Author Topic: Neil Gaiman  (Read 17883 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Tralala

• 1
Re: Neil Gaiman
« Reply #50 on: 09-07-2010, 12:25:00 »
Koralina i Knjiga o groblju su mi, nekako, knjige za decu. Ipak mi se one mnogo više sviđaju nego Američki bogovi i Anansijevi momci.
Po meni najbolja je Nikadođija (Neverwhere). Možda je to zato što sam gledala davno mini TV seriju B produkcije koja je bila odlična. Kasnije kada sam pročitala knjigu nisam bila nimalo razočarana. Ipak je to Gejmen!  :|

Džek

• 4
  • 3
  • Instalater raznih šejtanluka.
« Reply #51 on: 10-07-2010, 09:39:44 »
Upravo završio čitanje "Knjiga o groblju", i slažem se da je pisana za decu. Al', ipak, početak radnje, kada "čovek zvani Džek" pokolje celu porodicu, sem malog koji se namazano uhvati noge na groblje, mi je baš onako za mladu i naivnu dečiju dušu...

Nakon tog nemilog početka romana, delo i teče onako -"kinderlich".
Elem, u full pubertetu, Niko, naš protagonista, ni jednom ne pokazuje seksualne afinitete ka svojoj prijateljici, niti ona ka njemu. Čudni ti britanci, s obzirom da se njihovi vršnjaci u američkim teen komedijama razvaljuju od keksanja. Ako ništa, onda se barem onako, telemundo-romantično cmakaju i glede kao u onoj vamp ljub ljub krmenadli -Sumrak.

Ubistvo cele porodice od strane čoveka zvanog Džek dakako ostavlja velike traume u duši malog Niko-a, on se na kraju i sveti, ali, da se ne zagleda malo bolje u devojče? Trc!

Možda je čovek zvani Džek trebao i njega otpremiti na onaj svet, da reši čovečanstvo još jednog evnuha... :mrgreen:

Kako god, delo je lepo i pitko, pročita se za čas, a taj čas proleti u trenu.
Moj imaginarni drug mi govori da sa tvojom glavom nešto nije u redu.

Mark

• 4
  • 3
  • The proverbial stopped clock.
    • Janko Takac
« Reply #52 on: 16-08-2010, 15:14:22 »
Procitao sam Knjigu o groblju i slazem se da je to jedna od najboljih knjiga za decu.
Dos'o Sveti Petar i kaze meni Djordje di je ovde put za Becej, ja mu kazem mani me se, on kaze: Pricaj ne's otici u raj!
E NES NI TI U BECEJ!

http://kovacica00-24.blogspot.com/

Savajat Erp

• gospodar izgubljenog vremena
  • 4
  • 3
« Reply #53 on: 17-10-2010, 00:41:11 »
Одлична је Књига о гробљу, управо сам је завршио...Гејмен се позива на Књигу о џунгли, мада бих ја рекао да има и сличности са Петром Паном, али не шиљокураном из Недођије, него малим Петром Паном, који живи у парку, у крошњама дрвећа, и зближава се са неком девојчицом (или то беше мала Венди, не могу да се сетим, прошао је век како сам то читао)
Niste mi verovali da ću da pucam?!
ZAŠTO MI NISTE VEROVALI?!!!!

Savajat Erp

• gospodar izgubljenog vremena
  • 4
  • 3
« Reply #54 on: 28-10-2010, 17:53:55 »
прочитао и Звездану прашину...симпатична бајка...а Коралину нисам хтео јер сам гледао анимирани филм, а после сам се присетио да сам гледао и филм ЗП, али да га се баш слабо сећам, па је било ОК прелетити преко Звездане прашине.
Niste mi verovali da ću da pucam?!
ZAŠTO MI NISTE VEROVALI?!!!!

EMA

• 2
« Reply #55 on: 10-11-2010, 11:48:07 »
Dosad sam pročitala 'Zvezdanu prašinu', 'Knjigu o groblju' i 'Koralinu', nameravam i ostale koje su se pojavile kod nas. Uzgred, je li sve njegove knjige objavila Laguna ili ima još neki izdavač?

angel011

• PsychoKitty
  • 5
  • 3
  • meow
    • Hronika mačjeg škrabala
« Reply #56 on: 10-11-2010, 11:50:41 »
Nikadođiju je izdao Polaris.

