Author Topic: SF-Horor duel - na tridesetogodišnjicu Titove smrti  (Read 9657 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Boban

• 3
ghoul vs. boban
Kulturni centar GRAD
18.00, 4. maj...
Put ćemo naći ili ćemo ga napraviti.

Nightflier

• Geek Royalty
  • 5
  • 3
  • Wolf Who Rules
    • Nightflier's Bookspace
Re: SF-Horor duel - na tridesetogodišnjicu Titove smrti
« Reply #1 on: 23-04-2010, 22:01:37 »
A ko predstavlja SF?
Sebarsko je da budu gladni.
First 666

Boban

• 3
« Reply #2 on: 23-04-2010, 22:12:37 »
Mesto se nalazi 50 metara od Brankovog mosta, sa strane Starog grada, u ulici kojom ne ide tramvaj, nego paralelna s njom prema reci.
http://travel.mediamatic.net/page/24042/en

Ghoul

• 4
  • 3
« Reply #3 on: 23-04-2010, 22:18:28 »
ma, ovde smo prvobitno bili pozvani skrobonja i ja, ali pošto je skrobonjin važan put za london bio pomeren/odložen zbog vulkana i čuda, on je morao da taj put obavi kasnije, tj. u vreme koje je unapred već bilo zacrtano za ovo dešavanje.

da se ne lažemo, boban je upao tu u poslednji čas, kao zamena za skrobonju.

Boban

• 3
« Reply #4 on: 23-04-2010, 22:20:29 »
... što će veče učiniti neuporedivo zabavnijim...

Usul

• 4
  • 3
« Reply #5 on: 23-04-2010, 22:47:06 »
Nadam se da ce neko da snima bar audio ako nista drugo za nas koji ne mozemo da prisustvujemo.
God created Arrakis to train the faithful.

Ghoul

• 4
  • 3
« Reply #6 on: 23-04-2010, 22:52:40 »
biće svakako u najmanju ruku audio, to garantujem.

bilo šta ispod toga bila bi genocidna surovost prema geografski uskraćenima!

Usul

• 4
  • 3
« Reply #7 on: 23-04-2010, 22:54:21 »
"geografski uskracen" -  :D :D

Nikad me nisu tako oslovljavali  :!:

Bab Jaga

• 4
  • 3
« Reply #8 on: 24-04-2010, 20:01:20 »
Ipak video bi bio prikladniji :please:
Ghoul fhtagn!

johnson bronson

• 4
  • 3
« Reply #9 on: 25-04-2010, 00:47:14 »
Doći ću ja da snimim. Red je.

Ghoul

• 4
  • 3
« Reply #10 on: 25-04-2010, 00:54:36 »
još da je i kamera red! :)

HAL

• 4
  • 3
« Reply #11 on: 25-04-2010, 13:32:03 »
Izabran je pravi datum za vrlo plemenitog čoveka, Srbijo i njeni građani stidite se koliko ste glupi. Tu ubrajam i sebe.

Boban

• 3
« Reply #12 on: 25-04-2010, 13:50:20 »
Srbija ima toliko burnu prošlost i toliko važnih ličnosti da su praktično svi datumi pokriveni i po tome bi trebalo da hodamo na prstima.

HAL

• 4
  • 3
« Reply #13 on: 25-04-2010, 14:39:14 »
Verujem da je taj dan mogao da prođe bez naglašavanja i pridavanja važnosti smrti tom zlotvoru. Čisto sumnjam da Nemci pažljivo prate datume rođenja i zvanične smrti Adolfa i u tu čast organizuju kulturne manifestacije. Ovako nešto ne sme da se pravda.

Boban

• 3
« Reply #14 on: 25-04-2010, 15:10:25 »
A otkud tebi ideja da je ova manifestacija u čast Titove smrti?
Na stranu to da je vrlo diskutabilno da li je Tito bio zlotvor, tj. prema kome je bio a prema kome ne...

