Author Topic: 2012  (Read 13897 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

kresha

• 4
  • 3
  • Who ya gonna call?
2012
« on: 16-10-2009, 20:47:45 »
Cuo sam negde da bi smak sveta trebao da se dogodi 2012. godine.
Kog tacno datuma i zasto?
Skromnost je grah prema sebi.

scallop

• 5
  • 3
Re: 2012
« Reply #1 on: 16-10-2009, 21:06:07 »
30. februar
Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience. - Mark Twain.

Ghoul

• 4
  • 3
« Reply #2 on: 16-10-2009, 21:07:44 »
pitaj rolanda emeriha.
on snimio i film o tome.

kresha

• 4
  • 3
  • Who ya gonna call?
« Reply #3 on: 16-10-2009, 21:11:01 »
Tenkju, Gule. :)
Skalope, ja videh 21.12.2012. a ne 30.02.2012.
Nema veze, tenkju Skalope :)

Джон Рейнольдс

• 4
  • 3
  • @
« Reply #4 on: 16-10-2009, 21:25:03 »
Dan posle mog 42. rođendana. 21. 12. 2012.

Ozbiljno se nosim mišlju da napravim žurku ali samo za Sagitaše (bude li ZS postojao 2012. godine), pa da smak dočekamo mamurni.

Sad mi pade na pamet da bi možda ta žurka mogla biti titraj leptirovih krila koji će izazvati nezaustavljivi lanac događaja do konačnog kraha sutradan.
America can't protect you, Allah can't protect you… And the KGB is everywhere.

#Τζούτσε

Le Samourai

• 4
  • 3
« Reply #5 on: 16-10-2009, 21:27:54 »
Ta zhurka bi jamachno zadala coup-de-grace chovechanstvu as we know it.

Джон Рейнольдс

• 4
  • 3
  • @
« Reply #6 on: 16-10-2009, 21:29:55 »
Kako se beše zove SF priča o čoveku koga maze i paze, ispunjavaju mu sve želje, ali ga se i plaše zato što je neki superkompjuter prorekao da će posle njegove smrti nastati smak sveta?
America can't protect you, Allah can't protect you… And the KGB is everywhere.

#Τζούτσε

akhnaton

• Against all
  • 4
  • 3
  • I Walk Alone... and not give a damn...
« Reply #7 on: 16-10-2009, 22:12:57 »
E Kresho, Kresho... Smak sveta za 2012 su zakazali new age  manijaci koji su nepismeno "pročitali" kalendar Maja. :idea:
Tog dana se neće dogoditi ništa. :roll:
Politically Incorrect member of "Snage Haosa i Bezumlja"

ankh Em Maat  since 1973.

kresha

• 4
  • 3
  • Who ya gonna call?
« Reply #8 on: 17-10-2009, 12:27:07 »
Kako nece, valjda pocinje kratkodnevnica :!:

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #9 on: 17-10-2009, 12:30:26 »
Kako se beše zove SF priča o čoveku koga maze i paze, ispunjavaju mu sve želje, ali ga se i plaše zato što je neki superkompjuter prorekao da će posle njegove smrti nastati smak sveta?

The Big Dream, ako se dobro sećam. Monolit... šest?

akhnaton

• Against all
  • 4
  • 3
« Reply #10 on: 17-10-2009, 13:18:04 »
Kako nece, valjda pocinje kratkodnevnica :!:
To da. But this event is common.
 Mislio sam na neobične događaje.

