Author Topic: OTIMAČI IZGUBLJENOG KOSOVA  (Read 47863 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

mac

• 3
    • http://www.facebook.com/mihajlo.cvetanovic
Re: OTIMAČI IZGUBLJENOG KOSOVA
« Reply #1750 on: 16-08-2018, 10:09:29 »
Полуге власти су раздвојене, а сви знамо да су судије постављане у време Тадића, а не у време Вучића.

Definitivno živimo u različitim zemljama.

Anomander Rejk

• 4
  • 3
  • Strah je ubica uma.
Tajno pišem zbirke po kućama...

scallop

• 5
  • 3
« Reply #1752 on: 16-08-2018, 10:57:50 »
Jedino mi nije jasno šta svi vi koji imate mišljenje zastupate.
Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience. - Mark Twain.

ЖивОзбиљан

• 4
  • 3
« Reply #1753 on: 16-08-2018, 11:00:18 »
Ja sam skonto da idu da viđu Prizren!

Boško u prvim borbenim redovima.
šta će mi bogatstvo i svecka slava sva kada mora umreti lepa Nirdala

Аксентије Новаковић

• 3
  • Homo Superior
« Reply #1754 on: 16-08-2018, 11:20:59 »
Boško Obradović nije pozvao na državni udar,
već da se uhapsi onaj koji ne poštuje zvanični USTAV Srbije.
A to je-Vučić.
U samoj zakletvi u Skupštini, kad je izabran za predsednika,
stoje i rečenice o očuvanju teritorijalnog integriteta i Kosova i Metohije u sastavu Srbije.
Samim pozivanjem na razgraničenje, Vučić je prekršio i Ustav i sopstvenu predsedničku zakletvu.

Не постоји званичан акт , потписан од стране председника , који позива на разграничење.
То је била једна идеја о којој се говорило.
Није расписан ни референдум са тим питањем.
Једно су разговори, јавни дијалог о Косову и Метохији, а друго је званичан предлог.
Према томе, ништа ту Вучић за сада није прекршио, те је због те чињенице Бошко "Љотићевац сам ал ми ортаци Ђилас и Радуле" Обрадовић ипак позвао на пуч.

Uzgred kad već pominješ tog Bosnića,
isti je tvrdio kako je u razgradnji SRS i stvaranju SNS učestvovala upravo ta CIA
koju pominješ.
Vučić je predsednik koje ono beše stranke?

Па то сви знамо.
Не само ЦИА, него и МИ6, јер је Тома ишао на консултације у инглиш амбасаду.
Али, у то време је Вучић још увек био у СРС, па је напустио СРС нешто касније јер га је Шешељ испалио за место генсека.
Но, издајник једном, издајник увек.

Међутим, овде је реч о фра Сотони Јањићу, који је ново кукавичје јаје које нам се подмеће, и на које Срби не треба да наседају.
Кад су црномантијаши нама Србима добро донели?

Kud crkva i opozicija, urotiše se čak i navijači
protiv njega. Vrbovala CIA i Delije :
http://www.nspm.rs/hronika/navijaci-crvene-zvezde-na-utakmici-sa-spartakom-istakli-transparent-vladike-i-monasi-su-strani-agenti-.-uskoro-cemo-i-mi-u-novinama-biti.-oni-na-vlasti-se-dzaba-nadaju-ni-metar-kosova-nije-na-prodaju.html

Сад ти навијачи нису криминалци, као што си говорио зимус на теми Фудбал нам је отишао у курац?
Мало доследности би било пожељно.

Tako da, sve je spin da bi se kučkin sin načinio mučenikom i pojedinci nazivali izdajnicima svakog ko je protiv džukca  lično.

Држава, контролисана споља,  ради против народа.

Полуге власти су раздвојене, а сви знамо да су судије постављане у време Тадића, а не у време Вучића.

Definitivno živimo u različitim zemljama.

Дефинитивно на тебе лоше делују оне шприцалице којима си се шприцао у страху да не орошавиш.
Вучић ни Првозгрченог није хтео да смени са места омбудсмана, а камоли у судије да дира.

