Author Topic: SRBIJA!!!  (Read 13508 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Tex Murphy

• 4
  • 3
    • Radioaktivna aleja
SRBIJA!!!
« on: 20-09-2009, 10:50:39 »
Imamo topik na deset strana o nekoj tamo gej paradi, a nemamo o našoj košarkaškoj reprezentaciji. Pa reko da to ispravimo.
Špance u finalu sam već prežalio, ne mogu oni da se nose sa našom mladošću.

scallop

• 5
  • 3
Re: SRBIJA!!!
« Reply #1 on: 20-09-2009, 12:36:48 »
Ja se tresem od stra'. Jednom je jednom, a dva puta su dva puta.

Jebote, moram da dopunim. Na Eurosport-u dve strane o rezultatima i najavi finala. O Španiji jedna strana i o baksuzu Engleza što im zapala grupa sa tri polufinaliste druga. Ah, da. Jedna rečenica o pobedi Srbije nad Slovenijom. Nacionalizam i antagonizam su zajebane stvari, Harvi.
Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience. - Mark Twain.

Perin

• 8
  • 3
  • *
    • Klub Knjige
« Reply #2 on: 20-09-2009, 12:38:28 »
Jes'. Veliki je uspeh, ali što reče Skalop...

Tex Murphy

• 4
  • 3
    • Radioaktivna aleja
« Reply #3 on: 20-09-2009, 16:54:04 »
Ja se tresem od stra'. Jednom je jednom, a dva puta su dva puta

:) Naravno, teško je jednu reprezentaciju pobijediti dva puta na istom prvenstvu, naročito kad je to najbolja evropska reprezentacija, pa još u ovako zastrašujućoj formi. Ali mi ćemo da budemo POTPUNO opušteni jer cilj je ne samo ostvaren već i debelo premašen. S druge strane, ogroman psihološki pritisak je na Špancima, jer oni MORAJU da dobiju ovu utakmicu. Ako se ne odlijepe na samom početku, biće u gadnim problemima.

Mada, čak i da izgubimo finale 40 razlike, ovim ljudima treba podići spomenike i dodijeliti specijalne medalje za predstavljanje svoje zemlje.

Eriops

• 4
  • 3
« Reply #4 on: 20-09-2009, 17:07:34 »
Ma uopste se ne opterecujem ako izgube, jer su napravili ogroman posao. Ispraceni su sa ocekivanjima plafon cetvrtfinala, a donece kuci medalju. Plus, sto je ekipa podmladjena, stekli smo veliki osnov za buducnost, a osvajanjem medalje momcima je strasno poraslo samopouzdanje. Ukratko, sve je ispalo odlicno. Ako uspeju dograbiti zlato super, ako ne, niko im nece zameriti, Spanija je objektivno bolja.
A ko zna, ili malo bar natuca spanski, neka ode na sajt spanske Marke, www.marca.com, pa pogledajte kako Spanci pisu u superlativima o nasoj selekciji..

morbius

• 4
  • 2
    • http://www.morbius.dzaba.com
« Reply #5 on: 20-09-2009, 17:11:06 »
Ma zgaziće naš Španci i to ubedljivo, nema pojma da im se ponovi igra iz prve utakmice kada je Gasol šutirao slobodna bacanja 1 od 9. Do sada im je skor u finalima evropskih prvenstava 0-6, ima da se polome da promene tradiciju.
Why me?

Ghoul

• 4
  • 3
    • The Cult of Ghoul
« Reply #6 on: 20-09-2009, 17:22:47 »
ne mogu oni da se nose sa našom mladošću.

bravo, harv!
tako govore pravi pedofili!

Monsun

• 4
  • 2
« Reply #7 on: 20-09-2009, 17:35:14 »
Tacno je da oni imaju Gasola, Navara, Garbahosu, Fernandeza... ali i mi imamo Tea, Krleta, Tepica i naravno Novicu Ubicu... Za sve koji nisu culi

LAMAR - Moje ime je ubica (tribute to NOVICA VELICKOVIC)

Dobijamo ih veceras...

acaciA

• 4
  • 3
« Reply #8 on: 20-09-2009, 17:50:48 »
Momci su sjajni. Fali im iskustvo, i taj nedostatak iskustva može ih koštati zlata. Sve drugo imaju.
Ipak, optimistik sam i nadam se da ću ovu tekmu ispratiti mirnije i bez previše uzbuđenja. Čisto sumnjam, ali eto, nadam se.  :lol:
Inače, ne treba zaboraviti ni Ivkovića. Španci ga nisu zaboravili.

Alexdelarge

• 4
  • 3
  • Enfant terrible
« Reply #9 on: 20-09-2009, 22:49:48 »
jos oko 5 minuta do kraja, spanija vodi sa 30-ak poena razlike; mozda bi mogli u neizvesnoj zavrsnici, da dodjemo na minus 20. znaci, ipak srebro, koje ce, dakako, sijati zlatnim sjajem. nego, mene brine sto ce im prirediti svecani docek. dokle bre vise da trpimo teror "normalnih"? opet ce biti haos u saobracaju.
moj se postupak čitanja sastoji u visokoobdarenom prelistavanju.

srpski film je remek-delo koje treba da dobije sve prve nagrade.

Ghoul

• 4
  • 3
    • The Cult of Ghoul
« Reply #10 on: 20-09-2009, 23:41:46 »
ADL, šta misliš, dal će oni nabildovani gejevi koje je gvidion pominjao da dođu i razbiju ovu paradu srebrnog ponosa?

i dal će ovi što su kukali zbog zastoja u saobraćaju i kašnjenja i promena ruta autobusa i svega da kukaju i ovoga puta?

i dal će neki roditelj da kaže: 'ja ne želim da moje dete gleda te navijače. ja ne znam kako da mu objasnim zašto te neke čike urlaju i mašu zastavama i zašto su polugoli i zašto se deru SRBIJA! SRBIJA!'?

Milosh

• 5
  • 3
« Reply #11 on: 20-09-2009, 23:49:38 »
i dal će neki roditelj da kaže: 'ja ne želim da moje dete gleda te navijače. ja ne znam kako da mu objasnim zašto te neke čike urlaju i mašu zastavama i zašto su polugoli i zašto se deru SRBIJA! SRBIJA!'?

8-)
"Ernest Hemingway once wrote: "The world is a fine place and worth fighting for." I agree with the second part."

http://milosh.mojblog.rs/

Tex Murphy

• 4
  • 3
    • Radioaktivna aleja
« Reply #12 on: 21-09-2009, 00:10:51 »
ADL, šta misliš, dal će oni nabildovani gejevi koje je gvidion pominjao da dođu i razbiju ovu paradu srebrnog ponosa?

i dal će ovi što su kukali zbog zastoja u saobraćaju i kašnjenja i promena ruta autobusa i svega da kukaju i ovoga puta?

Šta bi, tvoja "tolerancija" ipak ima granice, a? Ajde sad fino idi na neki drugi topik, ovaj je namijenjen ljudima koji vole košarku.

Eriops

• 4
  • 3
« Reply #13 on: 21-09-2009, 00:18:17 »
Srebro je veliki uspeh, za ekipu koja je ispracena bez velikih ocekivanja  xcheers.
Dobili smo medalju posle dosta vremena, vracen je ugled nasoj reprezentaciji, imamo sjajnu generaciju za buducnost.
Teodosic u prvoj petorci prvenstva.

krema

• 4
  • 3
« Reply #14 on: 21-09-2009, 11:21:48 »
Izgleda da sam ja jedini koji nije odgledao polufinale protiv Slovenaca, bio sam kod Knina na kupanju na Zrmanji, a u selu nema televizora...
Sinoc se vratim kuci, krenem gledati finale, a zbog umora ne docekam kraj, na kraju trece cetvrtine zaspim (mozda i bolje).
U svakom slucaju, momcima svaka cast, koliko se prije polaska od njih ocekivalo, ovo je velicanstven uspjeh. Jedan je Ivkovic Dusan...

mac

• 3
    • http://www.facebook.com/mihajlo.cvetanovic
« Reply #15 on: 21-09-2009, 11:51:45 »
Nisam ni ja. Već duže vreme nemam sliku, i toliko me mrzi da sprovodim novi antenski kabl da sam umesto toga nesvesno počeo da sprovodim eksperiment "koliko dugo mogu bez televizije". Rezultati su za mene zapanjujući, TV mi ni malo ne nedostaje. Sad se selim u stan sa kablovskom, tako da nastupa druga faza eksperimenta, "koliko dugo mogu da gledam TV bez spavanja".

EKSTREMISTA

• 4
  • 3
« Reply #16 on: 21-09-2009, 16:38:49 »
Bilo mi mučno ono iživljavanje da gledam pa sam na poluvremenu odustao.
Bruka bre,ne znam da li je neko izgubio finale sa ovolikom razlikom.
OK,objektivno su bolji,napaljeni da konačno uzmu zlato i osvete nam se za poraz u grupi,plus im je sve ulazilo, a s druge strane naši istrošeni i fizički i psihički,plus klinci u frci zbog finala..
Sve to stoji,ali brate ako ne možeš da im se suprostaviš u otvorenoj borbi,barem nemoj da im dozvoliš da ti izvode Alley oop kao juniorskoj ekipi i zabijaju lake poene. Opali ih po rukama,napravi grub faul,bilo šta ali ne daj im da te ponižavaju.
Tu je stvarno nedostajao Miličić,on bi se bar sa nekim potukao.
Svakako da je srebro veliki uspeh ali zbog onog masakra u finalu ipak sa gorkim ukusom.
Зло се трпи због страха од још горег зла,стога пук гунђа,али најчешће немушто.И трпи батине.

