Author Topic: Krenuo je Dilan!  (Read 91339 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

džin tonik

• 4
  • 3
Re: Krenuo je Dilan!
« Reply #200 on: 24-05-2010, 21:46:33 »
dd lu 109, danas procitah. barbatova. prokletstvo, zasto ne pogledam tko je scenarista prije citanja. iako pise na uvodnoj stranici, nekako mi to uvijek promakne.

dylan. sto se ocekuje? malo horrora, malo sf-a, koji grouchov vic, zenska moze, molim bez patetike. a sta je ovo?
skroz predvidiva prica. procitas naslov, znas sve.
oni sporiji najkasnije kad bloch pokazuje pristigle odsjecene prstice, a traga se za ostatkom.
kao ideja za pricu, solidno. ali jednostavno nedovljno razradjeno. moglo je to perfidnije. moglo je uz elemente natprirodnog, moglo je bez standardne barbatine patetike. jadne zene. jedna se udaje, nije dobro, drugoj umre muz, opet nije dobro, treca zivi povuceno, ni to nije dobro, cetvrta je uspjesna poslovna zena, ne valja, peta je domacica, ubi boze (muza i djecu, naravno)... jedna nece u krevet sa nasim junakom.
ma ta barbatova samo siluje dd. a inace ima i gorih.

Franz Xaver von Baader

• 4
  • 3
« Reply #201 on: 24-05-2010, 21:52:08 »
jel to pričaš o Cijeni smrti ili kak se već zove?
tu sam feminističku propagandu već prokazao, ali to bješe još na scomu. da, dobro bi ti došlo da si bio upoznat u kakvim pamfletskim vodama se odigrava epizoda...
Od danas ću biti Kao Sunce Jasan.

džin tonik

• 4
  • 3
« Reply #202 on: 24-05-2010, 21:54:37 »
da, cijena smrti, izostavio sam naslov da ne spojlujem.

Cryptomnesia

• 4
  • 2
« Reply #203 on: 25-05-2010, 21:05:11 »
danas sam prochitao vjechnu iluziju ponovo nakon dugo vremena,ruju i nije toliko losh koliko ga pamtim,samo,hm...uvijek che mi ostati onaj usisivach,ccc
they kept a close eye on your get well incentive

Franz Xaver von Baader

• 4
  • 3
« Reply #204 on: 25-05-2010, 21:09:36 »
pa ta vječna iluzija važi kao jedan od naj-rujua
nisam je čitao godinama, i sad kad si me podsjetio, valjalo bi provjeriti jel može izdržati pingvinpatuljasti test

a usisavač, ne znam jel si čitao VČ dogove; epizoda Nightmare Tour, Ruju si radi omaž najvećim gafovima, između ostalog baš i - usisavaču;)
i mogu ti reći da mi je bilo zabavno

Cryptomnesia

• 4
  • 2
« Reply #205 on: 25-05-2010, 21:14:08 »
meni je najdrazhi crtach,roi.chitavo sam vrijeme obrachao pazhnju iskljuchivo na prichu ne dajuchi da to uvecha ocjenu i,zaista,dobra pricha.
VČ-ove nisam imao priliku chitati,morat chu si pocheti nabavljati,nisam imao vremena nikako u posljednje 2 godine upratiti sve,dosta putovanja,oko faxa brige brigo,etc...u gl.nabavim si

kikec

• 3
  • dete magnet
« Reply #206 on: 25-05-2010, 21:22:30 »
Dobar je i nedavni Rujuov dvobroj o vampirima u izdanju Ludensa, u kojemu vampiri nekako na kraju ispadnu ljudskiji od svojih ljudskih lovaca... sklavijevska inverzija.

Inače, vrlo dobar mu je i "Skener", uspješna urađena "Kuća duhova", solidna "Manila"... i to je to... 
signature

Cryptomnesia

• 4
  • 2
« Reply #207 on: 25-05-2010, 21:29:32 »
Skener nisam ugledao ima eon,roi opet ako me sjechanje ne vara,u to vrijeme sam dosta chitao i gledao o espovcima pa mi je epizoda bila onako usput.(osim roi-ja ofc).Chitam ponovo!

