Author Topic: Igra prestola (HBO, 2011)  (Read 177954 times)

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Agota

• 4
  • 3
Re: Igra prestola (HBO, 2011)
« Reply #1950 on: 02-09-2017, 18:26:56 »
nema ih u prodaji, samo se mogu osvojiti... :)

https://www.bleedingcool.com/2017/09/01/thrones-jamie-lannister-sneakers-koio/

glupo je što ih samo dele, šta je 150 komada, nema šanse da ih dobiješ.
This is a gift, it comes with a price. Who is the lamb and who is the knife. Midas is king and he holds me so tight. And turns me to gold in the sunlight ...

Onaj stari Sendmen

• 2
« Reply #1951 on: 02-09-2017, 23:00:21 »
Znači, sve ovo što već 2 sezone gledamo u seriji dosta dosta mračnije kod Martina u knjigama.  :lol:

‘Lot of Dark Chapters’ in The Winds of Winter, Confirms George R.R. Martin

On what to expect from the book:

“There are a lot of dark chapters right now in the book that I’m writing. You know, it is called The Winds of Winter, and I’ve been telling you for 20 years that winter was coming. And winter’s the time when things die, and you know… cold, and ice, and darkness fills the world. So this is not going to be the happy, feel-good book that people may be hoping for. Winter’s the time when things die. That doesn’t bode well, does it? In any story, the classic structure is things get worse before they get better. So things are getting worse for a lot of people.
About the end of series:

“We’ll see by the end of the book if I’ve left any loose ends. I hope not. That’s not to say that everything is going to be tied up completely neatly in a bow. I think there’s a difference between a loose end and something that’s deliberately left by the author ambiguous, or something for the readers to think about and worry about and debate about. I’m not going to tell you how I’m going to end my book. But I suspect the overall flavour is going to be as much bittersweet as it is happy.

You can watch the complete Q&A session below:

http://www.youtube.com/watch?v=zmJMbDzH_NA

http://www.thegrumpyfish.com/lot-dark-chapters-winds-winter-confirms-george-r-r-martin/
“Don't differentiate without a difference.”
― Andrew S. Grove, Only the Paranoid Survive

Ugly MF

• 4
  • 3
  • Natural born FlatEarther!!!
    • https://www.facebook.com/Art-of-Bojan-Vukic-396093920831839/
« Reply #1952 on: 02-09-2017, 23:10:14 »
Mnjeeh...big dil...
odgledaćemo seriju, neki što pročitaju knjige ostaviće poređenja na netu, videćemo razlike,
i toliko.
Bacićemo se na nešto novo...

Sharkanado 16 deo ili slično...

Agota

• 4
  • 3
« Reply #1953 on: 02-09-2017, 23:22:48 »
This is a gift, it comes with a price. Who is the lamb and who is the knife. Midas is king and he holds me so tight. And turns me to gold in the sunlight ...

ridiculus

• 5
  • 3
    • Strahoslovni domen999
« Reply #1954 on: 02-09-2017, 23:25:03 »
Čekaj...mislio sam da je nemoguće da nemamo topik o Martinovoj seriji na književnom delu foruma, pa sam proverio. Taj zaista postoji, ali izgleda da je sasvim pao u zaborav.

Obećao sam da ću reći šta mislim o vezi Džona i Deneris, ali, pre toga da raščistimo nešto drugo što nije sasvim nepovezano. Naime, pravo ime Džona Snoua.

Egon Targarjen.

Ovo je namenjeno pre svega onima koji su čitali knjige, jer drugima neće biti mnogo zanimljivo. Vidim da ova informacija zbunjuje mnoge, jer Egon Targarjen već postoji, u istoj generaciji.

Naime, princ Regar, Džonov otac, oženio je Eliju Martel i dobio dvoje dece nazvanih po prvobitnim osvajačima Vesterosa, Egonu i njegovoj sestri Renis (imali su i drugu sestru, Viseniju). Sad, zašto bi Regar dao svom trećem detetu isto ime kao i prvom?

