Author Topic: Umro Majk Dzekson...  (Read 28364 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

David

• 4
  • 3
Re: Umro Majk Dzekson...
« Reply #100 on: 30-06-2009, 10:23:56 »
Ja imam u kući ploče Rodžera Karmanika a nemam ploče Majkla Džeksona, ali mislim da je lako dokazivo da je Majkl Džekson u svojoj muzici uradio više i važnije nego Rodžer Karmanik u svojoj ma koliko Brighter Death Now bio simpatičan.

Samo jedna off-topic/off-discussion opaska, sasvim formalne naravi, a u vezi gornje podvucenog imena:

kako se radi (ako je i to sasvim tacno?) o Svedjaninu, u Svedskoj se ime Roger ne izgovara po engleski, dakle kao RoDZer, nego onako kako se i pise (skoro kao po Vuku, reklo bi se) - znaci, izgovara se kao RoGer (ime koje u SWE nije neobicno za sresti, i sam poznajem jednog koji se isto vabi).
Svedjani nemaju glas "dz" (nemaju ni "ch", koje obicno izgovaraju kao "sh": npr., "shokolat" je ekvivalent chokoladi), i taj glas "dz" oni izgovaraju kao "g" ili kao "j", u ovisnosti od toga kako je napisano (npr., cesto anglo-saxonsko ime u Sv. poput Jenny, ne izgovara se kao "Dzeni", nego kao "Jeni"; Jimmy nije "Dzimi", nego "Jimi" itd.; "Geteborg" se izgovara kao "Jeteborj", gradic "Geavle" kao "Jevle" itd.).

Nista bitno, dakle, nego tek da se bude upoznato (ako se to zeli)...

Sto se tice aktuelne diskusije, moje misljenje je identicno Mehinom i slicnim mu (ni ja ne slusam Djekssona, ali mu ne mogu poreci hit-making i izvodjacki kvalitet, u onoj vrsti muzike kojom se bavio).

U mene u Bosni u dajdzinice u malog u bubregu kamen.

scallop

• 5
  • 3
« Reply #101 on: 30-06-2009, 10:28:57 »
Uvek sam upozoravao da između "sviđa" i "dobro" postoji krucijalna razlika. "Dobro" se argumentovano obrazlaže, a de gustibus...

Meho, jel' ti to rupa na gaćama?
Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience. - Mark Twain.

Cornelius

• 5
  • 3
« Reply #102 on: 30-06-2009, 11:47:30 »
(npr., cesto anglo-saxonsko ime u Sv. poput Jenny, ne izgovara se kao "Dzeni", nego kao "Jeni"; Jimmy nije "Dzimi", nego "Jimi" itd.; "Geteborg" se izgovara kao "Jeteborj", gradic "Geavle" kao "Jevle" itd.).

Sverige = Sverije = Sever = (Severna) Srbija do Malmeja.
Je n'ai aucune confiance dans la justice, même si cette justice est faite par moi.

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #103 on: 30-06-2009, 12:10:07 »
Oh, nisam znao to za Rodžer-Roger. Nisam ni siguran da je Karmaniku to pravo ime, no ja i nisam neki preteran pratilac Kold Mit Indastriz ekipe, tako da...

Meho, jel' ti to rupa na gaćama?

Više, onako, rupica... Da sugeriše a da ne plaši!!!

Son of Man

• 4
  • 3
  • See ya in Bambiland...
« Reply #104 on: 30-06-2009, 12:26:40 »
Jbmliga, kad mora ovako da počinjem rečenicu, snimite kako koristim kvačice...'oću da kažem da...

