Author Topic: Mad Max: Fury Road  (Read 50567 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

ridiculus

• 5
  • 3
    • Strahoslovni domen999
Re: Mad Max: Fury Road
« Reply #250 on: 28-06-2015, 17:06:26 »
Pusti sad Kripla, da je to činjenica, neko bi već negde objavio. Povremeno posećujem forume gde ima dosta ljudi sa insajderskim znanjem o filmskom industriji, i nema pomena o tome. Da su Warner Bros. hteli samo pare, napravili bi kompromis poznat kao PG-13. Grubo uzevši, film će (gotovo) pokriti troškove samo od bioskopskih blagajni (150 miliona budžet za snimanje + marketing, ko zna koliko, ali verovatno skoro isto toliko). A veruje se da bi od DVD/Blu-rej tržišta mogao da zaradi dosta, s obzirom na svoju kultnu prirodu.

Drugo, nastavci obično zaradjuju više. Ne, bili bi u Warneru zadovoljni i pozitivnom nulom, ako im se otvaraju vrata za nove profite. Zaradjuju oni dobro od drugih filmova, ne brini, i sigurno će biti zadovoljni ako Max donese kući nekoliko statua zvanih Oskar.
"I call this interesting effluvia synergy! A distillation of poison and malice bound to an artificial will by a pseudo-life!"

Albedo 0

• Guest
« Reply #251 on: 28-06-2015, 17:24:09 »
super su ti ti insajderski forumi

Brent Lang
Senior Film and Media Reporter
So, yes, it’s lovely that “Mad Max: Fury Road” has earned $336.7 million, except for the fact that Warner Bros. spent $150 million to make the movie and countless millions more to market it. “Mad Max: Fury Road” may make a profit, but math would suggest it hasn’t yet — studios get roughly 50% of ticket sales domestically and a more variable percentage of overseas grosses.

ridiculus

• 5
  • 3
    • Strahoslovni domen999
« Reply #252 on: 28-06-2015, 17:28:39 »
Šta to dokazuje osim onog što sam ja rekao? (NE ti.) Đe je panika, đe su kuknjave da Warner diže ruke? Samo umereni stav objektivnog kritičara koji smiruje strasti. Sad i ti od muve praviš slona.
"I call this interesting effluvia synergy! A distillation of poison and malice bound to an artificial will by a pseudo-life!"

Albedo 0

• Guest
« Reply #253 on: 28-06-2015, 17:37:03 »
ne znam pratiš li najprostiji narativ, dakle, lijepo piše da JOŠ UVIJEK film NIJE profitabilan, iako možda postane. Pritom to nije profitabilnost kao u prethodnim MM-ovima, kada je zarada bila višestruko veća od ulaganja, ovdje je sada minus, a možda bude 10-20%. A povrh toga piše i da se Miler naprasno umorio i ne zna da li je spreman za snimanje nastavka.

Super, saberi dva i dva, iako nije programiranje 8)

P.S. Fury Road JESTE nastavak. Reklamiran kao nastavak. Jer nastavci zarađuju više. Sem u ovom slučaju.

EDIT pridodata rečenica o samom odnosu zarade i uloga

ridiculus

• 5
  • 3
    • Strahoslovni domen999
« Reply #254 on: 28-06-2015, 17:42:19 »
Ribut, ne nastavak. Nastavak ributa ima smisla.

Ništa, samo ću se blago povući - verovao ili ne, zaista nema potrebe da se ubeđujem oko nečega što će samo vreme odbaciti ili potvrditi. Pa ćemo onda pričati.

cujkebr

• 2
« Reply #255 on: 28-06-2015, 22:27:58 »
Da li se samo meni cini da je glavni nedostatak ovog filma glavna muska uloga?Tom Hardy mi nekako nije stoposto legao u ovu ulogu,Mel Gibson je za bar dve motke uverljiviji u ovoj ulozi.Puno ga bre forsiraju a ne leze mu bas sve uloge.

Albedo 0

• Guest
« Reply #256 on: 28-06-2015, 22:36:34 »
daj bre, ridikuli, ne foliraj se, ne postoji osoba koju znam a da ga nije gledala zato što jeste nastavak Mad Maxa

možeš da ga zoveš i ribut, dođe na jebeno isto, stvarno, nije šija nego vrat, gledao se zbog Makse

a druga stvar, ako misliš da će netflix i dvd tržište da im donese pola milijarde zarade, onda vjerovatno vjeruješ i u deda Mraza :)

elem, Hardi je odličan glumac za ludaka, to je pokazao u BRONSON-u. To što je Miler snimio budalaštinu nije njegova krivica

ridiculus

• 5
  • 3
    • Strahoslovni domen999
« Reply #257 on: 28-06-2015, 22:43:11 »
@cujkebr
Pa, ne mogu reći da mi je Gibson "uverljiviji", jer nemam sa čime da poredim, ali zanimljiviji jeste. Hardijev Maks je primalniji, glavna crta mu je borba za opstanak, a Gibsonov Maks je više, pa, mad:lol:

Svašta, Bato, ja znam mnoge koji ga nisu gledali zbog prva 3 filma, jer su rođeni kasnije, i to ih nije zanimalo.

Inače, Fury Road je tek skoro počeo da se prikazuje u Japanu (pre nedelju dana), a u Kini, drugom po redu
filmskom tržištu na svetu, još nije. Pa onda tu je i zarada od kućnog bioskopa. Strašno šta nam ovaj Bata radi svojom logikom 2+2=  8) + svetska zavera i truli kapitalizam.

Evo, evo, povlačim se...  xdrinka

Linkin

• 3
« Reply #258 on: 28-06-2015, 22:46:23 »
To što je Miler snimio budalaštinu nije njegova krivica

Nije budalaština. Samo nije nova trilogija.

