Author Topic: Bizaran problem sa... kompjuterom!  (Read 63109 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Tex Murphy

• 4
  • 3
    • Radioaktivna aleja
Bizaran problem sa... kompjuterom!
« on: 30-01-2010, 15:47:32 »
Ovo moje glupo smeće od kompjutera već mjesecima ima vrlo ružan običaj da se restartuje samo od sebe i time mi efektivno pošalje u vražiju mater sve što trenutno radim (a pogotovo Rapidšer). U nekih 97% slučajeva to se dešava nakon klika na neki link u IE, ali nekoliko puta se desilo i kod nekih drugih aktivnosti koje nemaju veze s IE-om. U početku je sve bilo relativno podnošljivo jer se nemili događaj događao, uz rijetke izuzetke, samo jednom dnevno, međutim posljednjih nekoliko dana sve prerasta u pravu noćnu moru - kompjuter rikava i po 3-4 pa i više puta dnevno, tako da sam potpuno istraumiran prilikom bilo kakvog kliktanja na bilo šta.
Pitanje je da li je ovo uistinu problem IE-a ili je nešto drugo? Može li da se riješi eventualnim formatiranjem hard diska i brisanjem gomile tupavih nepotrebnih programa ili sam možda fasovao kakav virus? Ili da jednostavno prokletu kantu bacim kroz prozor i kupim nešto normalno?

Tex Murphy

• 4
  • 3
    • Radioaktivna aleja
Re: Bizaran problem sa... kompjuterom!
« Reply #1 on: 30-01-2010, 15:58:41 »
Jedna od mogućih mogućnosti je da je u pitanju problem sa zagrijavanjem - CPU temperatura je redovno preko 60 stepeni, čak i kad ne radim ništa osim surfovanja netom. Međutim, nedavno sam očistio ventilator (ne zbog ovog problema već zbog dernjave kojom je nervirao sve ukućane i komšije), tako da više ne znam šta da radim.

Son of Man

• 4
  • 3
  • See ya in Bambiland...
« Reply #2 on: 30-01-2010, 16:29:14 »
Ja imam slicnu frku samo se meni pored restartovanja gase i programi, a najjace kad se ugasi IE a ja taman napiso magistarski, ili kad se ugasi igra a ja taman presao nivo koji nikako preci nisam mogo  xdrinka

Doduse za to su mi vec ljudi rekli da mi rikava memorija, il tako nesto, ali isto zanimljiv podatak bi bio da ja NIKAD ne gasim komp, uvek ide neki download, pa me zanima da pitam dal ga treba s vremena na vreme ugasiti, i ako treba na kolko, u danima  naravno ?  xnerd :|

Albedo 0

• Guest
« Reply #3 on: 30-01-2010, 16:37:07 »
Prvo pregledaj softver

antivirus i antispyware programima pregledaj da nisi zakačio nešto

mada sam čuo da se nekome potpuno ugasi komp zbog malware-a pa mora ponovo da ga pali, ali nisam čuo da se restartuje, mada je sličan problem.

U svakom slučaju, prvo pročešljaj viruse i ostalu gamad, probaj više spyware programa (spybot prije svih), pa tek onda razmišljaj o formatiranju diska (jer možda je šteta već učinjena, mjeseci su u pitanju, zar ne...).

Ako je hardver kao kod Son of Man-a, onda u kupovinu...

Kompjuteru, koliko znam, mnogo teže pada da ga gasiš i pališ svaki dan, zbog električnog udara koji je potreban da bi ga upalio. Barem sam ja tako čuo, da je najbolje ne gasiti ga, zbog čega su ranije pravili npr televizore na stand by a ne da se totalno ugase.

Ali ja ga gasim svaki dan  8-)

Tex Murphy

• 4
  • 3
    • Radioaktivna aleja
« Reply #4 on: 30-01-2010, 16:53:11 »
I ja gasim svaki dan (tj. noć) ali je definitivno njegov životni vijek ograničen upravo brojem paljenja i gašenja a ne trajanjem rada. Dakle, Sine, dobro je što ne gasiš.
Inače, imam Spybot i njime redovno spajbotujem kompjuter i već dugo nije prijavljivao nikakve trojance i sl. However, trenutno sam bez antivirusa, pošto je AVG Free penzionisan. Još uvijek ne znam koja bi bila najbolja varijanta po tom pitanju.

