Author Topic: Pametan, talentovan, pismen... grobar...  (Read 2904 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Tata

• 2
Pametan, talentovan, pismen... grobar...
« on: 12-09-2003, 00:29:21 »
Covek koji je napisao ovaj tekstu u NIN-u.

http://www.nin.co.yu/index.php?s=rub&a=2750&rid=16&id=227

Za one koje mrzi da procitaju ceo tekst evo poslednjeg pasusa.

"Bolji poznavaoci vrednosti Partizana već sada su skloni tvrdnji da naš šampion ima neslućene mogućnosti u duelima sa Real Madridom, Olimpikom iz Marseja i Portoom iz istoimene portugalske luke. U klubu to dobro znaju i zato mudro ćute..."

Covek koji je ovo potpisao zove se Aleksandar Mihajlovic, ali to nije Deda uprkos cinjenici da se jednako dobro snalazi u novinarstvu kao i ovaj lik.

Boban

• 3
« Reply #1 on: 12-09-2003, 01:25:24 »
Jebem li ga... Partizan moze da nadigra Olimpik koji nije u sjajnoj formi, mozda moze i da uradi nesto sa Portugalcima, posto nama njihova igra relativno lezi, opet, sve zavisi od toga sta ce uraditi Real. Dovoljno je da Real dobije sve utakmice, a da Porto i Olimpik medjusobno odigraju dve neresene i sve je onda moguce...
Ako Real kiksne sa bilo kojim timom, to prakticno daje uzasnu prednost tom timu da bude drugi jer to su bodovi na koje niko normalan ne bi smeo da racuna...
Naravno, to se nece desiti (a sigurno ne sa Partizanom) i Partizan ce biti poslednji u grupi sa nekim bodom mozda...
Put ćemo naći ili ćemo ga napraviti.

Tata

• 2
« Reply #2 on: 12-09-2003, 01:46:52 »
Evo jos jedne zanimljivosti.

Ako ste se ikada zapitali koliko (procentualno) medju Srbima ima umobolnih, ovde cete doci do egzaktnog podatka o tome. Potrebno je samo da saberete nekoliko cifara... 17,3 + 4,8 + 5,4 ...

http://www1.serbiancafe.com/ankete/result.php?action=results&poll_id=381

iNCUBUs

• 4
  • 3
« Reply #3 on: 12-09-2003, 02:24:34 »
Heheh šta ti je ciganska zloba...

Ma možete samo kolektivno da nam duvate.. Ja sam u utorak na utakmici Lige šampiona, zapad, sredina, najbolja mesta...

A vama preostaje tv, kao i prethodnih 12 godina, kao i budućih xx godina  :evil:

losers
Mike Lowery: Hey, isn't it low tide?
Marcus Burnett: Yes, I think it is.
Mike Lowery: Don't you have some relatives that you need to go pick up?

Boban

• 3
« Reply #4 on: 12-09-2003, 02:31:06 »
Druze grobaru, ja sam u svom zivotu na Marakani odgledao toliko vrhunskih svetskih timova s koliko Partizan nece odigrati u narednih 50 godina... bezao sam iz skole 1974. godine da budem jedan od 110000 ljudi na Real-Zvezda (2:0 regularno i penali), da ne nabrajam ko je sve bio na Marakani posle toga, kakvi likovi i timovi, a to sto je Zvezda rasprodala kompletan tim 1991. godine i vi onda kao drugorazredna ekipa preuzeli privremeno primat, nije nista posebno.
Ja ne pramtim bre da je Partizan ikada otisao dalje od drugog kola bilo kog kupa evropskog, ovo sad vam je premija, pazite da ne postane blamaza...

iNCUBUs

• 4
  • 3
« Reply #5 on: 12-09-2003, 02:56:28 »
Da.. Lepo si rekao, 1974... 1991....

