Author Topic: Animirani filmovi  (Read 79287 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Kler_Vojant

• 4
  • 3
Animirani filmovi
« on: 21-01-2010, 05:28:56 »
Dakle, vasi omiljeni animirani filmovi, i sve vezano za njih.
Nesto najbolje sto sam odgledao u poslednje vreme bile su
upravo animacije, i to filmovi Achi-Wa Ssipak, Planet 51,
Up i Cloudy With A Chance Of Meetballs.

asja

• 4
  • 2
Re: Animirani filmovi
« Reply #1 on: 22-01-2010, 02:30:24 »
gotovo sve od mijazakija i po ko zna koji put:)
 (hayao miyazaki): spirited away, howl's moving castle, nausicaa of the valley of the wind...ako se nesto moze nazvati cudesnim, e pa to bi bilo to.

asja

• 4
  • 2
« Reply #2 on: 22-01-2010, 02:46:44 »
inace pixsar i dalje vodi, za 2009 sa up, zatim dodala bih i jos nekoliko dosta dobrih ostvarenja: waltz with bashir, caraline, ice age 3, a crismas carol pa i the fantastic mr.fox.

Alex

• 4
  • 3
« Reply #3 on: 22-01-2010, 03:05:43 »
Wallace and Gromit The Curse of the Were Rabbit je ono što sam poslednje gledao i oduševio se. Samo jedan kraći W&G film sam gledao ranije, čini mi se na B92.

Film je superiorniji od većine Pixarovih (koji su odlični, inače), a "staromodna" stop-motion animacija se pokazuje superiornijom od kompjuterske, jer deluje prirodnije i "toplije". Ili je barem takva, da ako se radi ovako perfekcionistički nikada ne može da zastari, jer će uvek izazivati efekat oduševljenja.
Ako tome dodamo maestralno kreirane likove i specifičnu englesku atmosferu i neprevaziđeni humor, dobijamo remek-delo za sve generacije.

Avatar je bezlichna, bezukusna kasha, potpuno prazna, prosechna i neupechatljiva...USM je zhivopisan, zabavan i originalan izdanak americhke pop kulture

Vampirella

• 4
  • 3
  • Crew Slut
« Reply #4 on: 22-01-2010, 03:09:21 »
Svaka cast na topicu.

Tko nije ovo gledao, ako takvih uopce ima, neka to ucini sto prije! ;)

Tale of Tales -- Skazka Skazok (1 of 3)
Tale of Tales -- Skazka Skazok (2 of 3)
Tale of Tales -- Skazka Skazok (3 of 3)
Satan my master.

asja

• 4
  • 2
« Reply #5 on: 22-01-2010, 03:22:29 »
eh, pa wallace & gromit - legendarno dobra animacija, tu nema sta da se prica. nisam gledala tale of tales- sram me bilo!

Brock Landers

• 4
  • 3
    • Radioaktivna aleja
« Reply #6 on: 22-01-2010, 03:25:55 »
Jeste, dobri su Valas i Gromit. Ja doduše nisam gledao njihove kratke filmove, već samo taj sa zecodlakom.

Što se mojih omiljenih animacija tiče, od novijih bih izdvojio Coraline, Corpse Bride, Nocturna, Strings i 9. Od nešto malo starijih Titan A.E. i Emperor's New Groove, ukupno, ovako nasumično nabacano, Diznijevi Mač u kamenu, Uspavana ljepotica, Snježana, Pepeljuga, Crni kazan, Mijazakijev Dvorac na nebu (meni mnooooooooogo draži i od Spirited Away i od Mononoke Hime), Bakšijevi Čarobnjaci i Gospodar prstenova, Akira, Heavy Metal, Last Unicorn i tako dalje i tako dalje. Od Pixara mi je srcu najdraži Wall-E.

marduk

• 4
  • 3
« Reply #7 on: 22-01-2010, 03:40:26 »
E a kako vam se dojmila Koralina? Čeka me na gledanje...

Brock Landers

• 4
  • 3
    • Radioaktivna aleja
« Reply #8 on: 22-01-2010, 03:46:59 »
Odličan film. Pogledaj ga u 3D ako možeš, za razliku od Avatara ovde trodimenzionalnost stvarno daje intenzivniji osjećaj u nekim bitnim scenama.