Meni je Džeki zanimljiviji za posmatranje na ovaj fazon što posmatram i ove moje što me zanimaju, znači kao "bolesnik", pravi onaj ekstremno oboleli umetnik raznih domena, kompleksna ličnost udrem te u pleksus, samo što je razlika izmedju njega i npr. ko je još takva ekstremna faca, evo npr. Ozi Ozborn, Blek Sabat sam slušo i volim a ovo ne volim, a nisam ni slušo. :shock:

zakk

• Očigledan slučaj RASTROJSTVA!
  • 3
    • IP Tardis
« Reply #105 on: 30-06-2009, 14:32:57 »

The Sun, šta reći više  xremyb
Why shouldn't things be largely absurd, futile, and transitory? They are so, and we are so, and they and we go very well together.

scallop

• 5
  • 3
« Reply #106 on: 30-06-2009, 14:54:12 »
(npr., cesto anglo-saxonsko ime u Sv. poput Jenny, ne izgovara se kao "Dzeni", nego kao "Jeni"; Jimmy nije "Dzimi", nego "Jimi" itd.; "Geteborg" se izgovara kao "Jeteborj", gradic "Geavle" kao "Jevle" itd.).

Sverige = Sverije = Severje = (Severna) Srbija do Malmeja.

Ma, šta do Malmea, do Umeo (Imeo). Svi nazivi za krzna i danas imaju slovensko poreklo. I ne znam kako su ljudi iz Afrike preskočili celu Evropu, postali Vikinzi, pa onda navalili na jug.

A, što se tiče MJ-a, Prince je bio gori. Međutim, vreme će pokazati da neke pesme ostaju.  Kad bismo zaista pomešali delo i lično ponašanje, onda, na primer, ne bismo čitali Štajnbeka. Ili Oskara Vajlda. Ili Sokrata, Platona i Aristotela. Ja sam za muziku tutumrak, ali mi ponešto od MJ zvoni u ušima. Kad odem na letovanje, tokom vožnje slušam Ramones i Pistolse. Rastresaju monotoniju. Pistolsi imaju onu kafansku pesmu koja otkida i liči na naše (svi smo mi Kelti), a i ona I did it on my way je prava.  
Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience. - Mark Twain.

Ghoul

• 4
  • 3
« Reply #107 on: 30-06-2009, 17:05:30 »

David

• 4
  • 3
« Reply #108 on: 01-07-2009, 10:25:12 »

Ma, šta do Malmea, do Umeo (Imeo).

Da, Umeo (pise se kao "UmeA/o", gdje je ovo zadnje slovo "A/o" zapravo "A sa kruzicem gore", a izgovara se kao nase "O"), ali se nikako ne izgovara kao "Imeo". Ovaj univ. gradic, inace, je imao i ima najjacu HC punk scenu u Swe, posebno onu sa straight-edge (vegan i sl.) usmjerenjem.

Svi nazivi za krzna i danas imaju slovensko poreklo. I ne znam kako su ljudi iz Afrike preskočili celu Evropu, postali Vikinzi, pa onda navalili na jug.

Ja znam da si ti bio u Sverje (tacno tako, Corneliuse - SverJe), ali, Scallope, otkud ti to za nazive krzna "koji imaju slovensko porijeklo"?? Na svedskom se, recimo, krzno pise kao "pAEls"/"pÄls" ("A sa dvije tackice gore", koje se izgovara kao nase "E"), a sama rijec se izgovara kao "pels", pa mi nije jasna ta analogija?
U mene u Bosni u dajdzinice u malog u bubregu kamen.

scallop

• 5
  • 3
« Reply #109 on: 01-07-2009, 13:51:37 »
Izvini, Davide, ali ovo bismo morali da prebacimo na neki lingvistički topik. MJ nije kriv ako se mi ne razumemo. Recimo tamo gde govoriš o švedskom selu. I, nisam napisao "naziv za krzno", već "nazivi za krzna", a priznaćeš da to nije isto. Mada bismo mogli i o pelz, pelle, pa dalje do tamo gde su se krzna nosila kao odeća. Što je reč starija to je više izdajnička.

Da si bio u Imeo, čuo bi da to izgovaraju kao Nemci u sa umlaudom. Isto kao i Luleo (Lileo).

lou benny

• 4
  • 3
« Reply #110 on: 01-07-2009, 13:52:37 »
Nego, slušaš li novog Mosa defa? Meni prija, ali je ipak za klasu ispod Blek on bot sajds i Blek star. Malo su ga prepohvalili u prikazima...

tek pre neki dan sam ga bacio na telefon ali nisam stigao da ga poslušam još... štajaznam nije da me zanima nešto preterano ali poslušaću. kapiram da su tebi do jaja te "mužahedinske" reference :D

inače

http://www.zshare.net/download/61934373dba0571d/ - dj premier "michael jackson tribute mix"

neka ne skidaju oni koje smara mnogo seckanja i skrečovanja, tj. generalno hip-hop djing.
put duha sa sekirom je zaobilazni put

Jake Chambers

• 5
  • 3
« Reply #111 on: 01-07-2009, 13:56:18 »
Jedna pesma koju poslednjih dana mnogo slušam....
Michael Jackson - Tabloid Junkie

Tek sad sam se setio koliko sam ga nekad voleo...
Dopisi iz Diznilenda - Ponovo radi blog!

