Author Topic: Zemlje Iz Okruzenja TODAY  (Read 163339 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Black swan

• 4
  • 3
Re: Zemlje Iz Okruzenja TODAY
« Reply #6000 on: 05-08-2020, 13:17:26 »
više srba živi pod hrvatskom čizmom
nego obratno

razuvjerite me
Najjači forum na kojem se osjećam kao kod kuće i gdje uvijek mogu reći što mislim bez posljedica, mada ipak ne bih trebao mnogo pričati...

Black swan

• 4
  • 3
« Reply #6001 on: 05-08-2020, 13:18:21 »
gdje ima više
konstitutivnih hrvata u RS
ili manjinskih srba u RH

koliko ima autohtonih hrvatskih političara u narodnoj skupštini rs

RS slavi neki progon Hrvata, podsjeti me?
svaki dan ima neka pobedonosna bitka
nije zbijeno u jednom danu kao hrvatska pobjeda u hrvatskoj
svaki dan imate neku bitku kojom ste zapečatili sudbinu druga dva naroda gdje ste pobijedili
izvini ali tako je

dopustite da se i drugi raduju svojim pobjedama
Najjači forum na kojem se osjećam kao kod kuće i gdje uvijek mogu reći što mislim bez posljedica, mada ipak ne bih trebao mnogo pričati...

Labudan

• 4
  • 3
« Reply #6002 on: 05-08-2020, 13:19:40 »
ja uopšte ne sporim da su sve tri strane etnički očistile sopstvene teritorije

Hrvatska jedina bukvalno to slavi

drugi bar imaju elementarnu kulturu pa kriju
šta će mi bogatstvo i svecka slava sva kada mora umreti lepa Nirdala

lilit

• 5
  • 3
« Reply #6003 on: 05-08-2020, 13:41:27 »
hrvatska slavi i ubacuje novi pob(j)ednički narativ: mi branitelji, mi nepobjedivi, mi država, mi nikog protjerali, samo srbočetnike i komuniste. srbi meanwhile kukaju kao od 1389. svi su protiv srbijice a srbijica nikad bila u ratu.

teže će ići sa demontažom mitova nego sa demontažom službi. vanredan smor, kako god okreneš.
That’s how it is with people. Nobody cares how it works as long as it works.

džin tonik

• 4
  • 3
« Reply #6004 on: 05-08-2020, 13:43:28 »
selis u srbiju?

mac

• 3
    • http://www.facebook.com/mihajlo.cvetanovic
« Reply #6005 on: 05-08-2020, 13:47:34 »
je li bilo avijacije u oluji, sad čuh na TV, to nisam znao. Jer svim armijama je bilo zabranjeno korištenje avijacije, pa da je JNA mogla koristiti avijaciju rat bi bio završen dok si reko zosko smrda

Hrvati su koristili američku tehniku, američku obuku, avione, kamione, satelite. Srbi su to znali i zato su predali položaje. Nisu morali baš da napuste kuće, doduše. Ne može Hrvatska da pobije 200000 ljudi tek tako.

Labudan

• 4
  • 3
« Reply #6006 on: 05-08-2020, 14:16:43 »
Pa sad, to dal nisu morali vidimo po tome kako se vraćaju. Politika etničkog čišćenja se sprovodi od vojske do ministarstva poljoprivrede.

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #6007 on: 05-08-2020, 14:31:58 »
Ne može Hrvatska da pobije 200000 ljudi tek tako.

Jebiga, 50 godina slušaš da su pobili 700,000 samo u Jasenovcu...

mac

• 3
« Reply #6008 on: 05-08-2020, 14:43:13 »
Misliš 70 godina?

mac

• 3
« Reply #6009 on: 05-08-2020, 14:45:59 »
Pa sad, to dal nisu morali vidimo po tome kako se vraćaju. Politika etničkog čišćenja se sprovodi od vojske do ministarstva poljoprivrede.

Ali kad te etnički čiste natenane onda imaš vremena da se lepo spakuješ i odabereš na koju ćeš stranu, bez nervoze i gužvi u saobraćaju. Možda i kuću prodaš, ako je još za prodaju.

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #6010 on: 05-08-2020, 15:16:43 »
Misliš 70 godina?

Oluja je bila 1995. pa sam se time orijentisao...

Labudan

• 4
  • 3
« Reply #6011 on: 05-08-2020, 15:29:25 »
Mac, na kojim si drogama

mac

• 3
« Reply #6012 on: 05-08-2020, 16:19:03 »
Na onima koje mi na uvo šapću da Hrvati ne mogu tek tako da ubiju 200000 ljudi. Mogu da te maltretiraju, oduzmu posao, smanje platu, osude na 10 godina, ali kad vojska ode (a mora da ode) i država uspostavi civilnu kontrolu nad svojom teritorijom ubistva više nisu opcija za etničko čišćenje. Dakle, pošto preživiš vojsku imaš vremena da odlučiš šta ćeš sa sobom.

Ako veruješ da bi Hrvatska ubila 200000 ljudi onda pitaj sebe za te droge :)

Labudan

• 4
  • 3
« Reply #6013 on: 05-08-2020, 16:42:34 »
iskreno, to zvuči onako kako mali Perica zamišlja stvari na terenu

ali pošto voliš takva objašnjenja, eo npr jednog tako ograničenog

operacija bljesak brojala je 7.000 hrvatskih vojnika 1. maja 1995., rezultat je 300 mrtvih i 15.000 prognanih

3 mjeseca kasnije dešava se oluja sa 150.000 hrvatskih vojnika (edit 175.000) iliti koliko - 20 puta više. Kako kažeš, ostaneš i možda te klepe po ušima, smanje ti platu, pljuju po ulici i tako nešto?

