Author Topic: DRTI SAnGITA !!!  (Read 238443 times)

0 Members and 3 Guests are viewing this topic.

Palmer Eldrič

• 3

Meho Krljic

• 5
  • 3
Re: DRTI SAnGITA !!!
« Reply #1051 on: 27-05-2018, 13:02:07 »

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #1052 on: 30-05-2018, 17:09:08 »
Podseti me danas nešto što je Šon Mektirnan napisao na ovu klasičnu pesmu:

https://youtu.be/ozgpCd_6iDk

Father Jape

• 4
  • 3
« Reply #1053 on: 30-05-2018, 17:18:24 »
Pa daj link ka pisaniju!
Blijedi čovjek na tragu pervertita.
To je ta nezadrživa napaljenost mladosti.
Dušman u odsustvu Dušmana.

https://lingvistickebeleske.wordpress.com

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #1054 on: 30-05-2018, 18:38:58 »
Ma, nešto je tvitovao o tome kako je Pusha T disovao Drakea, nije da je to zanimljivo ljudima starijim od 15-16 godina...

https://www.youtube.com/watch?v=VmwOMtkDxtk

Father Jape

• 4
  • 3
« Reply #1055 on: 30-05-2018, 18:45:54 »
Video sam taj tvit!

Savajat Erp

• gospodar izgubljenog vremena
  • 4
  • 3
« Reply #1056 on: 07-06-2018, 14:26:53 »
Бвана и Микри нијесу хепи :)
https://www.youtube.com/watch?v=BLSHDcBthTA
Niste mi verovali da ću da pucam?!
ZAŠTO MI NISTE VEROVALI?!!!!

дејан

• омнирелигиозни фанатични фундаменталиста
  • 4
  • 3
« Reply #1057 on: 08-06-2018, 09:48:19 »
 :|
...barcode never lies
FLA

Father Jape

• 4
  • 3
« Reply #1058 on: 15-06-2018, 21:35:29 »

tomat

• 4
  • 3
« Reply #1059 on: 15-06-2018, 22:06:23 »
Jbt, šta se desilo sa repom?
Arguing on the internet is like running in the Special Olympics: even if you win, you're still retarded.

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #1060 on: 21-06-2018, 20:29:08 »
Pošto je Šon Mektirnan u poslednjoj epizodi svog podkasta otišao fully off the rails i celu je posvetio pričanju o izložbi/ šouu što ih je posetio u Njujorku (za vreme, ne zaboravimo, svog medenog meseca) a koje su bile posvećene stvaralaštvu jednog i neponovljenog Rammellzeeja, onda je ljudski da se ovog podsetimo:

https://youtu.be/9I56Kkxh_os

Čak se i Rob-K javi u komentarima da ispoštuje.  :lol: :lol: :lol: :lol:

Father Jape

• 4
  • 3
« Reply #1061 on: 21-06-2018, 21:11:49 »
Tsk, spojlovao si mi malo, još nisam stigao da poslušam, išla je prvo In Our Time o Edmundu Berku. :lol:

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #1062 on: 21-06-2018, 22:49:42 »
E, pa ja se izvinjavam. Mislio sam da ti njega pratiš u stopu.

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #1063 on: 28-06-2018, 12:46:06 »
Kenya's 'rapper priest' suspended by Catholic Church

A Catholic priest in Kenya has been suspended from leading public mass for a year because he rapped during sermons, his superior has told the BBC.