Franz Xaver von Baader

• 4
  • 3
« Reply #208 on: 25-05-2010, 21:30:56 »
meni je to s vampirima bilo dosadno, a Skener mi je onomad bio dobar
ma Rujua ćemo secirati jednom...

Cryptomnesia

• 4
  • 2
« Reply #209 on: 25-05-2010, 21:32:43 »
mozhe,vidjet chu shta mi je ovdje od njegovih radova

Bimbo Sullivan

• 4
  • 2
  • prije: dikhed
« Reply #210 on: 25-05-2010, 22:50:07 »
Ja bih još dodao - 'Anđeo osvetnik'.
Gospodo! Nalazimo se u znamenitoj epohi, u vrenju u kojem je Duh izvršio jedan skok prema naprijed, premašio svoj prethodni konkretan oblik i stekao jedan novi.

džin tonik

• 4
  • 3
« Reply #211 on: 02-06-2010, 20:46:41 »
dd lu 110, sarada, tja, bah, barbatova.
krimi, zena, patetika. nesto kao "stigla nova konobarica u lokalnu birtiju, ima jos kracu minicu, 3 standardna cugera je patroniziraju. ali ona je iznad svega. mogla je biti misica..."

džin tonik

• 4
  • 3
« Reply #212 on: 03-06-2010, 22:38:32 »
almanah straha, knjiga (pih, knjiga) 6.
zanimljiv pocetak, vuce na jos, ima tempo, moras se sjetiti legendarnog "falling down", a onda, cak, cak, zbrzano, nemastovito, na silu ugurano u propisani opseg.

Kunac

• 4
  • 3
« Reply #213 on: 28-08-2010, 09:09:20 »
Na kioscima:

Scenario: Sklavi
Crtež: Stano

Savršena kombinacija.
"zombi je mali žuti cvet"

Savajat Erp

• gospodar izgubljenog vremena
  • 4
  • 3
« Reply #214 on: 28-08-2010, 10:27:53 »
симпатична епизодица...сам почетак стрипа ме је подсетио на филм Точкови! :)
Niste mi verovali da ću da pucam?!
ZAŠTO MI NISTE VEROVALI?!!!!

Boban

• 3
« Reply #215 on: 28-08-2010, 12:10:31 »
hm... muška golotinja; izgleda da pucaju na dodatnu žensku publiku.
Put ćemo naći ili ćemo ga napraviti.

Franz Xaver von Baader

• 4
  • 3
« Reply #216 on: 28-08-2010, 12:14:15 »
pa naslovnica je očito inspirirana Psihom
(nisam čitao epizodu ali da je Sclavi ovo pisao radilo bi se o poznatoj sklavijevskoj inverziji: ubojica bi bila žena koja se preoblači u vlastitog oca)

Boban

• 3
« Reply #217 on: 28-08-2010, 12:41:51 »
ma ja odavno više ne pratim te izvitoperene omaže, jer nesretni scenaristi ne umeju ništa samostalno da smisle; no, ljudi vole prepoznavanje, očigledno, valjda se osećaju pametniji.
Put ćemo naći ili ćemo ga napraviti.

Franz Xaver von Baader

• 4
  • 3
« Reply #218 on: 28-08-2010, 12:47:49 »
pa ima i u tome nešto
ljudi zaista vole prepoznavanje, ponavljanje (o tome je pisao i Freud) jer se boje - nepoznatog

Savajat Erp

• 4
  • 3
« Reply #219 on: 28-08-2010, 12:48:30 »
pa naslovnica je očito inspirirana Psihom

и не само насловница...

Kunac

• 4
  • 3
« Reply #220 on: 28-08-2010, 13:26:02 »
Da. Psiho i Identity. To su 2 glavne inspiracije. Ne verujem da je Sklavi gledao Točkove, ali zaista liči.

