Author Topic: Igra prestola (HBO, 2011)  (Read 219167 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

mac

• 3
    • http://www.facebook.com/mihajlo.cvetanovic
Re: Igra prestola (HBO, 2011)
« Reply #2150 on: 09-05-2019, 21:42:28 »
Govorka se o dodatnim zmajevima u sledećoj epizodi, šatro Drogon je švrljao/švrljala dok ga nije bilo, i sad su ti zmajčeki malo porasli. Razlog za govorkanja je iznenađena Euronova faca kad gleda u nebo. Druga teorija je da će Drogon biti oklopljen. Ali ja bih da priložim drugu mogućnost. Bran će da varguje u jato vrana veliko kao crni oblak, i zmaj se neće videti u tom jatu, i spustiće se na Gvozdenu flotu kao noć u sred dana. Možda će mu pomoći preživela deca šume, koja su se do sada krila od Noćnog kralja.

Druga mogućnost je da zmaj ponese ogroman kanister divlje vatre (ne znam odakle) i spusti ga na flotu s visine.

Izitpajn

• 4
  • 3
    • http://b3.blog.hr
« Reply #2151 on: 09-05-2019, 23:49:28 »
Govorka se o dodatnim zmajevima u sledećoj epizodi, šatro Drogon je švrljao/švrljala dok ga nije bilo, i sad su ti zmajčeki malo porasli.
Čekaj, s kim je švrljao? S ovcama koje je trebao pojesti ali se smilovao?

Hm, jato vunastih mekećućih zmajeva... What could possibly go wrong?

mac

• 3
« Reply #2152 on: 10-05-2019, 01:21:30 »
Možda je Drogon zapravo žensko, a dva manja zmaja su muški... Ko zna šta se dešavalo na putu za Vesteros. A Targarjeni stotina godina ranije gledali kako to zmajevi rade, pa počeli i oni..

Zapravo, moguće je da postoje divlji zmajevi. Kada su Tirion i Džora prolazili kroz divlju Valiriju (gde je Džora zapatio sivu krljušt) videli su jednog zmaja. Mi smo mislili da je to jedan od Denine dece, ali šta ako je to bio neki slobodan. Niko u principu ne prolazi u Valiriju, da bi pričao o tome šta je tamo video.

Linʞᴉn

• 3
« Reply #2153 on: 10-05-2019, 11:27:39 »
Nema ništa od toga.

Ko neće gledati zadnje dve (kao ja) ili je jednostavno radoznao nek gugla r/freefolk ima već objavljeno sve šta će biti.
“Billy is spastic in time, has no control over where he is going next, and the trips aren't necessarily fun... he never knows what part of his life he is going to have to act in next.”

Linʞᴉn

• 3
« Reply #2154 on: 10-05-2019, 15:42:45 »
“Billy is spastic in time, has no control over where he is going next, and the trips aren't necessarily fun... he never knows what part of his life he is going to have to act in next.”

cujkebr

• 2
« Reply #2155 on: 10-05-2019, 16:07:55 »
Svidja mi se kako mac razmislja, ima u toj teoriji pravih tema za razmisljanje. Da li je iko pomislio sta ako su zmajevi homoseksualno nastrojeni, a imaju drukcije reproduktivne organe i nacine oplodnje nego ljudi? Ko moze da tvrdi da zmaj koji je homoseksualno nastrojen ne moze da i sam izlegne jaja( opolodjena) jer iskreno, ko moze sa sigurnoscu da tvrdi ko je zmaj a ko je zmajica( meni iskreno svi lice na zmajeve tj. muzjake, zar vam ta linearnost bar malo ne  budi sumnju?)?Da li uopste postoje zmaj i zmajica ili su ipak to sve samo zmajevi? Ako ne uzmemo zdravo za gotovo opste misljenje( bez ikakvih evidentnih dokaza, zar ne?) trebali bi i o ovu teoriju da pogledamo sirom otvorenih ociju , jer ona otvara neogranicen broj mogucnosti za dve preostale epizode..

cujkebr

• 2
« Reply #2156 on: 10-05-2019, 16:13:04 »
Da dodam samo , cuo sam svakakve price( citao)o Martinovoj seksualnosti, tako da i to treba uzeti u obzir pri razmatranju moje teorije o seksualnosti zmajeva u okviru Vesterosa.

