Author Topic: SRAMOTA! ex-najveci ex-yu strip-sajt 100% komercijaliziran!  (Read 201626 times)

0 Members and 3 Guests are viewing this topic.

džin tonik

• 4
  • 3
Re: SRAMOTA! ex-najveci ex-yu strip-sajt 100% komercijaliziran!
« Reply #900 on: 05-01-2012, 19:05:31 »
bas nesto citam fibrin forum, jadnici poput pare vezani partijskim sponama fibrom jos uvijek ubijaju vrijeme mobingom.
evo druga pare kaze nema kulture u nekog ucesnika.

http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=37154&whichpage=78

drug paro, pojam komunisticke kulture koju promice fibrin forum.

eto nama kulture. pravi fibrofili. bas me zanima kad ce prvi naletjeti na strucnjaka za komunikaciju sa asocijalnim elementima.

Boban

• 3
« Reply #901 on: 06-01-2012, 22:25:52 »
moram priznati, da si ti jedna od retkih osoba na netu sa ovih prostora, koja je sakupila više neprijatelja od mene...
Put ćemo naći ili ćemo ga napraviti.

džin tonik

• 4
  • 3
« Reply #902 on: 07-01-2012, 09:14:53 »
kad se ti moji krecu u krdu. crvenom. i nuzan im je neprijatelj, inace im postojanje gubi smisao.
copor samozvanih antifasista. kao da su ih zamrzli '45. i sinoc odmrzli pa traze zlog svabu.
oni ne komuniciraju, oni, e, djeluju.
uglavnom, tvoji su vjerojatno individualci sa mozgom. a moji su nesto kao borg.

džin tonik

• 4
  • 3
« Reply #903 on: 07-01-2012, 22:55:48 »
samo sto ih spomenes... evo sta kaze lord, klinjo moderator sa foruma gdje paro svodnik i ostali drugovi caskaju u duhu kucnog odgoja.

http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=37154&whichpage=85

zosko baniran jer su mu zaspamali svaki topic, a drugovi poput pare takodjer, samo sto su vraceni i jos predlagani za "forumasa godine" ili neke slicnu titulu koju si tako laskavo dodjeljuju. u zivotu ne vidjeh krdo zescih maloumnika. to postoji samo medju stripofilima.

džin tonik

• 4
  • 3
« Reply #904 on: 10-02-2012, 12:51:12 »
jahve je uz fibru! kaze milena...

Obiteljska drama u stripu otkriva mnogo o životu na Bliskom istoku: Debilantski rad autorice Rutu Modan, osvajač Eisnerove nagrade, objavljen u izdanju zagrebačke Fibre

sjecam se scene kad je jedan hrvatski autor trazio izdavaca za svoj strip o vukovaru na fibrinom forumu, strip koji je kasnije izasao pri memorijalnom centru. kako ga lijepo izignorirase. nije bilo price o domacem stripu, o stripofliskoj ljubavi, etc., samo tajac.
mora da je zbog toga sto nije dobio eisnerovu nagradu za svoj nedebitantski rad. a mozda bi i dobio da je veci antiflasista i stvorio pricu o pravim stradanjima kao nasa rutu, a ne o onima koja hocemo zaboraviti.

džin tonik

• 4
  • 3
« Reply #905 on: 02-05-2012, 22:56:54 »
rijesena jedna od najvecih zagonetki fibrinog foruma: zasto najveca baza stripofila broji cak jednu zenu? dokazala se kao drugarica, "novinarka" i crveni fasista, ali je li to dovoljno da opstane?

Quote from: grofica Varga
Quote from: Tutta
zagor nije peder!!! isus kristus je svima nama spas!!! covjek nemora u boga vjerovati,al ako je dobar covjek,bog vidi i njega. za druge vjere to isto vrijedi.napravite topic gdje se morete "outenit". pa da vidimo kolko zamopouzdanja imate.

Evo me, tu sam i briga me što ćeš ti sada misliti o meni.
Ne treba bezveze otvarati topike za outanje jer će se onda pričati da su pederski lobiji zavladali forumom i da imamo posebne topike samo za nas. Može se to spomenuti i ovako.
Mogla bi ti sad sasuti svašta ali neću jer si ti beznadan slučaj kratkovidnosti i fakat nije na meni da ispravljam svaku fašističku spodobu na koju nabasam. Da nisi možda 45-te pobjegao u Njemačku?