Brock Landers

• 4
  • 3
    • Radioaktivna aleja
« Reply #9 on: 22-01-2010, 03:47:23 »
Nemoj pogrešno da me shvatiš, i u 2D je bolji od Avatara :-)

marduk

• 4
  • 3
« Reply #10 on: 22-01-2010, 03:50:57 »
Ma ja to samo mogu u 1D da pogledam... takvi su mi psihotehnički uslovi

Mark

• 4
  • 3
  • The proverbial stopped clock.
    • Janko Takac
« Reply #11 on: 22-01-2010, 11:57:00 »
Dos'o Sveti Petar i kaze meni Djordje di je ovde put za Becej, ja mu kazem mani me se, on kaze: Pricaj ne's otici u raj!
E NES NI TI U BECEJ!

http://kovacica00-24.blogspot.com/

BladeRunner

• 4
  • 3
« Reply #12 on: 22-01-2010, 12:34:11 »
Best of topic? In!

Grob svitaca
Finding Nemo (mada je Up veoma blizu)
Akira
Snjezna kraljica (ruski, iz te ere je svaki odlican)
Nausicaa (Princeza Mononoke, Totoro i Spirited jednaki po kvalitetu)
Watership down (dodao bi i Animal Farm, ali ovaj je bolji)
Belleville Rendez-vouz (na svako novo gledanje ovaj film je sve bolji i bolji)
The Sword in the Stone (drugi omiljeni Diznijev bi bio Beauty and the Beast, iako se ne racuna kao klasik)
La Planete sauvage (nije u rangu nabrojanih iznad, ali jeste mastovit do bola)

Skazku nisam stavio na listu jer su ovo dugometrazni animirani, a Skazka traje dvadesetak minuta (ako se dobro sjecam). Pozdrav.
All those moments will be lost in time like tears in rain.

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #13 on: 22-01-2010, 12:43:24 »
Ama zar niko osim mene i Kripla nije gledao The Iron Giant????

THE IRON GIANT trailer

To je film koga je režirao Brad Bird pre Incrediblesa. Pjur blis.

Takođe, naravno nije red da ovaj topik prođe bez Innocencea.

Ghost In the Shell 2 - Innocence (Japan Trailer)

Innocence je DIVLJAČKI pretenciozan film. Ali skoro da ima čime da opravda svoju pretencioznost.

BladeRunner

• 4
  • 3
« Reply #14 on: 22-01-2010, 13:38:47 »
Meho Krljic
Ama zar niko osim mene i Kripla nije gledao The Iron Giant????

Jesmo! Film o Vin Dizelu - robotu sa dusom. Izuzetan film, ali ga nisam naveo zato sto Pixar inace ima ubitacan niz (ja ovo zbog Bird-a racunam kao Pixar, iako nije). U stvari, jedino mi "Cars" i donekle "Monsters INC" nisu u tom rangu. E sad, od svega toga mi je nekako najdrazi "Nemo" i vec spomenuti "Up", ali da su ostali genijalni - jesu.

"Innocence" nisam gledao (gledao sam jedinicu), ali skidam i gledam kolko danas/sutra. Ima li jos neki skrajnuti japanac, a da nije Perfect blue (ha!) ili nesto sto inace visi na best anime listama? Pozdrav.
All those moments will be lost in time like tears in rain.

Le Samourai

• 4
  • 3
« Reply #15 on: 22-01-2010, 16:46:11 »
Tokyo Godfathers je savrshen crtac.

Brock Landers

• 4
  • 3
    • Radioaktivna aleja
« Reply #16 on: 22-01-2010, 16:56:36 »
Da, da, opako djelo!

Vampirella

• 4
  • 3
  • Crew Slut
« Reply #17 on: 22-01-2010, 22:00:26 »
Ovaj me je film jako rastuzio, zapravo, mislim da u djetinjstvu nikad nisam bila tuznija kao tad...

Le Roi et l'oiseau (1980) part 1/9 (English subs)
Satan my master.

