Author Topic: Zemlje Iz Okruzenja TODAY  (Read 173109 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Labudan

• 4
  • 3
Re: Zemlje Iz Okruzenja TODAY
« Reply #5900 on: 28-07-2020, 11:23:41 »
Tolko je lako biti komunist da ti više nisi komunist
šta će mi bogatstvo i svecka slava sva kada mora umreti lepa Nirdala

Black swan

• 4
  • 3
« Reply #5901 on: 28-07-2020, 11:35:58 »
ne trpim ljenčine neradnike probisvjete anarhiste klošare one na lažnim bolovanjima savjete neradnika sindikaliste vucibatine lopove u radničkim odborima

mada jučer sam za 2.5 kupio manifest komunističke partije
prodajem ga za 10 :D
šund literatura uvijek prolazi
Najjači forum na kojem se osjećam kao kod kuće i gdje uvijek mogu reći što mislim bez posljedica, mada ipak ne bih trebao mnogo pričati...

Labudan

• 4
  • 3
« Reply #5902 on: 28-07-2020, 12:37:09 »
isprali su ti mozak i još te izrabljuju

Black swan

• 4
  • 3
« Reply #5903 on: 28-07-2020, 13:42:59 »
https://avaz.ba/vijesti/bih/584445/film-jasmile-zbanic-o-genocidu-u-srebrenici-na-uglednom-filmskom-festivalu-u-veneciji

SVJETSKA PREMIJERA
Film Jasmile Žbanić o genocidu u Srebrenici na uglednom filmskom festivalu u Veneciji
Najjači forum na kojem se osjećam kao kod kuće i gdje uvijek mogu reći što mislim bez posljedica, mada ipak ne bih trebao mnogo pričati...

Black swan

• 4
  • 3
« Reply #5904 on: 28-07-2020, 13:49:48 »
https://www.vrisak.info/vijesti/debilizam-na-kvadrat-neprimjerene-poruke-na-zidu-pravoslavog-groblja-u-dobricu/

Također je istaknuo da je Dobrič jedino mjesto u Širokom Brijegu gdje žive pravoslavni Srbi, njih oko četrdeset. Neki od njih ni u ratu nisu napuštali svoje domove, a neki su se vratiti nakon rata”, navodi se u priopćenju Međurligijskog vijeća(MRV),

srbi nisu morali odlaziti iz središta ustaštva u svemiru čak ni u ratu

Labudan

• 4
  • 3
« Reply #5905 on: 28-07-2020, 14:56:28 »
Nije valjda Emir glumi četnika

Eto, Srbi snimaju o Jasenovcu, Hrvati već snimili Generala, polako se približava kraj kapitalističkog nacionalizma, jer protuve otvaraju posljednje bijedne džokere

džin tonik

• 4
  • 3
« Reply #5906 on: 28-07-2020, 20:40:29 »
...
srbi nisu morali odlaziti iz središta ustaštva u svemiru čak ni u ratu

i onda se gusla o ugrozenosti i strahu, citam lijevog americkog autora, kuku strah, lele ustase. dok se '91 sjecam samo srba koji doslovno podivljali kad zamirisala velika srbija, nista bahatije nikad vidio, a sve u krajevima gdje bili velika manjina.

Black swan

• 4
  • 3
« Reply #5907 on: 28-07-2020, 21:18:44 »
U mostar ih se vratilo 5000
Imaju zagarantirane predstavnike
Hrbati branili sarajevo kroz hvo i arbih...nula zastupnika...srbin morao postati hrvatom da bi imali jednog ministra hrvata (u tuzli slicno)

Labudan

• 4
  • 3
« Reply #5908 on: 28-07-2020, 21:19:16 »
zosko, jel imaš pamćenje leptira ili prirodno glup i zao?

dakle, nije zgoreg ponavljati, repetitio est mater studiorum, kome palacaš da ustaše ne upadaju u sela i ubijaju, mojim jajima? :lol:

Labudan

• 4
  • 3
« Reply #5909 on: 28-07-2020, 21:19:35 »

mac

• 3
    • http://www.facebook.com/mihajlo.cvetanovic
« Reply #5910 on: 28-07-2020, 21:29:17 »
Pa dobro, i mi smo se vadili na Turke dosta dugo.

Labudan

• 4
  • 3
« Reply #5911 on: 28-07-2020, 21:48:51 »

Black swan

• 4
  • 3
« Reply #5912 on: 28-07-2020, 21:53:36 »
Poznato je da su komunjare na jednom mostu pravili 3 vikendice...

