Author Topic: Zemlje Iz Okruzenja TODAY  (Read 62689 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Truman

• 4
  • 3
Re: Zemlje Iz Okruzenja TODAY
« Reply #4250 on: 15-08-2018, 23:09:14 »
Рекао бих да немају ништа против народњака. ;)
There is neither creation nor destruction, neither destiny nor free will, neither path nor achievement. This is the final truth.
Sri Ramana

Аксентије Новаковић

• 3
  • Homo Superior
« Reply #4251 on: 16-08-2018, 02:03:19 »
Бајага Мали Книнџа, и његов хит: Види шта сам ти урадио од шубаре тата, ра-та-та-та...

akhnaton

• Against all
  • 4
  • 3
  • I Walk Alone... and not give a damn...
« Reply #4252 on: 16-08-2018, 06:40:18 »
Рекао бих да немају ништа против народњака. ;)

E kada bi samo znao kako svršavaju na Cecu, i ostale produkte. Kontradiktorni srbi koji bi šćeli da budu nešto drugo.
Politically Incorrect member of "Snage Haosa i Bezumlja"

ankh Em Maat  since 1973.

Pizzobatto

• 4
  • 3
« Reply #4253 on: 23-08-2018, 20:43:18 »
Jedna me stvar jako iritira, bilo da dolazi od bivših Jugoslavena ili od drugih Evropljana. Tvrdnja da Jugoslavija nije mogla preživjeti jer je bila 'umjetna tvorevina'. Bla, bla, bla. Da je komunizam propao, a titoizam da je bio kriminalan i sl. Sve su to jednostavno laži, koje nemaju veze sa realnošću! Situacija je upravo obrnuta: najbolje doba za narode u regiji bilo je u vrijeme Tita. Što god da su bile njegove granice, a bilo ih je, i to ozbiljnih.

https://www.portalnovosti.com/aktiv-br-4-samir-amin-drug-tito-dobro-nas-je-razumio

mac

• 3
    • http://www.facebook.com/mihajlo.cvetanovic
« Reply #4254 on: 23-08-2018, 21:45:59 »
Jugoslavija je propala zbog para. Amerikanci su stegli neke slavine, onemogućili neke zajmove, blokirali neke račune, napravili krizu, i onda su Slovenci rekli "nemamo para ni za sebe, a kamo li za Kosovo". Amerikancima odgovara da su sve države zadužene, jer onda mogu da odaberu jednu i pošteno je namuče. A države moraju da se zadužuju, jer jedino tako mogu da ostanu kompetitivne, jer se svi drugi zadužuju.

Pizzobatto

• 4
  • 3
« Reply #4255 on: 23-08-2018, 22:02:11 »
Prema toj tezi i Italija će da se raspadne.

scallop

• 5
  • 3
« Reply #4256 on: 23-08-2018, 22:26:30 »
Mac nastavlja sa beskrupuloznim lažima i neću više to da trpim. To su stavovi izvučeni iz arsenala za dnevnu upotrebu svih onih koji su pripremali i izveli zločin nad državom koja im je bila decenijski primer. Tačni koliko i lajkovi klimatskog otopljavanja. Mac zapravo ne zna ništa o Jugoslaviji, pa kad god se javi računajte na nešto podlo kao i podmetanje nacizma meni.
Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience. - Mark Twain.

mac

• 3
« Reply #4257 on: 23-08-2018, 22:44:07 »
Bogat čovek ne mari mnogo za nacionalnu pripadnost. Šta sam slagao? Ja verujem u to što pričam, pa ako nije tačno pokaži, dokaži, a ja ću lako ćurak okrenuti.