Nezavisno od toga kako će se ovo rešiti u romanima, nije bez smisla kao što ljudi misle. Regar je bio opsednut proročanstvima i bio je ubedjen da će njegovo dete biti Obećani princ iz legendi. Ovako ide teorija: dobio je dvoje dece, koje je nazvao po svojim legendarnim precima. Elija nije mogla da mu rodi treće. Ali zmaj ima tri glave. Zato je poništio brak i oženio Lijanu Stark, sa kojom je već bio u ljubavi. Ona mu je rodila dete pošto je sam Regar već nastradao, kao i njegova deca iz prvog braka. Da mu je rodila devojčicu, verovatno bi je nazvali Visenija. Pošto je bio sin, nazvan je takodje Egon, da bi se osigurao za slučaj da je to Obećani princ.

U romanima postoji neko ko se predstavlja kap Egon (onaj prvi sin), ali šou ga je izbacio iz priče. Tek bi bilo zbunjujuće da se i on pojavi!   Svejedno, to ne utiče na razlog što su dobili imena koja nose.

Ne kažem da verujem ili ne verujem u ovo - odnosno da će biti tako i u romanu - ali deluje mi razložno.
Znate... u početku beše Šala, i Šala beše...itd

tomat

• 4
  • 3
« Reply #1955 on: 02-09-2017, 23:41:41 »
A što se ovaj zombi zmaj zove (skoro) ko Staljinov ćaća?
Arguing on the internet is like running in the Special Olympics: even if you win, you're still retarded.

ridiculus

• 5
  • 3
    • Strahoslovni domen999
« Reply #1956 on: 02-09-2017, 23:46:28 »
Vidi stvarno.

Ne znam, ali možda Martin zna.

Onaj stari Sendmen

• 2
« Reply #1957 on: 03-09-2017, 06:38:57 »
Egon Targarjen.

Ovo je namenjeno pre svega onima koji su čitali knjige, jer drugima neće biti mnogo zanimljivo. Vidim da ova informacija zbunjuje mnoge, jer Egon Targarjen već postoji, u istoj generaciji.

Jedini Egon Targarjen koji postoji u seriji je, za sada, Džon Snou.

ridiculus

• 5
  • 3
    • Strahoslovni domen999
« Reply #1958 on: 03-09-2017, 06:43:25 »
Zavisi kako definišeš "postojati". ;)

Što će reći, mrtav je dvadesetak godina, ali "postojao je". Ubio ga Gregor Klegane, i to je jedan od razloga što ga je Oberin mrzeo.

Onaj stari Sendmen

• 2
« Reply #1959 on: 03-09-2017, 06:49:33 »
Nije imenovan u seriji.

Verovatno su samo merdžovali storilajn Džona Snoua sa storilajnom Mladog Grifa u knjigama.

Što je uostalom bilo najavljeno pre sedme sezone:
http://www.inquisitr.com/4351075/game-of-thrones-season-7-could-merge-jon-snow-storyline-with-aegon-targaryen-spoilers/

ridiculus

• 5
  • 3
    • Strahoslovni domen999
« Reply #1960 on: 03-09-2017, 07:09:00 »
Nije imenovan u seriji.

Jeste imenovan. Nemoj me sad mučiti da tražim. :)

I to ne računajući genealoško stablo koje je HBO predstavio kao pomoć u razumevanju porodičnih odnosa. Pominje se u samoj seriji, moguće i na više mesta.

Onaj stari Sendmen

• 2
« Reply #1961 on: 03-09-2017, 08:56:43 »
Nemoj ni ti mene mučiti da tražim da nije imenovan, na stranu to noncanonical genealoško stablo.  8-)  :D

Imaš na koliko hoćeš mesta da fanovi/revieweri tvrde da nije ni imenovan. Evo ti samo jedno gde je čak 19 ljudi lajkovalo tvrdnju, koja je bukvalno identična moja gornja:

"Seems like they are combining the stories of the two for the TV series. Since the other Aegon has never been mentioned on the series so far. – eshier Aug 28 at 13:16"

https://scifi.stackexchange.com/questions/168222/why-are-there-two-characters-named-aegon

ridiculus

• 5
  • 3
    • Strahoslovni domen999
« Reply #1962 on: 03-09-2017, 10:07:20 »
Pa, ipak je ime pomenuto. Šteta što nije 19 hiljada ljudi lajkovalo tvrdnju, čisto da se podsetimo da je i 19 puta ništa kao i 19 000 puta ništa i dalje ništa.

http://youtu.be/JxkJgagppYw

Obratiti pažnju na vreme između 3:00 i 3:30, odokativno.

