Author Topic: Bizaran problem sa... kompjuterom!  (Read 63120 times)

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

akhnaton

• Against all
  • 4
  • 3
  • I Walk Alone... and not give a damn...
Re: Bizaran problem sa... kompjuterom!
« Reply #650 on: 01-02-2018, 11:19:16 »
Ne radi mi ADBLOCK+ ni na chromu ni na firefoxu, poiskakale mi reklame za čukljeve, reinstaliro sam al' opet ne radi, ima neko ideju?

Koja ti je verzija Chroma? Nove verzije blokiraju third party blokere, to pod jedan. Pod dva skini adwcleaner i pokreni ga kao administrator. Nakon toga deinstaliraj Chrome, i počisti repove cc cleanerom i szstem ninjom, restartuj računar i ponovo instaliraj Chrome, pa adblock+. Trebalo bi da radi. A ako ne, skini operu, ima dobar adblock već ugrađen.
Politically Incorrect member of "Snage Haosa i Bezumlja"

ankh Em Maat  since 1973.

Labudan

• 4
  • 3
« Reply #651 on: 02-08-2018, 13:05:58 »
naručio neki kineski usb za smiješne pare

ali, normalno, ne radi kršteno!

u stvari, iako piše da ima 30gb ne prima fajl veći od 3gb i tvrdi da nema mjesta

word i pdf fajlove prima, video fajlove čak i ako prihvati - ne rade

jel to oštećeno ili ja nešto radim pogrešno?

šta će mi bogatstvo i svecka slava sva kada mora umreti lepa Nirdala

mac

• 3
    • http://www.facebook.com/mihajlo.cvetanovic
« Reply #652 on: 02-08-2018, 13:08:21 »
Preformatiraj USB tako da format ne bude FAT nego FATex. Ovo pišem po sećanju, možda se drugačije to zove.

Labudan

• 4
  • 3
« Reply #653 on: 02-08-2018, 13:50:33 »
neće ni to, mada sam išao na quick format, možda ne treba quick?

дејан

• омнирелигиозни фанатични фундаменталиста
  • 4
  • 3
« Reply #654 on: 02-08-2018, 13:58:42 »
пробај нтфс формат
...barcode never lies
FLA

Skalar

• 3
« Reply #655 on: 02-08-2018, 14:04:20 »
FAT neće da radi sa fajlovima preko 3 GB, formatiraj kao NTFS (ako hoće da prihvati to formatiranje)

p.s. Kvik ne smeta
Пиво и ћевапи спајају људе.

Petronije

• 4
  • 3
« Reply #656 on: 02-08-2018, 14:09:45 »
Džabe sve, ne trudi se. Kineski fleševi za sitne pare imaju tu karakteristiku da prijavljuju onu veličinu koju su ti uvalili a u realnosti su 10 puta manji, i nema trika da dođeš do memorije koja fizički ne postoji. U kini se storage kupuje samo od proverenih prodavaca, i tu mora da se pazi, prvo čitaš iskustva pa onda kupuješ. Sledeći put prvo pitaj.  ;)

Labudan

• 4
  • 3
« Reply #657 on: 02-08-2018, 14:23:05 »
ntfs za sad mi blokira, probaću kasnije

kad bi samo memorija  bila problem, al video i dalje ne radi, a onda nisam siguran ni da bi mi word i pdf preživjeli

naručio čoporativno par sitnica, stvarno ekstra jeftino, sve ostalo korektno radi

budući da izgleda kao kriška lubenice ostaće ko neki ukras 8-)

Labudan

• 4
  • 3
« Reply #658 on: 02-08-2018, 14:34:23 »
odbija ntfs quick, probaću još duže formatiranje i bataljujem

https://www.gearbest.com/usb-flash-drives/pp_313940.html?wid=1433363

ovdje nema negativnih rivjua... sve u svemu

tomat

• 4
  • 3
« Reply #659 on: 02-08-2018, 14:54:23 »
imao sličan problem, probaj da ga formatiraš iz disk menadžera (desni klik na my computer/this pc pa manage)
Arguing on the internet is like running in the Special Olympics: even if you win, you're still retarded.