Kler_Vojant

• 4
  • 3
« Reply #5 on: 30-01-2010, 16:56:53 »
comodo.

Albedo 0

• Guest
« Reply #6 on: 30-01-2010, 17:02:55 »
ESET NOD32, ako nađeš neki da se može updatovati, mada i ako ne može, skini najnoviju slobodnu verziju i skeniraj

možda ovdje nađeš user i pass za update
http://www.nod321.co.cc/

Spybot i kad updatuješ neke stvari ne nalazi, pa probaj i neki antimalware program

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #7 on: 30-01-2010, 18:29:55 »
Meni ovo više deluje kao hardverski problem. Memorija ili ploča ili nešto slično. Za početak, ako ti deluje kao da je IE problem, zašto nisi probo neki drugi brauzer??? Ili zašto makar nisi vratio IE na default podešavanja?

Ako slutiš da je virus, a nemaš AVG, probaj AVAST. S druge strane, otvori task manager (ctrl+alt+delete), idi u procese i za svaki od procesa koji ti je sumnjiv, gugluj šta je. Ja sam time prošli put identifikovao trojanca koji je potpuno promakao Avastu.

CorwinM

• 4
  • 2
  • The ugliest man to have ever crossed the Atlantic
« Reply #8 on: 30-01-2010, 19:05:58 »
Tebi lagano crkavaju ili procesor ili grafička. Jedno od to dvoje neće još dugo.
There are no desperate situations, there are only desperate people.

Ugly MF

• 4
  • 3
  • Natural born FlatEarther!!!
    • https://www.facebook.com/Art-of-Bojan-Vukic-396093920831839/
« Reply #9 on: 30-01-2010, 19:40:32 »
Meni se to desava kad mi se kuleri napune prasinom...onda odradis usisivac, ili bilo sta drugo,
Obrati paznju na orgomne naslage prasine i u kuleru napajanja...
Stapici za usi su efikasni posle toga da obrises iznutra krilca ventilatora, da budu laksi jer slepljena prasina otezava obrtanje.

Probaj pa javi.

CorwinM

• 4
  • 2
« Reply #10 on: 30-01-2010, 20:21:07 »
Najbolja varijanta za čišćenje je kompresor, neko to za deset sekundi izduva, i bolje se očisti od bilo kakvog piljkanja štapićima.
Zašto lijepo ne odneseš računar u najbliži servis?

Джон Рейнольдс

• 4
  • 3
  • @
« Reply #11 on: 30-01-2010, 20:50:20 »
Ja sam davno imao identičan problem - restart posle klika, pogotovu na linkove u brauzeru. Ispostavilo se da sam imao instaliran matori Kasperski i da je on pravio pizdarije. Kad sam stavio novu verziju KAV-a, bez ikakvih drugih promena na kompjuteru, sve je radilo kako treba.
America can't protect you, Allah can't protect you… And the KGB is everywhere.

#Τζούτσε

Vampirella

• 4
  • 3
  • Crew Slut
« Reply #12 on: 30-01-2010, 21:03:27 »
However, trenutno sam bez antivirusa, pošto je AVG Free penzionisan.

Very bad idea, Harv, very bad.  xtwak

Mislim da ti je najbolje da skines neki AV (moja preporuka KAV, iskazao se kad su svi drugi zakazali  xfrog), skeniraj da ti se nesto nije ugnjezdilo. Uf, samo kad se sjetim svog slucaja...

I makni te usljive, bezvezne programe koji su se nakupili tokom godina i oni ti mogu praviti sranja.

Jedan moj prijatelj je imao identican problem, ako se dobro sjecam, poslala sam mu mail, mozda pomogne.

Anyway, good luck! :)
Satan my master.

Lord Kufer

• 4
  • 3
    • Poems and Essays
« Reply #13 on: 30-01-2010, 21:07:04 »
Ja imam Avast. Nisam imao problema do sada.

Tex Murphy

• 4
  • 3
    • Radioaktivna aleja
« Reply #14 on: 30-01-2010, 21:54:33 »
Hvala vam svima na sugestijama! Informisaću vas o daljem razvoju situacije, čisto da buduća pokoljenja imaju više podataka.
Inače, Meho, ja jesam probavao Apple Safari kad me IE iznervira, no sad ne mogu da se sjetim da li su se i tamo javljali problemi. Sad ću neko vrijeme njega da koristim, pa ako problemi prestanu da se javljaju - super, if not... ćemo da vidimo.
Tebi lagano crkavaju ili procesor ili grafička. Jedno od to dvoje neće još dugo.