Za Torosa sam bio sasvim siguran, a za Oberina nisam, ali ne bi me čudilo da je i on pomenuo ime.

Onaj stari Sendmen

• 2
« Reply #1963 on: 03-09-2017, 10:33:05 »
Tja, vidi stvarno. Zanimljivo je videti da autori serije izgleda sami daju gas na besomučna dupliranja koja se javljaju u gotovo svim fanovskim teorijama oko serije. Naravno, svi imaju neko svoje "logično" i potpuno različito objašnjenje za dupliranje: Regar je bio opsednut proročanstvom o tri zmajeve glave, Lijana je tako htela, Regarov brak sa Elijom je anuliran, pa su samim tim njegova deca u braku sa njom svedena na kopilad, itd...  xrofl

Pizzobatto

• 4
  • 3
« Reply #1964 on: 03-09-2017, 11:02:39 »
A što se ovaj zombi zmaj zove (skoro) ko Staljinov ćaća?

Epohalno!!!

Ima li još ko da se zove Keke!?!?!? 8-)
Better a witty fool than a foolish wit

Ugly MF

• 4
  • 3
« Reply #1965 on: 03-09-2017, 16:25:25 »
Pa, ipak je ime pomenuto. Šteta što nije 19 hiljada ljudi lajkovalo tvrdnju, čisto da se podsetimo da je i 19 puta ništa kao i 19 000 puta ništa i dalje ništa.

http://youtu.be/JxkJgagppYw

Obratiti pažnju na vreme između 3:00 i 3:30, odokativno.

Za Torosa sam bio sasvim siguran, a za Oberina nisam, ali ne bi me čudilo da je i on pomenuo ime.

Simpatično napočetku klipa, ulaz ,jašu, svud okolo straže, imaš utisak da ih je više nego onih Grejdžojevih na obalama ajronajlandsa :)
Oni imaš utisak da su jedna banda na plaži, kadgod se pojave, a onda odjednom imaju 'iljadu brodova ,hhehe,,,bem te produkcijo...
Jedino je Kingslanding, i Dotraki pleme urađeno da imaju neku masu, ovo ostalo, šaka jada....

Onaj stari Sendmen

• 2
« Reply #1966 on: 06-09-2017, 10:29:23 »
GOT funny theories: The invasion of The Seven Kingdoms is all Hot Pie's fault

Hot Pie changed the history of the Seven Kingdoms

As Redditor abdo0000 noted, if Hot Pie didn't tell Arya the truth about Winterfell, Arya would have carried on with her plan. Which means:

• Cersei could be dead now.
  • Jon and his companions wouldn't have gone beyond the Wall to capture a wight to prove to Cersei the existence of the White Walkers.
  • Thoros and Benjen would be alive.
  • Viserion would be alive.
  • The Night King would be stuck beyond the Wall.
  • The Seven Kingdoms wouldn't be facing the greatest threat since the Long Night.

http://us.blastingnews.com/showbiz-tv/2017/09/got-funny-theories-the-invasion-of-the-seven-kingdoms-is-all-hot-pies-fault-001984123.html

mac

• 3
    • http://www.facebook.com/mihajlo.cvetanovic
« Reply #1967 on: 06-09-2017, 11:42:41 »
A onda Hot Pie skine svoje lice, i prikaže pravo...

ridiculus

• 5
  • 3
    • Strahoslovni domen999
« Reply #1968 on: 06-09-2017, 12:18:51 »

Trećina likova u priči su ionako Bezlični pod maskama. Druga trećina su tajni Targarjeni. Treća su Bren koji je pokušavao da izmeni sadašnjost, iako je znao da ne može, pa je njegova svest ostala u telima drugih. Idealna zavera!

Zašto se smatra da je ubistvo Sersej od strane Arje gotova stvar? Bezlični nisu svemoćni. Arja prvi put sreće Džakena medju gomilom najopasnijih zatvorenika. A vladare nije moguće skinuti tako lako, pogotovo kada su paranoični. Inače bi svako sa nešto bogatstva plaćao bravoškom kultu za glavu nekog suverena. Možda bi se Arjin pokušaj ubistva završio njenim zarobljavanjem?