Kolko su krali na zgradama nije poznato

Labudan

• 4
  • 3
« Reply #5913 on: 28-07-2020, 21:58:29 »
pa đe su te komunjare sad haha

što se toga tiče, jednom tako putujem i stanem pojma nemam u kom gradu ubosni, nešto oko Sokoca, i u kafani počnu pričati kako se neka komunjara obogatila, sagradila vilu još 1980-tih, pun para, ja pitam da mi pokažu tu vilu, ono obična kuća, nema ni drugi sprat

jest ono solidnija od prosjeka, malo više zelene površine, lijepo se usidrio lik, ali u poređenju s četnicima i ustašama to je ćelija monaška

smiješno malo više pričat, dajte imena najbogatijih Hrvata i Srba prvo, svi redom nisu komunisti

jel Karić komunist

Black swan

• 4
  • 3
« Reply #5914 on: 28-07-2020, 22:01:05 »
Onaj je bogat sto je blokirao uvoz oruzja u hrvatsku budimir

Nisu bogati jer su krali armaturu i cement
Nije tad bilo donacija $$$ ko od 1992.

Labudan

• 4
  • 3
« Reply #5915 on: 28-07-2020, 22:10:24 »
nisu krali cement nego su imali potrebu za cementom, jesi marksistički nepsmen

svako prema mogućnostima, svakome prema potrebama

a ovi poslije 1990. su svako prema ćefu, nikom ništa, samo meni

Labudan

• 4
  • 3
« Reply #5916 on: 29-07-2020, 12:10:32 »

tomat

• 4
  • 3
« Reply #5917 on: 29-07-2020, 12:33:23 »
dalmatinci sebe video kao Srbe  :?
Arguing on the internet is like running in the Special Olympics: even if you win, you're still retarded.

Labudan

• 4
  • 3
« Reply #5918 on: 29-07-2020, 14:37:37 »
Hrbe!

Labudan

• 4
  • 3
« Reply #5919 on: 29-07-2020, 16:38:03 »

Black swan

• 4
  • 3
« Reply #5920 on: 29-07-2020, 16:51:49 »
Razmisljalo se o dobrobiti vladajuce klase gdje srbin sa 2 kcerke dibije 2soban s garazom a hrbat s 3 djece 1soban stan bez garaze

Otac od srbina takodjer dobije stan u susjednom naselju

Krivi zidovi i bez grijanja

Labudan

• 4
  • 3
« Reply #5921 on: 29-07-2020, 16:53:55 »
Ah, kakvim falsifikatima vas kljukaju.

Black swan

• 4
  • 3
« Reply #5922 on: 29-07-2020, 17:11:34 »
U toj sam zgradi

Black swan

• 4
  • 3
« Reply #5923 on: 29-07-2020, 17:13:34 »
Šut iz banje socijalisticki radnik ne iznosi nego zazida ispod kade

Labudan

• 4
  • 3
« Reply #5924 on: 29-07-2020, 17:56:44 »
najgore zgrade kod mene su u zadnjih dvaes godina napravljene

socijalističke su bogovske

Labudan

• 4
  • 3
« Reply #5925 on: 01-08-2020, 12:38:39 »

Black swan

• 4
  • 3
« Reply #5926 on: 01-08-2020, 13:00:10 »
Koliki je broj partizana danas i njihovih mirovina
100godisnjaci se zene za rodbinu od 50 da naslijede mirovine

mac

• 3
    • http://www.facebook.com/mihajlo.cvetanovic
« Reply #5927 on: 01-08-2020, 13:03:36 »
500 hiljada veterana? Kako li su se Srbi uopšte spasli takve sile?

lilit

• 5
  • 3
« Reply #5928 on: 01-08-2020, 13:46:15 »
imamo eksperta na forumu, verujem da će objasniti :lol:
That’s how it is with people. Nobody cares how it works as long as it works.

Labudan

• 4
  • 3
« Reply #5929 on: 01-08-2020, 13:56:36 »
Haha koje fazone bacaš, prije se udaju za ove s njemačkom penzijom.

Ali ovdje se broj uvećava, kako može udajom da se uvećava

džin tonik

• 4
  • 3
« Reply #5930 on: 01-08-2020, 14:25:21 »
imamo eksperta na forumu, verujem da će objasniti :lol:

500k veterana nije mnogo za rh cija trecina bila godinama okupirana pri srpskoj agresiji, plus tu je i hvo koji spasio bih pri prvom naletu srpske agresije, plus tu je i neborbeni sektor, plus, kad bilo ocigledno da se rh obranila prisljamcila se i cijela partija, a u partije to ide zna se kako.
s druge strane srbija koja nije sudjelovala u ratu ima 400k veterana. 

ova komunisticka kobila s glavom u bg dupetu a rukom u hrvatskom dzepu sve to zna. ali kune mirishe pa jadna trpi.

džin tonik

• 4
  • 3
« Reply #5931 on: 01-08-2020, 14:32:22 »

ca. 30k, a to nije nista, tek da vidis mirovine bivse jna koje isplacuje rh, pa bivseg sustava, pola srbije je na rh-mirovinama, druga polovica na kulturnjackim parama.
a ovaj porast u hrvatskih ratnih veterana kad istrazi, moze pronaci uglavnom samo komuniste naknadne pameti i klasicnog obrasca podvala.