Iskreno se nadam da je ta varijanta, jer onda imam opravdanje da kupim brand new zvijer od mašine, što planiram već pola godine. Na kraju krajeva, valja se spremati za Assassin's Creed 2, Mass Effect 2, Dragon's Age: Origins i mnogo drugih lijepih stvari.

CorwinM

• 4
  • 2
« Reply #15 on: 30-01-2010, 22:09:58 »
Pojma nemam kakav krš imaš, ali DA: Origins nije zahtjevan.

Ygg

• 4
  • 3
« Reply #16 on: 24-02-2010, 00:54:29 »
Izgleda da je druženje sa Harvijem dovelo do toga da i moj računar počne čudno da se ponaša.  :(

Odjednom mi tastatura i miš prestanu da rade.
Ustvari, prvo sam mislio da ne rade samo tastatura i miš ali i slika na monitoru je zamrznuta (skontao sam po satu koji pokazuje isto vrijeme, tj. ne prebacuje minute).
Tad sam pomislio da je problem samo sa monitorom, da se slika zamrzne pa da mi se zbog toga čini da miš i tastatura ne rade. Ali nije. Ne radi ni tastatura definitivno. Kad stisnem Caps Lock ne uključi se ona zelena lampica, a lampica za Num Lock koja je svijetlila i prije nije ugašena. Dakle i tastatura je jednostavno blokirana.
Jedino što mogu da uradim tada je da hardverski isključim računar (tako što dugo držim ono dugme za uključivanje) i ponovo ga uključim.

To se desilo po jednom juče i preključe, ali danas popodne već tri puta, u razmaku od po nekoliko sati, tako da sam postao zabrinut.

Može li kakav virus da uradi tako nešto? Ili je problem hardverski, to jest riknjava mi neki dio računara?
"I am the end of Chaos, and of Order, depending upon how you view me. I mark a division. Beyond me other rules apply."

Джон Рейнольдс

• 4
  • 3
  • @
« Reply #17 on: 24-02-2010, 01:38:55 »
Posle svega pročitanog, vas dvojica bi trebalo da pozovete nekog tehno-egzorcistu jer dosad stvarno nisam čuo da neko ima toliko bizarnih problema sa tehnikom. A sa tehnikom sam svakodnevno u kontaktu, sa svojom i tuđom. Crkne nekad nešto ili zajebava, ali te vaše pojave mora da imaju natprirodni karakter.

#Τζούτσε

Karl Rosman

• 4
  • 3
« Reply #18 on: 24-02-2010, 01:40:15 »
Koji procesor imas? Rekao bih da je Intel u pitanju. Proveri temperaturu na istom... ;)
"On really romantic evenings of self, I go salsa dancing with my confusion."
"Well, I've wrestled with reality for 35 years, Doctor, and I'm happy to state I finally won over it"

Ygg

• 4
  • 3
« Reply #19 on: 24-02-2010, 01:48:28 »
Procesor jeste Intelov: Intel Core Duo (2 puta po 2.20 GHz).

Kako se mjeri temperatura procesora? Jel toplomjerom? Kakav mi program treba za to?
"I am the end of Chaos, and of Order, depending upon how you view me. I mark a division. Beyond me other rules apply."

Джон Рейнольдс

• 4
  • 3
  • @
« Reply #20 on: 24-02-2010, 01:51:21 »
Postoje programi, npr. http://www.alcpu.com/CoreTemp/ Koristim ga na jednom laptopu koji nema dobro rešeno hlađenje. Međutim, prilikom pregrevanja, kompjuter bi trebalo sam da se ugasi; deluje da se to događa iz čista mira. Ne znam zašto bi na ovaj način kočio.

#Τζούτσε

Karl Rosman

• 4
  • 3
« Reply #21 on: 24-02-2010, 01:54:25 »
Ne. Intel se samo zamrzne, dok AMD cak zna da radi do onog mirisa paljevine...
"Well, I've wrestled with reality for 35 years, Doctor, and I'm happy to state I finally won over it"

Ygg

• 4
  • 3
« Reply #22 on: 24-02-2010, 01:55:30 »
Ne vjerujem ni ja da je pregrijavanje u pitanju jer danas se zaglavio svega pola sata nakon što sam ga uključio. Sumnjam da se za tako kratko vrijeme uspio pregrijati. Ali skinuću taj programčić i provjeriti, za svaki slučaj.