HAL

• 4
  • 3
« Reply #15 on: 25-04-2010, 15:13:21 »
Ovo si propustio.
Verujem da je taj dan mogao da prođe bez naglašavanja i pridavanja važnosti smrti tom zlotvoru.

Na stranu to da je vrlo diskutabilno da li je Tito bio zlotvor, tj. prema kome je bio a prema kome ne...
Ovo nije vredno bilo kakvog komentara.

Boban

• 3
« Reply #16 on: 25-04-2010, 15:15:41 »
Tito je bio Jugosloven i proganjao je sve koji su protiv Jugoslavije, podjednako Srbe, Šiptare i Hrvate. To je suština. Nije on imao ništa protiv Srba, naprotiv, u Srbima je imao najveću podršku. Ne može biti zlotvor čovek čija je sahrana bila najveći skup državnika ikada u istoriji čovečanstva.

HAL

• 4
  • 3
« Reply #17 on: 25-04-2010, 15:20:56 »
U kojoj ti zabludi živiš čoveče, prosto sramota da u ovo doba kada nemaš tolike zabrane da nešto zaista i naučiš i informišeš se za promenu. Ne živimo više u imaginarnom La-la lendu, iako nekoga još uvek drži uticaj istog.

Ne može biti zlotvor čovek čija je sahrana bila najveći skup državnika ikada u istoriji čovečanstva.
Majko mila koje tvrđenje.

Boban

• 3
« Reply #18 on: 25-04-2010, 15:37:42 »
Činjenica je da se u Srbiji u celoj njenoj istoriji najbolje živelo za vreme Tita sedamdesetih.
Da je Tito poživeo još koju deceniju i vi klinci biste osetili to blagostanje.

HAL

• 4
  • 3
« Reply #19 on: 25-04-2010, 16:14:02 »
Istraži malo zašto se živelo tako dobro i koji je ključni faktor zbog čega živimo kao najgora beda koju svi karaju kad im se hoće. Onda na kraju obradi detaljno ko je u stvari bio Tito, naš drug.
Ako zaista želiš da istražiš ovu ozbiljnu temu, istinu nećeš dobiti od njegovih sledbenika i knjiga koje je on odobravao. Čak i iz tog vremena je bilo odlične literature samo autori nisu smeli da je štampaju kod nas. Verovao ti ili ne i danas je vrlo teško naći takva dela, često antikvari takve knjige ne iznose za svačije oko.

Pametan čovek redovno razbija svoje iluzije, samo se glup čvrsto drži svojih verovanja jer nema hrabrosti da se suoči sa istinom koja mu može povrediti Ego.

Ghoul

• 4
  • 3
« Reply #20 on: 25-04-2010, 16:33:17 »
A ko predstavlja SF?

boban svakako predstavlja horor!

Boban

• 3
« Reply #21 on: 25-04-2010, 16:46:01 »
Istraži malo zašto se živelo tako dobro...

Vidiš, kada ti je dobro, boli te kurac zašto je tako, a kada ti je loše, onda su ti svi krivi.
Ja nemam potrebe da išta istražujem, ja sam živeo u to doba i razmišljao svojom glavom i tada kao sada.
Tito je mnogo manje potamanio svojih sunarodnika nego USA za isto vreme; istraži malo ti kako država štiti svoje interese bilo gde u svetu.

HAL

• 4
  • 3
« Reply #22 on: 25-04-2010, 16:51:56 »
Ja sam obavio svoj domaći, a vidim da ti nisi zato ti i nagoveštavam da izvadiš glavu iz peska.

Boban

• 3
« Reply #23 on: 25-04-2010, 17:14:47 »
ne, ti nisi obavio istraživanje, nego si prigrlio podatke koje su ti ponudili određeni ljudi i pokreti; a zapitaj se, da li su oni u pravu i koji je njihov interes.