Furioza je trenutno "hot deal", ali koncept filma je klasični Mad Max "dođoh, videh, produžih" one time deal.

A da su ozbiljni oko prikvela, ne bi pravili prikvel stripove.

Albedo 0

• Guest
« Reply #259 on: 28-06-2015, 22:59:51 »
kakve veze ima dal su rođeni kasnije, može neko da ima 11 godina i da ode da gleda FURY ROAD zbog toga što je riječ o četvrtom filmu u franšizi, stvarno saberi malo misli, ridikuli

Linkin, i DOBAR, LOŠ, ZAO ima koncept ''dođoh, vidjeh i produžih''

problem tog koncepta je što ga imaju i amebe i složeni organizmi, a mene amebe ne zanimaju

ridiculus

• 5
  • 3
    • Strahoslovni domen999
« Reply #260 on: 28-06-2015, 23:05:42 »
kakve veze ima dal su rođeni kasnije, može neko da ima 11 godina i da ode da gleda FURY ROAD zbog toga što je riječ o četvrtom filmu u franšizi, stvarno saberi malo misli, ridikuli

Pročitaj celu rečenicu, za promenu. Ono "znam mnoge (osobe)". Ne moraš da mi veruješ, ali onda nema dalje rasprave oko toga.

Albedo 0

• Guest
« Reply #261 on: 28-06-2015, 23:20:31 »
pa i imaš pravo, ne vjerujem ti, što bi neko gledao film koji se zove MAD MAX: fury road

mislim, ima nas svakakvih, al to je kao da odeš na gledaš Genisys a da nisi gled'o keca i dvojku

sve u svemu, onda se nađimo lijepo na neutralnom terenu, ko je na Sagiti gledo MMFR a da nije zbog Maksa

eddie coyle

• 2
« Reply #262 on: 29-06-2015, 01:08:32 »
Pa i nije se bas razbio od para Maks, ja sam ocekivao vise, evo sta kaze imdb

Budget: $150.000.000 (estimated)
Opening Weekend: $44.440.000 (USA) (15 May 2015)
Gross: $145.342.822 (USA) (25 June 2015)

a evo Jurassic World-a kao poredjenje

Budget: $150.000.000 (estimated)
Opening Weekend: $204.600.000 (USA) (12 June 2015)
Gross: $445.840.805 (USA) (25 June 2015)

verujem da je to i do cenzorske oznake, r-rated je smrt za boks ofis

ridiculus

• 5
  • 3
    • Strahoslovni domen999
« Reply #263 on: 29-06-2015, 01:20:55 »
Gde nađe baš Jurassic World, film koji obara rekorde?

Albedo 0

• Guest
« Reply #264 on: 29-06-2015, 01:40:56 »
pa valjda zbog budžeta, kad su isti

kad uložiš takve pare onda se očekuje 400-500 miliona, a ne tu crkavicu što je Maks sakupio, i to na staru slavu

isto je mogao da uporedi Furious 7 ili Avengerse i slično, svi su odrali na blagajnama

ridiculus

• 5
  • 3
    • Strahoslovni domen999
« Reply #265 on: 29-06-2015, 01:52:47 »
Niko toliko. Zato pitam: zašto baš njega? Ali, možda imaš pravo, treba se porediti sa najboljima.

Mada, mene bi bio blam da koristim Jurassic World kao opravdanje za bilo šta da sam na tvom mestu, ali zašto me ne iznenađuje u tvom slučaju? A, jes'... po svaku cenu, vala.

Ali osvrni se tu negde na komentar o R-rejtingu. Mislim da sam i ja to pomenuo negde, pre mesec dana ili više... sigurno sam pomenuo, pošto to ionako sem tebe znaju svi koji ozbiljno žele da diskutuju o filmu. Verovatno na čitavoj zemaljskoj kugli

Koliko se sećam, najgledaniji film sa oznakom R je bio Gibsonov The Passion of the Christ, ali više ne znam da li samo u Americi ili globalno. Svejedno, on je zaradio (u USA) oko 370 miliona, ali to je bio vrlo kontroverzan film i ne očekuj da je bio posebno gledan van hrišćanskih zemalja.

Albedo 0

• Guest
« Reply #266 on: 29-06-2015, 02:18:37 »
Gibsonova Pasija je koštala 30 miliona i zaradila 370

stvarno ne znam šta tu da se doda, ridikuli, reci na kom jeziku se najbolje sporazumijevaš, jesu li arapske cifre problem ili šta već nije jasno po pitanju toga da dobiješ pare za pet Pasija (5x30) i zaradiš za pola jedne Pasije, dakle 10 puta gore prođeš od Gibsona? Šta tu nije jasno, r rejting i sve ostalo?

Furious 7
Worldwide:    $1,511,516,643   
MMFR
Worldwide:    $356,378,000   
Avengers
Worldwide:    $1,371,528,000   
Jurrasic World
Worldwide:    $1,084,500,000   

imaš oči, nadam se, stvarno

Albedo 0

• Guest
« Reply #267 on: 29-06-2015, 02:21:02 »
povrh toga, to ništa ne znači za kvalitet filma, zato mi dvostruko nije jasno zašto ne prihvataš fakat da je puko na blagajnama

ajde što ne prihvataš da je budalaština od filma, to je tvoje pravo, al bar da se ne zaebavamo oko cifara

ridiculus

• 5
  • 3
    • Strahoslovni domen999
« Reply #268 on: 29-06-2015, 02:55:17 »
Gibsonova Pasija je koštala 30 miliona i zaradila 370

stvarno ne znam šta tu da se doda, ridikuli, reci na kom jeziku se najbolje sporazumijevaš, jesu li arapske cifre problem ili šta već nije jasno po pitanju toga da dobiješ pare za pet Pasija (5x30) i zaradiš za pola jedne Pasije, dakle 10 puta gore prođeš od Gibsona? Šta tu nije jasno, r rejting i sve ostalo?

