Author Topic: Najkul scene iz filmova i serija  (Read 2980 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Jonlan

• 4
  • 3
    • Radioaktivna aleja
Najkul scene iz filmova i serija
« on: 10-11-2009, 02:48:08 »
Dakle, suprotno od prethodnog topika. Ovo su obično scene sa nekim ultradobrim one-linerom, kad pomislite "E svaka ti čast, jesi faca!", ali bez trunke ironije ili na neki drugi način signifikantne scene
Npr. Snejk Pliskin i "President of what?" replika iz ESCAPE FROM NEW YORK.
Zatim, isti lik, isključivanje struje na kraju ESCAPE FROM LA (pričajte šta god hoćete o tom filmu, ali kraj tog filma jednostavno hladi sve oko sebe svojim kulnesom)
Američki vojnici gaze preko američke zastave u SOLDIER BLUE (ovo naravno nije isti tip scene kao ove gore, ali je fantastično moćna na jedan vrlo ozbiljan način)
The Dude piše ček za devedeset (ili koliko već bijaše) centi u BIG LEBOWSKI
Prosipanje pepela u istom filmu
Idi prosipa pepeo Marte Huber u lice Suzan nakon što sazna da joj je ova spalila kuću u seriji DESPERATE HOUSEWIVES
I tako dalje, dodajte svoje favorite (važno: NE računa se EVIL DEAD trilogija, jer bi skoro svaka scena odatle odgovarala ovoj temi)

Le Samourai

• 4
  • 3
Re: Najkul scene iz filmova i serija
« Reply #1 on: 10-11-2009, 03:05:49 »
Kako, Harve, chovek ozbiljno da te shvati, kada cenish i poshtujesh Desperate Housewives?

Will-O'-The-Wisp

• 3
  • Teoretičar Ostrogotike
« Reply #2 on: 10-11-2009, 03:09:19 »
Mislim da ne može bolje i kulje od ovoga:

The Wire - McNulty and Bunk, the famous crime scene

P.S. U čemu je problem sa Desperate Housewives? Em što je u fenomenalna na svakom zamislivom nivou, em što je trenutno, s obzirom na broj sezona, kvalitativno najkonzistentnija serija (bar kad su major networks u pitanju).
"A life, Jimmy, you know what that is? It's the shit that happens while you're waiting for moments that never come."
– Lester Freamon (The Wire)

Jonlan

• 4
  • 3
    • Radioaktivna aleja
« Reply #3 on: 10-11-2009, 03:12:18 »
U čemu je problem sa Desperate Housewives?

To se i ja pitam. Fantastična mješavina humora, drame i misterije, sa sjajnim likovima. Doduše, ja sam tek na početku druge sezone, ali vrlo mi je drago ako su i nakon šest sezona konzistentni.

Will-O'-The-Wisp

• 3
  • Teoretičar Ostrogotike
« Reply #4 on: 10-11-2009, 03:22:51 »
Sezona 2 je najslabija, ali daleko je od loše. Sinoć su, nakon i-ha-haaa, imali baš lošu epizodu. No, u svakoj sezoni ima kukolja, ali nijedna ne igra ispod jake 4-ke. Nije nimalo lako održati taj nivo kvaliteta tokom 6 serijala, ali Marc Cherryju & co. to tako lako polazi za rukom.
"A life, Jimmy, you know what that is? It's the shit that happens while you're waiting for moments that never come."

Le Samourai

• 4
  • 3
« Reply #5 on: 10-11-2009, 03:23:05 »
Krenuli su, admittedly, dobro, ali sve posle prve sezone je teshka sapunjara bez ikakvog ironijskog otklona koji je postojao u prvoj sezoni. By now, ja uopshte ne kontam kako neko ko nije domacica, klinka i/ili gej uopshte mozhe da tolerishe tu specifichnu 'peglam-i-levim-okom-gledam' vrstu kempa.