A ja tebi nisam podmetnuo nacizam, i to što mi podmećeš da sam ja tebi podmetnuo je veće podmetanje od mog. Ja ti podmećem da nisi pazio šta čitaš i lajkuješ, i nisi vodio računa o kontekstu. Nisi ni prvi ni poslednji koji je lajkovao nešto nacističko, a da nije nacista.

scallop

• 5
  • 3
« Reply #4258 on: 23-08-2018, 23:10:51 »
Ja jesam bogat čovek jer moja porodica ima najmanje deset nacionalnosti u sebi. Veruje i Aksentije u ono šta napiše i hoćemo li ga zbog toga abolirati? Dokaži ti da razbijanje Jugoslavije nije bio zločinački poduhvat smišljen i sproveden izvan naše zemlje.

A kad smo kod podmetanja pokaži gde sam ja pominjao pisca ili knjigu na koju se pozivaš? Lajkovao sam jedan savršeni vizuelni pregled arheologije u Dunavskom slivu, što mi je i tema o kojoj pišem i jebe mi se šta ti vidiš u "kontekstu". Prišivanje kroz neki "kontekst" o kojem nema ni reči i jeste posledica tvoje pokvarene ideologije i đubre zbog kojeg sam i tražio od Bobana da se niz tema na ZS suspenduje ili ukine. Pošto ne pokazuješ nijedan znak izvinjenja, računam da smo završili.
Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience. - Mark Twain.

mac

• 3
« Reply #4259 on: 24-08-2018, 00:02:24 »
Dokaži ti da razbijanje Jugoslavije nije bio zločinački poduhvat smišljen i sproveden izvan naše zemlje.

Zašto bih ja to dokazivao, pa ja to i tvrdim. Spomenuo sam Amerikance koji su raznim sredstvima ekonomski oslabili Jugoslaviju (napravili krizu), pa su separatističke i nacionalističke struje unutar države postale jače od saveznih. I kako nema reči o kontekstu. Pa vidi komentar na kanalu odakle je taj video. "Great to see that you made another channel. Sorry JewTube keeps deleting you". To je kontekst.

scallop

• 5
  • 3
« Reply #4260 on: 24-08-2018, 08:13:22 »
Obaveštavam saputnike na ZS da je Mac kompletan idiot. Sad mi je prišio i da sam Western Nacionalist. Kako sam već bio srpski nacionalista, pa komunjara, Orjunaš za hrvatske i antisemita za ovdašnje, izjavljujem da sam sve to a i mnogo više. Toliko o metodama inkriminacije koje se ovde primenjuju.

akhnaton

• Against all
  • 4
  • 3
« Reply #4261 on: 24-08-2018, 08:39:57 »
Dokaži ti da razbijanje Jugoslavije nije bio zločinački poduhvat smišljen i sproveden izvan naše zemlje.

Zašto bih ja to dokazivao, pa ja to i tvrdim. Spomenuo sam Amerikance koji su raznim sredstvima ekonomski oslabili Jugoslaviju (napravili krizu), pa su separatističke i nacionalističke struje unutar države postale jače od saveznih. I kako nema reči o kontekstu. Pa vidi komentar na kanalu odakle je taj video. "Great to see that you made another channel. Sorry JewTube keeps deleting you". To je kontekst.