Лутајући Бокељ

Tex Murphy

• 4
  • 3
    • Radioaktivna aleja
« Reply #17 on: 21-09-2009, 19:21:35 »
Hm, pa meni ukus nije bio toliko gorak. Naravno, gadno je bilo gledati kako nas uništavaju, ali sve se mnogo lakše podnosi kad znamo da ćemo mi njima da radimo to isto za godinu-dvije, kad im ode ona životinja Gasol.
Da, Miličić je jako nedostajao, nadam se da ga Duda ima u vidu za naredne akcije, a i da će njegova koljena da izdrže.

P.S. Kome smeta "mi-oni" terminologija, nek ne čita ovaj post.

krema

• 4
  • 3
« Reply #18 on: 22-09-2009, 08:48:54 »
Ma kakav gorak ukus, sta se moglo drugo i ocekivati? Momci su dali maksimum i na tome im  kapa dolje. Protiv Gasola u punoj snazi se ne moze igrati...

Eriops

• 4
  • 3
« Reply #19 on: 22-09-2009, 13:24:19 »
Jedan visok poraz sigurno nece ponistiti sve lepo sto su momci uradili.. Pre pocetka prvenstva niko ih nije video u borbi za medalje. Postigli su veliki uspeh, i apsolutno zasluzuju postovanje. Kakav gorak ukus.
Jedino mi je zao Slovenaca, mislim da su zasluzili bronzu, unistile su ih povrede i sistem takmicenja.

Tex Murphy

• 4
  • 3
    • Radioaktivna aleja
« Reply #20 on: 22-09-2009, 14:50:46 »
Meni je veoma žao Hrvata. Uništio je slab tim.

EKSTREMISTA

• 4
  • 3
« Reply #21 on: 22-09-2009, 14:59:21 »
Meni je jedino bilo žao slovenačkih uplakanih plavokosih navijačica.

Janezi tvrde da su pokradeni.

Slovenačka štampa i elektronski mediji danas su u glas istakli da je za poraz njihove reprezentacije od Grčke u sinoćnjem polufinalu Evropskog prvenstva kriva Svetska košarkaška federacija.

- FIBA nam je dozvolila samo polufinale - citira u naslovu izveštaja reči predsednika Košarkaškog saveza Slovenije Dušana Šešoka današnje "Delo".

- Košarkašima mogu samo da čestitam na velikom uspehu, a istovremeno sam ogorčen na FIBA, koju vode trećerazredni službenici, koji rade onako kako im kažu veliki: Grci, Španci... - rekao je za list iznervirani Šešok. On je još naglasio da se to mora završiti i najavio da će i na narednom zasedanju FIBA pokrenuti oštru raspravu.

Predsednik Kosarkaškog saveza Slovenije istakao je da njegova ekipa nije imala šanse da dođe do medalje, pošto je bilo "nemoguće pobediti Grke kada su nam sudije pokrale toliko lopti".

- Košarkaši Grčke su nekažnjeno udarali, a našima su za nežne dodire sudili sportske greške - rekao je još predsednik Košarkaškog saveza Slovenije i zaključio: - Slovenija ima kvalitet za medalju, ali nam je nisu dozvolili.

List "Dnevnik" pored opširnog izveštaja sa utakmice protiv Grka objavljuje i izjavu selektora reprezentacije Jura Zdovca, koji je takođe naveo da se ne može oteti utisku da kriterijumi sudija na poslednje dve utakmice Slovenije nisu bili isti kao na prethodnim mečevima. Zdovcu je zasmetao i sistem takmičenja, koji "na ovogodišnjem Evropskom prvenstvu nije bio regularan", jer su slovenački reprezentativci imali nedovoljno vremena za odmor i regeneraciju.

Na pitanje da li će i dalje ostati selektor, Zdovc nije imao jasan odgovor.

- U ovom trenutku bih rekao: nikada više, toliko je iza nas stresnih dana.

Зло се трпи због страха од још горег зла,стога пук гунђа,али најчешће немушто.И трпи батине.

Лутајући Бокељ

EKSTREMISTA

• 4
  • 3
« Reply #22 on: 08-10-2009, 17:25:48 »
Snimak sa dočeka u kome Novica i ekipa pevaju hit Baje Malog Knindže Pevaj Srbijo zbog čega su Upišanik i U92 danima penili i tražili odlučnu akciju Tužilaštva kojom bi se zbog ovog gnusnog dela govora mržnje,povrede javnog morala i  izazivanja opšte opasnosti,preduzele najoštrije mere protiv počinilaca ,uključujući naravno i  inspiratore iz senke, a i selektora koji istina nije pevao ali bi ipak trebalo da se kazni po komandnoj odgovornosti. :)

Docek kosarkasa Srbije, Novica Velickovic - PEVAJ SRBIJO!

Лутајући Бокељ

raindelay

• 4
  • 3
  • Disco Inferno
« Reply #23 on: 10-10-2009, 22:33:13 »
[
I WAS ANTI-OBAMA BEFORE IT WAS COOL

raindelay

• 4
  • 3
  • Disco Inferno
I WAS ANTI-OBAMA BEFORE IT WAS COOL

Eriops

• 4
  • 3
« Reply #25 on: 10-10-2009, 22:56:19 »
Pet komada komsijama, i direktan plasman na SP.  xcheers

Джон Рейнольдс

• 4
  • 3
  • @
« Reply #26 on: 10-10-2009, 23:07:26 »
A Englezi, stare kurve, vratiše Hrvatima milo za drago.

Da li je kod nas bilo antirežimskih skandiranja na tribinama? Da li se zviždalo rumunskoj himni?
America can't protect you, Allah can't protect you… And the KGB is everywhere.

#Τζούτσε

Eriops

• 4
  • 3
« Reply #27 on: 10-10-2009, 23:17:52 »
Nije, cini mi se. Nije bilo baklji, paljevina, topovskih udara, publika je stvarno bila fenomenalna. Bila su neka govorkanja, da bi u slucaju najmanje bakljanijade, FIFA cak mogla oduzeti bodove! Izgleda su nasi ozbiljno shvatili, pa su bili ko bubice  :)
Ne secam se kad smo kuci nekog dobili 5:0 skoro  xyxy..

cutter

• 4
  • 3
« Reply #28 on: 10-10-2009, 23:27:49 »
Da li se zviždalo rumunskoj himni?
Degenerici sada na himnu - tapšu...

Tex Murphy

• 4
  • 3
    • Radioaktivna aleja
« Reply #29 on: 11-10-2009, 02:32:26 »
Hehe, baš me zanima kako će na ovo ponašanje navijača da reaguju oni dušebrižnici koji su obećavali da će se sasvim sigurno zviždati i rumunskoj himni.

krema

• 4
  • 3
« Reply #30 on: 13-10-2009, 09:25:30 »
Skoro? Bugare 6:1. Tada sam rekao ono sto i sada ponavljam. Na svjetskom idemo minimalno do polufinala...

SIMERIJANAC

• 4
  • 3
« Reply #31 on: 20-08-2010, 15:14:36 »
Greece - Serbia basketball fight

Prava bratska tuča koju je pokvario američki čamuga sa grčkim pasošem koji je divljački gazio Teodosića i Bjelicu dok su bili na zemlji, zbog čega je Burusis ni kriv ni dužan popio od Krstića stolicu u glavu. Kešelj je plasirao jedan efektan kroše a Krle se poneo kapitenski,kada se bacio na čudovište da odbrani svoje igrače.
Grci sad seru da je pička što ga je gađao stolicom umesto da se potuče, ali kad ti u prašumi gorila skoči na ortake pa naravno da nećeš razmišljati da se boksuješ s njim već ćeš baciti na njega prvo što ti dođe pod ruku.
Naravno,koren sukoba je u neraščišćenim računima Teodosića i Focisa iz Olimpijakosa i PAOa ali pre svega sramno domaćinsko suđenje-čak dve tehničke Ivkoviću i grčki kompleks zvani "srpski košarkaši i treneri" bez kojih nisu mogli da ostvare nijedan košarkaški uspeh.
Tu naravno mislim i na osvajanje titule evropskog šampiona u Beogradu do koje oni nikad ne bi došli da se ona dva mamlaza,Obradović i Stojaković nisu posvađala zbog čega je Peđa odbio da nastupi. 

cutter

• 4
  • 3
« Reply #32 on: 20-08-2010, 15:24:54 »
američki čamuga sa grčkim pasošem

Quote from: Википедија
He was born in Tiko, Cameroon[2], to a Greek father and a Cameroonian mother

SIMERIJANAC

• 4
  • 3
« Reply #33 on: 20-08-2010, 15:37:36 »
OK,afrički čamuga.

Savajat Erp

• gospodar izgubljenog vremena
  • 4
  • 3
« Reply #34 on: 20-08-2010, 15:48:03 »
на овом снимку се не види баш најбоље, али судећи по ономе шта се да видети, изгледа да га је Крстић скроз непотребно гађао столицом.
Niste mi verovali da ću da pucam?!
ZAŠTO MI NISTE VEROVALI?!!!!

SIMERIJANAC

• 4
  • 3
« Reply #35 on: 20-08-2010, 17:51:08 »
Kompleksi su čudo:

Carcaris: Hranimo hlebom nezahvalnu decu!