20x300= 6.000 mrtvih, a realno i više. Ionako ih je bilo 2000+ mrtvih

da, hajmo bacat kocku da vidimo kojih 6.000 će se usrećiti

The balance of ′′Storm′′ that our neighbors celebrate today:
2.670 Serbs killed,
280.000 Serbs expelled,
13.000 objects destroyed,
352 trades destroyed,
25.000 houses destroyed,
410 stores destroyed,
78 churches destroyed,
96 museums destroyed,
181 cemetery destroyed,
920 monuments destroyed,
52 health homes destroyed,
all industrial drives destroyed..

a i ovo pričam čisto zarad prilično imbecilne kalkulacije, jer stvari su toliko samoočigledne da je gotovo tragično šta pričaš

oluja je samo jedan element ili etapa u procesu etničkog čišćenja koje se sprovodi 30 godina na više nivoa. Šta treba, ići od dućana do dućana i groblja do groblja da bi se vidjelo šta se radi, kako se podriva bilo kakva mogućnost povratka, šta se radilo prije odlaska (prijetilo, otpuštalo i 1991. godine, provociralo... ) a šta poslije

ne znam, možda da sam probaš na svojoj koži kad ne znaš naučit iz tuđe priče?

varvarin

• 5
  • 3
« Reply #6014 on: 05-08-2020, 17:16:10 »
U Mrkonjić - gradu pobijeni su civili, uglavnom starci, kad je hrvatska vojska zauzela grad. To se dešava posle Oluje, na samom kraju rata u BiH, a Hrvati su besni jer je malo pre toga U BORBI (?!) poginuo njihov legendarni komandant. Pa zato:

https://www.rtvbn.com/3839693/hrvati-strepe-zbog-ubistava-srba-u-mrkonjic-gradu

"...Kako je objavio RTL, Tužilaštvo BiH već neko vreme vodi istragu zločina počinjenog 1995. godine u okolini Mrkonjić Grada, kada su 4. i 7. gardijska brigada hrvatske vojske nakon "Oluje" krenuli u zauzimanje tog dela BiH. Prema navodima iz istrage, u operaciji odmazde zbog pogibije komandanta Andrije Matijaša Pauka  tada je ubijeno 180 srpskih civila čija su tela pronađena u jednoj masovnoj grobnici."

O ovome znam malo više, jer je moj kolega otputovao kasnije u Mrkonjić da identifikuje oca, sudiju u penziji, u otvorenoj masovnoj grobnici. Oca je identifikovao po odeći.

Tako da, pažljivo sa tim šta bi Hrvati mogli, ili ne, da urade...

džin tonik

• 4
  • 3
« Reply #6015 on: 05-08-2020, 17:17:29 »
bato, iznosis gluposti epohalnih razmjera.
oluja temelji na ozbiljnom proucavanju doktrina i psihologije srpske vojske. srbija je kroz duga stoljeca okupacija raznih razvila odredjenu hajduciju, tu je izuzetna, snalazi se u prepadima, upadima, vrlo brutalnim izivljavanjima pri nadmoci, te podvalama i sl, dok se u trenu raspada i povlaci kad se nadje pred jacim ustrojenim protivnikom.
to je vrlo lukavo, jer se stedi, dok politicko vodstvo prelazi na guslanje koje prenosis.
i te karakteristike koje vas krase ne mozes ucitati protivniku, mislim, nekog kriviti za to. nije te nitko otjerao ako tvoja doktrina kaze pljackaj, ubijaj, cisti dok mozes, pa bjezi koliko te noge nose ako naidjes na odlucnog ustrojenog protivnika.

Labudan

• 4
  • 3
« Reply #6016 on: 05-08-2020, 17:20:14 »
bato, mi virtualni hrvati smo operaciju nazvali bljesak po blitzkriegu jer smo nacoši

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #6017 on: 05-08-2020, 18:40:27 »
Na onima koje mi na uvo šapću da Hrvati ne mogu tek tako da ubiju 200000 ljudi. Mogu da te maltretiraju, oduzmu posao, smanje platu, osude na 10 godina, ali kad vojska ode (a mora da ode) i država uspostavi civilnu kontrolu nad svojom teritorijom ubistva više nisu opcija za etničko čišćenje. Dakle, pošto preživiš vojsku imaš vremena da odlučiš šta ćeš sa sobom.

Ako veruješ da bi Hrvatska ubila 200000 ljudi onda pitaj sebe za te droge :)

Ali ne beži se valjda zato što misliš da će da pobiju SVE na toj teritoriji? Nego zato što će da pobiju mnoge a ti nemaš vojnu silu da se odbranoš, plus, naravno, tvoje rukovodstvo je već u Srbiji.

džin tonik

• 4
  • 3
« Reply #6018 on: 05-08-2020, 19:03:52 »
a gdje nestade vojna sila koja razorila i okupirala vukovar? poslije okupacije 4 godine se oblokavala vrteci janjce i pucajuci u zrak slaveci i odvlaceci neciji namjestaj i bijelu tehniku, sve dok nije ostala bez streljiva?

Black swan

• 4
  • 3
« Reply #6019 on: 05-08-2020, 19:49:09 »
Nisu podmazivali
Zacepilo

džin tonik

• 4
  • 3
« Reply #6020 on: 05-08-2020, 19:57:07 »
 :oops:
meni je najjace da u jednom selu za vrijeme okupacije, te nekakve rsk, ne da nesto uradili, izgradili, vec isjekli cak i strujovod, odvukli zice, a danas se za to selo ponavlja kako rh zanemaruje pasivne krajeve jer srbi, selo eto nema struju.
mislim, to ni film nije opjevao, tu patnju.

Labudan

• 4
  • 3
« Reply #6021 on: 05-08-2020, 20:02:05 »
mene mama prerano skinula sa sise

džin tonik

• 4
  • 3
« Reply #6022 on: 05-08-2020, 20:20:57 »
ruku na srce, meho opet nesto muva i izvrce; vojna sila se je razvijala do visokih visina borbene spremnosti, sve bez potrebe za strujom, sinama, infrastrukturom:

cudo nevidjeno

džin tonik

• 4
  • 3
« Reply #6023 on: 05-08-2020, 21:53:54 »
U Mrkonjić - gradu pobijeni su civili, uglavnom starci, kad je hrvatska vojska zauzela grad. To se dešava posle Oluje, na samom kraju rata u BiH, a Hrvati su besni jer je malo pre toga U BORBI (?!) poginuo njihov legendarni komandant. Pa zato:
...

I Haaški sud je utvrdio da HV nije počinio zločin u Mrkonjiću

(...)

Jesu li se, prema vašim saznanjima, u Mrkonjić Gradu uistinu dogodili masovni zločini ili je istraga Republike Srpske zapravo farsa?