Savajat Erp

• 4
  • 3
« Reply #1064 on: 16-08-2018, 14:36:48 »
Прилично тврдо на прво слушање!  :|
https://www.youtube.com/watch?v=dARAN1z2KqY

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #1065 on: 27-08-2018, 18:55:45 »
Denzel Curry je sa Tabuom baš napravio solidne talase ove godine:

https://youtu.be/ElndLH46zuY

https://youtu.be/tKAv7eOK2dg

https://youtu.be/hMI86-muHzU

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #1066 on: 17-11-2018, 21:13:59 »
Klasik medačke poezije (doduše, sa malčice izmenjenim tekstom):

https://youtu.be/wPyKbGWu_jA

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #1067 on: 29-11-2018, 20:46:24 »
Moram da priznam da nisam očekivao da u 2018. godini čujem Kureta kako sempluje Portisheadovu Undenied, ali eto... čuo sam.

https://youtu.be/JqR2c6ykYNM

Još manje sam očekivao novog DJ Krusha pa još da bude dosta dobar, ali eto, i to se desilo. Pa nije tako loša ova godina:

https://youtu.be/G5PTuowQQ3c

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #1068 on: 04-12-2018, 19:26:01 »
Vikler poseže za zvezdama:

https://youtu.be/DdlEHHLvBg0

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #1069 on: 27-12-2018, 14:32:49 »
 Pošto je kraj godine i trenutak u kome se prave svi mogući osvrti i retrospektive na proteklih 12 meseci, evo jedne vrlo kratke refleksije na jedan element 2018. godine u domenu hip-hopa.

Mislim, nemam ambiciju da se bavim nečim sveobuhvatnim a naravno da i većina onoga što se smatra za hip-hop meni nije dovoljno zanimljiva, ali u domenu onoga što meni jeste zanimljivo i što pratim u određenoj meri, moram da primetim da su Hrvati poslednje dve godine napravili veliku ekspanziju u pravcu neke kulture glavnog toka i da su, čini mi se, a neka me upućeniji isprave ako grešim, sada preuzeli primat u regionu.

Ne da toga nije bilo ranije, ja sam početkom veka sa dosta zavisti (i uživanja) slušao hrvatske, pogotovo zagrebačke repere i nervirao se što su toliko bolji od srpske ponude, ali je onda generacija Sindikata, 43zla, Bad Copy itd. krenula intenzivno da radi i rekao bih da su sledećih najmanje deset godina srpski reperi bili na vrhu. Nije da i sada nema stvari koje se tu meni dopadaju, naprotiv, mislim da oni koji su valjali i dalje valjaju a da se pojavilo i dosta zanimljivog i novog, no hrvatska scena je prethodne dve godine izbacila masivne hitove. Krankšvester i Hlvdni su napravili pesme koje su se čuli daleko izvan „normalnih“ granica hip-hop scene a da opet nisu „izdali“ taj neki hardkor, a ovo što smo posle dobili od Splićana je samo ispalo kao prirodna nadgradnja. Prvo Krešo Bengalka, pa onda Vojko V koji su pokazali da koliko god da su Dječaci i Kiša Metaka bili solidno popularni, zapravo su tek pažljivo odmerene solo stvari dovele do probijanja staklenog, jelte, plafona tog nekog andergraunda.

Kraće rečeno, čini mi se da je Vojko V sa svojim albumom, ali pogotovo sa spotovima na JuTjubu obeležio 2018. godinu postižući sasvim mejnstrim doseg, dobijajući reaction videe unutar i izvan eks-jugoslovenskog prostora i ulazeći u narod kao svojevrstan mem. S jedne strane, ovo se svakako moglo očekivati sa pesmom „Kako to“ koja je jedna praktično banalna studija (balkanskog i uže hrvatskog) karaktera, mada, naravno, duhovita, sa odličnim spotom i koja je, predvidivo, naterala i staro i mlado da klima glavom i govori „jeste, jeste, takvi smo“.

Ali sa druge strane, dva najmasivnija hita koje je Vojko izbacio sa albuma su pesme u kojima neke šire socijalne kritike ima samo u tragovima i koja obe, svaka na svoj način, pričaju o marihuani, kodifikujući tako jednu od benignijih formi socijalnog bunta omladine u pesme koje „normalni“ slušaoci čuju i interpretiraju na sasvim drugom nivou.