Ali znaš kako,ja živim u sadašnjosti. Ja nemam apsolutno ništa od toga što je Partizan igrao finale `66... Ja samo imam činjenicu da ću danas moći da gledam najjači klub u Evropi na mom stadionu. I imam činjenicu da smo mi ti koji osvajamo trofeje poslednjih 10ak godina...
Moram samo da ti kažem da ja nisam od onih koji više mrze Zvezdu/Partizan, nego što vole svoj klub i ne bih imao ništa protiv da i na Zvezdinim utakmicama gledam velike svetske klubove...
Voleo bih da imamo 2 redovna učesnika Lige šampiona, ali surova realnost je ta da je Partizan sada daleko ispred Zvezde i da 99% vaših navijača sa time nikako ne može da se pomiri...
Svaka čast Zvezdi na njenoj prošlosti, ali ona je poprilično daleka.. Kao što sam već spominjao: i Preston North End je bio prvi šampion Engleske... I Nottingham Forest je bio dvostruki prvak Evrope... I gde su sada?
A Zvezda je na dobrom putu da postane jedan mediokritetni klub.. Politika kluba je očajna, kasa je poluprazna, marketing vam je katastrofalan... I šta onda da se očekuje, da na staru slavu osvajate trofeje? E pa neće moći...
Znam koliko vas bole uspesi Partizana, ali naučite da živite sa tim. Pogotovo sa naših extra 10.000.000 € (možda i više) čiste zarade, ne računajući lovu od prodaje Vukića i Lazovića.
Šifra: Dinamo Kijev

Black swan

• 4
  • 3
« Reply #6 on: 12-09-2003, 10:18:11 »
lako je bilo zvezdi biti prvak kada su imali čitavu jugoslaviju iza sebe, pare, uzimali su najbolje igrače i imali su sudijsku potporu na svakoj utakmici pogotovo protiv manjih klubova...

a tu je onaj što je namjerno promašio penal :o
Najjači forum na kojem se osjećam kao kod kuće i gdje uvijek mogu reći što mislim bez posljedica, mada ipak ne bih trebao mnogo pričati...

Boban

• 3
« Reply #7 on: 12-09-2003, 11:34:52 »
Zasicenje, INCUBUSu, zasicenje...
Mislis li da cemo mi ikada vise biti prvaci Evrope ili sveta u kosarci, sa ovakvim vrhunskim igracima (mislim na ove koji tek to treba da postanu) koji su se docepali NBA i ne pada im na pamet vise ikada da dodju u zemlju Srbiju?
Zamisli za deset godina i deset raznoraznih prvenstava kada YU kosarka bude uzela eventualno neku bronzu, zar neces s ponosom pominjati period 1990-2002 kada smo uzeli sve sto moze da se uzme... tako to ide.
Neke velike nacije potonu zauvek, neke se vrate; u fudbalu su Madjari potpuno propali upravo zbog onoga sto sada snalazi srpsku kosarku (vrlo mladi igraci odlaze u inostranstvo i zaboravljaju Srbiju)...

Realno, i ja bih voleo da imamo dva tima u Ligi sampiona, samo sam reagovao na grobarsku provokaciju, ali sumnjam da ce to ikada biti, kao sto sumnjam da ce Zvezda potonuti zauvek.

iNCUBUs

• 4
  • 3
« Reply #8 on: 12-09-2003, 11:48:06 »
Pa iskreno, to što si rekao, sumnjam da se odnosi na košarkaše.
To se odnosi na fudbalere koji su bili zvezde u svojim klubovima, pa si video kako nam je reprezentacija bila jadna.
U košarci je ipak drugačija situacija, mi smo poslednjih 30ak godina konstantno jaki, ipak su košarkaši ponosni što mogu da igraju za prvu reprezentaciju sveta ("čast" izuzecima koji su odbili da igraju ove godine i pri tome NE mislim na Miličića, potpuno razumem njegove razloge i opravdavam ih), tako da mislim da taj problem zasićenja, barem u  košarci, nećemo imati.

