Author Topic: Tajna manastirske batine  (Read 16463 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Meho Krljic

• 5
  • 3
Re: Tajna manastirske batine
« Reply #800 on: 11-08-2012, 18:48:52 »
Pa može se argumentovati da je problem u lošem pridržavanju procedura i loše dizajniranim procedurama pre nego u njihovom postojanju.

Lord Kufer

• 4
  • 3
    • Poems and Essays
« Reply #801 on: 11-08-2012, 18:51:05 »
Ja mislim da je problem u tome što su pare pokradene.

A što se Amerike tiče, sigurno je pravni aspekt najvažniji, pošto tamo mogu da te oderu za najmanji prekršaj protokola. Ovako, lekari će ubuduće biti obični tehničari, a ti tuži sistem ako misliš da možeš da pobediš  :evil:

Stipan

• 4
  • 3
« Reply #802 on: 11-08-2012, 18:57:34 »
Dakle, bolje je da budemo preepušteni improvizaciji pojedinca nego kakvom-takvom konsenzusu najvećih stručnjaka u društvu? Dobro shvatam?

Dakle najveći stručnjaci u društvu nisu visokobdareni školovani pojedinci nego državni administratori? Dobro shvatam?

scallop

• 5
  • 3
« Reply #803 on: 11-08-2012, 18:59:52 »
Dakle, bolje je da budemo preepušteni improvizaciji pojedinca nego kakvom-takvom konsenzusu najvećih stručnjaka u društvu? Dobro shvatam?

Uvek kreneš sa pogrešne pozicije. Kakav, bre, konsenzus, kakvih najvećih stručnjaka? U društvu? Nema tih dva u ovom društvu. Hej, u otpusnoj listi mi prepišu jedan antibiotik, a u domu zdravlja lekar ne sme da prepiše taj antibiotik, jer u tom domu zdravlja moja dijagnoza ne podrazumeva taj izbor. Otzi bar nije imao sistem na vratu. Jedino ljude sa strelama iza leđa.
Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience. - Mark Twain.

Stipan

• 4
  • 3
« Reply #804 on: 11-08-2012, 19:02:30 »
Meho je obožavatelj sistema i birokratije, u ma kom pojavnom obliku to oličeno bilo.

angel011

• PsychoKitty
  • 5
  • 3
  • meow
    • Hronika mačjeg škrabala
« Reply #805 on: 11-08-2012, 19:05:52 »
Hej, u otpusnoj listi mi prepišu jedan antibiotik, a u domu zdravlja lekar ne sme da prepiše taj antibiotik, jer u tom domu zdravlja moja dijagnoza ne podrazumeva taj izbor.

Kako si sa tim izašao na kraj?
We're all mad here.

scallop

• 5
  • 3
« Reply #806 on: 11-08-2012, 19:08:08 »
Naravno, kupio sam antibiotik prepisan u bolnici.
Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience. - Mark Twain.

Albedo 0

• Guest
« Reply #807 on: 11-08-2012, 19:20:06 »
napravio si početničku grešku time što si konsultovao više izvora, što je svakako mana svih vas internacionalista  8-)

time uopšte ne pospješuješ kvalitet dijagnoze, naprotiv, jedan doktor bi bar metodom pokušaja i grešaka došao do najkvalitetnije terapije

Stipan

• 4
  • 3
« Reply #808 on: 11-08-2012, 19:26:36 »
Metodom pokušaja i grešaka se dolazi do najkvalitetnije terapije za one pacijente koji prežive eksperimenat.

Albedo 0

• Guest
« Reply #809 on: 11-08-2012, 19:28:41 »
Pa scallop je preživio brdo eksperimenata, samo od većeg broja doktora, nije da je nemoguće  8-)

scallop

• 5
  • 3
« Reply #810 on: 11-08-2012, 19:30:34 »
napravio si početničku grešku time što si konsultovao više izvora, što je svakako mana svih vas internacionalista  8)

time uopšte ne pospješuješ kvalitet dijagnoze, naprotiv, jedan doktor bi bar metodom pokušaja i grešaka došao do najkvalitetnije terapije

Ti si, bre, obrazovan kao neki koji to ističu u skoro svakom postu. Kad li si pre završio i medicinu? Nisam konsultovao više izvora, nego sam vlasnik otpusnih lista sa tri klinike, a dom zdravlja je samo krajnja stanica.