Will-O'-The-Wisp

• 3
  • Teoretičar Ostrogotike
« Reply #6 on: 10-11-2009, 03:31:18 »
Ne znam, možda ja pronalazim ironiju tamo gdje je nema, ali stoji - bar u mom malom dementnom svijetu - da je ovo jedan jako inteligentan, dobronamjerno zloban i zabavan žanrovski melting pot.

Le Samourai

• 4
  • 3
« Reply #7 on: 10-11-2009, 03:33:46 »
Ja bih se slozhio da sve to stoji za pochetak serije, ali se sve to, za moj ukus, strashno vulgarizovalo shto je vishe odmicalo.

Mada, poslednje sezone sam gledao vishe nego sporadichno - moguce je da se neshto poboljshalo; ne bih da govorim napamet.

Milosh

• 5
  • 3
« Reply #8 on: 10-11-2009, 03:47:27 »
Zatim, isti lik, isključivanje struje na kraju ESCAPE FROM LA (pričajte šta god hoćete o tom filmu, ali kraj tog filma jednostavno hladi sve oko sebe svojim kulnesom)

Welcome to the human race.

8-)
"Ernest Hemingway once wrote: "The world is a fine place and worth fighting for." I agree with the second part."

http://milosh.mojblog.rs/

Джон Рейнольдс

• 4
  • 3
  • @
« Reply #9 on: 10-11-2009, 11:00:21 »
"Shit, man ... I'm a natural born killer."
America can't protect you, Allah can't protect you… And the KGB is everywhere.

#Τζούτσε

Shozo Hirono

• 4
  • 3
    • http://www.myspace.com/plan9soundsystem
« Reply #10 on: 10-11-2009, 12:46:26 »
quotes from Cop:

Lloyd Hopkins: I hear West Hollywood's a faggot sewer.

Lloyd Hopkins: Well, there's some good and there's some bad news. The good news is you're right - I'm a cop and I've gotta take you in. The bad news is I've been suspended and I don't give a fuck.

Shozo Hirono

• 4
  • 3
    • http://www.myspace.com/plan9soundsystem
« Reply #11 on: 10-11-2009, 12:47:48 »
Dirty Harry

Harry Callahan: I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: Do I feel lucky? Well, do ya, punk?

Pinhead

• 1
« Reply #12 on: 10-11-2009, 19:14:30 »
Army of Darkness

Duke Henry: You're not one of my vassals... who are you?
Ash: Who wants to know?
Duke Henry: I am Henry the Red. Duke of Shale, Lord of the Northlands and leader of its peoples.
Ash: Well hello Mister Fancypants. Well, I've got news for you pal, you ain't leadin' but two things: Jack and shit... and Jack just left town.  :|

Jonlan

• 4
  • 3
    • Radioaktivna aleja
« Reply #13 on: 10-11-2009, 19:27:13 »
Da citiram samog sebe:

važno: NE računa se EVIL DEAD trilogija, jer bi skoro svaka scena odatle odgovarala ovoj temi

Pinhead

• 1
« Reply #14 on: 10-11-2009, 19:52:18 »
Da citiram samog sebe:

važno: NE računa se EVIL DEAD trilogija, jer bi skoro svaka scena odatle odgovarala ovoj temi
Pih, sorry, ne videh, ček, ček sad će ispravak...

Pinhead

• 1
« Reply #15 on: 10-11-2009, 19:59:02 »
The Silence of the Lambs
Hannibal Lecter: A census taker once tried to test me. I ate his liver with some fava beans and a nice chianti. Sssss!

Hannibal Lecter: [on telephone] I do wish we could chat longer, but... I'm having an old friend for dinner. Bye.

Jonlan

• 4
  • 3
    • Radioaktivna aleja
« Reply #16 on: 11-11-2009, 00:31:01 »
Pinhede, otkud tebi samo jedan post kad imaš više postova?

Elem, još dvije dosta slične scene iz dva različita filma:

THE AIR UP THERE - Kevin Bejkon glumi košarkaškog trenera koji ide u neko zabačeno selo u Africi ne bi li pronašao nekog allegedly fenomenalnog tamnoputog igrača. Na početku filma u njegov tim dolazi nekakva velika zvijezda, nadobudni klinac koji se odmah posvađa sa njim i krene da ga vrijeđa. Ondak njih dvojica odigraju partiju basketa 1 na 1 i Kevin ga razvali ko budalu.