Optužbe za “masakr” u Mrkonjić Gradu temelje se isključivo na tvrdnjama iz 90-ih godina koje navodi “Komitet za prikupljanje podataka o izvršenim zločinima protiv čovečnosti i međunarodnog prava“ u Beogradu koji je u to vrijeme bio propagandni servis Miloševićeva režima. Prema mojim saznanjima, ni jedna nezavisna organizacija – pa tako ni Haaški sud ni međunarodne nevladine organizacije kao što su Human Rights Watch ili Amnesty International – nikada nije tvrdila da je Hrvatska vojska počinila masakr u Mrkonjić Gradu iako je Haaški sud sudjelovao u ekshumaciji.
Oprostite mi što za mene tvrdnje institucija Miloševićeva režima nemaju prevelik kredibilitet.

No, na tom području ipak su, kako se tvrdi, pronađene masovne grobnice?

Nakon završetka vojnih operacije u okolici Mrkonjić Grada tijela nisu pokopana u “masovnoj grobnici“, već je provedena takozvana “asanacija terena“ gdje su prikupljena tijela svih poginulih, a tijekom ratne operacije i sukladno članku 130. Ženevske konvencije IV. i svim ostalim svim propisima položena u obilježeno zajedničko grobište.

(...)

Je li Haaški sud istraživao zločine u Mrkonjić Gradu i je li svoje nalaze dostavio sudovima BiH za moguće procesuiranje?

Haaški je sud proveo svoju vlastitu istragu o optužbama Srba da je u Mrkonjiću počinjen masakr. Čak je i forenzički stručnjak suda John Garns bio prisutan tijekom ekshumacije grobova u Mrkonjiću 1996. godine. Kao što znamo, Haaški sud očito nije našao dovoljno dokaza o “masakru“ da bi podignuo bilo kakvu optužnicu.

(...)

varvarin

• 5
  • 3
« Reply #6024 on: 05-08-2020, 22:02:10 »
Ovo je otprilike iste težine kao priča o Račku.

džin tonik

• 4
  • 3
« Reply #6025 on: 05-08-2020, 22:03:45 »
mora da je neka urota nacifasista, vatikana i nato protiv srba...

Labudan

• 4
  • 3
« Reply #6026 on: 05-08-2020, 22:28:17 »
mora da su mi srbi oteli maminu sisu

Labudan

• 4
  • 3
« Reply #6027 on: 05-08-2020, 22:35:56 »
Interesantno je kako je Pupovac predstavio svoju stranu na RTS, mislim da je dao onu tipično idealističku viziju kako bi to trebalo funkcionisati, mada je stvar zapravo u tome da kratkoročno on mora da se održi i dobije poneki poen za svoju zajednicu, ali dugoročno ne dobija ništa. Ne znam da li to shvata, mada je od Dačića i kompanije ostavljen na cjedilu pa nemaju što da se žale. Foliranje s Bokanovim scenografijama ne mogu prodavati ozbiljnim ljudima, oni dobrano kasne u završavanju svog dijela posla. Sve u svemu, tresla se gora, a jel Dačić miš vidjećemo.

Labudan

• 4
  • 3
« Reply #6028 on: 09-08-2020, 17:20:00 »

Labudan

• 4
  • 3
« Reply #6029 on: 10-08-2020, 16:44:29 »

džin tonik

• 4
  • 3
« Reply #6030 on: 13-08-2020, 19:30:06 »
Američki državni tajnik Pompeo stigao u Sloveniju: Premijer Janša zahvalio SAD-u na spašavanju od tiranije komunizma

U četvrtak je u Sloveniju stigao drugi najmoćniji čovjek SAD-a, državni tajnik i bivši direktor CIA-e Mike Pompeo. On se sastao sa slovenskim premijerom Janezom Janšom. Pompeo je inače na svom posjetu Europom odlučio posjetiti Češku, Poljsku, Austriju i Sloveniju.

Na konferenciji za novinare koja je održana nakon potpisivanja izjave zajedno s državnim tajnikom Mikeom Pompeom, slovenski premijer Janez Janša rekao je da je Slovenija bila dio totalitarne Jugoslavije prije 32 godine.

“Ova je vila, u kojoj danas gostujemo ovom značajnom posjetu, služila slovenskoj komunističkoj eliti, dok smo bili drugi u zatvorima komunističkog režima. Stotine tisuća naših sunarodnjaka tada je raseljeno širom zapadne Europe, Sjeverne i Južne Amerike i Australije.

“Danas je Slovenija neovisna demokratska republika, što je rezultat naše borbe za slobodu, vladavinu zakona, ljudska prava i demokraciju. Međutim, ta borba ne bi bila uspješna da slobodni zapadni svijet, predvođen Sjedinjenim Državama, nije pobijedio sovjetski režim, koji je, izvezeći totalitarizam gotovo pola stoljeća, podijelio Europu željeznom zavjesom i ubio stotine milijuna ljudi”, istaknuo je premijer Janez Janša te dodao: “Mi Slovenci smo stoga zahvalni Sjedinjenim Državama na dvostrukoj obrani i spašavanju našeg starog kontinenta u prošlom stoljeću, prvo protiv opasnosti strahota nacizma, a zatim protiv tiranije komunizma.

“Slovenija cijeni proaktivni američki pristup energetskoj sigurnosti u srednjoj Europi, što pokazuje i snažna podrška vezama kao što su Inicijativa tri mora i Transatlantsko partnerstvo za energetsku suradnju. U obje inicijative Slovenija će ojačati svoju ulogu”, naglasio je premijer Janša.

Bujanec: Pompeo u Sloveniji, Hrvatska na Balkanu

Ovaj posjeti američkog državnog tajnika Sloveniji komentirao je novinar Velimir Bujanec:

“Poljska, Češka, Austrija, Slovenija… Ali ne i Hrvatska, nas je američki državni tajnik Mike Pompeo – zaobišao u širokom luku. I dok popularni slovenski premijer Janez Janša, na Bledu u četiri oka razgovara s drugim čovjekom najmoćnije države svijeta, Plen Kim-unu preostaje jedino da se naivnim ‘Hrvatekima’ hvali kako dva ili tri puta dnevno, telefonski očijuka sa – u svjetskoj politici – potpuno nebitnim Charles Michelom.