Amerikanci su samo jedan od članova ekipe koja je radila na razbijanju Jugoslavije. Ne treba olako nasedati na Borisa Malagurskog i njegova trabunjanja kojima on pokušava da razbijanje zajedničke države Južnih Slavjana prikaže kao zaveru trilaterale, Rotšilda... name it.  Zaboravljajući da pomene Nacionaliste (tačnije "nacionaliste"), i njihovo delovanje. Pitanje je zašto bi najveći investitor u tu i takvu Jugoslaviju, ponosnu pukotinu u gvozdenoj zavesi, uopšte odlučio da bude ekonomski okidač raspada? Pitanje je da li je baš ekonomija bila ključna za rast nacionalizama, ili je ona odigrala sekundarnu ulogu.  Pazi, ja ne tvrdim da je zapad nevin u tome, jer emigracija koja je sanjala da rešava "trisćljadna pitanja" se nalazila baš u zemljama zapada. Ali to ne znači da je Istok, ma koliko onima koji se pozivaju na pad SSSR-a, bio nezainteresovan za razbijanje. Zajednički cilj. Prosto je. Poljska je primer, kada su Rusi i Nemci, koji će samo dve godine kasnije jedne druge gledati da unište, zverski raskomadali Poljsku. Ko želi da sazna istinu o tome ko je i kako rasturio Jugoslaviju pretvorivši je u gomilu zavađenih prćija, neka proba da sazna ko su bili finansijski izvori nacionalističkih snaga, koje i čije korporacije su imale najvećeg interesa u njoj.  Izdvajaju se sledeća imena: SAD kao nadzorni organ i izvršitelj agende Saudijaca, Nemačka kao najveći ekonomski faktor (čija je valuta bila izvor nesagledivog orgazma svih na ovim prostorima), SSSR, tačnije Rusija kao večiti podržavalac "malih rusa" i izvorište oružja, Izrael, ma koliko neverovatno zvučalo, zbog osvete za "juden frei" i podržavanje "palestinaca" Naravno tu su i neograničene mogućnosti za zaradu od prodaje oružja zavađenim plemenima, lakše zadobijanje profita za korporacije i tome slično. 

Obaveštavam saputnike na ZS da je Mac kompletan idiot. Sad mi je prišio i da sam Western Nacionalist. Kako sam već bio srpski nacionalista, pa komunjara, Orjunaš za hrvatske i antisemita za ovdašnje, izjavljujem da sam sve to a i mnogo više. Toliko o metodama inkriminacije koje se ovde primenjuju.

Neoliberalna logika. Samo je potvrdio da je zaražen virusom SJW.

mac

• 3
« Reply #4262 on: 24-08-2018, 09:18:39 »
Obaveštavam saputnike na ZS da je Mac kompletan idiot.

Ne razumem. A verujem da ni ti ne razumeš mene. Nemam drugu opciju nego da se čudom čudim.

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #4263 on: 24-08-2018, 12:27:30 »
Ja samo da dodam da ti ovdašnji koji su Skalopa optuživali za antisemitizam to zapravo nisu radili i da je u pitanju bio nesporazum.

scallop

• 5
  • 3
« Reply #4264 on: 24-08-2018, 12:28:15 »
Ja samo da dodam da ti ovdašnji koji su Skalopa optuživali za antisemitizam to zapravo nisu radili i da je u pitanju bio nesporazum.

Ti si me optužio za antisemitizam.

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #4265 on: 24-08-2018, 12:31:05 »
Pa, to i kažem: nisam, nego se očigledno nismo razumeli.

scallop

• 5
  • 3
« Reply #4266 on: 24-08-2018, 12:33:33 »
Savršeno smo se razumeli. Ja sam napisao da Filip David u svojim poznim godinama eksploatiše hendikep holokausta, što je neoboriva činjenica, a ti si me optužio za antisemitizam.

mac

• 3
« Reply #4267 on: 24-08-2018, 12:45:55 »
Pa ni ja nisam nigde rekao da si "Western Nacionalist", niti bilo šta slično, nego da ne paziš šta lajkuješ i ne vodiš računa o kontekstu. To što se tebi jebe šta ja vidim u kontekstu ne menja činjenicu da sam ja pričao o previdu konteksta, a ne o "zapadnom nacionalizmu". Ti nisi "zapadni nacionalista", i ja to nikad nisam rekao. I daj da se ne ponavljamo više, dosadno je.

