Author Topic: Republika Palau priznala nezavisnost Kosova  (Read 3593 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Ygg

• 4
  • 3
Republika Palau priznala nezavisnost Kosova
« on: 10-03-2009, 18:12:41 »
http://www3.serbiancafe.com/lat/vesti/14/58768/republika-palau-priznala-nezavisnost-kosova.html

Pacifička Republika Palau priznala je u ponedeljak nezavisnost Kosova, saopšteno je iz Ministarstva spoljnih poslova Kosova.

„Danas, u ambasadi Kosova u Vašingtonu, otpravniku poslova Avniju Spahijuu predato je pismo predsednika Republike Palau Johansona Toribionga kojim se potvrđuje da je ta država priznala nezavisnost Kosova”, navodi se u saopštenju Ministarstva.

U saopštenju se dodaje da je predsednik Toribiong, koji je u poseti SAD time pozitivno odgovorio na zahtev predsednika Sejdijua da prizna Kosovo.

Republika Palau je država u Tihom okeanu, na oko 500 kilometara od Indonezije i postala je nezavisna 1994. godine.

Palau je 56. država koja je priznala Kosovo. (Beta)

Jel ovo neka zajebancija? Postoji li uopšte drzava s ovim imenom?

Mislim, i Republika Palau je protiv nas! Zar smo tako nisko pali?    :shock:
"I am the end of Chaos, and of Order, depending upon how you view me. I mark a division. Beyond me other rules apply."

Kunac

• 4
  • 3
« Reply #1 on: 10-03-2009, 18:22:05 »
Samo da se Pale ne okrenu protiv nas... Koga briga za Palau...
"zombi je mali žuti cvet"

akhnaton

• Against all
  • 4
  • 3
  • I Walk Alone... and not give a damn...
« Reply #2 on: 10-03-2009, 19:54:54 »
Fuck Palao, and of course fuck Pale. :evil:
Politically Incorrect member of "Snage Haosa i Bezumlja"

ankh Em Maat  since 1973.

lou benny

• 4
  • 3
« Reply #3 on: 10-03-2009, 20:23:08 »
Quote from: "akhnaton"
Fuck Palao, and of course fuck me. :evil:

fixed
put duha sa sekirom je zaobilazni put

akhnaton

• Against all
  • 4
  • 3
« Reply #4 on: 10-03-2009, 21:36:33 »
Quote from: "lou benny"
Quote from: "akhnaton"
Fuck Palao, and of course fuck me. :evil:

fixed

No, no!  :evil: FUCK PALAO, FUCK PALE AND OF COURSE FUCK LOU BENNY! :twisted:

akhnaton

• Against all
  • 4
  • 3
« Reply #5 on: 10-03-2009, 21:41:08 »
Još jednom da ponovim, kakve veze ima taj neki Palao, sa Palama? Nikakve. Osim što su im slični nazivi. Zato sam i poslao onakav komentar. Smejurija će biti ako neko napiše da je recimo republika melmakija priznala kosovo, da je recimo galaktička pederacija priznala isto. :idea:

Ygg

• 4
  • 3
« Reply #6 on: 12-03-2009, 00:28:29 »
Pogledah u atlasu:
Po popisu iz 2004. Palau ima 21000 stanovnika. Jedine države sa manje stanovnika su: Nauru(13000), Tuvalu(10000) i Vatikan(900).

Dakle, republika Palau ipak postoji.
Živo me zanima zna li ijedan stanovnik te nazovi države gdje se uopšte nalazi Kosovo???

Btw, po podacima iz ovog mog atlasa postoji i palaujski jezik.  :!:
"I am the end of Chaos, and of Order, depending upon how you view me. I mark a division. Beyond me other rules apply."