Tata

• 2
« Reply #9 on: 13-09-2003, 01:40:11 »
Ja bih najiskrenije voleo da se Partizan sto bolje plasira u Ligi sampiona. Objektivno, sanse su izuzetno male da ce proci u sledeci krug, ali uz mnogo srece i mnogo, mnogo znoja mozda bi i naprolece mogao da se gleda neki dobar evropski klub na stadionu JNA...

Sto se mene licno tice, ne bih imao nista protiv ni da osvoje trofej. Tako bi njihovi tupavi navijaci postali ravnopravan partner za pricu o fudbalu.

Sumnjam da ce se to ikada desiti.

Ana

• 4
  • 3
« Reply #10 on: 14-09-2003, 01:25:45 »
Quote from: "Tata"
Evo jos jedne zanimljivosti.

Ako ste se ikada zapitali koliko (procentualno) medju Srbima ima umobolnih, ovde cete doci do egzaktnog podatka o tome. Potrebno je samo da saberete nekoliko cifara... 17,3 + 4,8 + 5,4 ...

I kako da te ne obozavam  :lol:

iNCUBUs

• 4
  • 3
« Reply #11 on: 14-09-2003, 01:57:03 »
Quote from: "Tata"
Sto se mene licno tice, ne bih imao nista protiv ni da osvoje trofej. Tako bi njihovi tupavi navijaci postali ravnopravan partner za pricu o fudbalu.

Haha, dobro si rekao ovo "o fudbalu"...
Pošto vi nama nikada nećete biti ravnopravan partner za priču o bilo kom drugom sportu...

Koliko ono beše SD Crvena Zvezda ima titula prvaka Evrope?

Boban

• 3
« Reply #12 on: 01-10-2003, 22:46:27 »
Jeste sudija neopravdano iskljucio igraca Partizana, ali ne verujem da je to mnogo uticalo na ishod utakmice. Zapravo, partizan je pao na strateskom planu. Napalili se pocetkom drugog poluvremena da mogu i sa desetoricom da pobede, jurnuli napred, ostavili rupe u odbrani, a kako su inace lenji i spori nisu ni mogli bolje da prodju. Nije mi jasno samo sta onaj glupi Nigerijac radi u Partizanu... pa taj ne bi mogao da igra ni u Surdulici. Nijedno uspesno dodavanje, gotovo nijedan uspesan potez, spor, glup, supalj...

eric cartman

• 4
  • 3
« Reply #13 on: 02-10-2003, 21:04:23 »
Partizan je jedina svijetla tacka u srpskom fudbalu u zadnjih par godina.
Svaka cast Zvezdi na proslosti , ali , objektivno , Partizan je buducnost Srbije i srpskog fudbala.Sto prije to shvatite , bice vam lakse.
Screw you guys I'm goin' home

Boban

• 3
« Reply #14 on: 02-10-2003, 21:59:54 »
Stvari se u domacem fudbalu ciklicno smenjuju. Partizan je imao svojih deset godina dominacije i nije uradio bog zna sta. Niko ne moze dugo da se odrzi na vrhu. To ne uspeva ni mnogo bogatijim klubovima po Evropi, pa nece uspeti ni Partizanu. Pola ovih fudbalera ce da se proda na kraju sezone, posebno ako Partizan ne bude prvak u domacem prvenstvu, sto nije nemoguce, Mateus ce da ode i onda cete da se borite za opstanak u novoj, skracenoj srpskoj ligi.

iNCUBUs

• 4
  • 3
« Reply #15 on: 03-10-2003, 01:11:30 »
Eh Bobane, puste želje, pusti snovi... :)
A ja baš želim Zvezdi sve najbolje, da bude makar malo jača da bi prvenstvo bilo zanimljivije... Mada, ruku na srce, trenutno ste nikad bliži Ligi šampiona, samo na 500 metara...