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #112 on: 01-07-2009, 15:18:26 »
Nego, slušaš li novog Mosa defa? Meni prija, ali je ipak za klasu ispod Blek on bot sajds i Blek star. Malo su ga prepohvalili u prikazima...

tek pre neki dan sam ga bacio na telefon ali nisam stigao da ga poslušam još... štajaznam nije da me zanima nešto preterano ali poslušaću. kapiram da su tebi do jaja te "mužahedinske" reference :D

inače

http://www.zshare.net/download/61934373dba0571d/ - dj premier "michael jackson tribute mix"

neka ne skidaju oni koje smara mnogo seckanja i skrečovanja, tj. generalno hip-hop djing.

Mmmm, hvala za Primoa, skinuće se kad dođem kući.

Mos po prvi put ozbiljno udara po istočnjačkoj muzici i to mi zbilja prija. A prija mi i što sam poslao prikaz Popboksu bez brojčane ocene a oni su sami došli do nje. Mislim, da se ne mučim više kad ionako redakcija daje finalnu ocenu.  :)

lou benny

• 4
  • 3
« Reply #113 on: 01-07-2009, 17:47:14 »
e video sam recenziju - sad me zanima da ga poslušam :)

kapiram da ima dobrih pesama, obratiću pažnju na ono što si izdvojio

a što se tiče pboksa i ocene, moguće je da su konstatovali metacritic i ublažili ocenu kao što se obično dešava sa rap albumima :D
put duha sa sekirom je zaobilazni put

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #114 on: 01-07-2009, 22:08:02 »
Zameram mu određenu nedorečenost, aranžmansku pre svega ali bitovi su mi stvarno povremeno iznadvrhunski, a njegovi stihovi mestimično dostižu ono najbolje iz njegovog opusa. BOBS mi je i dalje bolji ali solidno je ovo.

Eriops

• 4
  • 3
« Reply #115 on: 01-07-2009, 22:16:27 »
Miksao je Majkl razne zvukove, ali ima njegova muzika neku energiju koja se meni
strasno dopada. Posebno Billie Jean, i Dirty Diana. Ova prva ima fenomenalan zvuk,
druga je isto odlicna o dodao bih najeroticniji spot u svetu muzike  :).

A svakako je za postovanje uspeh Trilera, sumnjam da ce u doglednoj buducnosti
neko to preteci .

Alexdelarge

• 4
  • 3
  • Enfant terrible
moj se postupak čitanja sastoji u visokoobdarenom prelistavanju.

Ghoul

• 4
  • 3
« Reply #117 on: 16-07-2009, 16:49:29 »
znate koje su bile poslednje reči m. đexona?

po nekima, kazao je samo: U, JEBEMU DETE!

po drugima, bolničarima je rekao pred izdah: VOZITE ME NA DEČJE!

Brock Landers

• 4
  • 3
    • Radioaktivna aleja
« Reply #118 on: 16-07-2009, 17:23:59 »
Da nije mrtav, sad bi se ubio od silnog strahopoštovanja prema tvom neprevaziđenom humoru. :roll:

Ghoul

• 4
  • 3
« Reply #119 on: 16-07-2009, 19:32:52 »
nije moj humor.
samo prenosim.
ja bih smislio bolje kad bih uopšte imao kad da razmišljam o đexonu.

Brock Landers

• 4
  • 3
    • Radioaktivna aleja
« Reply #120 on: 16-07-2009, 22:11:25 »
Pa da, sad moraš da razmišljaš o povampirenom Komiju  :!: I o onoj listi!