Mi, pederi, smo sami krivi zbog situacije u kojoj se nalazimo u Hrvatskoj. Ima nas oko 200 000 na 4 milijuna stanovnika i da se svaki taj outao svojim najbližima nebi nam trebale ni parade, ni propaganda, ni politika i razno razna žutila koja u svemu tomu imaju neku svoju korist. Moji roditelji, prijatelji, rodbina i mnogi bliski mi ljudi su svašta govorili za pedere dok je to u njihovoj glavi bila neke napirlitana ličnost iz slike pridea u Kolnu. Situacija se itekako promijenila onog trena kada je to kćer, frendica, kolegica, sestra itd.
crveni fasisti (muskobanjasti), primite moju iskrenu sucut!

Tutta je udaljen sa foruma zbog neprimjerenog ponašanja. Nadam se da to više neće biti potrebno na ovoj temi i da ćemo odsad svi poštivati pravila.
:)

mac

• 3
    • http://www.facebook.com/mihajlo.cvetanovic
« Reply #906 on: 02-05-2012, 23:09:39 »
Jbg, citiraš pogrešan iskaz, i sad moramo da idemo tamo da vidimo zbog čega je tačno čovek banovan. That's one click too many.

džin tonik

• 4
  • 3
« Reply #907 on: 02-05-2012, 23:17:44 »
kaze da zagor nije peder, a pederi (t.j. jedina zena na forumu, mislim, potencijalna zena, po prividu, hm, tijelu, ne i dusi) ga napali. svi vole zagora, svojataju ga, a i paze da ne bi crkva stavila rucice na njega. kazes zagor nije peder i cak, ode glava.

Джон Рейнольдс

• 4
  • 3
  • @
« Reply #908 on: 03-05-2012, 00:46:00 »
Ima nas oko 200 000 na 4 milijuna stanovnika

Педерска нација!  :!:
America can't protect you, Allah can't protect you… And the KGB is everywhere.

#Τζούτσε

lilit

• 5
  • 3
« Reply #909 on: 03-05-2012, 01:33:55 »
ahahaha, kakvi su ovo uvlakači!
Mladjo, ne mešam se u tvoje odluke, samo se nadam da će i ostali dobiti ban. Na primer ovi koji su komentarisali religiju, iako je zabranjeno.
Ako misliš da nema potrebe, poštujem tvoju odluku.: )
bobo, uči! :lol:
That’s how it is with people. Nobody cares how it works as long as it works.

džin tonik

• 4
  • 3
« Reply #910 on: 03-05-2012, 15:43:15 »
Ima nas oko 200 000 na 4 milijuna stanovnika

Педерска нација!  :!:

ako ih i ima 200k ne znaci da su nacija i drzavotvorni. to je vise nacionalna manjina. iako jedna od dvoje vecih. stvarno ne znas koja je nakaradnija...

džin tonik

• 4
  • 3
« Reply #911 on: 17-06-2012, 23:34:05 »
pingvin opet u paklu zadrtih stripadzija stovatelja mirka i slavka koji su zbili redove i doveli nove snage. sad, koliko je zanimljivo, jebga, kako god zbrojis deset glupih dobijes deset glupih. uz malo dobre volje mozda i dvanaest glupih. kriza je pa se valjda jos nisu dovoljno oporavili. nekako su bili krvolocniji prije krize.
http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=42141

džin tonik

• 4
  • 3
« Reply #912 on: 06-07-2012, 23:23:55 »
nakon sto je prosle godine naklada fibra dobila nekih 50.000 eura bespovratne potpore iz programa eu, ove godine na redu je libellus. :)

3.7.2012. - Još jednu godinu zaredom hrvatske nakladničke kuće pokazale su veliki interes i polučile izvrstan rezultat u okviru potpora koje Europska unija dodjeljuje za književne prijevode putem programa Europske unije za kulturu – Kultura 2007. – 2013.

Od pionirske 2007. godine kada je Republika Hrvatska postala punopravna članica programa Europske unije Kultura 2007. – 2013. i kada je u natječajnom razdoblju 2007. / 2008. godine potporu dobila tek jedna izdavačka kuća pa sve do 2012. godine interes hrvatskih izdavača za ovu potporu postaje sve veći. Dokazuje to i sve veći broj prijavljenih i uspješnih hrvatskih izdavača koji se u velikoj konkurenciji europskih izdavačkih kuća bore za bespovratna financijska sredstva u okviru programa Europske unije Kultura 2007. – 2013., a koja se dodjeljuju isključivo za troškove prijevoda književnih djela s jednog europskog jezika na drugi uključujući i latinski i starogrčki. ...
minkul RH

kraken

• 4
  • 2
« Reply #913 on: 08-08-2012, 18:47:07 »
Ajd mali ot- jel ima neko sken belog lame fibre da sharuje :)
Prestao sam da kupujem tripove od odlaska preko grane i nemam nacina da dodjem u posed istih pa reko ako neko ima scan nek se javi.
Btw proslo je preko dve godine od izdavanja a ja se secam da je i na samom stripovi.com bilo dozvoljeno kacenje skenova domacih izdavaca starijih od godinu dana, naravno dok nije napravljena fibra :D

