Author Topic: Fer plej u fudbalu ??  (Read 9201 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Doomdark

• 4
  • 3
    • Radioaktivna aleja
Re: Fer plej u fudbalu ??
« Reply #50 on: 30-11-2009, 19:33:54 »
Platini je smrad.

Cornelius

• 5
  • 3
« Reply #51 on: 02-12-2009, 11:06:29 »
Platini ima pravo. Uvodjenje video snimka bi od fudbala napravilo dosadnu utakmicu od više sati, jer bi sve moralo neprekidno da se zaustavlja i da se gleda. Ide se ka drugom rešenju, a to je da se doda linijski sudija iza svakog gola. Tako će se pokriti više nego danas, a neće se usporiti ritam utakmice. Odluka će biti donesena za nekoliko meseci i sistem će, možda, biti primenjen u Južnoj Africi.
Je n'ai aucune confiance dans la justice, même si cette justice est faite par moi.

Eriops

• 4
  • 3
« Reply #52 on: 02-12-2009, 17:17:01 »
Samo se plasim da ce i te sudije imati problema s vidom  :).
Elektonika je pouzdanija- ljudima nije verovati, narocito tamo gde se obrce veliki novac, kao u fudbalu.

morbius

• 4
  • 2
    • http://www.morbius.dzaba.com
« Reply #53 on: 02-12-2009, 17:40:29 »
Platini ima pravo. Uvodjenje video snimka bi od fudbala napravilo dosadnu utakmicu od više sati, jer bi sve moralo neprekidno da se zaustavlja i da se gleda.

Ne mora sve, dovoljno je samo golovi i penali da se provere, ne bi trajalo dugo i to bi radile posebne sudije za monitorima za vreme u kojem pobednički tim slavi ili oštećeni tim protestuje.

Da li recimo znaš da sudije pogrešno procene pri jednoj od četiri ofsajd situacije? S obzirom da je fudbal igra sa malo peona i da se iz mogućih ofsajd situacija da najviše golova, nije teško zamisliti koliki ogroman broj utakmica je odlučen sudijskim greškama.
Why me?

Eriops

• 4
  • 3
« Reply #54 on: 04-02-2010, 11:25:29 »
Malo of topika, ali da ne otvaramo novu temu, vezano je za sinoćnji meč košarke, Partizan-Barselona, i ono famozno desetominutno većanje na kraju. Pobeda je pripala ipak Partizanu, a Barselona će izgleda uputiti žalbu. Malo mi je hinjski da klub sa tolikim budzetom pokušava doći do pobede van terena. Videćemo da li će ovog puta stvar završiti na štetu siromašnih klubova..
Na više foruma su se citirala košarkaška pravila, u vezi izlaska lopte iz obruča, ni meni samom više nije jasno. Ako ste gledali, šta mislite- je li pobeda čista ?

Doomdark

• 4
  • 3
    • Radioaktivna aleja
« Reply #55 on: 04-02-2010, 13:37:04 »
Čista ko suza. Loptu niko nije izbacio iz obruča, sama je izašla. Pitanje je jedino bilo da li je lik što je na kraju krknuo loptu dirao obruč, a nije.
U svakom slučaju prija što smo krknuli Špance već drugi put za dva dana.

EKSTREMISTA

• 4
  • 3
« Reply #56 on: 04-02-2010, 13:39:53 »
Ne volim Duleta Zgembu Vujoševića i nisam Grobar, ali pobeda je čista.
Lepo se videlo da je lopta izašla van obruča i tek tad je Roberts dodirnuo tako da nije bilo kršenja pravila.
Barselona je inače sramotno sinoć odigrala i Partizan je morao da dobije još u regularnom toku.
Зло се трпи због страха од још горег зла,стога пук гунђа,али најчешће немушто.И трпи батине.

Лутајући Бокељ

cutter

• 4
  • 3
« Reply #57 on: 06-02-2010, 15:33:03 »
Ne vjerujem da ce biti kaznjavanja Anrija, vec ce biti kaznjen sudija s odredjenim periodom zabrane sudjenja ili nesto slicno. Zbog toga je i stavljen manje poznat sudija koji je mogao biti zrtvovan zarad plasiranja Francuske, sto ce donijeti mnogo vecu lovu nego da je Irska prosla.
Jebi ga.

Proročki.

http://soccernet.espn.go.com/world-cup/story/_/id/737262/ce/uk/

Finals spot for Swede
Henry handball ref Hansson selected for World Cup
February 6, 2010
Email Print Share
By Soccernet staff

Swedish referee Martin Hansson, who missed France's controversial handball during the qualifying play-off against the Republic of Ireland, has been selected in the group of 30 elite referees who will be officiating at the World Cup in South Africa.

