Author Topic: Genijalni dokumentarni filmovi  (Read 646558 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Son of Man

  • 4
  • 3
  • Posts: 6.960
  • See ya in Bambiland...
Genijalni dokumentarni filmovi
« Reply #200 on: 21-12-2008, 22:33:10 »
Raw Deal: A Question of Consent (2001)
 


Danas je 21.12. Kakve to veze ima sa ovim dokumentarcem pitate se vi - pa i nema, samo sam hteo da vas podsetim da cemo za tacno 3 godine svi umreti. Molim lepo. Da nastavim, CRIME dokumentarac, mesto desavanja kampus Univerziteta u Floridi, kuca nekog delta-ovo-ono bratstva, ma svi znamo da amerikanci imaju ta gistro tajna bratstva i sestrinstva po fakultetima, tripuju da su neki masoni il' sta vec, a sve se u principu svodi na alkohol, gudranje i zajebanciju, a kolko sam ja skonto vrh godinu su te inicijacije kada se stariji clanovi izivljavaju i ponizavaju ove novopridoshle koji zele u bratsvo, i onda se ovi blamiraju i svashta rade samo da bi pristupili grupi, kud svi tu i mali Mujo, iz fazona "nema ljutnje, i vi cete tako samo sutra". Uostalom imali smo primer kako se to kod Azijata dobro primilo pa su goli 'odali po fakultetu pre par dana. E al' nije ni to problem, neko bi reko mladi su, nek se izdivljaju dok su klinci i mi smo tako, kad ce ako ne sad i slicno. Uglavnom, u ovom slucaju zurka je trajala od popodne pa su oko ponoci hteli da nabave i striptizete i tu pocinje prica ovog dokumentarca, ima i video snimak citavog desavanja koji zauzima dobar deo filma i bogme svashta tu moze da se vidi, jedino sto nema polnih organa jer su zamagljeni a svega ostalog ima. I tu sad dolazimo do pitanja dal je tu bilo silovanja ili nije, ja vam naravno na to necu dati ogovor, pogledajte sami pa prosudite, samo cu da napomenem da se posle digla ogromna medijska frka oko toga, neki politicki interesi pojedinaca su se tu umesali, policija je opet "slucajno" ispala retardirana, a javni tuzilac je otprilike reagovao samo pod pritiscima javnosti, zapravo je gledao kakva odluka ce najmanje da naskodi njegovom imidzu jer je hteo da se kandiduje za senat. U svakom slucaju jako zanimljiv slucaj, jer da nije bilo te dve kamere koje su snimale skoro celo vece ne bi ni bilo ovog dokumentarca, i zaista prvih pola sata vam nista nece biti jasno a kako film odmice bice vam jos nejasnije, na nekim mestima i mucno. Ljudi koji govore u filmu imaju skroz podeljena misljenja oko toga dal je tu bilo silovanja, a tako je i kod gledalaca, uostalom tu je i trejler koji o tome govori, i to ovaj kontraverzni dokumentarac cini jos zanimljivijim. (90 min)

http://www.imdb.com/title/tt0239879/
Quote
A documentary about the circumstances during a party at a University of Florida fraternity that led up to what may or may not have been a rape. Interspersed with actual footage shot by the fraternity brothers on the night of the incident, including the sexual acts. This video led to the police not pressing charges and the involvement of NOW, and eventually led to the fraternity getting kicked off campus.

http://abraxas365dokumentarci.blogspot.com/2008/12/raw-deal-question-of-consent-2001.html

Джон Рейнольдс

  • 4
  • 3
  • Posts: 8.507
  • @
Genijalni dokumentarni filmovi
« Reply #201 on: 22-12-2008, 02:01:52 »
Sine, moram da te ispravim. Već drugi put obmanjuješ javnost da ćemo umreti za tri godine. To nije tačno, umrećemo za četiri.

Danas je 2008. Smak sveta bi trebalo da se dogodi dan posle mog 42. rođendana (a po nekim računanjima i na sam dan, a možda i u sam čas jer sam rođen u 23:45) 2012. godine. Inače, pošto broj 42 ima važan ezoterični značaj, nadam se da ću imati značajnu ulogu u tom za sve nas značajnom događaju.

Code: [Select]
http://en.wikipedia.org/wiki/42_(number)

Naravno, 42 je odgovor na ključno pitanje o univerzumu, životu i svemu ostalom.
America can't protect you, Allah can't protect you… And the KGB is everywhere.

#Τζούτσε

Son of Man

  • 4
  • 3
  • Posts: 6.960
  • See ya in Bambiland...
Genijalni dokumentarni filmovi
« Reply #202 on: 23-12-2008, 17:59:36 »
jes vala, ja sve racunam da je 2009. :shock: :lol:  - obanuh tolki narod, sad mi vise niko nista nece verovati  :cry: - doduse retko ko je izvalio, mada retko ko je i cito :evil:
fala na ispravci  :wink:
Uglavnom, ovde je najbitnija poenta a to je da cemo svi uskoro umreti  :)

 Gonzo: The Life and Work of Dr. Hunter S. Thompson (2008)



Director:
Alex Gibney

Evo dokumentarca za koji se zapusteno moze reci da je genijalan i to ne zbog samog autora nego pre zbog izuzetne tematike, mada i autor se isprsio za par solidnih dokumentaraca kao sto su "Enron: The Smartest guys in the room" i "Taxi to the dark side", i onda kada spojimo vrlo dobrog autora i okultnu licnost i delo, facu kao sto je bio Hunter S. Thompson dobijemo ovako jak dokumentarac o kome ce se tek govoriti i pisati jer film je tek pre par dana pusten u evropske bioskope a screener se pojavio malo ranije, i screener je verujte mi na rec full odlican, ali naravno necu sad da silujem nikoga da odma' pogleda film, ko je picajzla nek ceka DVDrip. Da se vratim tematici. Cinjenica je da napacena raja u ovim nasim krajevima, u koju spadam i ja, vrlo malo zna o liku i delu ovog cara, znamo ga uglavnom samo kao autora okultnog romana "Fear and Loathing in Las Vegas" po kome je '98 napravljen cuveni film. Doduse tu je jos jedan manje poznat autobiografski igrani film "Where the Buffalo Roam" iz 1980-e koji isto valja pogledati. Nazalost zaista je malo ovih 120 minuta da se prikaze ceo zivot i delo ovakvog cara kakav je bio Hanter mada i ovo sto su nam dali je dovoljno kao podsticaj da istrazujemo dalje jer tu su i knjige, igrani filmovi a tu je i barem jos jedan dokumentarac za koji ja znam. Hanter je poceo kao novinar, pisuci za Roling Stoun magazin o Andjelima Pakla, gde je proveo godinu dana druzeci se sa njima, vozio je motore po tim krajevima, zurke, ludilo, i sve sto ide uz taj fazon, ali naravno na kraju se posvadjao sa njima zbog razlicitih stavova povodom rata u Vijetnamu i odvalili su ga od batina, jer bio je zestoki protivik rata. Gotivio je Bobija Kenedija i kada je ovaj ubijen kandidovao se za mesto sherifa u Aspenu gde je za plakat za predzibornu kampanju osmislio i svoj simbol, stisnutu pesnicu sa komadicem pejotla, simbol koji ce mu ostati do kraja zivota, i onda je u toj kampanji opusteno promoviso halucinogene i obecao narodu gradica Aspena da ce kazniti sve dilere droge jer droga treba da bude besplatna, svima dostupna. Naravno izgubio je na tim lokalnim izborima jer se digla i kuka i motika konzervativne amerike ali je dobio i pozamasan broj glasova. Za Roling Stoun je pratio i predsednicke izbore '72 gde je otvoreno podrzavao demokratskog kandidata, iz zajebancije tvrdeci da je vecito drogiran, na ibogainu, sto su neki malo preozbiljno shvatili. Mnogo je voleo pistolje, mrzeo je Niksona, kasnije i Busa, imao je kontakte sa mnogim tu politicarima, i pisao svasta suludo o njima, ovde cete chuti i Dzimija Kartera kako govori o Hanteru, drogirao se bahato, slabo ko je mogo da ga isprati, dobijao je batina, bio junak stripa, svasta radio da bi se na kraju chasno oprostio od zivota 2005. kada je izvrsio samoubistvo kako je i obecao, naravno pistoljem ali ni to nije kraj, osmislio je sebi mnogo pre smrti i monumentalni spomenik koji cete moci i da vidite na kraju filma. Narator je Dzoni Dep, tj. on cita delove iz romana, a ima i mnogo dobre muzika iz 60-ih, pre svega Boba Dilana koji je na moju radost najzastupljeniji, pa onda tu su i Hendriks, Dzenis Dzoplin etc.itd. Ali jbga, ja nemam te reci kako bi opisao sve ovo, mozda najbolje poredjenje tj. moj utisak je da je ono sto je Dzon Woters bio za film tih 70-ih, to je bio Hanter sto se tice novinarstva jer je osmislio svoj sopstveni "Gonzo" stil pisanja, zapravo jedan skroz iskrivljeni pogled na celu tu pricu oko politike, sporta itd. ali je otisao mnogo dalje od Wotersa, ali nisam ja bas kompetentan da pisem o tome i zato evo vam dole jedan odlican rivju na engleskom koji sam nasao a koji ce vam mnogo bolje opisati kolko je jak ovaj dokumentarac i zasto se nikako ne sme propustiti. (120 min)

http://www.imdb.com/title/tt0479468/

This is an absorbing doc not only of the good doc but the whole counterculture that he championed in many ways. For all his excessive lifestyle that became almost a parody of the drug culture, he remained a true intellectual and anti-corruption/hypocrisy crusader. He embraced the vision of a new world not ruled by greed and war-mongering, and as early as 1971 proclaimed his great sadness that the movement and the moment of flower power had passed and with it the chance for sane politics. This moment was captured well in "Where the Buffalo Roam" starring Bill Murray as HST, which is given kind of short shrift in this documentary in favor of scenes from "Fear and Loathing in Las Vegas" with Johnny Depp as HST. Considering that Depp produced and narrates the film as well as financed the grandiose send-off that Thompson envisioned for himself, it's not strange that Murray's portrayal would be downplayed, as excellent as it was (and Peter Boyle's as the Samoan lawyer.) All in all, it is a well-balanced account of Thompson's life and work, with many pertinent interviewees like his two wives and son, Jann Wenner of Rolling Stone, Sonny Barger of the Hell's Angels, Jimmy Buffett, George McGovern, Jimmy Carter, Pat Buchanan, Tom Wolfe, and various Aspenites. His passion and wit were undeniable, and his addiction to guns, booze and dope were in many ways forgivable. But his absence in today's disastrous political scene, his voice against war and corruption is sorely missed, and lamented by several of the interviewees. The parallels between Nixon and Bush are easily drawn, and "Gonzo" does this without hammering the point home except to exhort the audience to take up the fight that the Good Doctor waged in a seemingly crazy, but noble and honorable way for most of his life.

http://abraxas365dokumentarci.blogspot.com/2008/12/gonzo-life-and-work-of-dr-hunter-s.html

cutter

  • 4
  • 3
  • Posts: 2.910
Genijalni dokumentarni filmovi
« Reply #203 on: 23-12-2008, 18:31:31 »
dobar, premda ne nudi mnogo toga novog - archive footage je uglavnom već viđen, npr. bibisijev susret sa stedmanom, freak power u aspenu (ipak, ja nisam video pre ono kad se dva anđela žvalave, kao i hanterov nastup u onoj kviskoteci, dijalog sa anđelom u tv emisiji i delove sa sahrane)...meni je najinteresantniji bio deo koji se tiče fear and loathing on the campaign trail...a ima i o akosti, što je uvek plus. lepo je što se ne izbegava pad u poznijim godinama.