Sjedinjene Države su nekada bile veliki saveznik Hrvatske, a briselski gusani sada su nas odveli pod skute nadnacionalne tvorevine, koja je u političkom smislu troma i beznačajna, baš koliko i njezini bezlični, birokratski čelnici. Umjesto da smo s Amerikancima obnovili staro savezništvo i napravili dogovor oko borbenih zrakoplova, sitna zapadnobalkanska boranija sada koketira s Francuzima, tradicionalnim saveznicima upravo onih, zbog kojih bi nam zrakoplovi u doglednoj budućnosti, eventualno mogli zatrebati…

Umjesto da smo u društvu odabranih srednjeeuropskih država s kojima Donald Trump želi imati posla, nas je Merkelica gurnula prema Balkanu, a sve s ciljem da Srbiju uvuče u Europsku uniju, bez ikakvih kriterija – i na štetu Hrvatske. Sada i slijepci imaju priliku vidjeti kako su američka izvješća o neprovedenoj lustraciji u Hrvatskoj, mnogo veći problem nego što su toga Hrvati uopće svjesni. Poljska je – naročito kada su u pitanju mediji i pravosuđe – sjajan primjer, a Slovenija, koja se donedavno (zajedno s Hrvatskom) koprcala u sličnom neoudbaškom posttotalitarnom blatu, sada ipak ima Janšu, koji munjevitim koracima grabi prema dobroj strani tzv. Berlinskog, a zapravo ‘Antifašističkog obrambenog’ zida.

U Sloveniji nema kineskih mostova. Kako sada stvari stoje, neće biti ni Huaweija, a Janez Janša s Mikeom Pompem razgovara o drugom bloku nuklearke Krško i logičnoj sigurnosnoj brani prema Kinezima. S druge strane, Hrvati neka i dalje budu malograđani, podanički nek’ se oduševljevaju velikim Bruxellesom i još većim Parizom. Neka slušaju Sorosa, koji se bezobzirno prijeti Salviniju i uopće ne skriva potrebu za miješanjem u unutarnjopolitičke stvari Italije, dok je Hrvatsku prepustio sineku – jer dovoljno je pozirati s modernim pogancem i već si ga najmio, a tim primitivnim Hrvatima stavio lanac. I to je taj novi hrvatski sjaj, kojeg mrvicama s globalističkog stola hrani gospodski Kastor, a “greje“ sunce beogradskog istoka, “pomirbe“ i novog regionalnog “bratsva i jedinstva”.

Nakon Pompea, posve je logično da u Sloveniju dođe i novi/stari predsjednik Trump, zajedno s gospođom Melanijom, ponosnom prvom damom, američkom snahom i Slovenkom, koja se unatoč silnoj ljubomori lijeve medijske kamarile, popela na politički Mount Everest. A tko će doći u Hrvatsku? Najvjerojatnije Emanuel Macron. A ako nam još uvale borbene zrakoplove, možda nas počaste i dolaskom gospođe Briggite. I to će biti slika sa pamćenje! Već vidim naslovnice HanzaMedije; u ‘Globusu’ hvalospjevi za nove Rafale ili izraubane Mirage, dok će ‘Glorija’ biti rezervirana za prvu damu Francuske i najnoviji Louis Vuitton, još jednu torbicu koju će dizajnirati Nicolas Ghesquiere, a iz koje će izviriti neki pas ili možda čak i afrički jež. Nadajmo se samo kako u blizini neće biti neki Slovenac, kojeg bi za deložaciju mogli angažirati ljubomorni Božo Vrećo i Đurđa Tedeschi, samo zato jer im je na tjedan dana ukradena slava…”, napisao je Bujanec.

Labudan

• 4
  • 3
« Reply #6031 on: 13-08-2020, 21:06:00 »
zoki, pozdravi mamu! 8-)

džin tonik

• 4
  • 3
« Reply #6032 on: 15-08-2020, 15:17:31 »
Velika Gospa, rajska Djeva, Kraljica Hrvata – znate li što slavimo na ovu veliku svetkovinu?

Danas slavimo svetkovinu Uznesenja Blažene Djevice Marije ili Veliku Gospu koja posebnom milošću svemogućega Boga nije okusila trulež smrti, nego je njezino tijelo, proslavljeno od Presvetoga Trojstva, ujedinjeno s dušom – uzdignuta na nebo.
Posljednje godine na zemlji – one koji su prošle od Duhova do Uznesenja – ostale su obavijene maglom toliko gustom da ih gotovo nije bilo moguće vidjeti pogledom, a još manje do njih prodrijeti. Pismo šuti, i Predaja nam donosi samo daleke i nesigurne odjeke. Njezino postojanje prolazilo je u radu i šutnji: kao skriveni izvor koji daje aromu cvjetovima i svježinu voću. Hortus conclusus, fons signatus (Ct,4,12), naziva je liturgija riječima Svetoga pisma: vrt zatvoren, izvor opečaćen. Održavala je vode živima, potok koji se spušta s Libanona (Ibid., 15). Kao kada je zajedno s Isusom prošla neopažena, bdijući za Crkvu u njezinim počecima.

Jasno je da je, bez ikakve sumnje, Marija živjela sa sv. Ivanom, jer je bila povjerena njegovoj sinovskoj brizi. I u godinama koje su slijedile nakon Pedesetnice uglavnom je boravila u Jeruzalemu. Tamo se stalno nalazila blizu sv. Petra. U vrijeme putovanja sv. Pavla, uoči Jeruzalemskoga sabora oko godine 50. (cfr. Dj, 15, 1-34), ljubljeni je učenik među stupovima Crkve (Gal 2,9). Ako je Marija još uz njega, morala je imati oko 70 godina, kako potvrđuje predaja: u dobi koje Sveto pismo smatra zrelošću ljudskoga života (Psalam 89,10).

Ali Marijino je mjesto na Nebu, gdje ju je njezin Sin očekivao. Jednoga dana koji je za nas nepoznat, Isus ju je poveo u nebesku slavu. Kada je objavio dogmu o Marijinu Uznesenju, 1950., papa Pio XII. nije želio objasniti je li Djevica umrla i uskrsnula odmah ili je išla izravno u nebo i nije umrla. Trenutno, kao u prvim stoljećima Crkve, najveći dio teologa misli da je Marija umrla, ali jednako kao i Krist – njezina smrt nije bila danak grijeha – bila je bezgrešna! – nego da bi se posve poistovjetila s Isusom.