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #4268 on: 24-08-2018, 12:46:31 »
Ma, nisam, Skalope, otkud ti to? Evo ponovo link do tog topika, ja ne vidim ni naznaku takve optužbe:

http://www.znaksagite.com/diskusije/index.php?topic=14371.0

scallop

• 5
  • 3
« Reply #4269 on: 24-08-2018, 13:21:56 »
A, bre, Meho, evo Mac opet o kontekstu, ali kod tebe kontekst ne važi. Kad ti ne odgovara. Razlika je što bi Mac da svoj stav dokumentuje, a ti da ga redukuješ do prihvatljive mere. To kod mene ne pali. I jedan i drugi ste se umešali bez objektivne povezanosti sa temom. Mac mi je na benigno pripovedanje o arheološkim komponentama dunavskog sliva, prišio rasizam (belu rasu, rasističkog pisca i slično), a ti si prvi put reagovao na pominjanje eksploatacije holokausta. Zaštitnički, kao da ćeš da odbraniš Izrael ako me optužiš za svašta i koješta. Kasnije si ublažavao ali si štetu napravio.

Ustvari, Dunavska civilizacija je crnačka civilizacija, a Filip David bi svoju knjigu napisao ranije da ga nije ometala zločinačka vlast u Srbiji. Primećujete li koliko je to apsurdno?

Kad smo već u kancelariji, branitelja u Hrvatskoj ima šest stotina hiljada, očito je da se isplati, a i Srebreničke diple još funkionišu dok se potpuno ne demantuju. Dakle, nađite svoj hendikep i dignite ga kao štit, samo mačem se nećete odbraniti. :?

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #4270 on: 24-08-2018, 13:50:38 »
Meni je glupo da polemišem sa nečim što si ti umislio. Eto link, pa nek svako vidi za sebe šta je bio predmet moje kritike i jesam li te optuživao za antisemitizam. To nikada nije bila ne samo moja namera nego mi nije palo ni na pamet. Žao mi je da ti je onaj moj komentar toliko zasmetao - iako sam ja mislio da je dobronameran - i da sad mogu da se vratim kroz vreme, ne bih ga napisao, samo da te poštedim sekiracije. Ali u njemu zaista nema trunke optuživanja za antisemitizam.

scallop

• 5
  • 3
« Reply #4271 on: 24-08-2018, 14:23:34 »
Ja sam ustvari najgluplja osoba na ZS.

saturnica

• 8
  • 3
  • *
« Reply #4272 on: 24-08-2018, 14:53:49 »
Ja sam ustvari najgluplja osoba na ZS.
o, to nikako, dragi moj radmilo, ali ona parola: možda ste vi u pravu, ali se ja s time ne slažem, jako dobro ocrtava vaš karakter i sve bitne i nebitne nesuglasice koje imate s ljudima.

scallop

• 5
  • 3
« Reply #4273 on: 24-08-2018, 15:07:26 »
Ja nemam nesuglasice sa ljudima. Ja sam ekstrakt dobrote i pažnje.

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #4274 on: 28-08-2018, 09:09:31 »
Navodno ovo platno je okačeno u gradskoj biblioteci u Zadru, autorka je Sonja Butić Davidoff:

Ludilo.

Аксентије Новаковић

• 3
  • Homo Superior
« Reply #4275 on: 28-08-2018, 09:13:17 »
Мени је овде најјачи онај анђелчић који га посматра са неба, што се коси са хришћанском тврдњом да самоубице горе у паклу.
Других примедби на слику немам, и сматрам да наши сликари и сликарке треба да се угледају на госпођу Бутић, и да осликавају ликове наших хероја, а не да троше акварел на мртву природу.

Pizzobatto

• 4
  • 3
« Reply #4276 on: 28-08-2018, 23:17:35 »
ajd što napisa marku laptopa, ali koja je to marka, lennovo sa dva n ili šta?

