Author Topic: Bizaran problem sa... kompjuterom!  (Read 63136 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Karl Rosman

• 4
  • 3
Re: Bizaran problem sa... kompjuterom!
« Reply #500 on: 06-10-2014, 19:07:12 »
Reci ti nama, jesi li zvao teh.podrsku tvog provajdera? To obicno resava stvari u veoma kratkom roku.

Ovako, cenim da mozemo da ti pomognemo, ali to je poprilicno trosenje vremena (kako naseg tako i tvog) plus, morao bi da nam das i poneku "poverljivu" informaciju.

"On really romantic evenings of self, I go salsa dancing with my confusion."
"Well, I've wrestled with reality for 35 years, Doctor, and I'm happy to state I finally won over it"

Albedo 0

• Guest
« Reply #501 on: 06-10-2014, 19:15:56 »
hehe, ma bili su prokleti majstori istog dana, nešto prčkali, rekli da će za pola sata da dođe kablovska i net, i poslije pola sata došla samo kablovska

a pošto ja jesam čačkao sa ovim ruterom, pretpostavih da sam ja ujebo net

ništa nego da ih sutra ponovo uljudno pozovem

Karl Rosman

• 4
  • 3
« Reply #502 on: 06-10-2014, 19:20:55 »
Samo ti njih stisni, kad su vec placeni za to.  :wink:
"Well, I've wrestled with reality for 35 years, Doctor, and I'm happy to state I finally won over it"

BladeRunner

• 4
  • 3
« Reply #503 on: 07-10-2014, 09:02:21 »
Aminujem Rosmanovo.

Ako možeš da priđeš ruteru ovako, znači da ništa resetovanjem nisi zeznuo. Drajver ti ne treba, to zaboravi. Potraži imaš li gdje u meniju na ruteru da enabluješ Wi-Fi. Ili, možda na njemu imaš dugme koje kada pritisneš wi-fi proradi. Ali, ja bi cimao podršku, to im je posao, vidjeće najbolje u čemu je problem. I ako je crkao ruter, promijeniće ga (obično bude takav ugovor).
All those moments will be lost in time like tears in rain.

Albedo 0

• Guest
« Reply #504 on: 07-10-2014, 22:55:51 »
rekoh vam da sam ja zasro, još nisam pozvao ekipu a imam net

eo i kako, rekoh vam da je to kablovski net, dakle imam jedan aparat iz kojeg dolazi i kablovska i net, onda iz tog aparata jedan kabal ide u TV, drugi ide u wifi ruter, a onda iz rutera drugi kabal u kućište

samo sam izvadio žabicu iz rutera i turio je direktno u kućište

i imam internet na desktopu, nemam wifi

to jest, ne mogu da provučem net kroz ruter, kroz ruter ne reaguje, ubačen direktno u kućište radi

jesam li sad objasnio kršteno ili i dalje nije jasno šta blebećem?

tomat

• 4
  • 3
« Reply #505 on: 07-10-2014, 23:55:08 »
imaš li kakvih lampica na ruteru? je l konstantno sijaju ili blinkaju, i koje su boje?
Arguing on the internet is like running in the Special Olympics: even if you win, you're still retarded.

Albedo 0

• Guest
« Reply #506 on: 07-10-2014, 23:59:45 »
sve su zelene

upaljene su power i wlan

sys blinka

wps i wan, i 1,2,3,4 ništa ne rade, al iz 1 i 4 sam i izvadio one 2 žabice koje sam spominjao

Albedo 0

• Guest
« Reply #507 on: 14-10-2014, 20:24:11 »
ima li nadeeeee

Albedo 0

• Guest
« Reply #508 on: 23-04-2015, 17:05:41 »
Može li ko da preporuči kakav dobar program za hard disk, svaki put kad se diže računar kreće ''check for consistency'' za drugu particiju (bez OS), možda i rikava disk, al bar da mi neki program to i potvrdi, da znam čemu da se nadam, da bekapujem i slično...

Filaret

• 2
« Reply #509 on: 23-04-2015, 17:54:41 »
Za stanje HD imam Hard Disk Sentinel 4.50 PRO. Pokazuje ti temperaturu, health, koliko je korišćen i očekivano trajanje. Čim zdravlje padne ispod 100% znači da je vreme za bekap.

Albedo 0

• Guest
« Reply #510 on: 24-04-2015, 11:26:54 »
Hvala za program, odradio sam test i 100% je sve ok, ali i dalje mi ide disk consistency check prilikom dizanja sistema

nemam pojma u čemu je stvar, jel moguće da mi je negdje uključeno da automatski pregleda diska pri svakom paljenju?

