Author Topic: Nju Vegas  (Read 24588 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

cutter

• 4
  • 3
Nju Vegas
« on: 07-02-2010, 09:20:45 »
Ove jeseni, Obsidijan odlazi u iznakaženo Betesdino poimanje sage kako bi spasio čedo svoje prošle inkarnacije. Za početak, tri veoma informativna skena iz PC Gamera:

Praktično je izvršen povratak na zapadnu obalu, a da bi okean spiritualno približili možemo se poslužiti poštapalicom Bila Hiksa o Zalivu Arizona. Na osnovu slika bolno je jasno da se osnovni dizajn super mutanata nije mogao vratiti u izvorni oblik; umesto toga imamo pokušaje nijansiranja uz detalje koji štrčanjem, kao naočari i perika, upravo doprinose obrtanju trapave groteske u oblik prijemčiv samoparodiranju svojstvenom duhu prva dva dela. Isti slučaj nesrećnog survivala je i sa vrećastim vault suitom koje ne bi trebalo da bude u inventaru od starta budući da protagonista nije vault dweller. A možda nije ni (bio) živ? Taj deo je kanda nejasan. Najavljeni su dodaci VATSu, konverzaciji naravno, a mene bi obradovala dorada ragdoll fizike, poglavito sproću reagovanja tela tokom pogodaka u živo ili mrtvo meso, ali pre finalne terminacije subjekta. Posebno me raduje izvestan povratak gugi arhitekture. Ura!

Meho Krljic

• 5
  • 3
Re: Nju Vegas
« Reply #1 on: 07-02-2010, 10:50:41 »
Biće to... dobro. Valjda. Hrabri me što se koristi već postojeći endžin i sva tehnologija, pa se nadam da su Kris i ekipa najviše pažnje i vremena mogli da posvete samom dizajnu igre.

cutter

• 4
  • 3
« Reply #2 on: 07-02-2010, 11:36:14 »
Bezvezni imageshack... evo drugog skena na slobodarskom tinypicu.

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #3 on: 07-02-2010, 12:20:14 »
Tajnipik ef te duplove!!!

cutter

• 4
  • 3
« Reply #4 on: 07-02-2010, 17:10:42 »
Ovaj imageshack na ništa napravi topik. Tako mi i treba kada se snebivam da putem brze veze Srbije dižem tri mega na net nego rabim tuđe linkove. Upućena je molba višoj instanci i vere sam da će to uskoro biti samo ružna opomena... nešto kao Fallout: BoS.

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #5 on: 08-02-2010, 11:44:57 »
Viša instanca je, vidimo reagovala. A evo ga i trejler!!! U HD!!!

Fallout New Vegas Debut Trailer [HD]

cutter

• 4
  • 3
« Reply #6 on: 08-02-2010, 13:22:46 »
Realno, koncept trejlera je preslikan Bethesdin... samo bez onog power armora.

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #7 on: 08-02-2010, 13:33:19 »
Pa, da, surovi tizer. Mada, da budem iskren, pošto F:V koristi isti endžin i grafičke asete kao FIII ne očekujem bogznašta novo da vidim iz trejlera. Očekujem da igra bude bolje napisana od FIII, naravno, a, kako je Obsidian upravo dobio release date za Alpha Protocol to znači da je sa tom igrom maltene sve gotovo pa mogu da se posvete Vegasu. Moglo bi to da bude MEGA.

cutter

• 4
  • 3
« Reply #9 on: 03-05-2010, 11:39:43 »
ništa novo. već vidim sebe kako štekujem vodu u hardkor modu. pitam se kakav je to treat na kraju za one koji se odluče na taj korak.

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #10 on: 14-05-2010, 11:48:42 »
Najavljeno je da će Nju Vegas imati i kolektor's edišn pakovanje od nekih 80 dolara (u Americi, kod nas će to da bude, slutim blizu sto evrilija) i koje će imati recimo, kastomizovan špil karata, mejking ov DVD ali i hardkavr grafički roman koga je napisao Avelone a uradio ga Dark Horse. Plašim se da ću ovo kupiti...