Alexdelarge

• 4
  • 3
  • Enfant terrible
« Reply #914 on: 15-11-2013, 12:18:17 »
MARKO ŠUNJIĆ 'Kako sam u samo 7 godina objavio čak 260 stripova'

'Nije poanta zarada, poanta je da izdamo što više možemo, dok možemo. To je jedino važno'

Luksuzni komplet Moebiusa na prošlom Interliberu bio je tihi predmet žudnje posjetitelja, ove godine, pak, ta laskava titula pripada kultnim “Čuvarima” Alana Moorea i Dave Gibbonsa. Zajednička poveznica je to što i jedan i drugi nose potpis Fibre, ne samo jednog od najzanimljivijih hrvatskih izdavača, nego i kuće koja proizvodi možda i najljepše knjige u nas. A iza Fibre, pak, stoji samo jedan čovjek - Marko Šunjić, dipl.ing. matematike po struci i strip-entuzijast.
Urednička politika

- Nisam baš samo ja. Imam sjajne vanjske suradnike: dizajnericu Melinu Mikulić, nekoliko prevoditelja kao što su Darko Macan, Tatjana Jambrišak i Goran Marinić... - brzo dodaje Šunjić.

One koji još nisu upoznati s radom ove izdavačke kuće vrijedi podsjetiti da je riječ o izdavaču koji je od svog osnutka 2006. do danas objavio 260 važnih izdanja koja su značajno promijenila percepciju strip-umjetnosti u nas. Poznati su po beskompromisnoj uredničkoj politici, koncentriranoj na kvalitetu naslova, ali i po tome što njeguju - i to ne samo za naše uvjete - iznimnu razinu produkcije. O čemu, recimo, govori i “sitnica” da im se često događa da autori jednom kad vide fontove u Fibrinim izdanjima zahtijevaju da ih upotrebljavaju i izdavači drugdje u svijetu.

Fibrin štand na Interliberu ne bi se smio propustiti, ako ni zbog čega drugoga, onda zbog toga da se vidi kako izgleda spoj znanja, strasti, puno truda i rada na detaljima koje neuko oko teško primjećuje.

Na pitanje koliko je rada potrebno prije puštanja nekog stripa u tisak, Šunjić odgovara da to ovisi od stripa.

- Za ‘Čuvare’, u trenutku kad je prijevod bio gotov, trebalo je oko mjesec dana intenzivnog rada na samom prijelomu. No, meni se za strip takvog ranga to i ne čini puno. Jedini je problem što je teško skupiti tih mjesec dana. U praksi, to znači da moram odvojiti svaku sekundu slobodnog vremena.

Bez svoje knjižare

Kontekst hrvatskog izdavaštva, ipak, teško je ignorirati. Prosječna naklada je 500 primjeraka. Naklada se diže na 1000 kad izdaju stripove kao što su “Maus”, “Perzepolis” ili “Čuvari”.

Ekonomska računica izdavača daleko je od blistave. Pogotovo kad se ima na umu da je izdavanje luksuznih izdanja stripova skup sport, usporediv s izdavanjem umjetničkih monografija koje ni najveći izdavači nemaju često u svojoj ponudi.

Proizvodna cijena jednog primjerka “Čuvara” tako je 135 kuna. Da bi knjiga bila ekonomski isplativa, nepisano je pravilo da cijena bude četiri, pa čak i pet puta veća. Ukratko, da bi “Čuvari” bili isplativi, trebali bi koštati barem 450 kuna. Njihova cijena je 300 kuna. Remek-djelo Arta Spiegelmana “Maus”, pak, košta 130 kuna.

Fibra nema svoju knjižaru, što znači da kad u nekoj od njih prodaju primjerak, moraju platiti rabat od 40 posto. Od onoga što ostane, treba platiti sve ostalo: od prava do prijevoda. Svejedno, Šunjić stvarima pristupa iz drugog kuta.