Neslavan završetak tradicionalnog turnira u Atini. Tuča igrča Srbije i Grčke nikome neće doneti dobro, a strasti se nisu smirile ni po izlazku sa terena. Iskusni centar domaće selekcije Kostas Caracaris isprozivao je srpske igrače, aludirajući verovatno na Miloša Teodosića.

- Deca koja u Grčkoj jedu hleb nastavila su da prave probleme. Ne smemo da zatvorimo oči zbog ovoga. Neki ljudi sa vrha trebalo bi da vide nešto. Imamo igrače sa dovoljno talenta i neki moraju da shvate da daju novac deci koja to ne zaslužuju - istakao je Carcaris, a prenosi Sport24.gr.

Tex Murphy

• 4
  • 3
    • Radioaktivna aleja
« Reply #36 on: 20-08-2010, 18:03:01 »
на овом снимку се не види баш најбоље, али судећи по ономе шта се да видети, изгледа да га је Крстић скроз непотребно гађао столицом.

Ivković je objasnio: Krstić je uzeo stolicu zbog straha od protivničkih navijača i onda mu je u strahu stolica ispala i pogodila Burusisa. :!:

SIMERIJANAC

• 4
  • 3
« Reply #38 on: 20-08-2010, 20:17:42 »
Vole da pljuju pa to ti je.Meni je krivo što Dijamantidis nije popio stolicu,to je bre najveći ciganin među odvratnim grčkim košarkašima.

A Ivkovićeva izjava je sjajna,pokido sam se.Burusis se glavom bacio na stolicu xrofl
Iz Fibe prete kaznama za sve učesnike,al ne verujem da će biti zabrane igranja tekmi jer bi i Grci ostali bez ključnih igrača na SP, tako da će verovatno biti samo udaranje po džepu.

Savajat Erp

• 4
  • 3
« Reply #39 on: 02-09-2010, 20:40:50 »
mark my words, Савановић је јебени краљ!!  :|

Albedo 0

• Guest
« Reply #40 on: 02-09-2010, 20:58:45 »
ko je taj Savanović uopšte, mada nije ni važno odakle ga je Ivković iskopao, odličan je!

A onog Teodosića, taman mu oprostim ono polufinale protiv Partizana, on 7 sekundi prije kraja faulira čovjeka za tri slobodna bacanja. Neiskusno totalno...

S kim sad igramo, Brazil ili Hrvati?

Shozo Hirono

• 4
  • 3
    • http://www.myspace.com/plan9soundsystem
« Reply #41 on: 02-09-2010, 21:04:05 »
ko tu izgubi ide na nas.

Savajat Erp

• 4
  • 3
« Reply #42 on: 02-09-2010, 21:14:59 »
ko je taj Savanović uopšte, mada nije ni važno odakle ga je Ivković iskopao, odličan je!

Играо је у ФМП-у, чини ми се, тренутно је негде у Шпанији.

Albedo 0

• Guest
« Reply #43 on: 02-09-2010, 22:38:59 »
da, na wiki piše da je igrao za Uniks, sad tamo odoše Rašić i Vranješ. U svakom slučaju je falio neki krilni centar, Mačvan je isto previše mlad.

Hrvati namjerno izgubili, za dom spremni.

Mica Milovanovic

• 8
  • 3
  • *
« Reply #44 on: 02-09-2010, 23:20:17 »
Zar na ovom forumu može neko da ne zna ko je Savanović?
Mica

mac

• 3
« Reply #45 on: 02-09-2010, 23:43:46 »
Hmm, zamisli košarkaški meč između vampira i vukodlaka. Ko li bi pobedio...

Savajat Erp

• 4
  • 3
« Reply #46 on: 02-09-2010, 23:45:27 »
Мак, јел` ти добро?  ;) видели смо дуел Мерлина и оне вештице, како ли би то изгледало у тениском мечу, е то је право питање!

Tex Murphy

• 4
  • 3
    • Radioaktivna aleja
« Reply #47 on: 03-09-2010, 00:10:52 »

Vampiri. Ali bila bi to Pirova pobjeda - vukodlaci bi bili diskvalifikovani zbog ličnih grešaka.

mac

• 3
« Reply #48 on: 03-09-2010, 00:16:30 »
Osvrnuo sam se na Mićinu konstataciju da svaki pravi sagitaš mora da zna ko je (Sava) Savanović.

Karl Rosman

• 4
  • 3
« Reply #49 on: 03-09-2010, 00:36:21 »

Vampiri. Ali bila bi to Pirova pobjeda - vukodlaci bi bili diskvalifikovani zbog ličnih grešaka.
xuzi Nema sanse! Svi znaju da su vukodlaci bolji kosarkasi...

Primer br.1:

Primer br.2:

Mogli bi tako u nedogled.  :lol:

"On really romantic evenings of self, I go salsa dancing with my confusion."
"Well, I've wrestled with reality for 35 years, Doctor, and I'm happy to state I finally won over it"

Road_warrior

• 4
  • 2
« Reply #50 on: 03-09-2010, 03:00:24 »
Taman u  subotu vukodlaci cetnici vs povampirene ustase...
океј,платићемо њима ако имају дуг...

Albedo 0

• Guest
« Reply #51 on: 03-09-2010, 21:04:55 »
a šta mi povampireni partizani da radimo?

Albedo 0

• Guest
« Reply #52 on: 04-09-2010, 19:14:01 »
jedan Srbin (Popović) nas zamalo sahranio, ali nas drugi Srbin (Bogdanović) izvadio iz govana. U svakom slučaju, bio bih ponosniji da smo izgubili a igrali kao Hrvati, jer ovo naše kilavljenje nije ni za šta.

Boban

• 3
« Reply #53 on: 04-09-2010, 19:49:28 »
gledao sam naravno hrvatski prenos i kako divno pizde Hrvati što deceniju već gube od Srba za dlaku u poslednjim sekundama. Ali doslovno pizde, jer to jeste frustrirajuće.
Put ćemo naći ili ćemo ga napraviti.

Albedo 0

• Guest
« Reply #54 on: 04-09-2010, 19:54:31 »
dva puta ove godine :lol:

Plottz

• 4
  • 3
  • better late than never
« Reply #55 on: 04-09-2010, 23:34:10 »
jedan Srbin (Popović) nas zamalo sahranio, ali nas drugi Srbin (Bogdanović) izvadio iz govana. U svakom slučaju, bio bih ponosniji da smo izgubili a igrali kao Hrvati, jer ovo naše kilavljenje nije ni za šta.
Kakvo bre kilavljenje,`de si gled`o??Prva petorka našeg tima još nije bila zajedno na parketu,igramo ako ne najbolju onda sigurno odličnu odbranu,protiv nas čak i turci navijaju(zato što smo sila i izazov),sudije nam sude kao da je NBA u pitanju,sve su  ekipe maksimalno i više od toga motivisane kad smo mi preko puta,daju 120% svojih mogućnosti i pri tom ga izduvaju- iako mi igramo sa samo 60% i naravno dobijamo!!!!!!!!!
To je ne sjajno nego ................ znaš!
subota 14

Karl Rosman

• 4
  • 3
« Reply #56 on: 04-09-2010, 23:38:13 »
Dobili smo ih bez Savanovica. Za to treba imati ono-sto-se-pokazuje-rukama.
"Well, I've wrestled with reality for 35 years, Doctor, and I'm happy to state I finally won over it"

Plottz

• 4
  • 3
  • better late than never
« Reply #57 on: 04-09-2010, 23:43:24 »
............i muda!
subota 14

Karl Rosman

• 4
  • 3
« Reply #58 on: 04-09-2010, 23:44:15 »
I to!  :D

Plottz

• 4
  • 3
  • better late than never
« Reply #59 on: 04-09-2010, 23:52:19 »
Pa da,možda ih nemamo mlogo,al` su veeeeeeeeeeeeeeeel`ka 8-)
subota 14

SIMERIJANAC

• 4
  • 3
« Reply #60 on: 05-09-2010, 02:06:03 »
Ovi Hrvati su baš mazohisti.Mogli su ko ljudi da izgube sa deset razlike ali oni baš vole da ih uvek ovako naguzimo u zadnjoj sekundi.Al dobro,tradicija je tu da se poštuje.
Rašić se ovim majstorski promašenim drugim bacanjem upisao u legendu i pridružio se Đorđeviću i Kecmanu.

Od svega je naravno najjači Slavkov komentar

Hrvatski komentator : " To mogu samo Srbi " Srbija - Hrvatska 73-72

Protiv Španaca će biti vrlo teško,jedino da odigramo iznad svojih mogućnosti i naravno da se Teodosić ispuca za ovu katastrofalnu partiju.Ali svejedno,čak i da ispadnemo,ova pobeda protiv kockastih sija kao medalja,tim pre što je ovo labudova pesma ove španske generacije a vreme naših klinaca tek dolazi.Zato su mi idiotske primedbe kako je trebalo da kalkulišemo i namerno gubimo kako bismo izbegli Špance jer evo videli smo svi kako su Grci prošli sa takvom taktikom.

Boban

• 3
« Reply #61 on: 05-09-2010, 02:20:21 »
ma Špance dobijamo glatko; dužnici su nam, a nema im matorog Gasola...