Linʞᴉn

• 3
« Reply #2157 on: 10-05-2019, 22:40:49 »
Jebiga, ja tu ne vidim očajnu režiju. Dogodilo se to što se dogodilo, prikazano je sasvim realno, a ne može svaka scena biti umjetnički vatromet imaginacije kao finale Kuma.
da! teško će itko nadmašiti tu završnicu, ono stepenište, bezglasni vrisak, a u pozadini cavalleria rusticana... bomba!!

Nešto u tom duhu, a GoT related. :)

Black swan

• 4
  • 3
« Reply #2158 on: 11-05-2019, 12:40:29 »
Pogledao i drugu
Parada pijanstva i kica
Isto kao kakav staracki dom gdje se sjecaju davnih dobrih vremena koja su bila katastrofalna
Jedini forum na kojem pravim tipkarske grekše

Linʞᴉn

• 3
« Reply #2159 on: 11-05-2019, 16:03:03 »

Take The Money And Run!

https://www.youtube.com/watch?v=-WCFUGCOLLU

xrofl xrofl xrofl

"Billy mack is a detective down in New Mexico
You know he knows just exactly what the facts is
He aint gonna let those two escape justice!"
  :|

George RR Martin 'a little sad' with what HBO have done to 'Game of Thrones'

In a recent interview with Rolling Stone, Martin stated: "Of course you have an emotional reaction. I mean, would I prefer they do it exactly the way I did it? Sure. […] It can also be traumatic. Because sometimes their creative vision and your creative vision don’t match, and you get the famous creative differences thing - that leads to a lot of conflict."

He continued: "You get totally extraneous things like the studio or the network weighing in, and they have some particular thing that has nothing to do with the story, but relates to ‘Well this character has a very high Q Rating so let’s give him a lot more stuff to do.' The series has been … not completely faithful. Otherwise, it would have to run another five seasons."

http://vt.co/entertainment/film-tv/george-rr-martin-a-little-sad-with-what-hbo-have-done-to-game-of-thrones/

mac

• 3
« Reply #2160 on: 12-05-2019, 15:57:38 »
Neki lik se na Jutjubu bavi vojnom taktikom, pa komentariše i strategije viđene u Igri prestola. U ovom videu ne samo što objašnjava šta valja i ne valja u strategiji iz poslednje epizode, nego daje i bolji scenario u kome niko nije glup, a Deneris ipak izgubi zmaja.

https://www.youtube.com/watch?v=mxRgVtbZQYM

Black swan

• 4
  • 3
« Reply #2161 on: 13-05-2019, 00:15:44 »
Dobra treca epizoda ne znam sto kenjaju fenovi
Gluma je losa 8 sezona
Kako su stigli martina linije scenarija su lose
Ali ne znam sto su ljudi ocekivali
Zima stize...da
Izreka kao i svaka druga
Samo da zavrsi serija vise da zaboravimo martina

Linʞᴉn

• 3
« Reply #2162 on: 13-05-2019, 13:48:34 »
Da zaboravimo Martina? Heck, pa kad se završi serija on tek počinje...  :|

https://www.gamespot.com/articles/game-of-thrones-barristan-selmy-actor-says-george-/1100-6466841/

As flagged on Reddit, Barristan Selmy actor Ian McElhinney made a claim during a panel in April at Epic Con in St. Petersburg, Russia, that will have book fans screaming: Supposedly, Martin has finished the last two books of the series, "The Winds of Winter" and "A Dream of Spring." He just hasn't published them yet.