Black swan

• 4
  • 3
« Reply #5932 on: 01-08-2020, 14:38:54 »
Ko dira u branitelje dira u hrvatsku i slobodu
Naravno ima tu laznih branitelja
Kao i svuda
Ali to treba dojaviti sudu i policiji
Ne maltretirati populaciju koja je stvorila hrvatsku

džin tonik

• 4
  • 3
« Reply #5933 on: 01-08-2020, 15:09:56 »
tu je netko od veterana odgovorio najnovijem dramoseru beogradske agenture u rh, sdss-u, moze se preslikati na kobilu:

Braniteljica Danka Dražina odgovorila SDSS-ovoj zastupnici Anji Šimpragi: ‘Anja, umukni!’

U petak zastupnica SDSS-a Anja Šimpraga u Saboru govorila o svom doživljaju Oluje, kao djevojčice iz kolone, a odgovorila joj je Danka Dražina, braniteljica koja je u obrani Hrvatske u Domovinskom ratu sudjelovala s 20 godina.

Njen odgovor prenosimo u cijelosti:

“Anja Rašković Šimpraga bila je u koloni 95

Kaže, bio je august, sparina, zvuk traktora i nebo koje je promijenilo boju. Ja sam jednu kolonu ispraćala u studenom 91. iz Škabrnje. Bio je studeni, studen, zvuk tenkova i granata, miris krvi i nebo prekriveno prašinom, avionima i niškim specijalcima-padobrancima. Stotine mojih susjeda, prijatelja i rođaka napuštali su tada svoj dom jer su Anjini sunarodnjaci sijali smrt na njihovom pragu u njihovoj Škabrnji.

Anja je tada imala 3 godine i nije ništa kriva. Ni za svoju ni za moju kolonu. Ali Anjin otac, djed, stric, ujak, susjed ili prijatelj nisu razmišljali o tome da se suprotstave zlim četničkim hordama, da stanu u obranu svoje Domovine Hrvatske kao što je to učinio Predrag Mišić i još 10.000 hrvatskih branitelja srpske nacionalnosti.

U koloni koja je te noći u studenom napuštala Škabrnju uzalud sam tražila moju babu Mariju. Dva tjedna kasnije babu Mariju sam pronašla sklupčanu u crnoj vreći na stolu zadarske patologije, zvijerski unakaženu do neprepoznatljivosti. I svaki mještanin moje Škabrnje mogao bi vam ispričati svoju priču o ovoj koloni, kao i svaki Vukovarac, kao svaki od onih pola milijuna Hrvata i drugih građana Hrvatske koje su “junaci iz Anjine priče” mislili zauvijek protjerati.

A tih pola milijuna možemo nazvati sretnicim jer njih 15.000 nije bilo te “sreće”. Mučeni, pobijeni, zaklani nisu doživjeli biti u koloni koja napušta dom ali živi. Za njih su odredili neke druge kolone koje se nikad neće vratiti, Danas tražimo kosti gotovo 1000 hrvatskih mučenika, oplakujemo 15.000 nevinih života trudeći se da svaku tu smrt otrgnemo zaboravu.

Anja, imala sam tada 21 godinu, U mom ruksaku nisu bile knjige (iako su trebale biti), bili su metci i bombe i dvije-tri maskirne majice, još poneka sitnica, krunica i slika Majke Božje). I tako danima… Anja, ti si danas zastupnica u Hrvatskom Saboru i nisam sigurna voliš li svoju Domovinu. Nekako mi se čini da tu riječ nikada nisi izgovorila, da ti je mrsko i pomisliti na riječ DOMOVINA.

Ja sam danas majka četvero djece, zaposlena, s plaćom više nego tri puta manjom od tvoje. Ali to nije ni važno, nije u šoldima sve. Ima nešto i u srcu, u ponosu i visoko dignutoj ili spuštenoj glavi ili skrivanju pogleda od susjeda kojem si jučer lomio kosti. Pitaj svoje Anja, znaju oni. Sutra je prvi dan kolovoza, čuješ li Anja, kolovoza.

187 – toliko je hrvatskih sinova poginulo u Oluji, najvećoj hrvatskoj pobjedi i ponosu Hrvatske vojske, Hrvatske policije i hrvatskog naroda. Vjeruj mi Anja, svaki moj Škabrnjanac ima dvije priče s kojom se tvoja nikako ne može mjeriti, ni po ljudskosti, ni po patnji, ni po ljubavi. Jedna priča je iz studenog 91. i o njoj pričamo sa tugom i mukom, većina tu priču i ne priča, ali ne zato što ju je zaboravila, baš naprotiv. nikad je neće zaboraviti.

Druga je kolovoška, ona koja je započela 4.08. a koja traje i danas. Tada smo u samo 3 dana pregazili hordu zla koja je kriva i za tvoju i za moju kolonu. I danas vodimo bitku protiv iste te horde zla, doduše, danas nije prljava i bradata, ne nosi maskirnu odoru i kapu s petokrakom ili četničkom kokardom. Danas je u elegantnom odijelu, po protokolu Hrvatskog sabora ili Vlade, ali vjerujte mi mogu je namirisati na kilometre, jer SMRDI Zato Anja, UMUKNI!!!”, poručila je Danka Dražina.