Ovo je, naravno i inače priroda hip-hopa, sa kodiranim značenjima, tajnim jezicima itd. ali je svakako zanimljivo posmatrati kako „normalan“ svet, dakle, mejnstrim publika apsorbuje muziku koja govori o kanabisu (još uvek nominalno socijalno proskribovanoj supstanci, mada je u Hrvatskoj, da se ne zaboravi, nedavno legalizovano korišćenje u medicinske svrhe). Razume se, Vojko nije neki brutalni gangster, on je pre primer klasičnog belog, srednjeklasnog repera koji se više bavi introspekcijom i refleksijom nego hvalisanjem, a gangsterskih tema se hvata sa obilnom dozom ironije. Opet, kanabis odavno, pogotovo među mladima, nema oreol „stvarno“ kriminalizovanog koncepta tako da su Vojkove reference na supstancu zapravo i same pomerene na zanimljive načine.

„Pasta Italiana“ je, tako sasvim strejt humoristička pesma koja cela govori o marihuani (osim Krešine strofe koja je više freestyle na temu Italije generalno – donekle slično onome što su BC radili u svoje vreme, ili, naravno, „nemačkom“ hitu Kiše Metaka Drei Millionen), samo što marihuanu naziva italijanskom pastom. Ovo je interesantan zahvat jer predstavlja dodatni pančlajn za mlađu, upućeniju publiku dok se starijoj servira bizarna procesija slika u kojoj „kilo paste nestane u vazduh“ za jedno veče, a izlasci uz pastu su duži, dok Vojko na njoj pravi bolje pesme. Naravno, ta ista mlađa publika dobija i iznenađenje u liku Tončija Huljića koji sam servira jednu od najotvorenijih aluzija na pušenje kanabisa, što je svakako generator kognitivne disonance za tvrdokorniju rep publiku. Opet, za mejnstrim publiku je pojavljivanje starog hitmejkera zabavne muzike u ovoj pesmi klasičan trojanski konj i zanimljivo je videti do koje granice idu direktne reference na „zabranjenu“ supstancu (Huljić bukvalno kaže „mot mot“ u drugom stihu) a koje prolaze nezapaženo na ime toga što pesma, vrlo spretno skreće pažnju slušalaca na drugu stranu insistirajući na tome da Huljićevo prisustvo znači da se „tvrdokorna“ trap matrica ove pesme mora „komercijalizovati“ uvođenjem orijentalne solaže na sintisajzeru. Ovo je odličan primer primenjene istorije muzike (setimo se „komercijalne solo gitare“ na prvom albumu Nurse With Wound) i zanimljiva provokacija mejnstrima.

No, pesma „Zovi čovika“ je, moglo bi se argumentovati, još uspelije uradila ovu provokaciju i postavila krivo ogledalo pred hrvatsko društvo (i druga društva, naravno) time što ona, zapravo, većinu vremena ne govori o kanabisu. Doduše, treći stih pominje „pušenje malog cvita“ („da me ne bi sjebalo“) ali najveći deo pesme bavi se Vojkovim samoispitivanjem, konfliktnim emocijama, refleksijama na karijeru sa svojim bendovima, mizantropijom koja ide uz srednje godine, sve spakovano izuzetno duhovito i spretno, sa mnogo slojeva značenja i vrlo ironičnim humorom na sopstveni račun. Naravno, odabir sedmoosminskog ritma i otvorene reference na region (Beograd, Makedoniju, pa i Zagreb, razume se) su deo recepta za uspešno osvajanje široke publike i probijanje iz hip-hop geta, a kratka socijalna opservacija na kraju pesme takođe ne škodi, no verovatno baš da bi izbalansirao ove „mejnstrim“ elemente u pesmi, Vojko čitav refren posvećuje zvanju dilera marihuane. Ovim se pesma utemeljuje u regionalnoj hip-hop tradiciji i referira na mentalitet bleje i „rada“ (tj. Rađenja) kao raširenog omladinskog leka za neprekidne životne nedaće kroz koje se prolazi.