"I don't know if you know more than me about this, but what I've been told is that George has already written books six and seven," McElhinney said. "And as far as he's concerned, there only are seven books. But he struck an agreement with David [Benioff] and Dan [Weiss], the showrunners of the series, that he would not publish the final two books until the series has completed. So all goes well, in another month or two, we might get books six and seven, and I'm intrigued to know how Barristan, for instance, ends up going through those final two books."

Black swan

• 4
  • 3
« Reply #2163 on: 13-05-2019, 14:16:10 »
Ma nista on nije zavrsio
Ne znam kako vise padaju na te price

Linʞᴉn

• 3
« Reply #2164 on: 13-05-2019, 14:20:48 »
Što? Kad je King mogao da izbaci tri skoro podjednako obimne Mračne kule 5-7 u godinu dana i završi serijal može brate i Martin.

Izitpajn

• 4
  • 3
« Reply #2165 on: 13-05-2019, 17:19:31 »
Jebote, kako je ovo loše...

Zanimljiv mi je efekt ustrajnog pada. Recite što hoćete, ali druga epizoda je bila dobra. Usprkos tome što se ništa ne događa. Zapravo, baš zato što se ništa ne događa, a odnosi među likovima se intenziviraju.

I onda tri epizode, svaka gora od prethodne, dosljedno. Sva sreća što je još samo jedna.

Iako, iskreno, ne može biti gore od Galactice.

Ne, ne, zbilja ne može.

Što se tiče zmajeva, jel mi se čini ili fakat nikome nije palo na pamet da su hermafroditi? Iako, to ostaje za Martina ili eventualni fan fiction, jer ovako besmisleno, plitko i površno djelce u što se serija pretvorila će se svesti na duge ekspozicije koje će pojesti minutažu kad treba pokazati emocije, duge besmislene scene razaranja kad treba potrošiti pare i još jedan ili dva tvista jer se scenaristima tako htjelo kad pomisle da bi baš bilo zgodno zajebati gledatelje, a za nešto promišljenije detalje koji bi povezali neke stvari više nema ni mjesta ni vremena.

Kimura

• 4
  • 3
« Reply #2166 on: 13-05-2019, 18:56:40 »
Lilit, gde si?

Black swan

• 4
  • 3
« Reply #2167 on: 13-05-2019, 20:01:43 »
Što? Kad je King mogao da izbaci tri skoro podjednako obimne Mračne kule 5-7 u godinu dana i završi serijal može brate i Martin.
Ti kao da si od jucer

Inace po jutru se dan poznaje
Martin nista nije zavrsio sto je zapoceo
Ni obicne price npr iz svijeta sand kings

Linʞᴉn

• 3
« Reply #2168 on: 14-05-2019, 06:13:14 »
Ti kao da si od jucer

Kako nisam od juče? Gledao sam GOT i poverovao da može da ima pristojan kraj. Umesto što je postala stvar da se ljudi sprdaju i prave duhovite meme. A pre toga sam se na isti način zeznuo i sa LOST-om. Sucker forever. :lol:

Jebote, kako je ovo loše...

Zanimljiv mi je efekt ustrajnog pada. Recite što hoćete, ali druga epizoda je bila dobra. Usprkos tome što se ništa ne događa. Zapravo, baš zato što se ništa ne događa, a odnosi među likovima se intenziviraju.

I onda tri epizode, svaka gora od prethodne, dosljedno. Sva sreća što je još samo jedna.

Nisam odgledao ovu epizodu (niti ću) ali bukvalno je tako i na rotenu, ovo je definitivno najgore ocenjena epizoda ikada i prva ikada koja je pala ispod 50%, što znači da ima više negativnih kritika nego pozitivnih.

Približava se vreme za vile, baklje i usrane motke. Martinu je bolje da je završio bar jednu knjigu. I da je tamo sve puuno smislenije.

Black swan

• 4
  • 3
« Reply #2169 on: 14-05-2019, 10:53:34 »
Ne znam sto ocekujete...serijal je poceo pisati 1991. Prva knjiga izasla 1996
Koja vam je ono danas godina???