A uzgred, ta praksa sa kolektor's edišnom se Bethesdi u mom slučaju sa Fallout 3 olupala o vuglu. Pošto sam kad je igra izašla kupio baš tu verziju, na kraju kad su izdali GOTY varijantu sa svih pet DLC ekspanzija, ja nju nisam kupio, iako bih je uzao da sam imao običan originalni Folaut 3. Ovako sam lepo skinuo 1 Million edition sa WBBa a Bethesda nek sisa đoku.

Melkor

• 5
  • 3
« Reply #11 on: 14-05-2010, 12:47:47 »
Nego, da nisi slucajno kupio i DA:O collectors edition?
"Realism is a literary technique no longer adequate for the purpose of representing reality."

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #12 on: 14-05-2010, 13:02:19 »
Ne jer ga nisu dobili kada sam ja to kupovo.

Melkor

• 5
  • 3
« Reply #13 on: 14-05-2010, 13:04:57 »
Ista prica, al' treba mi ona mapa na platnu... nista onda.
"Realism is a literary technique no longer adequate for the purpose of representing reality."

cutter

• 4
  • 3
« Reply #14 on: 06-06-2010, 19:36:00 »
eve ga xbox gejmplej

dominiraju grenade machinegun i 0RB174L L4Z0R, a tu su i supermutanti koji bi bolje pasovali nekom modu koji ubacuje kaubojske marame u oblivion. originalna ragdoll fizika je tu, uključuje se kada neprijatelj treba da dočara sopstvenu smrt. oko dvajspete sekunde vidi se kastomizacija snage. pfffzt.

The Thing

• 4
  • 2
« Reply #15 on: 12-06-2010, 23:26:14 »
Treba ovo i ovde bačiti. Trejler ladies and gentlemen:

http://www.gametrailers.com/video/e3-2010-fallout-new/101172

Pošto smo se već odavno pomirili sa činjenicom da Fallout više nikad neće biti nalik na original i nastavak mu, mora se priznati da ni ovo ne izgleda loše. Vraćaju se nightkin-i, face-strapovi, kockarnice, NCR, Followers of the Apocalypse, mantisoidi i gangsteri :)

Father Jape

• 4
  • 3
« Reply #16 on: 13-06-2010, 08:00:31 »
Pa dobro, sad, ja bih pre rekao da nece nkad biti isti kao kec i dvojka, a da ce ovo biti jedno sasvim dobro nalik.  :lol:
Blijedi čovjek na tragu pervertita.
To je ta nezadrživa napaljenost mladosti.
Dušman u odsustvu Dušmana.

https://lingvistickebeleske.wordpress.com

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #17 on: 22-07-2010, 10:20:12 »
Evo, ako ima ljudi koji su propustili poslednjih deceniju i kusur ali su ipak napaljeni na New Vegas, IGN je apdejtovo svoju istoriju Fallout franšize. Zabano za čitanje:

Istorija Folaut franšize na IGN-u

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #18 on: 05-08-2010, 12:22:26 »
Fergus gusla o Folaut Nju Vegas uzduž i popreko na Gamasutri.

Čojs kvout:

Code: [Select]

What did you personally think of Fallout 3?

FU: I don't want to just say that I really enjoyed it, because that feels like I'm just kissing ass: "It was a wonderful experience!" But I am not a guy who was caught up in the notion that Fallout had to be an isometric, turn-based experience. To me, Fallout was always just the feeling of the world.

Maybe that's the difference between someone who makes a Fallout and someone who plays a Fallout. Whenever we think about Fallout, it's about the areas you put in there. Whether those areas are isometric or in 3D first-person, you do a lot of the same stuff.

For me, Fallout was always the world. In playing Fallout 3, it just felt like being in that world. That was what was great for me. I really appreciated that. I like playing FPSes -- not so much on my console, though; I'm a PC FPS guy.

The VATS system really melded everything together for me -- I get to be in the world looking out my own eyes, and I don't have to fight every fight in an actual physical skill-based way. I can use my stats and ammo and all that kind of stuff and see people's heads getting blasted off in Technicolor, which was awesome. [laughs]

zakk

• Očigledan slučaj RASTROJSTVA!
  • 3
    • IP Tardis
« Reply #19 on: 05-08-2010, 13:20:20 »
Što ti sve koduješ mesto da kvotuješ? neki dugmić ti se pokvario?
Why shouldn't things be largely absurd, futile, and transitory? They are so, and we are so, and they and we go very well together.