Джон Рейнольдс

  • 4
  • 3
  • Posts: 8.507
  • @
Genijalni dokumentarni filmovi
« Reply #204 on: 24-12-2008, 03:00:31 »
Nego, Sindžo, jesi li ti ikad naleteo na Boston Beatdown ali volu-me(ne) I? Ergo, ne vol. 2 nego vol. 1? Ovo što može da se skine po netu je dvojka, a ponegde nalećem i na solo ime Boston Beatdown, bez dvojke, ali sumnjam da je to i ne smaram se oko skidanja.

Slučajno pogledah pre dan-dva dokumentarac na Exploreru o strejt edžu i njihovoj militantnoj struji, ali nisam uhvatio početak, pa samim tim ni naslov. To me je podsetilo na sjajni BB.

Naravno, strejt edž i ja se oduvek gledamo preko nišana (ili dna flaše, kako se uzme), ali je premlaćivanje dilera totalno kul a mošeri u Rinu, Nevada su -  :shock: . Gomila ih nosi hokejaške maske a la Džejson Vurhiz (da bi zaštitili lice od povreda) a tehnika im više liči na kapoeru nego na klasični slem-dens, pa čak i moš. Mene je Rino uvek asocirao na 7 Seconds, što se tiče strejta, ali tamo ima i jezivih ludaka. Udara ono sunce u glavu, a oni nit piju nit se drogiraju nit jebu... Nije to zdravo, nije, nije...
America can't protect you, Allah can't protect you… And the KGB is everywhere.

#Τζούτσε

Son of Man

  • 4
  • 3
  • Posts: 6.960
  • See ya in Bambiland...
Genijalni dokumentarni filmovi
« Reply #205 on: 24-12-2008, 16:25:18 »
Cuo sam za te filmove al dal mi verujes da nisam gledo ni tu dvojku, ali skroz zanimljiva tema, ja nisam ni znao da je to bas o SXE-u, ja sam tripovo Boston hardkor samo, al meni je nasilje uvek dojaja zanimljivo, posebno u dokumentarcima, aj probacu da nadjem taj kec pa cu da postavim, mora da neko ima to od ovih fanatika. Postavicu poslanicko pitanje, valjda se nadje neko.

EKSTREMISTA

  • 4
  • 3
  • Posts: 1.006
Genijalni dokumentarni filmovi
« Reply #206 on: 24-12-2008, 17:03:22 »
BB sam pre nekoliko meseci gledo na Youtubeu al dal je kec ili dvojka nemam pojma.

http://www.youtube.com/watch?v=ruIVZjFtxjM

A to sa Explorera o čemu Džon priča je Inside S.E.

http://www.youtube.com/watch?v=eFKBwJAXh5s&feature=related
Зло се трпи због страха од још горег зла,стога пук гунђа,али најчешће немушто.И трпи батине.

Лутајући Бокељ

Son of Man

  • 4
  • 3
  • Posts: 6.960
  • See ya in Bambiland...
Genijalni dokumentarni filmovi
« Reply #207 on: 24-12-2008, 21:46:45 »
nista od toga nisam gledo, ladno  :shock:

nego evo nama radosti , jedna cura uradila prevod za paradise lost po sluhu, tako da sad svi mogu da gledaju najbolji dok. ikada, i bake i deke  :D

http://www.divx-titlovi.com/co-yu/divx-subtitles/download/paradise_lost_the_child_murders_at_robin_hood_hills/70304.aspx

probo sam, shljaka odlicno, alal joj vera  :)

Джон Рейнольдс

  • 4
  • 3
  • Posts: 8.507
  • @
Genijalni dokumentarni filmovi
« Reply #208 on: 25-12-2008, 01:56:23 »
Čim se izvučem iz prednovogodišnjeg poslovnog sranja napisaću moj osvrt na Paradise Lost i pretpostavljam da će to ovde biti, kao i dosad, disidentski glas.

Odgledaću Relevations ali pošto me je i kec jezivo smorio (priznajem, odgledao sam ga tek pre desetak dana, šta ću kad sam late bloomer) i pošto sam već stekao neko mišljenje, ne bih rekao da će nešto promeniti, ali ajde. Mislim, jbmmumater, they did it.

Uzgred, moram da čestitam Sinu na fenomenalnom blogu. Filmovi sa njega uglavnom opterećuju moj net ovih dana (ako izuzmemo standardno skidanje politički nekorektne muzike i horora), ali ono što svemu daje neponovljivu notu su Sinovi karakteristični komentari.
America can't protect you, Allah can't protect you… And the KGB is everywhere.

#Τζούτσε

Son of Man

  • 4
  • 3
  • Posts: 6.960
  • See ya in Bambiland...
Genijalni dokumentarni filmovi
« Reply #209 on: 25-12-2008, 16:30:09 »
Cek, cek, pogledaj prvo i dvojku.

Джон Рейнольдс

  • 4
  • 3
  • Posts: 8.507
  • @
Genijalni dokumentarni filmovi
« Reply #210 on: 26-12-2008, 04:25:52 »
Preturam nešto po Jutjubu i pitam se, mora li ova legenda da umre da bi neko snimio film o njemu.

Set Patnam -

http://www.youtube.com/watch?v=ngRr_x36Ess

Mrtav pjan i to posle kliničke smrti, što se vidi po činjenici da nastup odrađuje sedeći.

Q: Does that make you pro-Palestinian?
A: What?!

 :P  :!:  :D  Legenda!

Vidi, Sindžo, na šta ćeš da ličiš ako nastaviš da zloupotrebljavaš hemiju. Ovo je nešto kao drugi deo intervjua (prvog dela se po svom priznanju jedva seća) gde je Set t-r-e-z-a-n, biliv it or not.

http://www.youtube.com/watch?v=_X7kBVvqU_o
America can't protect you, Allah can't protect you… And the KGB is everywhere.

#Τζούτσε

Son of Man

  • 4
  • 3
  • Posts: 6.960
  • See ya in Bambiland...
Genijalni dokumentarni filmovi
« Reply #211 on: 26-12-2008, 14:33:40 »
a NE :roll: , ja ne zloupotrebljavam, ja imam legalno, legitimno prepisane recepte od neuro-psihijatra...doduse koji mi je i rod pa moz mi prepise sta god ocu  :lol: :evil:

I da morace i ovaj da umre, jer samo mrtve ljude cenim, ko je umro taj je car, ako je overio jos veci car, a ako se ubio BOG  :!:

Son of Man

  • 4
  • 3
  • Posts: 6.960
  • See ya in Bambiland...
Genijalni dokumentarni filmovi
« Reply #212 on: 26-12-2008, 16:37:59 »
Religulous (2008)


 
Evo u duhu bozicnih praznika i svih svetaca koji se sad slave, jedan skroz prikladan dokumentarac, veseo. Komicar i autor scenarija za ovo bogohuljenje Bil Maher ide levo, desno po svetu i bavi se razno-raznim religijama, ima zaista smesnih scena jer on im postavlja skroz realna pitanja iz tih raznih "biblija" na koja ako cemo iskreno i ne moz da se odgovori a da to bude iole smisleno, da ne ispadnes budala, tako da ovi tu verski fanatici i ostali u vecini slucajeva sami sebe ispale sa odgovorima. Pojavljuje se tu i neki senator koji se nalupao dojaja, pa onda gej muslimani, rabin anti-cionista, neki latinos koji je sam sebi dodelio da bude sekund kaming Dzizusa, marihuana hriscanin, kreacionisti koji tvrde da su ljudi ziveli sa dinosaurusima da bi dokazali da je to sve to zapravo istina sto pise po tim raznim knjigama, onda ex-gej koji se ozenio ex-zenskim-gejem pa su sad gistro hriscani, i sta sve jos ne. Ali tu su naravno i ovi, sto bi se reklo predstavnici regularnih religija, pa moz da vidimo i zajebanciju po Vatikanu, po Jerusalimu, prozivanje mormona, poredjenje hriscanskih nebuloza sa sajentoloskim i tako dalje, mislim pogledajte ovaj film, ako nista da se malo proveselite u doba ovih "svih svetaca" koji su mi se na glavu popeli, da ne upotrebim jedan drugi, mnogo prikladniji izraz. Falabogu pa u Srbiji skoro niko ozbiljno i ne veruje u Boga, sve foliranti, jer da veruju imali bi primere ko ove po juznim i severnim Amerikama i bliskom istoku gde zaista ljudi nisu cisti sa mozgom kad je to u pitanju. Kad sam video ovo, reko sebi, dobar bre ovaj nas Meta-Amfetaminolohije, on vise veruje u Radovana i Ratka no u tamo nekog Boga, tako da mi ovde problema sa tim crkvama nemamo, slave ljudi svece cisto fore radi al' iskreno ne veruju u to, jedino babe i dede kad se istripuju pred smrt da je to mozda kao istina pa kao za svaki slucaj, za nedajboze, a realno svi ovde vise veruju u paganske obicaje i kad je frka time se bave, al sta ces, takav smo narod - "proklet". Jedino me plase ova deca od 12-18 godina, sto su ih roditelji od malih nogu nahushkali, pa se krste svaki put kad prolaze pored crkve, ko u nekom horor filmu. Deca-fanatici nailaze sa svih strana, krste se, setaju one brojanice i prilaze mi a ja begam u noc na ovaj nas julijanski bozic. Realni horor vaistinu. Pu-pu-pu dalekobilo da se izrazim paganski, il da chuknem vo drvo tri puta, nesto od toga mora da pomogne. (101 min)

http://www.imdb.com/title/tt0815241/

Bill Maher interviews some of religion’s oddest adherents. Muslims, Jews and Christians of many kinds pass before his jaundiced eye. Maher goes to a Creationist Museum in Kentucky, which shows that dinosaurs and people lived at the same time 5000 years ago. He talks to truckers at a Truckers’ Chapel. (Sign outside: “Jesus love you.”) He goes to a theme park called Holy Land in Florida. He speaks to a rabbin in league with Holocaust deniers. He talks to a Muslim musician who preaches hatred of Jews. Maher finds the unlikeliest of believers and, in a certain Vatican priest, he even finds an unlikely skeptic.