Najbolje bi bilo da su imali neki svoj daytonski sporazum i svima po entitet tako je kod nas zavrseno

angel011

• PsychoKitty
  • 5
  • 3
  • meow
    • Hronika mačjeg škrabala
We're all mad here.

Linʞᴉn

• 3
« Reply #2171 on: 15-05-2019, 19:18:58 »
https://www.boredpanda.com/got-season-8-difference-explanation-daniel-silvermint/

U suštini jeste u pravu, jeste krivica u pisanju vođenog karakterima umesto pričom, zapletom, ali mislim da je suviše pojednostavio.

Da, GRRM jeste poznat po svojoj opsesiji karakterima, ali nije ovo rezultat GRRM koliko producenata serije koji su određivali po popularnosti likova koji će dobiti koliko radnje, tj. prostora u seriji, i urušavali konstrukciju priče koju je GRRM postavio.

Plus,  mislim da su oni svesno išli na tom da prestignu GRRM glumeći fan servis za fanove i uzmu veću lovu na kratke staze, umesto da ga sačekaju i uzmu veću lovu kasnije.

Da ne pričamo da su svesno dizali famu oko nepostojećih elemenata zapleta, npr. Bren uopšte i ne može da vidi budućnost, što sam kaže na kraju prošle sezone, a nabacivali su vizije koje su ukazivale na suprotno. Podozrevam da je i većina popularnih terorija vezanih za seriju koje se nisu ostvarile potpirivano od strane marketning sektora HBO da bi se stvorio veći hajp, a nije ih uopšte zanimalo koliko će negativnih reakcija zbog toga biti na kraju, već samo da pokupe što veću lovu.

angel011

• PsychoKitty
  • 5
  • 3
  • meow
« Reply #2172 on: 15-05-2019, 19:33:49 »
Podozrevam da je i većina popularnih terorija vezanih za seriju koje se nisu ostvarile potpirivano od strane marketning sektora HBO da bi se stvorio veći hajp, a nije ih uopšte zanimalo koliko će negativnih reakcija zbog toga biti na kraju, već samo da pokupe što veću lovu.

Čisto sumnjam da je bilo potrebno bilo kakvo potpirivanje, opsesivci će opsesivno da smišljaju teorije i bez toga, naročito nakon što se završilo sa delom koji je Martin pisao.  :mrgreen:

Slažem se da nije toliko do Martina koliko do serijskog dvojca i producenata, on je napisao šta je napisao i očigledno ni sam nije smislio šta bi dalje, a producentima se nije išlo po milion sporednih koloseka (koji ionako teško da bi mogli da funkcionišu u seriji), nego 'ajde da se to nekako privodi kraju.
We're all mad here.

Izitpajn

• 4
  • 3
« Reply #2173 on: 15-05-2019, 19:50:54 »
Ovo o "planerima i baštovanima" je morska glupost. Tip nema pojma kako se piše inače ne bi to izvalio.

Linʞᴉn

• 3
« Reply #2174 on: 15-05-2019, 21:32:03 »
Slažem se da nije toliko do Martina koliko do serijskog dvojca i producenata, on je napisao šta je napisao i očigledno ni sam nije smislio šta bi dalje, a producentima se nije išlo po milion sporednih koloseka (koji ionako teško da bi mogli da funkcionišu u seriji), nego 'ajde da se to nekako privodi kraju.