Albedo 0

• Guest
« Reply #811 on: 11-08-2012, 19:35:25 »
Ne znam na osnovu čega si zaključio da sam završio medicinu, ovo je samo pitanje pragmatičnosti: u suštini, u mnogim oblastima, pa i medicini, dvije glave ne misle bolje od jedne.

scallop

• 5
  • 3
« Reply #812 on: 11-08-2012, 19:37:00 »
A s kojom glavom si zaključio da sam konsultovao više lekara?

Albedo 0

• Guest
« Reply #813 on: 11-08-2012, 19:38:46 »
onom koja je pročitala da si se ''kotrljao između nekoliko klinika i svaka je imala svoje propozicije za prepisivanje terapije''  8-)

scallop

• 5
  • 3
« Reply #814 on: 11-08-2012, 19:49:25 »
Da, na VMA su započeli operaciju, pa me teslimili pejsmeker centru da dovrše započeto, a nekoliko dana kasnije se našao na trećoj klinici sa plućnom embolijom. I svaki od njih priključio po otpusnu listu.

Stipan

• 4
  • 3
« Reply #815 on: 11-08-2012, 19:54:02 »
VMA ima zavidnu reputaciju. Ne znam kako je sada, ali osamdesetih su mi oca vratili iz mrtvih.

Lord Kufer

• 4
  • 3
    • Poems and Essays
« Reply #816 on: 11-08-2012, 20:13:48 »
Pitchfork Protest: Fauquier County Fines Woman for Hosting 10 Year Old's Birthday Party

Ovu ženu bi, pored novčane kazne, trebalo kazniti lopatom po guzici i čeličnom šipkom po glavi.

Don't worry. It's coming soon to your neighborhood  :evil:

A da ne mećem onoga što je kažnjen zbog toga što je skupljao kišnicu, koja, jelte, pripada - vladi  xtwak

džin tonik

• 4
  • 3
« Reply #817 on: 16-08-2012, 10:53:41 »
Advokat Ilija Radulović za Press prenosi Peranovićeve reči da je Zarubac umro od droge pola sata posle razgovora s njim iako je policija navela da je izbrojano čak 100 udaraca na telu štićenika

Ekskluzivno za Press Peranovićev advokat Ilija Radulović prenosi sveštenikove reči i drugu, dosad neispričanu verziju tragičnog događaja u Centru za odvikavanje narkomana u Jadranskoj Lešnici.

Peranović kaže da je Nebojša bio njegov miljenik, favorit, imao je u njega beskrajno poverenje. Nije plaćao za lečenje i za sve verme boravka samo je u centar doneo dve ovce. Bio je tamo na obostrano zadovoljstvo. Vodio je voćarske poslove, a to je velika čast ako se zna da su Peranovići po profesiji agronomi, prenosi Radulović priču Peranovića.

Kako kaže, zbog dobrog vladanja tokom boravka u centru Peranović je procenio da treba Zarupcu da odobri šest dana odsustva. Peranović tvrdi da nije primetio da je Zarubac bio pod dejstvom droge kad se vratio u centar i da je određenu količinu heroina i uneo u centar. osam dana se drogirao krijući drogu u šumi.

"Peranović svima smeta jer on hoće da leči verom u boga, a ne otrovima. Uzrok traži, uzrok i leči", rekao je advokat Radulović.

On za uhapšenog sveštenika ima samo reči hvale.

"Lično mislim da je Peranović istinski genije. On je, bez preterivanja, najplemenitiji i najpametniji čovek koga sam sreo u životu. Ima sjajan brak, petoro dece", rekao je Radulović.

On je dodao da Peranović nema čega da se kaje, da je racionalan i uračunljiv i da se bavi metafizikom.
Peranović: Lupio sam mu par šamara

Father Jape

• 4
  • 3
« Reply #818 on: 16-08-2012, 10:55:58 »
da je racionalan i uračunljiv i da se bavi metafizikom.

xrofl
Blijedi čovjek na tragu pervertita.
To je ta nezadrživa napaljenost mladosti.
Dušman u odsustvu Dušmana.

https://lingvistickebeleske.wordpress.com

Angel of Ten

• 2
« Reply #819 on: 16-08-2012, 12:43:32 »
Advokat mu je, biranim rečima rečeno, kreativan. No dobro, za to ga i plaća.
Come to the dark side, we have cookies.

džin tonik

• 4
  • 3
« Reply #820 on: 16-08-2012, 13:33:04 »
dobro, ako je pop tu postavljen od boga, tko smo mi da mu sudimo?