Boban

• 3
« Reply #16 on: 06-10-2003, 15:36:50 »
Kakve bre puste zelje, evo Partizan je trenutno treci u domacoj ligi, psihicki je strasno slab, a pomoc sudija nece biti vecna. Da se podsetimo, od pocetka sampionata vec ima dve sumnjive pobede (penal u 93. minutu i neregularan odlucujuci gol u proslom kolu). Juce su takodje dobili poklon-penal, ali im to nije bilo dovoljno protiv Sartrida.
Ima jedno prastaro pravilo (nepisano) da tim koji u nekom takmicenju pocne furiozno, velikom pobedom, obicno ne uspe da bude najbolji na kraju... u nacionalnim ligama i na velikim takmicenjima. Ona sjajna Zvezdina generacija kada su u prvih pet utakmica dali preko 30 golova nije uspela da uzme sampionsku titulu. Partizan je ove godine poceo visokim pobedama, a onda tri sugave utakmice, dve sumnjive pobede i poraz... premalo je to, komsije grobari, da se ostvare vasi snovi.
No, naravno da je ljudski nadati se. Znam ljude koji su pola zivota cekali da Partizan pobedi na Marakani i docekali. Partizan jednostavno nema psihicku snagu da bude veliki tim.

eric cartman

• 4
  • 3
« Reply #17 on: 06-10-2003, 19:44:25 »
hahaha
Cigan uvijek ostade cigan...a ja kao zakleti grobar isao na sve  Zvezdine utakmice 90 -te , sa prijateljima i radovao se kao dijete uspjehu u Bariju, jel to nije bila samo Zvezdina pobjeda to je bila pobjeda nase nacije.

Black swan

• 4
  • 3
« Reply #18 on: 06-10-2003, 20:52:10 »
Quote from: "jackdaniels"
hahaha
 je bila pobjeda nase nacije.

eh ovo me je nasmijalo do suza :!:  :cry:  :!:  :!:
Najjači forum na kojem se osjećam kao kod kuće i gdje uvijek mogu reći što mislim bez posljedica, mada ipak ne bih trebao mnogo pričati...

Boban

• 3
« Reply #19 on: 06-10-2003, 21:32:31 »
hahaha
a ja kao zakleti grobar isao na sve  Zvezdine utakmice 90 -te

To je iznudica...  negde od 1979 do 1993. grobari su jedino na Marakani mogli da vide neki poznati evropski klub...

Ok, ruku na srce, na svakoj Zvezdinoj medjunarodnoj utakmici bilo je i crno-belih zastava. Voleo bih da Partizan bude prvak Evrope, ali ne i prvak Srbije...

iNCUBUs

• 4
  • 3
« Reply #20 on: 06-10-2003, 23:37:56 »
Quote from: "Boban"

Ok, ruku na srce, na svakoj Zvezdinoj medjunarodnoj utakmici bilo je i crno-belih zastava. Voleo bih da Partizan bude prvak Evrope, ali ne i prvak Srbije...

Oh najzad, zdravo razmišljanje jednog Zvezdaša...

eric cartman

• 4
  • 3
« Reply #21 on: 07-10-2003, 21:58:50 »
hahaha
a ja kao zakleti grobar isao na sve  Zvezdine utakmice 90 -te

To je iznudica...  negde od 1979 do 1993. grobari su jedino na Marakani mogli da vide neki poznati evropski klub...

Koji si Bullshit sad izvalio i ostao ziv .
Ako ti ne smatras  da su Inter ,Roma , Sporting ,Real Sosijead,Celtics ,Nant , Borusija i da sad ne nabrajam nepoznati evropski klubovi , onda stvarno ne bih da raspravljamo o fudbalu , ja i ti. Ovo gore su timovi koje sam ja licno gledao na Topcideru.