U svakom slučaju, zaista simpatična epizodica. Posebno sam uživao u crtežu. Što se scenarija tiče... Onako.

kikec

• 3
  • dete magnet
« Reply #221 on: 28-08-2010, 18:57:25 »
AAaaarghhhrrr... pročitao sam "Naslednike Zone Sumraka".   :(
Do sada najizravnija slika i prilika onoga što Masiero predstavlja u DD stafffu; pretenciozno, lažno djubre.
signature

Bimbo Sullivan

• 4
  • 2
« Reply #222 on: 28-08-2010, 22:24:07 »
"Ubicu među nama" piše Sclavi i garant će ispast kako je Dylan zapravo i ubojica i žrtva.xdrinka (ako sam pogodio, svejedno ćutite, tek imam pročitati epizodu).
--------------

Nego, ima već mjesec dana da sam pročitao Ukroniju. Što reći nego: loši Sclavi -> najbolja VČ DD epizoda do sada.
Sclavi ovog puta kontemplira o metafizici, postojanju, kvantnoj mehanici, relativnosti... Što bi bilo kad bilo? Pa ništa, za maloga čovjeka sve ostaje isto kao i do sad! - zaključuje Tiziano. :) Komunacizam :mrgreen: je u suštini uvijek tu, bez obzira što se konkretno odvije na povijesnom planu. Komunacizam i danas vlada svijetom i to bez Staljina i Hitlera, pa ti vidi.

Radnja je razbacana i bez imalo logike, znači ona simpatična i lepršava Sclavijeva zbunjoza. xrotaeye Imamo pronalazak feničkog kompjutera od prije par tisuća godina, političku satiru sumnjivog ukusa, spaljivanje Einsteina na Trafalgar Squareu, profesora Noka, posvete Američkom Psychu, paranoika koji proživljava svoju stvarnost u kojoj su Komunacisti pobjedili i tako...

Sclavi pokazuje da u više ništa nije sigur, ni u vlastitog sebe, ni u vlastite stavove i zaključke, sve je relativno, a na vama je da odgonetate možebitne višeznačne metafore koje je razbacao po epizodi. xsantacool
Gospodo! Nalazimo se u znamenitoj epohi, u vrenju u kojem je Duh izvršio jedan skok prema naprijed, premašio svoj prethodni konkretan oblik i stekao jedan novi.

Franz Xaver von Baader

• 4
  • 3
« Reply #223 on: 29-08-2010, 11:29:45 »
zvuči zanimljivo Ukronija

Bilja

• 4
  • 3
« Reply #224 on: 30-08-2010, 13:19:33 »
Ubica je medju nama... Ko je gledao film Identity, sve ce odmah shvatiti. KOmbinacija ovog (inace odlicnog filma) i malo dodatka Psiha. Bila bi dobra epizoda da je bilo bar malo, malcice iznenadjenja. Medjutim ne, kreten od Sclavi-ja je prosto skinuo zaplet od Identity. Ni trunke originalnosti a pozivanje na Psiha je vec zamorno. Dokle vise...
A ja se taman obradovala kad sam videla kombinaciju Sclavi/Stano.
Bilja
----------------------------------------@

kikec

• 3
  • dete magnet
« Reply #225 on: 30-08-2010, 20:13:21 »
Samo da nešto napomenem o Velikom Djubretu... ne, ne referiram se na Massiera, nego na epizodu Đuzepe De Narda. Dotični scenarist obično ne dobiva puno pažnje, doduše, niti je večinom ne zaslužuje, ali ovoga puta samo kratko o njemu i spomenutoj epizodi. Jako mi se svidio scenarij, koji je onako vrlo galantan, vrckav, poletan, dijalozi maltene ubitačni, ruff and edgy. Ovu scenarističku crtu već sam i prije bio primijetio do De Narda, šteta samo što je obično sama priča ne prati u stopu. Primjerice, Veliko Djubre karizmom, slatkorječivošću obara sve oko sebe, kako Dylana prca u mozak, a žene baca u ekstazu... i u klopku. Da ne zaboravim na Dylana i njegovu zaručnicu i njihova međusobna prepucavanja, uzrokovana totalno drugačijim pogledima na svijet, čime se, po tko zna koliko puta, tijekom čitanja, čovjek mora zapitati što ga je uopće privuklo Morin, bez obzira na njegovu poslovičnu (i)racionalnost "nagona" naspram suprotnog spola.
Rasplet je klasika, dobivamo svojevrsni psihološki triler (sa patološkim ludjakom), i to solidno zaokružen. Nadnaravno ovdje ne igra neku važniju ulogu, nego više egzistira kao dopadljivi ukras cijeloj priči. Usprkos svemu, bolji Dylan Dog i najbolji De Nardo do sada, što i ne govori puno s obzirom na mršave rezultate dotadašnjih uradaka.