O Škabrnji:

Ona je za dnevnik.hr progovorila i o ratnim strahotama u Škabrnji.

“Najviše mi je u sjećanje ostala urezana naša vlastita nemoć. Kada je tog jutra krenuo siloviti napad na Škabrnju u kojem je sudjelovao velik broj tenkova i pješadije, mi smo bili slabo naoružani. S nama je u selu bio veliki broj civila. Bili smo nemoćni i nismo se mogli obraniti kako smo željeli”, rekla je Danka.

“Na taj dan Škabrnja je izgubila 48 civila i 15 branitelja, a do kraja rata broj žrtava je porastao na 86. ”Nije mi jasno da za ubojstvo 86 mojih mještana postoje samo dvije pravomoćne presude i to osobama koje su gotovo pa potpuno beznačajne. Nisu bile u nikakvom zapovjednom lancu. Svi koji su zapovijedali napadom na Škabrnju na žalost nisu i vjerujem da nikada neće biti osuđeni”, istaknula je Držina dodajući da je bolno to da Ratko Mladić nije ni optužen za zločine u Škabrnji.

Black swan

• 4
  • 3
« Reply #5934 on: 01-08-2020, 15:35:19 »
Najbolje je da šute

džin tonik

• 4
  • 3
« Reply #5935 on: 01-08-2020, 15:43:37 »
ma to nema obraza, ali bar su i, osim sto smrde, vidljivi.

Labudan

• 4
  • 3
« Reply #5936 on: 01-08-2020, 15:52:04 »
15.000 čega?

Može link za taj podatak

džin tonik

• 4
  • 3
« Reply #5937 on: 01-08-2020, 15:55:52 »
ne moze. mene ne zanima da te prosvijetlim, ne stanu u flashu od dva decija tri litre, vec da mi te opet ne prisljamce razne peovicke.

Labudan

• 4
  • 3
« Reply #5938 on: 01-08-2020, 16:00:58 »
Pa da, u 12.000 vojnika i civila ne staje 15.000 civila.

lilit

• 5
  • 3
« Reply #5939 on: 01-08-2020, 17:21:57 »
tu je netko od veterana odgovorio najnovijem dramoseru beogradske agenture u rh, sdss-u, moze se preslikati na kobilu:

Braniteljica Danka Dražina odgovorila SDSS-ovoj zastupnici Anji Šimpragi: ‘Anja, umukni!’

U petak zastupnica SDSS-a Anja Šimpraga u Saboru govorila o svom doživljaju Oluje, kao djevojčice iz kolone, a odgovorila joj je Danka Dražina, braniteljica koja je u obrani Hrvatske u Domovinskom ratu sudjelovala s 20 godina.

Njen odgovor prenosimo u cijelosti:

“Anja Rašković Šimpraga bila je u koloni 95

Kaže, bio je august, sparina, zvuk traktora i nebo koje je promijenilo boju. Ja sam jednu kolonu ispraćala u studenom 91. iz Škabrnje. Bio je studeni, studen, zvuk tenkova i granata, miris krvi i nebo prekriveno prašinom, avionima i niškim specijalcima-padobrancima. Stotine mojih susjeda, prijatelja i rođaka napuštali su tada svoj dom jer su Anjini sunarodnjaci sijali smrt na njihovom pragu u njihovoj Škabrnji.

Anja je tada imala 3 godine i nije ništa kriva. Ni za svoju ni za moju kolonu. Ali Anjin otac, djed, stric, ujak, susjed ili prijatelj nisu razmišljali o tome da se suprotstave zlim četničkim hordama, da stanu u obranu svoje Domovine Hrvatske kao što je to učinio Predrag Mišić i još 10.000 hrvatskih branitelja srpske nacionalnosti.

U koloni koja je te noći u studenom napuštala Škabrnju uzalud sam tražila moju babu Mariju. Dva tjedna kasnije babu Mariju sam pronašla sklupčanu u crnoj vreći na stolu zadarske patologije, zvijerski unakaženu do neprepoznatljivosti. I svaki mještanin moje Škabrnje mogao bi vam ispričati svoju priču o ovoj koloni, kao i svaki Vukovarac, kao svaki od onih pola milijuna Hrvata i drugih građana Hrvatske koje su “junaci iz Anjine priče” mislili zauvijek protjerati.

A tih pola milijuna možemo nazvati sretnicim jer njih 15.000 nije bilo te “sreće”. Mučeni, pobijeni, zaklani nisu doživjeli biti u koloni koja napušta dom ali živi. Za njih su odredili neke druge kolone koje se nikad neće vratiti, Danas tražimo kosti gotovo 1000 hrvatskih mučenika, oplakujemo 15.000 nevinih života trudeći se da svaku tu smrt otrgnemo zaboravu.

Anja, imala sam tada 21 godinu, U mom ruksaku nisu bile knjige (iako su trebale biti), bili su metci i bombe i dvije-tri maskirne majice, još poneka sitnica, krunica i slika Majke Božje). I tako danima… Anja, ti si danas zastupnica u Hrvatskom Saboru i nisam sigurna voliš li svoju Domovinu. Nekako mi se čini da tu riječ nikada nisi izgovorila, da ti je mrsko i pomisliti na riječ DOMOVINA.