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #20 on: 05-08-2010, 13:21:50 »
Jeste, ali u glavi  :cry:

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #21 on: 06-08-2010, 10:38:09 »
Nju Vegas će biti veliki hit.

If pre-order sales are any indication, Bethesda's Fallout: New Vegas is poised to become one of the publisher's best selling games to date when it launches later this year.

Bethesda's European marketing and PR director Sarah Seaby recently told UK website MCV that pre-order sales of Fallout: New Vegas to date have already surpassed pre-orders of Fallout 3, which released in 2008.

"Fallout: New Vegas pre-orders are far outstripping those of Fallout 3," she said. "Based on the feedback from gamers, we anticipate fans will enjoy returning to the Fallout universe, where they will experience a new story in an exciting New Vegas setting."

Bethesda's VP of PR and Marketing Pete Hines confirmed to IGN the same holds true for North American pre-order sales as well.

Fallout: New Vegas is set for release on October 19 for Xbox 360, PlayStation 3, and PC.

Father Jape

• 4
  • 3
« Reply #22 on: 06-08-2010, 11:51:20 »
Znaci imam dva meseca da predjem Mass Effect 2, Starcraft 2 i smanjim EVE na razumnu meru.  :cry: To pod uslovom da nista meni intrigantno ne izadje u medju vremenu. (Kad ono stize Portal 2?)

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #23 on: 06-08-2010, 11:52:35 »
Za sad se ne zna, zna se da je tek iduće godine.

A ja još nisam uspeo da kraju privedem poslednji DLC paket za Folaut 3  :cry: :cry: Doduše, zato što je loš, ali ipak...

The Thing

• 4
  • 2
« Reply #24 on: 10-08-2010, 12:05:38 »
Sa NMA:

USA Today Gamehunters have posted two articles about voice acting for New Vegas.

The first one is about Wayne Newton who will voice the "DJ programmed centuries ago".

The designers created the role for Newton "because he is Las Vegas," Bergman says. "He really brings that extra touch of Vegas class to the game. ... And whether he's reading news stories about super mutants or introducing a Dean Martin song, his personality comes through."

The second article reveals even more voice actors along with the characters they are playing:

(Matthew) Perry's character, Benny (pictured here), is the head of the Geckos family. A smooth-talking criminal but also a bit of a weasel, Benny may sound dangerous, but isn't that tough. Ultimately he's more of a ruthless pragmatist than a villain.

Zachary Levi's playable character Arcade (pictured here) is a member of the Followers of the Apocalypse who hides a mysterious past. He's described as quiet, analytical, and cautious. Highly ethical and moral, he understands the post-apocalyptic world is one in which sometimes, people just have to be shot in the head. HE is more concerned with large-scale issues than the needs of individuals. He may appreciate what individual people go through, but firmly believes that it's more important to affect large-scale societal change than to fix problems little by little.

Another newcomer who will be familiar to video gamers is Felicia Day (The Guild), who voices the playable character Veronica, a sarcastic Brotherhood of Steel scribe.

Actor and singer/songwriter Kris Kristofferson (The Blade Trilogy) plays Chief Hanlon, a grizzled solider at the end of his career. :|

And what will interest you most:

Michael Dorn (Star Trek:The Next Generation) returns as Marcus, an intelligent super-mutant, last seen in 1998's Fallout 2. :| :|

Also, Ron Perlman is the narrator again, which is not a surprise. And there are some more voice actors for the characters already revealed: Raul the Ghoul is voiced by Danny Trejo (From Dusk Till Dawn), Mr.House is played by Rene Auberjonois (Boston Legal, Star Trek: Deep Space Nine), John Doman (Mystic River, The Wire) is the voice of Ceasar, the leader of the Ceasar's Legion and William Sadler (The Shawshank Redemption) is Victor, "a friendly robot with the personality of an old fashioned cowboy".

Father Jape

• 4
  • 3
« Reply #25 on: 10-08-2010, 12:10:57 »
Moja erekcija je ogromna.

cutter

• 4
  • 3
« Reply #26 on: 10-08-2010, 18:09:43 »

deluje zblanuto, ali definitivno je moglo gore.