No, ono što je zanimljivo je da se i u ovoj prilici skoro sasvim otvoreno referiranje na kupovinu narkotika pretvorilo u mem koji ne samo da nema veze sa originalnim značenjem već je mutirao u sasvim druge interpretacije koje povezuju nacije i generacije. Naravno, sam ritmički i melodijski sklop refrena je u mnogome zaslužan za ovo, ali prosta fraza „zovi čovika“ („Kojeg čovika?“ „Ne znam, samo zovi ga“) u kojoj se namerno ne govori o onome koji se zove niti se eksplicitno kaže zašto se zove, tako tipična za potrošače ilegalnih narkotika je na kraju dana postala tumačenje za „balkanska pravila“ generalno, za sređivanje poslova izvan ustaljenih tokova i, jelte, institucionalnog aparata, za način na koji elite koje drmaju Balkanom obavljaju poslove kojima nas drže u željeznom stisku. I mada je to sa jedne strane smešno, sa druge je zanimljivo i svedoči o potentnosti popularne kulture da mobiliše mase a što je lekcija koji mnogi uvek iznova zaboravljaju iako je hip-hop pre mnogo decenija pokazao da je pre svega kultura, pa onda pokret a tek na kraju komercijalni produkt. Pa neka je nazdravlje.

Father Jape

• 4
  • 3
« Reply #1070 on: 03-06-2019, 19:52:24 »

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #1071 on: 03-06-2019, 20:53:15 »
Tvrdo.

I spot odličan.

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #1072 on: 22-08-2019, 18:50:36 »
Evo jedna zabavna pesma gde se (skoro) pominje jedan član Sagitinog foruma  :lol:

https://youtu.be/P3XCFeJlf7A

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #1073 on: 25-08-2019, 06:39:35 »
Death Row Records Was Purchased And Is Now Owned By Hasbro Toy Company

Dakle, sad su Transformers, G.I. Joe, 2Pac i Snoop takoreći label mates  :| :| :| :| 

ridiculus

• 5
  • 3
    • Strahoslovni domen999
« Reply #1074 on: 25-08-2019, 07:37:49 »
Očekujmo strip Eda Piskora (za IDW), TooPac-ed to Snoop.
Znate... u početku beše Šala, i Šala beše...itd