Od 6. stoljeća na Istoku se slavi blagdan Usnuća Djevice, prijelaz koji je sličniji snu nego smrti. Ostavila je zemlju, kako tvrde sveci, prevezena ljubavlju. Apostoli, osim Jakova Starijega, koji je već bio mučenik, i Tome, koji se nalazio u Indiji, okupili su se u Jeruzalemu kako bi u posljednjim trenucima bili s njom. I jednoga vedroga popodneva zatvorile su se njezine oči pa su njezino tijelo položili u grob, piše opusdei.org

Oci i pisci Svetoga pisma su, prije svega od 4. i 5. stoljeća upućivali na pojedinosti o Usnuću i Uznesenju Djevice utemeljenom na predaji koja je nastala u 2. stoljeću. Prema toj predaji, kada je Marija bila blizu napuštanja ovoga svijeta, svi apostoli osim Jakova Starijeg, koji je pretrpio mučeništvo, i Tome, koji se nalazio u Indiji, okupili su se u Jeruzalemu kako bi u posljednjim trenucima bili s njom. I jednoga vedrog popodneva zatvorile su se njezine oči pa su njezino tijelo položili u grob. Nakon nekoliko dana, kada je došao, Toma je želio vidjeti Djevičino tijelo, ali našli su prazan grob i čuli nebesku glazbu. Ono što je posve sigurno jest da Djevica Marija, posebnom milošću svemogućega Boga, nije okusila trulež smrti, nego da je njezino tijelo, proslavljeno od Presvetoga Trojstva, ujedinjeno s dušom i da je Marija bila uzdignuta na nebo, odakle kraljuje u slavi, zajedno s Isusom, kako bi slavila Boga i zagovarala nas. To u dogmi navodi papa Pio XII.

Unatoč šutnji Pisma, jedno poglavlje Apokalipse navodi taj slavni Gospin kraj. Jedan veliki znak pojavljuje se na nebu: Žena odjevena Suncem, Mjesec joj pod nogama, a na glavi joj kruna od dvanaest zvijezda (Ap 12,1). Crkveno učiteljstvo vidi u tom prizoru ne samo opis posljednjega trijumfa Crkve nego i opis Marijine pobjede smrti. Izgleda kao da je učenik koji se brinuo za Mariju dok nije otišla na Nebo želio ostaviti stalno prisutnu – na samozatajan i šutljiv način – tu činjenicu, a kršćanski puk je to, nadahnut Duhom Svetim, prepoznao i častio i od prvih stoljeća. I mi, koje pokreće liturgija u Misi bdjenja uoči ovoga blagdana, zazivamo Našu Gospu ovim riječima: gloriosa dicta sunt de te, Maria, quæ hodie exaltata es super choros angelorum. Blagoslovljena si ti, Marijo, jer si danas uznesena nad sve zborove anđela zajedno s Kristom i postigla vječnu pobjedu.

džin tonik

• 4
  • 3
« Reply #6033 on: 15-08-2020, 21:48:50 »
Logoraš Mlinarić (DP) Plenkoviću: ‘Puni ste razumijevanja za SDSS i njihove kolone, osjećate li se imalo krivim što za nas logoraše niste učinili ništa?’

“Naime, čitam i slušam zadnjih dana kako poslušnici za Andreja Plenkovića tvrde da je istinoljubiv, sposoban, umješan, dalekosežno vidovit, uviđavan i spreman na rješavanje dugogodišnjih razmirica i nepravdi. Tolerantan je i pun razumijevanja za čelništvo i članove Samostalne demokratske srpske stranke i njihove žrtve i kolone. Zahvaljujući njemu, HDZ i SDSS vladaju Hrvatskom, dok on kroči gordo tamo gdje se drugi kročiti usudili nisu.

Borili smo se, ginuli i krvarili u vukovarskom kraju od početka srpske agresije, sve do pada, 18. studenog 1991. godine. Tog dana su iz Vukovara izašle tri kolone. U jednoj koloni su bili izmučeni, opljačkani i poniženi civili, silovane žene i uplakana djeca koji su potjerani na slobodni dio Hrvatske. Drugu kolonu ranjenika i zarobljenika, u kojoj je bio i moj brat Mile, zvijeri s petokrakom i kokardom na čelu, odvukli su i mučki poubijali, pa ih pobacali i zatrpali u krvlju natopljenu slavonsku i srijemsku zemlju. U ovoj trećoj koloni sam bio ja. Nas su odvezli u Srbiju. Stajićevo, Niš, Mitrovica… (…)

Na visokim ste dužnostima pola svog života, a za nas logoraše niste učinili baš ništa, pa me zanima – osjećate li se imalo krivim danas 14. kolovoza? Ne pred drugima ili preda mnom, nego pred samim sobom.”- poručio je Andreju Plenkoviću, predsjedniku Vlade RH i HDZ-a, saborski zastupnik Domovinskog pokreta i logoraš Stipo Mlinarić Ćipe danas na Dan logoraša Domovinskog rata.

Izaslanstvo Domovinskog pokreta u kojem je bio i Stipo Mlinarić tim je povodom danas posjetilo Nemetin, osječko prigradsko naselje, gdje je 1992. razmijenjeno 714 zatočenih hrvatskih branitelja, civila, žena i djece iz koncentracijskih logora u Srbiji.

(...)

džin tonik

• 4
  • 3
« Reply #6034 on: 15-08-2020, 21:51:04 »
Domovinski pokret obilježio Dan logoraša u Nemetinu: ‘Za zvjerstva koja su pretrpjeli zarobljenici koncentracijskih logora u Srbiji nitko nije odgovarao!’

Potpredsjednik Hrvatskoga sabora Miroslav Škoro i saborski zastupnici Domovinskog pokreta Davor Dretar, Stipo Mlinarić, Daniel Spajić i Vesna Vučemilović obilježili su Dan logoraša u Nemetinu gdje je 1991. razmijenjeno 714 zatočenih hrvatskih branitelja, civila, žena i djece iz koncentracijskih logora u Srbiji.

Za prisilna odvođenja, mučenja, silovanja i zvjerstva koja su pretrpjeli zarobljenici nikada nitko nije odgovarao! Neki zarobljenici još uvijek se vode kao nestali! A prosječna dob umiranja preživjelih logoraša je 53 godine, upozorava Domovinski pokret.

Mnogi zarobljenici nisu dočekali razmjenu i oslobođenje

Podsjetimo, nakon devet mjeseci zatočeništva u neljudskim uvjetima 14. kolovoza 1992. oslobođena je najveća skupina vukovarskih branitelja, zarobljenih u studenom ’91. nakon pada grada.

Tjedan dana prije razmjene su u Budimpešti dogovorili hrvatski premijer Franjo Gregorić i jugoslavenski predsjednik Milan Panić. Razmjena je obavljena na takozvanoj ničijoj zemlji između Nemetina i Sarvaša, nedaleko od Osijeka.