Karl Rosman

• 4
  • 3

Albedo 0

• Guest
« Reply #512 on: 24-04-2015, 18:32:53 »
stajalo je

autocheck autochk *
BootDefrag.exe

sad sam stavio kako piše na linku, valjda je to to

Hvala!

Albedo 0

• Guest
« Reply #513 on: 25-04-2015, 13:14:16 »
ništa, isto sranje i dalje

instalirao sam C Cleaner nedavno, da nije tu, bem li ga

Karl Rosman

• 4
  • 3
« Reply #514 on: 25-04-2015, 14:49:50 »
Jebem li ga. Google: Why does Windows run CHKDSK on every boot? i kreni redom. Ja nemam vremena ovaj vikend, tako da, ako ne uspes sredicemo to od nedelje.

Džek

• 4
  • 3
  • Instalater raznih šejtanluka.
« Reply #515 on: 25-04-2015, 16:42:19 »
Podeliću svoje iskustvo sa tim, možda pomogne, nije na odmet.

Meni se to dešavalo nekoliko puta kada sam pomerao kompjuter iz nekih razloga. Problem je nestao kada sam iskopčao i ponovo ukopčao kabla koje ulaze u HDD. Nakon toga odradi taj CHKDSK samo jednom i više ne.
Moj imaginarni drug mi govori da sa tvojom glavom nešto nije u redu.

Albedo 0

• Guest
« Reply #516 on: 25-04-2015, 17:57:43 »
to je laptop, pomjeranje je neminovno, ali i ne brine me toliko što to radi ako nije opasno, da mi propadnu podaci ili slično

ako je Sentinel pouzdan u vezi kvaliteta diska, a ovo je samo neka programirana stavka da stalno pregleda istu particiju, onda me realno baš briga, kratko traje pregled u 3 koraka, ne smeta mi, samo se brinem zbog raznih stvari na disku, da ne ljosnu u nepovratnu crnu rupu

ma prebaciću sve na neki eksterni pa neka flipne disk ako hoće

a i guglaću!

tomat

• 4
  • 3
« Reply #517 on: 14-05-2015, 21:53:43 »
imam problem sa dropboxom, obrišem folder i on se konstantno vraća. to je bio neki šerovan folder, sa kojeg sam se odšerovao, i probam da ga obrišem ali neće. to jest, oće, ali se vrati. ne prikazuje ga više kao šerovanog, ali se vraća.

guglao malo, i probao gomilu stvari koje preporučuju (da ga obrišem direktno iz brauzera, da ga obrišem sa komplutera koji ga kreira (laptop je u pitanju), pobrisao neke stare mašine koje su bile linkovane na dropbox, ...).

ima li ko ideju kako da mu dohakam?
Arguing on the internet is like running in the Special Olympics: even if you win, you're still retarded.

mac

• 3
    • http://www.facebook.com/mihajlo.cvetanovic
« Reply #518 on: 14-07-2015, 12:21:34 »
Ako koristite Firefox znajte da je za sada Adobe Flash uveden u crnu listu zbog nekih propusta koje Adobe nikako da reši. Video direktno na youtube.com bi trebalo da radi, jer se tamo koristi HTML5 tehnologija. Više informacija:

http://www.ghacks.net/2015/07/14/mozilla-blocks-all-versions-of-adobe-flash-in-firefox/

Albedo 0

• Guest
« Reply #519 on: 01-09-2015, 11:50:00 »
radi li kome attach files u yahoo mailu?

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #520 on: 01-09-2015, 15:51:58 »
Meni radi.

Albedo 0

• Guest
« Reply #521 on: 03-09-2015, 11:26:13 »
meni ne radi u operi a radi u mozili

izgleda da moja omiljena opera počinje da zaebava na svim poljima...

Dybuk

• 4
  • 3
  • ведьма
« Reply #522 on: 07-09-2015, 21:31:09 »
Hej, imam problem i pokusacu da objasnim posto se u ova sokoćela ne razumem.

Dakle, sistem mi steka vec neko vreme, reinstalirali ali dzaba, pri svakom drugom ili trecem startu sistem se ne podize a to vuce za sobom nekoliko problema: ne radi mi plejer za strim, ne radi skype i ne mogu da skidam filmove sa torenta. Dakle, ni makac. Ponekad pomaze restartovanje ali vec par dana skype i torent su mrtvi. Aj bas me briga za skype ali sto ne mogu da skidam filmove :cry: Koristim chrome. Sta treba da gledam? Kukije, extenzije? Kukije izbrisala a u ekstenzijama ne postoji nista 'sumnjivo'. Pomagajte, dajte neki savet. :(

Lazarus

• 2
« Reply #523 on: 08-09-2015, 00:47:05 »
Tebi, zapravo, riknjava komp: ako na tom hdd-u imaš išta tebi vredno, bekapuj na prvi klaud na koji naletiš.