Ja sam danas majka četvero djece, zaposlena, s plaćom više nego tri puta manjom od tvoje. Ali to nije ni važno, nije u šoldima sve. Ima nešto i u srcu, u ponosu i visoko dignutoj ili spuštenoj glavi ili skrivanju pogleda od susjeda kojem si jučer lomio kosti. Pitaj svoje Anja, znaju oni. Sutra je prvi dan kolovoza, čuješ li Anja, kolovoza.

187 – toliko je hrvatskih sinova poginulo u Oluji, najvećoj hrvatskoj pobjedi i ponosu Hrvatske vojske, Hrvatske policije i hrvatskog naroda. Vjeruj mi Anja, svaki moj Škabrnjanac ima dvije priče s kojom se tvoja nikako ne može mjeriti, ni po ljudskosti, ni po patnji, ni po ljubavi. Jedna priča je iz studenog 91. i o njoj pričamo sa tugom i mukom, većina tu priču i ne priča, ali ne zato što ju je zaboravila, baš naprotiv. nikad je neće zaboraviti.

Druga je kolovoška, ona koja je započela 4.08. a koja traje i danas. Tada smo u samo 3 dana pregazili hordu zla koja je kriva i za tvoju i za moju kolonu. I danas vodimo bitku protiv iste te horde zla, doduše, danas nije prljava i bradata, ne nosi maskirnu odoru i kapu s petokrakom ili četničkom kokardom. Danas je u elegantnom odijelu, po protokolu Hrvatskog sabora ili Vlade, ali vjerujte mi mogu je namirisati na kilometre, jer SMRDI Zato Anja, UMUKNI!!!”, poručila je Danka Dražina.

O Škabrnji:

Ona je za dnevnik.hr progovorila i o ratnim strahotama u Škabrnji.

“Najviše mi je u sjećanje ostala urezana naša vlastita nemoć. Kada je tog jutra krenuo siloviti napad na Škabrnju u kojem je sudjelovao velik broj tenkova i pješadije, mi smo bili slabo naoružani. S nama je u selu bio veliki broj civila. Bili smo nemoćni i nismo se mogli obraniti kako smo željeli”, rekla je Danka.

“Na taj dan Škabrnja je izgubila 48 civila i 15 branitelja, a do kraja rata broj žrtava je porastao na 86. ”Nije mi jasno da za ubojstvo 86 mojih mještana postoje samo dvije pravomoćne presude i to osobama koje su gotovo pa potpuno beznačajne. Nisu bile u nikakvom zapovjednom lancu. Svi koji su zapovijedali napadom na Škabrnju na žalost nisu i vjerujem da nikada neće biti osuđeni”, istaknula je Držina dodajući da je bolno to da Ratko Mladić nije ni optužen za zločine u Škabrnji.

ober hilarious tekst u smislu da je lepo videti da će hrvatsku uništiti isti mitovi koji uništavaju i srbiju.

ona se pita da li anja voli svoju domovinu? informer likes this!  nas-rofl
That’s how it is with people. Nobody cares how it works as long as it works.

džin tonik

• 4
  • 3
« Reply #5940 on: 01-08-2020, 20:05:38 »
kakvo unistavanje, to sto rh ima te beogradske agenture za provokaciju nije nista posebno. u hrvatskom drzavnom saboru sluzbeni je jezik hrvatski, a ova je po memorandumu 2 oplela sa ekavicom bre augustima i sta ti ja znam, uglavnom kako se prica u bg-u, ne kako pricaju precani, t.j. ona kad ne provocira, a sve to na infuziji fasisticke centrale uz palamud o oluji kao etnickom ciscenju, ne oslobodjenju od beogradskog fasizma i planskom bijegu terorista i civila koje povukli za sobom.
eto je u saboru, neka uziva, tko joj j... kako se vec kaze po narodski. dobila je odgovor i super. jadno je prodavati sta prodaje na poziciji koju zauzima, a imati srbiju, primati hrvatske kune, ali ok, naviklo se da to nema casti, postenje da ne spominjemo.

Labudan

• 4
  • 3
« Reply #5941 on: 01-08-2020, 20:57:42 »
Zosko, ajd realno: ova iz sabora, što se pod velom priče da je službeni jezik hrvatski, podsmijava i sprda s tuđom nesrećom, realno je prljava gadura decenije, tako da si promašio ploču totalno.

džin tonik

• 4
  • 3
« Reply #5942 on: 02-08-2020, 12:27:31 »
Dr. sc. Goluža odgovorio SDSS-ovoj zastupnici: ‘Vaše djetinjstvo ukrali su Vaši sunarodnjaci, vodeći „hrvatski krajišnici”‘

Dr. sc. Trpimir Goluža, ginekolog i nekadašnji predsjednik Hrvatske liječničke komore koji je bio kandidat Mosta na parlamentarnim izborima u svom osvrtu na Facebooku, odgovorio je na govor zastupnice SDSS-a Anje Šimprage u Hrvatskom saboru, koja je govorila o svom doživljaju Oluje, kao djevojčice iz kolone.