Jugoslavenska je strana pustila ukupno 726 zarobljenika, od kojih je oslobađanje odbilo svega četvero ljudi. Hrvatska strana je na razmjenu dovela 406 zarobljenika, ali je njih 156 odbilo otići u Jugoslaviju.

Nakon povratka na slobodu vukovarski su branitelji srdačno dočekani na osječkom Trgu Ante Starčevića, zatim su svi odvezeni u Zagreb na liječnički pregled, a onda i svojim obiteljima.

Kalvarija vukovarskih branitelja počela je u studenome 1991. kada su nakon tri mjeseca nadljudskih borbi i napora, u potpunom okruženju, prestali pružati otpor višestruko jačoj jugovojsci. Mnogi branitelji krenuli su kroz minska polja u proboj. Oni koji su ostali nadali su se humanom tretmanu i potpori promatrača Europske zajednice, koji su nadgledali evakuaciju grada.

Nažalost, 18. studenoga nije bio kraj. Bio je to dan kada je za većinu branitelja i civila tek počelo pravo mučenje. Jugovojska i njezini četnički pomagači počinili su mnoge zločine. Velik broj branitelja i ranjenika iz vukovarske bolnice odveden je u nepoznatom smjeru i mučki ubijen.

Tek će se godinama poslije, nakon mirne reintegracije i iskapanja na Novom vukovarskom groblju, Ovčari i ostalim masovnim grobnicama, saznati njihova tragična sudbina.

Većina muškaraca otpremljena je u Srbiju, gdje su sljedećih devet mjeseci proveli u srpskim logorima. Zbog batina i maltretiranja mnogi nisu dočekali razmjenu i oslobođenje.

džin tonik

• 4
  • 3
« Reply #6035 on: 16-08-2020, 10:09:29 »
Ana Lederer za Narod.hr: ‘Gordanovo ubojstvo nije bilo slučajno i nije slučajno što je ubojica slobodan’

“Poznavajući strukturu samozaštitne duboke države, nije slučajno što je ubojica slobodan“, upozorava u razgovoru za Narod.hr teatrologinja Ana Lederer, bivša pročelnica grada Zagreba za kulturu, nekadašnja intendantica HNK, s kojom smo razgovarali o ubojstvu njezinog supruga Gordana Lederera, ratnog reportera, snimatelja HRT-a, kojega je prije 29 godina ubio srpski snajperist Milan Zorić na brdu Čukur, pored Hrvatske Kostajnice.

Narod.hr: Kada ste tek saznali da je hrvatska država sudila i oslobodila ubojicu Vašeg supruga?

Ana Lederer: Saznali smo iz medija. Nitko nas nikada nije ni o čemu obavijestio.

Narod.hr: Kako tumačite da Vas nitko nije obavijestio, a vodila su se dva postupka protiv snajperista Milana Zorića. Prvi je put oslobođen – najprije se vodio postupak za oružanu pobunu, a potom za obično ubojstvo. Ratni zločin nitko i ne spominje – a počinjen je ratni zločin koji krši međunarodne konvencije – pucanje snajperom na nenaoružanog snimatelja. Vojni je sud u Zagrebu ‘primjenom Zakona o općem oprostu obustavio kazneni postupak’ – a počinitelji ratnih zločina nisu obuhvaćeni oprostom – da bi onda vodili postupak za obično ubojstvo?!

Ana Lederer: Kada smo saznali da je Gordanov ubojica oslobođen tražili smo uvid u sudski spis koji nam je razotkrio tužnu istinu – da je proces vođen nedopustivo površno, neozbiljno, da ne kažem sramotno diletantski. Tražila sam sastanak s tadašnjim državnim odvjetnikom Mladenom Bajićem, što se pokazalo ugodnim ali posve nepotrebnim susretom.

Narod.hr: Zašto DORH i hrvatsko pravosuđe nisu bili u stanju podignuti optužnicu za ratni zločin koji je zaista počinjen? Jeste li saznali zašto Vas nitko nikada nije kontaktirao?

Ana Lederer: DORH i hrvatsko pravosuđe zrcalo su slabašne i otužne hrvatske politike, i jučer i danas. Poznavajući strukturu samozaštitne duboke države, nije slučajno što je ubojica slobodan, kao i cijela hijerarhija zapovjedne odgovornosti za ratni zločin. Gordanov slučaj treba promatrati u kontekstu svih događanja, pa me stoga ne čudi što nikada nitko nije kontaktirao obitelj.

Narod.hr: Postoji li mogućnost privatne tužbe i traženja barem odštete?

Ana Lederer: O toj mogućnosti moja kćer Petra i ja do sada nismo razgovarale s odvjetnicima. Nikada nas nije zanimala odšteta, već samo gola istina i pravda. Kakvo je međutim stanje s neučinkovitim i politički kontaminiranim hrvatskim pravosuđem, a i kakva su moja skromna osobna iskustva s pravosuđem u puno bezazlenijim sporovima – mislim kako nećemo ništa privatno ni pokretati. Gordana ništa ne može vratiti, prošlost se ne može promijeniti, njegovi roditelji nisu doživjeli zadovoljštinu pravde. Ali ne može se ni sakriti a ni promijeniti istina, kako bi neki htjeli. Stoga je jedino što nam preostaje održati sjećanje na njegov velik doprinos promicanju istine o Domovinskom ratu kao i slavljenje njegova života i rada. Zahvalna sam svima koji ga ne zaboravljaju, posebice braniteljima.

Narod.hr: Uz smrt Vašeg supruga spominje se i lokalni “komandant bataljona, rezervni poručnik JNA Mirko Zebić” koji je navodno bio nadređeni snajperistu Zoriću, a general-pukovnik JNA Andrija Rašeta poznat je po odbijanju slanja helikoptera da spasi život Vašem ranjenom suprugu, HTV-ovom snimatelju – znate li jesu ikada protiv Zebića i Rašete pokrenuti sudski postupci ili je nešto učinio DORH?

Ana Lederer: Ne znam, ali iskreno sumnjam da se išta pokrenulo. Samo znam da mnogi zorići, zebići i rašete, sva ta javno poznata ili nepoznata prezimena ratnih zločinaca mirno i nekažnjeno žive svoju starost. U Slobodnoj Dalmaciji 1992. ili 1993, ne sjećam se točno, objavljen je razgovor s pukovnikom KOS-a Kelečevićem koji je rekao kako je Gordan bio na njihovom popisu za ubojstvo. U tom kontekstu sve je posve jasno, njegovo ubojstvo nije bilo slučajno.