- Realna cijena stripa bila bi suluda, pa ne možemo zaboraviti kako u ovoj zemlji ljudi žive. Za mnoge od njih 300 kuna je velik novac. Samo od izdavanja ovakve vrste stripova ne bi se moglo živjeti. Nasreću, imam stalni posao u informatici od kojeg plaćam račune, tako da mi je važno samo da pokrijem troškove. Olakšava i to što veliki dio poslova oko pripreme za tisak i grafičke obrade, kao i distribucije, računovodstva i skladištenja, obavljam sam. Sjajno je kad dobijemo potporu pa cijenu možemo dodatno smanjiti. Nije poanta zarada, poanta je da izdamo što više možemo, dok možemo.To je jedino važno. Presretan sam kad neki čudesni strip učinim dostupnim. Baš kao što sam presretan kad vidim da se neki odličan strip posuđuje u knjižnicama, jer to znači da se taj strip čita i da će taj netko tko ga čita ići dalje i istraživati.

U Fibrinu su katalogu i domaći autori, ali Šunjić kaže da mu je žao što ih nema više.

- Naši najbolji stripaši rade vani i tamo premijerno objavljuju svoje stripove. Puno je dobrih domaćih stripaša koji bi mogli postati sjajni samo da imaju priliku objavljivati. Nažalost, nisam u mogućnosti da im to priuštim. Ne želim da imaju lošiji tretman od ostalih, a čak i uz potporu, u najboljem slučaju mogao bih im ponuditi nekoliko tisuća kuna honorara. Kako ćeš nekome tko šest mjeseci odvoji za rad na stripu ponuditi takav honorar? Meni stripaši nisu tamo neki autori, to su moji prijatelji i zaslužuju da budu pošteno plaćeni.
Sve je više žena

Uobičajeni kupac Fibrinih izdanja je muškarac u dobi između 25 i 35 godina.

- Naravno, ima ih i mlađih i bitno starijih. Zanimljivo je da je sve više žena. Ovo naglašavam samo zato jer obično strip vežemo uz muškarce. Ali to je predrasuda ravna onoj da je strip ‘infantilni šund’ - dodaje Šunjić.

U odabiru naslova pak kaže da je ostao vjeran načelu s kojim se upustio u izdavačke vode: objavljuje ako “nakon što zaklopi korice pomisli: ovo je izvanredno i ovo moram objaviti”.

Među 260 naslova zasigurno je teško birati, pogotovo kad se bira na način na koji to Šunjić radi. Favorite ipak ima: - ‘Maus’, ‘Perzepolis’, ‘Čuvari’, ‘Svagdanja borba’. Možda zvuči ziheraški, ali fama vezana uz te stripove potpuno je opravdana. Svaki od njih je na svoj način nadišao granice medija i pokazao da strip ne mora biti samo razbibriga za tinejdžere, nego autentično likovno-književno remek-djelo.

http://www.jutarnji.hr/marko-sunjic-kako-sam-u-samo-7-godina-objavio-cak-260-stripova/1139746/
moj se postupak čitanja sastoji u visokoobdarenom prelistavanju.

srpski film je remek-delo koje treba da dobije sve prve nagrade.

džin tonik

• 4
  • 3
« Reply #915 on: 26-04-2016, 09:43:12 »

- Realna cijena stripa bila bi suluda, pa ne možemo zaboraviti kako u ovoj zemlji ljudi žive. Za mnoge od njih 300 kuna je velik novac. Samo od izdavanja ovakve vrste stripova ne bi se moglo živjeti. Nasreću, imam stalni posao u informatici od kojeg plaćam račune, tako da mi je važno samo da pokrijem troškove. Olakšava i to što veliki dio poslova oko pripreme za tisak i grafičke obrade, kao i distribucije, računovodstva i skladištenja, obavljam sam. Sjajno je kad dobijemo potporu pa cijenu možemo dodatno smanjiti. Nije poanta zarada, poanta je da izdamo što više možemo, dok možemo.To je jedino važno. Presretan sam kad neki čudesni strip učinim dostupnim.

http://www.jutarnji.hr/marko-sunjic-kako-sam-u-samo-7-godina-objavio-cak-260-stripova/1139746/

u sjeni gore citiranog clanka iz jutarnjeg lista, pogledajmo kako se razvija strip-humanitarstvo nasih dragih antifa-snaga. imamo rezultat naklade fibra doo, firme u sluzbi naroda, za 2015.