Laylah

• 2
« Reply #11 on: 04-12-2009, 14:47:16 »
Majanska civilizacija je odredila da ce zavretak tamnog razdoblja biti 21. devembra 2012. godine. To ce, u novom "vecitom kalendaru" biti zavrsetak "trinaestog baktuna". U godinama oko 2012., Sunce će na zimski solsticij biti poravnato sa sredistem galaktikog puta. To galakticko srediste nalazi se izmedju sazvezdja Strelca i Skorpiona (Zmijonosa), a drevne Maje su ga smatrale nebeskim "mestom stvaranja", utrobom Velike majke. To poravnanje solsticijskog Sunca i galaktickog sredista dogadja se jednom u 13.000 godina i ekvivalentno je trenucima podneva i ponoći. Poravnanje do kojeg je došlo prije 13.000 godina i koje je bilo odgovorno za Zlatno doba svetlosti ukljucivalo je Sunce letnjeg solsticija i galaktičko središte. Međutim, poravnanje koje koje kulminira u godinama oko 2012. ukljucuje Sunce u zimskom solsticiju, solsticiju smrti i ponovnog rodjenja. Stoga mi sada prolazimo kroz galakticku ponoc.
Za ljudska bica na Zemlji, razdoblje rasta duhovne tame uskoro ce zavrsiti. Proci cemo kriticnu tacku i uci u fazu ulaska prema Zlatnom dobu, kada ce u svetu ponovno zasijati duhovna svetlost i svest. Dolazece galakticko poravnanje je kosmicki dogadjaj koji nas poziva na duhovni rast. Ugradjeno je u bozanski plan i vreme u kojem zivimo oznacava kao vreme izvanredne prilike za razvoj.

Ovo je jedna od teorija. Druga je da je to dan kad ce se dogoditi smak sveta.  :mrgreen:

Nisu samo Maje ukazivale na ovaj datum. Isti datum se predvidja i po Ji Djingu (nastao na suprotnom kraju sveta, u Kini, oko 2000 p.n.e). Takodje, kompjuterski program, koji je devedesetih napravljen u svrhu predvidjanja promena na berzi a kasnije je poceo da prikuplja sve ostale podatke, upozorava bas na ovaj datum. Izmedju ostalog, predvideo je cunami 2004. (ako se ne varam da je te godine bio), i ostala cudesa koja su se desavala..

Ako nekog zanima, moze pogledati dokumentarac na you tube-u : "Doomsday - decoding the past".

Lord Kufer

• 4
  • 3
    • Poems and Essays
« Reply #12 on: 04-12-2009, 14:50:21 »
TimeWave-Zero predviđa maksimalno ubrzanje događaja (u jedinici vremena) tačno na taj datum (sažimanje u jednu tačku) kao i vremensko skraćivanje ciklusa koji normalno postoje u istoriji.

Jonlan

• 4
  • 3
    • Radioaktivna aleja
« Reply #13 on: 04-12-2009, 15:15:54 »
Ugradjeno je u bozanski plan

Aha, a ko je to na zemlji oficijelni tumač božanskih planova?

Laylah

• 2
« Reply #14 on: 04-12-2009, 15:45:29 »
Aha, a ko je to na zemlji oficijelni tumač božanskih planova?

Konkretno u ovom slucaju, to su Maje.  :roll:
(da me ne razumes pogrsno, ja samo govorim kakve sve teorije postoje, ne iznosim svoje pretpostavke, koje po ovom pitanju zapravo i nemam)

A ako neformalno razgovaramo, zahvaljujuci tim "oficijelnim tumacima bozanskih planova" na planeti Zemlji, i onima koji to gutaju i prihvataju bez razmisljanja, ja zdusno navijam da nas zadesi scenarijo iz Te(r)orije 2!  :mrgreen: xyxy

asja

• 4
  • 2
« Reply #15 on: 06-03-2010, 21:19:39 »
pa prosla je dveiljadita - tacno u ponoc, bese li to po nostradamusu, dunsday il je to neka vidovita baba sojka prorekla? - mozda se smak sveta vec i dogodio a da mi to i ne znamo jer smo svi duhovi a 2012. cemo se ponovo uteloviti, konkretno kao maje - pravo u zlatno doba civilizacije!

hellookitty

• 2
« Reply #16 on: 22-04-2010, 00:18:16 »
mislim da od smaka sveta nema nista.moraju da nadju nesto da zamlacuju ljude....

Laylah

• 2
« Reply #17 on: 25-04-2010, 18:29:11 »
mislim da od smaka sveta nema nista.moraju da nadju nesto da zamlacuju ljude....