http://abraxas365dokumentarci.blogspot.com/2008/12/religulous-2008.html

starla

  • 2
  • Posts: 31
Genijalni dokumentarni filmovi
« Reply #213 on: 26-12-2008, 21:03:59 »
Manda Bala (send a bullet)
bio na slobodnoj zoni
jako zanimljiv


starla

  • 2
  • Posts: 31
Genijalni dokumentarni filmovi
« Reply #214 on: 26-12-2008, 21:07:56 »
Mardi Gras: Made in China


posle ovog filma se vise ne ide na kinesku pijacu
i strogo se obraca paznja sta pise na etiketi
:]

Son of Man

  • 4
  • 3
  • Posts: 6.960
  • See ya in Bambiland...
Genijalni dokumentarni filmovi
« Reply #215 on: 29-12-2008, 15:37:26 »
In Search Of The Great Beast 666 (2007)



Director:
Robert Garofalo

U potrazi za prikladnim dokumentarcem na temu Alistera Kroulija naleteo sam na ovaj iz 2007-e, za koji sam zbog slicnog naslova pomislio da sam ga vec gledo ranije, ali me prijatno iznenadio jer nije taj, naime postoji jos par izuzetno losih dokumentaraca medju kojima je i Masters of Darkness: Aleister Crowley - The Wickedest Man in the World iz 2002. sa istim podnaslovom, ali ovog naslova ni nema na IMDb-u tako da se verovatno radi o DVD izdanju, e sad zasto ga nisu pomenuli na imdb-u to ne pitajte mene, cak i ako potrazite pod imenom autora Robert Garofalo, necete ga naci medju njegovim filmovima, jednostavno ga nema pa ga nema, to valjda radi uroka, sujeverni su ljudi i shta da im radis. Traje citavih 126 minuta, tako da sam ja licno, kao jedan od najvecih pobornika onog cuvenog "DO BRATE MOJ WHAT THOU WILT" skroz zadovoljan. Uz cinjenicu da ne postoje arhivski snimci solidno su odradili posao dramatizacijom, i mislim da su uspeli da kolko tolko ispostuju citav Kroulijev zivot a da ga ne napljuju ko nekog zlotvora il' ne znam ni ja sta. Krouli je za mene prvenstveno bio pisac, avanturista i veliki zajebant, i naravno medju prvima koji je reko istorijsko NE konformizmu i tako uspostavio temelje kontra-kulturi koja je nastupila 60-ih, a za sve ostalo, koga zanima, tu su njegove izuzetne knjige pa aj da kazemo i ovaj dokumentarac. Znaci preporucujem ga opusteno, mada pravim Kroulijevcima verovatno ni ovo nece valjati, ali nama laicima ce biti potaman, znaci koga mrzi da cita autobiografiju na engleskom koju sam isforsiro, evo sasvim solidnog filma koji ce vam prikazati cime se sve to Krouli bavio tokom svog dugackog i veoma plodnog zivota, a tu su i neke vrlo realne pikanterije, ali o njima citajte u ovom delu dole koji je verovatno maznut direktno sa DVD-a. (126 min)

Aleister Crowley, self proclaimed 'The Great Beast' and known by press as 'The Wickedest Man in the World', was perhaps the most controversial and notorious individuals in British History. This dramatically reconstructed film unearths the barely believable and shocking facts surrounding a man who was voted in a BBC poll to be one of the most influential Britons of all time. Was he related to US President George Bush? How was he connected to the founder of Scientology, NASA, The Beatles, Led Zeppelin, Jack the Ripper, Winston Churchill, Ian Fleming and how did this Occultist, Spy, Poet, Writer and accomplished Mountaineer come to know and influence so many other remarkable people?

Through dramatically reconstructed period scenes, this biographical film explores the boundaries of the self appointed 'Beast 666' a man who is not only said to have inspired the free-love movement, but also through his literature is notorious for replacing the Ten Commandments with just one "do what thou wilt shall be the whole of the law".


http://abraxas365dokumentarci.blogspot.com/2008/12/in-search-of-great-beast-666-2007.html

cutter

  • 4
  • 3
  • Posts: 2.910
Genijalni dokumentarni filmovi
« Reply #216 on: 30-12-2008, 20:35:36 »
Raritetni THE WHITE DARKNESS* Ričarda Stenlija bavi se haićanskim vuduom. Kod većine dokumentarnih radova na ovu temu imamo manje ili više autentičan materijal, pojam survivala, prinošenje žrtve, i ostale manje ili više objašnjene aspekte vudua. Stenli ne gubi mnogo vremena na ovo – naraciju vrši ređanjem isečaka iz razgovora sa lokalnim čarobnjacima, praktikantima, kao i sa američkim trupama na Haitiju (štaviše, ovaj dokumentarac imao je za posledicu smenu jednog generala). Upravo kroz taj političko-istorijski segment, propraćen sa nešto arhivskih snimaka, režiser ukazuje na potentnost vudua, kao i na birokratsku okoštalost i militantnost hrišćanstva koje se jasno pomalja mahom iz reči američke vojske koja ovde ima ulogu papskog nosača aviona. Stenli ih jasno koristi kao malj, bivajući naklonjen Papama a ne Papi. Stoga je dosta vremena posvećeno tumačenju loa – duhova, misterija, nevidljivih, i snazi sinkretizma - kroz pažljivo odabrane detalje koji prate, na primer, posednutost, kao i misionarsku perspektivu.

Dok snimci samih rituala, iako interesantni, ne nude ništa posebno novo, oni služe kao osnovna struktura oko koje se grade detalji – bilo da su u obliku kratkih definicija (poenti), bilo kao refleksija na naizgled krajnje prozaične dijaloge i nagoveštaje sukoba. Dobijamo prikaz pre svega trenutka u vremenu, odjeke prošlosti koji ne guše zvuke rada bubnjeva u sadašnjosti. Traje svega pedesetak minuta, ali onaj ko bude pažljivo pratio šta Abu Dža ima da kaže o ejakulaciji, znaće zašto je to dobro.

Uskoro na http://abraxas365dokumentarci.blogspot.com/.

White Darkness: 1. Energy without form.
2. A state of non-existence.

Son of Man

  • 4
  • 3
  • Posts: 6.960
  • See ya in Bambiland...
Genijalni dokumentarni filmovi
« Reply #217 on: 06-01-2009, 01:22:01 »
The Mormons (PBS)
 