koja je upravo drugu gospodinu vlasniku marku sunjicu na ime ostvarenog dobitka u 2015. nakon poreza cisto i na ruke isplatila nekih 840.000 (osamsto i cetrdeset tisuca) kuna ili preracunato 110.000 eura ili nekakav ekvivalent od ca. 10.000 eura neto mjesecne place za druga gospodina marka sunjica u 2015. godini. :)

kako zgodna prilika za snizenje cijena u sklopu brige za narod... a vec vidim i novi naslov u jutarnjem... :)

Black swan

• 4
  • 3
« Reply #916 on: 26-04-2016, 10:33:31 »
ko nam je kriv što nismo otvorili neki privatni biznis i pokrenuli se

zapravo što se ti žališ ti živiš kod nijemaca oni poštuju radnike i ljudska prava?
Najjači forum na kojem se osjećam kao kod kuće i gdje uvijek mogu reći što mislim bez posljedica, mada ipak ne bih trebao mnogo pričati...

džin tonik

• 4
  • 3
« Reply #917 on: 26-04-2016, 10:44:22 »
dragi komi. cini me sretnim sto vidim da ti se vratio smisao za humor. nesto si bio nervozan proteklih mjeseci.

a pitanje fula, ja se ne zalim. tek iznosim kako se cuda ne desavaju samo u crkve, vec i u partije! pa zar to nije predivno?

Black swan

• 4
  • 3
« Reply #918 on: 26-04-2016, 10:58:17 »
Ne bih da branim Markosa, nit ga dižem u zvijezde kao pojedini... generalno me baš briga

ali sva ta atmosfera oko stripova mi se gadi
ali
poduzetnici uvijek imaju moje divljenje

vidimo da se čuda događaju što je lijepo
Najjači forum na kojem se osjećam kao kod kuće i gdje uvijek mogu reći što mislim bez posljedica, mada ipak ne bih trebao mnogo pričati...

džin tonik

• 4
  • 3
« Reply #919 on: 26-04-2016, 11:05:59 »
sta imas braniti markosa od cestitanja? ne razumijem.

kad se desi cudo, pozitivno, onda se cestita. vidis li ti nesto drugo do cestitke na cudu?
trudis se da ponudis sto nizu cijenu, patis, mucis se za promociju stripa, dobro naroda i hop, u godini dana pojavi ti se nekih milijun kuna dobitka na racunu. da je crkva, pa novo medjugorje!

vjerujem da ce sad i markos, ovako ugodno iznenadjen cudom, razdijeliti pola skladista po nekakvoj simbolicnoj cijeni i tako usreciti stripofile u ovim teskim vremenima... :)

mac

• 3
« Reply #920 on: 26-04-2016, 11:57:58 »
Zašto bi išta delio za džabe? Gde je tu logika? Cilj je da stekneš pare, a ne da ih gubiš.

Black swan

• 4
  • 3
« Reply #921 on: 26-04-2016, 12:03:25 »
poduzetnicima se divim svaka im čast

medjutim
nasuprot tome me nervira priča privatnika kako je težak njihov život troškovi, sindikat, štrajkovi porezi nameti prirezi... :)
znate o čemu pričam

džin tonik

• 4
  • 3
« Reply #922 on: 26-04-2016, 12:07:16 »
mac, ma ne! nije poanta zarada! to negdje drugdje.
ne smijemo zaboraviti kako u ovoj zemlji ljudi zive! covjek je sretan kad dobije potporu pa moze sniziti cijenu. sta mislis koliko je sretan kad se cudom i uprkos svim naporima pojavi slican dobitak kojim moze usreciti ljubitelje devete umjetnosti? koliko tek sad moze sniziti cijenu?

- Realna cijena stripa bila bi suluda, pa ne možemo zaboraviti kako u ovoj zemlji ljudi žive. ... Nasreću, imam stalni posao u informatici od kojeg plaćam račune, tako da mi je važno samo da pokrijem troškove. ... Sjajno je kad dobijemo potporu pa cijenu možemo dodatno smanjiti. Nije poanta zarada...

mac

• 3
« Reply #923 on: 26-04-2016, 12:46:13 »
Pogrešio je. Trebalo je da kaže da poenta nije uvek u zaradi, ali je lepo kad možeš da živiš od onog što radiš, jer to znači da to što radiš uspeva i donosi plodove.

džin tonik

• 4
  • 3
« Reply #924 on: 26-04-2016, 13:06:07 »
zelis reci kako je 10.000 eura mjesecno dovoljno za zivot u nas? mozda mene njemacka previse razmazila...