Ova slika plastično objašnjava razlog propasti serije.  :lol:

Black swan

• 4
  • 3
« Reply #2175 on: 15-05-2019, 23:35:22 »
30 minuta ghozbe...ok 4. epizoda
nw znam sta kukate

Linʞᴉn

• 3
« Reply #2176 on: 16-05-2019, 07:19:24 »
Odgledaj petu. Ako ti ni to nije loše, nema ti pomoći.  ;)

Ja se evo već dva dana teram da je ipak pogledam i ne uspevam. Bre, čak ni Breaking Badu nije uspelo da od glavnog lika zapravo napravi negativca, već samo antiheroja... to je kao koncep suludo... moguće čak da je to i Martinov koncept, da je to treći WoW momenat koji je ispričao autorima serije, ali opet krajnje traljavo izveden... ko da se radi o Skotu Pilgrimu, Deneris dolazi ispred kapije grada kao što je već sto puta dolazila na onom toplijem mestu, kao u nekoj igri gde junak stalno prelazi nivoe koji vizuelno isto izgledaju samo što se junak razvija i sve je moćniji, ali ovaj put ode glava Misandej i to je taj moment, ona najednom ode u berserker mod, kao i Grejvorm... ode i ceo razvoj Deneris kao lika, i čitav njen story arch... ma daj... nije ovo kompjuterska igrica... kao eto osam sezona je gledamo na tim kapijama (btw, kao King's Landing uopšte može vizuelno da izgleda kao grad u pustinji, ništa kilometrima okolo, ko svi oni gradovi na onom topijem mestu preko mora, nije mi jasno), a ponaša se kao da ničeg pre toga nije bilo... pa mogli su ovo finale da lupe odmah posle prve sezone, šta su nas mučili ovoliko...

angel011

• PsychoKitty
  • 5
  • 3
  • meow
« Reply #2177 on: 16-05-2019, 08:25:54 »
Nije baš najednom, imala je ona i ranije ideju da uništi grad, ali su je razumniji odvraćali. A sad, em joj ode još jedno zmajče, em sve više ostaje bez bliskih osoba (ovako ili onako), em se oseća sve ugroženije jer je ne obožavaju do imbecilnosti kao preko mora... S obzirom na liniju kojom se sve to kretalo, u nekom trenutku je morala da prsne.
We're all mad here.

Linʞᴉn

• 3
« Reply #2178 on: 16-05-2019, 08:44:35 »
Sve su to bili blink of the eye momenti. A na tome se ne zasniva glavna radnja.

Sve u svemu moglo je ovo traljavljenje u maksimalno tri sezone, odmah završavaj posle Red Weddinga i zdravo ćao da se rastajemo kao prijatelji... ovoliko suludo nagomilane priče, nagoveštaja koji ne vode nikud i likova koje ne vode nikud, a glavna radnja i suština se svodi otprilike na Star Wars prikvel trilogiju... pa se sad jako čude što otprilike tako prolazi kod fanova ova zadnja sezona... a producenti mislili biće Empire Strikes Back...   :!:

milan

• 4
  • 3
« Reply #2179 on: 16-05-2019, 08:53:30 »
Nije baš najednom, imala je ona i ranije ideju da uništi grad, ali su je razumniji odvraćali. A sad, em joj ode još jedno zmajče, em sve više ostaje bez bliskih osoba (ovako ili onako), em se oseća sve ugroženije jer je ne obožavaju do imbecilnosti kao preko mora... S obzirom na liniju kojom se sve to kretalo, u nekom trenutku je morala da prsne.
Meni njen postupak nije bio neocekivan. Mislim, ovo je Gejm of trouns, sve vreme ionako ocekujem da ce ona da prsne, jos od prve sezone. I nisam ni jednog trenutka pomislio da ce poslednja sezona imati nekakav sveopsti hepiend.
Jedino sto sam nenaviknut da jedna sezona ima ovoliko velikih dogadjaja, mislim, u pet epizoda su unistili Vajtvokerse AND Sersei i Kraljevu Luku.

Kimura

• 4
  • 3
« Reply #2180 on: 16-05-2019, 09:14:09 »
Za mene su izgubili time što zima ustvari nije došla. Ono što je u Martinovoj priči bilo privlačno, ta misterija koja se krije iza Zida kao poslednje brane sveta ljudi, svedeno je na - pa na ništa! Prirodno je da posle tog razmađijavanja ni Deneris ni njeni zmajevi ni proročanstva Crvene žene ni Neokaljani ni porodica Stark kao vladari Severa, ama ništa, ništa nema draž.