Otkriću ti tajnu: Tito je želeo da Jugoslavija uspe i bio je spreman da zgazi sve one koji ne dele njegovo mišljenje; Jugoslavija je država u kojoj sam ja rođen i odrastao, a nerazmišljajući dupeglavci su oni koji su tu državu urušili i koji u tome sada uživaju kao u ko zna kakvom doprinosu. Mi živimo jadno jer nemamo više državu, a ne zato što je Tito bio zlotvor. Tito je branio Jugoslaviju od dupeglavaca dok je mogao.

Da budemo načisto o mom domišljanju stvarnosti, godine 1989. kada je moja majka donela kući fotokopirani poster Miloševića, ja sam joj rekao da to odmah baci i da će nas taj čovek zaviti u crno jer ima tipično srpski profil: priča kada treba da radi, a radi kada treba da priča; čitaj: mitinguje kada treba delati, a ratuje kada treba pregovarati. Meni je to bilo odmah jasno, posle pet minuta slušanja istog ispred Skupštine u nekoj prilici a trebalo je da prođe decenija da počnem da srećem dovoljno ljudi sa takvim stavom.
Ja sam avangarda, ispred svog vremena, a to ne znači da treba da pljunem na sve što je prethodilo.

HAL

• 4
  • 3
« Reply #24 on: 25-04-2010, 19:05:20 »
Na nameći mi tvoje neznanje i neobaveštenost, posebno me ne zanima tvoje rezonovanje i FILTRIRANJE stvarnosti kroz primer sa još jednim ološem Miloševićem.
A to da li sam obavio svoje istraživanje, jesam, jer sam problemu prišao BEZ PREDRASUDA, i sa više od dve strane. Svoj um nisam predao rano kao što si ti uradio, niti sam ja prigrlio IŠTA zato što mi određena osoba i pokret brani sistem verovanja, već sam pristupio tome da otkrijem šta se tu zaista dešavalo. Zaista mi je žao i smešno ako misliš da su interesi Tita bili da Jugoslavija uspe, možda je čak i bolje što ne znaš istinu, kud će pastir bez svojih ovaca onda ?
Možda jednog dana saznaš, možda ne, ali odavno sam shvatio da ovcama ne treba pokazivati da su izmanipulisani radi većih ciljeva već ih pustiti da se koprcaju u svom neznanju zajedno sa ostalima uzvikujući "Ignorance Is Bliss", pritom poštovati njihovu ograničenost i ova naša rasprava je odlična vežba za to inače ne bih ni razgovarao sa tobom.

Usul

• 4
  • 3

Boban

• 3
« Reply #26 on: 25-04-2010, 20:20:49 »
Uspešni ljudi uvek manipulišu sa okolinom jer inače ne bi bili uspešni bez njihove pomoći.
Ono što ti ne razumeš, Hale, jeste to da je uvek tako.
I sada je tako.
Takozvane demokrate su izmanipulisale srpski narod pričajući da im je cilj da svrgnu Miloševića i dovedu ravnopravnost i blagostanje u Srbiju, a zapravo je bila ona stara turska: Sjaši Kurta da uzjaše Murta.
Nema nikakve razlike između Tita i Borisa Tadića, nažalost.

scallop

• 5
  • 3
« Reply #27 on: 25-04-2010, 22:08:17 »

Nema nikakve razlike između Tita i Borisa Tadića, nažalost.

Ima razlike: Tito je bio - uspešan.
Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience. - Mark Twain.

Boban

• 3
« Reply #28 on: 25-04-2010, 22:13:50 »
pa dobro, ako bismo ovom čoveku dali 20 godina, verovatno bi i on pronašao formulu s kojom bi više ljudi bilo zadovoljno nego sada.

scallop

• 5
  • 3
« Reply #29 on: 25-04-2010, 22:47:53 »
Ne znam dal' za to može da se dobije 20 godina.
Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience. - Mark Twain.

Alex

• 4
  • 3
« Reply #30 on: 25-04-2010, 23:28:40 »
Mislim da je Tito bio jedan od poslednjih vladara izvan kategorija dobar/loš.