Alex

• 4
  • 3
« Reply #18 on: 23-01-2010, 00:03:30 »
Oko Božića pogledao sam još jedan klasik - Tim Burton's The Nightmare Before Christmas

Ovaj film sam svojevremeno preskočio kad je izašao 93-e, jer u VHS eri nisam uspeo da ga pronađem. Iako je besumnje reč o značajnom ostvarenju stop-motion animacije, ne bih ga ocenio sa više od ***. Razlog - film je totalni mjuzikl koji se oslanja na dobar koncept - ideju, odlične kreacije i, naravno, muziku - songove, ali zanemaruje priču koja je tanka i nerazrađena.

Pred gledanje Corpse Bride i Coraline, red je bio da overim i ovaj propušteni naslov.
Avatar je bezlichna, bezukusna kasha, potpuno prazna, prosechna i neupechatljiva...USM je zhivopisan, zabavan i originalan izdanak americhke pop kulture

zakk

• Očigledan slučaj RASTROJSTVA!
  • 3
    • IP Tardis
Why shouldn't things be largely absurd, futile, and transitory? They are so, and we are so, and they and we go very well together.

Agota

• 4
  • 3
« Reply #20 on: 23-01-2010, 00:56:26 »
This is a gift, it comes with a price. Who is the lamb and who is the knife. Midas is king and he holds me so tight. And turns me to gold in the sunlight ...

Brock Landers

• 4
  • 3
    • Radioaktivna aleja
« Reply #21 on: 23-01-2010, 01:30:33 »
Ovaj me je film jako rastuzio, zapravo, mislim da u djetinjstvu nikad nisam bila tuznija kao tad...

Le Roi et l'oiseau (1980) part 1/9 (English subs)

Wow, nisam imao pojma o postojanju ovog filma, thanks for the tip! Vidim da je rađen po onoj predivnoj Andersenovoj priči (do vraga, "predivna Andersenova" je svakako pleonazam).

Brock Landers

• 4
  • 3
    • Radioaktivna aleja
« Reply #22 on: 23-01-2010, 01:32:27 »
Jedan film za čiji kvalitet ne mogu da garantujem u ovom trenutku, ali me je oduvao kad sam ga gledao kao mali dječak (prije nekih dvadesetak godina) je DOT I KENGUR.

Le Samourai

• 4
  • 3
« Reply #23 on: 23-01-2010, 01:36:33 »
Razlog - film je totalni mjuzikl koji se oslanja na dobar koncept - ideju, odlične kreacije i, naravno, muziku - songove, ali zanemaruje priču koja je tanka i nerazrađena.
Obichno, kada neko kazhe "razlog," te iza toga stavi crticu, ochekuje se da iza te crtice sledi obecani razlog.

Osim ako tvoja teza nije to da taj film bash i nije neki jer je "totalni mjuzikl."

Brock Landers

• 4
  • 3
    • Radioaktivna aleja
« Reply #24 on: 23-01-2010, 01:43:59 »
Pa ako je to njegova teza, ja sam spreman da je prihvatim. Ne podnosim mjuzikle. Recimo onaj Svinja Tod je baš bio krš od filma.

Agota

• 4
  • 3
« Reply #25 on: 23-01-2010, 02:02:55 »
Jedan film za čiji kvalitet ne mogu da garantujem u ovom trenutku, ali me je oduvao kad sam ga gledao kao mali dječak (prije nekih dvadesetak godina) je DOT I KENGUR.
Dot and the Kangaroo Part One
 nasla :) ,obozavam ovaj film,gledacu ga veceras opet ,ja sam ovaj film posle gledanja  nocima sanjala,ustvari bila sam istraumirana sumom ,pa nisam mogla da zaspim,sve drugacije dozivljavis kao dete, i Aliisu u zemlji cuda mnogo volim.

This is a gift, it comes with a price. Who is the lamb and who is the knife. Midas is king and he holds me so tight. And turns me to gold in the sunlight ...

Kler_Vojant

• 4
  • 3
« Reply #26 on: 23-01-2010, 02:05:42 »
Odgledao sam Monsters vs Aliens, i moram reci da je prosecan at best. Steta za ekstra dobro uradjene kreature. Ipak, preporucujem skip.