Spletom okolnosti, upravo je njegov "Čudnovati klijent" aktualan u Hrvatskoj. Ovdje se ne razbacuje scenarijem, zapravo je sve prilično mlako i sterilno, što pričom, što humorom... tako da malo vredi završni "neočekivani" twist (koji užasno podsjeća na jedan vrlo popularan film) koji ovdje teži pucati na emocije čitatelja... ali ništ od toga!
signature

Bimbo Sullivan

• 4
  • 2
« Reply #226 on: 30-08-2010, 21:43:36 »
Da, De Nardov scenarij je pitak i s dosta zrelih dijaloga koji ne djeluju kao filleri, samo ono što ga čini slabim scenaristom je to da ne zna odabrati dylandogovsku temu, pa to na kraju ispadne suhoparni fantasy, krimić ili ljubić. Od DD scenarista pak očekujemo b-horor kolaže, pravi horror, morbidnosti, gotiku, psihodeliju, filozofiju, nadrealizam, crni humor...

Kad smo već kod De Narda, pogledajte ovo:

http://www.ubcfumetti.com/dylandog/?20648

A rekoše da je i ovo prolaz:
http://www.sergiobonellieditore.it/auto/alborist?collana=18&numero=262&subnum=

I baš sam sinoć prelistavao Izgubljeni grad. Loša mu je ova priča. Sclavi bi na njegovom mjestu napravio da je sve izgubljeno, a jedino grad nije.

-----

Također sam još jednom pročitao Ukroniju. Sve mi je bolja i bolja. Sclavi daje oduška svojim stavovima, i slagali se mi s njima ili ne, jednostavno mu treba priznat da znade, da zna pisati. Vidi se da je klasa. Talent je to veliki. Zna pisati, uvijek je dovitljiv i zna se postaviti. On zna da će dobiti 26% od ubc-ovaca. Ja mu pak dajem 7/10.

Ovaj mi je kadar jak:

podsjeća na scom :mrgreen::

paranoik:

karikaturalni Saudeli je pogođen za ovakav tip epizode:

vanzemaljci:

Dakle, jako zabavan i crnohumoran strip.
...I nema praznog hoda kao u Paklenom psu (koji mi pade na pamet zbog Saudelija). Pročitajte ovu priču, pa ćemo je interpretirati sličicu po sličicu.

------
Ukronija
Ubojica među nama
Marty
Lift za pakao #250 (2+5=7)
   I
   I
Sclavi je pravo osvježenje sada u vč-u.

Čak sam mislio prekinuti s kupovinom vč Dylana, ali...

Sclavi, Medda, kontroverzna Barbato, ludak Masiero
su garancije dobre zabave. Najviše se cijene veličanstvena dijela
i grandiozni promašaji, zar ne?! Ko šljivi ove mlake prosjeke.
Bar desetak epizoda moram nabavit, a nisam dosad. Gosta, označene žrtve, ksabarasa, Djubreta..., a onda nam ide još Sclavija, lokanda na kraju svijeta, misterij kolta...

džin tonik

• 4
  • 3
« Reply #227 on: 30-08-2010, 22:01:07 »
moram pod hitno nabaviti ukroniju.