Martin Hansson
GettyImagesMartin Hansson: Missed Thierry Henry's infamous handball.

Hansson missed Thierry Henry's double handball in the build-up to France's equalising goal against the Irish which allowed France to qualify for South Africa 2-1 on aggregate.

The Swede was widely condemned for his failure to spot the infringement and the 38-year-old subsequently admitted his error and apologised for it.

However, Fredrik Nilsson, Hansson's assistant who missed both the handball and the offside that preceded it, will not be going to the finals.

According to the Irish Times, FIFA had decided on the 30-man shortlist based on the referees' long-term results and performances rather than on one-off games. But the same paper had suggested that Hansson had made a series of errors as well.

The 30 referees are made up of 10 from Europe, six from South America, four from the Asian, African and Concacaf confederations and two from New Zealand. Each official has his team of two assistants who have worked with him consistently over the last two years.

Petronije

• 4
  • 3
« Reply #59 on: 19-01-2012, 22:33:30 »
Šta očekivati od tima koji za trenera ima Portugalca koji drži još četiri istih u prvoj postavi od kojih samo jedan zna nešto a i on se usere kad je gusto? Portugalci su najveći cigani međ´ sportistima. Mada ni Hrvati nisu daleko.-..

Vaterpolo Srbija - Hrvatska 15-12 Udarac dobuda, reakcija klupe i Filipa Filipovica
Crvena zvezda je Srbija, što je rekao Aleksandar Vučić, koji ne krije da je navijač Crvene zvezde... Rekao mi je, Terza, kad je jaka Zvezda, jaka je i Srbija!

ex pistol

• 2
« Reply #60 on: 17-02-2012, 03:38:18 »
Finale Kupa Afričkih Nacija i trenutak kada se pozdravljaju golmani pošto je prethodno zambijski golman dao penal kolegi. Neprocenjiv momenat, ko je gledao zna o čemu pričam..

Petronije

• 4
  • 3
« Reply #61 on: 17-02-2012, 11:24:07 »
Gledao sam, i meni je bio zanimljiv taj trenutak.
Crvena zvezda je Srbija, što je rekao Aleksandar Vučić, koji ne krije da je navijač Crvene zvezde... Rekao mi je, Terza, kad je jaka Zvezda, jaka je i Srbija!

shrike

• 4
  • 3
« Reply #62 on: 17-03-2012, 12:49:32 »
Na utakmici italijanske niže lige između Termolija i Toresa dogodio se nesvakidašnji slučaj u kojem su se igrači oba tima na neki način urotili protiv sudije.

Termoli je pobedio sa 1:0 a imao je priliku i da ubedljivije pobedi, da je njihov napadač želeo da bolje izvede jedanaesterac.
Naime, glavni sudija meča je kod jedne sumnjive situacije procenio da je reč o najstrožoj kazni, što je iznenadilo fudbalere oba tima.
Golman Toresa je posle dobijenog žutog kartona odbio da brani penal tako što je prekrštenih ruku nepomično stajao na gol-liniji.
Videvši kuda vodi ova scena, i igrač protivničke ekipe je opušteno prišao lopti poslavši je što dalje od gola.

Fair play! Vittorio Esposito (Termoli) intentional missed penalty (March 16th, 2012)
"This is the worst kind of discrimination. The kind against me!"

Albedo 0

• Guest
« Reply #63 on: 24-03-2014, 00:15:09 »
mrzim Barselonu ali ovo je kosmička pravda

Petronije

• 4
  • 3
« Reply #64 on: 24-03-2014, 09:21:29 »
Ko je ovaj sto lezi? Jel si gledao klasiko? Sudiju u aps.

Petronije

• 4
  • 3
« Reply #65 on: 24-03-2014, 09:34:18 »
Skapirao sam, Pepe, posle drugog gola Barse. Gazi !!!

Albedo 0

• Guest
« Reply #66 on: 24-03-2014, 13:11:25 »
Pepe je hahahah ubiše mesara napokon

inače, sudija je lud, on pravi penal nije svirao, npr faul nad Neimarom, pa je onda mora da izmišlja neki faul da nadoknadi Barsi, pa onda i da vrati još jedan jer je Realu svirao penal za faul izvan šesnaesterca

ludilo, mislim svi se gotovo slažu da je namešteno da bi prvenstvo bilo zanimljivije, jer remi bi i dalje držao Real na vrhu

sad će biti klanja, odlučujuća je Barsa-Atletiko, ostali derbiji su odigrani, biće gusto, ali Realu je izgleda najlakše