Furious 7
Worldwide:    $1,511,516,643   
MMFR
Worldwide:    $356,378,000   
Avengers
Worldwide:    $1,371,528,000   
Jurrasic World
Worldwide:    $1,084,500,000   

imaš oči, nadam se, stvarno

Pazi, znam da se nesvesno trudiš da ispadneš retard, ali ne moraš baš moje ideje (koje znam napamet) da mi nabijaš na nos KAO da ih ne znam! Naravno da znam koliko je Pasija koštala i koliko je zaradila - pa ja sam te uputio na to! Sažaljenje... šta ću... Bez onoga na šta te ja uputim ne bi imao promil šanse u ovoj raspravi. Pasija je broj jedan u R-kategoriji, i nije blam biti recimo 30-ti na takvoj listi.

Zgrnuće novi Maks oko pola miliona, ne brini.

Ghoul

• 4
  • 3
« Reply #269 on: 29-06-2015, 03:37:13 »
Zgrnuće novi Maks oko pola miliona, ne brini.

tolko je zaradio samo u nedelju, samo u americi.

oćeš reći - pola milijarde? :)

ridiculus

• 5
  • 3
    • Strahoslovni domen999
« Reply #270 on: 29-06-2015, 03:40:14 »
Da, da, evo umor u ove kasne sate. Bag.   :cry:    Hvala.  xjap

Pola milijarde, naravno. Nije još prikazivan u Kini, a to bi moglo biti presudno. Ko zna? 50-100 miliona možda...

Linkin

• 3
« Reply #271 on: 29-06-2015, 05:08:33 »
Vi malo uskogrudo posmatrate čitav fenomen.

Mad Max je ipak franšiza. Novi sikvel će pospešiti prodaju svih ranijijih delova.

Svi delovi će se prodavati zajedno u paketu za kablovska prikazivanja.

Pa onda, svakakva nova kolekcionarska DVD i BluRay izdanja.
Koja će se razlikovati od starih po tome što ima tu i jedan film više.

Samo od te zarade mogu snimiti novi film.
Možda ne sad, ali jednog dana. Za nekih tridesetak godina, svakako.
Kao što su to sad napravili. Od zarade na prethodnim delovima.
Lova samo kaplje, a dodatnih ulaganja gotovo da nema.
Smešno je pretpostaviti Fury Road neće opravdati investiciju.
Bioskopska prikazivanja novog sikvela uopšte nisu okosnica zarade.

Samo, da li će sve to iznedriti potrebu snimanja novog nastavka? Po mojoj proceni ne.
Fury Road je obavio posao. Sve preko toga je overkill.

A ta priča o Mad Max: Furiosa deluje kao loženje za pospešivanje prodaje kolekcionarskih izdanja.
Plus, nekakav probni balon da opipaju puls ima li tu zaista snage da se iznedri nastavak.

Po Milerovoj reakciji, koju je preneo Bata, rekao bih da je balon puk'o.

Pa, to i jeste jedna od poenti filma: Imortan je star. Traže se nove i mladje snage da vode narod.

Po meni, Milerovo "ćao, to je bilo sve od mene" fanovima. Kad mlade snage snime novi film za 30 godina da preminulom starom besmrtniku "Imortanu" aka Mileru upale sveću.

džin tonik

• 4
  • 3
« Reply #272 on: 29-06-2015, 05:31:54 »

svasta, kako skromno; feel greek i uvijek si u ispravnoj dimenziji, kakav faktor umor, no need to think. :)

eddie coyle

• 2
« Reply #273 on: 29-06-2015, 11:04:47 »
Gde nađe baš Jurassic World, film koji obara rekorde?

Nisam ga ja poredio sa Jurassic-om u smislu da Fury Road mora da se bije sa njim na boks ofisu vec zbog toga sto su na nivou koncepta dosta slicni- imaju priblizno iste budzete, jak marketing, izbacili su ih veliki holivudski studiji, oba su nekakav pokusaj ributovanja popularne fransize itd.

Plus bilo mi zanimljivo kako je Maks sa tolikim hajpom i brutalno dobrim kritikama za mesec i kusur zaradio manje nego bljuzga Jurassic World za prvi vikend ali vec sam spomenuo kljucnu razliku
pg13/r-rejting.   Pg/13 je populicticka oznaka, r vise nije, danas film mora da ima neku foru kako da prevazidje to cenzorsko ogranicenje u privlacenju publike, ocigledno kvalitet nije dovoljan.

Pasija je imala Isusa pa je privukla dosta bible belt amera koji verujem i ne idu toliko u bioskop a American Sniper je opet cist populizam...

Albedo 0

• Guest
« Reply #274 on: 29-06-2015, 11:53:40 »

Pola milijarde, naravno. Nije još prikazivan u Kini, a to bi moglo biti presudno. Ko zna? 50-100 miliona možda...

nadam se da shvataš da MMFR mora da zaradi JOŠ pola milijarde a ne DO pola milijarde, pošto ih 100 miliona u Kini (što je vic, boli kara Kineze za to) ne spašava

čovječe, samo na bioskopu su ostali filmovi svi redom uzeli po 800 miliona više od MMFR, a onda idu netflix i dvd i za njih, moj ridikuli. Osam stotina, ne znam šta tvoj kompjuter misli o tome.