Kunac

• 4
  • 3
« Reply #228 on: 30-08-2010, 23:11:04 »
Zar Ukronija nije neka domaća izdavačka kuća?

džin tonik

• 4
  • 3
« Reply #229 on: 30-08-2010, 23:45:07 »
... Dakle, jako zabavan i crnohumoran strip.
...I nema praznog hoda ...

hindenburg, komunacisti, planeta majmuna, ... xrofl

Bimbo Sullivan

• 4
  • 2
« Reply #230 on: 31-08-2010, 12:29:25 »
... Dakle, jako zabavan i crnohumoran strip.
...I nema praznog hoda ...

hindenburg, komunacisti, planeta majmuna, ... xrofl
Hehe, Sclaviju možda ne leži politčka satira, ponekad djeluje grintavo i neukusno, ali ne može se reći da ovdje to nema duha ili da nije opićeno i zabavno.  :mrgreen:
Trebalo se sjetiti onog komunacizma i skombinirati kukasti križ i srp i čekić.  :| xjap

Opet sam jučer gledao Ukroniju, i čini mi se da je paranoik sve to umislio, jer u jednom momentu se vidi da su to obični ljudi oni za koje je on umislio da su komunacisti (i koje je pobio). Splattera ko u priči.

I onaj dio s Amerčkim psihom i Vivom mi nije baš jasan. To je kao neki trougao. Postoji samo Viva - zlatna sredina, a ne Dylan koji je staromodni marginalac i ne Psiho koji je napast novog doba i opsesivni sirovi konformist. Viva se koristi tehnologijom, ali ne robuje istoj i ne ide u ekstreme, zato je jedina živa, jedina postoji. Nisam siguran da ovo hoće reći (zbog par kontrirajućih detalja), ali tako mi se čini- Ništa, treba još 6-7 puta pročitati epizodu za pohvatati konce.

Franz Xaver von Baader

• 4
  • 3
« Reply #231 on: 31-08-2010, 13:07:10 »
treba to nabaviti

džin tonik

• 4
  • 3
« Reply #232 on: 04-09-2010, 00:25:03 »
obavezno. pravo osvjezenje. toliko drugacije od barbatinog moraliziranja.

kikec

• 3
  • dete magnet
« Reply #233 on: 18-09-2010, 11:18:54 »
"Ukronija" je relativiziranje... od početka do kraja, bez ikakvih konkretnosti. Ili je možda konkretno upravo to da je sve relativno, isprepleteno? Možda je Šmidt paranoik, ili je njegov svijet uistinu živ? Profesor iz "Tri puta nula" koega ponovno susrećemo u ovoj epizodi, svojevrsni je Einstein, koji je također lomio glavu nad principom neodređenosti, ne mogavši ga sebi prihvatiti, pa otuda ona njegova slavna izjava "Bog se ne kocka"...

Je, epizoda za još par puta pročitati i promisliti...
signature

Franz Xaver von Baader

• 4
  • 3
« Reply #234 on: 18-09-2010, 11:28:53 »
pročitao i ja
sada samo ukratko: ovako na prvu sam blago razočaran (ipak je to Sclavi pa su očekivanja velika) jer epizoda ne posjeduje unutrašnju logiku; više je kao puko nizanje raznih, manje-više zabavnih ideja, dosjetki i crtica
recimo da je to manje uspjela mješavina Golconde, Tri puta nula, Priče ni o kome, pa čak i Ljudi koji nestaju
možda je problem što ovdje Sclavi pokušava hardcore filozofiranje: tema je zapravo ono naj-zajebano filozofsko - bitak
naravno, o tome je teško u jednom mediju kao što je strip, pa dobijemo takvu papazjaniju, fastfood-bitak
ili sam možda ja postao prezahtjevan...
ili je možda Sclavi ocvao...

pročitat ću još jednom, pa i ponoviti neke od spomenutih epizoda, pa ćemo jednu dubinsku analizu Ukronije