Ako te interesuju i stripovi, izdavač je Beli put.
We're all mad here.

Anomander Rejk

• 4
  • 3
  • Strah je ubica uma.
« Reply #57 on: 10-11-2010, 22:51:41 »
Knjiga o groblju mi je dobra, Američki bogovi mi nisu nešto baš ostavili jak utisak.
Ali u strip formi mi je fenomenalan- Sendmen je fantastičan strip.
Da, i dobra su mu Dobra predskazanja sa Pračetom, parodija na temu smaka sveta, religije..
Tajno pišem zbirke po kućama...

EMA

• 2
« Reply #58 on: 12-11-2010, 14:28:09 »
Hvala, Angel011  :)
Na Laguninom sajtu stoji da su Groblje i Koralina knjige za decu 12-15 godina  :roll:

Melkor

• 5
  • 3
« Reply #59 on: 06-05-2011, 15:58:48 »
Neil Gaiman once wrote a Nebula-winning story using only the middle row of his keyboard.
Harper Collins has taken out a 2.5 million dollar insurance policy on Neil Gaiman's accent.
If you write 1000 words and Neil Gaiman writes 1000 words, Neil Gaiman has written more than you.
Neil Gaiman does not use Microsoft's grammar-check. Microsoft uses a Gaiman-check.
Neil Gaiman once did the New York Times crossword puzzle in pen. In fifteen minutes. He won two Hugo awards for it.
Neil Gaiman is who the Ghostbusters call.
Most agents charge a 15% commission. Neil Gaiman's agent pays him an extra 15% for the privilege of saying "I'm Neil Gaiman's agent."
William Shakespeare once came back from the dead to ask for Neil Gaiman's autograph.
Neil Gaiman is the reason nobody teaches "I before E except after C" anymore.
Some writers take inspiration from the muse. The muse takes inspiration from Neil Gaiman.
Neil Gaiman once groped Harlan Ellison.
The pen is mightier than the sword; Neil Gaiman has mastered fourteen different styles of penmanship.
Rumor has it that a NY editor rejected Neil Gaiman's first book. This can not be confirmed, as the editor in question was never heard from again.
Neil Gaiman can tweet 175 characters.
Neil Gaiman's personal library includes an autographed copy of the Necronomicon.
Hitler actually won World War II. Then Neil Gaiman wrote an alternate-history story in which the allies won, and reality was too intimidated to argue the point.
Some authors write in omniscient point of view. Neil Gaiman lives it.
Neil Gaiman's next novel is expected to win the Nebula, the Hugo, and the Heisman Trophy.
In any given week, 7 of the top 10 books on the NYT Bestseller List are by pseudonyms of Neil Gaiman.
Neil Gaiman has never written a deus ex machina ending. However, God once wrote a Gaiman ex machina ending.
"Realism is a literary technique no longer adequate for the purpose of representing reality."

Gaff

• 4
  • 3
« Reply #60 on: 06-05-2011, 16:23:32 »
 :D

Procunjao sam juče jednom knjižarom u Rothenburgu (rek'o da vidim šta se prodaje/čita ovde u nemačkoj). Gaimana sam prvog uočio u odeljku za fantastiku (valjda što je bio okružen raznim vampirskim ljubićima, čije autore/autorke slabo poznajem).
Sum, ergo cogito, ergo dubito.

zakk

• Očigledan slučaj RASTROJSTVA!
  • 3
    • IP Tardis
Why shouldn't things be largely absurd, futile, and transitory? They are so, and we are so, and they and we go very well together.

ChikaLjuba

• 2
« Reply #62 on: 08-09-2011, 21:02:01 »
ala je omatoreo...  :?