Savajat Erp

• 4
  • 3
« Reply #1075 on: 13-09-2019, 14:31:52 »
Сада када је већ прошла и сахрана и све, осећам се некако обавезним да кажем коју реч о пок. Далибору Андонову а.к.а. Груу и шта је мени он значио у SonOfMen-овском стилу...пошто нисам никад био члан неких хип-хоп форума, ово је место и тема где могу рећи коју, па ко прочита - прочита, ко не - ко га ј...шиша :)
Елем, као штркљави ћорави провинцијски пубертетлија нисам никако могао скроз да се уклопим у преовлађујуће музичке стилове, нити лево, нити десно, ни по средини, али је некако почело да ми се допада музичка подлога неких филмова (углавном Б, ако не и Ц продукције) који су се приказивали на ТВ Палма, оно кад год су неки уличари ту пичи нека репачина, а онда сам налетео на неки реп фестивал (ваљда на 3 каналу) и скроз се примио, иако нисам имао ништа конкретно за шта сам могао да се ухватим...додуше, у то време су денсери доста реповали у песмама, али чак и мени је било јасно да то јебига није то :) И тада када сам био у другом полугодишту осмог разреда појавила се Груова песма "Право у рај" и тотално се све преокренуло - прва права реп песма са правом уличном естетиком, сви су се испримали жестоко, а ја посебно...када сам кренуо у гимназију у првом разреду у организацији школе смо ишли у позориште у БГ (мислим да је то било Југословеснско драмско, ако је то оно што је после као нешто изгорело, представа је била чини ми се Родољупци, сећам се Ивана Бекјарева и млађахног Војина Ћетковића..или је била Марија Стјуарт са Светланом Бојковић што је била много јача представа, али одо' ја далеко), то је дакле нека 1995-а, чудан трип - аутобус, Бг деведесетих, мрак не због тих деведесетих, него што је било касно поподне, ја сам чврстом намером да купим касету па макар црко...и успевам, за вртоглавих 8 динара купујем први Груов албум "Да ли имаш право?" и кунем се мом ортаку да ако на касети не буде ништа (какво неповерење) да ћу се вратити у Бг и лично голим рукама удавити продавца..што се, наравно, није догодило, пиратске касете су тад биле озбиљан бизнис :)Када сам кући на свом матором Грудингу (ето опет Груа у самом имену) пустио касету тотално сам одлепио, слушао сам је бесомучно, посебно сам се примао на M.F. Gru, укратко као напаљени клинац сам се наложио само тако...то је било време када је до информација било посебно тешко доћи, значи оно часописи, радио емисије, евентуално нешто са ТВ-а...био је један часопис који је излазио на новинском папиру и био килавог квалитета, мислим да се звао COOL и у њему сам први пут прочитао интервју неких домаћих репера и то заједно Гру и Киза Робин Худ...сећам се да је Гру причао како више воли опуштенију музику, да не воли шутке на реп концертима (а ја само чекао прилику да се исшутирам на МФ Гру), да га то подсећа на енглеску реп сцену која је одвратна и сл., као да је најављивао заокретање ка мало мекшем звуку...узгед еве га тешко налазећи спот за МФ Гру где су углавном коришћени снимци са неког великог заједничког концерта...
https://www.youtube.com/watch?v=a82b3h3xdsA
У међувремену је изашао и његов други албум Гру2 са по нас напаљене клинце поражавајућом песмом "Бићу ту", наравно да сам купио и тај албум и ускоро сам био и на свом првом реп концерту у животу, значи негде крајем 1996-е мој пок. брат од стрица из Лазаревца се открива како такође слуша реп, такорећи смо почели обојица независно један од другог, и тада ми каже да ће бити Груов концерт у Лазаревцу, и на исти у некој дискотеци смо дошли осим њега и ја и моја млађа сестра која је тад била баш клинка, типа 12, 13 година, била је уопште велика фрка да ли ће је уопште пустити да иде...а и да уђе на концерт на крај крајева, који је био у некој дискотеци...сећам се да смо унутра баш дуго чекали да почне концерт, ја клиња набио качкет и капуљачу стојим у мраку и климам главом (сећем се само да је била песма WITB - Деца револуције "мој тата је рођен после рата прво је научио пиштољем да барата није смео да слави славу прво је научио да чува главу, револуција, револуција" буквално се тако сећам), моја сестра попиздела што толико чекамо, још кад се појавио Гру и стао поред ње да ошацује публику, онако необријан и жваћући жваку био јој је одвратан и дефинитивно је то вече решила да забатали реп срање  :mrgreen: ...концерт је био жесток, сви смо скакали (сећам се да сам неку рибу испред мене завалио лактом и правио се луд), биле су шутке које су личиле као да скинси се шутирају, јер су лазаревчани у то време масовно фурали фајерке (па чак и моја браћа, само што нису били ошишани), било је осим мене мало "реперски" обучених људи, а то је у то време и кад си био клинац било врло важно...сећам се да кад је Гру почео да изводи "Бићу ту" многи су подизали средњи прст, једноставно било је доста људи (балавурдије, реално) који су то сматрали тешком продајом/издајом, нешто као кад се Металика ошишала  nas-rofl
У међувремену још пре тог мог првог концерта у животу ја сам прибавио још реп албума, што домаћих што страних (прва страна - Public Enemy: Apocalipsa 91 Enemies Strikes Black, ту сам тек отишао у курац), набавио сам и ја, наравно, пиратски Гру2, осим неких комерцијалица, свидео ми се албум, посебно истрипована песма "Када заврши се дан"...
https://www.youtube.com/watch?v=3lMecNRY3RA
Након тог албума, више нисам набављао нове Груове албуме, али сам пропратио сваки сингл, једноставно другачији реп израз ми је у то време постао примамљивији, више сам тежио неким, ајд да кажемо, тврђим стварима и страним реперима, уто је после 2000-их дошао нови талас домаћег репа и то је то...Гру је по мени капирао добро музику и ма колико то изанђало звучало био је "прави репер", тј. није много шетао са стиловима, волео је некако тај неоптерећујући стил, лаганицу, а можда му је то и било нормалније, јер је био real и вероватно му је било глупо да ради песме о животу који не живи и штатијазнам...осим њега имао сам ја још доста почетних утицаја, али за њега и то прво време ме везују нека добра сећања, неки трајни одсев те неке рекао бих чудне атмосфере 90-их у Србији, јебем ли га...
Могао сам можда кењати још, али сам слаб са временом, а можда је и ово превише (tl;dr), само ћу још рећи да мислим да је весело Бугарче у ствари био добар човек, кул лик, назови како хоћеш и да је оставио неизбрисив траг у нашој музичкој историји и да за њега треба имати велики решпект за све што је учинио...почивај у миру, Гру, RIP-чина ко врата!

