Author Topic: Interesantni (ne)uspeli projekti?!?  (Read 2241 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Vlada.

• 2
    • Vladimir@devaintART
Interesantni (ne)uspeli projekti?!?
« on: 03-07-2009, 01:17:33 »
Znam da se najčešće diskutuje o igrama koje su u najavi i koje plene svojim izgledom ili inovacijama, ili pak o nekim igrama koje su obeležile jedno vreme i koje su ušle u kult jedinstvenih i za pamćenje, no gledajući neke ranije teme ovde, nabasao sam na jednu koja me je dodatno zaintrigirala. To je tema koja glasi: Koje igre smatrate potcenjenim?

Pomislih kako bi u tu kategoriju mogao ladno da uvrstim jedan Blade of Darkness, rekoh sebi ajde da pogledam nekoliko videa sa youtube-a i da se podsetim još jednom kako je ova igra zbilja sveobuhvatno dobro izgledala u ono vreme, s druge strane pomalo ožalošćen činjenocom da ništa vredno niti slično nije izašlo za PC u tom žanru od tada. Kada sam konačno nabasao na nešto što me je u prvi mah skroz obradovalo a onda malo zatim totalno rastužilo!

Reč je o igri koja se zove ELVEON iza koje stoji slovački razvojni studio - 10Tacle Bratislava i koja je trebao da izađe za PC, X-box i PS3, još 2007 godine.

Za ovu igru bi se moglo reći da bi bila difinitvno dostojan naslednik jednog Blade-a, ali nažalost sudbina ove igre je krajnje neizvesna... Zvuči neverovatno, ako se uzme u obzir da je igra bila u završnoj fazi!

Mislim šta reći, osim da mi fali jedna ovako kvalitetna makljaža na PC-u kojoj bi se rado prepustio posle radnog dana i u nekoj recimo multiplayer varijanti, heh... ;)

Due to several financial problems (the company's stock-value fell from nearly 15€ to 2€) 10Tacle is going to discard 25% of it's employees, especially from the marketing- and sales-fields. Furthermore the studio 10Tacle Bratislava, which has been accountable for the development of Elveon up to now, will be closed.
The final developing tasks have already been assigned to several other branches of 10Tacle and it's cooperation-partner Climax Group.

What this implies for Elveon can't be said yet, but according to 10Tacle's product-PR it goes along with a completely new gameplay-system. More information are said to come in the upcoming months.

Elveon - Combat System

Elveon - Video game trailer

Vlada on DeviantART / Have no fear, Vlad is here! ;)

Meho Krljic

• 5
  • 3
Re: Interesantni (ne)uspeli projekti?!?
« Reply #1 on: 03-07-2009, 09:45:43 »
Bojim se da će sa kredit krančom u punom zamahu ovakvih primera samo biti sve više i više. Na primer, Ubisoftov Splinter Cell Conviction koji uskoro izlazi trebalo je da bude primetno drugačija igra u originalnoj zamisli - više Jason Bourne nego Sam Fisher. Ali je Ubisoft sve skrejpovao i krenuo skoro od nule...

Imaš ovde čitav sajt posvećen igrama koje nikada nisu zbilja objavljene ali su u nekom obliku likovale među raju.

cutter

• 4
  • 3
« Reply #2 on: 03-07-2009, 17:09:32 »
Toržestven sajt, neznadoh za nj!

cutter

• 4
  • 3
« Reply #3 on: 03-07-2009, 17:12:29 »
Evo, Obsidian je pre neki dan (konačno) otkazao Aliens RPG.

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #4 on: 03-07-2009, 18:33:13 »
Actually, otkazala ga je SEGA. Obsidian je, avaj, zahvaljujući manjku sopstvenih sredstava itd. praktično od osnivanja u teškom mercenary modu: KOTOR 2, NWN2, pa taj nesrećni Aliens RPG. Pritom prave odlične igre i verujem da bi ovaj Aliens RPG bio vrlo zanimljiv. Dobro, mislim, žalosno, ali bar će više vremena moći da ulože u Alpha Protocol na kog sam se posle E3 prezentacija baš baš naložio.

Vlada.

• 2
    • Vladimir@devaintART
« Reply #5 on: 04-07-2009, 00:03:41 »
Bojim se da će sa kredit krančom u punom zamahu ovakvih primera samo biti sve više i više. Na primer, Ubisoftov Splinter Cell Conviction koji uskoro izlazi trebalo je da bude primetno drugačija igra u originalnoj zamisli - više Jason Bourne nego Sam Fisher. Ali je Ubisoft sve skrejpovao i krenuo skoro od nule...