SHINE - Džefri Raš ulazi u nekakav bar i oće da svira klavir. Publika mu se podsmijeva ali ondak on onakav sav nikakav spiči Bumbarov let, praćen zapanjenim pogledima nevjernih Toma.

Ygg

• 4
  • 3
« Reply #17 on: 11-11-2009, 00:51:49 »
Neko je povadio najbolje scene iz De Palminog Femme Fatale i okačio na jutjub. Prosto mi je toplo oko srca dok to gledam. :!:

Sjetimo se samo scene u kojoj Rebecca Romijn-Stamos kaže: You don't have to lick my ass. Just fuck me! Jedna od najboljih filmskih replika ever!

YouTube - Broadcast Yourself.

Ignorišite muziku u pozadini, neka bezvezna "pjesma" je u pitanju.
"I am the end of Chaos, and of Order, depending upon how you view me. I mark a division. Beyond me other rules apply."

Savajat Erp

• gospodar izgubljenog vremena
  • 4
  • 3
« Reply #18 on: 11-11-2009, 01:21:15 »
Мени је једна од јачих сцена икад(а то сам већ помињао на топику о репризирању филмова) је из True Romance када причају Кристфер Вокен, као сицилијански кримос, који изваљује лажове и Денис Хопер, као Слејтеров ћале, бивши пандур! xcheers
Niste mi verovali da ću da pucam?!
ZAŠTO MI NISTE VEROVALI?!!!!

Jonlan

• 4
  • 3
    • Radioaktivna aleja
« Reply #19 on: 11-11-2009, 01:31:21 »
Za razliku od Plezentvila koji je čitav u onoj drugoj kategoriji, DROWNING MONA upada ovde. Film obiluje fantastičnim replikama i blesavim likovima, a izdvojio bih scenu kad William Fichtner (ne znam zašto niko neće da prizna da je to jedan od najvećih živih glumaca) i njegov sin tauntuju Kejsija Afleka koji je došao da izjavi saučešće. Časte ga komplimentima tipa "Kissass!", "Make sure you wear those ass-kissing shoes!", "Oops, don't kiss the dog's ass!" i tako dalje.
A da i ne spominjem shit salad scenu...

godclone

• 4
  • 2
« Reply #20 on: 11-11-2009, 02:22:38 »

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #21 on: 11-11-2009, 10:42:59 »
Мени је једна од јачих сцена икад(а то сам већ помињао на топику о репризирању филмова) је из True Romance када причају Кристфер Вокен, као сицилијански кримос, који изваљује лажове и Денис Хопер, као Слејтеров ћале, бивши пандур! xcheers

Jeste, ta scena je čist Tarantino genije, koga ni Tony Scott nije uspeo da mnogo razvodnji

True Romance - Sicilians

Savajat Erp

• gospodar izgubljenog vremena
  • 4
  • 3
« Reply #22 on: 11-11-2009, 14:25:26 »
Za razliku od Plezentvila koji je čitav u onoj drugoj kategoriji, DROWNING MONA upada ovde. Film obiluje fantastičnim replikama i blesavim likovima, a izdvojio bih scenu kad William Fichtner (ne znam zašto niko neće da prizna da je to jedan od najvećih živih glumaca) i njegov sin tauntuju Kejsija Afleka koji je došao da izjavi saučešće. Časte ga komplimentima tipa "Kissass!", "Make sure you wear those ass-kissing shoes!", "Oops, don't kiss the dog's ass!" i tako dalje.
A da i ne spominjem shit salad scenu...

Има ту исто добра сцена када она два лика, ваљда су неки баштовани, возе кола, и један каже нешто као:
-Човече, каква риба!
А други:
-Шта?! Па тек је напунила 13 година!!
-Коначно!!