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #1076 on: 13-09-2019, 14:38:12 »
Lepo si ovo ispisao, Savajate. Ja sam malo matoriji pa na mene Gru naravno nije delovao baš tako mesijanski kad se pojavio ali se odmah videlo da je čovek za klasu iznad dece koja su se u to vreme cimala oko hip-hopa, pa i od većine ekipe neke moje generacije. Mislim, ja sam jedno vreme svirao sa WITB uživo, moj brat je svirao gitaru baš na studijskoj verziji Dece revolucije ali u poređenju sa Gruom to je (a i Robin Hud itd.) ipak sve zvučalo prilično amaterski. Posle, kad je postao "komercijalan", prezreli smo ga, naravno, ali makar je bio pristojan lik sa dovoljno samosvesti da od sebe ne pravi budalu i to sam uvek cenio.

Father Jape

• 4
  • 3
« Reply #1077 on: 13-09-2019, 14:46:43 »
Eto, a meni je i dalje prva asocijacija na njega upravo Biću tu, i to pozitvna asocijacija, jer premda nikad nisam slušao hiphop, naročito ne tokom prvih 20 godina života, taj spot me instant vraća u taj period kad sam imao malo manje od deset godina, i sav odiše nekakvom feelgood, bezbrižnom opuštenošću i pozitivom.

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #1078 on: 13-09-2019, 14:50:23 »
Da, ja sam tad bio na polovini dvadesetih i bila mi je neprijatna ta objektivizacija žena u komercijalne, jelte, svrhe u spotu i ta seksistička opšta mesta u tekstu. Al ja sam uvek bio napaljeni SJW....

Savajat Erp

• 4
  • 3
« Reply #1079 on: 13-09-2019, 15:05:41 »
Када сада погледаш тај спот види се да је у питању класична chill-out (са лепоигледајућим девојкама, да се културно изразим) ствар, каквих је и у Амер`ци међу црњама било већ тад подоста и то од стране сада високоцењених репера, али код нас се то посматрало као бкасфемија :P

Релативно брзо сам ја испао из тог идолопоклонства спрам Груа (ал је респект остао до краја), али кад бих сад причао о осталим почецима, типа као сам по 100 за редом пуштао Кулија и гангста парадај(и)з опседнуто пиљећи у касеташ, како сам писао на листу у квадратиће писао све репере за које сам чуо стављајући ту све и свашта, и како сам се препуцавао преко школских клупа (што му дође као нека претеча зида на ФБ профилу и или тајмлајна) са металцима из другог одељења, а са којима сам иначе био ортак - Зубати Гру личи на овна, једи ти нама говна, а ја одговарам - Р... и М..., фаца нова (доселио се био лик из Лајковца), педерски су тандем снова!, требало би ми превише простора и времена и сумњам да би било занимљиво икоме...мсм, реално кењање о томе како си почео да слушаш одређену врсту музике и какав си клиња био уствари би било интересантно на кратко само као омаж том неком времену које је толико другачије од овог...и опет сам се расписао  :lol:
Иначе, Р... је покојни певач мјетал бенда Space Eater, претпостављам да си ти, Мехо, као стари мјеталац, чуо за њих? :)

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #1080 on: 13-09-2019, 15:20:17 »
Naravno, moguće je da sam i kačio neke njihove pesme na onaj topik o metalu...