Black swan

• 4
  • 3
« Reply #2181 on: 16-05-2019, 11:00:00 »
pa valjda je zima otišla s vinterkingom?

Kimura

• 4
  • 3
« Reply #2182 on: 16-05-2019, 11:40:14 »
Zavarana Martinovom pričom o zimi koja traje godinama i ledi srž u kostima, ostavljajući ono što nije presvislo na milost tajanstvenim Belim Hodačima, očekivala sam da se hladnoća spusti južnije od Zimovrela, pa da natera sve kraljeve i potencijalne kraljeve da drhte kao jedan, kao ono - cvrc! Deneris bi u navedenim okolnostima možda dobila ulogu bolju od histerične majke jedinog jedinog zmaja.

Ovo mi dođe i kao neka nepravda prema zmajevima. Već su se pokazali na bojnom polju, videli smo u prošloj sezoni kako su opasno oružje. Čemu ponavljanje?
U ovoj postavci nema im druge nego da budu uništeni, tj. da se ubije jedini preostali, Drogon.
A i nelogično je: zar nije nedadašnji kralj Severa klekao pred Targarjenima upravo zato što su imali zmajeve. Najednom, ispada da se zmaj bez po muke može ubiti, kao bilo koji zver.
Ma, ova sezona je jedno veliko nasilje nad bajkom i fantazerskim pogledom na svet, a ni inteligencija nije pošteđena.

Linʞᴉn

• 3
« Reply #2183 on: 16-05-2019, 12:31:28 »
Ma, ova sezona je jedno veliko nasilje nad bajkom i fantazerskim pogledom na svet, a ni inteligencija nije pošteđena.

Kako se zove lik iz GoT čiju ste smrt najteže podneli? LOGIKA!!  :evil:

A i nelogično je: zar nije nedadašnji kralj Severa klekao pred Targarjenima upravo zato što su imali zmajeve. Najednom, ispada da se zmaj bez po muke može ubiti, kao bilo koji zver.

Dobro, to mi baš nije toliko nelogično, ako je jedan samo zmaj dovoljan da se osvoji Kings Landing, tj. celi Vesteros. Onda zmajevi dođu kao fentazi varijanta atomske bombe.

Kimura

• 4
  • 3
« Reply #2184 on: 16-05-2019, 13:01:58 »
Nategnuto. Zmaj je zmaj, fantastično biće za koje bih očekivala da bude nešto više od bacača vatre. Nije crkla samo LOGIKA, crče i FANTASY!

Black swan

• 4
  • 3
« Reply #2185 on: 16-05-2019, 13:54:38 »
Pricamo o logici u safunici sa zmajevima?
Nova razina zakerivanja na zs

Kimura

• 4
  • 3
« Reply #2186 on: 16-05-2019, 14:09:18 »
Pa da. I nije zakeranje. Fantazijski svetovi ne mogu bez logike. Možda im je i potrebnija nego suvom realizmu.

Black swan

• 4
  • 3
« Reply #2187 on: 16-05-2019, 17:44:29 »
Dajte ba nalozila se curica i nije razmisljala...prepotentno
A napaljen lik imao dobru pzo
I oborio zmaja
Ne

Linʞᴉn

• 3
« Reply #2188 on: 16-05-2019, 18:27:25 »
9 storylinea serije koje je epizoda 5 učinila potpuno nebitnim od samog početka (iliti klasično zavlačenje gledalaca) :|

http://collider.com/game-of-thrones-season-8-episode-5-problems/

Petronije

• 4
  • 3
« Reply #2189 on: 16-05-2019, 18:59:29 »
Mrzi me da čitam, ali Deneris koja zmajem ruši zidine i kule kao da su od slame, bez da je iko okrzne, i to bez ikakvih pauza, prilično obesmišljava SVE. Jesu zmajevi moćni, ali ovo je apsurdno.
Crvena zvezda je Srbija, što je rekao Aleksandar Vučić, koji ne krije da je navijač Crvene zvezde... Rekao mi je, Terza, kad je jaka Zvezda, jaka je i Srbija!