Nisam to znao, a sad se setih da sam po-odavno gledao neke trejlere za Conviction u kojima je glavni junak više ličio na klošara iz nekog parka, nego li na ovog Sema Fišera kakav je sada u ovoj finalnoj verziji. Da budem iskren to je i bio razlog zašto sam se ponadao da će lik ovog najnovijeg Max Payne-a, ipak malo korigovati na kraju... Mada još uvek nije kasno za to...

cutter

• 4
  • 3
« Reply #6 on: 04-07-2009, 00:16:07 »
ma, neka ga tako, kad je nema sema lejka onda to što je maks ćelav i zabrađen u brazilu još i dobra posledica. ja sam u vezi toga optimista, bolje da se pravi a rockstar je svakako kompetentan... ne znam dal će biti man on fire dies hard varijacija, ali me interesuje mehanički pristup. a kad smo već u oftopiku, voleo bih da balada o gej toniju dođe na pc...

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #7 on: 04-07-2009, 12:51:55 »
kad smo već u oftopiku, voleo bih da balada o gej toniju dođe na pc...

Rokstar će skoro sigurno i Gej Tonija i Lost & Damned uraditi i za PS3, to jest trenutno 'ne mogu da potvrde da rade na tome' što dosta jasno ukazuje da se to ipak događa. A ako je tako, slutim da je i PC verzija moguća. Pogotovo što će oba paketa biti izdata kao standalone DVD za Xbox 360 za koji mjesec.

Bek on topik, znate li da je BioShock u početku trebalo da se događa u južnoj Americi gde protagonista naleće usred džungle na laboratoriju u kojoj su nacisti izvodili genecke eksperimente? Irrational (tad još uvek indi studio) je godinu i po dana radio na tome, u jednom trenutku seo, pogledao i rekao 'neeee, nikako', sve skrejpovao i krenuo sa podvodnom sagom koju smo na kraju dobili. Mučenici... Nije čudo da su morali da se prodaju 2K-u. Pogotovo nakon što sam čuo da je njihova poslednja indi igra, božanstveni Freedom Force vs. the Third Reich prodao wait for it svega 40.000 kopija. Skandalozno... Jebote, jebeni Genesis Rising koga su pravili Srbi prodao je oko 65.000 kopija, hahaha.

Bek on topik, S.T.A.L.K.E.R. Shadows of Chernobyl je u početku imao podnaslov Oblivion Lost i bio drugačija igra, sa mnogo više 'open world' osećajem i, slutim, MNOGO više bagova i promašenih trigera u igri itd. Čak je i moglo da se desi da igru pre protagoniste završi neki NPC lik. To je skrejpovano jer su iz THQ sigurno rekli Ukrajincima da se ne zajebavaju i da naprave igru koja je zabavna. No, mod scena je naravno puna zaludnih talentovanih ljudi pa je posle urađen Oblivion Lost mod koji mnogo toga resetuje na originalnu zamisao.

Vlada.

• 2
    • Vladimir@devaintART
« Reply #8 on: 04-07-2009, 16:24:26 »
Za BioShock ne znam, jer nisam nešto bog zna kako oduševljen ovom igrom pa nekeko nisam ni pratio previše dešavanja oko nje. Mnogo su mi bili zanimljiviji oni sinematici za pogledati nego li što je to bila sama igra. Naravno igra ima dobru atmosferu i zanimljivu priču to stoji, ali gameplay mi je bio teška smaračina... Odigrao sam je naravno do kraja, ali jedva... Ipak dobro je čini mi se to što su promenili koncept, jer iako volim da napucavam lude naciste, nekako mi taj južnoamerički zaplet sa švabama zvuči pomalo smešno...

Bek on topik... Što se S.T.A.L.K.E.R.A. tiče, prvobitna ideja sa zonom je bila da je zona nastala kao posledica vanzemaljskih aktivnosti u tom delu, čak su i mali zeleni bili u igri u početku, pa je to sve kasnije lepo izbačeno a situacija sa zonom i oko nje objašnjena je černobilskom katastrofom...

A inače sad se setih i one procurele alpha verzije za Doom3, koja je u mnogim detaljima bila zanimljivija od finalne igre... U toj demonstaciji, dešavanja na samom početku su bila kud i kamo intrigantnija, trebalo je da bude više interakcije između likova a sve to podržano da tako kažem, sinematičkim momentima kako bi igra što više imala filmski šmek, takođe scene komadanja glavnog junaka nakon pogibije su izbačene potpuno (i tome slično) a izgled pojednih oružija promenjen... Moram vam priznati da mi se čak više svideo i glavni meni kako je izgledao pa i logo za samu igru! Sve zamenjeno!

cutter

• 4
  • 3
« Reply #9 on: 05-07-2009, 04:41:54 »
Znao sam za NaciŠok, al ne i za Genesis, mada 65 tisuća puta pet  :?

A Dum 3 je u startu bio lose/lose situation.  xflowy

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #10 on: 06-07-2009, 09:57:46 »
Ma nisu ovi naši videli ni dinara od Genesis Rising.. A i izdavač je brzo otišo pod led...