Dybuk

• 4
  • 3
  • ведьма
« Reply #275 on: 29-06-2015, 12:09:52 »
Pogledala sam prva dva Pobesnela Maksa, te imam svezu perspektivu u odnosu na Fury Road.
Ono sto sam zamerila Fury Road-u je nedostatak price, suluda akcija i vizuelni momenat koji nadomesta sadrzaj, ali sad vidim da je to donekle slucaj i sa Drumskim Ratnikom. Zapravo, filmovi sa mnogo akcije trpe na ovom drugom frontu inace bi bili drame :lol: Linkin je prvog Maksa nazvao dramom, a ja cu reci eksploatacija ili Ozploatacija, dok je vec Drumski Ratnik postapokalipticni sf/akcija. Fury takodje.

Drumski Ratnik mi je najbolji i najkompletniji od ova 3 filma, medjutim, negativac - Humongous je cista sprdnja. (I tu Imortan Joe ipak ima izvesnu prednost) U svom oskudnom S&M odelcetu sa onom maskom koja kao da je izasla iz F13(Jason Vorhees), Hjumongusa je tesko shvatiti ozbiljno. Maks, s druge strane je nesto kompletnija licnost, lepo se vidi transformacija zapoceta u prvom filmu od komunikativne, drustvene osobe u osobenjaka i asocijalnu individuu sa teskim emocionalnim bremenom. Maks je u Fury Road-u tek crtica, nesto malo manja crtica od Furiose, but still. U Drumskom Ratniku trpi ozbiljne batine, i Mel Gibson je ipak mnogo bolji Maks od Tom Hardija - ok, verovatno je ovo konzervativno gledanje na stvari i rezultat naviknutosti na lik koji je Maksu udahnuo zivot i koji jeste Maks, tesko se s tim meriti.
Estetike tipicne za 80-te ne manjka te tako ni gej podtekst nije izostao, sto me zabavlja. Ponekad mislim da su mejnstrim 80te bile naprednije u ovom smislu od modernih filmova. Dobro, sad je ova grupa itekako zastupljena, posebno u serijama/filmovima koji se obracaju mladjoj publici. Tamo gde je ranije postojala afirmativna akcija u odnosu na nacionalne/rasne manjine sad su u pitanju seksualne.

Pogledavsi sva 3 filma za 2 dana, ovo su moji utisci, kroz ocene 1-10

Pobesneli Maks 7-
Drumski Ratnik 8
Fury Road 8- (ili 7+)

Albedo 0

• Guest
« Reply #276 on: 29-06-2015, 12:20:14 »
sve gutam, al Humungus nije izašo iz F13 pa da je još toliki

može samo obrnuto, da su ovi iz F13 njega pokrali

i Indijana Džons, odnosno Spilberg je pokro odnose između likova iz Drumskog ratnika

ti odnosi su i danas fenomenalni i više nego nedostaju Fury roadu, bezumnoj trci formula

Dybuk

• 4
  • 3
  • ведьма
« Reply #277 on: 29-06-2015, 12:31:15 »
Naravno, ne kazem da je iko pokrao, medjutim F13 je izasao godinu pre Drumskog Ratnika. ;)

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #278 on: 29-06-2015, 12:42:40 »
Da, ali u prvom Petku trinestom nema maske.  :lol:

Albedo 0

• Guest
« Reply #279 on: 29-06-2015, 12:46:25 »
what Meho said, nosio krpu neku, pa na pola drugog filma našo masku, dakle, poslije Drumskog ratnika

mislim, kad pričamo o estetici osamdesetih šta da radimo kad je Maks pušten u bioskop prije svega ostalog

on je izvor, svi ostali kusaju njegove plodove

i Indijana Džons ga je pokro, tvrdim 8-)

Albedo 0

• Guest
« Reply #280 on: 29-06-2015, 12:48:23 »
i oda spadosmo u trećem dijelu da Miler krade od drugih, više ne zna se ni odakle sve, i onda to isto nastavio i u Fury Road

Ghoul

• 4
  • 3
« Reply #281 on: 29-06-2015, 12:48:49 »
Da, ali u prvom Petku trinestom nema maske.  :lol:

nema ni u drugom - bar ne te na koju aludirate (hokejaške): tamo je džak na glavu s jednom rupom, ukraden od ČOVEKA SLONA.

đejson današnju masku nosi tek od polovine TREĆEG dela F13.

Linkin

• 3
« Reply #282 on: 29-06-2015, 12:51:22 »
Linkin je prvog Maksa nazvao dramom, a ja cu reci eksploatacija ili Ozploatacija

Pa dobro, verovatno bi tebi Teatar Globe, koji je bio u vlasništvu entuzijastičkih glumaca koji su se preoblačili u žene, za ženske role, bio čista eksploatacija ili Vikploatacija, iz današnjeg ugla. Tako da verujem da se, u principu, slažemo. ;)

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #283 on: 29-06-2015, 12:54:26 »
Pa valjda je Mad Max remek delo eksploatacijskog filma, mislim, oko toga nikada nije bilo nekog neslaganja čini mi se. Što mu ne oduzima dramske elemente, zašto bi?

Albedo 0

• Guest
« Reply #284 on: 29-06-2015, 12:56:54 »
da je samo eksploatacija ne bi ga niko živ više ni pamtio, npr kao što će svi da zaborave Fury Road

dybuk mnogo udžbenički tome prilazi, najbolji primjerci nikad nisu čisti tipovi nekog žanra

Stipan

• 4
  • 3
« Reply #285 on: 29-06-2015, 13:01:49 »
Drumski Ratnik mi je najbolji i najkompletniji od ova 3 filma

Yeah! Najzad da se i tebi oči otvore!!!!