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #28 on: 29-08-2010, 16:47:37 »
Ne znam koliko je to bitno, ali kome je bitno, u FNV će moći da ima seksualne odnose sa robotima:

The Entertainment Software Ratings Board (ESRB), a non-profit, self-regulatory board that assigns ratings for videogames, has outed Fallout: New Vegas' steamy sexcapades.

Not only can players have sex with human beings, but they can also have sex with robots, as the rating suggests players will have sequences where it's made apparent for both.

Here's the description per the ESRB:

During the course of the game, players will encounter male and female prostitutes: the screen fades to black as suggestive dialogue is heard in the background (e.g., "Nice charlies, too! Give them a shake for the Ben-man, will ya?").

There is also an extended sequence suggesting (no depiction) sexual activity with a robot (e.g., "Fisto reporting for duty . . . Please assume the position," "I suppose I should test you out . . . Servos active!" and "Something wrong with someone if they got to f**k a machine.")

The rating also lists what we've come to expect from a Fallout game, such as drug use, slow-motion killing, "cracked out junkies," and "degenerate, drug-addicted killers."

Fallout 3 also had similar depictions of sexual intercourse and prostitution.

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #29 on: 15-10-2010, 19:54:04 »
Upravo skidam Nju Vegas. Za Xbox 360.

Doomdark

• 4
  • 3
    • Radioaktivna aleja
« Reply #30 on: 15-10-2010, 22:19:49 »
Ne znam koliko je to bitno, ali kome je bitno, u FNV će moći da ima seksualne odnose sa robotima:

Nije bitno, jer se ne vidi na ekranu.

Father Jape

• 4
  • 3
« Reply #31 on: 15-10-2010, 23:02:42 »
Ej bre, ne moze to tako. Ja sam mislio da ce da sacekaju sa izdavanjem igre dok ja ne zavrsim Amneziju i Void. Bezobrazluk.

:cry:

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #32 on: 16-10-2010, 08:32:18 »
Baš bezobrazluk. Ako ti je lakše, igra zvanično izlazi tek 22gog tako da imaš još nekoliko dana. Šta da ti kažem kad sam ja Mass Effect 2 završio tek prošlog vikenda  :cry: :cry:

Inače, prvi utisci su da mi se žuta kolorna šema neobično dopada, ali to je sigurno jer mi je ono zelenilo na nos izašlo...

Father Jape

• 4
  • 3
« Reply #33 on: 16-10-2010, 08:45:06 »
I, kakav je Mass Effect?  :lol:

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #34 on: 16-10-2010, 09:01:09 »
Do kraja je uspeo da me odobrovolji.

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #35 on: 19-10-2010, 18:04:37 »
Samo da se zna,  CloneDVD Nju Vegasa je dobavljiv putem uobičajenih pacovskih kanala, pa možete da ga pristavite u očekivanju kreka. Cutter i ja smo komisijski igrali Xbox 360 verziju i reklo bi se da ko je voleo F3, voleće i ovo, ko nije - neće. Da napomenem da sam do sada (nekih 4-5 sati igranja na Xbox 360) imao jedan potpuni lock up igre koji je zahtevao hard reset konzole, pa očekujte i kad se krek pojavi da će PC verzija biti jednako bagovita kao vanila F3 ili Alpha Protocol... Prokleti Obsidian i prokleta Bethesda  :lol: :lol: :lol:

shrike

• 4
  • 3
« Reply #36 on: 19-10-2010, 19:35:01 »
...izašo SKIDROW crack.
"This is the worst kind of discrimination. The kind against me!"

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #37 on: 19-10-2010, 19:58:02 »
Ali kažu da ne radi sa CloneDVDom. Moguće da je Steam verzija. U svakom slučaju, meni se CloneDVD skino, a sad skidam Skidrow verziju. Javiću kasnije večeras radi li kako valja.

Father Jape

• 4
  • 3
« Reply #38 on: 19-10-2010, 21:15:28 »
Posle prvih nekkoliko sati igranja, Kvins veli bagovito:

http://www.rockpapershotgun.com/2010/10/19/fallout-new-vegas-old-obsidian/

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #39 on: 19-10-2010, 23:06:35 »
Verujem da je bagovito. To sam svoje vjerovanje gore i istakao. Eurogamer je danas imao rivju ali nisam ga još pročitao..