Moram da kazem odma na pocetku, izuzetan PBS-ov dokumentarac o Mormonima iz dva dela. Obozavam ovakve radove jer mnogo cenim te sekte, kultove i sve ostalo sto nije meinstrim religija jer su ti ljudi pravi fanatici kada se time bave, znaci ili jesi ili nisi mormon, tu nema ko kod ovih regularnih religija vrdanja, ti ljudi zaista veruju u sve to, i postuju sve sto im se kaze, i vode taj nacin zivota 7 dana u nedelji a ne ko ovi razni tu "vernici" koji to samo kao preko vikenda ili kad su slave i slicno. Po meni to su foliranti a ovi sektashi su pravi vernici, jer ako ti stvarno verujes u tog Boga pa ti ces bre sve da uradis, ti neces niti jednu gresku da napravis, ima tog svog proroka i u pakao da pratis ako treba, da pogines za veru. Uostalom ja cenim svaki vid fanatizma i ovo se ne odnosi samo na religijske fanatike nego i ovako u zivotu, kad je neko totalno opsednut necim i gura to do kraja po cenu bilo cega, uprkos svima. No dobro, dosta o mojim tripovima, vracam se na pricu o mormonima. U prvom delu je detaljno, objektivno, sa sviju strana prikazana kontraverzna istorija Mormona od chuvenog Dzozefa Smita i svih njegovih tripova pa do danashnjih dana kada su Mormoni sto se kaze world wide ekipa koja ne posustaje. Drugi deo se bavi modernim mormonima koji su se ipak malko kultivisali i prilagodili danasnjem svetu i tu ide i prica o njihovim problemima sa kojima se susrecu i nasim nedoumicama u vezi ove neobicne verske grupe. Ovaj dokumentarac traje citava 4 sata ali mozete da pogledate barem prvi deo pa ako vam ne legne prica da batalite. Znaci videcete bukvalno sve sto moze da vas zanima pa i preko toga, jer realno mi ovde, sta mi znamo o toj ekipi ? Znamo da podrzavaju poligamiju, i ono malo sto smo videli iz one okultne epizode South Parka bam-bam-bam-bam-bam. Ali koga zanima ta tematika evo ga ceo rad, znaci prvo pitanje koje se postavlja na pocetku filma je kako je jedna tako mala grupica "sektasha" od najproganjanije u 19. veku za samo 2 generacije postala jedna od najjacih, najbolje organzovanih religijskih grupa u SAD pa i shire. Kako je Dzozef Smit dosao do svojih otkrovenja koje je kasnije sastavio u cuveni sveti spis pod imenom "The Book of Mormons", kako je u medjuvremenu menjao pricu, prilagodjavao je, zasto je i kako je ubacio poligamiju i kako se ona odlicno primila medj pastvom. Pa onda kako su proganjani zbog te poligamije citav 19. pa i 20. vek, pa mnogo jaka prica o cuvenom "egzodusu" mormona, kada je Dzozef Smit ubijen oni su iz drzave Nju Jork koja je jedina tada bila kolko tolko civilizovana zapalili skroz na zapad, kroz pustare u nepoznato, sve do Jute gde su se naselili u pustinji jer su mislili da ih tu niko nece dirati, ali su ih i tamo startovali starosedeoci, tj. ljudi koji su tu ranije dosli zbog zlatne groznice pa kad je presusilo ostali. Znaci divljina jedna, i logicno da je doslo do sukoba, jer oni su bili skroz nova sekta, ugrozavali su ove regularne hriscane svojom poligamijom, sto rece jedan istoricar u dokumentarcu, biti mormon u 19. veku je otprilike isto ko biti muslimanski terorista danas u SAD, tako da su ih ubijali masovno, spaljivali im sela, hapsili ih, ma citavi zatvori su bili popunjeni Mormonima kada je stupio na snagu zakon protiv poligamije. Al' nisu se dali, nista ih nije dalo omesti, to im je samo jos ojacalo veru da su bas oni ti izbarani, progonjeni, jer tako to biva obicno, uostalom evo imamo slucaj sa Jevrejima, koji se danas sigurno ne bi ponasali ovako bahato da ih Hitler nije ubijao, znaci isti je to rad, odlepe ljudi, sve je to opisano u svetim spisima i sve se obistnilo, molim lepo. Mormoni su casno robijali zbog te poligamije, cak tri drzavna zatvora su bila popunjena samo mormonima, jer kad ti zaista verujes da je to tako Bog zapovedio, ti brate to radis, zajebi drzavu, zajebi sve, jer drzava te nece odvesti u vecni zivot a taj neki Bog oce i zato si spreman da trpis svasta. Tek kasnije ta njihova organizacija koja se danas zapravo zove nesto kao "Crkva svetaca poslednjeg dana" (obozavam ovakve apokalipticne nazive), je odbacila poligamiju, ali i dan danas tzv. ortodoksni mormoni fundamentalisti na izolovanim farmama praktikuju poligamiju, pa kad ih navataju onda bude svasta. Setimo se nedavno onog slucaja, kada je onaj lik tamo navatan u nekoj pustari da je stupao u brak sa maloletnim devojcicama, al' naravno od takvih se danasnja mormonska crkva ogradjuje. I lepo je objasnjeno u ovom dokumentarcu, u svetom pismu lepo pise to o poligamiji, da samo tako moze da se ide u raj, a to sto je zvanicna crkva to zabranila to te ortodoksne vernike ne zanima, i onda ide odlicno poredjenje gde istoricari ovde objashnjavaju kako razmisljaju ti vernici, pa sam i ja odlucio da napravim jedno. Zamislite da sad kao npr. lupam pravoslavna crkva iz nekog tamo razloga zabrani da se slave sveci, dal' bi obican svet u Srbiji presto da slavi te slavu, ili jos bolji primer ovo za pecenje rakije i svinjokolj, dal' je to realno da ce to moci da se skroz zabrani ? Naravno da ce moci al' samo na papiru. Mogu oni da napisu sta god oce u tim zakonima ali narod koji je peko rakiju vekovima ima da je pece i dalje, doduse krisom naravno, al to je onda jos i sladje, i ta "ilegalna" rakija jos ima da dobije na ceni. Mozda vam ovo zvuci kao nebulozno poredjenje ali to je tako. A jos kod mormona ta poligamija nije samo tradicija nego jos i pise u njihovom svetom pismu, i aj ti njima sad zabrani. Ima jos tako svakakvih tu zanimljivih akcija, kao npr. da svaki mladi mormon mora da provede 2 godine u misionarskoj sluzbi, i tu otprilike svake godine po 250.000 mormona omladinaca putuje u razne krajeve sveta gde vrse preobracanje vernika, idu od vrata do vrata, presrecu ljude na ulicama, i sve sto ide uz to, al' ih prvo kuci lepo obuce za tu misiju : kako da se ponasaju u svakoj zadatoj situaciji, kako da odgovaraju na koja pitanja, kako da se osmehuju i slicno, i onda ih posalju. I to je zajebana akcija, jer 2 godine se oni ne vracaju kucama, ko vojska, idu u parovima i samo se time bave, nista televizija, nista zabava, samo sveta misija da se shiri bozija poruka, i svaki otac je ponosan na svog sina, jer se i on seca kako je i on isto tako isao ko mlad u svetu misiju. Ko kod nas ovo za JNA sto je bila sramota ako dete ne ide u armiju, pa posle ne moz da se ozeni, zaposli i slicno, e isto tako kod njih, ko ne odradi te dve godine taj najebe, biva izposten a porodica osramocena jer u vecini slucajeva to je porodicna tradicija, a porodice su im zaista ogromne, cak i ove gde ima samo po jedna zena tu se rodi barem troje dece, a cilj im je sto vise, tako da veliki broj mormona ima i po 7-oro dece, jer je tako Bog zapovedio. I zato danas mormone imamo po celom svetu, sve su obisli, jedino ne znam dal ih ima u Srbiji, ali npr. u Moskvi imaju regularnu crkvu, svuda po Evropi imaju crkve, po Juznoj Americi, u svakoj SAD drzavi, i naravno po Aziji i Africi, al to je sve pitanje vere, i tacno moz da se vidi u dokumentarcu, ti mladi ljudi zaista veruju u to, jer provesti 2 godine npr. od svoje 18-te do 20-te tamo u nekoj Africkoj drzavi, medju domorocima i slicno nije nimalo lak posao. Dalje, u ovom doumentarcu videcete naravno i drugu stranu price, svedochenja ljudi koji su izopsteni iz crkve, znaci svako ko je i malo kritikovo crkvenu dogmu i doveo u pitanje bilo sta napisano u "Knjizi Mormona" je bio izbacen iz crkve a to tim ljudima moze da upropasti zivote, jer porodica ih automatski odbacuje, isto tako svako ko je homoseksualac ako nece da bude u celibatu : zdravo i aj' zdravo, nema zajebancije. Feministkinje takodje, tu zene nemaju skoro nikakva prava, njihova uloga je samo da radjaju decu i da ih odgajaju, a da zena bude svestnenik to tek nema sanse. Zene sa takvim idejama su automatski izopstene, pa cete cuti i pricu jedne od njih. Isto to njihovo krstavanje mrtvih ljudi je zanimljivo, to je tek ludilo, al vise o tome gledajte u dokumentarcu, jer ovo je samo delic sto sam ja napiso. I opusteno mogu da kazem da sam odusevljen ovim dokumentarcem jer je ovo najozbiljniji film koji sam ikad gledo o bilo kojoj od tih sekti, religija itd. Mada ja bi' voleo da vidim ovakve filmove i o Sajentolozima, Jehovinim Svedocima, Adventisima, ovima, onima, jer pored CRIME dokumentaraca ovi su mi najomiljeniji, posebno kad su ovako opsirni, objektivni, gde nista nije propusteno pa ni najzajebanije teme, jer realno gde mi mozemo drugde da cujemo sta se sve Dzozefu Smitu javilo u tim otkrovenjima, jer to je meni jako zanimljiva prica, sto ludja to bolja, i da nisam gledo onaj South Park ranije, ja bi i dalje mesho Mormone sa Amishima, a sad tacno znam ko je tu ko, i da me Bog vidi. Prajsles. (230 min)

http://abraxas365dokumentarci.blogspot.com/2009/01/mormons-pbs.html

mafija_x

  • 4
  • 2
  • Posts: 341
Genijalni dokumentarni filmovi
« Reply #218 on: 08-01-2009, 13:45:22 »
E sine od ovih drogiraskih dokumentaraca najpotresniji mi je nekako Methadonia. Mucno mi je da gledam ove matore raspade kako samo zivotare sa mozgom sprzenim poput biljke.
izgubili smo se u sirini ideje

Shozo Hirono

  • 4
  • 3
  • Posts: 3.759
    • http://www.myspace.com/plan9soundsystem
Genijalni dokumentarni filmovi
« Reply #219 on: 08-01-2009, 14:37:46 »
Sine jel' si gledao ovo ?
http://www.imdb.com/title/tt0241146/

Son of Man

  • 4
  • 3
  • Posts: 6.960
  • See ya in Bambiland...
Genijalni dokumentarni filmovi
« Reply #220 on: 08-01-2009, 15:11:51 »
Quote from: "mafija_x"
E sine od ovih drogiraskih dokumentaraca najpotresniji mi je nekako Methadonia. Mucno mi je da gledam ove matore raspade kako samo zivotare sa mozgom sprzenim poput biljke.

Ja bi se sad trenutno, dok su ovi crni dani po psihu a i ovako, menjo sa njima najiskrenije , metadon je dojaja, posebno ovako strejt sad kad bi uzo - milina jedna, taman da prespavam ove najcrnje dane i probudim se tamo na prolece  :evil:

Quote from: "Shozo Hirono"
Sine jel' si gledao ovo ?
http://www.imdb.com/title/tt0241146/

Trazio sam ga svuda jos poodavno :( , Shoko mi je posle Charlija najzanimljiviji od svih tih faca, i to je jedini dokumentarac samo o Aumu (ima i nastavak koji se zove "A2")  ali zbog mrtvog naziva "A" nisam mogao da ga nadjem nikako, jer gde god da ukucas "A" izadje ti sve samo ne to jbga :x  - jel imas ti ?