Narod.hr: Pupovac se ovih dana hvali da su Plenković i Milošević zamijesili tijesto za pogaču pomirenja – može li biti pomirenja uz dokazane ratne zločine bez kazne – kao što je to slučaj ubojstva Vašeg supruga?

Ana Lederer: Tijesto, sol, pogača – samo su blijeda, loša metafora, loša literatura. Pomirenje je bolan i dugotrajan proces koji podrazumijeva volju sviju strana. Ni Plenković ni Pupovac nisu ni ljudski ni politički dorasli dubini toga problema. Jedan je etnobiznismen a drugi briselski činovnik, pa uokvireni svojim uskim interesima ne mogu pokrenuti istinske društvene i političke promjene usprkos svom medijskom slavljenju te pogače koju su zamijesili.

Labudan

• 4
  • 3
« Reply #6036 on: 18-08-2020, 18:33:36 »
ono jest jednom mog ćaleta u Šibeniku zaebala jedna Hrvatica, izdavala sobu, on pitao ima li tople vode, ona rekla ima, kad je ušao nije imala ni bojlera. Al to je bilo prije četeres godina

Bosna Today

Komijevi poduzetnici, I presume

Black swan

• 4
  • 3
« Reply #6037 on: 18-08-2020, 19:41:18 »
Sa slavoruma negdje iz bugarske

Labudan

• 4
  • 3
« Reply #6038 on: 18-08-2020, 20:06:32 »
daj bože da je fejk hahaha

Labudan

• 4
  • 3
« Reply #6039 on: 19-08-2020, 20:27:24 »

Black swan

• 4
  • 3
« Reply #6040 on: 19-08-2020, 21:13:39 »
Kakav je bio rast od 1941 do 1945

Labudan

• 4
  • 3
« Reply #6041 on: 19-08-2020, 21:14:49 »
Bio osam Marokanaca

džin tonik

• 4
  • 3
« Reply #6042 on: 19-08-2020, 21:24:41 »
svidja mi se ovo "po glavi" kad to kaze neradnicka fronta. kao da ih cujem:
- druze tito, sljedece godine prijeti pad bdp-a po glavi!
- sasjeci glave, sasjeci. deset posto manje glava, bdp u okviru.

Labudan

• 4
  • 3
« Reply #6043 on: 19-08-2020, 21:30:53 »
a ono u stvarnosti to radili u  Njemačkoj 1933.

Black swan

• 4
  • 3
« Reply #6044 on: 19-08-2020, 21:35:10 »
Nezaposlene slati u njemacku...i arkana i krimose
To sad pakistan nama radi s migrantima

Labudan

• 4
  • 3
« Reply #6045 on: 19-08-2020, 21:41:12 »

više je arapa ušlo devedesetih

Labudan

• 4
  • 3

džin tonik

• 4
  • 3
« Reply #6047 on: 22-08-2020, 21:33:11 »
nakon sto nedavno gong pokusao u vise navrata cenzurirati narod.hr i pisanije o povezanosti tedeschija i crvenih fasista, t.j. jugonacistickog krupnog kapitala i pseudo-ljevice, nastavlja se niz o tedeschiju i jugokomunistickoj mafiji.

Vidović Krišto: ‘Zašto Tedeschi u suglasju s hrvatskom političkom elitom, sustavno blati državu te kleveće hrvatski narod?’

“Vladajuće strukture u Hrvatskoj koje čine u velikoj mjeri djeca komunističkih moćnika, ili oni sami, proglasile su antifašizam dogmom, a titulu antifašista dodjeljuju main-stream-mediji, koji su, pak, opet pod kontrolom tzv. antifašista (i o tome ćemo govoriti). Onaj tko ima titulu antifašista, pa bio rođen i 1967., automatski stječe društveni privilegij te spada u bogatu elitu hrvatskog društva. Za njih ne vrijede zakoni kao za nas obične smrtnike… Tedeschi se za vrijeme Domovinskog rata počeo protupravno bogatiti na račun hrvatskih državljana, te je taj svoj korupcionaški niz nastavio do današnjih dana”, napisala je na svom Facebook profilu zastupnica Domovinskog pokreta Karolina Vidović Krišto povodom dana sjećanja na žrtve totalitarizma.

Njenu objavu prenosimo u cijelosti.

“23. kolovoza 2020., europski dan sjećanja na žrtve totalitarnih režima

NESUOČAVANJE S TOTALITARNOM PROŠLOŠĆU I NJEGOVE POSLJEDICE U HRVATSKOJ

Društvena manipulacija koja u Hrvatskoj stvara društvenu nepravdu, opću depresiju i raseljavanje, te skupinu privilegiranih – primjer: Emil Tedeschi

Sutra ćemo obilježiti 81. obljetnicu kada su dva totalitarizma (Staljin i Hitler) ujedinili svoje snage kako bi raskomadali jednu suverenu državu, u ovom slučaju Poljsku, a što je bio i početak II Svjetskog rata. Europski parlament proglasio je taj dan Danom sjećanja na žrtve totalitarnih režima, s punim pravom. Svaki razuman čovjek mora osuditi ograničavanje i kršenje temeljnih ljudskih prava, bez obzira na to u čije se ime ono provodilo, a pravo na život jest temeljno ljudsko pravo. Za mene kao kršćanku život je dar koji sam primila od Svemogućeg Gospodina. Život se može okončati samo prirodnom smrću.

Međutim, u Hrvatskoj vladajuće elite i 2020. godine ne prihvaćaju ta elementarna civilizacijska dostignuća. Poslijeratne zločine koje su činile komunističke partizanske snage i dan danas se pravdaju i poprimaju groteskne, patološke razmjere. Tako profesor na pravnom fakultetu, koji je čak bio i predsjednik hrvatske države, Ivo Josipović, izjavljuje da su ubojstva bez suđenja legitiman vojni cilj. Izjave o ubojstvima na Bleiburgu i križnim putevima od predstavnika hrvatske samozvane elite natjecanje je u vrijeđanju žrtava i njihovih potomaka. Opravdavati zločine nedopušteno je. Nitko od civiliziranih političkih čimbenika u Europi danas ne opravdava zločine, izuzev današnje hrvatske političke elite (te Republike Srbije koja opravdava zločine u Vukovaru i Srebrenici).

