu.

Ја ово већ дуго говорим и стварно ми је смешно ложење наших људи у стилу "ма нећемо ми бре у ту злу фашистичку јевропу"...отприлике као кад ружна удавача прича на сав глас како неће да се уда за најбољег фрајера у селу. Србију нико неће, својевремено је неко мудо из неког евроазијског тела ( извињавам се што се не сећам детаља, запамтих само да има везе с Русијом ) рекао да Србију не планирају да приме већ само можемо да сарађујемо ( исто као што сарађујемо и са ЕУ ).
There is neither creation nor destruction, neither destiny nor free will, neither path nor achievement. This is the final truth.
Sri Ramana

Anomander Rejk

• 4
  • 3
  • Strah je ubica uma.
Tajno pišem zbirke po kućama...

Truman

• 4
  • 3
« Reply #17741 on: 28-07-2018, 21:09:38 »
https://www.blic.rs/vesti/hronika/pucnjava-na-novom-beogradu-ubijen-cuveni-advokat-dragoslav-misa-ognjanovic-koji-je/6fshg1z

Каква дивљина кад убијају и адвокате. Не знам да ли тога у Америци рецимо има.
Sri Ramana

Truman

• 4
  • 3
Sri Ramana

Anomander Rejk

• 4
  • 3
  • Strah je ubica uma.
« Reply #17743 on: 29-07-2018, 10:24:03 »
Ne verujem da toga nema i u Americi.
Radio je na ozbiljnim predmetima, uključujući i mafiju.
To je rizik takvog posla, na žalost.

akhnaton

• Against all
  • 4
  • 3
« Reply #17744 on: 29-07-2018, 18:30:53 »
https://www.blic.rs/vesti/hronika/pucnjava-na-novom-beogradu-ubijen-cuveni-advokat-dragoslav-misa-ognjanovic-koji-je/6fshg1z

Каква дивљина кад убијају и адвокате. Не знам да ли тога у Америци рецимо има.

Ima, ali na mnogo nižem novu, veća teritorija države pa se to ne primeti toliko. Sa druge strane mafija, ili koza nostra ne ubija konsiljere tako olako, ne žele da im se otme neki rat. Ovde nažalost to nije slučaj.

akhnaton

• Against all
  • 4
  • 3
« Reply #17745 on: 31-07-2018, 15:29:03 »
https://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2018&mm=07&dd=31&nav_category=12&nav_id=1424986

Kukavci. Ne radi se to tako. Dajte jeftine i dostupne knjige, časopise, dajte besplatne fontove.. Obrazujte decu, a ne da vam iz škola izlaze neopismene generacije blejavaca, koji umesto "bez potrebe da" pišu i govore "bez da" i još se pojedini lingvisti slažu sa tom nakaradom.  Hoćete da odbranite ono što već trideset i jednu godinu uništavate svojom brigom za "nacionalno" tako što ćete udariti po džepu? Idioti.

Truman

• 4
  • 3
« Reply #17746 on: 31-07-2018, 15:57:04 »
Правда за ћирилицу! Шалим се, истина, ово делује доста извештачено. Да се ја питам ћирилица би се неговала, али би у исто време енглески морао да се зна барем на средњем нивоу. И да паралелно натписи буду на оба писма.
Sri Ramana

Аксентије Новаковић

• 3
  • Homo Superior
« Reply #17747 on: 31-07-2018, 17:21:35 »
Да смо у последњих сто година имали јаку националну државу - не би данас било ових прича око "ћирилице", а кад би данас имали јаку националну државу -  не би онда славили лажне описмењиваче Ћирила и Методија, нити би биле могуће овакве ствари:

ODE SRBIJA NA DOBOŠ: DRŽAVA RAKITSKU REKU STAVILA POD HIPOTEKU ?!?!

http://www.jutarnjiglasnik.info/srbija/ode-srbija-na-dobos-drzava-rakitsku-reku-stavila-pod-hipoteku/

Anomander Rejk

• 4
  • 3
  • Strah je ubica uma.
« Reply #17748 on: 01-08-2018, 11:22:31 »
Правда за ћирилицу! Шалим се, истина, ово делује доста извештачено. Да се ја питам ћирилица би се неговала, али би у исто време енглески морао да се зна барем на средњем нивоу. И да паралелно натписи буду на оба писма.
Svakako, samo što sada natpisi nisu paralelno na oba pisma...
u NS imaš koliko hoćeš lokala, radnji i sl kojima nazivi nisu ispisani
ni na latiničnom srpskom, već isključivo na-engleskom.
pri tom ima i gomila lokala daleko od centra i nekih znamenitosti,
u koje teško da ikad i svraćaju stranci, ali su natpisi samo na-engleskom.
ja mislim da to nije normalno.
nemam ništa protiv da bude i na engleskom i na x drugih jezika,
ali valjda mora i treba biti prvo na jeziku i pismu koji je u pretežnoj
upotrebi u toj državi, tj. u ovom slučaju u Srbiji.
pozdravljam svaki zakon i inicijativu da se stanje u tom smislu promeni,
jer ovo izigravanje većeg katolika od pape, figurativno rečeno,
koje izigravamo na svim mogućim nivoima,
poprima već oblike ozbiljnog mazohizma i autošovinizma.

Truman

• 4
  • 3
« Reply #17749 on: 01-08-2018, 11:51:35 »
Ипак, тешко ми је да замислим име неког ноћног клуба на ћирилици.
Sri Ramana