Plottz

• 4
  • 3
  • better late than never
« Reply #62 on: 05-09-2010, 09:35:19 »
Trebalo bi da bude ok.Navaru samo zavališ dva prstenca i on se pogubi,gotov je za tu utakmicu.Garbahosa uvek donosi sigurnost u skoku i šutu sa poludistance,no malo je star i umoran može da đuska jedno 15 min,u skoku im je najbolji Fran Vaskez-mi imamo dvojicu boljih.
Dečaci će biti napaljeni kao zverovi,vreme je da krene šut spolja.........španjci su prsli sve u svemu.
subota 14

Tex Murphy

• 4
  • 3
    • Radioaktivna aleja
« Reply #63 on: 05-09-2010, 09:47:15 »
Da, pridružujem se optimizmu. Prvenstveno se uzdam u to da oni nemaju igrača koji može da zaustavi naše centre. Nekoliko spuštenih lopti pod koš i laganih poena Krleta ili Perovića i već će da se pogube i iznerviraju i počnu da prave nepotrebne prekršaje.

Plottz

• 4
  • 3
  • better late than never
« Reply #64 on: 05-09-2010, 10:00:02 »
Mogi ti reći da je Kosta fantastično napredovao,verovatno najviše od svih,em igra u Španiji pa se svik`o na protivnika,em ima iza sebe fantastičnu zezonu(pazi kad ga je kupila Barsa)+DULE SAVANOVIĆ koji im je totalni streptomicin.
Mislim ne vidim bilo kakav razlog da ih neizodiremo,onako pošteno.
Biće to  xuss
subota 14

pokojni Steva

• 4
  • 3
« Reply #65 on: 05-09-2010, 11:04:24 »
Nebi da širim negativne talase, al bojim se bre ti španskijeh govana (jesul oni uložili žalbu pa smo popili "sankcije" posle atinske stolice?). Sa njima to nije basket neg ulično šibicarenje, a bojim se da astralna projekcija D. Petrovića nije zainteresovana pomoći nam pa ih u dvokoraku povlačiti za nožne palčeve, da sudije nevide... sve pada klincima na pleća..

Ipak, tu je mastermind, The Čiča, a kako liči da mu je baš mnogo stalo (što je molto bene!),  xtwak   xuzi xfuck5  xcheers
Jelte, jel' i kod vas petnaes' do pola dvanaes'?

Eriops

• 4
  • 3
« Reply #66 on: 05-09-2010, 11:37:43 »
Dobra stvar u našoj ekipi je što ne zavisimo od jednog igrača. Kad ne ide Teodosiću, proradiće Krstić, Rašić, Perović.. imamo ujednačen tim i dugu klupu, što je jako važno u eliminacionim utakmicama. Hrvati su forsirali šest-sedam igrača i pocrkali su već pri kraju, mislim da bi izgubili i da su izvukli produžetke.
E sad, Španci su uvek opasni, i bez Gasola, no nemamo šta izgubiti, eventualni poraz od njih niko neće shvatiti kao neuspeh ili tragediju, a pobedom ulazimo među četiri, realno mi ipak nismo bili favoriti za medalju, više onako iz prikrajka, u drugom ešalonu. Nema razloga više za grč kao protiv kockastih, opustiti ruku, borbeno, pa šta bude.

pokojni Steva

• 4
  • 3
« Reply #67 on: 05-09-2010, 11:53:57 »
Si siguran da baš niko neće ev. poraz protiv Španaca shvatiti kao tragediju? Seti se "samo srebra" od skoro, kad je palo "ignorisanje"...

Eriops

• 4
  • 3
« Reply #68 on: 05-09-2010, 11:59:08 »
Ja ni sa EP nisam očekivao medalju, iskreno  :).
Znam da smo mi uglavnom nerealni megalomani, ali mislim da nema pritiska medalje po svaku cenu. Realno smo među osam, sve preko je veliki uspeh.

pokojni Steva

• 4
  • 3
« Reply #69 on: 05-09-2010, 12:23:08 »
Ej, ipak, Čiča je to...Taj bi i mene naučio da zakucavam!

Znači, ja sam eto prvi sa nerealnim iščekivanjima  :x

Plottz

• 4
  • 3
  • better late than never
« Reply #70 on: 05-09-2010, 13:17:23 »
Ako su nerealna očekivanja zlato,pridružujem se ekipi nerealista :mrgreen: xcheers
subota 14

SIMERIJANAC

• 4
  • 3
« Reply #71 on: 06-09-2010, 09:50:36 »
Komšije je poraz baš pogodio

Nasima sve cestitke..borili su se kako treba..a ovaj sta je namjerno falia slobodno svaka mu cast..pravi sportas..

Rašić je najveće govno koje sam ikad vidio, ali eto, ima onih koji ga slave kao heroja.

xrofl

Boban

• 3
« Reply #72 on: 06-09-2010, 11:59:29 »
Postoji redosled prioriteta u sportu: pobediti, dati koš, ne primiti koš... dakle sve je bilo na najvišem sportskom nivou, Rašić je žrtvovao svoj procenat šuta zarad sigurne pobede svog tima.

Albedo 0

• Guest
« Reply #73 on: 08-09-2010, 19:05:57 »
Jebodosić

scallop

• 5
  • 3
« Reply #74 on: 08-09-2010, 19:19:07 »
Нервира ме кад на крају буде јунак играч који брља целу утакмицу.
Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience. - Mark Twain.

SIMERIJANAC

• 4
  • 3
« Reply #75 on: 08-09-2010, 19:48:19 »

Eriops

• 4
  • 3
« Reply #76 on: 08-09-2010, 20:35:35 »
Teo nije normalan  xcheers.
Za ono stvarno treba imati petlje.

Albedo 0

• Guest
« Reply #77 on: 08-09-2010, 20:46:09 »

SIMERIJANAC

• 4
  • 3
« Reply #78 on: 08-09-2010, 21:34:32 »

SIMERIJANAC

• 4
  • 3
« Reply #79 on: 08-09-2010, 21:40:47 »
I Novica i Savan i Bjelica su bili sjajni ali ja bih ipak da izdvojim Keša.

Tex Murphy

• 4
  • 3
    • Radioaktivna aleja
« Reply #80 on: 08-09-2010, 22:16:10 »
Drago mi je što smo počistili najprljaviju (no pun intended) reprezentaciju na prvenstvu. I što konačno imamo igrače koji znaju da trpaju trice. Satraćemo Ruse u finalu!

Savajat Erp

• 4
  • 3
« Reply #81 on: 08-09-2010, 22:51:09 »
много добра утакмица, можда једна од најбољих у задњих бар 7-8 година...био сам тотално под утиском све док, пијуцкајући пиво и бацајући јамб, нисам одгледао како су Турци ЗГАЗИЛИ Словенце и тотално ми је то сјебало вече...људи, свашта ће бити...

Boban

• 3
« Reply #82 on: 08-09-2010, 23:00:27 »
Turcima je sad il nikad... godinama se spremaju za ovo.

Albedo 0

• Guest
« Reply #83 on: 08-09-2010, 23:04:29 »
pa sad...

Tanjević - sve što zna naučio je od Ivkovića
Ivković - sve što zna nije rekao Tanjeviću  :)

u svakom slučaju ova reprezentacija je mlada i njeno tek dolazi, Turska će morati da izgura na iskustvo.

Boban

• 3
« Reply #84 on: 09-09-2010, 01:27:55 »
domači teren, sudije, publika... biće to četvrti balkanski rat.

SIMERIJANAC

• 4
  • 3
« Reply #85 on: 09-09-2010, 11:03:54 »
Mnogo mi je drago što smo Špance ovako poslali kući zbog onog masakra u finalu EP, a bogami i zbog nauljenog žabara Skariola koji je posle tuče sa Grcima tražio suspenziju Tea i Krleta sa Svetskog prvenstva.

Rekoh već,momcima rispekt i za ovo što su do sada uradili ali šteta je da sad stanu.
Gde ćeš veću inspiraciju od Osmanlija usred Istanbula.

Vampirella

• 4
  • 3
  • Crew Slut
« Reply #86 on: 09-09-2010, 19:18:24 »
Ova tema je o kosarci. Zaboga, gdje da vam nabijam na nos cinjenicu da smo vas (svjetske prvake) upravo koljacki pobijedili u vaterpolu!?!?  :evil:
Satan my master.

Plottz

• 4
  • 3
  • better late than never
« Reply #87 on: 09-09-2010, 19:25:39 »
Rekoh da mora da krene spolja i........... krenulo!
Protiv turci ,će biti drugačije.Mnogo su lošiji na kecu,Ašika čim primi loptu treba sekirati,dečkonja ima procenat jedva 30% sa penala i na kraju kad zagusti i šut im ne krene kao do sad,počeće onaj bivši Pazarac(Turkogloudououlou) da šiba sa 8 metara i da gubi lopte pošto je naj iskusniji,te će njemu davati sve lopte,trojke i četvorke  su im najbolji deo tima,tu smo ne ravnopravni nego BOLJI.
Znači brate imamo čime i znamo kako,očekujem Litvaniju u finalu protiv nas ,a nji` ima d` izodiremo također.
subota 14

Plottz

• 4
  • 3
  • better late than never
« Reply #88 on: 09-09-2010, 19:26:55 »
Ova tema je o kosarci. Zaboga, gdje da vam nabijam na nos cinjenicu da smo vas (svjetske prvake) upravo koljacki pobijedili u vaterpolu!?!?  :evil:
Sine smaraš!
subota 14

Džek

• 4
  • 3
  • Instalater raznih šejtanluka.
« Reply #89 on: 09-09-2010, 19:28:06 »
Plottzonja, zar ti nije u timovskom rajhu objašnjeno da iza svake interpunkcije staviš razmak, tj, zvizneš na SPACE?