Gwydion

• 4
  • 3
« Reply #121 on: 04-08-2009, 03:41:23 »
Kako vi ljudi umete da komplikujete stvari? Najpre, mene lično, kad nešto slušam, ni najmanje ne interesuje šta je pevač dana kad je snimao jeo za doručak. Niti me interesuje šta je i sa kim radio. Ako je radio nešto nelegalno time se bavi policija ili sud. Pesma neće biti ni najmanje gora, niti bolja, ako mi nešto znamo iz privatnog života muzičara. Što se tiče samoj Majkla, ja priznajem da nisam nikad bio ljubitelj njegove solo karijere, imao sam par vinila koje sam preslušao i ostavio da skupljaju prašinu. Takodje priznajem da sam za razliku od toga Jackson 5 mnogo više poštovao, seća li se recimo neko one odlične obrade "Rockin' Robin"? Njihova Motown faza je, bar meni, bila prilično simpatična (mada "Dancing Machine" nisam nikad mogao da svarim), pa čak i ona kasnija kad su snimali za CBC i Epic. Dakle u okviru te vrste muzike to je bilo sasvim OK. Kasnije je Majkl napravio karijeru na Gremi nagradama za crne muzičare, te na dečijoj muzici, dakle na mala vrata ušao medju slavne poput Evanescence koji su se uvukli preko listi koje rangiraju hrišćanski rok. taj njegov prvi album i nije bio toliko loš, u odnosu na Jackson 5, tek kasnije on kreće sa odlično upakovanim, pamtljivim i plesnim numerama, tipa Billy Jean ili Dirty Diana, ali u suštini praznim i besmislenim. To jesu zanatski dobre pesme, s tim da Dirty Diana nema nikako razrešenje niti jedan katarzični klimaks, ali ne bih ih precenjivao. Isto kao što ne bih precenjivao ni samog Majkla, što danas mnogi rade. Po meni on nije bio nikakav kralj popa, bio je samo talentovano dete koje posle nije imalo šta da kaže, nije umelo da vodi karijeru sem jeftinim tabloidnim trikovima, što je na kraju i rezultovalo njegovom profesionalnom propašću. Moje mišljenje je da je on jednostavno bio pogodan u jednom momentu da se u Americi poturi crncima u getu, skupa sa košarkašima, neko u medijima i da im se tako da iluzija da su ravnopravni i da mogu i oni da uspeju u toj istoj Americi. Ali po men ije on samostalno bio potpuno proisečan izvodjač koji je samo sa braćom mogao da bude zanimljiv. Sve ostalo je bila medijska manipulacija kako napraviti zvezdu. A cela ta scena, po mom mišljenju ,je teški narodnjak i šabanija. Ne mislim toliko na izvodjače, već na publiku za koju oni prave te smešne catchy pesmice. Sad isto kao što medju domaćim narodnjacima ima odlično zanatskih uradjenih pesama, tako ih i na toj sceni ima za prelivanje... ali to i dalje ne znači da to nije teška seljana. Da li neki pajvani ovde se seku na Mileta Kitića i Šampanjac, ili su se u Americi ložili na Thriller, u suštini je samo geografski i jezički različit neukus. Ali kič, u onom negativnom smislu, ostaje kič. Žao mi je što je umro, kao što mi je i bilo koga drugog žao kad umre. no, rećići onu što sam rekao i kad je Toše Proeski umro. Nisam znao čoveka, tako da ne mogu imati emotivan odnos prema tome kao kad se desi da nastrada neko koga poznaješ lično. A tih dana kad je poginuo Toše u beogradu je kamion smrtno pokosio dve devojčice od 7 godina. To je bila jedna kratka vest na TV i više je nisu ponavljali. Tih dana, priznajem, mnogo me je više emotivno dotakla smrt dvoje dece, koje isto tako nisam znao kao ni Tošeta, nego pomenutoga o kome su danima posle pričali, posvećivali mu neke trgove i slično.