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #1755 on: 16-08-2018, 12:45:52 »
Ova kolekcija saopštenja Srpske liste stvarno čoveka trgne kad vidi jezik, ton i stil:

http://crnobelisvet.com/sedam-meseci-nakon-ubistva-ivanovica-neistomisljenicima-se-opet-crtaju-mete/

Anomander Rejk

• 4
  • 3
  • Strah je ubica uma.
« Reply #1756 on: 16-08-2018, 16:50:49 »
Zastupam mišljenje da predsednik države prestane da naziva svakog ko ima drugačije mišljenje od njega povodom Kosova, izdajnikom, špijunom i štetočinom, i da prestane da zavađa i sluđuje narod.
Jel nije sam ponudio unutrašnji dijalog?Koja je svrha unutrašnjeg dijaloga, ako se isti svodi na
,,svi moraju da podržavaju moje stavove/ideje/predloge, a oni koji su protiv mog mišljenja su izdajnici i neprijatelji?''
Kako na takav način se može voditi ikakav dijalog?

akhnaton

• Against all
  • 4
  • 3
  • I Walk Alone... and not give a damn...
« Reply #1757 on: 16-08-2018, 18:21:08 »
Zastupam mišljenje da predsednik države prestane da naziva svakog ko ima drugačije mišljenje od njega povodom Kosova, izdajnikom, špijunom i štetočinom, i da prestane da zavađa i sluđuje narod.
Jel nije sam ponudio unutrašnji dijalog?Koja je svrha unutrašnjeg dijaloga, ako se isti svodi na
,,svi moraju da podržavaju moje stavove/ideje/predloge, a oni koji su protiv mog mišljenja su izdajnici i neprijatelji?''

Pa i da to ne radi direktno, radio bi preko medija koji su svi pod njegovom kontrolom.
O kakvom dijalogu se može govoriti kada on nikada ne odgovara na pitanja? Kada postavlja pod pitanja i ne da sagovorniku da dođe do reči. Da ne znam da on nema ni dana radnog staža pomislio bih da se ponaša kao advokat u procesu u kome je sudija na njegovoj strani, pa svaki prigovor druge strane prećutno odbija. Pravi advocatus diaboli, a sa đavolom nema dijaloga. U nekoj normalnoj zemlji bi pao kao zrela kruška, bio procesuiran za sva kršenja ustava i zakona, bez obzira radi li se o Kosovu ili ne. A ovde opstaje na vlasti koju dobija podrškom samo 1/4 glasačkog tela. Sa takvim rezultatom ni Elektorski sistem ne bi mu omogućio da vlada, pa ipak Srbijom vlada.  Njegov čovek, koga je sada postavio za ministra finansija stajao je iza noćnog rušenja u Savamali, prilikom kojeg je ometano lice na vršenju službene dužnosti, ljude su presretali i maltretirali maskirani "izvršioci", i nikom ništa.  Samo taj slučaj bi bio dovoljan za impičment, koji bi svaki lukaviji političar izbegao tako što bi hladnokrvno žrtvovao počinioca, tj ne bi ga nagradio mestom ministra finansija. Ali, arogancija đavoljeg advokata je nemerljiva. Da ne govorim o tome da se ruga vojsci postavljanjem keramičara, pa zatim begunca od regrutacije za ministra vojnog. Sve potez do poteza zbog kojih je Saša, Lane moje Obrenović platio glavom. A ovom ne fali ni dlaka sa glave. Okružen degenima pod maskama i onim Nebojšom iz Beeeograda pravi sve nas budalama.
Politically Incorrect member of "Snage Haosa i Bezumlja"

ankh Em Maat  since 1973.

Аксентије Новаковић

• 3
  • Homo Superior
« Reply #1758 on: 17-08-2018, 01:07:30 »
I da, režim u Beogradu jeste u dobroj meri kriv za stradanje
krajiških, bosanskokrajiških, sarajevskih i mnogih drugih Srba.
Jeste učestvovao u prljavim igrama-crtanju mapa, ,,preseljenja naroda'', razmene teritorija.
To isto zlo sada radi i kosovskim Srbima.
Ne vidim zašto mene treba biti sramota što o tome govorim,
sramota treba biti one koji su učestvovali u prljavim igrama na račun sopstvenog naroda,
a danas bez imalo stida glumataju najveće patriote.

Али Аномандере, на једној другој теми си јуче-прекјуче написао да су хрватски бранитељи желели Хрватску без Срба.
Замнма ме сад ко је по твом мишљењу више крив за избијање сукоба: они који су желели Хрватску без Срба (а та њихова жеља не датира од 1990. године, него можда читав век раније), или они београЏани, који су цртали мапе?
Ја лично не видим ништа лоше у цртању мапа, јер у у рату се мапе цртају и прекрајају, и не видим ништа лоше у оној идеји да Херцег-Босна припадне Хрватској, а Србска Србији.
И, наравно, није срамота говорити о томе о чему говориш, зашто би то било срамота.