Bimbo Sullivan

• 4
  • 2
« Reply #235 on: 19-09-2010, 16:46:34 »
Prvi doživljaj epizode je i meni bio mlak. Radnja niđe veze. Petparački (ili ne?) bućkuriš. Sclavi potpuno izgubljen u tim svojim dimenzijama. No, istog trenutka čim sam odložio strip na policu, nisam se mogao oteti dojmu, da ima ovdje, u ovoj epizodi, određene elegancije. Možda i je Sclavi radio povratničke priče preko one stvari, ali i da je stvarno radio samo za pare, niđe ne piše da analizirajući i takvog "lošeg" (ili "prepredenog") Sclavija nećemo naći pokoju (bilo svjesnu, bilo nesvjesnu) suvislost, pa makar to bilo odgonetanje samog Tizianovog duševnog stanja zadnjih godina. Sclavi je Sclavi, a to se vidi i u tome da (baš) ovakvu temu nismo dosad vidjeli u serijalu. Zna on povući nešto novo, ne pretjerano novo, ali u usporedbi s istovorsnim temama drugih autora serijala, ovo je premija. Ne samo to. Izvedba mu je uvijek puna dosjetljivih i zabavnih smicalica, a kad se drugi autori uhvate ovih nemogućih tema o izborima, postojanju, rukavcima sudbine, itd., to redovito ispadne nikako. Tema "Ukronije" također spada u tu tešku metafiziku koja za sobom isto tako povlaći tešku retoriku. Međutim, mišljenja sam da se Sclavi ovdje ipak jako dobro snašao jer nije otišao odgonetati tajne svemira, već se lagano zadržao na premisama i promišljanju o njima. Samo je kroz niz kolaž-scena, dao prikaz/jedan stav, kako čovjek, zapravo sam Sclavi, doživljava, ili bi trebao doživljavati povijesnu zbilju, a to je u ovom slučaju - relativiziranje, komplemntarna riješenja, dvostruko vrednovanje itd... Što se pak tiče razbacanosti scena, koje su rekla zbogom svakoj logici, pa to je taj višeznačni nadrealizam. Ali može se sve dokućiti, mislim, može se smisliti neku svoju proizvoljnu teoriju, dovoljno je više puta ući u koštac s epizodom. Osobno mi je svakim čitanjem sve bilo jasnije i jasnije. Zabluda? Nebitno. Shvatim to kao dozu neke ljute droge za 16-18 kuna mjesečno i budem savršeno zadovoljan.

kikec

• 3
  • dete magnet
« Reply #236 on: 19-09-2010, 18:47:50 »
Super!

Imam pred sobom i Barbatinog "Xabarasa / U Ime Oca" koji me se ononad, u skeniranom izdanju koje je kružilo internetom, ne ovdeč naročito dojmilo, točnije kao "mnogo drame nizašto"... pa da obnovim, u papirnatom izdanju, sjećanje na taj (ne)mili jubilej. Tu je još i "Ubica među nama", koliko čujem Sclavijev izlet/povratak u slašer (reminisencija na ona zlatna vremena?) pa se i ovome veselim.

A uskoro će i "Marti"... pa da onda ocjenimo koliko je jak Sklavijev povratak u serijal...
signature

Franz Xaver von Baader

• 4
  • 3
« Reply #237 on: 19-09-2010, 20:03:46 »
Prvi doživljaj epizode je i meni bio mlak. Radnja niđe veze. Petparački (ili ne?) bućkuriš. Sclavi potpuno izgubljen u tim svojim dimenzijama. No, istog trenutka čim sam odložio strip na policu, nisam se mogao oteti dojmu, da ima ovdje, u ovoj epizodi, određene elegancije. Možda i je Sclavi radio povratničke priče preko one stvari, ali i da je stvarno radio samo za pare, niđe ne piše da analizirajući i takvog "lošeg" (ili "prepredenog") Sclavija nećemo naći pokoju (bilo svjesnu, bilo nesvjesnu) suvislost, pa makar to bilo odgonetanje samog Tizianovog duševnog stanja zadnjih godina. Sclavi je Sclavi, a to se vidi i u tome da (baš) ovakvu temu nismo dosad vidjeli u serijalu. Zna on povući nešto novo, ne pretjerano novo, ali u usporedbi s istovorsnim temama drugih autora serijala, ovo je premija. Ne samo to. Izvedba mu je uvijek puna dosjetljivih i zabavnih smicalica, a kad se drugi autori uhvate ovih nemogućih tema o izborima, postojanju, rukavcima sudbine, itd., to redovito ispadne nikako. Tema "Ukronije" također spada u tu tešku metafiziku koja za sobom isto tako povlaći tešku retoriku. Međutim, mišljenja sam da se Sclavi ovdje ipak jako dobro snašao jer nije otišao odgonetati tajne svemira, već se lagano zadržao na premisama i promišljanju o njima. Samo je kroz niz kolaž-scena, dao prikaz/jedan stav, kako čovjek, zapravo sam Sclavi, doživljava, ili bi trebao doživljavati povijesnu zbilju, a to je u ovom slučaju - relativiziranje, komplemntarna riješenja, dvostruko vrednovanje itd... Što se pak tiče razbacanosti scena, koje su rekla zbogom svakoj logici, pa to je taj višeznačni nadrealizam. Ali može se sve dokućiti, mislim, može se smisliti neku svoju proizvoljnu teoriju, dovoljno je više puta ući u koštac s epizodom. Osobno mi je svakim čitanjem sve bilo jasnije i jasnije. Zabluda? Nebitno. Shvatim to kao dozu neke ljute droge za 16-18 kuna mjesečno i budem savršeno zadovoljan.