Shozo Hirono

  • 4
  • 3
  • Posts: 3.759
    • http://www.myspace.com/plan9soundsystem

Son of Man

  • 4
  • 3
  • Posts: 6.960
  • See ya in Bambiland...
Genijalni dokumentarni filmovi
« Reply #222 on: 08-01-2009, 15:39:54 »
AWESOME, ne koristim te torente pa nisam tamo ni trazio, sad cu da instaliram pa skidam  :D

Son of Man

  • 4
  • 3
  • Posts: 6.960
  • See ya in Bambiland...
Genijalni dokumentarni filmovi
« Reply #223 on: 08-01-2009, 15:54:46 »
edoqrca, nema seedera izgleda, aj nek jos neko proba, mozda meni ovo ne shljaka... :cry:

Son of Man

  • 4
  • 3
  • Posts: 6.960
  • See ya in Bambiland...
Genijalni dokumentarni filmovi
« Reply #224 on: 08-01-2009, 22:55:02 »
Shozo brate, aj baci to na rapid, mislim, oduzicu ti se i to...sta god oces trazi od dokova  :!:

Son of Man

  • 4
  • 3
  • Posts: 6.960
  • See ya in Bambiland...
Genijalni dokumentarni filmovi
« Reply #225 on: 09-01-2009, 15:49:01 »
One Night with Joe Coleman and Asia Argento (New York)



Nemacki TV show u kome se dve poznate licnosti sastaju u nekoj svetskoj metropoli i onda posecuju razna zanimljiva mesta i pricaju kojesta. U ovoj epizodi Asia Argento, glumica i naravno cerka kultnog rezisera, dolazi u posetu slikaru Dzou Colemanu. E sad zasto je to bitno, pa zato sto je Joe Coleman jedna veoma izuzetna faca, prvi put sam se susreo sa njegovim radom na omotu mog naj-naj-omiljenijeg dokumentarca "Charles Manson Superstar", a kasnije, 2007. i u mozda najboljem dokumentarcu ikada napravljenom o nekom serijskom ubici "Albert Fish - In sin he found salvation", gde pored njegovih neobicnih slika koje su upecatljive i lako prepoznatljive po stilu, mozete da vidite i njega licno u svom malom kucnom muzeju tj. ODDITORIUM-u, u kome izmedju ostalih zanimljivih eksponata poseduje i pismo Alberta Fisha koje je ovaj poslao majci devojcice koju je ubio i pojeo, gde do detalja opisuje taj chin. I naravno kao kolekcionar Joe Coleman je logicno i ekspert jer se na svojim slikama, tj. portretima bavi chitavim zivotima serijskih ubica i ostalih faca tog kalibra na vrlo specifican nacin, pa igra i bitnu ulogu u dokumentarcu - ko je gledo zna kakva je to faca. E, a ovde Asia dolazi kod njega direktno kuci i onda imamo prilike da pogledamo dosta slika i eksponata iz ODDITORIUMA, znaci sliko je portrete svima redom, i Hudinija, i raznih drugih neobicnih faca a naravno serijske ubice su mu omiljeni likovi, pa tako moz da vidite i po meni nabitniju licnost americke istorije i pop kulture uopste, naravno Ed Geina, zatim portret Henrija Li Lukasa po cijem liku i delu je snimljen kultni igrani film "Henry - Portrait of a serial killer", onda metak kojim je ubijen Le Osvald, nozeve nekih ubica i kanibala, i razne druge bizarne predmete, znaci to ne moze a da ne bude zanimljivo. Posle prolaska kroz taj njegov privatni muzej Coleman izvodi Asiu u vecernji izlazak na razna mesta po Nju Jorku, i usput caskaju o horor filmovima njenog caleta, o raznim privatnim stvarima, srecu se sa jednim madjionicharem, posecuju Freak Show, i tako dalje, ali ono sto je najbitnije i zasto sam izabrao bas ovu epizodu, je upravo Joe Coleman i njegova razmisljanja o strahu, smrti i zato ovaj kratki dokumentarac zaista od srca preporucujem svima, jer Coleman je jedna od retkih zivih licnosti koje ja cenim, jer moji "heroji" su obicno sve mrtvi ljudi, il' na dozivotnim robijama, a evo coveka, sto se kaze zivi-hodajuci svetac, koji nam prikazuje Nju Jork kakav slabo poznajemo i ima jedna poenta na kraju koju mora da se vidi. Znaci izuzetno, naravno sve je na engleskom, ima nemacki titl ispod i mora, mora, ali mora da se pogleda, jer nigde drugde ovakve stvari necete moci da vidite, to vam garantujem. Kome ovo bude zanimljivo postavio sam i link ka oficijelnom sajtu Dzoa Kolemana, i jos par tih portreta kojih nema u dokumentarcu, pa da se to sve detaljno overi, kako i prilici. (51 min)

http://abraxas365dokumentarci.blogspot.com/2009/01/one-night-with-joe-coleman-and-asia.html

Son of Man

  • 4
  • 3
  • Posts: 6.960
  • See ya in Bambiland...
Genijalni dokumentarni filmovi
« Reply #226 on: 13-01-2009, 02:09:43 »
Sad sam sa kevom gledo paradise lost jer ima srpski prevod i cak i moja mama kaze kako to da su to ova dvojica osudjena bez ikakih dokaza, pa sam joj onda objashnjavo kako je tamo ta porota zatucana, i da nema veze dal ima dokaza ili ne, porota je retardirana i kad te takvi dovate, ti "bogobojazljivi, - posteni gradjani" najebo si ako emocije preovladaju nad razumom, mada tu razuma realno i nema, a posebno ne u tamo nekim vukojebinama po WEST MEMFISU. A i pre neki dan sam isto tako gledo sudjenje Dzefriju Dameru iz '92 od sat i po vremena, znaci bas sudjenje, ne dokumentarac, i sad tamo je bilo fora da je Dzefri u startu izjavio da je kriv i onda mu nisu sudili u pravom smislu te reci nego je samo bilo pitanje dal je bio sto se kaze INSEJN, da bi se odredila kazna, i tu ladno isto tako ubace neke tamo porotnike da oni sad kao utvrde iz svedochenja psihijatara dal je Dzefri bolestan ili nije , i dzaba sve, kad su videli onu uplakanu rodbinu zrtava oni ga proglase SANE i pored svih svedochenja tih psijiatara pa i svedoka da je ovaj skroz odlepio bio, i da je zaista bio hardkor bolestan, a posebno ono da je bio opsednut scenama iz "Exorcista 3" i "Return of Jedi"...i to samo iz ciste zlobe i osvetoljubivosti...necu da pravdam njegova dela ali taj americki sistem sa tim porotama to je jako lose, mesto da se to prepusti struchnjacima da utvrde, oni daju tamo nekim "postenim" gradjanima da odlucuju...a to samo zato jer su znali ako ga proglase da je mentalno oboleo od shizofrenije i jos raznih oboljenja da ce da ide u zatvorsku bolnicu gde je kao gistro komotniji smestaj pa da mu napakoste proglasili ga zdravim da bi iso u regularan zatvor - i aj sad de je tu pravda, nedajboze nikome da mu sude pred tim porotama.  :x

Mora da iseckam to sudjenje Dzefriju da postavim na rapid, bas je brutalno, a zanimljivo jer ima nekih stvari kojih nema sanse da cujes niti u jednom od tih jadnih dokumentaraca, npr. to da je nosio zuta kontaktna sociva kad bi izlazio u gej barove da bi izgledo ko ovi likovi iz pomenutih filmova jer je utripovo da ce to da mu da moc ko njima, pa onda nacrt nekog oltara od ljudskih kostiju i lobanja koji je zamislio da napravi, al nije stigo, skroz suludo, al definitivno pokupljeno iz tako tih horror filmova. :shock:
I to da je tero potencijalne zrtve da sa njim gledaju "Exorcist 3" - okultno  :evil:

@Reynoldse - si pogledo brte paradise lost 2 ? Ocemo li cuti to disidentsko misljenje po pitanju ovih ubistava ?  :)
Mene iskreno zanima da cujem tvoj stav jer uglavnom svi koji su do sad gledali filmove su misljenja da ovi to nisu uradili, neki tripuju da je ovaj ocuh ubica, naravno ja mislim nesto trece i tako dalje.  :!:

Kastor

  • 4
  • 3
  • Posts: 2.590
Genijalni dokumentarni filmovi
« Reply #227 on: 13-01-2009, 02:34:50 »
Quote from: "Son of Man"

I to da je tero potencijalne zrtve da sa njim gledaju "Exorcist 3" - okultno  

Eto, to je pravi psihopata, gore bi prošli samo da im je puštao Jason X.

Quote from: "Son of Man"
svi koji su do sad gledali filmove su misljenja da ovi to nisu uradili, neki tripuju da je ovaj ocuh ubica, naravno ja mislim nesto trece i tako dalje.  :!:


Zar je bitno da li su uradili ili nisu. Osuđeni su bez dokaza, zbog različitosti i medijskog pritiska. Problem je, međutim, što je i ovakav način odbrane (kroz paradise lost) krajnje manipulativan i neće doneti pravdu(:roll:) . Prvo suđenje je nanelo nepopravljivu štetu celom slučaju i klupko se sada samo zamotava.

Uzgred, sine za tebe jedan link sa dokumentacijom ukoliko nisi već rovario po tome:

http://callahan.8k.com/custom.html
"if you're out there murdering people, on some level, you must want to be Christian."

Son of Man

  • 4
  • 3
  • Posts: 6.960
  • See ya in Bambiland...
Genijalni dokumentarni filmovi
« Reply #228 on: 13-01-2009, 12:57:49 »
Quote from: "Kastor"
Zar je bitno da li su uradili ili nisu. Osuđeni su bez dokaza, zbog različitosti i medijskog pritiska. Problem je, međutim, što je i ovakav način odbrane (kroz paradise lost) krajnje manipulativan i neće doneti pravdu(:roll:) . Prvo suđenje je nanelo nepopravljivu štetu celom slučaju i klupko se sada samo zamotava.

Pa pazi, sa strane nas koji ovakve dokumentarce gledamo da bi se zabavili ili iz radoznalosti, zanimljivo je cuti razlicita misljenja, znaci ko da gledas neki triler samo sto je ovo jos jace jer prica nema kraj, tj. bice eventualno kraj u ovom trecem delu koji treba da se pojavi a najverovatnije ni tad, i bas zbog toga je ovaj film zanimljiv, e sad sa moralne tacke gledaste jbga, jbga, jbga, mi uzivamo u tome dok oni tamo placu, ali opet sigurno ja sad odavde ne mogu, niti imam nameru da se "borim" da ih oslobode niti bilo sta. Ima ko se tiime bavi, ko ih podrazava, ima brdo tih saport sajtova i organizacija, ali ko sto si reko, kolko im je film doneo medijsku paznju tolko im je i odmogo, ali sta da se radi, da nije bilo dokumentarca ja ne mislim da bi presuda bila mnogo drugacija, jer taj narod tamo je stoka zatucana, isto ko i ovde, zapravo mnogo gore...

ali opet da ovi iz HBO-a nisu to snimali mi ne bi imali najbolji CRIME dokumentarac ever. Jbga...ne znam kako to da objasnim recima...voleo bih da se uzme u obzir taj bite mark i da ih oslobode, ako je u Bandijevom slucaju to bio glavni dokaz, ja ne vidim zasto to ovde ne bi moglo, ali kao sto si reko prvo sudjenje ih je dosta sjebalo, i onda to traje godinama, e sad ja ne znam kako to moz da se obori i dal je taj bite mark dovoljan za to americko pravosudje pa da se presuda ponisti, ili da se ponovi sudjenje, ja to pojma nemam. Ili su se zainatili pa ne daju, uglavnom prica ce morati kad tad da se razresi na ovaj ili onaj nacin. Uostalom setimo se onog Hurricane slucaja, pustili su ga posle kolko, 20-ak godina il tako nesto, Bob Dylan pravio pesmu za njega, podrzavali ga razni, isto kao i ovde, al' nista nije pomoglo, tek kad su se vlasti smilovale, slucaj je razresen i pustili su coveka, al da ta ekipa koja se bavila tim slucajem nije bila uporna qrac bi ga oslobodili. Isto tako i ovde, ima da robijaju jos ko zna kolko, al na kraju ce ih pustiti, naravno samo ako se ispostavi da je onaj bite mark zaista regularan.