Da je Stefan Uroš III - Milutin, čas sa Normanima, čas sa Ugrima, čas sa Vizantincima - Romejima, da je sve njih navlačio jedne na druge i širio državu. Nije klimoglavio i čekao da ga kralj Ugarske potapša po ramenu, da mu se dvojica papa osmehnu i daju izjave za novinare, dok on srpske zemlje prodaje Turcima, ili "priznaje realnost na terenu". O Dušanu da i ne govorim. Ili Lazaru.

То ради и Вучић, мало са једнима, мало са другима, ЕУ, Русија, Кина, Турска, Араби, несврстани...  :lol:

Ili Lazaru.

Лазар?
Како није климоглавио угарском краљу кад је био његов вазал?

Аксентије Новаковић

• 3
  • Homo Superior
« Reply #1759 on: 17-08-2018, 02:23:18 »

A ovo pismo ,,gradonačelnika'' je vrhunac poltronstva, uvlačenja, kukavičluka,
bedništva, jajarstva i svega najgoreg mogućeg što može da postoji u jednom čoveku.

Која је суштинска разлика између Вучића и тебе у овом случају?
Нема разлике.
Њему се не свиђа шта прича фра Сотона Јањић (или Кандићева, или Бисерко, које јесу издајнице), а теби се не свиђа шта прича неки тамо градоначелник са Косова и Метохије.
Међутим, за тебе је фра Сотона патриот, а овај градоначлник је увлакач, иако обојица живе на Косову и Метохији.
Зашто тако Аномандере?  ;)

Kad se već poteže Ivanović evo malog podsetnika ko je šta izjavio i uradio:

Sedam meseci od ubistva Olivera Ivanovića nema osumnjičenih, ni ispunjenja olako datih obećanja

Ко је шта урадио?
Шта ти то сад измишљаш?
Прекини да измишљаш и да масно лажеш.
Изјаве су једно, а твоје конструкције да су ови што су то изјављивали  уједно и убили Ивановића су само твоје конструкције.
Имај муда па кажи истину, а истина је да су шиптари у току последњих 19 година убили преко 1000 Срба.
Колико шиптара је процесуирано због тих злочина над Србима?
Значи Мехо, прекини да измишљаш и да своје фрустрације лечиш прављењем конструкција.

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #1760 on: 13-09-2018, 17:37:16 »
Kosovo nije izgubljeno dok je... vizne liberalizacije?

European Parliament votes in favour of Kosovo visa liberalisation

Anomander Rejk

• 4
  • 3
  • Strah je ubica uma.
« Reply #1761 on: 13-09-2018, 21:27:02 »
Aksentije, ja ne znam je li ti čisto provociraš reda radi, ili se stvarno praviš blesav?
ništa što govorim nije u koliziji
naravno da sam hiljadu puta napisao da hrvatska želi hrvatsku ( a ako je ikako moguće i bosnu ) bez srba,
i naravno da je hrvatska politika najodgovornija za ubijanje i progon srba.
ali to ne znači da zbog toga treba zabijati glavu u pesak pred onim što je
tim istim srbima uradila i vlast iz beograda i pala
negde  čak i više boli, jer od hrvatske politike i ne očekujem ništa drugo nego kamu i za dom spremni,
ali od srpske politike očekujem da ima nekakav osećaj i odgovornost prema svom narodu
u stvari ne znam što uopšte se trudim da išta i pišem ovde jer je potpuno besmisleno odavno.
eto nek bude jednostavnije, priznajem ti si veliki patriota, ja sam izdajnik,
radim za strane službe, nvo i mrzim svoj narod.
jel sad ok ?

ЖивОзбиљан

• 4
  • 3
« Reply #1762 on: 13-09-2018, 21:43:58 »
Anomander, pričaš sociopati koji se zaebava ovdje s pešest naloga.

Аксентије Новаковић

• 3
  • Homo Superior
« Reply #1763 on: 13-09-2018, 22:47:31 »
Аномандер, питао сам ово:

"Занима ме сад ко је по твом мишљењу више крив за избијање сукоба: они који су желели Хрватску без Срба (а та њихова жеља не датира од 1990. године, него можда читав век раније), или они београЏани, који су цртали мапе?"

Одговор који си ми дао за хрватску политику тог времена је јасан, слажем се, али ми је нејасно шта конкретно замераш српској политици из тог времена?
Замерке имам и ја, па ме занима да ли нам се поклапају мишљења у вези периода 1992-95.