Black swan

• 4
  • 3
« Reply #660 on: 02-08-2018, 15:48:53 »
Najjači forum na kojem se osjećam kao kod kuće i gdje uvijek mogu reći što mislim bez posljedica, mada ipak ne bih trebao mnogo pričati...

Labudan

• 4
  • 3
« Reply #661 on: 02-08-2018, 16:49:43 »
tislud, moj kineski fon rastura!

ovo možda i nije kinesko, možda je korejska niža rasa, ko zna

Skalar

• 3
« Reply #662 on: 02-08-2018, 16:58:09 »
Aj skini sa mreže programčić Rufus i probaj da formatiraš njime taj flešić... Pazi, odčekiraj šta treba, a ostavi čekirano samo formatiranje. Možeš birati koji ćeš fajl sistem, FAT, ili NTFS... nemoj ništa Linuxovo :) Probaj da ga formatiraš na NTFS... Ako neće, onda odnesi u neki servis, ili kod kolege koji baš zna šta radi...

akhnaton

• Against all
  • 4
  • 3
  • I Walk Alone... and not give a damn...
« Reply #663 on: 02-08-2018, 20:38:07 »
Jok more, ništa Rufus, ništa ovo ili ono. Probaj sa HDD Low Level Format Tool...  Ako on odbije da formatira, flash je zreo za kantu, jer je proces vracanja kapaciteta moguć ali samo ako je čip podržan, tj ako nisu koristili čip bankrot proizvođača ili neku generaciju čipa koja nema mogućnost programiranja.

Ako je već dotle došlo, idi na usbdev.ru skini chipgenius, ubodi flešku, pokreni chipgenius i zapiši PID i VID brojeve. Onda se vraćaš na sajt i pretražuješ po tim brojevima, izlistaće ti ako postoje sve modele fleški sa tim čipom, tražiš model svog fleša. Kada ga nađeš, u krajnje desnom delu kolone u kojoj se nalazi opis tvog fleša trebalo bi da se nalazi link ka softveru kojim vraćaš originalni kapacitet. Ukoliko ga nema, znači da je ili čip zastareo, ili da softver za njegovo kodiranje ne postoji. U tom slučaju fleš ide u kantu. 
Politically Incorrect member of "Snage Haosa i Bezumlja"

ankh Em Maat  since 1973.

Skalar

• 3
« Reply #664 on: 02-08-2018, 21:02:37 »
O, jbt, pa nemoj mu komplikovati :) Da zna uraditi Low level format i da zna za ChipGenius, ne bi kupio taj fleš... nek proba sa Rufusom, ako neće, nek nosi nekom ko zna šta treba...

Labudan

• 4
  • 3
« Reply #665 on: 02-08-2018, 21:53:01 »
Haha, da, skoro je već bačen

U suštini, završi on format, ali ne reprodukuje video fajl koji stavim na njega, samo word i pdf otvara

Toliko o tome.

Labudan

• 4
  • 3
« Reply #666 on: 20-12-2018, 11:58:44 »
može li se štrpnuti s diska d i proširiti disk c a da se ne izgube podaci s njega?

Recimo da disk d ima 200gb, pola popunjeno, može li se uzeti 50 i spojiti sa c?

Ili bi se sve izbrisalo?

Labudan

• 4
  • 3
« Reply #667 on: 20-12-2018, 12:00:21 »
Pitam dal se to u setupu može, pošto je sistem već prso

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #668 on: 20-12-2018, 12:01:02 »
Trebalo bi da može, ja sam to radio, mada možda ima određenih rezervi u odnosu na to koji su formati particija. Verovatno će Petronije ili Skalar znati precizno.

Edit: Ali ovo što ja pišem je kad se radi iz Windowsa, ne znam kako stoje stvari sa tvojom situacijom.

Petronije

• 4
  • 3
« Reply #669 on: 20-12-2018, 12:14:24 »
Može, ali mislim da ne bi trebalo to da radiš sa win setupom, već sa nekim specijalizovanim "partition resizer" softverom. Radio sam to ranije, znam da je proces malo duži, ali moguće da to sad brže ide. Ako ti Skalar (ili Boban) ne pomognu nekim konkretnijim predlozima, guglaj "best partition resize software" ili tako nešto, pa ćeš se snaći dalje. Verovatno ćeš morati da praviš butabilan fleš drajv, ili da režeš cd, jer sistem ne radi, a i mislim da ne može da se čačka sistemska particija dok je aktivna svakako.