Da li je Džigis Kan bio loš? Danas se sve više piše afirmativno o njemu i mnogim dobrim i značajnim stvarima koje je uradio. A Julije Cezar? Karlo Veliki? Napoleon? Džorž vašington?

Mnogi carevi i kraljevi u prošlosti? Oni su radili i dobre i loše stvari. Samo nemilosrdni, brutalni, tiranski vladari, koji su u glavnom isključivo radili loše stvari pamte se kao loši.

Sa padom komunizma i završetkom 20-og veka, završen je jedan deo istorije. Do tada totalitarni sistemi, apsolutističke vladavine, kršenje ljudskih prava i izazivanje ratova su bile sasvim normalne pojave. Prelaskom tzv zapadnog i "razvijenog" dela sveta na demokratske sisteme stvaraju se i novi kriterijumi po kojima procenjujemo - ne više vladare, nego političare i državnike, kao dobre ili loše.

Pogrešno je Tita koji pripada prošlosti i drugoj epohi posmatrati po takvim kriterijumima. Do tih grešaka dolazi, verovatno, jer se radi o kraju jedne epohe, istovremenim sa dolaskom nove.

Ako bi po današnjim kriterijumima procenjivali npr robovlasnička društva, došli bi do apsurdnog zaključka da su svi, koji su tada živeli, bili ološ, jer su podržavali robovlasništvo.

Avatar je bezlichna, bezukusna kasha, potpuno prazna, prosechna i neupechatljiva...USM je zhivopisan, zabavan i originalan izdanak americhke pop kulture

Boban

• 3
« Reply #31 on: 25-04-2010, 23:31:10 »
Pre 55 godina na mnogim mestima u USA crnci nisu mogli da se mešaju s belcima, a danas je crnac predsednik USA.
No, siguran sam da ima mnogo belaca koji žale za tim starim dobrim vremenima.
Ko je u pravu? Čiji će model istorija nagraditi opstankom?

Alex

• 4
  • 3
« Reply #32 on: 25-04-2010, 23:44:07 »
Pre 55 godina na mnogim mestima u USA crnci nisu mogli da se mešaju s belcima, a danas je crnac predsednik USA.
No, siguran sam da ima mnogo belaca koji žale za tim starim dobrim vremenima.
Ko je u pravu? Čiji će model istorija nagraditi opstankom?

Niko u američkim školama ne uči decu da su njihovi predsednici iz tih vremena bili ološ, iako su bili odgovorni za rasizam. A mi navalili na Tita ko šuntavi.
Avatar je bezlichna, bezukusna kasha, potpuno prazna, prosechna i neupechatljiva...USM je zhivopisan, zabavan i originalan izdanak americhke pop kulture

Boban

• 3
« Reply #33 on: 25-04-2010, 23:46:58 »
i to zbog toga što je eliminisao ljude koji su hteli da uruše državu koju je vodio!!!

scallop

• 5
  • 3
« Reply #34 on: 26-04-2010, 07:40:04 »
Svaki novi režim se trudi da dokaže da je bolji od prethodnog. Naročito ako nije bolji. U Starom Egiptu su ga turpijali sa bareljefa.

Hobit

• 4
  • 3
« Reply #35 on: 26-04-2010, 08:31:14 »
Eeee, da su nam još i one parade, sletovi, štafete.... nesvrstani prijatelji...mandarine sa Vange... mercedesi sa 200 vrata...radnički saveti... izbori na kojima se ''glasalo''....   :cry:
Sve će na kraju biti dobro, a ako nije dobro, znači da još nije kraj!

scallop

• 5
  • 3
« Reply #36 on: 26-04-2010, 09:02:44 »
Tačno. Vodili biste decu na utakmice, ne bi bilo prebijanja namrtvo po ulicama, deca bi bila zabavljena korisnim stvarima, korupcija bi bila neznatna i neprimetna... Stvarno, mnogo bi bilo dosadno.