Dybuk

• 4
  • 3
  • ведьма
« Reply #524 on: 08-09-2015, 13:16:37 »
 :? Toga sam se i plasila.  :cry:  Hvala Lazarus!

Albedo 0

• Guest
« Reply #525 on: 08-09-2015, 13:58:44 »
99% što Lazarus reče

1% ako je OS sa sjebanim explorer fajlom, a stalno instaliraš isti cd i ponavlja se isto

-----------------------------------------

elem, često neće da podigne sistem kad mi je preko usb-a priključen eksterni hard. Zašto to neće pojma nemam, prikačim ga samo kad koristim, i tad radi fino, a često blokira dizanje sistema kad ga stalno držim ukačenog.

nači kako eksterni ometa dizanje sistema?

mac

• 3
« Reply #526 on: 08-09-2015, 14:20:08 »
Možda je u BIOSu podešeno da dizanje sa eksternog drajva ima veći prioritet od postojećeg. Ranije su slični problemi postojali sa CDovima, ali danas ih retko ko koristi.

Albedo 0

• Guest
« Reply #527 on: 08-09-2015, 15:33:37 »
provjeriću, koliko znam nisam ga tako postavio, a i ovaj to nije radio stalno, mada najčešće je blokirao... vidjeću...

Karl Rosman

• 4
  • 3
« Reply #528 on: 08-09-2015, 15:59:15 »
@ Dybuk - da li je radjen format hdd-a pre poslednje instalacije, ili je samo "pregazen" OS? Druga varijanta je da ti je hdd na izdisaju.

------------------------------------------
@Pizzo - Za pocetak proveri boot order u bios-u (boot settings).

Edit: Nisam video Macov post.

Albedo 0

• Guest
« Reply #529 on: 09-09-2015, 15:46:14 »
removable drives mi je tek 3. po redu u bios-u, al kad sam ga izbrisao sasvim podigao je sistem. Znači imam neke gremline u kompu...

mac

• 3
« Reply #530 on: 09-09-2015, 16:12:34 »
Možda ti se i hard disk koji imaš u samom računaru zbog nečega vidi kao removable, pa pošto su oba removable onda se po nekom drugom kriterijumu gleda s kojeg se diže sistem.

Albedo 0

• Guest
« Reply #531 on: 22-09-2015, 19:37:27 »
dobar download manager?

tomat

• 4
  • 3
« Reply #532 on: 22-09-2015, 19:39:27 »
Za šta ti konkretno treba?

Albedo 0

• Guest
« Reply #533 on: 22-09-2015, 19:50:01 »
domaće filmove i serije, share sajtovi su u pitanju

probao da skidam s browserom i puko mi download na 94%

tako da mi treba menadžer da mi sačuva procenat koji je skinut, i da može da nastavi

tomat

• 4
  • 3
« Reply #534 on: 22-09-2015, 20:49:09 »
ja sam koristio jdownloader, bio dobar, ali već duže vreme ne koristim nikakav daunloud menadžer.

znam da je jdownloader ranije mogao da nastavlja započeto, ali su mu posle dohakali ovi share sajtovi, pa to više nije moglo. probaj.

edit: firefox ima nekih silnih plaginova, možda tu nađeš to što ti treba.

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #535 on: 22-09-2015, 21:59:36 »
jdownloader 2 je i dalje zvanično u beti, ali je dobar, stabilan  i ja ga svakodnevno koristim. Praktično svi hostovi sad imaju podršku za nastavak downloada.

Albedo 0

• Guest
« Reply #536 on: 22-09-2015, 23:03:22 »
ima li filesflash? :(

probaću jd2, znam da me je nekad kec iznervirao, pa sam batalio menadžere, ali nema torenta za domaće stvari...

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #537 on: 23-09-2015, 08:58:39 »
O, pa ne znam, nisam nikad koristio filesflash... Nadajmo se da ima.

divča

• 4
  • 3
« Reply #538 on: 23-09-2015, 16:02:42 »
Iako je došao malo kasnije od JD-a, meni je bolji bio Mipony, ima sve što i ovaj prvi, a lakši za resurse. Mada, najbolji je ipak Plowshare, samo Bash shell skripta, brže i lakše od toga nema :nerd:
And every life became
A brilliant breaking of the bank,
A quite unlosable game.

Albedo 0

• Guest
« Reply #539 on: 23-09-2015, 16:53:37 »
ovaj plowshare je za mene na kineskom! :)

divča

• 4
  • 3
« Reply #540 on: 23-09-2015, 17:47:22 »
Duboko oranje :-)
And every life became
A quite unlosable game.

divča

• 4
  • 3
« Reply #541 on: 23-09-2015, 17:51:02 »
Ajoj, zaboravio sam da je Plowshare samo za one što su, da izvineš, primili pingvina...
Tako da, ako je Windows, moj glas ide za Mipony.
And every life became
A quite unlosable game.