Agota

• 4
  • 3
« Reply #27 on: 23-01-2010, 02:14:02 »
iiiiiiiiii  Evoksiiii !!!!!  i strasni Duloksi   :mrgreen: bozavam i sad

zakk

• 3
    • IP Tardis
« Reply #28 on: 23-01-2010, 02:43:52 »
Eeee, nemoj sad crtane serije da ubacuješ! onda nikad kraja! :/

(i plz, ne želim da ikad pominjemo strast između Evoksa i Duloksa)

btw, naleteh na prilično bizaran blog, sa tekstom na ovu temu:

http://vuk91.mojblog.rs/p-top-10--najbolji-dugometrazni-animirani-filmovi/136831.html

Ovo je top lista deset najboljih dugometražnih animiranih filmova:

1) 'Čudesna šuma' (The Elmchanted Forest) i 'Čarobnjakov šešir' (The Magician's Hat) - Velika Britanija/Japan

Na prvom mestu se nalaze dva čuvena animirana blokbastera britanskog animatora Clivea Townsenda, a po knjigama Fredericka Septimusa Thompsona. Čarobnjak Štapić se bori protiv Kaktus Cara, ali i Cara Mrazomora. Muzika je fenomenalna, ali samo što su glasovi bučni (sinhronizaciju kod nas su radili hrvatski glumci, premda je planirano da glumci budu iz Beograda, Zagreba i Sarajeva). Režiju sinhronizacije, kao što smo već pomenuli, potpisao je Arpad Šomođi, a u originalnoj engleskoj verziji su glasovi bili kao u Diznijevim animiranim filmovima. Prvi je snimljen 1986.godine, a drugi 1990.godine. Svakako pogledati.

2) 'Okamenjeni vukovi' i 'Bagijev zmaj' - Jugoslavija (Bosna i Hercegovina)

Na drugom mestu su poslednji radovi Muharema Latifagića, nastali najverovatnije prema ideji Ahmeta Hromadžića, čuvenog bosanskog pisca i prema serijalu s/f romana Đele Dorisa, poznatog hrvatskog pisca naučne fantastike.  Glavni lik ovih filmova je Princ Zvezdan, koji se uz pomoć plemstva bori protiv zlih duhova koji žele razoriti zemlju. Najgori od predstavnika zlih duhova jeste džinovsko čudovište Pećinski Jednorog, koje se pojavljuje u oba filma. Prema legendi, ima 'pedeset i osam pari nogu, jedan rog, dve oči, jednu grivu, četiri para repa, jedno ždrelo, dva grkljana, četiri para pluća, osam srca, pedeset i četiri jetre, pedeset i dva želuca, četiri para bubrega, osam pari gušterače i sedamdeset i četiri spleta creva'.  Pećinski Jednorog teroriše 'Kraljevstvo Okamenjenih Vukova', a iza tih planova za uništenje se predstavlja Baron Frak, koji uz pomoć plemićkog gavrana Korvina želi da zarobi celu kraljevinu. Ovde su Jelisaveta Seka Sabljić (Princ Zvezdan), Sanja Vejnović (Princeza Zvezdana), Mladen Crnobrnja (Pećinski Jednorog), Emil Glad (Baron Frak), Danilo Lazović (Korvin), Toma Zdravković (razni glasovi) i mnoge druge poznate jugoslovenske filmske i estradne zvezde pozajmili glasove, od kojih ćete se uzbuditi kad to vidite. Prvi je snimljen 1984.godine, a drugi 1988.godine, i to je delo čuvene 'Zagrebačke škole animiranog filma'.

3) 'Rat skakavaca i bubašvaba' (Sodan Heinasirkat ja Bugit) - Finska

Na trećem mestu se nalazi legendarni dugometražni animirani film Touka Peltole, jednog od istaknutih slikara i 'ekološkog filozofa'. U njemu je opisana ekološka katastrofa, a skakavci i bubašvabe vode rat. Film je sličan 'Životinjskoj farmi', a glasove su pozajmili Tenho Sauren (Pripovedač) i  Heikki Kinnunen (ostali glasovi). Muziku je radio Kasperi Korhonen, jedan od najznačajnijih finskih kompozitora filmske muzike. Film je snimljen 1985.godine, i to je delo Finske državne televizije.

4) 'Zamak na nebu' (Laputa: Castle in the Sky) - Japan

Na četvrtom mestu se nalaze Hayao Miyazaki i njegov čuveni dugometražni animirani film 'Zamak na nebu'. Pazu i Šita su dečak i devojčica koji putuju do legendarnog zamka, a u njihovim pustolovinama ih stalno sprečavaju vazdušni gusari i tajni agenti. Posebno se od zlikovaca izdvaja Pukovnik Muska, koji stalno pravi probleme vazdušnim gusarima. Sa muzikom Joea Hisaishija ćete uživati uz ovaj film, naročito uz dobru muzičku i glasovnu podlogu. Film je snimljen 1986.godine i osvojio je niz nagrada širom sveta.