Ja bila dokona pa jos kopala po netu o ovoj temi  :mrgreen:

Naisla sam na predavanja Iana Lungoldna. Po njemu,  Majanski kalendar je zapravo kalendar svesti a ne kalendar vremena. Tako da izgleda se nista apokalipticno nece desiti  :(

Kog zanima moze da pogleda ovde: http://www.google.com/search?q=Ian+Lungold&hl=en&source=univ&tbs=vid:1&tbo=u&ei=yVfUS-eSGMSoOJT04PwN&sa=X&oi=video_result_group&ct=title&resnum=4&ved=0CC4QqwQwAw

HAL

• 4
  • 3
« Reply #18 on: 25-04-2010, 19:15:00 »
Upravo tako Layah. Želeo bih da dodam kako je 2012 još jedna od prevara i smernica koja služi za zastrašivanje ljudi koja je glavna alatka za uspostavljanje kontrole. Prava promena svesti biće malo kasnije, ali kao i svaki period on se ne dešava odjednom već će biti kulminacije.

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #19 on: 20-10-2010, 10:40:43 »
Prsli smo. Tvrde da smak sveta ipak NIJE za dve godine:

End of the Earth Postponed

It's a good news/bad news situation for believers in the 2012 Mayan apocalypse. The good news is that the Mayan "Long Count" calendar may not end on Dec. 21, 2012 (and, by extension, the world may not end along with it). The bad news for prophecy believers? If the calendar doesn't end in December 2012, no one knows when it actually will - or if it has already.

A new critique, published as a chapter in the new textbook "Calendars and Years II: Astronomy and Time in the Ancient and Medieval World" (Oxbow Books, 2010), argues that the accepted conversions of dates from Mayan to the modern calendar may be off by as much as 50 or 100 years. That would throw the supposed and overhyped 2012 apocalypse off by decades and cast into doubt the dates of historical Mayan events. (The doomsday worries are based on the fact that the Mayan calendar ends in 2012, much as our year ends on Dec. 31.)

The Mayan calendar was converted to today's Gregorian calendar using a calculation called the GMT constant, named for the last initials of three early Mayanist researchers. Much of the work emphasized dates recovered from colonial documents that were written in the Mayan language in the Latin alphabet, according to the chapter's author, Gerardo Aldana, University of California, Santa Barbara professor of Chicana and Chicano Studies.

Later, the GMT constant was bolstered by American linguist and anthropologist Floyd Lounsbury, who used data in the Dresden Codex Venus Table, a Mayan calendar and almanac that charts dates relative to the movements of Venus.

"He took the position that his work removed the last obstacle to fully accepting the GMT constant," Aldana said in a statement. "Others took his work even further, suggesting that he had proven the GMT constant to be correct."

But according to Aldana, Lounsbury's evidence is far from irrefutable.

"If the Venus Table cannot be used to prove the FMT as Lounsbury suggests, its acceptance depends on the reliability of the corroborating data," he said. That historical data, he said, is less reliable than the Table itself, causing the argument for the GMT constant to fall "like a stack of cards."

Aldana doesn't have any answers as to what the correct calendar conversion might be, preferring to focus on why the current interpretation may be wrong. Looks like end-of-the-world theorists may need to find another ancient calendar on which to pin their apocalyptic hopes.

akhnaton

• Against all
  • 4
  • 3
« Reply #20 on: 20-10-2010, 13:06:37 »
Hmmm, 2012, ali ako se to računa od rodjena Hrista.... e pa on je izgleda rođen 4 godine pre nove ere, tako da je 2012 ustvari već prošla..... bila je 2008.-me.....  :idea:

Ygg

• 4
  • 3
« Reply #21 on: 20-10-2010, 16:49:04 »
Misliš da su Maje znale kad je rođen Isus? :mrgreen:
"I am the end of Chaos, and of Order, depending upon how you view me. I mark a division. Beyond me other rules apply."

akhnaton

• Against all
  • 4
  • 3
« Reply #22 on: 20-10-2010, 20:48:59 »
Misliš da su Maje znale kad je rođen Isus? :mrgreen:

Ma kakvi... nego su ovi "naučnici", izračunali da se Majanski kalendar završava 2012. Ali 2012 po našem računanju vremena - našoj zapadnjačkoj hronologiji.  :twisted:

mac

• 3
    • http://www.facebook.com/mihajlo.cvetanovic
« Reply #23 on: 21-10-2010, 00:15:00 »
21. decembra 2012 se pada prvi dan 14. baktuna. Pošto baktun traje otprilike 400 godina, onda je to neka vrsta super-nove godine. Maje bi pola godine slavile taj događaj, a ovi naši hrišćani jedva dočekaše da nas zaplaše još jednom kataklizmom.