Poznate su nam dojmljive fotografije Francoisa Mitteranda i Helmuta Kohla na vojnom groblju u Verdunu na kojima se drže za ruke i odaju počast pokopanim vojnicima. Mrtva osoba ne podliježe zemaljskim sudovima i zaslužuje pijetet. Nažalost, u Hrvatskoj su titoistički totalitaristi porušili groblja, a masovne grobnice s ubijenim hrvatskim civilima otkrivamo gotovo svakodnevno.

Postavlja se razumno pitanje – kako je to moguće da se putem main-stream-medija u Hrvatskoj i podobnih i odabranih povjesničara slave vođe režima koji su vršili masovne zločine?

U biti, stvar je vrlo prozaična. Vladajuće strukture u Hrvatskoj koje čine u velikoj mjeri djeca komunističkih moćnika, ili oni sami, proglasile su antifašizam dogmom, a titulu antifašista dodjeljuju main-stream-mediji, koji su, pak, opet pod kontrolom tzv. antifašista (i o tome ćemo govoriti). Onaj tko ima titulu antifašista, pa bio rođen i 1967., automatski stječe društveni privilegij te spada u bogatu elitu hrvatskog društva. Za njih ne vrijede zakoni kao za nas obične smrtnike.

Slučaj Tedeschi – Plenković:

Evo konkretnog primjera: slučaj Emila Tedeschija. To je čovjek koji se za vrijeme Domovinskog rata počeo protupravno bogatiti na račun hrvatskih državljana, te je taj svoj korupcionaški niz nastavio do današnjih dana (dokaze za to i o zaštiti DORH-a koje posjedujem iznijet ću na prvom Aktualnom satu u Saboru). Ovdje nije riječ o slučaju „sin“, nego o drugom, još većem skandalu.

Taj isti čovjek koji sve te protupravne rabote radi u suglasju s hrvatskom političkom elitom, sustavno blati hrvatsku državu te kleveće hrvatski narod (njegove izmišljotine o Hrvatima koji navodno po rasnoj osnovi bacaju ljude u more, itd.), a istovremeno sponzorira prijam vojske Republike Srbije u srcu Zagreba.

Pametnome dosta!

Kod Tedeschija u Atlantic Grupi drugi čovjek je Neven Vranković, koji je demokratske promjene 1990. dočekao kao član predsjedništva SKOJ-a, a nedavno je objavljen podatak da mu je mjesečna plaća 261.000,00kn.

Visoku poziciju u toj Grupi obnaša i Ivica Mišetić, generalni tajnik Atlantic Grupe (hrvatski: glavni tajnik), koji je pak, otac predstojnice Ureda Andreja Plenkovića.

Taj isti Andrej Plenković, kao što je poznato, također potječe iz privilegirane komunističke obitelji. Tako bismo mogli napisati cijelu knjigu životopisa ljudi koji upravljaju ministarstvima, državnim tvrtkama, fondovima, itd. Mogli bismo ih nazvati crvenom buržuazijom.

Problem je u tome što su ti ljudi svoje pozicije i bogatstva stekli privilegijima, a ne znanjem i radom. To im protupravno omogućuju državna tijela kao što su DORH, Porezna uprava, Mirovinski fondovi, itd.

Ovdje nije riječ o izdvojenom slučaju, nego o sustavu. Taj sustav funkcionira na način da jedna ekstremno uska i mala skupina, proistekla iz totalitarnog komunizma, upravlja svim vitalnim društvenim područjima. Svako rasvjetljavanje totalitarnog komunizma razotkrilo bi njih te bi izgubili društvenu kontrolu. Te skupine su kreatori korupcije i ne-funkcionalnosti pravosuđa. To stanje ima za posljedicu visoke poreze, siromašne građane i ekstremno bogatu malu skupinu za koje zakoni ne vrijede.

Plenković – Butković – i Goli otok:

Sutra je najavljen Plenkovićev i Butkovićev posjet Golom otoku. Jedna obična, jeftina i uvredljiva manipulacija. Plenković, čiji je politički otac Vladimir Šeks, suradnik UDBE, a glavni ministar i najbliži suradnik mu je Davor Božinović, čovjek koji je stasao iz Teritorijalne obrane Jugoslavije, a savjetnik mu je Vladimir Drobnjak, koji je još 1990. slao izvješća u Beograd kao dopisnik Vjesnika iz New Yorka.

Ministar Butković je, pak, čovjek koji se hvali prijateljstvom s Vanjom Špiljkom, sinom puno poznatijega Mike Špiljka. Prema pravomoćnoj presudi njemačkoga suda u slučaju Prates, zbog tog Vanje Špiljka i njegove korupcije još u komunizmu, a po nalogu njegova oca, ubijen je Stjepan Đureković. Taj dvojac tobože odaje počast žrtvama komunističkog totalitarizma? Ne, dragi prijatelji, oni vrijeđaju zdrav razum i ponovno čine nepravdu nad tim žrtvama i njihovim potomcima.

Jesu li Poljaci, Slovaci, Njemci, Česi, Rumunji, Bugari, i tako dalje, naivni zato što su rasvijetlili komunističke nepodopštine (proveli lustraciju) i time osigurali gospodarski rast i razvoj? Njima ljudi ne bježe iz država jer su uveli red (proveli lustraciju) i time osigurali razvoj i stabilnost. Ili smo mi pametni koji to ne činimo?

Samo istinom možemo izgrađivati zdrave društvene odnose. I zato ponavljam i ponavljat ću: pravo i pravda nemaju alternativu.”, poručila je zastupnica Vidović Krišto.

džin tonik

• 4
  • 3
« Reply #6048 on: 22-08-2020, 22:14:12 »
u kombinaciji sa crvenofasistickom radnickom frontom, t.j. glupostima koje uporno iznose za naivne, dobro dodje prisjecanje kako je jugokomunisticki lopovski sustav zbog kradje, nesposobnosti i faraonskog zivota krezube elite redovno padao i na najelementarnijim zadacima poput opskrbe zitaricama. jedan trajni primjer:

naravno da zapadu i globalnim silama opcenito odgovara ista maloumna "elita" na vlasti, koja za dva cvonjka osobne koristi surva drzavu u ovisnost o istima. no to ne znaci da mogu prodavati maglu, mozda bati.

Labudan

• 4
  • 3
« Reply #6049 on: 22-08-2020, 23:27:46 »
a ono sada Hrvatska proizvodi manje pšenice, mesa i čegagod nego tada