Scordisk

• 3
« Reply #1764 on: 17-09-2018, 19:07:01 »
ahahha ajoj

što reče neko anoniman sa interneta, biće administrativna linija (ne granica!) na autokomandi

ЖивОзбиљан

• 4
  • 3
« Reply #1765 on: 17-09-2018, 19:15:16 »
http://www.youtube.com/watch?v=VgBn_eJOcvc

ne zna lik pivo da naspe u čašu

tomat

• 4
  • 3
« Reply #1766 on: 17-09-2018, 19:24:03 »
treba sa penom, bolje legne.
Arguing on the internet is like running in the Special Olympics: even if you win, you're still retarded.

ЖивОзбиљан

• 4
  • 3
« Reply #1767 on: 17-09-2018, 19:31:18 »
smrt pjeni!

Scordisk

• 3
« Reply #1768 on: 17-09-2018, 19:34:51 »
http://www.youtube.com/watch?v=VgBn_eJOcvc

ne zna lik pivo da naspe u čašu

:D:D:D:D:D:D
"zna li srbija u kom smeru ide kada je u pitanju kosovo?"
"ne znam da li je luđe pitanje ili odgovor"

tomat

• 4
  • 3
« Reply #1769 on: 29-09-2018, 13:19:52 »
Arguing on the internet is like running in the Special Olympics: even if you win, you're still retarded.

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #1770 on: 29-09-2018, 13:22:26 »
 :cry:  To je ta propast Vučićeve politike....

scallop

• 5
  • 3
« Reply #1771 on: 29-09-2018, 13:27:28 »
Kraj će si kaže, Zare igra, a dva minuta je do kraja. Meni više liči na paniku posle "uspeha" u Njujorku.
Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience. - Mark Twain.

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #1772 on: 29-09-2018, 17:19:46 »
Sem ako sve to nije zapravo povezano i pripremljeno...  :(

scallop

• 5
  • 3
« Reply #1773 on: 29-09-2018, 17:28:26 »
Sem ako sve to nije zapravo povezano i pripremljeno...  :(

Da, sve je to Vučić smislio da zajebe srpsku opoziciju.  :?  Jel' može jednom normalan komentar?

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #1774 on: 29-09-2018, 17:42:20 »
Nebre, ne da je on smislio, već da samo učestvuje u nečemu što je smislio neko malko jači.

Loni

• 4
  • 3
  • Mejnstrim Paša
« Reply #1775 on: 29-09-2018, 19:24:52 »

Ja mislim da tu lako može biti ovakav scenario:

I Vučiću i Tačiju najviše odgovara podela Kosova po etničkim linijama.
Međutim ni jedan ni drugi to ne smeju da kažu. Razlog je prost. I Srbi i Albanci smatraju da je njihovo celo
Kosovo i u skladu s tim davanje teritorije drugom uz logiko sve je naše, bilo bi okarakterisano kao izdaja u većini naroda.
  Posledica odredjivanje čina izdajnika je pad s vlasti. (Trenutno Tači ima ipak jaču opoziciju sa Haradinajem, nego Vučić).

Dakle pošto zvanične podele ne sme biti da obojica ne bi pali s vlasti, idealno je da se improvizuje jedan mini rat.
U okviru tog rata Albanci bi mogli da zauzmu Preševo, Bujanovac i etnički albanska sela u Medveđi,
a Srbi da im vrate tako što će upati na sever Kosova.
Ili obrnuto. Prvo da se desi neki inceident na severu Kosova, pa naši da upadnu, pa da zauzmu, a Albanci u besu što to ne mogu da
vrate, da zauzmu Preševo.

I onda da se niko ne povuče sa dobijene teritorije i da to bude stanje na terenu.
  Prećutno bi to prihvatili i naši i Albanci, a medjunarodna zajednica bi pro forme protestovala mesec, dva, tri zbog tih sukoba, a onda bi i oni prihvatili činjenično stanje.

Tako bi Vučić i Tači dobili u praksi podelu Kosova, ali ne uz tzv ,,izdajničke prefikse'' i nekakvo rukovanje ,,s neprijateljem'' već posle osmišjene akcije i odglumljenog besa uz zaključke ,,Eto ispao je heroj''. Bolje se nije moglo, ali ipak je ispao heroj i upao na tu teritoriju i nešto ipak i osvojio.

scallop

• 5
  • 3
« Reply #1776 on: 29-09-2018, 19:40:35 »
Nisam mislio da Loni može da da smisleniji komentar. I nije.

S.U.B.A.