čak može da se pročita kao "kosovo" haha

Black swan

• 4
  • 3
« Reply #4277 on: 28-08-2018, 23:21:08 »
covjek se u sve razocarao...a kako i ne bi boris sw za domovinu a na kraju te svi izdaju..
kremiranjem je pokazao da nije krscanin
samoubojstvo bi se moglo i opravdati psihickim stanjem
ali oprostajno pismo ne
na kraju krajeva pravi general
Jedini forum na kojem pravim tipkarske grekše

Pizzobatto

• 4
  • 3
« Reply #4278 on: 28-08-2018, 23:26:53 »
koji general, zar nije neki dramaturg?

zato je i htio ovako "veličanstveno", pred kamerama

ali koji bilde moraš biti pa da na sliku dodaš marku laptopa

Truman

• 4
  • 3
« Reply #4279 on: 28-08-2018, 23:40:07 »
Свим ратним злочинцима желим да у наредном животу буду оно што заслужују да буду у складу са законом карме. xyxy
There is neither creation nor destruction, neither destiny nor free will, neither path nor achievement. This is the final truth.
Sri Ramana

Аксентије Новаковић

• 3
  • Homo Superior
« Reply #4280 on: 29-08-2018, 06:46:00 »
covjek se u sve razocarao...a kako i ne bi boris sw za domovinu a na kraju te svi izdaju..
kremiranjem je pokazao da nije krscanin
samoubojstvo bi se moglo i opravdati psihickim stanjem
ali oprostajno pismo ne
na kraju krajeva pravi general

Кремиран?
Нисам то испратио.
Поштујем тај чин, али да ли си сигуран да он није био хришћанин?
Можда због самоубиства нису хтели га сахране по хришћанским обичајима, па је преостало само да га кремирају?

Black swan

• 4
  • 3
« Reply #4281 on: 29-08-2018, 07:21:51 »
nije htio da mu se zna za groba

da se strpio za godinu dvije bi bio vani...
oni su ako ne varam 13 godina bili u zatvoru cekajuci presudu
Jedini forum na kojem pravim tipkarske grekše

Truman

• 4
  • 3
« Reply #4282 on: 29-08-2018, 13:05:36 »
Приметио сам један необјашњив феномен већ код неколико српских десничара - а то је да благонаклоно гледају на ратне злочинце с друге стране...Питам се зашто, можда се слично сличном радује.
Sri Ramana

mac

• 3
« Reply #4283 on: 29-08-2018, 13:13:31 »

Mislim da je general gledao mnogo filmova gde su tehnikalije osnove obrta u priči. Pošto se ubio presuda se ne može pročitati, pa kao nije pravosnažna, pa se ne može koristiti u svim drugim slučajevima. Pošto general A nije osuđen, a zajedno s njim u nedelu je recimo bio i general B kojem se trenutno sudi, to sad tužilac mora ponovo da dokazuje sve ono što je već bilo dokazano tokom suđenja generalu A. Mislim da tako nekako ide njihova logika, ali mislim i da je ta logika naopaka.

Аксентије Новаковић

• 3
  • Homo Superior
« Reply #4284 on: 30-08-2018, 07:46:05 »
nije htio da mu se zna za groba

Али ако он није био хришћанин - шта на слици представља хришћанска иконографија у виду анђелчића?

Приметио сам један необјашњив феномен већ код неколико српских десничара - а то је да благонаклоно гледају на ратне злочинце с друге стране...Питам се зашто, можда се слично сличном радује.

Не знам са којим и каквим десничарима си причао, али у овом случају сам коментарисао слику као уметничко дело, и кремацију покојника, а не његово учешће у рату.
Сликарка која је сликала ту слику није ратни злочинац, зар не?

Далеко од тога да имам било какво разумевање за Туђмана, Готовину, Мерчепа, Бобетка, Изетбеговића, Орића, Халиловића, Тачија, Харадинаја и да их не набрајам даље.

Али нису само они та друга страна, већ су из наше тачке гледишта друга страна и Вилијем Бил Клинтон, Весли Кларк, Медлин Олбрајт, Вилијем Коен, Тони Блер, Робин Кук, Џорџ Робертстон, Жак Ширак, Ибер Ведрин, Ален Ришар, Герхард Шредер, Јозеф Фишер, Рудолф Шарпинг и Хавијер Солана.
Та екипа међународних ратних злочинаца је 21. септембра 2000. године осуђена у одсустсву од стране Окружног суда у Београду, и свако од њих је добио јединствену казну затвора у трајању од 20 година због вишеструких злочина извршених у агресији на Србију 1999. године, али су сервилне досманлије укинуле пресуде чим је извршен петооктобарски пуч.