Samo da preijavim da SKidrow verzija radi bez problema, to jest prvih nekoliko minuta barem, došao sam samo do character creation dela a sad moram u krevet. Ali radi.

cutter

• 4
  • 3
« Reply #40 on: 20-10-2010, 10:14:14 »
sada, kada me jedva gigabajt deli od koračanja rafiniranim teksturama mojavea, i nakon neprospavane noći tokom koje sam nemilosrdno obijao glavu, vreme je da donesem odluku koja dva traita tagovati. u početnoj rundi nametnula su se tri kandidata: four eyes (bilo koje naočare daju +1 na percepciju, ali se fasuje -1 bez naočara), good natured (+5 poena u bitnim stvarima poput medicine, spiča, nauke, opravke... ali i -5 na pištoljima) i wild wasteland koji sam definitivno prihvatio jer ma koliko da me plaši obsidijanova ideja silly and bizarre encountera nesumnjivo dodaje na sadržaju tokom igre za razliku od hardkor moda koji ću definitivno birati a koji po svoj prilici jedino daje nešto po završetku (pod pretpostavkom da je igru moguće završiti bez intenzivnog pačovanja). hardkor mod je ujedno i razlog zbog koga sam odustao od standardnog small frame traita – ne mogu da trpim bogalj bonus, verovatno će me obilno kriplovati i bez toga. tako da sam mislio da kao drugi izbor uzmem četvorooku crtu, +1 na neki SPECIAL se ne odbija. realno, uvek postoji šansa da svaki koncept ode dođavola kad jednom pronađem dekardov pištolj.    xflowy

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #41 on: 20-10-2010, 10:17:55 »
Ja sam naravno uzeo Wild Wasteland. Kad je bal nek je maskenbal. U kombinaciji sa hardkor modom (koji se BTW može uključiti i isključiti kad god hoćete), trebalo bi da ovo ipak bude drugačije iskustvo od F3.

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #42 on: 22-10-2010, 12:24:03 »
Ala je Quins iskidao na RPS.

There’s a distant sound that can be heard throughout your time with New Vegas. Quieter than the cheery 1930s pop hits that warble from your radio, quieter even than the chirps of night-time insects, or the long gasps of wind blowing across the wasteland. It is the sound of Obsidian phoning this game in. I’m talking long distance, reversed charges, not-giving-a-fuck.

:shock: :shock: Kuku. Doduše, ja nisam imao ovaj dojam igrajući igru, ali pošto se štekujem za PS3 verziju koju sutra uzimam, sve je moguće...

cutter

• 4
  • 3
« Reply #43 on: 22-10-2010, 13:15:37 »
što ps3?

kada se već uhvatio problema, čudi me da nije pomenuo nevidljive zidove u kojima se ogleda lenjost dizajna rubova mape - brda koja izgledaju kao da se mogu traversovati pri vrhu imaju barijeru koja ne deluje nepreskočivo, a itekako jeste. vanila verzija je katastrašna, dok skidrou nije izbacio zakrpu igra se kršila u proseku jednom u pola sata, često blokirajući računar. brdo stvari je reciklirano iz fo3ja, od kojih je najočiglednija asfalt tako da mapa u najgorim momentima deluje kao gigantski mod, a velika jeste, i to je dobro. nju vegasovo detektovanje ultra haj setingsa po svršetku instalacije u retrospektivi deluje kao gruba šala, pogotovo kada se dođe do dela sa velikom vodenom površinom. generalno, grafika ide od prosečnog do prikaza slabijeg od morovinda bez modova. reći da pustinja katkad deluje suviše prazno ne zvuči kao najbolja kritika, ali trojka definitivno ima bolji ritam encountera. mnoge zgrade deluju prosto spuštene usred ničega.

mutanti su ljudskiji i to je dobro, nightkini pristojno izgledaju sa svojim steltbojevima, a modela ljudskih likova ima otprilike pet, tako da se pola likova iz trojke sretne u prvih sat vremena. pisanje nije bogzna šta, trenutno sam u delu gde je vrlo loše - kamp velikih kanova, gde između stena na kojima su oslikane karikaturalne grozote koje rade svojim neprijateljima glavešine disciplinovano klopaju biftek u šatoru i uljudno pozdravljaju došljaka. ubačeno je dosta referenci na prva dva dela, mahom kada likovi pominju svoj bekgraund, iz kog mesta na zapadu su rodom i tako to.

tako da, kvins je jednim delom u pravu...