Lord Kufer

• 4
  • 3
    • Poems and Essays
« Reply #24 on: 21-10-2010, 15:29:42 »
Maje su i sami bili živa kataklizma.

Jonlan

• 4
  • 3
    • Radioaktivna aleja
« Reply #25 on: 29-10-2010, 00:50:28 »
Kataklizma... komunizma.

akhnaton

• Against all
  • 4
  • 3
« Reply #26 on: 29-10-2010, 18:48:54 »
Kataklizma... komunizma.
Preko zajmova, kredita i raznih satelita, permanento blate ugled druga tita.... :?:

nickname

• 4
  • 2
« Reply #27 on: 29-10-2010, 21:30:27 »
Radim u jednom lancu kladionica. Jeste da sam u IT ali je do mene došao "tiket godine" koji smo primili. Glasi "smak sveta će biti 21.12.2012", ulog par stotina dinara, kvota par stotina ili tako nešto.

Svi su pitali naravno "pa kako je idiot mislio da pokupi pare ako mu prođe tiket?" :D

Plottz

• 4
  • 3
  • better late than never
« Reply #28 on: 29-10-2010, 22:02:08 »
Ma `beš  pare,važno je da tiket dobija!
subota 14

Plut

• 4
  • 3
  • Šetajuća žuta antena
« Reply #29 on: 03-03-2011, 16:22:13 »
Jedan od najpismenijih iz plemena Maja, kleše u kamenu ploču
proročanstvo koje je vrač ranije izgovorio.
Odjednom nestane materijala za klesanje, te on ode kod vrača da ga pita šta sad da radi.

"Upravo mi nestalo kamenih ploča i ne mogu da nastavim. Šta ću sad?"

"A dokle si stigao?"

"Do 2012."

"Auuu, kako će da se istripujuuuuu...."

Loni

• 4
  • 3
  • Mejnstrim Paša
« Reply #30 on: 30-10-2011, 16:16:33 »
Izvesni Švabo - Diter Brers ima svoju teoriju o 2012.

Po njemu evolucija dolazi u naglim naletima, a ne postepeno kao što većina misli.

S dolaskom velikih problema - ledenog doba ili oluje sa sunca (to nas navodno čeka '12) svima se toliko izmeni DNK (odbranbeni mehanizam) da postaju nove vrste.
Zapravo neki ostaju isti, a neki kreću korak napred u evoluciji.

Po toj teoriji neki ljudi će 2012. postati nova vrsta. Nekakav Homo Superior.
A neki majmuni Homo Sapiensi valjda.  :roll:

Melkor

• 5
  • 3
« Reply #31 on: 11-03-2012, 05:38:18 »
"Realism is a literary technique no longer adequate for the purpose of representing reality."

Son of Man

• 4
  • 3
  • See ya in Bambiland...
« Reply #32 on: 29-11-2012, 12:34:01 »
Evo mog jutrošnjeg teksta sa bloga:

21. decembar 2012. - Šta će biti s kućom?

Što se tiče ovih napisa po novinama gde se najavljuje smak sveta i plaši moja baba, koja me svaki dan zove da je tešim, primoran sam da se oglasim povodom te euforije zvane 21.12.2012. Dakle, to što sam u poslednja 2-3 meseca pročito i čuo po televizijama je blago rečeno komedija, jer kao nosilac ordena za najviše odgledanih dokumentaraca u Srbiji a i šire (orden naravno odbio da primim jer je državni), pogledao sam i jedno 15-ak na temu 2012. iz raznih perioda, od kraja 90-ih pa do danas, a o nekima sam i pisao na blogu, te se osećam i te kako prozvanim.