5) 'Rasmus-34' (Erasmo-34) - Finska

Na petom mestu se nalazi 'Rasmus-34', dugometražni animirani film baziran po istoimenom stripu Teemua Kuusinena. Ima veliki uticaj na poznati strip 'Technotise', a u centru priče se nalazi mlada devojka koja mora sprečiti najstravičniji svemirski eksperiment pre katastrofe. Ovo je odličan animirani film uz tehno muziku, ali je primamljiv zbog mlade devojke Mirjami koju glas pozajmljuje mlada finska glumica Pamela Tola. Obavezno pogledati. Film je snimljen 2004.godine i to je bila zvanična finska selekcija za 'Svetski festival animacije u Hirošimi'.

6) 'Svetlost na planini Humel' - Jugoslavija (Bosna i Hercegovina)

Na šestom mestu je adaptacija s/f romana Ive Goleše ('Pobuna Grofice Zamenice' i 'Moj svet se zove Papademetriou' i animirani film Bajrama Kalafatovića ('Robotron 2084', 'Ex-Libris' serijal) čiji je naslov 'Svetlost na planini Humel'. Mladi plemić u oklopu, Bertrand, nakon što je izdao vojsku, nailazi na onesvešćenu Princezu Ivanu, kojoj daje čarobni napitak. Na putu susreće razne prijatelje i neprijatelje, a posebno će ga privući konačna vazdušna bitka. Uz muziku Vojkana Borisavljevića i pesme nezaboravnog Zvonka Bogdana, ovo je najbolja preporuka za vas (prvenstveno zbog glasova Otokara Levaja i Marice Vuletić). Film je snimljen 1985.godine i osvojio je nagradu na 'Animafestu'.

7) Dugometražni animirani filmovi 'Soyuzmultfilm' - Sovjetski Savez (Rusija)

Ovo je najbolja i primamljiva preporuka za vas. Neću detaljno to opisati, ali se nalaze na sedmom mestu.

8) 'Drvena igračica Helida' (Helida, El Bailarin de Madera) - Kuba

I Kuba ima dugometražne animirane filmove (gle čuda). Reč je o delu Henrica Davalosa de Mateua, kubanskog animatora portugalskog porekla i dobitnika mnogih svetskih priznanja. Adaptacija stare kolonijalne priče (osvojila je osmo mesto) govori o Helidi, drvenoj lutki koja nakon mnogih pustolovina napokon postaje prava plesačica. Uz dobru staru kubansku muziku uživaćete u pravoj 'kubanskoj adaptaciji Pinokija'. Film je snimljen 1979.godine, a glasove u ovom filmu su, verovali ili ne, pozajmili istaknuti kubanski pevači.

9) 'Mač i buzdovan' (Sword and the Mace) - Belorusija/Rusija

Belorusija je u svet animacije kao nezavisna zemlja ušla sa svojim prvim dugometražnim animiranim filmom 'Mač i buzdovan', adaptacijom stare beloruske narodne priče koja se nalazi na devetom mestu. Ovog puta priča je smeštena u fantazijsku sferu, a kad budete imali vremena, pogledajte ovaj film. Film je snimljen 1991.godine, a u bioskope stigao tek dve godine kasnije, 1993.godine, i to zbog ekonomske krize.

10) 'Spakr-5-Skammlaus' (S-5-S) - Island

Na desetom i zadnjem mestu je islandski dugometražni animirani film s/f žanra, 'Spakr-5-Skammlaus', ili skraćeno 'S-5-S'. Ovo delo poznatog islandskog animatora Emila Kristofersona će vas premestiti u svet naučne fantastike, a to je tzv. 'Technotise' stil. Grupa pankera se bori protiv mašina da bi zaradila svoj novac. Ovo je crtani film za odrasle, a snimljen je 2005.godine i ne bi ga preporučio maloj deci.

U konkurenciji su bili i mađarski, češki i drugi ostali dugometražni animirani filmovi.