Onaj stari Sendmen

• 2
« Reply #1969 on: 07-09-2017, 10:26:30 »
Jaime Lannister’s Actor Reveals a HUGE Spoiler For GOT Season 8 and Fans Can’t Handle It

“You know some of the main characters are going to get turned. There are going to be some blue-eyed main characters running around. And, god, I hope it’s not me. That’s three hours of makeup in the morning.”

http://otakukart.com/animeblog/2017/09/06/jaime-lannisters-actor-reveals-huge-spoiler-game-thrones-season-8/?ty

Ugly MF

• 4
  • 3
« Reply #1970 on: 07-09-2017, 10:52:26 »
Phhih, big dil...
Ako Sereseja ne uzme prvo tron na ovoga Ledenoga, njeno postojanje u seriji je Apsurdno!
El' vidi neko drugu logiku, osim one da Starkovi zavladaju svime i svačime pa krenu se koljaju međusobno...
Sansa, Arja , Džon, već tri frakcije...al' sve to ne može u pola sezone, to je tema za razvlačenje....

Onaj stari Sendmen

• 2
« Reply #1971 on: 07-09-2017, 12:04:55 »
Sudeći gde se NK trenutno nalazi mož da se desi da uglavnom Starkovi i budu ti glavni likovi plavih očiju koji su preobraćeni o kojima priča Džejmi. Ako Sansa, Bren i Arja ne pričaju mnogo, eto ti ubrzane radnje.  :D

ridiculus

• 5
  • 3
    • Strahoslovni domen999
« Reply #1972 on: 08-09-2017, 08:56:29 »
Nikolaj Coster-Waldau zna o tome koliko i mi, pošto još nije dobio scenario. Da jeste dobio scenario, nikad ne bi rekao šta u njemu piše.

Da moram da se kladim koji bi bitan lik prvi poginuo, nekoć bih rekao Sansa, ali onda sam čuo da neko od kreatora serije najviše voli Sansu (zbog "ljudskih kvaliteta"), tako da više ne bih smeo da se kladim. U svakom slučaju, Arja je jedan od 5 likova koji preživljavaju do kraja u originalnom nacrtu, a i kruže glasine da je Martinu žena pripretila da ne sme nju da "ubije", tako da bi trebalo da je svakako bezbednija od Sanse. S druge strane, Arja je lik koji priziva nesreću, pa ne bih smeo ni u nju da se kladim.

A Bren? U njega bih smeo da se kladim. Nema šanse da pogine do pred kraj - odnosno, do pred kraj borbe sa Noćnim kraljem (možda se to desi i na pola poslednje sezone). Ne zato što ga neko voli ili ne voli kao lika, već zato što niko drugi ne može da iznese taj deo priče i tu perspektivu. To sam mislio i posle prve knjige, a to mislim još uvek. Iako je moja zamerka seriji zapravo da (za sada) ne koristi Brena zadovoljavajuće.

Nego, malo statistike. Variety javlja da je Igra prestola postigla rekord po obimu nelegalnog deljenja i gledanja:

'Game of Thrones' Season 7 Pirated More Than 1 Billion Times

Naravno, to nije sprečilo seriju da ima rekordnu zvaničnu gledanost u ovoj sezoni, i posebno, poslednjoj epizodi, uprkos tome što su 2 epizode procurele pre vremena:

'Game of Thrones' Finale Is the Most-Watched Episode Ever

Onaj stari Sendmen

• 2
« Reply #1973 on: 08-09-2017, 09:58:53 »
Bran i Arja su postali omnipotentni i ima logike da ih pobiju rano da bi izazvali što veći osećaj nemoći kod gledaoca. Pogotovo ako nastave da se pojavljuju mrtvi kao vajt vokeri.

U pravu si za Brena, totalno je neiskorišćen u seriji. On može sve, a oni ne znaju šta će s njim.

Arja je u boljoj situaciji, ali kao rogue asasina njena upotrebna vrednost opada u masovnom fajtu. I njen storilajn je problematičan za osmu sezonu. A teško da će je drugi put poslati da likvidira Sersi, ta šansa je prokockana. Da krene jedan na jedan na NK fali joj što nije Azor Ahai.

Sansa.. pokušavam da zamislim njen storilajn u sledećoj sezoni, u moru opšteg haosa i rasula izazvanog vajt vokerima. Realno ona neće moći ništa, sem da dreždi u zabarakadiranom Vinterfelu i pokušava da organizuje to mesto. Ili eventualno organizuje izmeštanje u Ajri. Za šta mi deluje prekasno. I ona je realno suvišna.