Sent from my LEX820 using Tapatalk

Labudan

• 4
  • 3
« Reply #670 on: 20-12-2018, 12:31:22 »
Imam linux cd koji mogu podići. Ako slučajno ta opcija šljaka i neko zna kako se radi. U pitanju je Mint

Labudan

• 4
  • 3
« Reply #671 on: 20-12-2018, 12:33:59 »
Bem li ga, dok napravim taj butabilni usb mogu i da popravim win

Ntldr is missing fazon

Piše po netu da bi recovery odradio

Petronije

• 4
  • 3
« Reply #672 on: 20-12-2018, 13:28:56 »
Taj linux cd je pretpostavljam hirens boot cd, on ima alate za partition resizing. NTDLR is missing može a i ne mora da se sredi vraćanjem na neku staru recovery tačku, tu grešku prouzrokuje milion gluposti. Win i ako popraviš i ako ne popraviš, kakve veze ima sa promenom veličine c particije? Ima neki disk managment program u windowsu, setio sam se, ali ne znam koliko će ti kvalitetno odraditi to.

Sent from my LEX820 using Tapatalk

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #673 on: 20-12-2018, 13:35:15 »
Ja sam, ako je to od neke pomoći, to radio sam, Partition Magicom, i obavljeno je bez problema. Ali ponovo napominjem, to je rađeno iz samog windowsa (sedmice) koji je bio u zdravom stanju.

Labudan

• 4
  • 3
« Reply #674 on: 20-12-2018, 23:00:53 »
ma godinama stoji podjela na vrlo malu sistemsku particiju i veću za torent malverzacije

i onda mislim da neki noviji win ne bi ni bio dovoljno stabilan

kako da napravim to čudo od butabilnog drajva, gdje ima da se skine

ne mogu ništa, čak ni u safe mode, u biosu ne vidim šta bih mogao popraviti

Skalar

• 3
« Reply #675 on: 21-12-2018, 00:29:36 »
Ako sam dobro razumeo, imaš instalacioni disk Linux Minta... Pokreni ga, onda vidi da li u alatima ima ponudjen program GParted (ili slično - nemam trenutno Mint pred sobom, a nisam siguran da sam zapamtio ime). Iz tog programa bi TREBALO DA MOŽEŠ srediti particije, ali otvori osmoro očiju. Ako negde vidiš opciju FORMAT, ni za živu glavu je ne čekiraj tj ne pokreći za tu drugu particiju, na kojoj su ti podaci, a koju hoćeš da smanjiš.
Ako ipak instališeš novi Win, preporučujem ti besplatan program MiniTool Partition Wizard. Lak je za korišćenje, samo se treba pažljivo čitati. Ako smanjuješ particiju na kojoj imaš nešto za čuvanje, onda proces zna dugo da traje, ali se najčešće završi bez gubitaka podataka.
Particionisanje se ne radi iz Biosa.
Nikako ne radi particionisanje iz instalacije Windowsa, ode sve u vetar. Doduše, uvek postoji nada da se particije mogu povratiti, ali ne treba se baš puno pouzdati u to, a i potrebni su specijalitzovani alati i ipak malo naprednije znaje u korišćenju.

p.s. Ne moraš instalisati Mint da bi vršio particionisanje, samo vidi da li ima GParted. Ako nema... onda je najsigurnije novi Win, pa MiniTool Partition Wizard.
uzgred, kolika ti je ta C particija i koji bi Win da staviš na nju?