Ygg

• 4
  • 3
« Reply #23 on: 24-02-2010, 02:04:52 »
Kompjuter mi radi već 5-6 sati a programče je izbacilo ovo:

To ne izgleda kao zabrinjavajuća temperatura.

Karl Rosman

• 4
  • 3
« Reply #24 on: 24-02-2010, 02:12:32 »
Verovao ili ne, ali hoce (15 godina staza u radu sa hardwerom made in Asia). Verovatno si dobio uz drajvere za plocu i neki programcic za kontrolisanje temperature, kako nje same tako i procesora. Mozes da pogledas i u BIOS-u ako hoces. Pokusaj sa ciscenjem coolera i termalnom pastom. Ocisti i napajanje za svaki slucaj.Druge opcije su malaware i razni virusi, ali ja bih prvo resio dilemu oko procesora. Mada, slicnu bizarnost sam video kod jedne stranke gde je zamena optickog misa(?!?) resila problem. Sto kaze Muta Nikolic: "Sve je moguce, osim drvene furune..."

(Edit) ne pregreva se, ali ja i dalje sumnjam na procesor. Vreme je da se uputis na ozbiljniju dijagnostiku u neki servis :(

Ygg

• 4
  • 3
« Reply #25 on: 24-02-2010, 02:19:14 »
Hvala na savjetima. Ako se ovo nastavi dešavati, nosim računar na servis.

A sutra ću za svaki slučaj skenirati računar, pročistiti registre i tako to.

zakk

• Očigledan slučaj RASTROJSTVA!
  • 3
    • IP Tardis
« Reply #26 on: 24-02-2010, 11:45:10 »
Primedba: to što kažeš "ne rade mi tastatura i miš" kad ti se ustvari komp blokirao navode me da posumnjam da ustvari studiraš književnost,  ili pejzažnu arhitekturu. :evil:
Why shouldn't things be largely absurd, futile, and transitory? They are so, and we are so, and they and we go very well together.

Karl Rosman

• 4
  • 3
« Reply #27 on: 25-02-2010, 04:59:54 »
Sto kaze Muta Nikolic: "Sve je moguce, osim drvene furune..."  :D

akhnaton

• Against all
  • 4
  • 3
  • I Walk Alone... and not give a damn...
« Reply #28 on: 25-02-2010, 11:55:52 »
A da proveri napajanje.... ?
Politically Incorrect member of "Snage Haosa i Bezumlja"

ankh Em Maat  since 1973.

kresha

• 4
  • 3
  • Who ya gonna call?
« Reply #29 on: 25-02-2010, 12:51:46 »
Ja imam totalno drugaciji problem.
Ne mogu da ugasim kompjutor.
Kliknem "Shut down" i ono počne kao šatro da se isključuje, a na kraju ostane samo wallpaper, pa moram da vadim kabl iz kompjutora da bi se ugasio.
Skromnost je grah prema sebi.

zakk

• 3
    • IP Tardis
« Reply #30 on: 25-02-2010, 13:20:13 »
Što bi GASIO kompjuter?  :? :?
Why shouldn't things be largely absurd, futile, and transitory? They are so, and we are so, and they and we go very well together.

mac

• 3
    • http://www.facebook.com/mihajlo.cvetanovic
« Reply #31 on: 25-02-2010, 14:18:35 »
Ugasiti vatru i ugasiti kompjuter su dva različita pojma. To jest, mogli bi da budu ako se svi složimo oko toga. Ako se složimo, ko ljudi, onda glagol ugasiti postaje homonim.

Ako je kompjuter to što gori onda ne gasimo kompjuter, nego vatru na kompjuteru.

zakk

• 3
    • IP Tardis
« Reply #32 on: 25-02-2010, 16:40:06 »
A?

Tex Murphy

• 4
  • 3
    • Radioaktivna aleja
« Reply #33 on: 25-02-2010, 17:04:53 »
Ja ću malo da izigravam drvenog advokata i da pretpostavim da zakk nije atakovao na upotrebu glagola "gasiti" već na samu činjenicu da neko uopšte gasi/isključuje kompjuter.