Nikolaj zna sigurno više od nas, koji ne radimo na seriji. Makar i posredno.  :lol:

ridiculus

• 5
  • 3
    • Strahoslovni domen999
« Reply #1974 on: 08-09-2017, 10:14:04 »

Nikolaj zna sigurno više od nas, koji ne radimo na seriji. Makar i posredno. 

Da, ali ono što "zna", neće reći, ne u ovom trenutku produkcije. Reći će ono što ne zna, ali nagadja na osnovu onoga što i mi znamo. Nije slučajno da su najtračarskiji časopisi, poput Daily Express-a, prijavili vest kao "HUGE SPOILERS" za osmu sezonu. Ali njima verujem manje nego Informeru.

ridiculus

• 5
  • 3
    • Strahoslovni domen999
« Reply #1975 on: 10-09-2017, 19:44:35 »
Zanimljiv članak na sajtu Watchers on the Wall:

In the Game of Adaptation, You Win or You Die

Profesor književnosti Tyler Dean se osvrnuo na nužne prednosti i nedostatke adaptacije romana na mali ekran, gledane kroz 4 aspekta: deca-glumci koji stare, nedostatak subjektivne perspektive, likovi lišeni svrhe (u zapletu, što se nadovezuje na prethodnu tačku), i odabir odličnih glumaca (što može da doprinese ulozi ali i da joj šteti). Recimo, tvrdi se da nedostatak pogleda iz trećeg lica šteti Martelima, a pomaže Barateonima, posebno Stanisu i njegovoj porodici, koji su u romanima previše škrti likovi, budući predstavljeni samo kroz tuđe oči (najčešće Davosove, ali i Džonove).

Onaj stari Sendmen

• 2
« Reply #1976 on: 11-09-2017, 11:15:55 »

Petronije

• 4
  • 3
« Reply #1977 on: 11-09-2017, 11:56:39 »
Baš vala, ovaj napadni cirkuzant nije ni do kolena sadističkom psihopati Remziju.

Sent from my TCL S 720 using Tapatalk

ridiculus

• 5
  • 3
    • Strahoslovni domen999
« Reply #1978 on: 11-09-2017, 12:10:08 »
Pazi, Remzi iz romana jeste malo dete za Jurona iz romana po mnogo čemu. Samo što ovaj iz šoua nema veze sa tim. Bliži je Viktarionu, ili, preciznije, razblaženoj verziji Viktariona.

Onaj stari Sendmen

• 2

Onaj stari Sendmen

• 2
« Reply #1980 on: 11-09-2017, 16:57:35 »

ridiculus

• 5
  • 3
    • Strahoslovni domen999
« Reply #1981 on: 12-09-2017, 19:22:59 »
Ne sumnjam da je Hilari Klinton voljena na ovim prostorima, ali posle samoporedjenja sa Sersej Lanister mogla bi biti još voljenija! ;)

Hillary Clinton compared herself to Cersei Lannister

Гражданка Шульц

• 4
  • 3
  • ведьма
« Reply #1982 on: 12-09-2017, 19:26:19 »
 xrotaeye

Biće da nije gledala seriju...

ridiculus

• 5
  • 3
    • Strahoslovni domen999
« Reply #1983 on: 15-09-2017, 15:32:49 »
Snimanje poslednje sezone još nije počelo, a već imamo (relativno) bitne novosti. Prvo, u decembru izlazi kompletna sedma sezona na diskovima, a uz nju se dobija i animirani film o targarjenskom osvajanju Vesterosa i njegovoj istoriji (zvanično, a nezvanično, verujem da će se svako već snaći kako da dodje do toga):

http://youtu.be/Uc32z-wgxU4

Pa onda, direktor programa na HBO-u je izjavio da će se snimiti i lažne scene, da bi kraj serije ostao kolika-tolika misterija tokom produkcije.

Game of Thrones to shoot multiple endings for series finale

Naravno, ovo, ako je i istina, može imati samo vrlo ograničenu primenu. Nije realno očekivati da će iole bitan deo budžeta biti upotrebljen na scene koje služe da sačuvaju ono što nikada i nije uticalo na popularnost serije ili uspešnost ove televizijske mreže.