Karl Rosman

• 4
  • 3
« Reply #821 on: 16-08-2012, 16:17:39 »
Jasta. Bice na kraju: sam pao, sam se ubio.
"On really romantic evenings of self, I go salsa dancing with my confusion."
"Well, I've wrestled with reality for 35 years, Doctor, and I'm happy to state I finally won over it"

Josephine

• Guest
« Reply #822 on: 17-08-2012, 21:30:01 »
Nisam ga tukao, samo sam mu opalio par šamara. xrofl xuzi :cry:

Lord Kufer

• 4
  • 3
    • Poems and Essays
« Reply #823 on: 17-08-2012, 22:55:11 »
Islam i SPC imaju dodirnih tačaka 8) :-?

Does Islam allow man to beat a woman?

Суба

• 4
  • 3
  • А на чем Земља стоји, синко?
« Reply #824 on: 17-08-2012, 23:26:18 »
Ово је сјајно. Морам показати жени и договорити се с њом око хитне примене.  8-)

Josephine

• Guest
« Reply #825 on: 17-08-2012, 23:38:12 »
Ne mogu da verujem šta sam sad pogledala! A i ovaj dekica im tako dobroćudno lice!!  :-?

Ponekad mislim da bi me, na kraju, raščrečili i spalili da, kojim slučajem, živim u nekoj islamskoj zemlji.

Суба

• 4
  • 3
« Reply #826 on: 18-08-2012, 10:34:03 »
Не би. Не би смела да дигнеш глас. Нико од нас, вероватно. Можда само са безбедне дистанце, као оне караконџуле из Фемена.

Albedo 0

• Guest
« Reply #827 on: 18-08-2012, 10:45:01 »
Ne mogu da verujem šta sam sad pogledala! A i ovaj dekica im tako dobroćudno lice!!  :-?

Ponekad mislim da bi me, na kraju, raščrečili i spalili da, kojim slučajem, živim u nekoj islamskoj zemlji.

Glupača ne bi trebala da se javlja ako nije pogledala snimak do kraja.

Takođe bi mogla da zadrži poneko mišljenje samo za sebe.

Josephine

• Guest
« Reply #828 on: 18-08-2012, 11:39:33 »
Не би. Не би смела да дигнеш глас.

Čini ti se samo. :)

Суба

• 4
  • 3
« Reply #829 on: 18-08-2012, 12:36:53 »
Не би. Не би смела да дигнеш глас.

Čini ti se samo. :)

Ма да. Пробај у Пакистану, и то је исламска земља. Тамо девојкама унаказе лице киселином због много мањих ствари. Хајде прво дефиниши исламску земљу у којој би дизала глас. Не доводим у питање твоју храброст, не познајем те, само смо поставили ствари прешироко.

Albedo 0

• Guest
« Reply #830 on: 18-08-2012, 12:40:30 »
a i ti isto pogledaj snimak do kraja

Josephine

• Guest
« Reply #831 on: 18-08-2012, 12:41:25 »
Тамо девојкама унаказе лице киселином због много мањих ствари.

Zar nisam i ja rekla da bi mi se nešto slično desilo?

Josephine

• Guest
« Reply #832 on: 18-08-2012, 12:44:09 »
Legalizovano silovanje. Ako žena nema pravo da bira da li će da spava sa muškarcem, nema pravo nad svojim telom, praktično nema nijedno drugo pravo. Ovo što priča ovaj matori mogu da gledaju do kraja (i brane) samo idioti. :)

Lord Kufer

• 4
  • 3
    • Poems and Essays
« Reply #833 on: 18-08-2012, 12:57:28 »
Robovi nemaju pravo na svoje telo.
Ni na misli.
Gospodar ima kopirajt na sve.
Radiš za neku firmu, rezultat tvog rada pripada njima.
Ako si vojnik, isto što i rob.
To sve određuje društveni ugovor.
Ako kršiš pravila, budeš kažnjen. Sve je precizno određeno, a ako nije, onda se određuje na licu mesta.
Pa to je onaj pop primenjivao ekstenzivno.