Dybuk

• 4
  • 3
  • ведьма
« Reply #286 on: 29-06-2015, 13:06:12 »
Pa Stipane, meni su oci uvek wide open :)

Meho, naravno da ima dramske elemente, i elemente komedije, ali ga ja grubo smestam u zanr koji je dominantan. To je slucaj sa svim filmovima, imaju elemente vise zanrova...dobro, mozda ne sa sleserima xfrog, a tu sam najtanja kao sto se i vidi, ko ce popamtiti od 15 delova gde se sta pojavljuje...osim Ghoula :lol:

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #287 on: 29-06-2015, 13:11:10 »
Ma, tvoje smeštanje je na mestu, po mom mišljenju.

A što se slešera tiče... ja sam gledao samo prvi Petak Trinesti.

Albedo 0

• Guest
« Reply #288 on: 29-06-2015, 13:17:59 »
ja sam gledo sve jednom kad je neka televizija prenosila

al ko da nisam gledo nijedan

sjećam se samo nekih sisa iz 3-4. dijela

šuma, na ćebetu, šteta...

ridiculus

• 5
  • 3
    • Strahoslovni domen999
« Reply #289 on: 29-06-2015, 13:33:29 »
nadam se da shvataš da MMFR mora da zaradi JOŠ pola milijarde a ne DO pola milijarde, pošto ih 100 miliona u Kini (što je vic, boli kara Kineze za to) ne spašava

čovječe, samo na bioskopu su ostali filmovi svi redom uzeli po 800 miliona više od MMFR, a onda idu netflix i dvd i za njih, moj ridikuli. Osam stotina, ne znam šta tvoj kompjuter misli o tome.

Ajde definiši ovo "mora", majke ti! Da bi postigao šta? Zadovoljio tvoje pretpostavke šta je Warner Bros. pretpostavljao? Ili bio bioskopska konkurencija Jurskom svetu, što niko zdrave pameti nikad nije ni tvrdio, osim tebe možda, pošto voliš da izmišljaš protivničke stavove? Poenta je bila da li je Mad Max zaradio dovoljno da bi osigurao nastavak - koji nisam siguran da li želim, i zavisi od toga ko ga radi i kako, ali zanemarićemo sad to. Ti si to odmah otpisao, jer cifre...?

Ajmo jednu dubinsku analizu, bez sabiranja činjenica i zaslepljene ideologije, tj. onim što Bata zove sabiranjem 2 i 2.

Podaci upotrebljeni ovde su sa sajtova Box Office Mojo i The Numbers.

Prvo, budžet. Kaže se da je na produkciju filma Mad Max: Fury Road (ubuduće MMFR) utrošeno oko 150 miliona dolara. Verujemo, ali tu ima jedna zavrzlama. Poznato je da je film sniman dugo, i da je imao probleme, i da je na testiranju loše prošao kod uzorka publike. Dakle, problemi od samog starta. Da li je 150 miliona suma koju je Miler dobio za sve te godine? Ako je tako, onda je sama produkcijska vrednost filma manja. Što mi je nekako u skladu sa onim što vidimo na ekranu. To ne menja činjenicu da je WB dao toliko para, pa dao, ali može znatno da oblikuje očekivanja.

Drugo, očekivanja. Samo je neko kome nije poznata istorija produkcije mogao da očekuje da ovaj film donese veliki profit na blagajnama. Osim toga, označen je sa R, što smo već primetili. Kako glupo od WB-a! Pa, oni smanjuju profit sami sebi! Osim toga, nema velikih zvezda u filmu. Čak ni Charlize Theron to nije, a ostali su smešni. Sad je pitanje: šta je WB očekivao od ovog filma, oživljavanjem jedne mrtve franšize, za koju prosečan američki bioskopski gledalac verovatno nije ni čuo, koliko god nama na ovom forumu to zvučalo suludo? Sve sa problemima u produkciji, lošim rezultatima testa, R-rejtingom, nedostatkom velikih zvezda i sl. Kaže Bata:

hteli su da zarade preko 500 miliona
(više-manje)

krenimo od trenutne zarade za MMFR, zaključno sa jučerašnjim datumom:
- zarada u američkim bioskopima: 147 miliona
- van Amerike: 209 miliona
- ukupno: 356 miliona
(izvor: the Numbers)

Jedno poređenje:
The Passion of the Christ, film sa najvećom zaradom od svih sa R-rejtingom, i najgledaniji film svih vremena koji nije na engleskom jeziku (sve cifre su u američkim dolarima, i zaokružene na bližu vrednost):
- zarada u američkim bioskopima: oko 371 miliona
- van Amerike: oko 252 miliona
- ukupno: 622 miliona

To su podaci sa sajta The Numbers, dok Box Office Mojo daje nešto malčice manje cifre za međunarodno tržište, ali ja sam bio maksimalno darežljiv ovde.

Dakle, ovaj film je daleko više zaradio u Americi nego u ostatku sveta.

Evo male matematičke vežbe za Batu: ako se u jedan film uloži 30 miliona i zaradi 300, a u drugi uloži 150 miliona i zaradi 300, ovaj prvi film nije zaradio 5 puta više (1. film: 10 puta od uloženog; 2. film: 2 puta; 10/2=5). Zaradio je 270/150=1.8 puta više, i to je fakat.

E, sad, MMFR bi imao još mnogo da gilja do Pasije, i praktično ne može da mu se približi, ali neće biti ni previše daleko kada se uzme u obzir da je još u bioskopima, i da ostaje pitanje zarade iz Kine, na koju ćemo se sad osvrnuti. Pošto, primetićete, razlika u zaradi van Amerike je tolika da će MMFR sigurno tu uzeti više para.