...Naši najbolji stripaši rade vani i tamo premijerno objavljuju svoje stripove. Puno je dobrih domaćih stripaša koji bi mogli postati sjajni samo da imaju priliku objavljivati. Nažalost, nisam u mogućnosti da im to priuštim. Ne želim da imaju lošiji tretman od ostalih, a čak i uz potporu, u najboljem slučaju mogao bih im ponuditi nekoliko tisuća kuna honorara. Kako ćeš nekome tko šest mjeseci odvoji za rad na stripu ponuditi takav honorar? Meni stripaši nisu tamo neki autori, to su moji prijatelji...

...

Ekonomska računica izdavača daleko je od blistave.

Proizvodna cijena jednog primjerka “Čuvara” tako je 135 kuna. Da bi knjiga bila ekonomski isplativa, nepisano je pravilo da cijena bude četiri, pa čak i pet puta veća. Ukratko, da bi “Čuvari” bili isplativi, trebali bi koštati barem 450 kuna. Njihova cijena je 300 kuna. Remek-djelo Arta Spiegelmana “Maus”, pak, košta 130 kuna.

Fibra nema svoju knjižaru, što znači da kad u nekoj od njih prodaju primjerak, moraju platiti rabat od 40 posto. Od onoga što ostane, treba platiti sve ostalo: od prava do prijevoda. Svejedno, Šunjić stvarima pristupa iz drugog kuta.

Nasreću, imam stalni posao u informatici od kojeg plaćam račune, tako da mi je važno samo da pokrijem troškove.
...

mac

• 3
« Reply #925 on: 26-04-2016, 13:55:17 »
Para nikad dosta. Dobro, ako imaš 100 miliona evra onda je valjda dosta, ali pre toga čovek ima čemu da stremi.

džin tonik

• 4
  • 3
« Reply #926 on: 26-04-2016, 14:12:39 »
ili 100 miliona ili posao kao informaticar od kojeg placas racune dok se lomis i umires da bi nam zazivio strip.

pa vidi, koliko ce sad domacih autora, prijatelja, drug gospodin markos, koji izmedju odlaska na posao 38 sati dnevnog slobodnog vremena posvecuje radu na stripu, moci posteno platiti i objaviti?
kako je to lijepo kad se desi cudo i otvori ti slicnu mogucnost za kojom zudis... :)

Boban

• 3
« Reply #927 on: 26-04-2016, 16:01:15 »
pa zar bi ti želeo da je drug Šunjić umesto svih ovih stripova kupio sebi jahtu od 15 metara i izležavao se po ceo dan na moru?

džin tonik

• 4
  • 3
« Reply #928 on: 26-04-2016, 16:12:57 »
u biti, mislim da bi to bilo sasvim fer. mogao bi covjek misliti malo i na sebe, razgraditi stres. sta dobijamo kao stripofili ako fibra uporno posluje na rubu propasti, tek da se pokrije, pa jos propadne.

znaci, od u zbroju isplacenih ca. 300.000 eura, fibra je mogla priustiti jahtu drugu markosu. ne mora bas sve dijeliti autorima, ugradjivati u popularne cijene izdanja, zrtvovati se do autodestrukcije i tako...

Boban

• 3
« Reply #929 on: 26-04-2016, 17:10:05 »
Jahte koštaju 1-15 miliona eura; tako sam bar video letos u Tivtu, u njihovoj luci je prodaja...
Ispada da su stripovi ipak sirotinjska zabava...

džin tonik

• 4
  • 3
« Reply #930 on: 26-04-2016, 17:53:57 »
uzas. pa to znaci da bi fibra do prvog euro-miliona i basic-jahte bez osoblja morala poslovati na rubu propasti deset godina? empatisem. :cry:

Black swan

• 4
  • 3
« Reply #931 on: 26-04-2016, 19:41:44 »
nisi fer...porediš izjavu iz 2013 koja se odnosi na 2012 i prije u 2016 :-D koja se odnosi na 2015

stripovi.com a i znaksagite postoje kao ona zavrzlama iz ekovog fukoovog klatna (umal ne rekoh platna)
kada vlastodržac ako želi uhititi svoje protivnike samo oformi tajno udruženje mrzitelja svoga djela i nakon nekoliko godina pohapsi članove
isto tako su stripovi com prvo okupili a onda dekintirali brojne članove svojim stripovima

uglavnom ja sam od fibre kupio davno jedan ( 1) strip koji sam prodao po istoj cijeni... jednostavno mi se to ne sviđa

džin tonik

• 4
  • 3
« Reply #932 on: 26-04-2016, 23:44:17 »
ti si kupio od fibre tek jedan strip, iako formira popularne cijene, u bilo kojoj drugoj zemlji slicna bi ponuda vec odavno ostvarila visestruki euro-milijunski profit, realno, uz svu zezanciju?
iako, komi, ja dobijem od zena na poklon svaki mjesec bar pet fibrinih stripova. pa zar se to kupuje? ali bas se ne znas snaci.