Зато је мени необјашњив феномен другосрбијанаца који благонаклоно гледају на ове међународне ратне злочинце.
Слично се у сличном раствара, гарант је то у питању.

Truman

• 4
  • 3
Sri Ramana

mac

• 3
« Reply #4286 on: 01-09-2018, 21:04:44 »
Amerikanac objašava probleme u Rumuniji

https://youtu.be/OSIE3aI6oYY

Аксентије Новаковић

• 3
  • Homo Superior
« Reply #4287 on: 04-09-2018, 17:36:29 »
Последњих дана усташа не мирује и забија нос тамо где му није место.
Да ли су то на помолу неки избори у Хрватској?

https://www.srbijajavlja.rs/2018/09/plenkovic-najavio-novi-udar-na-srbiju-ustase-placaju-ulazak-kosova-u-unesko/

akhnaton

• Against all
  • 4
  • 3
« Reply #4288 on: 05-09-2018, 08:54:56 »
Последњих дана усташа не мирује и забија нос тамо где му није место.
Да ли су то на помолу неки избори у Хрватској?

https://www.srbijajavlja.rs/2018/09/plenkovic-najavio-novi-udar-na-srbiju-ustase-placaju-ulazak-kosova-u-unesko/

Ne brini, jesu, kao što su i u Srbiji na pomolu.  Zabava za narod dok pacove naseljavaju... 

Аксентије Новаковић

• 3
  • Homo Superior
« Reply #4289 on: 05-09-2018, 10:11:35 »
Dodik: Odbili smo migrante, smestili ih u srpska sela u FBiH

Predsednik Republike Srpske Milorad Dodik izjavio je da postoji ozbiljan plan da se u BiH zadrži dobar broj migranata i naveo da su nakon odbijanja RS da otvori tri sabirna centra za njih, migranti smešteni u srpska sela u FBiH, a da će on kao član Predsedništva BiH tražiti njihovu deportaciju.

"Ukoliko zatraže azil, dobiće ga i za pet godina postaće građani BiH sa pravom glasa", rekao je Milorad Dodik, odgovarajući na pitanje o migrantskoj krizi u BiH tokom sinoćnjeg gostovanja na RTRS.

Navodi se da je Dodik ponovio da migranti mogu samo da prođu kroz Republiku Srpsku, ali nikako da se tu zadržavaju i dodao da je u tom kontekstu apsolutno neprihvatljivo da se na teritoriji Srpske prave sabirni centri za njih.

"Savet ministara je odredio da jedan sabirni centar bude u Zalužanima, jedan u Bijeljini i jedan u Trnovu", rekao je Dodik i dodao da je vlast Srpske to odbila, pa su odlučili da ih smeste u srpska sela u FBiH u kojima bi trajno ostali.

Dodik je izneo tvrdnju da je među migrantima veliki broj bezbednosno opasnih lica i poručio da je rešenje migrantske krize u BiH deportacija.

"Kao član Predsedništva BiH, što ću sigurno biti, tražiću njihovu deportaciju", rekao je Dodik.

http://www.rts.rs/page/stories/sr/story/11/region/3245960/dodik-odbili-smo-migrante-smestili-ih-u-srpska-sela-u-fbih.html

tomat

• 4
  • 3
« Reply #4290 on: 13-09-2018, 09:26:24 »
Klonja na Ekonomskom fakultetu sveučilišta u Zagrebu, jutros

Ali zato i

Arguing on the internet is like running in the Special Olympics: even if you win, you're still retarded.