Kina je drugo po redu najveće tržište filmova na svetu. Recimo da su novi Osvetnici zaradili tamo oko 210 miliona za dve nedelje (izvor: Variety). Recimo i da je Kingsman: The Secret Service, film označen sa R-rejtingom, zaradio tamo 20 miliona prvog vikenda (The Numbers; nažalost, samo te podatke imaju). Recimo i da je MMFR do sada u Južnoj Koreji zaradio 30 miliona (pogledati dati link za taj film na The Numbers, pod međunarodno tržište). Recimo i da je MMFR film koji obiluje vizuelnim pripovedanjem, akcijom i nije vezan za neko određeno kulturno područje, što olakšava njegovo prihvatanje među drugim kulturama. Nema ničeg u filmu uvredljivog za Kineze. Iz svega ovog projektujem tamošnju zaradu između 50 (najpesimističnija procena) i 100 miliona (najoptimističnija). Neka sredina bi bila 75 miliona; sve preko toga ide meni u korist (u smislu ove rasprave). E, sad, možda Kina banuje film iz nekog razloga ili nestane u kataklizmi, ali male su šanse da se Bata tako izvuče iz provalije sopstvenih pretpostavki.

Kada to dodamo na gornje cifre, plus još malo što će da kaplje iz Japana (gde je upravo krenuo) i drugih zemalja, imamo najnižu cifru od 450 miliona. Što nas dovodi do drugih izvora zarade (netflix, DVD/Blu-Ray) i sledećeg poređenja.

Film koji bi bilo prirodno porediti sa MMFR, koji je isti žanr, kontroverzna i stilizovana nasilna akcija označena sa R i bez (tada) velikih glumačkih imena, je 300. Sličan je i kultni status ovih filmova. Cifre za 300 su sledeće:
- zarada u američkim bioskopima: 211 miliona
- zarada van Amerike: 244 miliona
- ukupno: 454 miliona
(The Numbers)

Tu smo negde, dakle. Evo šta kažu cifre za prodaju diskova za film 300:
- potrošnja na DVD-ove u Americi: 276 miliona
- ... na BD-ove u Americi: oko 7 miliona
Da ne bude zabune, ovo je potrošnja, a ne profit. Ne znam koliko parče ide WB-u, ali, pošto su ovo cifre samo u Americi, film kao MMFR može sigurno da zaradi mnogo desetina miliona dolara za prvih godinu dana samo od diskova.

E, sad, uzmite u obzir sve što sam rekao (vi, publika, jebeš Batu), i zaključite da li je verovatno da je MMFR finansijski neuspeh i promašaj.

VZB (vrlo skraćena Verzija Za Batu, ako ste zaboravili): sabiraj, samo ti sabiraj, ali kad napišeš nešto 10% detaljno ili konkretno kao ova gornja poruka, iznenadićeš me (kao i dobar deo pučanstva).

Albedo 0

• Guest
« Reply #290 on: 29-06-2015, 13:44:00 »
oprosti, čitao sam samo do ovdje

''Evo male matematičke vežbe za Batu: ako se u jedan film uloži 30 miliona i zaradi 300, a u drugi uloži 150 miliona i zaradi 300, ovaj prvi film nije zaradio 5 puta više (1. film: 10 puta od uloženog; 2. film: 2 puta; 10/2=5). Zaradio je 270/150=1.8 puta više, i to je fakat.''

ovo je tako nebulozno da pokušavam da budem što kraći da bi se ti nekako sabrao

dakle, producentima je ZAROBLJENO 150 miliona, i to ti misliš da LICEMJERNO porediš sa 30 miliona?

Ne, majstore, nego to možeš samo da porediš sa tim da su producenti tih 150 miliona mogli da ulože u 5 Pasija po 30 miliona

tu je ključni EKONOMSKI gubitak, a ne ta tvoja ULTRAPROSTA i kvarna matematika

njima je 150 miliona ZAROBLJENO Fury Road-om, za to će naravno Miler da pojede govna, nisam mu ja za to kriv

taj neki producent kome je zarobljen imetak je mogao tih 150 miliona da uloži u pet Pasija i zaradi milijardi i po

mogao je da šara, da rizikuje sa nečim što bi za 15 HILJADA dolata zaradilo milione

hajde malo sjedi, razmisli šta sve može producent u Holivudu sa 150 miliona, da uloži u jedan film ili u 25 filmova?

Pritom je njemu manji rizik, jer može 10 filmova da propadne a 15 da uspije, i on je na kraju u ogromnom plusu i dalje

ti jednostavno ne kapiraš osnovne stvari u poslovanju, izgleda da to programiranje baš oduzme čovjeku neku najobičniju pragmatsku svijest?

ridiculus

• 5
  • 3
    • Strahoslovni domen999
« Reply #291 on: 29-06-2015, 13:53:04 »
dakle, producentima je ZAROBLJENO 150 miliona, i to ti misliš da LICEMJERNO porediš sa 30 miliona?

njima je 150 miliona ZAROBLJENO Fury Road-om, za to će naravno Miler da pojede govna, nisam mu ja za to kriv

To je tačno, ali je nebitno, jer je bilo zarobljeno i pre nego što je Fury Road počeo da se prikazuje. Nemaš dokaz da su oni, tj. WB, očekivali ikakav profit. Možda su producenti lupali glavom o zid pre distribucije, o zašto li su se uopšte uplitali u to? Ali, bilo je "šta je tu je", daj da minimiziramo gubitke. Ili imaju neku računicu koju mi ne znamo. Ali ti tvrdiš da znaš, jer si poslovan čovek.

Ono što sledi posle premijere je poboljšanje, nije promašaj.

I o poslovanju znam nešto, pošto se bavim time. Tj, video sam više keša za par godina nego što bi ti za nekoliko života.

Ti bi mogao da naučiš, za potrebe valjane kritike, da pročitaš ono što želiš da kritikuješ do kraja, jer tako se to radi. Ova kukavna opravdanja "ne mogu više, glupo je" nisu dobra za kredibilitet, čak i kad bi bila tačna. Pod uslovom da uopšte želi da se raspravlja, a ne samo mudro povuče.