Boban

• 3
« Reply #22 on: 08-10-2003, 04:09:53 »
To je bilo receno figurativno.
Jesi li bio i 1987 na ovoj utakmici:
http://www.partizan.co.yu/arhivadetail.php?Jezik=en&god=1987
Pregledaj na ovom Partizanovom sajtu koliko puta se desilo u poslednjih 30 godina da Partizan ne ispadne u prvom kolu nekog kupa, a onda pogledaj koliko puta je Zvezda ispala u prvom kolu...
Koliko puta je Partizan za poslednjih 30 godina docekao prolece u Evropi, a koliko puta Zvezda... ja ne znam da li vam je to uspelo mozda jednom, mislim, ja ne pamtim ni taj jedan, ali dopustam da vam se jednom desilo... a mrzi me sada da rovarim po grobarskom sajtu u potrazi za preciznim podacima.

eric cartman

• 4
  • 3
« Reply #23 on: 08-10-2003, 16:19:42 »
Jesam , gledao sam i Fijamuntari il kako se vec zove ?Shit happens .
Poenta je i tvojoj izjavi da
To je iznudica... negde od 1979 do 1993. grobari su jedino na Marakani mogli da vide neki poznati evropski klub...

Sto je neistina.
Niko ne pobija cinjenicu da je Zveda imala vise uspjeha u Evropi i meni je drago sto je tako , je ne mrzim cigane zbog toga.Ja radje vidim Zvedzu da pobjedjuje u Evropi nego Real , Milan , ili sta ti ja vec znam..A ti ne.To je problem.

Boban

• 3
« Reply #24 on: 08-11-2003, 20:55:15 »
Quote from: "iNCUBUs"
A ja baš želim Zvezdi sve najbolje, da bude makar malo jača da bi prvenstvo bilo zanimljivije... Mada, ruku na srce, trenutno ste nikad bliži Ligi šampiona, samo na 500 metara...

Grobari su definitivno najnerealniji samoumišljeni iluzionisiti među svim navijačima.

Tata

• 2
« Reply #25 on: 08-11-2003, 21:01:27 »
Svaka cast Zvezdi na proslosti , ali , objektivno , Partizan je buducnost Srbije i srpskog fudbala.Sto prije to shvatite , bice vam lakse.

:roll:  :roll:  :roll:  :roll:  :roll:  :roll:  :roll:  :roll:  :roll:  :roll:  :roll:  :roll:

taurus-jor

• 5
  • 3
    • FSFF
« Reply #26 on: 08-11-2003, 22:06:33 »
A u Partizanovoj svlacionici sada - redaljka.
Schneeeeeeeeeeeeeeel! Jaaaaa jaaaaaaa!
Naturlih, natrulih, kakva katastrofa.
Samo guzi Mateuse!
Teško je jesti govna a nemati iluzije.

http://godineumagli.blogspot.com

iNCUBUs

• 4
  • 3
« Reply #27 on: 08-11-2003, 22:18:35 »
Quote from: "iNCUBUs"

Grobari su definitivno najnerealniji samoumišljeni iluzionisiti među svim navijačima.

Sad si nasao da se javljas, sto tada nisi odgovorio?

Sto se tice Derbija, whatever... Tekma k'o tekma, do kraja ima jos puno.

BTW sto se tice realnosti, nasa je Liga sampiona.. A vasa?

Boban

• 3
« Reply #28 on: 08-11-2003, 22:43:16 »
Ja samo reagujem na izjave tipa "Zvezda je zauvek gotova"...

Liga šampiona... hm... koliko vidim poslednji ste. Voleo bih da budete drugi, ali sumnjam.
Ono što vi ne shvatate, jeste da vam je ovaj tim na izmaku i da će se posle propasti u Ligi šampiona i neosvajanja domaćeg šampionata bar prepoloviti i pitanje je kada ćete ponovo imati onako jak tim kao u Tumbakovićevo vreme koji je genijalni trener.