ridiculus

• 5
  • 3
    • Strahoslovni domen999
« Reply #2190 on: 16-05-2019, 19:38:01 »
Mrzi me da čitam, ali Deneris koja zmajem ruši zidine i kule kao da su od slame, bez da je iko okrzne, i to bez ikakvih pauza, prilično obesmišljava SVE. Jesu zmajevi moćni, ali ovo je apsurdno.

Da, postoji ona priča o zmaju koji je napao Harenhol, i posledica je bila da taj zamak ima malko istopljen oblik. Ali svakako se nije srušio kao da je napravljen od keksa!

Moj najveći problem sa ovom, 5. epizodom je što se sve vratilo na početak. Sersej i Džejmi su mogli direktno iz prve sezone da nastave ovde. Slično i Deneris, mada bih njoj dao tačku povratka od osvajanja gradova u Zalivu robova. Beli hodači su potpuno nepotrebni za ovakav završetak, i ne nose nikakve posledice. Arja je ponovo proživela užase rata... Džon nije morao da bude ubijen, pa vraćen. Itd. Od toga se mogla napraviti čak i poenta, ali ne u ovom obliku koji smo dobili.
Znate... u početku beše Šala, i Šala beše...itd

Black swan

• 4
  • 3
« Reply #2191 on: 16-05-2019, 19:40:34 »
iskrcavanje u normalndi je učinilo prodor kroz italiju nebitnim
žestoko su se branili u italiji tako da je "meki trbuh" bio neprobojan
a u normandiji kao kroz maslac

kako ste pljuvali seeriju ja mislio govno ono u rangu svih ostalih epizoda

kad ide sporo... kuka se ide sporo
kad ide brzo... kuka se ide brzo

cujkebr

• 2
« Reply #2192 on: 16-05-2019, 20:27:59 »
Jebote, ovo sto je bolje  ,stalnim kriticarima ama bas svega ovo je sve gore. Prvo skoro uopste nema zmajeva a sada odjednom su premocni( sta bi sa onim zmajem koji je u nekoj drugoj prici spalio do temelja drevni grad u srcu planine, ceo grad od kamena ,cini mi se), ma sta znaju Tolkin i Martin pored Petronija i Linkina!?Ipak su za vas serije tipa Instanbulska nevesta, tu je sve realno i logicno( barem se nadam da jeste). A Linkin rece zavrsio sa serijom( vise je negleda) a opet je prvi koji pise komentar i naravno pljuje istu. A sto se tice ocena na internetu, gledao sam neke serije koje su bile ocajno ocenjene a mene su izule iz cipela( isto tako imdb, roten toomato...).Ja se samo pitam sta vi gledate sa uzivanjem, bez da vas interesuje sta drugi pricaju o njima,opusteni bez megalomanskih ocekivanja?Cak mi se cini da vi niste izistinski ljubitelji epske fantastike, fantastike , horora vec vam je samo vazno da ispadnete pametni pri dubokoumnom analiziranju svake sitnice, da vi ne gledate serije vec ste stalno u trazenju delova koje cete potom popljuvati,pokazavsi pri tome veliku mudrost! E pa drugari, serem se ja na to, peta epizoda cista 5, xyxy xyxy xyxy

Linʞᴉn

• 3
« Reply #2193 on: 16-05-2019, 20:32:29 »
Moj najveći problem sa ovom, 5. epizodom je što se sve vratilo na početak. Sersej i Džejmi su mogli direktno iz prve sezone da nastave ovde. Slično i Deneris, mada bih njoj dao tačku povratka od osvajanja gradova u Zalivu robova. Beli hodači su potpuno nepotrebni za ovakav završetak, i ne nose nikakve posledice. Arja je ponovo proživela užase rata... Džon nije morao da bude ubijen, pa vraćen. Itd. Od toga se mogla napraviti čak i poenta, ali ne u ovom obliku koji smo dobili.