Pizzobatto

• 4
  • 3
« Reply #4291 on: 13-09-2018, 10:27:05 »
al Franjo Tuđman anarchy in the Croatia :lol:

okle sad izdajnik Hrvata, jel to zato što ih je sve transformiso u konobare

tomat

• 4
  • 3
« Reply #4292 on: 13-09-2018, 10:34:05 »
Primetićeš ispod NDH šahovnicu, ne znam da li je autor isti.
Arguing on the internet is like running in the Special Olympics: even if you win, you're still retarded.

Аксентије Новаковић

• 3
  • Homo Superior
« Reply #4293 on: 13-09-2018, 10:35:00 »
Туђман своје одрадио, па можда сматрају да је време за спровођење у дело пројекта под називом Липањска повеља.

Pizzobatto

• 4
  • 3
« Reply #4294 on: 13-09-2018, 10:44:35 »
djeluje da su boje različite, jedan napiso tuđman, drugi nacrtao šahovnicu, treći dopisao ostalo

tomat

• 4
  • 3
« Reply #4295 on: 13-09-2018, 10:53:25 »
Zato je Kosovo je Srbija delo jednog autora :lol:

Pizzobatto

• 4
  • 3
« Reply #4296 on: 13-09-2018, 10:55:19 »
vrlo prometna klonja btw :lol:

Аксентије Новаковић

• 3
  • Homo Superior
« Reply #4297 on: 14-09-2018, 19:56:40 »
Ми смо имали тзв. јогурт револуције, а Колинда има своје јогурт домољубље.

Kolindino jogurt domoljublje; mesarova kći koja je patila za mlječnim proizvodima

Kolinda Grabar Kitarović izjavila je za austrijske novine:
"Odrasla sam u komunizmu, i nisam htjela ništa drugo nego da izađem iz toga. Htjela sam biti slobodna. Htjela sam imati mogućnost u dućanu birati između raznih vrsta jogurta."
U istom razgovoru Kolinda kaže da su njezini sunarodnjaci ako bi se izjasnili kao Hrvati, išli u zatvor.

Kavni jogurt obilježio je moje prve godine života.
Majka mi ga je kupovala svaki dan. Kad je 1992. Tuđman "stvorio Hrvatsku" ( u trenutku kad nastaju još 22 države, među kojima i one koje nisu ni htjele samostalnost) kavni jogurt više nije dolazio jer je njegov proizvođač bio iz Slovenije (koju je "stvorio" Kučan, a Makedoniju je "stvorio" Gligorov).
Tako da sam za razliku od Kolinde stvarno ostao željan tog jogurta jer ga u ovoj "slobodnoj i neovisnoj Hrvatskoj" više nema.
To je zemlja za koju je Kolindin HDZ 1990. rekao da će za 10 godina biti Švicarska, a onda su učinili sve da se cijela zemlja preseli u Švicarsku, Njemačku, Austriju, Irsku, pa su na neki način obećanje i ispunili.

Zavod za mljekarstvo Poljoprivrednog fakulteta u Zagrebu 1974. objavio je analizu čak 85 uzoraka "čvrstih" jogurta i "čvrstih" kravljih kiselih mlijeka.
U to vrijeme Kolinda je bila kćerka mesara koji je imao farmu krava.
Mesari su u Jugoslaviji, uz mehaničare i još neke druge profesije najviše zarađivali, pa joj je tako otac mogao svaki dan kupovati drugi jogurt.
Ulaskom u EU hrvatska mlječna industrija je uništena, sjećamo se poljoprovrednika koji su proljevali mlijeko po ulici, a hrvatski brend za jogurte i mlječne proizvode, "Dukat" kupila je francuska Lactalis grupa.