P.S. Ostavite mi komentar na ovu top listu. Da li se sećate ovih animiranih filmova? Kladim se da se sećate njih.

Mozak mi je iscurio dok nisam skontao da pola ovoga nema veze sa životom (prelistajte i ostatak, oprezno)

nego,

Gay Purr-ee

Why is Gay Purr-ee a work of art
Why shouldn't things be largely absurd, futile, and transitory? They are so, and we are so, and they and we go very well together.

zakk

• 3
    • IP Tardis

Brock Landers

• 4
  • 3
    • Radioaktivna aleja
« Reply #30 on: 23-01-2010, 02:49:25 »
nasla :) ,obozavam ovaj film,gledacu ga veceras opet ,ja sam ovaj film posle gledanja  nocima sanjala,ustvari bila sam istraumirana sumom ,pa nisam mogla da zaspim,sve drugacije dozivljavis kao dete, i Aliisu u zemlji cuda mnogo volim.

Banjip!!! :-) Javi obavezno kakvi su ti utisci nakon novog gledanja.

zakk

• 3
    • IP Tardis
« Reply #32 on: 23-01-2010, 03:12:21 »
Meh, premalo je tu Gilliama, razočarao sam se :/

Elem, još neki filmići, s tim da me mrzi sad da kopam youtube klipove za sve...

Ferngully, the last rainforest

Villain songs -Toxic Love-

i to ne samo zbog Tima Curryja, ceo kast je potpuno sumanut: Christian Slater, Robin Williams, Cheech and Chong... :)

Rock-A-Doodle mi je jako drag u sećanju, uvek me podseća na knjigu "U davno doba" Voltera Vendžerina iz "Plave ptice"...

The Secret of NIMH i dalje strašan :)

Milosh

• 5
  • 3
« Reply #33 on: 23-01-2010, 03:18:10 »
The Secret of NIMH i dalje strašan

Odličan je NIMH, baš sam ga skoro reprizirao, i ostali klasici Dona Blutha su obavezna lektira, a posebno The Land Before Time.
"Ernest Hemingway once wrote: "The world is a fine place and worth fighting for." I agree with the second part."

http://milosh.mojblog.rs/

Alex

• 4
  • 3
« Reply #34 on: 23-01-2010, 04:11:46 »
Razlog - film je totalni mjuzikl koji se oslanja na dobar koncept - ideju, odlične kreacije i, naravno, muziku - songove, ali zanemaruje priču koja je tanka i nerazrađena.
Obichno, kada neko kazhe "razlog," te iza toga stavi crticu, ochekuje se da iza te crtice sledi obecani razlog.

Osim ako tvoja teza nije to da taj film bash i nije neki jer je "totalni mjuzikl."

Naravno da to nije moja teza. Čitaš li rečenice do kraja? Priča je slaba, gotovo nepostojeća, prejednostavna. Film jeste "neki" i neosporno je dobar i prosto mi je bilo žao dok gledam što onakva ideja, likovi, crtačko-dizajnersko-scenografska rešenja i bartonovska atmosfera nisu poduprti boljim scenarijem.

Alex

• 4
  • 3
« Reply #35 on: 23-01-2010, 04:19:25 »
Ovaj tip koga je Zakk citirao je neki žešći glupan:

1) 'Čudesna šuma' (The Elmchanted Forest) i 'Čarobnjakov šešir' (The Magician's Hat) - Velika Britanija/Japan

Na prvom mestu se nalaze dva čuvena animirana blokbastera britanskog animatora Clivea Townsenda, a po knjigama Fredericka Septimusa Thompsona. Čarobnjak Štapić se bori protiv Kaktus Cara, ali i Cara Mrazomora. Muzika je fenomenalna, ali samo što su glasovi bučni (sinhronizaciju kod nas su radili hrvatski glumci, premda je planirano da glumci budu iz Beograda, Zagreba i Sarajeva). Režiju sinhronizacije, kao što smo već pomenuli, potpisao je Arpad Šomođi, a u originalnoj engleskoj verziji su glasovi bili kao u Diznijevim animiranim filmovima. Prvi je snimljen 1986.godine, a drugi 1990.godine. Svakako pogledati.

Svako zna da su ovo Jugoslovenski filmovi u produkciji Croatia filma. Kakva crna Britanija i Japan?!