To je bre delo serijskog ubice, sadiste i pedofila, to je jasno svakom osim tom retardiranom narodu po americkom jugu ili vec gde, koji veruje da satanisti vrshljaju po svetu i tako ubijaju decu, ili ko ovi ovde kreteni koji su utripovali da je onaj iz Novih Banovaca satanista jer ima par horor knjiga ili nesto od Alistera Kroulija. Decko bre bolestan bio, nisu ga lecili, i normalno da je imo takvu literaturu na gajbi. Ako je paranoidni ili vec koji shizofrenicar, pa logicno je da sigurno nece da cita nista veselo nego bas naprotiv - sto bizarnije, znaci istorija, horor, naucna fanastika, politika, religija, ZOG, to ce da cita, sigurno nece da cita romane Mirjane Bobic ili Isidore Bjelice, mada ni to nije iskljuceno. Ko zna jos kakve knjige je imo. :shock:  

Malo sam skreno sa teme, al nece da shkodi... :D

Kastor

  • 4
  • 3
  • Posts: 2.590
Genijalni dokumentarni filmovi
« Reply #229 on: 13-01-2009, 17:35:19 »
Quote from: "Son of Man"
Ako je paranoidni ili vec koji shizofrenicar, pa logicno je da sigurno nece da cita nista veselo nego bas naprotiv - sto bizarnije, znaci istorija, horor, naucna fanastika, politika, religija, ZOG, to ce da cita, sigurno nece da cita romane Mirjane Bobic ili Isidore Bjelice, mada ni to nije iskljuceno.




 :lol:
"if you're out there murdering people, on some level, you must want to be Christian."

Джон Рейнольдс

  • 4
  • 3
  • Posts: 8.507
  • @
Genijalni dokumentarni filmovi
« Reply #230 on: 17-01-2009, 04:23:50 »
Quote from: "Son of Man"
@Reynoldse - si pogledo brte paradise lost 2 ? Ocemo li cuti to disidentsko misljenje po pitanju ovih ubistava ?  :)
Mene iskreno zanima da cujem tvoj stav jer uglavnom svi koji su do sad gledali filmove su misljenja da ovi to nisu uradili, neki tripuju da je ovaj ocuh ubica, naravno ja mislim nesto trece i tako dalje.  :!:


Sa tvog bloga sam poskidao toliko filmova da ne mogu da ispostizavam. PL me je propisno udavio, dok su neki zaista genijalni. Npr, Dark Days sam gledao dvaput, skoro zaredom. Zbog toga ćeš malo sačekati dok PL2 dođe na red, ako dođe, da bih imao kompletnu sliku. Jbg, sam si kriv. Ipak, keep 'em coming.

Pokušaj da iskopaš neki ozbiljan koji se tiče 21.12.2012. Gledao sam na Jutjubu Decoding the Past: Doomsday 2012, ali je teško petparačko sranje jer se sastoji od niza nasilnih guranja polu-istina u željenu priču, kao i prećutkivanja činjenica. Zanima me postoji li neki film koji se ozbiljno bavi majanskim kalendarom, naročito dugim ciklusima. Grejem Henkok ima neke svoje teze po knjigama, ali on nije preterano ozbiljan autor.
America can't protect you, Allah can't protect you… And the KGB is everywhere.

#Τζούτσε

Son of Man

  • 4
  • 3
  • Posts: 6.960
  • See ya in Bambiland...
Genijalni dokumentarni filmovi
« Reply #231 on: 17-01-2009, 16:21:00 »
Prinudjen sam da postavim ovu ikonu velikomuchenika, da bi purifikovao ovaj topik ukaljan ovakvim dokohulnim izjavama na temu paradise losta. :roll:  



Videcu to za 2012. al slaba vajda, mislim da sam pogledo sve na tu temu al nista nije valjalo jer da je valjalo sigurno ih ne bi briso sa harda. Jedino nesto novo ako se pojavi. Nego bre, aj da mi neko vidi da nema negde ovaj dok. To mu dodje ko sveti gral tih bizarnih dokumentaraca  :!: :  

Collectors (2000)

http://www.imdb.com/title/tt0476646/

Quote
COLLECTORS focuses on two of the country's premier serial killer enthusiasts. Rick Staton, a funeral director in Baton Rouge, Louisiana, has started many serial killers painting; he was the exclusive dealer of America's most notorious serial killer John Wayne Gacy. Staton's extensive collection includes art and artifacts from such notable serial killers as Charles Manson, Richard Ramirez and Henry Lee Lucas. Tobias Allen, also a collector, attained national exposure for creating a controversial serial killer board game, later banned in Canada. Together, Staton and Allen have curated several gallery shows of serial killer art work. COLLECTORS follows Staton and Allen on a road trip to Houston, Texas for the opening night of an art show by Elmer Wayne Henley, Houston's most notorious serial killer. In the early 1970's, Henley and partner in crime Dean Corll, carried out the sex murders of 27 children. Now serving multiple life sentences, Henley was encouraged to take up painting by Staton. COLLECTORS provides a rare interview with Henley. A major news event, the art show provoked protests from victim's friends and families. COLLECTORS documents the actions both the protesters and the buyers. Staton and Allen also visit the original crime scenes and spend time with Henley's mother. COLLECTORS elicits commentary from visionary artist and serial killer art collector Joe Coleman, who has been called "America's premier portrait artitist of sociopathic murderers" and '"the only major artist to receive a ringing endorsement from Charles Manson." Harold Schechter, a leading true crime writer and author of Deviant and The A to Z Encyclopedia of Serial Killers, provides a road map to the psychic bond between the serial killer and the collector. COLLECTORS is a unforgettable documentary experience.


I evo jos jedne preporuke za ovaj TV dok. sa Asiom Argento i Colemanom, ko nije jos pogledo, to moj jaro-jaran izvalio :wink:

Quote
a inache ako nisi uochio rezhirao je Jorg Buttgereit, lik koji je radio i NEKROMANTIK shto kazhe Waters "prvi erotski film za nekrofile"

 :D

Son of Man

  • 4
  • 3
  • Posts: 6.960
  • See ya in Bambiland...
Genijalni dokumentarni filmovi
« Reply #232 on: 18-01-2009, 18:01:34 »
A (1998)



http://www.imdb.com/title/tt0241146/

Director:
Tatsuya Mori

Posle napada sarinom na Tokijski metro 20. marta 1995. budisticka sekta Aum Shinrikyo je ostala bez kompletnog rukovodstva na celu sa Shoko Asaharom jer su skoro svi pohapseni, a u policijskim akcijama shirom Japana su im svasta nelegalno pronasli. Da ja sad ne prepricavam, koga zanima sta se sve tu tacno izdesavalo tu je wikipedija, crime library itd. Dokumentarac prati Hiroshi Arakija, mladog portparola onoga sto je preostalo od organizacije posle tih incidenata, i kolko sam ja skonto autor Tatsuya Mori je uspeo da isposluje sa njim da jedini ima uvid u unutrashnjost njihovih hramova i ostalih prostorija u tim crnim danima po Aum tokom citave '96 godine, tako da cete moci da vidite kako oni zive, kako razmisljaju, zatim konferencije za shtampu, izbacivanje Auma iz prostorija shirom zemlje pa i rushenje nekih od hramova, zatim njihove reakcije na gnev gradjana, na pokusaje da ih zabrane, na sudjenja optuzenim clanovima, i njihovo odbijanje da se odreknu Asahare i njegovog ucenja uprkos svim pritiscima. Ovaj skroz neobican japanski dokumentarac se bavi i licnim nedoumicama Hiroshi Arakija, koji je kao i svaki clan napustio svoju porodicu i prijatelje kada se prikljucio Aumu, tako da su pritisci na njega kao glasnogovornika svakodnevni, pa mu i nije bas svejedno. Ovo je jedini dokumentarac koji se ozbiljnije bavi ovom tematikom, mada i ovde nije obradjen meni najzanimljiviji deo price tj. lik i delo Shoko Asahare i naravno plot da se odradi ta akcija u Tokiju, ali s'ozbirom da je ovaj film vise u fazonu aftermatha, to i nije bio cilj. Ko nije imao tu cast da vidi kako izgledaju male istocnjacke religijske organizacije iznutra ovo je zaista jedinstvena prilika, i to je realno i najveca vrednost ovog dokumentarca, jer u uobicajenim okolnostima ovakvo nesto bi bilo prakticno nemoguce snimiti. (136 min)

http://abraxas365dokumentarci.blogspot.com/2009/01/1998.html

Son of Man

  • 4
  • 3
  • Posts: 6.960
  • See ya in Bambiland...
Genijalni dokumentarni filmovi
« Reply #233 on: 22-01-2009, 19:14:56 »
R.I.P., Rest in Pieces (1997)
 