Hobit

• 4
  • 3
« Reply #37 on: 26-04-2010, 09:10:20 »
... i živeli bi srećno do kraja života!
Hej, pa ti si Anderson...
Sve će na kraju biti dobro, a ako nije dobro, znači da još nije kraj!

zakk

• Očigledan slučaj RASTROJSTVA!
  • 3
    • IP Tardis
« Reply #38 on: 26-04-2010, 09:24:36 »
Ajde sa političkih da pređete na žanrovske sukobe... ovo ima da bude kleš ov d tajtans bre a vi o Titu...
Why shouldn't things be largely absurd, futile, and transitory? They are so, and we are so, and they and we go very well together.

scallop

• 5
  • 3
« Reply #39 on: 26-04-2010, 10:23:59 »
Ovo ima da bude ništa. Boban više ne zna šta je SF (rekla Libeat), onaj drugi ima neki čudni nazor o hororu. American wrestling.

Father Jape

• 4
  • 3
« Reply #40 on: 26-04-2010, 10:30:37 »
Bring your own popcorn!  :lol:
Blijedi čovjek na tragu pervertita.
To je ta nezadrživa napaljenost mladosti.
Dušman u odsustvu Dušmana.

https://lingvistickebeleske.wordpress.com

Boban

• 3
« Reply #41 on: 26-04-2010, 11:15:58 »
pa ja nemam sa čime da se sukobljavam s ghoulom; on je čovek magistar nečega i u tome je tata-mata, dakle, on priča ja ćutim; u svemu ostalom sam ja tata-mata, ja pričam on ćuti; uopšte ne vidim interesno polje na kome bismo se sreli.

Ghoul

• 4
  • 3
« Reply #42 on: 26-04-2010, 12:03:12 »
tako je.
mi čak i ne govorimo istim jezikom.

Boban

• 3
« Reply #43 on: 26-04-2010, 12:16:05 »
naravno. ja sam pisac, ti nisi.

Boban

• 3

Ghoul

• 4
  • 3
« Reply #45 on: 26-04-2010, 13:23:14 »
dok si se ti raspravlja sa kojekakvima o titovim zaslugama i ostalim koještarijama koje nemaju blage veze s temom, ja još sinoć izvestio o tome, sa više detalja i slika:

http://x.blogspot.com/2010/04/druze-tito-mi-ti-hororujemo.html

Ghoul

• 4
  • 3
« Reply #46 on: 26-04-2010, 15:43:41 »
naravno. ja sam pisac, ti nisi.

ti ovde nisi pozvan kao pisac, nego kao zamena za skrobonju.
dakle - surogat.
rezerva.
drugopozivac.

Boban

• 3
« Reply #47 on: 26-04-2010, 16:22:29 »
ako je neko pozvao mene da zamenim skrobonju... imaće ostatak života da se kaje natenane.

Father Jape

• 4
  • 3
« Reply #48 on: 26-04-2010, 17:42:50 »
Dobro, bice valjda prilike za Ghoul vs. Skrobonja i u buducnosti.

Nego, da pitam ja vas cisto da znam, iskreno, na skali od jedan do deset, kolika je sansa da se duel zavrsi tako sto se vas dvojica hrvete u zeleu?
Blijedi čovjek na tragu pervertita.
To je ta nezadrživa napaljenost mladosti.
Dušman u odsustvu Dušmana.

https://lingvistickebeleske.wordpress.com

Ghoul

• 4
  • 3
« Reply #49 on: 26-04-2010, 17:49:57 »
možda ćemo da se hrvemo po švedskom stolu, pošto mi reče moderatorka da je za isto veče na istom mestu zakazan i nekakav koktel švedske ambasade!

come for the fight, stay for the food!

Boban

• 3
« Reply #50 on: 26-04-2010, 18:22:02 »
da, ali nas će da pomeraju dok prethodna garnitura ne izede sve.