“Uvažena saborska zastupnice Šimpraga,

lijepo je i poticajno vidjeti kako mlada osoba u Hrvatskom saboru javno iskazuje da ima samo jednu jedinu želju „izgradnju društva slobode i zajedničke budućnosti“.

Društvo slobode podrazumijeva mogućnost samostalnog, nezavisnog djelovanja i samoodređenja čovjeka, a pod zajedničkom budućnosti pretpostavljam da ste mislili da svi skupa dijelimo dobru perspektivu dobrog i ispunjenog života u Hrvatskoj.

Potpuno mi je razumljivo što su, „sjećanja jedne djevojčice iz kolone“, Vaša osobna sjećanja na Oluju i 4. kolovoza 1995. traumatična i bolna. Teško je, razarajuće za dušu osmogodišnjakinje, iako „spremne za put“, „uz zvuk traktora i plač“ napustiti vlastiti dom i otisnuti se u životnu neizvjesnost pa makar i u voljenu Srbiju.

Kažete da „posljednjih dana svi pričaju o Oluji bez obzira koliko o tome doista znaju, jesu li proživjeli te ratne strahote ili su ih tek promatrali“. Oluju ste proživjeli, no izgleda kako Vas to iskustvo nije potaknulo da istražite i spoznate okolnosti koje su Vas dovele u dugu izbjegličku kolonu i objasnite si zašto je 4. kolovoza „nebo promijenilo boju, a sparina otežavala disanje“. 

Čudno mi je što se u govoru u Saboru niste niti jednom riječju osvrnuli na ono što je prethodilo koloni i zbjegu za Srbiju. Je li to posljedica Vašeg neznanja ili nastojanja izbjegavanja javnog priznavanja neugodnih činjenica iz bliske prošlosti?

Samo objektivno i cjelovito sagledavanje okolnosti i događaja omogućit će Vam da shvatite tko je zapravo odgovoran za Vašu osobnu nesreću i nesreću Vama bliskih i dragih ljudi, a onda da iz toga izvučete i pouku.

Teško mi je povjerovati da ne znate da se u marionetskoj srpskoj paradržavi, u kojoj ste proveli rano djetinjstvo, odvijao teror i progon najgore vrste. Ljudi su maltretirani samo zato što nisu bili Srbi. Nevini ljudi nasilno su istjerivani iz svojih kuća, tuklo ih se i ubijalo. Do Oluje je iz okupiranog dijela Hrvatske prognano je i raseljeno oko 200.000 nesrba, a ubijeno njih više od tisuću. Ako ipak to ne znate, a stalo Vam je do istine, pogledajte pokajnički iskaz osuđenog ratnog zločinca, prvog predsjednika paradržave u kojoj ste živjeli do 8. godine života i ratnog gradonačelnika Knina, Milana Babića izrečen pred Haškim tribunalom.

Oluja koja Vas je privremeno udaljila do Vašeg doma, zaustavila je teror i Hrvatskoj donijela slobodu i mir. Bihaćku enklavu u Bosni i Hercegovini vjerojatno je spasila od genocida i sudbine Srebrenice.

Kažete da ste se „vratili u Knin, na svoj kamen, kraj svoje rijeke, među svoje ljude“. Drago mi je što ste se vratili u svoju Hrvatsku i što ste se u njoj očito dobro snašli jer ste postali zastupnica u Hrvatskom saboru.

Uvažena saborska zastupnice, žalite za „ukradenim djetinjstvom“ i pozivate nas „da ne dozvolimo da se više niti jednom djetetu ne ukrade pravo na djetinjstvo i pravo na sreću“. Vaše djetinjstvo ukrali su Vaši sunarodnjaci, vodeći „hrvatski krajišnici“: Milan Babić, Goran Hadžić i Mile Martić. Taj tercet osuđenih ratnih zločinaca, potpomognut srpskim snagama iz Hrvatske, Bosne i Hercegovine i pogotovo Srbije, slijepo je provodio bezumnu velikosrpsku politiku osmišljenu i dirigiranu iz Beograda. Ta politika slomila se preko Vaših leđa i nagnala Vas na napuštanje Hrvatske. Ona je razlog promjene boje neba i sparine koja Vam je, 4. kolovoza 1995., otežavala disanje. Ipak, vratili ste se…

Dobro je što „djevojčica prošlost nije zaboravila“. To je jamac neponavljanja grešaka koje su prije 30-ak godina činili Vaši sunarodnjaci zadojeni velikosrpstvom onih koji su i dan danas na vlasti u Srbiji.

Još je bolje što je „djevojčici budućnost važnija“. Nadam se da u toj budućnosti nećete biti marioneta u rukama onoga koji Vas je u Hrvatskoj prije 25 godina, neposredno pred Oluju uvjeravao da „nikada srpska Krajina, Glina i Banija neće nazad u Hrvatsku i da ćete živjeti u Velikoj Srbiji, jedinstvenoj srpskoj državi“.