I found nothing as architecturally entertaining as Megaton,

a jednim delom jede brahminovu kaku.

and nothing as eerie or inventive as Little Lamplight. Hiking long distances felt like a chore.

survajval mod služi da podseti igrača da nešto pojede i popije nakon perioda čekanja/spavanja (pozitivna nuspojava je obraćanje pažnje na kulinarske efekte vejstlenda) a cezarova legija zbilja ubija svaku incentivu da se igra kao negativac... slejverska frakcija bezdušnih recitatora, smor. bilo kako bilo, ovaj folaut u centru nema gigantsku gomilu neprolaznog šuta sa šablonskim dungeonima koja sebe naziva gradom i po kojoj mora da se šparta i ovo će biti zverska igra kada je dohvate moderi, a i sa svim pobrojanim manjkavostima, dobra je sada. ja ukrao dekardov pištolj i merak mi je.

cutter

• 4
  • 3
« Reply #44 on: 26-10-2010, 11:57:29 »
pri pisanju svoje RPS kritike, quinns se rukovodio metodom koji obično daje rezultate pri ocenjivanju igara. počeo je da igra, zapazio je mehaniku, dizajn lokacija, dobro poznate šablone gamebryo endžina, par nemuštih dijaloga i neizazovnost hardcore moda. verno prenošenje tih nedostataka u tekst za posledicu ima najpromašeniji rivju izašao poslednjih godina.

nju vegas je gigantska igra. nakon 30 i kusur sati, ne samo da nisam započeo nijedan kvest na vegaskoj promenadi ili u skupljem hotelu (postapokaliptičnom ugostiteljstvu kvins zamera oronulost enterijera), već se ni zadacima u spoljnoj pustoši ne nazire kraj. mnogi kvestovi su praktično celine sačinjene od zbira manjih, a ti manji kvestovi se često neočekivano povežu sa naizgled nasumičnim dešavanjima na drugom delu mape. tu su i nezvanični zadaci koji potpadnu pod beleške. kako igra odmiče jasno je da je odnos frakcija (čak i pošto sam se iz sve snage trudio da izbegnem cezarovce) bolji nego ikad, i da je politička mapa koja seže od jezgra dobro napajanih kazina do metalnih gradova rđavih plemena puna agendi na koje je moguće uticati. nijedan fallout nije nudio ovoliko izbora – na svakom koraku potrebno je doneti odluku koja u najmanju ruku ima lokalne posledice, a često predstavlja sačekušu u nepredvidivoj budućnosti.

ako je writing kod great khanova bio problematičan (ugođaj pre svega kvare krvoloci koji uljudno govore dobro veče u prolazu), kako se igra otvara jasno je da su Christ Avelone i ekipa debelo isporučili; sijaset antologijskih trenutaka, duhovitih, neočekivanih obrta, a vajld vejstlend je u par navrata svojom bizarnošću valjano pridoneo atmosferi. kompanjoni, kojih ima prilično, su uglavnom vrlo dobro napisani (čak i pomalo usiljeno kreirana kasidijeva ćerka ima par bisera), misteriozni i uopšte... neguju Tormentov princip da treba paziti šta pratilac ima da kaže. dirljivo je koliko nju vegas pokušava da uspostavi kontakt sa prva dva fallouta, kao što rekoh, kada se neki likovi priupitaju za poreklo promiču imena kao što su navarro, boneyard... bukvalno ima i mini-kvizova a katkad te informacije učestvuju u zapletu.