Mislim, napred plavi...hehhehhe....
Moj imaginarni drug mi govori da sa tvojom glavom nešto nije u redu.

Vampirella

• 4
  • 3
  • Crew Slut
« Reply #90 on: 09-09-2010, 19:30:50 »
Satan my master.

Džek

• 4
  • 3
« Reply #91 on: 09-09-2010, 19:36:05 »
Mojne tako Ella, jes da se ne znamo, al Plottzonja nije zaslužio to. Ipak, svako hodi putem svojim, pa eto, moram brkajla da branim...šta ću kad mi je jaran sa sftim sajta, gde me šerif odjeba, a bogme i uživo. Rado ću mu zviznut šamar u tvoje ime, (pivski šamar) samo da vidim tog bRezobraznika...

Plottz

• 4
  • 3
  • better late than never
« Reply #92 on: 09-09-2010, 19:39:41 »
subota 14

Vampirella

• 4
  • 3
  • Crew Slut
« Reply #93 on: 09-09-2010, 19:42:08 »
Odjebi!!!
Satan my master.

Plottz

• 4
  • 3
  • better late than never
« Reply #94 on: 09-09-2010, 19:43:04 »
Smaračica xfrog xfrog
subota 14

Vampirella

• 4
  • 3
  • Crew Slut
« Reply #95 on: 09-09-2010, 19:43:29 »
Rado ću mu zviznut šamar u tvoje ime...

To je tako gej. Kad se muski samaraju. Vi se trebate saketati!
Satan my master.

Vampirella

• 4
  • 3
  • Crew Slut
« Reply #96 on: 09-09-2010, 19:44:29 »
Smaračica xfrog xfrog

Peder na vidiku! Bjezmo!
Satan my master.

Albedo 0

• Guest
« Reply #97 on: 09-09-2010, 19:45:54 »
Golman je dobio utakmicu. Naš je primio i previše jeftinih golova.

Ipak to za nas nije domaći teren i mora bolje da se igra. Valjda oni znaju da li su mogli bolje. Ne možeš ni na sudije da se vadiš, iako su svirali neki faul u napadu pri kraju utakmice a da nismo ni prešli svoju polovinu.

Ali sve u svemu, koji će nam produžeci kad nismo znali dati gol...

Albedo 0

• Guest
« Reply #98 on: 09-09-2010, 21:04:28 »
najjači komentar!

losa igra,logican poraz...

mislim da se danas nisam po prvi put stresirao zbog nekog poraza...sve te eks ju republike duvaju u svim sportovima od nas,nabili smo im komplekse...logicno je da nekada od tih drzava neko pobedi nas,pa makar to bilo i u ping-pongu...zaslucena pobeda sokaca...mi smo sportsko-alkoholicarska nacija koja uvek u necemu pobedi...nije bilo u vaterpolu,nema veze,bice u basketu...ako ne bude u basketu,onaj nesretnik ce osvojiti ju es open...tako da...nacicemo neki razlog da se opijamo po trgovima i da se deremo: "mogu da ti puse pasplaje"...sta god uradili,u bilo kom sportu,svi mogu da puse paspalju :lol: ...nikada mi to nece biti jasno,al uvek je lepo to cuti i drati se ko magarac...

Plottz

• 4
  • 3
  • better late than never
« Reply #99 on: 09-09-2010, 21:14:44 »
Čoveče ala Litvanci odiru Argentinu neverovatno zasad trojke 11/15
subota 14

Albedo 0

• Guest
« Reply #100 on: 09-09-2010, 21:21:47 »
inače, nađoh sajt za online gledanje

http://atdhe.net/index.html

Plottz

• 4
  • 3
  • better late than never
« Reply #101 on: 09-09-2010, 21:23:31 »
http://www.rojadirecta.org/
Kod njih imaš adrese za gomilu sajtova,all inclusive.
subota 14

Džek

• 4
  • 3
« Reply #102 on: 09-09-2010, 21:26:29 »
Smaračica xfrog xfrog

Peder na vidiku! Bjezmo!

Ja ne bežim.
Jezik u labrnju, guzcu uza zid i bezbolnu paliju u ruke... jerbo mi nun čake ostadoše u hramu šaolina, proletos kada sam monasima držo predavanje o Kung Fu...

SIMERIJANAC

• 4
  • 3
« Reply #103 on: 12-09-2010, 04:57:53 »

Plottz

• 4
  • 3
  • better late than never
« Reply #104 on: 12-09-2010, 09:13:59 »
Kakva krađa užas,momcima svaka čast,nek su živi i zdravi!
subota 14

SIMERIJANAC

• 4
  • 3
« Reply #105 on: 12-09-2010, 16:32:49 »

SIMERIJANAC

• 4
  • 3
« Reply #106 on: 13-09-2010, 17:18:12 »
Vruća šamarčina od Litvanaca za kraj.Pošto nismo mogli da se vadimo na sudije,očekivano smo alibi za ovo demoliranje našli u nepravedno izgubljenoj utakmici od Turske.Ali koliko god ovaj poraz bio bolan,ipak za nas ima i pozitivnu stranu baš kao i ono gaženje od strane Španaca u finalu EPa prošle godine, jer Litvanci ne mogu dvaput uzastopno ovako da nas razbiju a naši će imati strašan motiv da im se osvete za ovo u sledećem meću koji će,svi to očekuju, biti u finalu Evropskog u Litvaniji 2011.

Le Samourai

• 4
  • 3
« Reply #107 on: 13-09-2010, 17:51:30 »
Chak je i tradicionalno sportsko-neutralni New York Times imao shta da kazhe:

"There were also some eye rolls among the American scouts watching from a luxury box. With 1 minute 18 seconds remaining, Turkish center Omer Asik drew a foul, then fell to the court as his teammates visibly encouraged him to fake an injury."

Albedo 0

• Guest
« Reply #108 on: 13-09-2010, 19:41:54 »
TUNČERI BIO U AUTU

scallop

• 5
  • 3
« Reply #109 on: 13-09-2010, 21:27:22 »
Мали, малецки аут. Није то ништа за целу утакмицу.

Albedo 0

• Guest
« Reply #110 on: 13-09-2010, 22:02:19 »
nije samo do auta... upravo sve je jasno, čitava utakmica je jasna na ovoj slici

1. vidi gdje se nalazi sudija
2. vidi gdje se nalazi kamerman
3. vidi gdje se nalaze fotografi

Niko nije vidio aut!

moraćemo pored 15 profesionalnih kamermana da donosimo i svoje kamere na utakmice

Karl Rosman

• 4
  • 3
« Reply #111 on: 13-09-2010, 23:47:57 »
Chak je i tradicionalno sportsko-neutralni New York Times imao shta da kazhe:

"There were also some eye rolls among the American scouts watching from a luxury box. With 1 minute 18 seconds remaining, Turkish center Omer Asik drew a foul, then fell to the court as his teammates visibly encouraged him to fake an injury."
Na Facebooku je osnovana i prigodna grupa.

http://www.facebook.com/pages/Pomozimo-Omeru-Asiku-da-nade-oko/153613404666190?v=wall

Albedo 0

• Guest
« Reply #112 on: 14-09-2010, 22:07:54 »

Petronije

• 4
  • 3
« Reply #113 on: 15-09-2010, 20:08:34 »
Hrvatima smeta sto se Ivkovic buni

Kakav urnebes, komsije Hrvati podsecaju javnost kako smo mi sramno pobedili pre 15 godina :DDD  xrofl  :mrgreen:
Crvena zvezda je Srbija, što je rekao Aleksandar Vučić, koji ne krije da je navijač Crvene zvezde... Rekao mi je, Terza, kad je jaka Zvezda, jaka je i Srbija!

Albedo 0

• Guest
« Reply #114 on: 15-09-2010, 21:30:58 »
Na Fibinom sajtu su i Litvanci spominjali 1995. kao krađu, ne znam...

Plottz

• 4
  • 3
  • better late than never
« Reply #115 on: 15-09-2010, 22:45:55 »
Tada sudije jesu donele koju  diskutabilnu odluku ali na obe i za obe strane,ovo u Turskoj je totalno izuvanje košarke iz njenih okvira.
Komšije su samo iskompleksirane  i ništa više,kome je na kraju i stalo do njinog mišljenja.
Sledeći put sa više iskustva bićemo bolji i jači ako treba i od `benih sudija i Fibe.
Nego šta!!!!!!!!!!
Never surender!
subota 14

Lord Kufer

• 4
  • 3
    • Poems and Essays
« Reply #116 on: 15-09-2010, 22:58:06 »
Sad nam se vraća ono protiv Argentine...

Albedo 0

• Guest
« Reply #117 on: 17-09-2010, 10:32:48 »

Šta sve neće Srbi smisliti...

Eriops

• 4
  • 3
« Reply #118 on: 19-09-2010, 20:01:07 »
Tipsa razvaljuje Štepaneka !  :!:

Savajat Erp

• 4
  • 3
« Reply #119 on: 19-09-2010, 22:34:17 »
Who the fuck is Штепанек?!

SIMERIJANAC

• 4
  • 3
« Reply #120 on: 26-09-2010, 01:19:38 »
Кошарка и измишљање традиције   

Слободан Владушић

Иако су кошарка и ватерполо збирно донели једну медељу – ватерполо бронзу – сулудо би било бити незадовољан таквим резултатом. Не зато што смо ми мала земља, као што је то, наизглед егзактно, устврдио један ТВ коментатор. Да је збиља тако, онда мале земље не би ни требало да постоје, јер никада ништа не би могле да постигну. Да су наши ТВ коментари мало образованији, знали би, наиме, да и мале земље могу бити велике државе, као што је то с правом једном написао Милан Кашанин, мислећи на “златно доба” српске књижевности, односно на време између 1903. и 1914. године. Велике државе: то значи државе које могу да се такмиче са другим државама без обзира на своју величину. Ето зашто треба да будемо задовољни резултатима ватерполиста и кошаркаша. Они су наиме, доказали да су оба спорта и даље “наша”.