I dalje mislim da je Zvezdina najslabija karika Muslin, ali da je ovaj tim Zvezde perspektivniji od Partizuana ako ni zbog cega drugog, ono zbog dužine ugovora koje imaju njeni igrači.

iNCUBUs

• 4
  • 3
« Reply #29 on: 09-11-2003, 00:32:27 »
Tumbakovic genijalni trener.
Mislim da je delom krivac za neke neuspehe Partizana. Jeste da je puno toga uradio, ali je problem sto taj njegov stil igre vise nigde ne prolazi.
To se moglo dobro videti u jacim utakmicama Partizana ove sezone. Igraci i dalje pokusavaju da usetaju u gol, mesto da ga zveknu.
Misle da sa 4 pasa mogu da izbace 4 igraca iz igre itd... Daj pali...

Trenutna prednost Zvezde je to sto je u zescoj formi. Ukoliko vas Rosenborg ne zaustavi, mozete tako daleko da dogurate. Ali ako Rosenborg izbaci Zvezdu, mislim da vam se crno pise...

Boban

• 3
« Reply #30 on: 11-12-2003, 01:47:14 »
Jebiga, i tako se zavrsila ova Partizanova bajka.
Onaj Sasa Ilic je svetski rekorder po nesposobnosti.
prosto ne znam da li je bolje da ode iz Partizana (ne mogu da zamislim ko bi ga kupio pšosle svih onih promasaja) ili da ostane da se pacerise dalje. Bolje da igrate bez njega.
Mateus ce da ode i verovatno 5-6 igraca.
Nekako mi se cini da Partizana opet ceka deset godina bez Evrope...
Reci ce ljudi ciganska zloba... kakva zloba, bre, bruka ste za univerzum.

iNCUBUs

• 4
  • 3
« Reply #31 on: 11-12-2003, 12:02:55 »
Mozes ti da pricas o bruci koliko god zelis, barem smo se manje izbrukali nego vi. (Nije grobarska zloba, samo cinjenice).

Jeste, pojedini igraci su bili vise nego ocajni, ali se makar videlo da evropski kvalitet nije daleko. Evropski (i pobednicki) mentalitet je ono sto je daleko.

Sada mozemo lepo da se posvetimo prvenstvu, da stvari postavimo na svoje mesto. Da od tih para koje smo dobili i koje cemo da dobijemo za Ilieva i Ilica, potrosimo na pravi nacin (Matic iz OFK Beograda, Brnovic iz Zete, jos par imena + neki stranac) i sledeci put ni drugo mesto u grupi (uz malo srece) nece da bude daleko.

Naravno pamte se rezultati a ne sanse. Rezultati nisu bili impresivni, mada nereseno protiv osvajaca kupa UEFA i najjaceg tima na svetu, ne moze da se nazove losim rezultatom.

Sve u svemu, nadam se da im je ovo iskustvo bilo korisno i da ce sledece godine da bude znatno bolje.

Boban

• 3
« Reply #32 on: 11-12-2003, 12:23:05 »
Podsetili ste me na Zvezdu protiv AEKa negde sedamdesetih jos, 3:1 u Beogradu (rezultat prvog poluvremena valjda), a bilo nam je potrebno bar 4:1... celo drugo poluvreme se igralo u sesnaestercu gostiju, ponekad po deset minuta u petercu, neverovatne stvari su se dogadjale... a kao vrhunac Savic savlada kompletnu odbranu, golman lezi, šutira u prazan gol i pogadja Filipovica u ledja na gol liniji. Prosto neverovatno.

iNCUBUs

• 4
  • 3
« Reply #33 on: 11-12-2003, 20:39:46 »
Ja ne znam sta oni rade na treninzima.
Samo mi nije bilo jasno zasto mu je Stojanovski igrao u napadu pored zivih Radoncica i Brnovica. Ali dobro, sta je tu je...

Jedan dobar psiholog i problem resen :)

sandman

• Guest
« Reply #34 on: 11-12-2003, 21:47:49 »
"Pametan, talentovan, pismen... grobar"

Tata, si razmisljao katkad da pises predizborne slogane za Tomu Nikolica? dobro ti ide...