iron sights je definitivno poboljšanje, popravke i prepravke daju priličnu važnost repair skillu, a dizajn lokacija crpi snagu iz pomenutog osećaja povezanosti elemenata sveta, čak i kada se sa obronka nekog neprelaznog brda kuće u dolini učine nespretno spuštenim. drugim rečima – dobarr! pogotovo zabačene uličice, predgrađa, neki vaultovi... recimo, pored standardnog tehno dizajna, mnogi imaju prokopane zemljane tunele koji nisu toliko simpatični, obično prepunjeni živuljkama ali se ne može reći da njihovo prisustvo nema smisla – šta da radiš kada si pod zemljom toliko nego da kopuckaš? ono što se avaj, ne može izbeći je postajanje tenkom – moguće je nezdravo se nagruvati pre otpočinjanja glavnih kvestova, i protiv toga leka nema... barem su pros i cons perkova koji dolaze na svakom drugom nivou posloženi dovoljno dobro da se čovek zamisli prilikom levelovanja. a i na osnovu stila igre dolaze reputacijski/ačivment perkovi, recimo kosti ojačaju usled kriplovanja (!), određen broj ubijenih kreatura donosi više demidža protiv... svega i sl.

u prvoj rečenici svoje kritike quinns je napravio critical shot:
Obsidian’s pseudo-sequel to Bethesda’s Fallout 3
nju vegas jeste pseudo nastavak betesdinom folautu 3, i nju vegas jeste fallout 3 koji se oseća pomalo neudobno u tuđoj koži ali tu gde je popucala doći će zakrpe, reskinovi i implanti (i toga ima! woohoo!). quinnsova bazična zapažanja stoje, ali ovoga puta od drveća nije video šumu, a kamoli zakoračio u nju. tvrdnja da je obsidian telefonirao ovoliku i ovakvu igretinu zahteva javnu ispriku na sajtu i privatnu, telefonom, dizajnerima. neka ga stave na spikerfon da se ne muči. ako glavna linija priče isporuči, ovo je najbolji folaut.

PS
koliko su zarazna ona slova što ih je betesda pridodala eksploraciji – kada se nabasa na novu lokaciju pa se u levom delu ispiše šta je otkriveno, dobije par iskustvenih poena dok igrač pokušava proniknuti u prirodu mesta na osnovu naziva... wicked zarazno!

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #45 on: 26-10-2010, 12:14:59 »
 :x :x :x :x

Ja sam planirao da ga igram na PS3 jer mi je to najudobnije ali čim sam ga instalirao PS3 mi je umro. Sad ne znam da li da nastavljam na Xboxu, da krećem na PC-ju ili da čekam da se PS3 vrne sa servisa... i ponovo umre... Grrr...

Ali, vrlo ohrabrujuće ovo što pišeš. Pogotovo je i mene obradovalo što su pokupili fazon iz Alpha Protocola:

a i na osnovu stila igre dolaze reputacijski/ačivment perkovi, recimo kosti ojačaju usled kriplovanja (!), određen broj ubijenih kreatura donosi više demidža protiv... svega i sl.

Mislim, imao je nešto slično i Oblivion, ali u AP (i F:NV) je mnogo prirodnije.

Nightflier

• Geek Royalty
  • 5
  • 3
  • Wolf Who Rules
    • Nightflier's Bookspace
« Reply #46 on: 26-10-2010, 12:17:56 »
Iz raznoraznih razloga, F3 nisam ni počeo da igram. S tim u vezi imam jedno pitanje: Da li Nju Vegas može da se igra bez igranja F3? Mislim, da li propuštam nešto od priče?
Sebarsko je da budu gladni.
First 666

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #47 on: 26-10-2010, 12:20:59 »
Ne propuštaš. Ali nezgodno će biti kad se posle Nju Vegasa jednom vratiš F3 jer je Nju Vegas uzeo elemente F3 i unapredio ih. Mislim, ne nepodnošljivo nezgodno ali.... osetićeš razliku.

Nightflier

• Geek Royalty
  • 5
  • 3
  • Wolf Who Rules
    • Nightflier's Bookspace
« Reply #48 on: 26-10-2010, 13:50:42 »
Ne propuštaš. Ali nezgodno će biti kad se posle Nju Vegasa jednom vratiš F3 jer je Nju Vegas uzeo elemente F3 i unapredio ih. Mislim, ne nepodnošljivo nezgodno ali.... osetićeš razliku.

Nisam siguran da li da se uopšte zamajavam sa F3...
Sebarsko je da budu gladni.
First 666

cutter

• 4
  • 3
« Reply #49 on: 26-10-2010, 13:53:23 »
zamajavaj se, vrlo dobra je to igra, a sad imaš i razrađene modove i par solidnih dlcova.