Author Topic: N E K R O N O M I K O N  (Read 181312 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Truman

• 4
  • 3
Re: N E K R O N O M I K O N
« Reply #1150 on: 22-10-2018, 22:24:44 »
nece moci izdrzati...

Не, нисам купио треће издање нити планирам.
There is neither creation nor destruction, neither destiny nor free will, neither path nor achievement. This is the final truth.
Sri Ramana

Boban

• 3
« Reply #1151 on: 22-10-2018, 22:56:57 »
Ja imam ( brojao sam ) 13 tačno Orfelinovih knjiga ( gle koji broj ).
Ne da se ništa ne raspada, ne prlja i sl ( a čitao sam poneke i više puta )
nego je sve u odličnom stanju i zaista odlično stilski urađeno.

Ovo nažalost nije urađeno dobro. Rikna za Nekronomikon je 3x tanja nego za njihove male knjige, a u pitanju je veća površina i mnogo više strana.
Kao što je "Poetika strave" groteskna raspadajuća knjiga, a druge se ne raspadaju, tako i ovaj Nekronomikon ima manjkavosti koje za ovako ultimativno izdanje nisu smele da se provuku. OK, neće se raspasti ali će se rikna izlomiti pri prvom većem naporu.
A bojenje prstiju u crno je možda posledica sveže boje i žurbe...

Drugo, neumeće prelamača teksta je groteskno, to su samouki dunsteri koji prave elementarne greške koje se uz dobrog učitelja nauče na prvom času...
Tebi je odlično da tekst ima tri različite visine od strane do strane? ne smeta ti, nemaš pojma šta je to, pa sutra ti neće smetati ni ošišana latinici.
Znaš, kada neko toliko nahvali nešto, onda očekujemo da je unutra zaista sve vrhunsko.
Put ćemo naći ili ćemo ga napraviti.

Pizzobatto

• 4
  • 3
« Reply #1152 on: 22-10-2018, 23:42:38 »
inače, neko troluje Gulov blog. Misim neki botovi haha.

Truman

• 4
  • 3
« Reply #1153 on: 22-10-2018, 23:55:39 »
Видех гула јуче на штанду Орфелина. Некако је деловао орно и самоуверено.
There is neither creation nor destruction, neither destiny nor free will, neither path nor achievement. This is the final truth.
Sri Ramana

Boban

• 3
« Reply #1154 on: 23-10-2018, 00:01:51 »
I to je tačno znak čega?
Pa on nesretnik ne može da prizna koliko ga boli što nije potpisan na naslovnoj strani, što nema njegove fotografije uz tekst o njemu, što nisu ušli svi materijali koje je želeo... ali ne može da priča o tome.

Truman

• 4
  • 3
« Reply #1155 on: 23-10-2018, 00:09:21 »
Гул је значајан културни радник који доприноси хорор-просветитељству у Срба што се за тебе не би баш могло рећи.
Каква је гул личност није од претераног значаја све док уноси светлост ( мада ово је оксиморон имајући у виду који жанр је у питању ) у српску хорор продукцију. Нек живи гул ! ( и нек се не враћа овде пошто је као форумаш ужасан )
Sri Ramana

Pizzobatto

• 4
  • 3
« Reply #1156 on: 23-10-2018, 00:50:06 »
i horor-prosvjetiteljstvo je oksimoron... pogotovo u slučaju Lavkrafta

al interesantno bi bilo ako se ispostavi da su mu srbski Nekronomikon 3.0 uredili šogoti

Anomander Rejk

• 4
  • 3
  • Strah je ubica uma.
« Reply #1157 on: 06-11-2018, 12:12:33 »
Ja imam ( brojao sam ) 13 tačno Orfelinovih knjiga ( gle koji broj ).
Ne da se ništa ne raspada, ne prlja i sl ( a čitao sam poneke i više puta )
nego je sve u odličnom stanju i zaista odlično stilski urađeno.

Ovo nažalost nije urađeno dobro. Rikna za Nekronomikon je 3x tanja nego za njihove male knjige, a u pitanju je veća površina i mnogo više strana.
Kao što je "Poetika strave" groteskna raspadajuća knjiga, a druge se ne raspadaju, tako i ovaj Nekronomikon ima manjkavosti koje za ovako ultimativno izdanje nisu smele da se provuku. OK, neće se raspasti ali će se rikna izlomiti pri prvom većem naporu.
A bojenje prstiju u crno je možda posledica sveže boje i žurbe...

Drugo, neumeće prelamača teksta je groteskno, to su samouki dunsteri koji prave elementarne greške koje se uz dobrog učitelja nauče na prvom času...
Tebi je odlično da tekst ima tri različite visine od strane do strane? ne smeta ti, nemaš pojma šta je to, pa sutra ti neće smetati ni ošišana latinici.
Znaš, kada neko toliko nahvali nešto, onda očekujemo da je unutra zaista sve vrhunsko.
Kad već prozivaš šta mi ne smeta
zadnji put kad sam naleteo na ošišanu latinicu u ogromnoj količini
bilo je u poslednjem broju Znaka Sagite
i to u naslovnoj noveli.
ako već insistiraš na profesionalizmu, što je pohvalno,
ne bi bilo loše da se istoga drže i tvoji saradnici.
Tajno pišem zbirke po kućama...

Boban

• 3
« Reply #1158 on: 06-11-2018, 15:52:03 »
to što su moji saradnici i ja nesposobni, ne amnestira deset puta veću nesposobnost gula i ekipe...