Poenta je očigledno da su svi od početka zacrtani svojim sudbinama. Deneris da postane prava ćerka ludog kralja, zato i onakva Brenova vizija njenog oca kako vrišti "sve ih spalite" i nje kako leti nad Kings Landingom. Najbednije i najočiglednije trumačenje te vizije na kraju ispalo.  :cry:

Isto i za Lanistere, Sersi i Džejmija, rođeni zajedno umrli zajedno.

Starkova deca su takođe sudbinski zacrtana, prvenstveno kroz Jezovukove. Arja i Džon su definisani kao slobodnog duha koji ne umire i kao takvi ne mogu biti deo nikakvog sistema, već su otpadnici, Sansa i Bren mrtvi iznutra ali društveno inkorporirani, tvore sistem, vladari.

ridiculus

• 5
  • 3
    • Strahoslovni domen999
« Reply #2194 on: 16-05-2019, 21:36:01 »
Da, ali, nažalost, TV serija se nije potrudila da sve to tako i predstavi. Zaista nemam ikakav utisak da se neko tu borio protiv sudbine i na kraju izgubio. Jer onda bi proročanstva trebalo da igraju veću ulogu. Ovde je od svih tih vizija budućnosti ostala samo ona slika zmaja kako leti iznad Kings Landing i srušene prestone dvorane. Da li ćemo videti Deneris kako se priseća tog proročanstva i šta to znači za nju? Ne verujem. Da li smo videli Džejmija kako se priseća Brijene u poslednjoj epizodi i bar na trenutak se zapita da li je doneo dobru odluku? Nismo. Postoji razlika između događaja koji idu svojim tokom uprkos nastojanjima likova i zaboravljenih (od strane Boga, likova, ili autora) događaja, iliti događaja bez posledica. Uprkos tome što je Bren rekao Teonu: "Sve što si do sada radio te je dovelo ovde."
Znate... u početku beše Šala, i Šala beše...itd

mac

• 3
« Reply #2195 on: 16-05-2019, 22:14:31 »
Ja se samo pitam sta vi gledate sa uzivanjem, bez da vas interesuje sta drugi pricaju o njima,opusteni bez megalomanskih ocekivanja?

The Orville

Linʞᴉn

• 3
« Reply #2196 on: 16-05-2019, 22:54:48 »
Zaista nemam ikakav utisak da se neko tu borio protiv sudbine i na kraju izgubio.

Jeste, Sersi. Borila se za četvrto dete, uprkos proročanstvu, i ta borba je i dovela do toga da izgubi sve, jer ona i ne zna drugačije već da grabi, grabi, za tu decu... ili pokušaje dece... mada, u pravu si, na kraju je ispalo da proročanstva nisu previše uticala, čak ni na Sersi, na koju je delovalo u jednom trenutku kako je opsednuta njima, a na kraju ni da spomene...

Black swan

• 4
  • 3
« Reply #2197 on: 17-05-2019, 00:02:58 »
precerase sa unistavanjem grada
smori

Black swan

• 4
  • 3
« Reply #2198 on: 17-05-2019, 00:45:05 »
meni je serija pala
kad se nije pojavila lady kat zombi

mac

• 3
« Reply #2199 on: 17-05-2019, 14:53:30 »
Opšti konsenzus interneta i menadžera HBO je da je poslednja sezona mogla komotno da ima pun broj epizoda, i onda ne bi moralo da se brza i da se kompresuje radnja. Sami scenaristi nisu tako hteli. Vidim sentiment na internetu (koji delim) da je to zato što su hteli posao na novim Zvezdanim ratovima, pa da počnu novo morali su što pre da završe sa starim.