Albedo 0

• Guest
« Reply #292 on: 29-06-2015, 14:06:41 »
pa brate, stvarno si nadrobio mnogo a prosto nije tačno

kada holivudska kompanija iskešira 150 miliona, a pritom se na nekim mjestima spominje 200 miliona, to jest pošto se snimalo u Australiji s poreskim olakšicama, WB je dao 200 miliona, u SAD-u bi im država porezom uzela 50 i ostalo bi im 150, međutim, u Australiji im je ostalo i više od toga, dakle film je možda košta čitavih 200

a kad uložiš 200, alo bre, kakve god da si pare vidio u životu niko lud ne daje 200 miliona a da ne zaradi. Fakat.

Bez zaebancije, nađi jedan jedini film koji je imao toliki budžet i da se od njega nije očekivala blokbaster zarada, daj ne zaebavaj se

eo primjera

Django Unchained
R rejting
100 miliona budžet, zarada 425

Inglourious Basterds
70 miliona, zarada 321

zarada je 4 puta veća, nije jedva vratila uloženo nego je 4 puta veća

SAPIENTI SAT!

ridiculus

• 5
  • 3
    • Strahoslovni domen999
« Reply #293 on: 29-06-2015, 14:29:39 »
To "4 puta veće" je na duže staze najbitnije megalomanima kao što si ti. Na velike sume i u velikim poslovima je i zarada od 0,5% OGROMNA. Ne pričam o produkciji filmova ovde, nego generalno. Naravno, filmska industrija treba da se meri po sopstvenim tradicijama i očekivanjima izniklim iz njih, ali stvarno? Tomorrowland je valjda komercijalni promašaj, a Mad Max... teško.

MMFR neće biti po čistom profitu daleko od filmova koje si pomenuo, što onda dokazuje šta?

Kristalno jasnim rečnikom: nije performansa Mad Maksa u bioskopima promašaj nego je produkcija bila problematična.

Tvoj najveći problem - hm, možda najveći, uz gomilu drugih - je što nemaš sredinu, i stvari su ti uvek ovakve ILI onakve. I kao ozbiljno da shvatimo bilo koju kritiku čoveka koji sa dečačkim žarom doleće na temu o filmu da bi prijavio da je glavna glumica pobegla od muža! Pa, kakve to ima veze s temom. Ali! Blaćenje "protivnika" po svaku cenu je srž balkanskog poslovanja! (I ne samo balkanskog. Ali mi je nekako neukusno na forumu koji se bavi primarno fantastikom.)

Albedo 0

• Guest
« Reply #294 on: 29-06-2015, 14:39:36 »
pa nije to blaćenje protivnika, nego ona kao glumica ne javi se Šonu Penu i pobjegne, a kao Furiosa se ne javi Imortanu i pobjegne, stvarno bezazlena šala :)

a nemoj bre sad da se zezamo oko 0,05% zarade, znaš i sam da neće producenti s takvim parama da rizikuju, to su stotine miliona bre, samo za snimanje 200 miliona, a možda još toliko za marketing

dakle, možda je 400 miliona potrošeno za kompletan projekat, kakve bre 0,05%, kad se snima takav megaprojekat, onda se očekuje titanska zarada, a ne promili neki

i jopet, ja samo time pokazujem da je Miler izgubio finansijsku podršku za nastavke, i da zato izjavljuje to što izjavljuje, sjeti se oko čega je rasprava uopšte počela

dakle, ti bi njegovu izjavu tumačio kao on ustao iz kreveta na lijevu nogu i sinulo mu i'm too old for this shit, iako postoji sasvim objektivno objašnjenje da je puko a blagajnama, i da se sada dostojanstveno povlači, koliko je to moguće da bude dostojanstveno sa lošim filmom :)

mac

• 3
    • http://www.facebook.com/mihajlo.cvetanovic
« Reply #295 on: 29-06-2015, 15:12:29 »
Filmske kuće imaju pare u banci, 365 dana u godini, i ljude koji rade za njih, i to su resursi s kojima raspolažu. Posao filmskih kuća je da ulože te pare u nove filmove, da bi dobili još više para, da bi isplatili stalno zaposlene, i deoničare. Kako se filmske kuće odlučuju prilikom raspodele para iz banke? Ima tu nešto malo kockanja, ali uglavnom je plan da imaš samo 365 dana godišnje, a to znači samo nekoliko filmova, pa ako imaš mnogo para onda ulažeš mnogo u neke filmove (ali ne u sve, jer šta ako flopnu), a ostatak ulažeš u sleeper hitove u najavi, kao i u lične projekte režisera kojima si nešto ostao dužan od ranije.

Pitanje je sad u koje ćeš to filmove da uložiš najviše para tokom sledeće godine? Pa lepo, imaš na stolu nekoliko scenarija, iza kojih stoji nekoliko producenata i režisera, i ti scenariji su sve što imaš na stolu. Samo na njih daješ pare, nemaš ništa drugo. Ako je procena da će od svih filmova MMFR da privuče najviše publike, onda tu ide najviše para, i to je okosnica naše produkcije za ovu godinu.

Za Warner Bros ovo su najveći budžeti za filmove u 2015., u milionima:

$176 Jupiter Ascending
$150 Mad Max: Fury Road
$110 San Andreas
$100 Point Break
$75 The Man from U.N.C.L.E.