Doom 3 Alpha je meni bila do jaja, mada da budem iskren meni je i gotov D3 bio sjajan za igranje. To je jedna od retkih igara koje sam odigrao od početka do kraja, odmah krenuo ponovo i opet odigrao do kraja. Sada ga imam instaliranog da bih igrao njegov mod koji rekreira čitav originalni Doom u D3 endžinu...

Vlada.

• 2
    • Vladimir@devaintART
« Reply #11 on: 07-07-2009, 13:27:39 »
E da to sam i ja smeknuo sa neta pre neki dan, samo nisam stigao još i da isprobam... A inače, i ja sam bio fasciniran Doom-om 3 kada se pojavio... Bio mi je daleko zanimljiviji od recimo HL2 koji je izašao nekoliko meseci kasnije... A i neuporedivo duži za igranje... Čak sam nekoliko meseci kasnije a po izlasku igre ušao u jedan manji moderski tim i jedno duže vreme sarađivao sa tim ljudima radeći na tom njihovom modu. Nažalost, kako je vreme odmicalo počeli smo rekao bih drastično da se idejno razilazimo, tako da sam po isteku prve godine demonstrativno napustio da radim koncept art za njih, a negde pred kraj druge sam konačno napustio i ovaj projekat... Jedan od razloga je bio i ovaj mod koji si upravo pomenuo, i koji je bio isključivo fokusiran na rimejk originalne igre. Ovi momci su mnogo toga hteli da preuzmu iz originalne igre i da to prerade za šta ja naravno nisam bio imajući u vidu da još dosta sličnih timova rade na manje više identičnim stvarima... Pokušao sam da ih ubedim da nam je bolje da uključimo što više novih stvari za koje sam ja lično mogao da im garantujem kao koncept artist, ali mi to nažalost nije uspelo... Na kraju smo se razišli u ne baš druželjubivoj atmosferi, al šta da se radi, idemo dalje...

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #12 on: 07-07-2009, 13:50:04 »
Pazi, koliko rada i napora treba uložiti u (dobre) modove ja sam uvek zapanjen da neko to uopšte radi, tako da s moje strane imaš massive respect za učestvovanje na bilo kom nivou.

Vlada.

• 2
    • Vladimir@devaintART
« Reply #13 on: 07-07-2009, 14:55:17 »
Bogami to je tačno... Treba itekako dosta strpljenja, rada i živaca...

I hvala na podršci, mada posle tog iskustva koje sam imao teško da ću ikada više to probati ponovo, osim ako mi neko to ne bude debelo platio! U međuvremenu sam počeo da radim na drugim stvarima, bavio sam se i filmom malo (radio sam na vfx efektima u okviru Blue Pen studija za potrebe filma "Čarlston za Ognjenku") a sada sam se fokusirao na ilustraciju i strip...

Inače deo ovoga što sam radio za Doom3 - Phobos možeš videti ovde: http://vladimir0523.deviantart.com/gallery/#Concept-ART

Mislim, nije baš da volim da se reklamiram, ali eto započeo sam priču pa ko velim nek ide do kraja, kad je tako...

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #14 on: 07-07-2009, 15:25:18 »
Neka, neka, kad se ti ne bi reklamirao, niko ne bi znao za tebe, samo napred. Skromnost je za stare ljude koji su odavno prešli zenit svog stvaralaštva. Hvala i za linka!

Vlada.

• 2
    • Vladimir@devaintART
« Reply #15 on: 07-07-2009, 15:41:21 »
Ha, ha... Hvala i tebi još jednom... xcheers

Vlada.

• 2
    • Vladimir@devaintART
« Reply #16 on: 07-07-2009, 19:13:20 »
Nego kad smo kod modova, setih se da sam odradio i jednu MP mapu za FC2, posle ovoga... Nešto mi je bio zanimljiv editor u FC2, malo sam se poigrao sa njim i mic po mic, ispade mapa...

Inače rekao bih da mapa ne izgleda uopšte loše, jedini problem koji sam imao je taj što nisam mogao da je testiram jer nemam original igru, tako da nisam baš siguran da je sve dobro izbalansirano... Ali mapica izgleda sasvim ok.

Ne znam da li vas to zanima, ali evo linka odakle možete ad je povučete: http://www.moddb.com/games/far-cry-2/addons/castle-rock-valley

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #17 on: 31-07-2009, 10:34:57 »
Ovi na Gejmspaju kao da su videli ovaj topik.

Videogames that went MIA

Edit: sve igre na listi su interesantne, ali onaj odbijeni pitch za Halo na DS-u me je zapanjio. Mislim, onaj youtube video je... šokantan. Ni jedna postojeća FPS igra na DS-u ne izgleda ovako dobro niti vozi ovako brzo, uključujući Renegade Kidove i Nintendove igre...