Director:
Robert-Adrian Pejo

http://www.imdb.com/title/tt0178858/

Opako iskren dokumentarac o modernom Heronimusu Boshu kako su ga pojedinci krstili, apokalipticnom vizionaru, slikaru i sve(na)stranom umetniku al' na prvom mestu velikom zajebantu Dzou Kolemanu. Ovo je ultimativni dokumentarac o njemu, sta god to znacilo, zapravo ko neki portret i ja mora da kazem da sam odusevljen ovim filmom, odma je upo u moj top 10 dokumentaraca jer donekle propagira ono cime sam se i ja bavio u svom kratkom zivotu, znaci moci cete da cujete konacno od nekog ko je iole razuman i pismen, a to moze i smileno da obrazlozi zasto se tolko lozimo na serijske ubice, zasto se cak u neku ruku i poistovecujemo sa njima, zasto propagiramo boleshtine a gnusamo se morala i tako tih nekih iskrivljenih, da ne kazem hriscanskih sistema vrednosti. Videcete i nacin na koji Coleman slika te portrete, u ovom slucaju jednu od najbitnijih licnosti americke istorije, naravno Ed Geina, znaci do detalja je objasnio kako to funkcionishe u njegovoj glavi pa onda i na platnu. E sad zasto se o tim portretima govori kao o modernim ikonama - pa zato sto on tu ne slika samo lik nego i citavu storiju o Ed Geinu, od rodjenja pa do smrti, kao neko jevandjelje. Coleman je izmedju ostalog i kolekcionar tako tih bizarnih stvari, mumija, freak show eksponata, serial killer arta, npr. poseduje slike John Vejn Gacya koje je ovaj sliko na death rowu, pismo Alberta Fisha, i jos mnogo toga, tako da u tom njegovom kucnom muzeju - ODDITORIUM-u, ima bas dosta detalja o svakoj od tih licnosti koje je slikao. Ali nije slikao samo serijske ubice, nego i sve tako na bizaran nacin zanimljive likove, od Isusa Hrista preko Frojda do Hudinija. Coleman u svom Nostradamus stajlingu, ili je to vise neki fazon americkog gradjanskog rata, nije mi bas najjasnije, objasnjava zasto su nasoj planeti neophodne serijske ubice, masovne ubice, ratovi i sve te akcije, ma skroz jedna zanimljiva teorija gde je covecanstvo opisano kao jedna vrsta raka, tumora koji se shiri, "Humanity is the devil" fazon. Kao mladji bavio se i egzibicionisanjem, i u tim svojim brutalnim performansima je radio svakake stvari, dovoljno je reci da je na bini svasta radio sa sitnim zivotinjama, a sve to moze ovde i da se vidi, a i otvoreno prica o tome kako je bio navucen na heroin sto je isto jako zanimljiv detalj, jer bez bolesti naravno da nema umetnosti, a posebno ne ovakve. U filmu se pojavljuje i Dzim Dzarmush, koji sa Colemanom u chini mi se katolickoj crkvi razgovara o raznim para-religioznim iskustvima pa i o kultu Charlija Mansona, koji je meni isto jako bitna licnost, jer Charli je jedan od poslednjih zivih proroka, a Coleman je radio i cover za "Charles Manson Superstar", inace moj najomiljeniji film od tih dokumentaraca, tako da ne mogu a da ne budem pristrasan. Coleman nam zatim objashnjava svoju opsesiju frikovima, nakazama, govori o svom detinjstvu, ocu alkoholicaru i majci za koju je jako bio vezan jer majka je, podrazumeva se, decaku najbolji prijatelj. Tu je i true-crime pisac Harold Schechter, koji nam tumaci Colemanovu umetnost i opsesiju serijskim ubicama na jedan malo drugaciji, dublji nacin, pa se tu pominju i Isus Hrist i serijski ubica Karl Pancram, e sad ko ne zna ko je bio Carl Panzram imace prilike da sazna u ovoj kriznoj godini jer John Borowsky sprema dokumentarac, pusten je vec tizer, no o tom potom. Videcete i neke zanimljive detalje iz ODDITORIUMA naravno, zatim bas dosta njegovih slika i portreta sto je i hajlajt ovog filma jer po tome je poznat shirom sveta. O Colemanu govore i njegov psihijatar, brat, bivsa devojka, bivsa zena sa kojom se raziso bas zbog heroina, pa tu ide i prica o metadonskoj terapiji, isto jako zanimljiva, pa onda kako su ga hapsili zbog tih raznih bizarnih performansa i jos tisucu hiljada ludila. A njegova gajba sa svim tim lobanjama i lesevima izgleda realno ko malo uredjenija kuca Ed Geina, bez zajebancije. A najiskreniji deo je kada prica o svojim strahovima, o detinjstvu kada je imao problema sa citanjem i pisanjem i de su ga maltretirali u shkoli. Bavio se i glumom u par filmova, a taj njegov talenat ovde moz da se vidi u jednom opustenom sustretu u nekoj white trash vukojebini sa rokabili muzicarem, sada vec pokojnim Hasilom Adkinsom. Znaci ovo vam je ekstraordinaran polu-biografski portret, i zato to mora da se pogleda, jer ovakve stvari nigde drugde necete imati priliku da vidite, ovo ima samo kod Colemana, pravi apokalipticni dokumentarac. (88 min)

http://abraxas365dokumentarci.blogspot.com/2009/01/rip-rest-in-pieces-1997.html

Milosh

  • 5
  • 3
  • Posts: 7.792
Genijalni dokumentarni filmovi
« Reply #234 on: 22-01-2009, 19:26:12 »
Best Documentary:

The Betrayal - Nerakhoon

Encounters at the End of the World

The Garden

Man on Wire

Trouble the Water


@Son of Man
Kako komentarišeš izbor nominovanih, i koje bi dokumentarce ti izdvojio kao najbolje u 2008?
"Ernest Hemingway once wrote: "The world is a fine place and worth fighting for." I agree with the second part."

http://milosh.mojblog.rs/

Son of Man

  • 4
  • 3
  • Posts: 6.960
  • See ya in Bambiland...
Genijalni dokumentarni filmovi
« Reply #235 on: 22-01-2009, 19:47:47 »
Nisam se bas nesto proslavio, gledo sam samo Man on Wire i Encounters, a za ove druge sad prvi put cujem.
al ta dva su realno dovoljna. Man on Wire pokido. :!:  
Dobar je i Gonzo, dobar je i ovaj Dear Zachary samo je malo patetican. Zeitgeist 2 isto moz da prodje. Pojma nemam zaista. Dzaba kad 90% tih novih nisam ni gledo. Al' fala na dojavi, taman da vidim ova tri , samo da nisu neki ratni, Irak, Gvantanamo, i to. :wink:

Son of Man

  • 4
  • 3
  • Posts: 6.960
  • See ya in Bambiland...
Genijalni dokumentarni filmovi
« Reply #236 on: 26-01-2009, 14:02:19 »
Esoteric Agenda (2008)


 
"Zaverenicki" dokumentarac na fazon Zeitgeista, cak imam utisak da su ga isti ljudi pravili, ili bar neko ko je pokusao da ih iskopira. Dugo sam razmisljao dal' o ovome da pisem iz razloga sto je malo neozbiljno jbga, a i za razliku od Zeitgeista koji je ipak kolko tolko zasnovan na nekim "cinjenicama" i bavi se da kazemo realnim stvarima i novijom istorijom, ovaj film se bavi nekim teorijama koje su jako tesko dokazive, zapravo prakticno je nemoguce dokazati ih, pa su ga tako najavljivali kad se pojavio i kao "Beyond Zeitgeist" ciljajuci valjda na istu ekipu gledalaca jer pored tog novog svetskog poretka i multinacionalnih korporacija ovaj film se fokusira pre svega na tajne sluzbe, tajna drustva, znaci iluminati, masoni, i tako te familije koje navodno vladaju planetom vec par vekova. Ovde cete izmedju pregoleme gomile informacija saznati npr. i ko je bio Bushov pradeda i kakve on ima veze sa britanskom kraljevskom porodicom ali i kako je americka vlada prikrivala dokaze o NLO akcijama. Nema ko tu nije umesan od tih rukovodecih ljudi, od Linkolna pa na ovamo, svi predsednici, jedino ne znam kako se Obama tu uklapa, mada verovatno ce se naci neko ko ce ispitati njegovo poreklo sa majchine strane jer je belkinja. Uglavnom ako nista ovaj dok. je jako zanimljiv, 2 sata izuzetno zabavnog programa gde se iznose neke tvrdnje za koje ja zaista nemam pojma kako su autori uspeli da ih se dokopaju. Skroz bre opsesivno-kompulsivno. Al' sto neko rece : pogledajte pa prosudite sami, ne moze da shkodi u svakom slucaju, osim naravno ako ne bolujete od neke od ovih paranoidnih psihoza. Mada ako cemo realno danas u Srbiji ima sve vise obolelih ljudi koji nisu ni svesni toga, setimo se samo one domace parodije na ovaj fazon dokumentarca gde su pokusali da poture pricu o istinitosti nebuloza iz starog zaveta. Ili izjave pojedinaca koji su masovno gledali Zeitgeist, kao OK je film, al' prvi deo o religiji mi se nimalo ne svidja jer iznose neistine o Isusu Hristu. Zakuni se. Ili jos jace vadjenje koje sam procitao : kao to se misli samo na zapadno hriscanstvo, katolike i ostale, a nasa pravoslavana religija je drugacija. Najbolje da je bilo koja ORGANIZOVANA religija drugacija. Al dzaba sve, sto bude teza ekonomska situacija ljudi ce se sve vise okretati tim bolesnim religijama i ostalim ideologijama kao sto su fashizam i komunizam, jer kako je to lepo jedan pesnik izrekao : "Sto je bila partija sad je opet crkva" a ja bi samo dodao "i tako u krug". Al' vratimo se AGENDI jer danashnju kvotu "bogohuljenja" sam ispunio, moj Gospodar ce biti zadovoljan, cak sam napravio i prebacaj. Znachi pogledajte opusteno ovaj film, jako je sharen i svashta zanimljivo moze da se cuje i vidi, a opet ponavljam - ne moz' da shkodi i nije zamoran ko oni klasichni instant dokumentarci Alexa Jonesa, mada ne bi me nimalo chudilo da je i on ucestvovao ovde jer to je sve ista ekipa u principu. Jos korisnih informacija imate dole na engleskom. (126 min)

http://www.talismanicidols.org/index.html

Talismanic Idols is a compilation of information from leading researchers, Lawyers, Scholars, Doctors, Scientists, and professionals in relative fields which influence all of humanity and the reality we perceive. It is likely that everyone has reached the point somewhere in their lives where they feel something is missing or seriously wrong in the world. Religious scriptures feel vague and unfulfilling. Science feels unpredictable and incomplete. Politicians find privacy behind the protection of National Security while undermining the privacy of the people. Corporate America has become Corporate Earth as every nation sovereignty is being compromised by a few wealthy families at the very top. Education is manufactured to disguise the true history of the planet. Media is manufactured to disguise the current events of the planet. Sports and Entertainment distract and influence emotions with sacred and subconscious geometry, symbolism, color, and sound. All of these seem to be disconnected and random occurrences from completely unrelated sources. But this could not be farther from the truth. There are no mistakes. There is nothing left to chance. There is an order and purpose to all that exists. Everything on this planet has happened to set up humanity for WHAT IS COMING NEXT. The question remains: Will these events benefit or hurt mankind?