Kunac

• 4
  • 3
« Reply #7 on: 12-03-2009, 00:38:41 »
Nauru mi je sumnjiva. Mislim da će ona da sledeća prizna Kosovo.
"zombi je mali žuti cvet"

Kastor

• 4
  • 3
« Reply #8 on: 12-03-2009, 01:36:58 »
Palau je članica alijanse koja je oslobodila Irak. To je, dakle, vrlo moćna zemlja. I država koja je dozvolila (ako velikom bratu zatreba) gradnju američke baze na ostrvu u zamenu za slobodan ulazak svojih građana u USA. Naravno, Palauanci (?) se i dalje trte i šire guzove na carini uz proteste (u sebi, ali uz pregršt psovki), ali su im nedavno pokazali svoga boga, odbijanjem članstva u National Exchange Carriers Association i time okrutno kaznili korisnike telefonskih uređaja na plaćanje visokih cena međunarodnih poziva. Ha! In your face uncle Sam!  :roll:
"if you're out there murdering people, on some level, you must want to be Christian."

Alexdelarge

• 4
  • 3
  • Enfant terrible
Re: Republika Palau priznala nezavisnost Kosova
« Reply #9 on: 25-07-2009, 11:42:02 »
i sta bi na kraju: jesmo li prekinuli diplomatske odnose koje nismo ni imali sa republikom palau? ako kod nas prevlada razum, zelja za dobrosusedskim odnosima i aktivnom miroljubivom koegzistencijom, pa  ponovo uspostavimo diplomatske odnose koje nismo ni imali sa republikom palau, predlazem sebe, ako ne za ambasadora, a ono za otpravnika poslova. kako prezirem rad u kancelariji, trazio bih neko istureno odeljenje, kao na fotografiji. na taj nacin bih ustedeo drzavi srbiji novce,  jer ne bi morala da se bakce da mi kupuje odela i kancelarijski materijal.

moj se postupak čitanja sastoji u visokoobdarenom prelistavanju.

srpski film je remek-delo koje treba da dobije sve prve nagrade.

Alexdelarge

• 4
  • 3
  • Enfant terrible
« Reply #10 on: 13-04-2010, 14:32:15 »
Svazilend priznao Kosovo?

Lider Saveza za novo Kosovo (AKR) Bedžet Pacoli izjavio je da ga je kralj Svazilenda u ponedeljak izvestio u pisanoj formio priznanju nezavisnosti Kosova.Pacoli je naglasio da će u toku dana proslediti ovo pismo Ministarstvu inostranih poslova Kosova.

"Ovaj posao je dostojanstveno završen. Priznanje je stiglo, baš kao što sam najavio, u ponedeljak", rekao je Pacoli u izjavi za Ekspres.

Pomoćnik ministra u ovom ministarstvu Valjona Čitaku izjavla je da takvo pismo nije stiglo i da ne zna ništa o tome.

"Ja sam jedini građanin Kosova koga oni znaju" odgovorio je Pacoli pomoćnici ministra, prenosi KIM radio.

Kraljevina Svazilend nalazi se u južnom delu Afrike. Bila je britanski protektorat do 1968. godine. Državom od 1986. vlada kralj Ngvenjama.

Tex Murphy

• 4
  • 3
    • Radioaktivna aleja

Alexdelarge

• 4
  • 3
  • Enfant terrible
« Reply #12 on: 18-01-2019, 21:03:30 »
I Republika Palau povukla priznanje Kosova?

Prištinska televizija Klan Kosova objavila je danas da je Republika Palau, ostrvska zemlja u Pacifiku, povukla priznanje Kosova.

Ranije danas ministar spoljnih poslova Ivica Dačić izjavio je da se u ponedeljak, 21. januara, može očekivati da će još jedna zemlja povući priznanje nezavisnosti Kosova.

Prištinska televizija navodi da je kontaktirala kosovsko ministarstvo spoljnih poslova tim povodom koje je, kao i u nekoliko prethodnih navrata, negiralo takvu informaciju (koja se kasnije pokazala tačnom).

http://mondo.rs/a1160280/Info/Srbija/Palau-povuklo-priznanje-Kosova.html

Black swan

• 4
  • 3
« Reply #13 on: 18-01-2019, 23:03:27 »
lele potrosili mito

samo da spanjolska kina i rusija ne priznaju i to je dovoljno
Jedini forum na kojem pravim tipkarske grekše