Albedo 0

• Guest
« Reply #834 on: 18-08-2012, 13:02:37 »
Legalizovano silovanje. Ako žena nema pravo da bira da li će da spava sa muškarcem, nema pravo nad svojim telom, praktično nema nijedno drugo pravo. Ovo što priča ovaj matori mogu da gledaju do kraja (i brane) samo idioti. :)

samo glupača može o snimku o ''legalizovanom silovanju'' da kaže: ''Ponekad mislim da bi me, na kraju, raščrečili i spalili da, kojim slučajem, živim u nekoj islamskoj zemlji.''

kad se snimak ne odnosi na neudate i lude žene.

Alexdelarge

• 4
  • 3
  • Enfant terrible
« Reply #835 on: 07-05-2013, 16:48:39 »
moj se postupak čitanja sastoji u visokoobdarenom prelistavanju.

srpski film je remek-delo koje treba da dobije sve prve nagrade.

Karl Rosman

• 4
  • 3
« Reply #836 on: 18-05-2013, 11:15:27 »
These bitches be poachin', straight encroachin' on my turf!!!

Monahinja Mihaela (78) dobila je batine od sveštenika dok je ispred Saborne crkve u centru Kragujevca sakupljala prilog za manastir Pravedni Jov. Nemili događaj odigrao se na Veliki petak, čak je i policija morala da interveniše.
Gnev za sada neidentifikovanog sveštenika izazvalo je to što su vernici u njenu kutiju stavljali novac. Monahinja se odbranila kišobranom. Kako saznajemo u policiji, napravljena je i službena beleška o ovom incidentu.

- Bilo je posle podne, sedela sam ispred kapije crkve u glavnoj ulici. Tada se pojavio sveštenik i odmah je počeo da me udara po glavi. Kukala sam, ali niko mi nije pritekao u pomoć. Rešila sam sama da se branim, dohvatila sam kišobran i počela sam da ga udaram, da ga bodem. Drugom rukom sam čuvala kutiju sa novcem, jer mi se činilo da hoće da je otme - priča za „Blic” Mihaela, koju su spasli prolaznici i potom pozvali policiju.

Kako je za „Blic” izjavio Ivan Đorović, načelnik policijske uprave u Kragujevcu, bilo je pritužbi od eparhije zbog toga što te dve monahinje, ona i njena sestra Urila (84), prikupljaju dobrotvorne priloge.
- Reagovali smo odmah i prikupljali smo informacije. U selu Prekopeča su nam svi rekli da su to dobre, poštene žene, koje sve što sakupe ulažu u gradnju manastira koje su same i podigle. Zato smo rešili da ih ne diramo i da im ne zabranjujemo da sakupljaju prilog za crkvu. Mi njih nećemo sklanjati sa ulice, a crkva svoje unutrašnje nesuglasice mora da rešava sama - kaže Đorović.

Mihela kaže su pre nekoliko godina njoj i sestri sveštenici počeli da prete i da ih teraju.
- Kažu da smo im pokupile sve pare... - dodaje.

Ona i njena sestra poznate su i po tome što putuju u „fići” starom 40 godina, koji su same kupile. Mihaela je tada i položila vozački ispit, i dozvolu ima i danas.

"Rekli smo im da se sklone"
Kako je „Blicu” rečeno u Šumadijskoj eparhiji, monahinjama je više puta rečeno da ne sakupljaju priloge sa svojom kutijom. Rekli smo im da nam kažu koliko im novca treba, ali one nisu prihvatile. Bune se i ne prihvataju dogovor. Zato je monahinji Mihaeli već deset godina zabranjeno pričešće. Monah mora da bude poslušan i pokoran - kažu u eparhiji za „Blic”.

http://www.blic.rs/Vesti/Drustvo/383177/Pop-zbog-priloga-pretukao-monahinju
"Well, I've wrestled with reality for 35 years, Doctor, and I'm happy to state I finally won over it"

Gaff

• 4
  • 3
« Reply #837 on: 18-05-2013, 11:50:28 »
A ja mislio da me danas više neće da iznenadi ništa!
Sum, ergo cogito, ergo dubito.

Karl Rosman

• 4
  • 3
« Reply #838 on: 18-05-2013, 11:57:23 »
Sigurno mislis na Ficu bez zatamnjenih stakala? Evo, i ja sam morao da sipam rakijicu pre rucka! The horror...