The truth of the matter is, there are many changes occurring within the galaxy, our solar system, our planet Earth, and even within ourselves. What if there was an explanation for suffering, separation, status, discrimination, hatred, War, poverty, fear, love, and every aspect of our lives we dismiss as irrelevant or inexplainable as the work of a separate and untouchable God figure.


http://abraxas365dokumentarci.blogspot.com/2009/01/esoteric-agenda-2008.html

Son of Man

  • 4
  • 3
  • Posts: 6.960
  • See ya in Bambiland...
Genijalni dokumentarni filmovi
« Reply #237 on: 27-01-2009, 15:38:28 »
The Trial of Jeffrey Dahmer (1993)



Raritetni dokumentarac o sudjenju Dzefriju Dahmeru, otprilike ni ne mora da znate ko je bio Dzefri i kakav je zlochin pocinio, ovde ima bukvalno sve ispricano. Dzefri se u startu izjasnio kao kriv tako da je ovo sudjenje odrzano samo kako bi se odlucilo dal' je Dzefri bio sto se kaze criminally insane ili pak normalan, tako da bi mu odredili kaznu. Naravno ukoliko bi porota odlucila da je Dzefri INSANE poslali bi ga u zatvorsku bolnicu gde su navodno malo blazi uslovi nego u obicnim zatvorima a ukoliko bi se ispostavilo da nije bio INSANE u trenutku izvrshenja dela, posto u drzavi Winsconsin nema smrtne kazne, poslali bi ga na dozivotnu robiju u regularan zatvor. Obrni okreni, dozivotno bi bio sklonjen sa ulice i ne bi predstavljao pretnju. E sad, problem sa tim americkim pravosudjem po meni su te zatucane porote sastavljene od "postenih", bogobojazljivih, law-obeying gradjana, a pogotovo je to malo nelogicno kada se odlucuje dal' je neko mentalno bolestan, valjda su tu struchnjaci, pshijatri, sudski vestaci da odlucuju o tome a ne tamo neka porota koja je pre sklona emotivnim a ne racionalnim odlukama, jer realno sta zna tamo neka baba, neki white trash kamiondzija ili domacica koja gleda sapunice i ko zna jos kakva sranja po TV-u, pravi pite i kolache i sad je kao pozovu da bude u poroti i da odlucuje o necijem, bilo cijem zivotu. Nemam nameru da branim Dzefrija, ali tu je i gomila drugih sluchajeva (paradise lost, daryl hunt etc.) gde su donete tako neke sulude odluke a sve na osnovu emocija jer takvi ljudi kad vide uplakane porodice zrtava tu nema boga da tu moze zrdrav razum da odluci. No dobro, bice jos dokumentaraca na tu temu, tako da ne bih vise o tome, kada budete pogledali ovaj film bice vam jasno zasto sam ovako reagovao. E sad sto se tice samog sudjenja, ovo je zaista prajsles materijal jer je do detalja opisano svako ubistvo, znaci svedoce psihijatri, sudski vestaci, potencijalne zrtve koje su uspele da uteknu, a cucete i tuzioca, rodbinu zrtava a na kraju i samog Dzefrija. Moze da se cuje i zasto je Dzefri posebno gotivio filmove "Exorcist 3" i "Return of the Jedi", pa onda kakve je sve planove imao, hteo je da pravi sebi neki oltar i jos svakojaka ludila. Posle odgledanog ovog sudjenja ja sam ubedjen da je Dzefri zapravo bio samo jedan nesretan i neshvacen mladic koji je zbog svoje teske mentalne bolesti trazio ljubav na pogresnim mestima, i samo iz razloga sto nije lecen nazalost se desilo sta se desilo, al' dobro, pustitete vi mene i moje izopachene poglede na svet, nek svako sam za sebe prosudi. Umesto kljucne reci napisacu samo jednu rimu iz pesmice koju sam svojevremeno posvetio Dzefriju : Dzefri Dahmer, nekrofil i sharmer, bio je gej, al' bio je OK. (94 min)

http://abraxas365dokumentarci.blogspot.com/2009/01/trial-of-jeffrey-dahmer-1993.html

Ghoul2

  • 2
  • Posts: 149
  • The Great Old One
Genijalni dokumentarni filmovi
« Reply #238 on: 27-01-2009, 16:26:36 »
pogledo sam One Night with Joe Coleman and Asia Argento.
1 sicko-old man i 1 eurotrash lujka šetkaju po NY-u, jedu brzu hranu, zapišavaju dečje lutke, i tako to.
meni najzabavniji zbog dodatnih (azijinih) uvida u lik tate arđenta.

Son of Man

  • 4
  • 3
  • Posts: 6.960
  • See ya in Bambiland...
Genijalni dokumentarni filmovi
« Reply #239 on: 27-01-2009, 20:46:07 »
Da, da, beba u WC sholji, zlo  :evil:

Gilgameshlija

  • 2
  • Posts: 23
Genijalni dokumentarni filmovi
« Reply #240 on: 27-01-2009, 23:54:09 »
Nekoliko odlicnih!

Born to Lose: The Last Rock and Roll Movie (1999)
Johnny Thunders

DiG! (2004)
The Brian Jonestown Massacre

Be Here to Love Me: A Film About Townes Van Zandt (2004)
Townes Van Zandt

Son of Man

  • 4
  • 3
  • Posts: 6.960
  • See ya in Bambiland...
Genijalni dokumentarni filmovi
« Reply #241 on: 28-01-2009, 01:00:49 »
A bre, daj mu ga malo po opisu, pusti te fore "nekoliko odlicnih" - zainteresuj nas za te filmove jbga  :)

Ova prva dva su kontam o nekim bendovima, znam za ovaj Brian Jonestown, sto puta kad sam trazio materijal o Jim Jonesu naletao sam na taj bend i tripovo da je to nesto vezano za Peoples Temple :lol:

Ghoul2

  • 2
  • Posts: 149
  • The Great Old One
Genijalni dokumentarni filmovi
« Reply #242 on: 28-01-2009, 03:57:51 »
Quote from: "Son of Man"
A bre, daj mu ga malo po opisu, pusti te fore "nekoliko odlicnih" - zainteresuj nas za te filmove jbga  :)


Gilgameshlija ne bi zainteresovao ni penzionera da stane u red za leba, a kamo li...! :roll:

Shozo Hirono

  • 4
  • 3
  • Posts: 3.759
    • http://www.myspace.com/plan9soundsystem
Genijalni dokumentarni filmovi
« Reply #243 on: 28-01-2009, 09:02:45 »
Quote from: "Ghoul2"
Quote from: "Son of Man"
A bre, daj mu ga malo po opisu, pusti te fore "nekoliko odlicnih" - zainteresuj nas za te filmove jbga  :)


Gilgameshlija ne bi zainteresovao ni penzionera da stane u red za leba, a kamo li...! :roll:

.....Ghoula2 da odgleda neki sirovi Rock and Roll Movie ! :evil:  :!:

Milosh

  • 5
  • 3
  • Posts: 7.792
"Ernest Hemingway once wrote: "The world is a fine place and worth fighting for." I agree with the second part."

http://milosh.mojblog.rs/

Son of Man

  • 4
  • 3
  • Posts: 6.960
  • See ya in Bambiland...
Genijalni dokumentarni filmovi
« Reply #245 on: 28-01-2009, 12:07:31 »
Quote from: "Milosh"
http://www.popboks.com/tekst.php?ID=7065

Lepo, lepo , uvek podrzavam to pljuvanje po religijama, naravno uvek moze (i treba) ostrije, ali s'obzirom da je to na popboksu to je kontam najdalje sto moz da se ode u bogohuljenju. :evil:

Ghoul2

  • 2
  • Posts: 149
  • The Great Old One
Genijalni dokumentarni filmovi
« Reply #246 on: 28-01-2009, 12:11:50 »
Quote from: "Son of Man"
Quote from: "Milosh"
http://www.popboks.com/tekst.php?ID=7065

Lepo, lepo , uvek podrzavam to pljuvanje po religijama, naravno uvek moze (i treba) ostrije, ali s'obzirom da je to na popboksu to je kontam najdalje sto moz da se ode u bogohuljenju. :evil:


boghouljenje!  :evil:

Son of Man

  • 4
  • 3
  • Posts: 6.960
  • See ya in Bambiland...
Genijalni dokumentarni filmovi
« Reply #247 on: 28-01-2009, 12:20:02 »
Quote from: "Ghoul2"
boghouljenje!  :evil:

Odlicna fora za podnaslov bloga ili tako neki gedzet  :evil:

Gilgameshlija

  • 2
  • Posts: 23
Genijalni dokumentarni filmovi
« Reply #248 on: 28-01-2009, 20:01:09 »
Born to Lose: The Last Rock and Roll Movie (1999)
Zivot i nedelo najgoreg sina RockNRolla Johnnya Thunndersa jednog od najuticajnijih gitarista NY punk scene 70-ih, zlikovca pored koga Keith Richards izgleda kao nestasni tinejdzer, i coveka koji predstavlja ultimativno otelotvorenje koncepta Sex Drugs and RocknRoll. Od New York Dolls-a preko Heartbreakers-a do raspad kombinacija sa prijateljima dzankijima ovaj film predstavlja surovo svedocanstvo o New York RockNRoll sceni 70-tih i ranih 80-ih. Pojavljuju se Willy DeVille, Wayne Kramer,   Dee Dee Ramone   , John Spaceley, Sylvain Sylvain,   Mick Webster, Walter Lure, Handsome Dick Manitoba, Wayne Countey... poneko i na samrti. Inace izvinite sto filmici idu bez opisa ali slabo stojim sa vremenom a i pouzdam se u IMDB copy paste read User Comments...a mogu i ja da onanisem kao Ghoul kada nemam neki koitus. Inace film nije bas nabudzen detaljnijim podacima ali je zabavan.

Gilgameshlija

  • 2
  • Posts: 23
Genijalni dokumentarni filmovi
« Reply #249 on: 28-01-2009, 20:36:26 »
BLOGOHULJENJE
www.blogohuljenje.com
I spit on your Blog i piss on your GraveSite...