Kolindini djed i baka su bili u partizanima.
Jedan rođak njezinih roditelja čak je bio u pratećem bataljonu Josipa Broza.
Njeno selo i čitav njen kraju bili su komunistički i partizanski, bez i jednog jedinog ustaše.
Oni su stvarali taj komunizam iz koga je ona navodno htjela pobjeći.
Potiče iz dobrostojeće, partizanske porodice.
Sa 16 godina otišla je na školovanje u Ameriku, kasnije se iz njihovih škola vratila kao oduševljeni sljedbenik američke liberalne demokracije i NATO agresivnih intervencija.
To je noramlan put, djeca partizana i crvene buržuazije čiji su nam roditelji naturali komunizam i titoizam, danas su najveći zagovornici evrounijatstva i NATO-atlantizma, prvi i najglasniji kad treba podržati neku američku agresiju na slobodnu zemlju bilo gdje u svijetu.
I Ana Brnabić ima sličan background, jer se kod komunista i partizana vlada dinastički, mjenjaju se ideologije, ali se sa vlasti ne daju.

Iako je cijeli Kolindin mandat obilježilo licemjerje, obmanjivanje, patetika i neznaje, ovaj intervju je vrhunac.
Nakon što je danima obilazila ogradu oko Bijele Kuće, bez da je ikad objasnila da li je u Ameriku išla na liposukciju, nakon što je prilikom posjete Kanadi izjavila da je to zemlja koja je sa minimalnim resursima napravila najveće razultate (a Kanada četvrta na svijetu po resursima), nakon što je u nekoliko intervjua uporno ponavljala neistinu da je živjela iza Željezne zavjese, svjetsko prvenstvo u Rusiji bilo je vrhunac njezinih blamaža, ponašanje nedostojno ni kafe-kuvarice u NATO-paktu.
I taman kad smo na to malo zaboravili došao je ovaj intervju.

Jadna Kolinda nije se smijela izjasniti kao Hrvat, u zemlji u kojoj se diktator te zemlje, Josip Broz Tito izjašnjavao kao Hrvat i katolik.
U zemlji u kojoj se na popisu iz 1971. 4.526.782 ljudi izjasnilo kao Hrvati.
U zemlji u kojoj je od svih 6 republika jedino Hrvatskoj bilo dozvoljeno da ima himnu koja se svakodnevno u ponoć puštala na tadašnjem Radio Zagrebu, današnjem HRT-u.
U vrijeme Kolindinog djetinstva i mladosti u Hrvatskoj bi se u godinu dana izgradilo više hotela nego u ovih 26 godina od kad postoji Hrvatska država.
Tada je u Hrvatskoj živjelo više Hrvata nego danas, jer od 1991. Hrvatska ima konstantan pad nataliteta i rast moratliteta i iseljavanja.
Samo 6 kilometara od Kolindinog sela je Rijeka, koja je tada bila jedno od 3 najveća brodogradilišta svijeta, a danas su radnici riječkog brodogradilišta na ulici.
Rijeka je tada bila jedna od najvećih luka u Evropi, a sad više nije najveća ni na Jadranu, manja je i od Trsta i od Kopra.

Kolindino jogurt domoljublje je slika i prilika narativa i ideologije hrvatstva koju Crkva, političari i intelektuaci forsiraju već gotovo 3 desetljeća.
Za sve je kriva Jugoslavija, Orjuna, Srbi, četnici, stoka sitnog zuba, unutrašnji neprijatelj, crveni i žuti vragovi i svi, samo ne elite predvođene HDZ-om koje su zemlju koja je 1988. bila bogatija od 12 sadašnjih članica EU za manje od 30 godina dovele do toga da djeli posljednje mjesto sa Bugarskom po svim mogućim i nemogućim pokazateljima.

Mesareva kći patila je za mlječnim proizvodima u zemlji u kojoj je bilo 85 vrsta domaćih jogurta. Danas Hrvati mogu birati između raznih vrsta jogurta, ali stranih, jer domaće više nemaju.

Goran Šarić

Truman

• 4
  • 3
« Reply #4299 on: Yesterday at 17:33:13 »
https://www.b92.net/biz/komentari.php?nav_id=1446136

Две суседне земље - а економије небо и земља.
Sri Ramana