Ygg

• 4
  • 3
« Reply #34 on: 26-02-2010, 00:19:34 »
Uh. Ja sam opet u problemima do guše. I sad ću na zakkovo zgražanje da opet laički izlažem svoj problem i da molim za pomoć.

Sinoć sam skenirao računar svojim NOD32 (nekom verzijom starom jedno dvije - tri godine ali redovno abdejtovanom) i još sam pokretao u TuneUp Utilities-u nekakav "TuneUp Disk Doctor" koji je kao skenirao i provjeravao ispravnost particija i registara i čega li već i sve je bilo uredno, nije prijavljivao nikakve probleme. I sinoć mi se računar ponašao uredno. Nije se nijednom blokirao.

Ali večeras jeste. I kad sam ga restartovao (hardverski) NOD32 mi je prijavio da neki vragovi hoće da mi pristupe registrima i pitao me da li da ih blokiram ili ne. Ja pošto nisam imao pojma čemu šta od toga služi kliktao sam svaki put na "Keep Blocked" kontajući kako ću vidjeti na guglu šta je šta pa ću onda odblokirati ono što mi bude trebalo.

To je, kako se ispostavilo, bila loša ideja. Kada se sistem podigao pola ikonica na desktopu nije bilo aktivno i većina programa nije mogla da se pokrene. A nakon što sam još jednom restartovao računar (nadajući se da će se sve srediti samo od sebe) ne radi mi gotovo nijedan program. (Firefox za divno čudo radi za razliku od one kante od Internet Explorera). Ne radi čak ni NOD32 (kreten je blokirao sam sebe) i ne mogu da odblokiram te sistemske programe koje sam valjda blokirao.

Pokušao sam da restorujem sistem ali ni taj program ("C:\Windows\System32\Restore\rstrui.exe") ne može da se pokrene. E sad, trebalo bi valjda da mogu da ga pokrenem u Safe Modu. Ali i tu imam kvaka. Uz računar sam dobio tastaturu i miš koji se priključuju preko USB porta, a ne preko onih standarnih ulaza, tako da mi se tastatura aktivira tek nakon što se podigne sistem. Dakle ne mogu da aktiviram Safe Mod stiskajući F8 na tastaturi, jerbo mi tastatura proradi tek kad se sistem podigne.

Dakle, šta da radim?  :cry: :cry: :cry:

mac

• 3
    • http://www.facebook.com/mihajlo.cvetanovic
« Reply #35 on: 26-02-2010, 00:23:28 »
Kupi pretvarač za tastaturu iz USB u PS/2. I drži ga pri ruci i za ubuduće. A za ostalo ne znam.

Ygg

• 4
  • 3
« Reply #36 on: 26-02-2010, 00:27:07 »
Izgleda da je jedini program koji mogu da pokrenem Mozilla Firefox.
Ne mogu da pokrenem čak ni Heroes III: In the Wake of Gods. :cry:

Ghoul

• 4
  • 3
    • The Cult of Ghoul
« Reply #37 on: 26-02-2010, 00:42:07 »
mislim da je u pitanju prirodna selekcija na delu.

eto kako će izumreti tupavi bosanski srbi.

zakk

• 3
    • IP Tardis
« Reply #38 on: 26-02-2010, 00:45:51 »
Svašta, USB tastatura MORA da radi i pre dizanja Windowsa... ok, to je ponegde bagovito pa neće uvek, al u načelu, moralo bi.

Ok, 'vako...

Prvo, kupi konzervu kompresovanog vazduha, iznesi komp napolje pa ga izduvaj. Dobro očisti kuler od procesora.

How to Clean a Computer

Posle toga skini i proteraj CCleaner, potom dr Web CureIt.

Pa onda javi šta se dešava.

PS.
Ghoule, kako ti radi ovaj hard disk? :evil:

Tex Murphy

• 4
  • 3
    • Radioaktivna aleja
« Reply #39 on: 26-02-2010, 00:51:52 »
Izgleda da je jedini program koji mogu da pokrenem Mozilla Firefox.
Ne mogu da pokrenem čak ni Heroes III: In the Wake of Gods. :cry:

To ti više sile govore da treba da batališ kompjuter i da učiš.