Hrvatska je Vaš dom. U Hrvatskoj živite. U Hrvatskoj je Vaša budućnost.

Izgradimo našu zajedničku budućnost na temeljima istine i pravde, međusobnog uvažavanja i poštivanja, a ne po principima etnobiznisa i političkog ucjenjivanja. Samo tako ćemo osigurati da se više niti jednom djetetu ne ukrade pravo na djetinjstvo i pravo na sreću”, zaključio je dr. sc. Goluža.

Labudan

• 4
  • 3
« Reply #5943 on: 02-08-2020, 14:09:17 »
aha, dakle sada je od 15 tisuća došlo do više od tisuću, pa bar nešto napredujemo

džin tonik

• 4
  • 3
« Reply #5944 on: 02-08-2020, 16:31:11 »
U Bosanskom Grahovu komerirana 79. obljetnica mučeničke smrti don Jurja Gospodnetića i stradanje više od 200 Hrvata katolika

U župnoj crkvi Sv. Ilije proroka u Bosanskom Grahovu 1. kolovoza komemorirana je 79. obljetnica mučeničke smrti grahovskog župnika don Jurja Gospodnetića i stradanja više od 200 grahovskih Hrvata katolika u II. svjetskom ratu i poraću.

Misno slavlje predvodio je banjolučki biskup Franjo Komarica u zajedništvu s tajnikom vlč. Predragom Ivandićem i domaćim župnikom don Davorom Klečinom. Zbog izvanredne epidemiološke situacije, izazvane pandemijom koronavirusa, okupio se manji broj vjernika, njih tridesetak najviše domaćih Grahovljana, ali su pristigli i pojedini hodočasnici iz Zagreba, Drvara te Nove Bile, prenosi IKA.

Anica Barać ubijena zajedno s devetero maloljetne djece

(...)

General Zlatan Mijo Jelić odgovorio za Narod.hr na optužbe bošnjačkog SDA: ‘Niti ja niti moje postrojbe nismo počinili nikakav ratni zločin’

Zlatan Mijo Jelić, zapovjednik Specijalne policije MUP-a Hrvatske Republike Herceg-Bosne odgovorio je za Narod.hr na optužbe bošnjačkog SDA, odnosno konstrukciju da bi umjesto odlikovanja od predsjednika Republike Hrvatske trebao biti izručen BiH. Napadi na njegov račun od strane SDA dolaze u trenutku kada je na mjesto unutarnjih poslova BiH imenovan Selmo Cikotić, kontroverzni pripadnik Armije BiH koji imao veliku ulogu u protjerivanju i progonu bugojanskih Hrvata. General Zlatan Mijo Jelić je najmlađi ratni general HVO-a, a njegove su postrojbe pridonijele izvršenju VRO Oluje. Iako je državljanin samo Republike Hrvatske te svoju nevinost dokazuje u procesu koji kreće u Hrvatskoj, SDA tvrdi da ga treba izručiti u BiH, gdje bi mu se sudilo po zakonu koji u vrijeme rata nije niti vrijedio. Pri tome, optužnica protiv njega, koja ima više 6000 stranica je pročitana i potvrđena u samo sedam radnih dana.

(...)

džin tonik

• 4
  • 3
« Reply #5945 on: 02-08-2020, 16:36:23 »

Bulj: ‘Nema nikakvog razloga da Peović i Tomašević bježe od činjenice da im je Emil Tedeschi financijer’

Saborski zastupnik Mosta Miro Bulj na Facebooku je komentirao pitanje tko stoji iza financiranja svojevrsnog iznenađenja izbora, radikalno lijeve koalicije Možemo.

Njegovu objavu prenosimo u cijelosti:

“Pišu mediji da iza Možemo – politička platforma stoji kapital Emila Tedeschija. Ako je to istina Tedeschi time samo vraća uslugu ideološkim nasljednicima Partije.

Još 1988. njegovoj firmi “Rothem” Partija je osigurala početni kapital. Uz to je preko svoje druge firme Meteor paper ukrao miljun i 400 tisuća njemačkih maraka namijenjenih za obranu Sinja od agresije četnika, pobunjenih Srba i JNA.

Nema nikakvog razloga da Katarina Peović i Tomislav Tomašević bježe od činjenice da im je Tedeschi financijer. Tedeschijeva kapitala ne bi bilo da nije bilo Kati i Tomislavu drage Partije. A uz to je Emil učinio sve da Cetinska krajina bude okupirana od JNA i Kati tako drage petokrake.

Zbog nestanka novca za obranu Cetinskog kraja osobno sam podigao niz kaznenih prijava, ali institucije hrvatske države nisu ništa učinile jer je Tedeschi kao što sada financira Možemo dosad obilno financirao i ostale važne aktere na političkoj sceni”, objavio je Miro Bulj. 