Шта то значи “наш” спорт? Наш спорт није само популаран спорт, па ни, строго узевши, најпопуларнији спорт у некој држави: то је спорт који је једна држава, или један народ, симболички присвојио. Један спорт не мора да припада само једном народу. Он може бити посед свих оних народа који су успели да у њему открију једну врсту особеног разумевања, која тај спорт чини више њиховим, него сви успеси које су у њему постизали. То је разлог зашто је бразилска штампа све време непрекидно нападала селектора бразилске фудбалске репрезентације Дунгу: не зато што није имао резултате (освојено првенство Јужне Америке, освојен куп Конфедерације) већ зато што њихова селекција није играла “бразилски”. И парадоксално, имали су право: шпанска репрезентација је доказала да првенства света још увек освајају “Бразилци”.

Фудбал дакле, не припада Енглезима који су га измислили, већ можда само Бразилцима и Италијанима: Нападу и Одбрани. Ту треба додати, вероватно, још и Немце, Холанђане и Аргентинце и тиме би списак симболичких поседника фудбалске игре вероватно био завршен. Кошарка такође не припада Канађанима, иако је у Канади рођен Џејмс Нејсмит, човек који ју је измислио. Она припада Американцима, нама и Литванцима. То је кошаркашка аристократија, при чему метафора “аристократије” означава неуништиви континуитет. Не треба заборавити да су у време кризе српске сениорске кошарке, златне медеље освајали јуниори. Исто важи и за Литванце, који су, напоменимо само ту чињеницу, били прваци Европе у кошарци још давне 1937. године, а потом и на следећем првенству, 1939. године. Отуда није случајно што сам међу коментарима наше победе против Шпанаца на you tube-у пронашао и честитке Литванаца који су нам пожелели да се нађемо у финалу заједно са њима: то је препознавање две кошаркашке школе чији мегдани подсећају на двобоје аристократа, спојених тајним нитима посвећеника једног спорта који је, и за једне и за друге, више од спорта.

На питање зашто је кошарка српски спорт могли бисмо ређати особине такозване “српске школе кошарке”: јака, дисциплинована одбрана, брзи контранапади, фантазија и машта у игри, победнички менталитет. Међутим, постоји још један аспект наше школе кошарке, који је посебно важан: то је осећање чојства, јер аристократија обавезује. Сетимо се Ђорђевића који моли Марчуљониса да врати екипу на терен (финале европског првенства, Атина, 1995. године) јер, по цену могућег пораза, није желео да победимо на такав начин. Сетимо се осећања да смо у Индијанаполису 2002. године победили бољег од себе – Аргентину – и то не захваљујући судијама, будући да није тако извесно да је над Сконокинијем у последњем нападу направљен фаул. И управо то чојство, односно способност да друге бранимо од себе, чини српску кошарку тако виталном, живом и дуговечном. Без чојства наиме, нема ни јунаштва, јер је чојство као и јунаштво, један од синонима за самопревладавање. Партизаново освајање Истанбула via Фуенлабрада, које се завршава Ђорђевићевом тројком против Хувентуда (1992), или пак 41 поен истог играча против Литванаца (1995), Даниловићево закуцавање преко Сабониса (1995), Ребрачина рампа у одлучујућем тренутку финала светског првенства против Руса (1998), Гуровићев рафал против Американаца (2002), Бодирогина тројка са 8 метара против Аргентинаца плус симултанка у последњих три минута (2002), Теових тридесет и нешто поена против Словенаца (2009), и тројка против европских и тадашњих светских првака Шпанаца…. све су то примери самонадмашивања: без тог феномена медаље у кошарци би биле само безвредни комади гвожђа, па макар били и од сребра. И зато је некада боље бити четврти него други, а некада боље други него први. То је оно што кошарку или ватерполо разликује од “Фарме” и остале Велике браће, то је оно што би просечног српског навијача или навијачицу натерало на стид уколико би сазнао да нисмо били чојствени домаћини, односно да смо се домаћинством служили да бисмо стекли предност у односу на противника. Вероватно зато наше кошаркашке и ватерполо репрезентације могу да побеђују и на страни. Друге то постижу знатно теже.

Поклоници студија национализма свакако би могли да приговоре да је кошарка један типичан пример измишљене традиције. Та примедба не стоји, јер није уопште ствар у томе да се традиција схвати као моћ инвенције. Скоро је свака традиција измишљена, али то није одлучујуће: важно је да се традиција схвати као израз воље једног народа за трајањем. У том смислу, моћ није садржана у инвенцији, већ у обликовању властите традиције на основу грађе која је доступна или преузета. Тако кошарка није измишљена у Србији, али је у овој земљи одомаћена, она је присвојена утолико је што је сада испуњена једним специфичним менталитетом, историјом, асоцијацима, симболиком, личним успоменама, па и тумачењима. Ко би сада могао рећи да кошарка није наш спорт, да то није део наше традиције? Дакле, традиција није нешто што се “има” или “нема”, то је нешто што се стиче и производи. Она се не конзервира, већ се непрекидно изнова креира. Стога се може рећи да опстанак једног народа не зависи од тога да ли он “има” или “нема” традицију, већ од тога да ли има моћ да је измишља или не. Измислити традицију значило би имати моћ да се око извесних догађаја начини аура непоновљивости и јединствености, дакле вредности на коју би се потом накалемила властита воља за трајањем која би, опет, услед те непоновљивости и јединствености, завредела да траје.

Није овде место да наведемо неколико веома успешних примера измишљања традиције који обезбеђују кохерентност једног народа, упркос постмодерној релативизацији идентитета. Није овде место ни да објаснимо како се нико не одриче идентитета који му обезбеђује моћ, већ само оног који посредује немоћ, оног, заправо, који је у процесу одумирања, јер иза њега не стоји више никаква воља за трајањем. Међутим, сада треба рећи да је кошарка једна од преосталих живих традиција овог народа, традиција у сталном настајању, подземна традиција која ову земљу још повремено подсећа да је била држава и да то може да буде поново. У земљи у којој је, на различите начине, готово потпуно угушена свака помисао на стварање државотворне традиције из грађе која је доступна, разумљиво је очекивати да део становништва навија за друге државе, које имају моћ да ту традицију измисле. Кошарка зато овде има једну необичну, готову тужну судбину: у недостатку праве историје која би имала задатак да се обрачуна стереотипима и лажним митовима, али и да оспољи вољу за трајањем, историја српске кошарке и спорта уопште, постаје, парадоксално, једина наша историја, једина права историја: историја која нам говори да се, упркос свему, постојало, и да упркос свему, вреди постојати и даље.

НСПМ
четвртак, 16. септембар 2010. 

Eriops

• 4
  • 3
« Reply #121 on: 26-09-2010, 09:56:30 »
Sport je važan deo tradicije, a u modernim društvima i nezaobilazan faktor u očuvanju identiteta i postojanja jedne nacije. I usko je vezan sa politikom. Nije slučajno Žarko Korać u Utisku nedelje jednom kritikovao prvenstveno Đokovića, a i druge naše sportiste- zašto pokazuju tri prsta i time navodno vređaju druge.
Hoće se da se i to oblati i sruši, u klasičnom maniru brozovskih ulizica i poltrona, među kojima su prednjačili upravo srpski komunisti posle Rankovića, koji su se prosto utrkivali pred kumrovačkim gazdom ko će više opljunuti po svojima. Nastavak te sumanute svesti iimamo i danas- navodno će te više ceniti drugi ako sam po sebi pljuješ. Devedesetih smo imali drugi ekstrem- veličanje sopstvene nacije na uštrb drugih, tlapnje o nebeskom narodu itd, a danas je ekstrem otišao u drugi pravac- na svaki pomen nacionalnog, kreće salva pljuvačina i posipanja pepelom po glavi.

Tako je danas veliki problem ako naša plivačica dobije stan ; to je veliki teret i problem za poreske obveznike. Ali nije problem za poreske obveznike  ako dojučerašnji student vozi džipove i audije, prijavljuje milione dinara poreza, odbija da javnosti saopšti svoju delatnost i izvore prihoda i finansiranja, a tobože se zalaže za transparentnost i odgovorno društvo. Problem je ako EPS pomaže Partizan, ali niko neće demonstrirati protiv monopolista i tajkuna koji plaćaju DS i ostale, i prave sve nas budalama zbog mleka, ulja, gasa itd.

Dobili smo teniski turnir u Beogradu, i tome se našlo hiljadu mana- oće porodica Đoković da zaradi. Trebalo je valjda besplatno da svake godine to organizuju.

Albedo 0

• Guest
« Reply #122 on: 26-09-2010, 10:52:50 »
pa sad, Đoković je 11. i već se uspinje na 10. mjesto najbogatijih tenisera svih vremena. Ako mu treba zarada još i na domaćem turniru, onda bi stvarno trebali da se zapitamo... Naravno, dovoljno je što igra i na Dejvis kupu, ali nije mu baš trebala ta zarada sa srpskog Opena. Ne treba da ostane na nekoj pozitivnoj nuli, jer treba ulagati u turnir i sljedeće godine, trea povećavati glavnu nagradu, što bi dovelo i bolje igrače, čak vrhunske, u Beograd.