Labudan

• 4
  • 3
« Reply #676 on: 21-12-2018, 01:23:05 »
trebalo da možeš, najčešće završi bez gubitaka :lol:

da, zato i ne pokušavam ništa godinama haha

na sreću je sporedni stari komp, manje se koristi, ali nekad sam turiom oko 30 gb na C i zaebo se. Ima 2 rama tako da bi svaki noviji win vjerovatno štucao

sad razmišljam da to prosto riješim nekim eksternim diskom i onda sve pobrišem

što se mene tiče, kad bih samo riješio ntdlr bio bih najsrećniji

nije bitno da šljaka perfektno već samo ms office da mu radi (do juče radio...)

svakako ću prvo da probam neki recovery... ako ne uspije odlažem bavljenje time bar par mjeseci...

Skalar

• 3
« Reply #677 on: 21-12-2018, 16:51:57 »
30 GB je malo. Možda, kao rešenje, dosadno i zahteva dosta rada, ali da bude bezbedno po podatke sa D diska, bez igranja sa Linuxom, jer očito da nisi vešt tome, sveža instalacija Win XP (jer mu je dosta tih 30 GB), potom instalacija samo nekog menadžera particija (predložena su ti dva, verujem da oba jednako dobro rade posao), a potom povećanje C particije (recimo na jedno 80-100 GB), a smanjenje D particije iz Windowsa.
Pustiš komp da to uradi tokom noći. Kad bude gotovo, pregaziš onaj Win XP nekim novijim. Predlažem ti Win 7, a može i Win 10, ako ti je baš stalo da si u trendu i "na izvolte" MS sajtu sa kompletnim softver-hardver-data resursima tog kompa. Neće ni Win7 ni Win10 štucati zbog 2GB rama, ali gledaj da instališeš 32-bitnu verziju, nikako 64-bitnu, čak i ako je procesor i podržava.

Black swan

• 4
  • 3
« Reply #678 on: 21-12-2018, 18:40:57 »
Znate moj savjet
Najjači forum na kojem se osjećam kao kod kuće i gdje uvijek mogu reći što mislim bez posljedica, mada ipak ne bih trebao mnogo pričati...

tomat

• 4
  • 3
« Reply #679 on: 01-04-2020, 19:33:34 »
dakle sledeća je situacija:

imam bluetooth receiver (ugreen, poručen sa AliExpress-a) koji mi je priključen za pojačalo, i preko kojeg služam muziku sa računara (Windows 10) na hi-fi uređaju. sve radilo savršeno do danas popodne. zakucao, odnosno nije bilo zvuka, ja ga skinuo sa liste uređaja, i sada kada probam da ga dodam šipak, računar ga ne prepoznaje uopšte. interesantno da ga telefon prepoznaje, bez problema se povezuje i radi.

probao sam sve što sam našao kao savet na netu: da podesim automatsko pokretanje bluetooth servisa i resetujem ga, da potražim update za drajver (ne pronalazi na netu bolju verziju), da deinstaliram u device manageru uređaj a zatim ga ponovo instaliram, da dozvolim bluetooth uređajima da pronalaze PC, resetovao računar nekoliko puta, vadio bluetooth receiver iz struje, ... i ništa. neće da čuje. kada pokušam da dodam uređaj, samo povremeno pronađe neki zvučnik (ja nemam bluetooth zvučnik) na koji ne mogu da se nakačim, dok za ovaj receiver neće ni da čuje.

pomagajte dok ga nisam razbio...
Arguing on the internet is like running in the Special Olympics: even if you win, you're still retarded.

ALEKSIJE D.

• 3
« Reply #680 on: 20-08-2020, 10:58:13 »
Pomoć! Štampač hp laser jet 4200 kad mu zadam da mi odštampa jedan primerak ne ume da stane već izbacuje isti primerak dok ima papira. Pogledao, sve podešeno na jednukpoiju ali on ne reaguje.
Šta da mu radim?

džin tonik

• 4
  • 3
« Reply #681 on: 20-08-2020, 11:43:17 »
koliko vidim letimice, tko god navodi taj problem sa hp-modelima, rijesi kad deaktivira bidirekcionalnu podrsku; ako ne upali, ponovo instalirati drajvere. hp nekad davno stvarno bijese dobar...

ALEKSIJE D.

• 3
« Reply #682 on: 20-08-2020, 14:48:15 »
Hvala, ali ne feercera. Isto se ponaša. Učitao i nove drajevere, ali on samo izbacuje jednu stranicu u onoliko kopija koliko lima listova.