Brock Landers

• 4
  • 3
    • Radioaktivna aleja
« Reply #36 on: 23-01-2010, 04:21:06 »
The Secret of NIMH i dalje strašan

Odličan je NIMH, baš sam ga skoro reprizirao, i ostali klasici Dona Blutha su obavezna lektira, a posebno The Land Before Time.

Jao, taj sam zaboravio :-( Ali nisam zaboravio Titan A.E. :-)

Vampirella

• 4
  • 3
  • Crew Slut
« Reply #37 on: 23-01-2010, 04:47:03 »
http://www.youtube.com/watch?v=MgRjB8PEDkM

Zasto ste ovo morali toliko nahvaliti? Zasto? :cry:

Ludaca je to odmah isla skinuti i gledati, i vec je 3 i 15 ujutro, a ja jos uvijek ne spavam, pusim jednu za drugom, dere me takav adrenalinski rush, da mi se oci sklapaju, a skakala bi po Neredovoj glavi.

Ne sjecam se kad me zadnji put nesto na ekranu toliko dusevilo! Toplo, pametno, duhovito, iz srca, pogadja ravno u srce. Jedna od mnogih stvari koje cine ovaj film fenomenalnim je to da je patetika free, a ja, jadna i bijedna, ne mogu sloziti ni dvije recenice, a da ne budu pateticne... Mislim na svoje prijatelje, przilica ce raditi cijelu noc!

@Harv

Le Roi et l'oiseau ima zanimljivu povijest: http://en.wikipedia.org/wiki/Le_Roi_et_l'oiseau
Nedovrsena verzija (La Bergère et le Ramoneur) je dostupna na netu (mislim da je Peter Ustinov dubovao pticu), neki tvrde da je bolja od ove dovrsene. Ne znam, nisam je jos stigla pogledati, iako je imam vec duze vrijeme. Nabaci oko. Asja, procitaj clanak na wikipediji, moglo bi te zanimati. ;)

Satan my master.

zakk

• 3
    • IP Tardis
« Reply #38 on: 23-01-2010, 11:02:36 »
Ovaj tip koga je Zakk citirao je neki žešći glupan:

Svako zna da su ovo Jugoslovenski filmovi u produkciji Croatia filma. Kakva crna Britanija i Japan?!
Nije glupan, nego epski izmišlja. Neko bi rekao: "masno laže" :)

Agota

• 4
  • 3
« Reply #39 on: 23-01-2010, 12:10:41 »

Konjic grbonjic,Zlatna antilopa,Snezna kraljica,Vasilisa ma  sve iz ruske produkcije Coюзмультфильм.
Mada je Dizni I dalje tata za sve, Alisa,Pinokio,Dambo,Robin Hud,Macke iz visokog drustva,
Dot i kengur je I dalje sjajan, rastanak je bio i tada i sada . Harv,Banjip!!! Ti se toga secas . :)
Postoji jos jedan crtac I bolji od Dot I kengur bar mi se tada tako cinilo ,isto sa devojcicom ,pa onda ona zaluta u sumi,(ili ide nekim poslom nemam pojma, ) I u sumi ima reka I sad valjda iz vode izlaze neke zivotinje I navuku je da udje I tu je sad ceo podvodni svet ,najgore od svega sto nemam pojma kako se zove crtani I svi tvrde da sam izmislila ,a nisam.I nisam ga odgledala do kraja jer sam morala negde da idem,pa i ta cinjenica dodatno pojacava moju  mastu,e sad da je film to bih lako nasla ,al crtani tesko.

Brock Landers

• 4
  • 3
    • Radioaktivna aleja
« Reply #40 on: 23-01-2010, 13:06:16 »
Hej, cool! Ajd mi reci još gdje si našla Dot i kengur? Ja sam tražio i tražio i nigdje ga nije bilo.

Da, Dizni je apsolutni tata.

Vampirella

• 4
  • 3
  • Crew Slut
« Reply #41 on: 23-01-2010, 19:09:20 »
Vasilisa

Mislis na ovo?

The Frog Princess - 1/4

Zanima me jer vec duze vrijeme trazim stop-motion verziju te bajke. Ne znam da li taj animirani film uopce postoji ili sam ja to sve izmislila... :(

Odlicna stop-motion ekranizacija ruske bajke:

The Fool of the World and the Flying Ship (1)

Satan my master.