Pošto realno nema šanse da znamo šta oće il' se neće dogoditi za manje od mesec dana, odlučio sam da dam mašti na volju, i da bukvlno prihvatim neke činjenice iz majanskog kalendara, Nostradamusovih proročanstava, ali i svih ostalih kultura i civilizacija koje su predviđale slična dešavanja, te sam tako uspostavio par teorija za koje tvrdim da ih se niko do sad nije dosetio.

Krenimo od glavne te fore sa smakom sveta. Da se razumemo, i pored moje i ne samo moje duboko ukorenjene želje da se to nekako ipak na mišiće dogodi, da sve ode u pičku materinu, nažalost ništa od toga, naime tog dana kao što znamo je zimski solsticij, najkraći dan u godini, ali sunce po prvi put posle 13.000 godina izlazi tačno u ravni sa našom galaksijom Mlečni Put, te se to naziva i galaktičko poravnanje. E sad, neki stručnjaci tvrde da je zapravo taj datum samo početak kraja, i da će zapravo 2013. biti žešće zajebana godina. Drugi opet tvrde, a što deluje i kao najpozitivnija teorija, koju bi svako mogo da prihvati, da je to zapravo šansa data ljudskoj rasi da se dozove pameti, da batali naftu i ta sranja, da se spusti malo više na zemlju, da se vrati prirodi, jer jedino je tako opstanak Planete Zemlje moguć. I to nije nikakav ultimatum dat od tamo nekog boga, no direktno od Planete Zemlje koja je ugrožena i kojoj je više pun kurac naših sranja. Dakle, il' ćete da se smirite il' vas neće biti, to je poruka.

Znači, imamo te tri opcije, prva smak sveta koju smesta odbacujem, druga početak kraja, koja je jako zanimljiva, i treća nova šansa koja onako najumirujuće zvuči, jer bi u tom slučaju morali da napustimo gradove, te se nastanimo po selima gde bi živeli na nivou 19. veka i slično. Svaki survivalista se naravno raduje ovoj opciji jer to je taj nedosanjani san, gomila oružja, bašte za hranu, podrumi puni konzervi za nedajbože, i mir u glavi pošto dušu, razume se, nemamo.

No, ja sam mu ga baš dao po razmišljanju tokom dugih neprospavanih noći, uz svetlost petrolejke, i došao do nekih zaključaka koje su ovi stručnjaci može biti zanemarili. Jer šta, uzmimo taj kalendar Maja kao najrelevantniji za ovu priču. Šta se dešava sa tim kalendarom? On teče tako hiljadama godina i onda odjedared stane, ko da čitaš knjigu i na pola kraj, tj. nema kraja nego prazne stranice. Šta to mož' da označava? Pa kraj vremena logično, ali šta je kraj vremena, kako do toga može da dođe? E, tu je fora, ima dve opcije, ili da u trenutku nestanu svi ljudi sa planete zemlje a sve u smislu jer vreme bez nas realno ne postoji, mi ga merimo i drkamo taj kurac, a životinje su slobodne jer nemaju tih problema i muka. Eto, što ja mora da znam da imam 35 godina, i da mi je došlo kranje vreme, zabole me baš kurac, bio sam dete i ostaću dete, i čiča Čarli je to možda najbolje rešio ukidanjem svake vrste satova na Spahn ranču '68, a i ko je uzimao LSD u svrhu samospoznaje to takođe vrlo dobro zna.

Drugi trip kako se može ukinuti vreme se tiče Big Bang teorije koja se naslanja na Ajnštajnovu teoriju relativiteta, dakle prostor i vreme. Ako prihvatimo tu teoriju i ako se setimo da je posle nije nastala i Big Crunch teorija u kojoj univezum dostiže svoj vrhunac naduvavanja u jednom trenutku, i počinje da se izduvava sve do one početne tačke Velikog Praska, e baš taj trenutak, kada univerum prestane da se širi označava se kao kraj vremena kakvog ga mi poznajemo, i sve kreće da se dešava unazad, dakle živimo svoje živote unazad, ali naravno, mi to ne provaljujemo, jer to je ko kad pustiš film unazad, oni glumci pojma nemaju da se bilo šta promenilo. E, to vam je jedna od tih mojih teorija ali više zvuči malo onako too much, te možda i nije baš zanimljiva, jer ako je naš univerum nastao navodno pre otprilike 13 milijardi godina i ako se od tad širi, malo je verovatno da će baš sad da presahne. Stoga se ja uvek vraćam na taj kalendar Maja, jer da su Maje htele da prikažu smak sveta i slično, oni bi to uradili, ne bi nas ostavili ovako na cedilu, da sami u svojoj zatucanosti sve to tumačimo.