Son of Man

• 4
  • 3
  • See ya in Bambiland...
« Reply #542 on: 04-11-2015, 15:07:54 »
Nasledio sam pogolem sony TV pa me zanima kako bi mogao filmove sa kompa da gledam na istom, i naravno kolko košta to zadovoljstvo (TV kartica i šta već ide uz to)? Hvala unapred za bilo kakav info. :)   

džin tonik

• 4
  • 3
« Reply #543 on: 04-11-2015, 15:13:56 »
jbg sone. koji model? koje prikljucke nudi?

Lazarus

• 2
« Reply #544 on: 05-11-2015, 01:23:43 »
Nasledio sam pogolem sony TV pa me zanima kako bi mogao filmove sa kompa da gledam na istom, i naravno kolko košta to zadovoljstvo (TV kartica i šta već ide uz to)? Hvala unapred za bilo kakav info. :)
Ako na grafičkoj kartici, kao i na teveu, imaš HDMI port, treba ti istoimeni kabl. Ako ne, kompozitni ili SVHS plus stereo činč kabl.

TV kartica je neophodna samo ako želiš da (đubre) od domaćih tv kanala gledaš ili snimaš na komp.

Son of Man

• 4
  • 3
  • See ya in Bambiland...
« Reply #545 on: 05-11-2015, 08:11:19 »
Evo šta imam (ne treba mi TV kartica):

A na ovo je na TV-u prikačen DVD plejer i nema ništa drugo tog tipa:

Petronije

• 4
  • 3
« Reply #546 on: 05-11-2015, 11:44:52 »
Koliko ja vidim modernija ti je kartica nego tv. Tv je obican, guzonja, crt jel da? Nije novije generacije, plazma, lcd? Koliko vidim na ovoj mutnoj slici, imas jedan video ulaz i jedan za zvuk, znaci mono. Trebao bi ti neki adapter ovog tipa, samo da ima muski umesto zenskog chincha, mada je i ovo resivo jednim musko-muskim kablom izmedju...

To je za sliku, a za zvuk, trebao bi ti obican kabal sa 3.5mm "bananicom" na jednoj strani a chinch na drugoj, mada, ako je tv mono a izgleda da jeste, mozda je bolje da ga ne koristis za zvuk vec samo za sliku a zvuk da ti ide odakle je i sad isao, sa zvucnika, pojacala, sta vec koristis. Ne znam koliko je realno u danasnje vreme uopste da nadjes taj adapter jer je sve to praistorija.

tomat

• 4
  • 3
« Reply #547 on: 22-11-2015, 22:53:57 »
dakle, odjednom sam izgubio zvuk na laptopu :(

Dell Vostro 3350, Windows 10 64bitni. juče sve radilo, danas neće. a od juče ga čak nisam ni gasio, samo sam ga zaklopio. kada probam da pustim test tone, izbaci mi grešku "Failed to play test tone". kada pustim klip na jutjubu, sve ide normalno, ali zvuka nema. kada probam da pustim muziku iz mp3 plejera (koristim foobar), kaže "Unrecoverable playback error: Unknown error code (0x88890008)".

probao sam da u servisima ručno restartujem Windows audio, ali nije pomoglo. kada probam da apdejtujem drajvere, kaže da imam poslednju verziju drajvera. inače, kada odem u Devices, kod audio uređaja NE stoji onaj žuti uzvičnik koji obično znači da nešto nije i redu.

pokrenuo dxdiag, izbacio mi grešku "Error: Problem getting extra sound info", ali kada odem u Sound karticu kaže "No problems found".

pokrenuo sam sfc/scannow i dobio rezultat

Windows Resource Protection found corrupt files but was unable to fix some
of them. Details are included in the CBS.Log windir\Logs\CBS\CBS.log. For
example C:\Windows\Logs\CBS\CBS.log. Note that logging is currently not
supported in offline servicing scenarios

šta dalje?

tomat

• 4
  • 3
« Reply #548 on: 22-11-2015, 22:59:45 »
pronašao rešenje.

desni klik na zvuknik, pa Playback devices. klik na Speakers, pa na Properties. onda na Advanced, pa na Restore defaults, i on mi je prebacio default format na DVD quality (mislim da je stajalo CD pre toga). i sada radi. zašto i kako ne znam, ali radi.

Karl Rosman

• 4
  • 3
« Reply #549 on: 22-11-2015, 23:12:53 »
Neki update/picvajz je u toku, znam za min 10 slicnih slucajeva u poslednjih nedelju dana. Sto je najgore izgleda da su sve Dellovi u pitanju. Provericu sutra na poslu.