džin tonik

• 4
  • 3
« Reply #933 on: 05-11-2017, 17:53:16 »
jedva dodjoh do daha; ako sad nisam umro od smijeha...

Izdavač vrhunskih stripova pozvao čitatelje da mu pomognu izaći iz minusa uzrokovanog dugovima Algoritma

naslov uz pacenicku sliku.
pa ovo ne vidjeh ni u turbo-kapitalizmu. znaci, izvuces milijune kuna dobiti iz firme, redovno isplacujes dobit, ne proslijedis kupcu preko snizenja cijene, novih izdanja popularne cijene, ne stvaras rezervu, sigurnost, prosto izvuces, drzis proracun na nistici, pa kad nesto zaskripi, nastupi godina koja ne pridonese milijuncic za isplatu, zakukas po medijima.
obraz ko djon. mogli bi organizirati kakve donacije da se konacno rijesi i ta jahta.

Josef K.

• Rust Kolega
  • 2
« Reply #934 on: 05-11-2017, 21:42:19 »
Ali gle slike ahahahahahaha
And who in their right mind would call their place the Hotel Hitler?!?

Black swan

• 4
  • 3
« Reply #935 on: 05-11-2017, 22:58:17 »
naslov je novinarska patka

džin tonik

• 4
  • 3
« Reply #936 on: 06-11-2017, 12:32:01 »
ali prakticno je to kad ti ostane vezano nesto robe u algoritma, pa zakukas u stilu propasti, pozivajuci narod da kroz akciju placanja maloprodajne cijene izdavacu "sprijeci armagedon", sve u trenutku kad si izvukao vise od pola milijuna kuna iz firme.
prilika za ovu kuknjavu vrijedi svakako vise od "gubitka". isplatis si pola milijuna kuna ciste dobiti, koja se cudom, iako poslujes na rubu propasti, zatekla, pa kazes, ljudi pomagajte, to algoritam, a ja ne zelim dizati cijene... :roll:

džin tonik

• 4
  • 3
« Reply #937 on: 29-10-2019, 00:03:33 »
"ustase" navalili na partijske financije druga sunjica suznog i fibre!

Otkup knjiga i potpora njihovu izdavanju

Ministarstvo kulture postalo 'bankomatom pojedinih nakladnika i lobija'; Domovinski rat i vjerski sadržaji nemaju prođu

Krug odabranih

'U oči upada' izdavačka kuća Fraktura koju su 2002. osnovali Sibila i Seid Serdarević, a koja je pravi šampion u broju i iznosu otkupljenih knjiga te pozamašan novac dobivaju i od potpore za izdavanje knjiga. Iako je riječ o jednoj od najnagrađivanijih nakladničkih kuća koja uistinu puno izdaje i ima kvalitetne naslove, iznosi koje dobivaju su u neskladu sa svrhom navedenih mjera, a to je pomoći što većem broju izdavača kako bi preživjeli dugogodišnju krizu u toj branši. Ponavljamo, nakladnici kojima se redovito ništa ne otkupljuje ili je to vrlo malo, ne zaostaju u kvaliteti ponuđenih naslova.

Tako je na ime potpora za izdavanje knjiga Fraktura u 2018. godini dobila 295 tisuća kuna, dok mnoštvo drugih dobije tek nekoliko tisuća kuna ili ne dobije ništa. U istoj im je godini otkupljeno čak 38 naslova u 5657 primjeraka u iznosu od 810 tisuće kuna. Dakle, samo su u prošloj godini zahvaljujući tim dvjema mjerama od države dobili više od milijun kuna.

Ni u 2019. godini nije im bila 'suša'. Za izdavanje knjiga dobili su rekordnih 325 tisuća kuna, otkupljeno im je 28 naslova u 4277 primjeraka u vrijednosti od 679 tisuća kuna.