Ako se to ne radi džaba nam turnir... Treba li svake godine da gledamo kako Nole razbija prosječne igrače?

Alexdelarge

• 4
  • 3
  • Enfant terrible
« Reply #123 on: 26-09-2010, 11:27:23 »
suvise se znacaja pridaje sportu. zamislite sportiste (npr. blanka vlasic ili dragutin topic) koji citav svoj  zivot  provode preskacuci motku. i samo zbog uspeha u toj beznacajnosti, to onda predstavljaju kao nesto sto je od izuzetnog znacaja za jednu drzavu, narod, tradiciju. sto bih ja kao poreski obveznik izdavao novce za takve gluposti? da neko spava do podne, da se valja po strunjaci, a ja da mu kupujem stan. nek' se bave sportom o svom trosku.

Plottz

• 4
  • 3
  • better late than never
« Reply #124 on: 26-09-2010, 11:41:33 »
 :D :D :mrgreen:
subota 14

Albedo 0

• Guest
« Reply #125 on: 26-09-2010, 11:47:02 »
jedan komentator na sajtu Blica: dajte pare šahistima!

Tex Murphy

• 4
  • 3
    • Radioaktivna aleja
« Reply #126 on: 26-09-2010, 13:11:39 »
suvise se znacaja pridaje sportu. zamislite sportiste (npr. blanka vlasic ili dragutin topic) koji citav svoj  zivot  provode preskacuci motku. i samo zbog uspeha u toj beznacajnosti, to onda predstavljaju kao nesto sto je od izuzetnog znacaja za jednu drzavu, narod, tradiciju. sto bih ja kao poreski obveznik izdavao novce za takve gluposti? da neko spava do podne, da se valja po strunjaci, a ja da mu kupujem stan. nek' se bave sportom o svom trosku.

Kakvo debilno lupetanje! Koji je uopšte značaj bilo čega kad ćemo svakako svi da pocrkamo i da postanemo hrana za crve?
Da bi neko postao vrhunski sportista (u bilo kom sportu), potrebno da je da godinama SATIRE od treniranja.
A ja kao poreski obveznik mnogo radije bih uletio za stan nekom vrhunskom sportisti nego za putovanja po svijetu imbecilnih i korumpiranih političara ili za njihove idiotske predizborne kampanje. Ili za gej paradu.

Alexdelarge

• 4
  • 3
  • Enfant terrible
« Reply #127 on: 26-09-2010, 13:46:26 »
ne brbljaj! konj mator u 40 godina u kratkom sortsicu se izvija i ledjima preskace motku i  to besramno predstavlja  kao drzavni uspeh, pa bi  jos i da mu ja kupujem lebac. malo morgen! satiri se ti bato, ako hoces do 60-e, al' zivi od vazduha.

Ygg

• 4
  • 3
« Reply #128 on: 26-09-2010, 13:47:15 »
I da bi neko postao npr. vrhunski matematičar potrebno je dosta truda i zalaganja. I talenta. Pa ne vidim nešto da država daje stanove matematičarima. xfrog
"I am the end of Chaos, and of Order, depending upon how you view me. I mark a division. Beyond me other rules apply."

Ygg

• 4
  • 3
« Reply #129 on: 26-09-2010, 13:48:38 »
jedan komentator na sajtu Blica: dajte pare šahistima!

Sjajan komentar! Podržavam.
"I am the end of Chaos, and of Order, depending upon how you view me. I mark a division. Beyond me other rules apply."

Eriops

• 4
  • 3
« Reply #130 on: 26-09-2010, 13:55:30 »
I šah je sport  :).

Ygg

• 4
  • 3
« Reply #131 on: 26-09-2010, 13:57:07 »
Jedini sport koji priznajem! :lol:

Tex Murphy

• 4
  • 3
    • Radioaktivna aleja
« Reply #132 on: 26-09-2010, 15:41:59 »
I da bi neko postao npr. vrhunski matematičar potrebno je dosta truda i zalaganja. I talenta. Pa ne vidim nešto da država daje stanove matematičarima. xfrog

Pa to je takođe greška. Ako mene pitaš, svi matematičari (diplomirani, naravno :twisted:) treba da dobiju petosoban stan i platu trideset hiljada eura mjesečno.

Ygg

• 4
  • 3
« Reply #133 on: 26-09-2010, 18:56:17 »
Ako mene pitaš, svi matematičari (diplomirani, naravno :twisted:) treba da dobiju petosoban stan i platu trideset hiljada eura mjesečno.

Potpisujem! Onda vjerovatno ne bih otezao ovoliko dugo sa pisanjem diplomskog! :!:

Albedo 0

• Guest
« Reply #134 on: 26-09-2010, 18:59:32 »
šta zna matematičar šta je 30 hiljada evra :lol:

Vampirella

• 4
  • 3
  • Crew Slut
« Reply #135 on: 26-09-2010, 19:05:33 »
Ygg, koliko imas godina? Nisi dama, pa smijem pitati. :)
Satan my master.

Ygg

• 4
  • 3
« Reply #136 on: 26-09-2010, 19:25:42 »
Ygg, koliko imas godina? Nisi dama, pa smijem pitati. :)

Uf. Ne volim to pitanje. Ustvari, ne volim pitanje koje mi ljudi postavljaju nakon tog pitanja, a to je: "Šta, toliko godina imaš a još nisi diplomirao?" :(

(Imaću punih trideset godina za 15ak dana.)

Джон Рейнольдс

• 4
  • 3
  • @
« Reply #137 on: 26-09-2010, 21:40:04 »
Спорт је као појава, између осталог, мени занимљив и због тога што је један од ретких људских делатности у којој се до врхунских успеха не може доћи преко везе или путем неког либералног кључа (типа - врхунских спортиста мора бити 50% чамуга и 25% педера или нешто слично) или медијском пропагандом, хајпом или нечим сличним. Дакле, причам о стварним успесима или бар приласку врху (да ми неко не улети сад са причом о корумпираним судијама), не игрању за репрезентације преко везе.

Да би био успешан спортиста једноставно мораш бити генетски предодређен за то, мораш имати предиспозиције јер је веома тешко, ако не и немогуће, само радом постићи врхунске резултате уколико тело и ментални склоп не одговарају датом спорту, ако просто речено, човек није рођен за то. А тек онда преко тога иде рад, тренинзи, изучавање техника, стратегија, дисциплинован живот, одрицања, итд, итд.

#Τζούτσε

Plottz

• 4
  • 3
  • better late than never
« Reply #138 on: 26-09-2010, 22:53:03 »
Grešiš,mora se biti jako,ali stvarno jako uporan i još pri tom nisu poželjne lomljave kostiju,isčašenja kičme i sl...
LM:talenat=2-5%
     rad=95-98%
U ovu računicu ne spadaju faktori sreće,trenera, vidi što je dobra riba(beš trening) i tako to.
subota 14

Plottz

• 4
  • 3
  • better late than never
« Reply #139 on: 26-09-2010, 22:54:58 »
  иде рад, тренинзи, изучавање техника, стратегија, дисциплинован живот, одрицања, итд, итд.
[/quote]
Sa ovim se potpuno slažem :)
subota 14

Vampirella

• 4
  • 3
  • Crew Slut
« Reply #140 on: 27-09-2010, 08:48:28 »
Uf. Ne volim to pitanje. Ustvari, ne volim pitanje koje mi ljudi postavljaju nakon tog pitanja, a to je: "Šta, toliko godina imaš a još nisi diplomirao?" :(

(Imaću punih trideset godina za 15ak dana.)

Uuuuu, covjece, pa ja sam mislila da si puno stariji kad se toliko zalis! ;)

Bas volim postavljati to pitanje, onda mi je lakse sto ja jos uvijek nisam diplomirala. :evil:
Satan my master.

Джон Рейнольдс

• 4
  • 3
  • @
« Reply #141 on: 27-09-2010, 10:56:34 »
Grešiš,mora se biti jako,ali stvarno jako uporan i još pri tom nisu poželjne lomljave kostiju,isčašenja kičme i sl...
LM:talenat=2-5%
     rad=95-98%
U ovu računicu ne spadaju faktori sreće,trenera, vidi što je dobra riba(beš trening) i tako to.

Čini mi se da se nismo razumeli. Mislim prvenstveno na fizičke predispozicije. Da li bi Karl Luis bio vrhunski sumo rvač i pored sveg truda i rada? Da li bi Sergej Bubka bio vrhunski dizač tegova? Da li bi Majk Tajson bio vrhunski odbojkaš? I pored sveg truda, rada i sjajnih trenera? Ne bi.

#Τζούτσε

Plottz

• 4
  • 3
  • better late than never
« Reply #142 on: 27-09-2010, 12:49:57 »
Predispozicije se podrazumevaju narafski-to mu spada nekako pod talenat ,bem` li ga.
subota 14

Albedo 0

• Guest
« Reply #143 on: 22-02-2011, 17:33:08 »
http://www.novosti.rs/vesti/sport.72.html:320269-Ivkovic-ostaje-za-kormilom-Srbije

Ivković ostaje za kormilom Srbije?
Novosti online | 22. februar 2011. 13:17 | Komentara: 7

Kako prenose pojedini mediji u Grčkoj, trofejni stručnjak razmišlja da promeni odluku i ostane selektor košarkaške reprezentacije Srbije, ukoliko na čelo saveza dođe gradonačelnik Beograda Dragan Đilas

ludilo...