Naravno, postoji na kraju i ova masovno prihvaćena teorija da navodno nije dobro protumačen majanski kalendar, i da se ama baš ništa neće desiti nit' promeniti tog dana, što je, ja sam uveren, najgora kombinacija, jer onda sledi lagani užas, znači ekomonske krize, neredi, ratovi, globalno zagrevanje, zemljotresi, a da niko od ovih svetskih glavešina neće ni prstom mrdnuti da to spreči jer je njima i njihovoj sviti, obrni okreni, vazda dobro. Doduše sve opisano se i sad dešava tako da je to njihovo sranje već poodavno počelo, a šta je nama činiti, ja to sad zaista ne mogu da vam kažem, stoga sačekajmo taj 21. decembar, proslavimo 30 godina od ritualnog samoubistva jednog od prvih avatara apokalipse, Tomaža Hostnika, pa ćemo posle lagano.

Barbarin

• 4
  • 3
« Reply #33 on: 29-11-2012, 18:51:38 »
Drugi opet tvrde, a što deluje i kao najpozitivnija teorija, koju bi svako mogo da prihvati, da je to zapravo šansa data ljudskoj rasi da se dozove pameti, da batali naftu i ta sranja, da se spusti malo više na zemlju, da se vrati prirodi, jer jedino je tako opstanak Planete Zemlje moguć. I to nije nikakav ultimatum dat od tamo nekog boga, no direktno od Planete Zemlje koja je ugrožena i kojoj je više pun kurac naših sranja. Dakle, il' ćete da se smirite il' vas neće biti, to je poruka.

S ovim delom se slažem, samo pitanje da le ćeš baš biti tog datuma, ili pak malo kasnije, al vreme je da se probudimo.
Jeremy Clarkson:
"After an overnight flight back to London, I find myself wondering once again if babies should travel with the baggage"

Barbarin

• 4
  • 3
« Reply #34 on: 29-11-2012, 19:50:06 »
Jeremy Clarkson:
"After an overnight flight back to London, I find myself wondering once again if babies should travel with the baggage"

Son of Man

• 4
  • 3
  • See ya in Bambiland...
« Reply #35 on: 30-11-2012, 02:31:02 »
Haha, koji kraljevi.  :!: :-|

džin tonik

• 4
  • 3
« Reply #36 on: 15-04-2015, 14:03:40 »
hm, imamo li neki novi datum?

ALEKSIJE D.

• 3
« Reply #37 on: 15-04-2015, 14:37:31 »
Kvantna fizika nas uči da se to dešava svaki tren.
Dakle, novi datum: sjutra.

džin tonik

• 4
  • 3
« Reply #38 on: 15-04-2015, 14:50:25 »
sjutra? a zasto? konacno se prezimilo, lijepo vrijeme... :(

Cuo sam negde da bi smak sveta trebao da se dogodi 2012. godine.
Kog tacno datuma i zasto?

ALEKSIJE D.

• 3
« Reply #39 on: 15-04-2015, 15:52:37 »
Moguće kako je prošla zima i da je lepo vreme u Dojčland.
Kod nas je svaki dan - smak sveta.
Samo uključiš tv i oni to objave. Trebalo bi da čekaš proleče ovde. Čudo živo kako pada sneg, tuče kiša i sve propada.
Dakle, paralelni univerzum.
"I sutra ima da nam bude još gore i još gore ima da izgledamo..."

džin tonik

• 4
  • 3
« Reply #40 on: 15-04-2015, 16:02:02 »
ah, pitam jer mi z'balkan ostajemo svjetski ljudi gdje god. od toga se ne moze, eno opisah u "istoriji, drustvu..."