Uvidom u njihovo poslovanje putem 'Poslovne Hrvatske' vidljiv je skok u 2018. godini kada su ostvarili ukupan godišnji prihod u iznosu od 8,3 milijuna kuna što je rast od 1,3 milijuna u odnosu na godinu ranije. U 'Poslovnoj Hrvatskoj' piše da je taj 'poslovni subjekt' u posljednje dvije godine poslovao s dobiti.

Tu je i izdavačka kuća V.B.Z. s direktorom Mladenom Zatezalom, a jedini je član uprave Vlasta Zatezalo. U ime potpore izdavanju knjiga u 2018. godini dobili su nešto više od 200 tisuća kuna, a otkupljeno im je 15 naslova u 2273 primjerka u iznosu od 316 tisuća kuna. U 2019. dobili su za izdavanje knjiga 315 tisuća kuna. Otkupljeno im je 15 naslova u 2877 primjeraka u iznosu od 354 tisuće kuna.

Možda nisu impresivni iznosi kao kod Frakture, ali nisu zanemarivi. U smislu općih prihoda imaju pad od 2014. godine koji je u 2018. zaustavljen kada im je godišnji prihod iznosio 21,3 milijuna kuna što je rast u odnosu na 2017. godinu za 111.443 kune.

I Marku Šunjiću, vlasniku izdavačke kuća Fibra koja izdaje stripove sjajno ide za vrijeme aktualne ministrice. Dok su u 2018. za potporu izdavanja stripova dobili 27 tisuća kuna u 2019. je taj iznos skočio na impresivnih 300 tisuća. I s otkupom može biti zadovoljan. U 2018. mu je otkupljeno 27 naslova u 4050 primjeraka u iznosu od 639 tisuća kuna. U 2019. mu je otkupljeno 18 naslova u 2718 primjeraka u iznosu od 407 tisuća kuna.

Da je Šunjiću 'krenulo' govore i podaci iz Poslovne Hrvatske jer je Fibra d.o.o. u 2018. ostvarila ukupni godišnji prihod u iznosu od 3,8 milijuna kuna što je rast od 327 tisuća kuna u odnosu na 2017. No puno veći skok je ostvaren u 2017. u odnosu na 2016. godinu jer je s 2,9 milijuna kuna prihod skočio na 3,46 milijuna kuna.

Iz mase iskače i izdavačka kuća Sandorf koja je ujedno i književna agencija za zastupanje pisaca iz 'regije' u inozemstvu. U 'Poslovnoj Hrvatskoj' se kao vlasnik uz Ivana Sršena spominje i osoba egzotičnog imena Osanhemen Imarhiagbe, no podataka o poslovanju nema. Oni su od Ministarstva u 2018. godini za izdavanje knjiga (a objavljuju, kako navode, i naslove koji se drugi ne bi usudili objaviti) dobili 157 tisuća kuna, a u 2019. čak 250 tisuća. U 2018. im je otkupljeno 30 naslova u 3911 primjeraka u iznosu od 509 tisuća kuna. U aktualnoj godini malo su pali pa im je otkupljeno 11 naslova u 1559 primjeraka iznosu nešto nižem od 200 tisuća kuna.

Naravno, ovo nisu jedini izdavači koji, kako izgleda, pripadaju krugu 'odabranih' u Ministarstvu kulture, njih smo samo naveli kao primjer.

Vjerska literatura 'reda radi'S druge strane, među onima koji dobivaju 'siću' i 'reda radi' je i Kršćanska sadašnjost jer najvećeg hrvatskog crkvenog izdavača i nakladnika Biblije kao i teološke, duhovne i vjerske literature u Ministarstvu kulture ipak ne mogu potpuno ignorirati kao primjerice nakladničku kuću Despot Infinitus s početka priče.
Tako je našem crkvenom izdavaču u 2018. godini otkupljeno 'čak' tri naslova u 348 primjeraka u vrijednosti od 63 tisuće kuna, a u 2019. jedva dva naslova u 232 primjerka i iznosu od 55 tisuća kuna. Očito u Ministarstvu Nine Obuljen Koržinek smatraju da vjerska literatura nije 'umjetnički i estetski' vrijedna, a svakako ne i dovoljno 'progresivna' da bi bila dostupna hrvatskom puku u narodnim knjižnicama.

Black swan

• 4
  • 3
« Reply #938 on: 29-10-2019, 12:42:54 »
nije bogat onaj ko nema već onaj ko ima

džin tonik

• 4
  • 3
« Reply #939 on: 29-10-2019, 12:51:23 »
ne bih se bas zanosio da pojednicu previse ostaje kad partija izvlaci pare iz proracuna...