Podsjetimo, na parlamentarnim izborima koji su se održali 5. srpnja u novi saziv Hrvatskog sabora ušlo je sedam zastupnika s liste platforme Možemo!, odnosno ekstremne zeleno-lijeve koalicije koju čine stranke Nova ljevica, Radnička fronta, ORaH, Zagreb je naš! i Za grad.

Među novoizabranim zastupnicima našli su se Tomislav Tomašević, Sandra Benčić, Damir Bakić, Vilim Matula, Radojka Borić, Katarina Peović te Bojan Glavašević.

Labudan

• 4
  • 3
« Reply #5946 on: 02-08-2020, 16:39:03 »

Labudan

• 4
  • 3
« Reply #5947 on: 02-08-2020, 17:01:42 »
KATARINA PEOVIĆ: Važno je da Tedeschijima ne obnavljamo zabatne zidove

https://totalinfo.hr/katarina-peovic-vazno-je-da-tedeschijima-ne-obnavljamo-zabatne-zidove

džin tonik

• 4
  • 3
« Reply #5948 on: 02-08-2020, 20:17:01 »
Peović o informacijama da ih financira Tedeschi: ‘Za moguće financiranje Možemo od strane Tedeschija, pitajte Tomaševića’

Saborski zastupnik Mosta Miro Bulj u nedjelju je kazao kako se zastupnici ekstremno zeleno-lijeve koalicije Možemo, Katarina Peović i Tomislav Tomašević ne bi trebali bježati od činjenice da im je tajkun Emil Tedeschi financijer jer “Tedeschijeva kapitala ne bi bilo da nije bilo Kati i Tomislavu drage Partije”.

Naime, od 167 registriranih političkih stranaka, 71 nije izvijestilo o donacijama dobivenim u prvoj polovici ove godine zbog čega mogu biti novčano kažnjene od 10 000 do čak 100 000 kuna. Među njima je i stranka Radnička fronta, članica zeleno-lijeve koalicije Možemo.

Kako Dnevno.hr izvještava, prema njihovim informacija upravo se ta zelena-lijeva koalicija, predvođena Radničkom frontom Katarine Peović i Možemo Tomislava Tomaševića financira od strane tajkuna i mogula iako se ta opcija žestoko suprotstavlja kapitalizmu, takozvanom “ekstraprofitu”.

“Emil Tedeschi, hrvatski poduzetnik, osnivač i vlasnik Atlantic Grupe, čvrsto je odlučio pomagati ujedinjenu ljevicu u pohodu na osvajanje Zagreba, ali i jačanju za neke nove parlamentarne izbore”, kazao je prema Dnevno.hr-u izvor blizak vrhu platforme Možemo.

Peović: ‘Ne mogu govoriti u ime naše široke koalicije’

“Emil je do neba razočaran SDP-om u Zagrebu koji je u čvrstom zagrljaju Milan Bandića i nesposobnog Marasa. Povezao se s nama na brojnim zagrebačkim tulumima, a pokazao je svoju socijalnu osjetljivost i svojim posljednjim istupima. Zato smo ga uveli u našu ekipu”, rekao je izvor.

Saborska zastupnica Katarina Peović, članica Radničke fronte to opovrgava, ali dala je naslutiti da osim dima, u toj priči ima i vatre.

“Ja za to prvi put čujem, Radnička fronta s tim nema veze. No, ja mogu govoriti ispred Radničke fronte, ne mogu govoriti za druge partnere iz naše široke koalicije”, rekla je za Dnevno.hr, na što joj je rečeno kako su informaciju dobili iz Možemo.

“Za to morate pitati njih, ja ne mogu govoriti u njihovo ime. Za moguće financiranje Možemo od strane Tedeschija, pitajte Tomislava Tomaševića”, kazala je.

Tomislav Tomašević nije se javljao na pozive.

a tomasevic je u njeznim godinama koje vec ima stigao turisticki obici kako navodi 50 zemalja svijeta, zavrsiti cambridge...
jbt, sve cuda od djece u vas jugokomunista. mi gastarbajteri desetljecima krpamo godinu po godinu da se cimne do domovine, odnesu pokloni i narudzbe, pa se vratis na arbajt dogodine taman na rezervi... bato, kako se ulazi u ove zakinute po prirodi, te komunisticke jadnike?

Anomander Rejk

• 4
  • 3
  • Strah je ubica uma.
« Reply #5949 on: 02-08-2020, 21:05:51 »
Ovo je ispovest bake Milice Maljković, jedne od retkih preživelih iz pakla jame Ravni dolac ( između Bosanskog Grahova i Livna ) u koju su ustaše bacile 1941. na Ognjenu Mariju, preko 200 Srba, uključujući i žene i decu :
https://www.rts.rs/page/tv/sr/story/20/rts-1/2945612/kvadratura-kruga-livno---jama-ravni-dolac.html
Ja sam za sve to saznao tek 1990-e. Do tad se o tom samo izdaleka šuškalo, nije smelo zarad bratstva i jedinstva, da se komšije slučajno ne uvrede što su nas bacali u jame.
Tajno pišem zbirke po kućama...