To su hit filmovi, za koje je procenjeno da imaju snagu da privuku mnogo gledalaca, i koji mnogo koštaju da se naprave. San Andreas je dobro prošao, jer se dešava u sadašnjosti, i ljudima nije fantastično ono što vide. Jupiter Ascending nije isplatio uloženo, ali je svejedno okej prošao, iako prikazuje previše novotarija na jednom mestu (što ljudi ne vole). MMFR je isplatio uloženo, i zaradiće ekstra pride, i svi srećni i zadovoljni. Osim Bate, naravno.

ridiculus

• 5
  • 3
    • Strahoslovni domen999
« Reply #296 on: 29-06-2015, 15:31:51 »
Mac, ti si generalno u pravu, ali moja tvrdnja je da Mad Max verovatno nije dobar primer tih standardnih poslovnih praksa jer ne znamo na šta su pare sve otišle. Kao što je poznato, sniman je godinama, i ponovo sniman. A Warner Bros. su dolivali pare. Baci pogled na ovaj tekst pa ćeš shvatiti. Sam film verovatno ne vredi 150 miliona. Mogao je biti snimljen za 100-120 bez problema. Ali Miler...  :wink:

A ovo što sledi je upućeno Bati, naravno.

Znam ja šta ti želiš da pokažeš, ali mnogo toga se tu pretpostavlja. Zaboravljaš varijantu da je moguće da sledeći film o Maksu (ako ga bude) režira neko drugi. Uz Milerov blagoslov, naravno.

Nemaš nikakve dokaze. Od 1248 mišljenja koje sam ikad čuo o filmu (posle gledanja filma!  :wink: ), samo ti tvrdiš da je film pukao na blagajnama, čak i pre nego što je završio svoj bioskopski vek. Samo Bata. Sve drugo je tvoje interpretacija pri čitanju tuđih tekstova između redova i izvlačenje zaključaka. Ali, da su zaključci tačni, to bi se znalo od prvog dana, pošto je odnos zarade preko prvog vikenda i ostatka vremena prikazivanja relativno konstantan. Znači, znali bi da je 45 miliona malo, ali niko to nikad nije rekao. Samo Bata.

Dakle, ne volim da dokazujem stvari tako što diskreditujem protivnika - jer verujem da i pored nedostatka kredibiliteta neko može biti u pravu u odnosu na nekog ko ga ima - ali, pošto si verovatno sam na svetu ovde, a sigurno unutar 0,05% komentatora, moraš imati određenu istoriju ispravnog zaključivanja da bi te drugi ili ja uzeli za ozbiljno. A pošto tvoja istorija zaključivanja kaže, ničim izazvana, eto prosto tako, da ja nisam čitao Convergence Culture i da sam se bavio programiranjem, kao i da SF danas nije naučno plauzibilan, iako ne poznaješ nauku a kritičari i naučnici podrazumevaju da jeste (u razumnim granicama), užasno bih se plašio da poverujem takvoj osobi. Bar dok ne ojačaju argumenti.

Eddie Coyle, ili bilo ko drugi, može da se iznenadi manjom zaradom Maksa od očekivane, ali on nije producent filma, koji sigurno ima dnevni, ako ne i časovni, pregled kako novac kaplje.

Albedo 0

• Guest
« Reply #297 on: 29-06-2015, 15:50:14 »
pobogu ridikuli, ja nisam rekao da SF danas nije naučno plauzibilan, stvarno dokle se mlatimo oko toga. Ja to nisam rekao. Rekao sam da ono što nije plauzibilno nije SF, to uopšte nije isto.

Što se ostalog tiče, na Mojo sajtu MMFR je trenutno 10. mjesto po zaradi, a tek je pola godine. Vrlo lako može da ode na 20. mjesto kad pristignu Terminator, Star Wars i ko zna koji drugi divovi

20. mjesto je prskalica na blagajnama. Pa i 10. mjesto je prskalica

usputni_boem

• 2
« Reply #298 on: 29-06-2015, 16:06:40 »
Maks, s druge strane je nesto kompletnija licnost, lepo se vidi transformacija zapoceta u prvom filmu od komunikativne, drustvene osobe u osobenjaka i asocijalnu individuu sa teskim emocionalnim bremenom. Maks je u Fury Road-u tek crtica, nesto malo manja crtica od Furiose, but still. U Drumskom Ratniku trpi ozbiljne batine, i Mel Gibson je ipak mnogo bolji Maks od Tom Hardija - ok, verovatno je ovo konzervativno gledanje na stvari i rezultat naviknutosti na lik koji je Maksu udahnuo zivot i koji jeste Maks, tesko se s tim meriti.

To nije posledica naviknutosti - jednostavno, cinjenica je da je Maksu Toma Hardija u Fury Roadu posveceno manje paznje nego Melovom Maksu, u sustini i nije glavni lik, autori se njegovim psihickim stanjem manje bave, ima manje recenica i, uopste, manje stvari radi :) Zbog svega toga, nije upecatljiv lik, sto je steta jer bi se Hardi verovatno bolje snasao da je imao vise prostora.

Estetike tipicne za 80-te ne manjka te tako ni gej podtekst nije izostao, sto me zabavlja. Ponekad mislim da su mejnstrim 80te bile naprednije u ovom smislu od modernih filmova.

Ja sam gej podtekst vise shvatio u anti-homoseksualnom smislu. Svi likovi s gej prizvukom su ludaci. Proveli su ko zna koliko godina u postapokalipticnoj pustinji i sad su toliko bolesni da su postali gej (moze da se povuce paralela sa zatvorenicima) :) Nije bas napredno. Da se Drumski ratnik danas pojavio, verovatno bi naisao na neodobravanje politicki korektnih grupa, slicno kao sto danas dizu u nebesa Fury Road zbog feministickih konotacija.

Albedo 0

• Guest
« Reply #299 on: 29-06-2015, 16:10:45 »
imaš doduše bromance pilota i Maksa, bar s pilotove strane, tip je malo gej, moraš priznat' 8-)

inače, sram te bilo zbog ontopičarenja