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #122 on: 25-08-2009, 12:09:48 »

Karl Rosman

• 4
  • 3
« Reply #123 on: 05-04-2010, 20:14:01 »
Cudi me da se ovo nije pojavilo na topicu.  :shock:

Michael Jackson is Dead
"On really romantic evenings of self, I go salsa dancing with my confusion."
"Well, I've wrestled with reality for 35 years, Doctor, and I'm happy to state I finally won over it"

Alex

• 4
  • 3
« Reply #124 on: 30-09-2011, 21:41:56 »
Evo i Dangerous dobija priznanje kvaliteta koje zaslužuje. Ovo je bio sjajan, neobičan, raznovrstan, kompleksan i uticajan new jack swing album.

http://www.popmatters.com/pm/feature/148850-michael-jackson-dangerous-and-the-reinvention-of-pop
Avatar je bezlichna, bezukusna kasha, potpuno prazna, prosechna i neupechatljiva...USM je zhivopisan, zabavan i originalan izdanak americhke pop kulture

Karl Rosman

• 4
  • 3
« Reply #125 on: 07-10-2011, 20:12:07 »

http://www.blic.rs/Zabava/Vesti/281726/Dzekson-poslednje-noci-spavao-pored-porcelanske-lutke

Džekson poslednje noći spavao pored porcelanske lutke

Poslednju noć u pred smrt Majkl Džekson je proveo u krevetu uz porcelansku lutku, veličine deteta, potvrđeno je na suđenju ličnom lekaru pop zvezde. Neobična lutka sa rumenim obrazima i kovrdžavom plavom kosom obučena u zelene pantalone pronađena je na krevetu kada je 56-godišnji pevač pao u komu zbog prekomerne doze izuzetno jakog anestetika.
Na suđenju lekaru Konradu Mareju prikazana je fotografija na kojoj se vidi lutka koja leži pored CD plejera.
Suđenje koje je počelo u Višem sudu Los Anđelesa, biće snimljeno i kasnije emitovano na televiziji i na internetu. Očekuje se da će trajati oko pet nedelja, a presudu će doneti porota od dvanaest osoba - sedam muškaraca i pet žena. Džekson je preminuo 25. juna 2009. godine od prekomerne doze propofola, jakog anestetika, koji se daje za potpunu anesteziju tokom hiruških intervencija.

"I want to play?"  :shock:

The X-Files - Chinga clips

"Well, I've wrestled with reality for 35 years, Doctor, and I'm happy to state I finally won over it"

Alex

• 4
  • 3
« Reply #126 on: 08-10-2011, 20:13:06 »
kada je 56-godišnji pevač pao u komu zbog prekomerne doze izuzetno jakog anestetika.

50 - godišnji
Avatar je bezlichna, bezukusna kasha, potpuno prazna, prosechna i neupechatljiva...USM je zhivopisan, zabavan i originalan izdanak americhke pop kulture

Karl Rosman

• 4
  • 3
« Reply #127 on: 30-10-2011, 14:37:13 »
kada je 56-godišnji pevač pao u komu zbog prekomerne doze izuzetno jakog anestetika.

50 - godišnji

Sad sam tek video. Jeste Alex, ko zna gde se novinar zabrojao. Elem, evo mali tribute:

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=jjOQac1vOEc#!

TS

• 2
« Reply #128 on: 18-12-2014, 11:58:46 »
The singer Giuseppe Mango dies on stage at a concert in Italy
www.youtube.com/watch?v=hWHRyOEByg0#t=68

Black swan

• 4
  • 3
« Reply #129 on: 18-12-2014, 12:49:48 »
srčani?
baš je neki dan umro neki talijanski strip crtač

Jedini forum na kojem pravim tipkarske grekše

TS

• 2
« Reply #130 on: 18-12-2014, 13:21:34 »
Retko kada se pruža prilika mračnim ljudima koji vladaju ovim forumom da pogledaju stvarnu smrt. Zato sam odlučio priuštiti to zadovoljstvo prisutnim nekrofilima, satanistima i ostalim kvariteljima mladeži.

Black swan

• 4
  • 3
« Reply #131 on: 18-12-2014, 23:05:38 »
pa zar toliko ima da je umro džekson
Jedini forum na kojem pravim tipkarske grekše

Albedo 0

• Guest
« Reply #132 on: 18-12-2014, 23:12:59 »
Boban je pedofil??? 8-)

Ponoviću što i na Popboksu:

Jeste da je nosio bele čarape, ali je ipak bio veličina. Istinska.