dao sam analizu Ukronije i ujedno nam otvorio topic o Sclaviju (kad već imamo o Chiaverottiju) na kome ćemo moći do mile volje i potpuno suludo tumačiti staroga vuka

nakon drugog čitanja, te i poslije ponavljanja Ničije priče, Ukronija mi se uopće ne čini puno lošija od te tobožnje legendarne.
jest zbrkana i nabacana, ali to je stara i klasična Sclavijeva tema otuđenja, ovaj put u kolažu raznih crtica i još više bez koherentnosti

dajem 6.5/10 komotno

kikec

• 3
  • dete magnet
« Reply #238 on: 20-09-2010, 12:41:47 »
Interesantni "Ubica je među nama"... čak štoviše, nakon (ne)očekivanog finala / obrata, dobiješ još jednu epizodu vrlo plodnu za dublju analizu, promišljanje i preispitivanje postupaka nekih od aktera priče (tajanstvena  Valentina je posebno "sumnjiv" karakter). Plus, po običaju gomila dosjetki i crtica nudi promatranje stvari sa više pozicija, te iscrpno slaganje mozaika jedne višestruke ličnosti.  
signature

Savajat Erp

• 4
  • 3
« Reply #239 on: 26-09-2010, 23:34:57 »
прочитао епизоду названу једноставно Марти...типично патетично просеравање.

Kunac

• 4
  • 3
« Reply #240 on: 07-11-2010, 12:04:08 »
Kupio sam danas GROBLJE NAKAZA (Veseli četvrtak, Dylan Dog br. 36). Nisam još pročitao ali sam prelistao - Nikola Mari je radio crtež i u vizuelnom pogledu ovaj broj deluje impresivno. Mari je izuzetno uznapredovao (mada sam voleo njegov stil od samog početka), pa se nadam da će um Barbato parirati po kvalitetu sa pričom.

Savajat Erp

• 4
  • 3
« Reply #241 on: 07-11-2010, 13:22:46 »
боља је од претходне епизоде, провејава добар хумор, мада ја нисам неки фан Маријевог цртежа, посебно ми сметају његови прикази жена...

Vij

• 4
  • 2
« Reply #242 on: 07-11-2010, 15:52:58 »
Groblje Nakaza je počeo sa tipičnom Barbatinom patetikom ali mi je zanimljiv zbog,ipak,kvalitetnog finiša!
Prelazna ocjena uz kvalitetan i  nadahnut Marčelov predgovor. 

Savajat Erp

• 4
  • 3
« Reply #243 on: 07-11-2010, 16:49:35 »
мени баш крај обилује патетиком, али реално гледано ипак је то Дилан Дог, патетике никад није недостајало, само што у последње време то почиње мало да замара.

Alexdelarge

• 4
  • 3
  • Enfant terrible
« Reply #244 on: 11-11-2010, 08:35:28 »

moj se postupak čitanja sastoji u visokoobdarenom prelistavanju.

srpski film je remek-delo koje treba da dobije sve prve nagrade.

džin tonik

• 4
  • 3
« Reply #245 on: 11-11-2010, 18:31:49 »
dok djeca imaju novaca i kramari trguju...