Слабо ми иде цитирање, али знам да сам се клиберио тад...волим дебилни хумор, па то ти је!
Niste mi verovali da ću da pucam?!
ZAŠTO MI NISTE VEROVALI?!!!!

Pinhead

• 1
« Reply #23 on: 11-11-2009, 20:57:50 »
Pinhede, otkud tebi samo jedan post kad imaš više postova?

Elem, još dvije dosta slične scene iz dva različita filma:

THE AIR UP THERE - Kevin Bejkon glumi košarkaškog trenera koji ide u neko zabačeno selo u Africi ne bi li pronašao nekog allegedly fenomenalnog tamnoputog igrača. Na početku filma u njegov tim dolazi nekakva velika zvijezda, nadobudni klinac koji se odmah posvađa sa njim i krene da ga vrijeđa. Ondak njih dvojica odigraju partiju basketa 1 na 1 i Kevin ga razvali ko budalu.

SHINE - Džefri Raš ulazi u nekakav bar i oće da svira klavir. Publika mu se podsmijeva ali ondak on onakav sav nikakav spiči Bumbarov let, praćen zapanjenim pogledima nevjernih Toma.
Nidje veze Harv, ali pusti to... Evo jedan za tebe

Apocalypse Now
Kilgore: Napalm, son. Nothing in the world smells like that.
[kneels]
Kilgore: I love the smell of napalm in the morning. You know, one time we had a hill bombed, for 12 hours. When it was all over, I walked up. We didn't find one of 'em, not one stinkin' dink body. The smell, you know that gasoline smell, the whole hill. Smelled
like... victory. Someday this war's gonna end...

kresha

• 4
  • 3
  • Who ya gonna call?
« Reply #24 on: 11-11-2009, 21:14:03 »
Mislim da ne može bolje i kulje od ovoga:

The Wire - McNulty and Bunk, the famous crime scene

P.S. U čemu je problem sa Desperate Housewives? Em što je u fenomenalna na svakom zamislivom nivou, em što je trenutno, s obzirom na broj sezona, kvalitativno najkonzistentnija serija (bar kad su major networks u pitanju).

Ja, kome je i najveći šit, poput Greys anatomy, ally mcbeal i sl. , odličan, smatram ovu seriju užasnom. Ali baš užasnom.
Skromnost je grah prema sebi.

Jonlan

• 4
  • 3
    • Radioaktivna aleja
« Reply #25 on: 11-11-2009, 21:54:52 »
Pa možda to i ide jedno s drugim :-)

shrike

• 4
  • 3
« Reply #26 on: 12-11-2009, 11:49:28 »
Ima ona scena iz The Wild Bunch:

Pike Bishop: Let's go!
Lyle Gorch: Why the hell not?

...i onda uz bubnjanje ratnih doboša prošetaju do mesta poslednjeg obračuna.
"This is the worst kind of discrimination. The kind against me!"

Alexdelarge

• 4
  • 3
  • Enfant terrible
« Reply #27 on: 13-11-2009, 00:11:42 »
moj se postupak čitanja sastoji u visokoobdarenom prelistavanju.

srpski film je remek-delo koje treba da dobije sve prve nagrade.

zakk

• Očigledan slučaj RASTROJSTVA!
  • 3
    • IP Tardis
« Reply #28 on: 13-11-2009, 21:02:01 »
Life: previše ima tih kul scena, al u poslednjoj epizodi, scenu kad Čarli ubije Romana sam vraćao sedamnaest puta jer nisam poverovao da se to desilo...
Why shouldn't things be largely absurd, futile, and transitory? They are so, and we are so, and they and we go very well together.

Melkor

• 5
  • 3
« Reply #29 on: 14-11-2009, 13:12:44 »
Nazalost, nisam uspeo da nadjem u jednom komadu, dakle kraj 1. i pocetak 2. clipa... u jako teskom izboru iz ovog filma :!:

Kelly's Heroes part 15

Kelly's Heroes part 16
"Realism is a literary technique no longer adequate for the purpose of representing reality."