Usul

• 4
  • 3
« Reply #63 on: 08-09-2011, 21:06:52 »
Gledajuci ga ovako mrsavog u tamnom odelu odjednom skapiram da gledam u sandmana...
God created Arrakis to train the faithful.

Gaff

• 4
  • 3
« Reply #64 on: 20-02-2013, 09:25:20 »

Neil Gaiman & the Keep Moving Projects with BlackBerry 10 - Ep. 1

Neil Gaiman & the Keep Moving Projects with BlackBerry 10 - Ep. 2

This past February 4th, Neil Gaiman and Blackberry kicked off the joint #KeepMoving venture. For twelve hours, Gaiman released writing prompts through his Twitter account, themed for the twelve months of the year, with the intent of writing Calendar of Tales, a collection of new original stories based on his favorite responses.

A Calendar of Tales (via Tor)

Gaff

• 4
  • 3
« Reply #65 on: 28-02-2013, 15:05:22 »

A kad smo već kod mleka, Neil Gaiman na jesen izdaje novu knjigu za decu.

Fortunately, The Milk

NEIL GAIMAN INTRODUCES FORTUNATELY, THE MILK . . .

Gaff

• 4
  • 3
« Reply #66 on: 15-03-2013, 11:45:59 »

Neil Gaiman on Neverwhere's radio debut

via BBC

tl;dr

Neverwhere begins on BBC Radio 4 on Saturday 16 March at 1430 GMT, and continues on BBC 4 Extra from Monday 18-Friday 22 March at 1830 GMT.

iliti: Ovđe (via BBC)

mirkiekishka

• 2
« Reply #67 on: 16-03-2013, 18:22:33 »
upravo su postavili prvu epizodu za slušanje na iPlayer  :!:

http://www.bbc.co.uk/programmes/b01r527b

Gaff

• 4
  • 3

Alexdelarge

• 4
  • 3
  • Enfant terrible
« Reply #69 on: 05-10-2013, 17:45:36 »

Nikadođija
Nil Gejmen

Format: 13x20 cm
Broj strana: 359
Pismo: Latinica
Povez: Mek
Godina izdanja: 4. oktobar 2013.
ISBN: 978-86-521-1327-9

Cena: 890.00din / Sa popustom i do: 667.50din

Kultni roman koji je proslavio Nila Gejmena.

Dopunjeno i izmenjeno izdanje.

Pod ulicama Londona leži svet kakav ljudi ne mogu ni sanjati. Grad čudovišta i svetaca, ubica i anđela, vitezova u oklopima i bledih devojaka u crnom somotu. Ovo je grad zapostavljenih i zaboravljenih.
Mladi poslovni čovek Ričard Mejhju doznaće o ovom drugom Londonu i više nego dovoljno. Zbog jednog jedinog dobročinstva, on se iz svoje svakodnevice stropoštava u svet u isto vreme i sablasno poznat i krajnje začudan. A tamo dole, ispod grada u kom živi, čeka ga neobična sudbina: nikadođija.

„Zanosno... originalno i strahotno... oslanja se u jednakoj meri na Džordža Lukasa, Montija Pajtona, Doktora Hua i Džona Miltona... bajkovit sadržaj noćnih mora i maštarija.“ USA Today

„Knjiga kakvu bi Teri Pračet možda napisao da ga na mesec dana zatvorite u ćeliju s Francom Kafkom.“ Wired

„Bujno izmaštano... postmodernistička, pankerska vilinska kraljica...“ Kirkus Reviews

„Nil Gejmen je zvezda. Stvara priče kao što bi neki sumanuti kuvar mesio torte za venčanje: nadograđuje ih sloj po sloj, a u testo ubacuje svakojake slatkiše i gorke zaogaje.“ Klajv Barker

„Želela sam da se ova knjiga nikad ne završi... Lovica, Izlington, Porta – ovi likovi sad su mi deo života... Otkinula sam za ovom knjigom.“ Tori Ejmos

„Pisac beskrajne mašte i retke moći zapažanja.“ Vilijem Gibson
moj se postupak čitanja sastoji u visokoobdarenom prelistavanju.

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #70 on: 20-01-2017, 10:33:45 »