Alexdelarge

• 4
  • 3
  • Enfant terrible
« Reply #839 on: 21-06-2013, 13:46:38 »
Svešteniku batinašu 20 godina zatvora za teško ubistvo

Suspendovani sveštenik Branislav Peranović (55) proglašen je krivim u Višem sudu u Šapcu za teško ubistvo Nebojše Zarupca (39) i izrečena mu je zatvorska kazna u trajanju od 20 godina.

Istražni sudija i portparol šabačkog Višeg suda Slobodan Velisavljević rekao je Tanjugu da je Peranović osudjen na 20 godina zatvorske kazne, jer je proglašen krivim za ubistvo štićenika Centra za odvikavanje od droge Sretenje u Jadanskoj Lešnici, čiji je on bio upravnik.

Peranović, koji je bio upravnik Centra Sretenje u Jadranskoj Lešnici, optužen je da je na svirep način 6. avgusta lišio života Nebojšu Zarupca tako što mu je uputio veliki broj udaraca štapom, pesnicama i nogama, a te povrede izazvale su štićenikovu smrt.

http://www.blic.rs/Vesti/Hronika/389273/Svesteniku-batinasu-20-godina-zatvora-za-tesko-ubistvo

Ghoul

• 4
  • 3
« Reply #840 on: 21-06-2013, 14:38:37 »
pa ti posle pomaži ljudima... leči ih... izvodi na pravi put...  :roll:

zakk

• Očigledan slučaj RASTROJSTVA!
  • 3
    • IP Tardis
« Reply #841 on: 21-06-2013, 15:40:22 »
Dobro su ga odrapili... Nije mu priznat 'nehat' (to mu je bila odbrana).
Why shouldn't things be largely absurd, futile, and transitory? They are so, and we are so, and they and we go very well together.

Doomdark

• 4
  • 3
    • Radioaktivna aleja
« Reply #842 on: 21-06-2013, 16:05:56 »
Centra za odvikavanje od droge Sretenje

А каква је то дрога Сретење?  :?:

BladeRunner

• 4
  • 3
« Reply #843 on: 21-06-2013, 17:18:37 »
Centra za odvikavanje od droge Sretenje

А каква је то дрога Сретење?  :?:
:lol:

Megakul.
All those moments will be lost in time like tears in rain.

džin tonik

• 4
  • 3
« Reply #844 on: 21-06-2013, 21:57:30 »
koliko zajebancije oko usranog popa. metak u glavu i mirna bosna.

džin tonik

• 4
  • 3
« Reply #845 on: 22-06-2013, 15:54:04 »
rekli bi pravi komunisti. a covjek je ipak radio u najboljoj namjeri...

Petronije

• 4
  • 3
« Reply #846 on: 26-06-2013, 22:35:07 »
Crvena zvezda je Srbija, što je rekao Aleksandar Vučić, koji ne krije da je navijač Crvene zvezde... Rekao mi je, Terza, kad je jaka Zvezda, jaka je i Srbija!

Karl Rosman

• 4
  • 3

Alexdelarge

• 4
  • 3
  • Enfant terrible
Re: Tajna manastirske batine - harvi, reaguj!
« Reply #848 on: 07-11-2013, 13:55:01 »

Alexdelarge

• 4
  • 3
  • Enfant terrible
« Reply #849 on: 04-06-2019, 12:04:39 »
LESKOVAČKI POP KRAO STRUJU Radnik elektrodistribucije koji je došao da mu iseče kablove jedva izvukao ŽIVU GLAVU

Radnik Elektrodistribucije Leskovac otkrio je danas da je jedan leskovački sveštenik duže vreme krao struju, ali to nije jedini neobični momenat u ovoj priči.

Kako prenosi portal Jugmedia, dok je radnik pokušavao da iseče kablove, što je prva mera kada se ustanovi lopovluk, ovaj paroh je fizički nasrnuo na službeno lice.

A zatim je došlo do tarapana u zgradi u kojoj živi ovo svešteno lice.

Očevci događaja pričaju da su komšije zapravo jedva spasile radnika od razbesnelog popa, piše "Jugmedia". Na lice mesta izašla je policija, napravljen je zapisnik, a pop, radnik i komšije pozvani su da naknadno daju izjave o ovom incidentu.

Redakciji Jugmedie poznato je ime paroha poznato, ali će, ipak, kako pišu sačekati zvanično saopštenje povodom ovog slučaja.

https://www.blic.rs/vesti/drustvo/leskovacki-pop-krao-struju-radnik-elektrodistribucije-koji-je-dosao-da-mu-isece/81xz2t0