• 2
  • Navadna krastača je naša največja dvoživka.
« Reply #1777 on: 29-09-2018, 23:35:25 »
Aman, Albanci ne rade nič ič bez miga od gazde. Poruka se šalje preko Albanaca, ne šalju je Albanci.

scallop

• 5
  • 3
« Reply #1778 on: 02-10-2018, 08:48:06 »
UNMIK nije obavešten da mu je svrha da bude obavešten.

S.U.B.A.

• 2
« Reply #1779 on: 21-10-2018, 21:42:46 »
Ови доле само навлаче мржњу на себе. После ће опет да кукају и да се врљо ћуде кад надеру. А ми не смемо преко овога да прелазимо, као "јбг то је тамо тако и шта сад".

http://www.novosti.rs/vesti/srbija.73.html:756152-INCIDENT-NA-KIM-Kod-Istoka-kamenovana-dva-autobusa-sa-vernicima-iz-Beograda

S.U.B.A.

• 2

Scordisk

• 3
« Reply #1781 on: 27-10-2018, 20:46:54 »
kakva bizarna vest, ovo sa svećama... kapiram da kada su se vratili u bazu, da je haradinaj bio u fazonu:

S.U.B.A.

• 2
« Reply #1782 on: 27-10-2018, 22:52:30 »
Нисам сигуран да сам разумео твој пост.

ЖивОзбиљан

• 4
  • 3
« Reply #1783 on: 27-10-2018, 23:05:29 »
teror nad srbskim svijećama umjesto na nekim tozla popovskim

Scordisk

• 3
« Reply #1784 on: 28-10-2018, 02:02:08 »
ma kako nejasan... turci bre ukradu dvaes pet kila zlata, ovi ukrali dvaes pet kila voska... e alal vam vera, arnauti! pravi smisao za biznis!

S.U.B.A.

• 2
« Reply #1785 on: 28-10-2018, 10:31:16 »
А то... Слажем се.

ЖивОзбиљан

• 4
  • 3

Alexdelarge

• 4
  • 3
  • Enfant terrible
« Reply #1787 on: 12-11-2018, 20:53:37 »
moj se postupak čitanja sastoji u visokoobdarenom prelistavanju.

srpski film je remek-delo koje treba da dobije sve prve nagrade.

Alexdelarge

• 4
  • 3
  • Enfant terrible
« Reply #1788 on: 13-11-2018, 21:18:22 »
"Била сам прилично шокирана начином на који су се односили према председнику Србије, док је председник Косова, земље која није постојала 1914-1918, био одмах иза Емануела Макрона. Колико се сећам, Србија је изгубила у том рату четвртину становништва".

Марин Ле Пен.
moj se postupak čitanja sastoji u visokoobdarenom prelistavanju.

srpski film je remek-delo koje treba da dobije sve prve nagrade.

Ugly MF

• 4
  • 3
  • Natural born FlatEarther!!!
    • https://www.facebook.com/Art-of-Bojan-Vukic-396093920831839/
« Reply #1789 on: 13-11-2018, 23:17:35 »
Šta se bre pržite?
Pa ovo je idealna situacija za Srbiju!
Kud ćeš bolje kad te Države kao što su Dojče,Frankija, Briti i ostale gamadi ne žele međ' svojima!?!?
Extra!
Koj' će nam moj?
Baš nama treba njiovo društvo, uuuu jeeeeee, ko im klacka koske?!
Imaju shiptare i 'rvate, nek se ljube i grle, bez nas...
Nećemo ni u EU?
Do jaaaaja!
Ostaje nam samo da SNS gamad sredimo i eto, milina!

ЖивОзбиљан

• 4
  • 3
« Reply #1790 on: 13-11-2018, 23:27:39 »
sredimo neoliberale i postanemo ostrvo komunizma!

Ugly MF

• 4
  • 3
  • Natural born FlatEarther!!!
    • https://www.facebook.com/Art-of-Bojan-Vukic-396093920831839/
« Reply #1791 on: 13-11-2018, 23:34:23 »
sredimo neoliberale i postanemo ostrvo komunizma!

Ti stvarno lupaš nekad...koja je razlika između neoliberala i komunizma...retorika, semantika....?

ЖивОзбиљан

• 4
  • 3
« Reply #1792 on: 13-11-2018, 23:38:27 »
vrti ti se u glavi a zemlja je ravna!

Petronije

• 4
  • 3
« Reply #1793 on: 02-02-2019, 15:29:08 »
.
Crvena zvezda je Srbija, što je rekao Aleksandar Vučić, koji ne krije da je navijač Crvene zvezde... Rekao mi je, Terza, kad je jaka Zvezda, jaka je i Srbija!