Ygg

• 4
  • 3
« Reply #40 on: 26-02-2010, 00:59:56 »
Hvala Zače! xjap

Gazda (kod kojeg stanujem) ima kompresor u radionici, pa ću zamoliti sutra njega da mi posudi da očistim kućište. A onda ću isprobati ove programe.

zakk

• 3
    • IP Tardis
« Reply #41 on: 26-02-2010, 01:04:52 »
Kompresor? Ekstra.

_Obavezno_ ovo radi napolju ako nisi čistio komp redovno... ne želiš da znaš kolko đubreta će da izađe odatle.

Karl Rosman

• 4
  • 3
« Reply #42 on: 26-02-2010, 02:45:06 »
Kompresor? Ekstra.

_Obavezno_ ovo radi napolju ako nisi čistio komp redovno... ne želiš da znaš kolko đubreta će da izađe odatle.

Odlican savet!!! :|

Ghoul

• 4
  • 3
    • The Cult of Ghoul
« Reply #43 on: 26-02-2010, 10:05:05 »
prilično često mi se dešava da imam sledeći problem sa avi fajlovima (dakle, filmovima) koje hoću da obrišem sa harda - da mi komp uporno tvrdi kako je taj fajl 'used by another person or program' i nema šanse da ga pipne dok se taj drugi program ne ugasi - iako ama baš niko i ništa tog časa ne koristi taj fajl.
štaviše, ponekad to tako potraje i danima, dakle, i nakon više gašenja i startovanja, dok se nekad nekako ne smiluje da bude mirno i bez protesta obrisan.
(slično važi i za bilo koji drugi pokušaj modifikacije, npr. preimenovanje, prebacivanje u drugi folder, na drugu particiju itsl.)

kako?
zašto?
wtf?

zakk

• 3
    • IP Tardis
« Reply #44 on: 26-02-2010, 11:27:46 »
Prva varijanta je da nešto zapravo koristi taj fajl, tj zaboravlja da ga pusti.

Rešenje:
http://ccollomb.free.fr/unlocker/

Druga varijanta mnogo gluplja, ali dešava se:
u zbiru putanja + ime fajla imaju više od 255 karaktera, pa se ne daju kopirat, bristai, itd.
Rešenje: preimenovati u kraće nazive redom, prvo fajl, pa folder u kom se nalazi, i tako ka površini, dok ne bude upotrebljiv.

A to ume da zeza u najčudnijim situacijama, recimo Open Office neće da mi se instalira kad ga otpakujem na desktop, ali kad ga otpakujem u C, i promenim ime foldera iz "Open office installation files" u "OO" - instalira se.

Ghoul

• 4
  • 3
    • The Cult of Ghoul
« Reply #45 on: 26-02-2010, 12:23:29 »
moj nod32 tvrdi da je ovo što sam pokušao da skinem sa gornjeg zakovog linka - virus, i obrisao ga.

jel ovo normalna reakcija na pokušaj daunlouda ovog programčeta?
jer, evo i miloš mi ga poslao mejlom, ali opet isto - kao što dole piše:

vlaad

• 4
  • 2
« Reply #46 on: 26-02-2010, 14:29:59 »
Antivirusi svašta smatraju za threat (pogotovo imaju pik na keygen-ove). Klikni "No action", to bi trebalo da ga primiri...

zakk

• 3
    • IP Tardis
« Reply #47 on: 26-02-2010, 15:37:23 »
Nemoj da ga primiruje... ko zna...

Enivej, probaj odavde: http://ccollomb.free.fr/unlocker/unlocker1.8.8-portable.zip

vlaad

• 4
  • 2
« Reply #48 on: 26-02-2010, 16:34:49 »
Pazi, antivirusni programi koriste razne trikove pri "detektovanju" virusa da ne bi skenirali svaki fajl koji korisnik dovuče na računar. Evo npr. Symantecov A/V na poslu mi javlja da je ccollomb.free.fr "unsafe", i ne dozvoljava mi da preuzmem nijedan od ta dva linka koji si postavio. Znači - blacklistovano. Go figure.

zakk

• 3
    • IP Tardis
« Reply #49 on: 26-02-2010, 18:03:21 »
Jebemliga, meni niko nije ništa prijavio, startovao sam ga i sistem se nomalno ponaša, ako je nešto i poturio, to je samo Adware ako je veroati NODu :), a posao radi ;)