Vampirella

• 4
  • 3
  • Crew Slut
« Reply #42 on: 23-01-2010, 19:14:28 »
Ajd mi reci još gdje si našla Dot i kengur? Ja sam tražio i tražio i nigdje ga nije bilo.

http://btjunkie.org/search?q=Dot+and+the+Kangaroo
Satan my master.

Brock Landers

• 4
  • 3
    • Radioaktivna aleja
« Reply #43 on: 23-01-2010, 19:55:04 »
Thanks! Mislio sam da je taj btjunkie odavno odapeo.

Melkor

• 5
  • 3
« Reply #44 on: 10-02-2010, 13:28:08 »
37th Annual Annie Nominations and Awards Recipients

Best Animated Feature

* Cloudy With a Chance of Meatballs — Sony Pictures Animation
    * Coraline — Laika
    * Fantastic Mr. Fox — 20th Century Fox
    * The Princess and the Frog — Walt Disney Animation Studios
    * The Secret of Kells — Cartoon Saloon
    * Up — Pixar Animation Studios

Best Home Entertainment Production

* Curious George: A Very Monkey Christmas — Universal Animation Studios
    * Futurama: Into the Wild Green Yonder — The Curiosity Company in association with 20th Century Fox Home Entertainment
    * Green Latern: First Flight — Warner Bros. Animation
    * Open Season 2 — Sony Pictures Animation
    * SpongeBob vs. The Big One — Nickelodeon

Best Animated Short Subject

* Pups of Liberty — Picnic Pictures
    * Robot Chicken: Star Wars 2.5 — ShadowMachine
    * Santa, The Fascist Years — Plymptoons
    * The Rooster, The Crocodile and The Night Sky — Barley Films
    * The Story of Walls — Badmash Animation Studios

Animated Effects

* Scott Cegielski “Monsters vs. Aliens” — DreamWorks Animation
    * Alexander Feigin “9” — 9 L.L.C.
    * Eric Froemling “Up” — Pixar Animation Studios
    * Tom Kluyskens “Cloudy With a Chance of Meatballs” — Sony Pictures Animation
    * James Mansfield “The Princess and the Frog” — Walt Disney Animation Studios

Directing in a Feature Production

* Wes Anderson “Fantastic Mr. Fox” — 20th Century Fox
    * Pete Docter “Up” — Pixar Animation Studios
    * Christopher Miller, Phil Lord “Cloudy With a Chance of Meatballs” — Sony Pictures Animation
    * Hayao Miyazaki “Ponyo” — Studio Ghibli
    * Henry Selick “Coraline” — Laika

ima jos gomila kategorija, sve to ovde.
"Realism is a literary technique no longer adequate for the purpose of representing reality."

zakk

• 3
    • IP Tardis
« Reply #45 on: 10-02-2010, 13:41:58 »
Heh, Mijazaki... gledam neki dan Movie Maven na Youtubeu i skontam da ta gospojica, ne znam odakle, izgovara Mijazaki kao Mirazaki... go figure...

Vampirella

• 4
  • 3
  • Crew Slut
« Reply #46 on: 15-02-2010, 00:05:33 »
Eeee, nemoj sad crtane serije da ubacuješ! onda nikad kraja! :/

Ne mogu odoljeti da ovo ne spomenem... :(

Il était une fois la vie - Générique
Satan my master.

asja

• 4
  • 2
« Reply #47 on: 21-02-2010, 03:18:14 »

Brock Landers

• 4
  • 3
    • Radioaktivna aleja
« Reply #48 on: 21-02-2010, 04:37:53 »
9 - vrlo dobar film! Evo mog skromnog rivjua:
http://plainwizard.mojblog.rs/p-9/162308.html
(sori na besramnoj samopromociji)

Ghoul

• 4
  • 3
« Reply #49 on: 21-02-2010, 05:20:28 »
9 - vrlo dobar film! Evo mog skromnog rivjua:
http://plainwizard.mojblog.rs/p-9/162308.html
(sori na besramnoj samopromociji)

zgađen sam!
napisao si nešto na svom blogu i došo ovde da to reklamiraš!
fuj!
kakvih sve ljudi ima!
-ako su to uopšte ljudi!