Petronije

• 4
  • 3
« Reply #144 on: 19-04-2011, 18:35:07 »
Djilas predsednik, Bodiroga i zvanicno podpredsednik, navodno Duda ostaje selektor ali on jos nije potvrdio? Hoce li se konacno nesto lepo desiti u nasem reprezentativnom sportu ili ce i ovi da se posvadjaju za 6 meseci???
Crvena zvezda je Srbija, što je rekao Aleksandar Vučić, koji ne krije da je navijač Crvene zvezde... Rekao mi je, Terza, kad je jaka Zvezda, jaka je i Srbija!

Petronije

• 4
  • 3
« Reply #145 on: 21-04-2011, 15:58:26 »
Ivković volonter na klupi Srbije

Selektor košarkaške reprezentacije Srbije Dušan Ivković izjavio je da će volontirati na tom mestu do kraja olimpijskog ciklusa 2012. godine.

Kakav car!!! Koje pljuvanje u facu smenjenoj garnituri. Jos jedan dokaz da je kosarka u Srba neunistiva, toliko imamo pametnih i strucnih ljudi u ovoj oblasti da je prosto nemoguce unistiti ono u cemu smo jebeno najbolji u evropi a mozda i u svetu. Steta samo sto to ne vazi i za fudbal al' dobro, necu da mracim ovako lepu vest.  xcheers

дејан

• омнирелигиозни фанатични фундаменталиста
  • 4
  • 3
« Reply #146 on: 22-04-2011, 01:33:22 »
добро је што смо могли да гледамо олимпија-партизан (74-77) вечерас  xuzi
...barcode never lies
FLA

pokojni Steva

• 4
  • 3
« Reply #147 on: 22-04-2011, 13:15:48 »
Dude mi, sad mi lakše... Još i košarku da nam uzmu pa da pocrkamo svi na gromili.

SIMERIJANAC

• 4
  • 3
« Reply #148 on: 10-08-2011, 14:33:18 »
Коцкастима нису помогла ни два Србина ни један црња,а баш су се на 10 разлике понадали да могу коначно да нас добију.

Него баците поглед на селектора Бе и Ха.На тренутак сам помислио да су ангажовали оно говедо са Пинка да их тренира,али ни овај мајстор се не разликује много од њега.  :) 

www.youtube.com/watch?v=hyUOrdvRlEs

Tex Murphy

• 4
  • 3
    • Radioaktivna aleja
« Reply #149 on: 10-08-2011, 15:27:41 »
Ekstremisto, pa to je čuveni Sabit Hadžić!
On je ranije bio selektor, u vrijeme najvećih, ahem, "uspjeha" ove "selekcije" :-)

Petronije

• 4
  • 3
« Reply #150 on: 10-08-2011, 16:05:09 »
Hrvati nas nikad vise nece dobiti u kosarci, valjda je to jasno. Jos kad sam video da imaju crnca pleja...

Tex Murphy

• 4
  • 3
    • Radioaktivna aleja
« Reply #151 on: 10-08-2011, 21:08:15 »
Pa nisu nas nikad ni dobili. Klubovi da, ali reprezentacija ne.

Petronije

• 4
  • 3
« Reply #152 on: 10-08-2011, 22:16:03 »
U pravu si, zaboravio sam. Mogu da zamislim koliko ih to frustrira, ne mogu da nas dobiju ni na nekom bezveznom turniru a kamoli na zvanicnim takmicenjima  xrofl

Karl Rosman

• 4
  • 3
« Reply #153 on: 10-08-2011, 23:38:09 »
Dodao bih jos i uzivanje u prenosu na HRT-u. Prajsles...

Navikli da gube...Srbija-Hrvatska

SIMERIJANAC

• 4
  • 3
« Reply #154 on: 11-08-2011, 08:56:42 »
Svaka čast za majstora koji je ovo postavio pošto naši pajseri uvek isključe signal UTV-a za vreme ovakvih tekmi jer znaju da naši ljudi više vole da slušaju hrvatske komentatore kako plaču nad nesretnom sudbinom njihovih repki nego domaće kojima je zabranjeno da navijaju protiv hrvata.

Shozo Hirono

• 4
  • 3
« Reply #155 on: 11-08-2011, 09:27:40 »
totalno si u pravu. e sad, ako si korisnik sbb-a, provalio sam ili je to slučaj samo kod mene, da ako ti je pušten htv operater bezuspešno pokušava da blokira prijem signala. sve do trenutka promene kanala. kada se nakon šetnje vratiš na htv, on je skremblovan.

znači, ostati na dotičnom kanalu... ili ovi u nišu ne znaju da ga isključe? :)

Boban

• 3
« Reply #156 on: 11-08-2011, 13:03:20 »
Pošto velike sportske događaje prate brojne i skupe reklame, onda ponekad postavljači reklama uslovljavaju da ne bude prenosa iz okruženja da bi svi gledaoci npr. iz Srbije morali da gledaju srpski prenos i srpske reklame, to je pravi razlog što se ograničavaju hrvatski prenosi; važi i obrnuto. Kako bi inače videli 200 reklama za Jelen pivo na HTV-u?

Shozo Hirono

• 4
  • 3
« Reply #157 on: 11-08-2011, 17:13:58 »
jasno je da postoji bezvezni ekonomski razlog, ali postaje mutnije ako se uzme u obzir da većina plaća i kablovskog operatera i reket rts-u.

Albedo 0

• Guest
« Reply #158 on: 11-08-2011, 17:33:09 »
IMA LI GDJE STREAM ZA BASKET?

Shozo Hirono

• 4
  • 3
« Reply #159 on: 11-08-2011, 20:15:32 »
pokušaj ovde.

http://livetv.ru/en/

Petronije

• 4
  • 3
« Reply #160 on: 16-08-2011, 21:48:59 »
Hrvati nas nikad vise nece dobiti u kosarci...

Izbaksuzir'o sam  :P Mada uvek nam ostaju zvanicne utakmice na pravim takmicenjima...

Tex Murphy

• 4
  • 3
    • Radioaktivna aleja
« Reply #161 on: 16-08-2011, 22:22:29 »
Petronije, molim te da se tokom prvenstva uzdržiš od prognoza.

I ja ću probati :evil:

Josephine

• Guest
« Reply #162 on: 16-08-2011, 22:27:17 »
E, jbg, nemam tv...

Edit: ne mogu da verujem da i košarkaše novinari zovu orlovima. Fudbaleri su već dovoljno nisko (s)leteli.

Albedo 0

• Guest
« Reply #163 on: 16-08-2011, 22:59:00 »
Krunoslav Simon u olimpijskom hramu slomio Srbe

Konačno smo i taj teret skinuli s leđa. Kazao je to Krunoslav Simon, naš najbolji strijelac (17 koševa) u uvjerljivoj londonskoj pobjedi Hrvatske nad Srbijom (83:71) odigranoj na predolimpijskom turniru

haha

http://www.vecernji.hr/sport/kosarka/krunoslav-simon-olimpijskom-hramu-slomio-srbe-clanak-319071

SIMERIJANAC

• 4
  • 3
« Reply #164 on: 01-09-2011, 10:42:24 »

SIMERIJANAC

• 4
  • 3
« Reply #165 on: 06-09-2011, 12:37:13 »
 Krstić na tviteru:

Hvala svima na podrsci! Treba znati i izgubiti ovakav mec! Idemo dalje tek sad krece borba! SRBIJA!

Boban

• 3
« Reply #166 on: 06-09-2011, 16:47:53 »
Tradicija kaže da u 90% situacija tim koji pobedi u predtakmičenju gubi od istog tima u razigravanju; naime, gotovo nikada se nije desilo da neko nekoga dobije dvaput na istom takmičenju, osim kada su Ameri u košarci u pitanju i takve neke baš ekstremno jake ekipe. I uvek je bolje biti bolji u kasnijoj fazi takmičenja.

Mica Milovanovic

• 8
  • 3
  • *
« Reply #167 on: 06-09-2011, 17:17:07 »
To i nije bila tako laka situacija kako izgleda. On je, kao i svi mi, očekivao šut Markovića. Nije lako prebaciti se iz ideje o tome kako se skokom dočepati lopte u slučaju promašaja u ideju o šutu sa poludistance...
Mica

Tex Murphy

• 4
  • 3
    • Radioaktivna aleja
« Reply #168 on: 08-09-2011, 20:15:25 »
Tradicija kaže da u 90% situacija tim koji pobedi u predtakmičenju gubi od istog tima u razigravanju; naime, gotovo nikada se nije desilo da neko nekoga dobije dvaput na istom takmičenju, osim kada su Ameri u košarci u pitanju i takve neke baš ekstremno jake ekipe. I uvek je bolje biti bolji u kasnijoj fazi takmičenja.

Tačno, ja sam upravo o tome prije nekoliko sati pisao na jednom drugom forumu. Izgubili smo od Francuske i Litvanije, još da sutra pustimo Špance i titula nam je osigurana.

Tex Murphy

• 4
  • 3
    • Radioaktivna aleja
« Reply #169 on: 09-09-2011, 16:44:33 »
Kao što rekoh!

Albedo 0

• Guest
« Reply #170 on: 09-09-2011, 18:55:16 »
kako su očajni igrali, mislim da ni oni propaliteti od 2003. do 2008. nisu odigrali lošiju utakmicu

SIMERIJANAC

• 4
  • 3
« Reply #171 on: 10-09-2011, 14:56:38 »