Kunac

• 4
  • 3
« Reply #246 on: 30-11-2010, 11:25:59 »
U zaostatku sam sa Dilanom, pa sam pročitao 2 epizode za jedno veče. Prvo sam zavirio u Krčmu na kraju sveta (VČ, br 37).

Freghieri je zaista otaljao crtež, a Masiero se nije proslavio kada je scenario u pitanju... Jedna osrednja epizoda, zaista ništa posebno...

Groblje nakaza (VČ br. 36) je već bolja epizoda. Marijev crtež ili volite ili ne volite - ja ga obožavam. U vizuelnom smislu, bilo je ovo pravo uživanje. Barbato je napisala podnošljiv scenario, ništa epohalno ali na mestu. Ima malo patetike, ali kako je navisao Savajt - ipak je ovo DD, patetike nikad nije nedostajalo.

Bimbo Sullivan

• 4
  • 2
« Reply #247 on: 30-11-2010, 15:53:49 »
U gužvi sam, pa sad samo kratko, drugi put možda u šire...

Groblje nakaza je naizgled dobro sklepana epizoda, a zapravo je sranje.
Još jedna Barbatina teatralnost, histeriziranje, kočenje prstom, prijeteći stavovi, ponavljanje istog tipa scenarija kao kod Šarade, Karte... A kao šlag je moraliziranje i dvojbeno opravdavanje zločina. Filozofi/etičari o tome raspredaju stoljećima, a ona ovde to prodaje 'vidi kako sam se ja sjetila'. Epizoda je ustvari obrat Sclavijeve kratke pričice Zločini iz ljubavi + đoni frik. Znači, Barbatova opet izvrče staru temu i nema vlastitu.

Nije me impresionirao ni Marty. Bolja mi je i Ukronija i  Ubica od Martija, ali ljudima će se više svidjeti jer nema apstrakcije. Sclavi kopira samog sebe i Kavijerotija - Prokleti dan, Strah od života, Preobražaj i mnoge druge, pa čak i prethodnog Ubicu među nama...

SIMERIJANAC

• 4
  • 3
« Reply #248 on: 10-12-2010, 14:05:27 »
Zahvaljujući burazu koji ni jednog Dilana nije propustio još od Dnevnikovih izdanja, pročitah u cugu prvih dvadeset Četvrtkovih brojeva.
Paola Barbato i Ruju su pravo osveženje u gomili klišeiziranih i neispirativnih scenarija zbog čega sam od Dilana odustao još kod Dnevnikovog broja 35,jer nisam više mogao da dajem kintu za ovaj strip samo zbog sjajnih crtača.
Rujova Pesma sirena je jedna od najboljih Dilanovih epizoda ikad objavljenih a usudio bi se da kažem,čak i jedan od najboljih strip albuma koji sam čitao.
Odmah uz nju je i Dva života Drim.
Od gospođe Barbato naravno Nekropolis.

Ajde sad poznavaoci ,dajte mi preporuku šta još valja od sledećih dvadeset Dilana uključujući specijale jer me mrzi da toliko stripova teglim od buraza a i nema se vremena.

Kunac

• 4
  • 3
« Reply #249 on: 09-05-2011, 21:24:05 »
Za razliku od prethodnog koji je bio  :cry:, novi Dylan Dog je sasvim pristojan...

Junak / serijal: Dylan Dog
Broj: 43
Izdavač: Veseli Četvrtak
Datum izdavanja: 05. maj 2011.
Scenario: Giuseppe De Nardo
Crtež: Daniele Bigliardo
96 strana
Beki je naizgled problematično dete… Njeno detinjstvo obeleženo je smrću njenog oca kojeg je divljački ubio ljubavnik njene majke. To užasno ubistvo načinilo je od Beki veoma stidljivu osobu distanciranu od ljudi. Upravo zbog toga ona ne veruje da je novopridošla osoba u njenoj porodici zaista ujka Dilan, majčin brat koji je mnogo godina proveo u Brazilu. Ali, prisutstvo samoprozvanog ujaka nije jedina nepoželjna stvar u toj kući… Naime, već izvesno vreme čudne stvari dešavaju se u Bekinom domu, što svakako predstavlja idealan slučaj za našeg dragofo istraživača noćnih mora!