Da, "Biću tu" je Gru koji je vrlo uspešno iskopirao formulu tih chillah rep-komada iz onog vremena i profitirao je od kolko-tolko solidne produkcije spota i od, jelte, Modelsica u istom. Ali nikako ne treba izgubiti iz vida da je i sam imao personaliti i umeo da se prikaže pred kamerom. Nije on bio naš najbolji reper, nikada, ali jeste bio faca.

Father Jape

• 4
  • 3
« Reply #1081 on: 13-09-2019, 15:24:11 »
Čuo sam i ja za Space Eater, ipak je bubnjar iz mog bloka. :lol:

A iako nismo slušali iste stvari, i ja sam odrastao uz Grundiga:

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=10153325018899830&set=a.10151179771099830&type=3&theater

Savajat Erp

• 4
  • 3
« Reply #1082 on: 13-09-2019, 18:29:16 »
Брате, то је буквално тај модел  :D Мали овако, а у ствари тежак као црна земља, квалитет је то!  :)  Једном је почео сам од себе да производи неке левачке метализиране звукове, а wierd part је у томе што тад уопште није било струје  :shock: :lol:

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #1083 on: 26-09-2019, 19:51:47 »
Iz vremena kad su Vikler i Seven delovali kao zajebani revolveraši a Oneya bio fin momak i cenjen producent.

https://youtu.be/y6itG9879Hs

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #1084 on: 27-09-2019, 19:33:33 »
Krankšvester verovatno i ove godine najbolji spot:

https://youtu.be/pSznEL62zf0

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #1085 on: 10-10-2019, 19:05:55 »
Da okačimo povratak Lu Benija i na ovaj topik. DJ Ape pokidao. Mislim, vidi se da je ovo radio godinama.

https://youtu.be/z-M0rqW9JaI

Savajat Erp

• 4
  • 3
« Reply #1086 on: 11-10-2019, 10:18:57 »
Iz vremena kad su Vikler i Seven delovali kao zajebani revolveraši a Oneya bio fin momak i cenjen producent.

https://youtu.be/y6itG9879Hs
По мени је Севен био прилично значајан лик у том таласу почетком 2000-их, али никад ми није било јасно како је испао из свих тих шема и остао да снима песме ужасне продукције и да га сад малтене нема нигде, а био је део тог БедКопи-ПртиБеГе-Бвана-ХејтерЛућа круа...или бар ја тако мислим :P
Krankšvester verovatno i ove godine najbolji spot:

https://youtu.be/pSznEL62zf0
Толико је прошло од када сам гледао спот први пут да сам се истриповао да је то било прошле године...спот и ствар у стилу Russian Village Boys-a и тих ХардБас трипова :)
Da okačimo povratak Lu Benija i na ovaj topik. DJ Ape pokidao. Mislim, vidi se da je ovo radio godinama.

https://youtu.be/z-M0rqW9JaI
Иде у позадини as we speak  :mrgreen:
Наквотовах се за све паре  :D

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #1087 on: 11-10-2019, 10:49:58 »
 Da, Seven je svakako bio deo te ekipe, sa svojim karakterističnim stilom i svakako je mogao da bude uspešniji, ali, jebemliga, verovatno se život tu isprečio…

Father Jape

• 4
  • 3
« Reply #1088 on: 11-10-2019, 15:08:16 »

Savajat Erp

• 4
  • 3
« Reply #1089 on: 15-10-2019, 11:01:37 »

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #1090 on: 02-11-2019, 22:47:21 »
Magija Didžej Krša uživo:

https://youtu.be/ji0ar48qO14

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #1091 on: 09-11-2019, 21:54:06 »
Magični betl X-Ecutioners i Russian Scratch Crew od pre dve godine. Naravno, Rusi više forsiraju brzinu a X-Ecutionersi gruv.

https://youtu.be/yR_aH2w-Hq4