I ne vidim da je bio štetočina. Tokom devedesetih njegova muzika je sve više odlazila dođavola, kao i njegov život uostalom, ali tokom osamdesetih nije bilo sramota voleti pesme kao što su Billie Jean i Beat It. A tek spot za Thriller... uglavio je romerovske zombije u kolektivnu svet možda više nego sam Romero.

Kad je Džekson bio kralj, pop muzika je još bila vredna slušanja.

živa istina

Джон Рейнольдс

• 4
  • 3
  • @
« Reply #133 on: 18-12-2014, 23:20:26 »
Retko kada se pruža prilika mračnim ljudima koji vladaju ovim forumom da pogledaju stvarnu smrt. Zato sam odlučio priuštiti to zadovoljstvo prisutnim nekrofilima, satanistima i ostalim kvariteljima mladeži.

Качио сам ово на одговарајућем топику, али чисто да видиш како чврсти момци те инфаркте прегурају на ногама:

Punk Band Singer Gets Heart Attack
America can't protect you, Allah can't protect you… And the KGB is everywhere.

#Τζούτσε

Alexdelarge

• 4
  • 3
  • Enfant terrible
« Reply #134 on: 07-02-2015, 20:49:38 »
moj se postupak čitanja sastoji u visokoobdarenom prelistavanju.

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #135 on: 15-09-2016, 08:16:02 »
Wade Robson Claims Michael Jackson Ran the 'Most Sophisticated Child Sexual Abuse' Operation in History in New Complaint

An alleged victim of Michael Jackson claims the legendary performer operated the "most sophisticated public child sexual abuse procurement and facilitation organization the world has known" in new documents.

According to The Hollywood Reporter, celebrity choreographer Wade Robson made the shocking claims in an amended complaint to his 2013 lawsuit against MJJ Productions, the late musician's entertainment company, and MJJ Ventures.

"MJJ PRODUCTIONS and MJJ VENTURES were held out to the public to be businesses dedicated to creating and distributing multimedia entertainment by MICHAEL JACKSON, however, in fact, they actually served dual purposes," attorney Vince Finaldi said in a complaint filed Friday. "The thinly-veiled, covert second purpose of these businesses was to operate as a child sexual abuse operation, specifically designed to locate, attract, lure and seduce child sexual abuse victims."

Robson, 33, says he first met Jackson when he was 5 years old after winning a competition run by MJJ Productions in his native Australia. Two years later, his family was invited to stay at the King of Pop's Neverland Ranch home in California, where he slept in Jackson's bed and was first sexually abused by him, according to THR.

The choreographer claims the abuse continued for seven years and ended only when he "began showing signs of puberty" and Jackson was "no longer as interested in him sexually."

Robson didn't come forward with his abuse claims until after Jackson's death because he did not believe he was molested until he entered psychotherapy following a nervous breakdown in 2012. He had previously appeared as a witness for Jackson's defense during a separate sexual abuse trial in 2005.

MJJ Productions did not immediately return PEOPLE's request for comment. In 2013, Jackson estate attorney Howard Weitzman dismissed Robson's original complaint as "outrageous and pathetic" in an interview with TMZ. A judge threw the case out of court in May 2015.

Although the singer was acquitted of child molestation charges during a 2005 trial, more abuse claims against Jackson have emerged since his death. In 2014, James Safechuck, then 36, claimed he was sexually abused by the singer when he was 10 years old after appearing in a Pepsi commercial with him.

Robson's trial is scheduled for March 13.

Naravno, u komentarima se postavljaju pitanja koja bi svako razuman ionako postavio:

• What parents allow their child to sleep in a celebrity's bed?  That's the first issue.

• His parents weren't five, what excuse do they have for letting him sleep with another man in the same bed. He needs to check his parents too!

• I blame the adults, specifically the PARENTS that found any part of letting their children sleep in the bed with a grown man acceptable. Not saying I know for sure if MJ was guilty (most likely), but I sure wouldn't be letting my child sleep with the grown neighbor, teen neighbor, or any person for that matter.