Author Topic: Šta sam lepo gledo, a da horor nije  (Read 979774 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Truman

• 4
  • 3
Re: Šta sam lepo gledo, a da horor nije
« Reply #5350 on: 09-08-2018, 23:43:39 »
Hidden Agenda
https://www.imdb.com/title/tt0099768/?ref_=rvi_tt

Мој први филм Кена Лоуча. Убиство новинара у Ирској крије једну мрачну тајну о ВБ. Солидан трилер.
There is neither creation nor destruction, neither destiny nor free will, neither path nor achievement. This is the final truth.
Sri Ramana

Labudan

• 4
  • 3
« Reply #5351 on: 10-08-2018, 20:38:15 »
gledaj Tickets!!!
šta će mi bogatstvo i svecka slava sva kada mora umreti lepa Nirdala

Truman

• 4
  • 3
« Reply #5352 on: 10-08-2018, 21:25:00 »
https://www.imdb.com/title/tt0418239/?ref_=fn_tt_tt_1

Ово? Гледаће се...једног дана. Сад сам више у фазону да гледам филмове на ТВ-у...
There is neither creation nor destruction, neither destiny nor free will, neither path nor achievement. This is the final truth.
Sri Ramana

scallop

• 5
  • 3
« Reply #5353 on: 19-08-2018, 11:41:37 »
Još jednom odgledao Mamma mia! i ostao zapanjen: Svi glavni likovi (Meryl Strip, Brosnan i ostali) pevali! Do sada sam verovao da su dublirani.
Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience. - Mark Twain.

scallop

• 5
  • 3
« Reply #5354 on: 19-08-2018, 13:33:57 »
Danas: "McFarland, USA". Još jedan Kevin Kostner u sportskom filmu o egzistenciji i nadmetanju u sportu. Baš umeju da ih naprave.
Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience. - Mark Twain.

Truman

• 4
  • 3
« Reply #5355 on: 28-08-2018, 23:41:27 »
https://www.imdb.com/title/tt0178130/?ref_=rvi_tt

Коректан дводелни филм о Цезару, Клеопатри и Марку Аурелију. Клеопатра била опасна ;) Тимоти Далтон и Били Зејн одлични, поготову овај први.
Sri Ramana

Truman

• 4
  • 3
« Reply #5356 on: 08-09-2018, 19:26:42 »
By the Sword
https://www.imdb.com/title/tt0101524/

Фина драма о мачевању...Још једном се подсетих колико је Ерик Робертс подцењен глумац. Да ми је знати зашто није успео да дође до А продукције.
Sri Ramana

Truman

• 4
  • 3
« Reply #5357 on: 15-09-2018, 20:09:32 »
Lakeview Terrace (2008)
https://www.imdb.com/title/tt0947802/

Самјуел Ел Џексон у улози црног расисте! Још један занимљив филм овог мајстора глуме.
Sri Ramana

scallop

• 5
  • 3
« Reply #5358 on: 17-09-2018, 12:16:20 »
Sinoć sam na nekom TV kanalu gledao savremenu rusku bajku o Ivanu Budali i njegovoj ljubavi. Film se dobro zabavlja sa savremenim stereotipima i postiže da na kraju i Kamena princeza ponovo postane dobra. Volim što može i tako.

« Reply #5359 on: 19-09-2018, 21:11:56 »
Погледао сам коначно одличну драму Surcos (Бразде) (1951), коју је режирао Хозе Антонијо Нијевес Конде (José Antonio Nieves Conde) захваљујући pednogflor@KG који је урадио енглеске поднаписе, RiYe@KG који је извршио синхронизацију и себи пошто сам  све то сложио за custom Blu-ray.

Није ми јасно како је филм прошао државну цензуру пошто има приказа ствари које не би одговарале режиму: класичног криминала, црне берзе, беспризорне деце, насиља над женама и ”децом”, несавесних послодаваца, рушевина заосталих из грађанског рата, поделе хране бескућницима и незапосленим коју врши војска... Редитељ вешто води неколико наративних линија до мрачног краја. Иако је општи тон далеко од било какве комедије, насмејао сам се на два места: кад дискутују о напретку који ће донети увођење тролејбуса у Мадриду и кад криминални kingpin објашњава жени да филм који ће гледати спада у неореализам и шта то значи.
Моја колекција дискова
"Coraggio contro acciaio"
"Тако је чича Милоје заменио свога Стојана."

Truman

• 4
  • 3
« Reply #5360 on: 20-09-2018, 00:34:46 »
Васо, свака част на гледању старог европског филма. То је за свако поштовање.
Sri Ramana

Truman

• 4
  • 3
« Reply #5361 on: 25-09-2018, 14:11:30 »
100 Rifles
https://www.imdb.com/title/tt0063970/?ref_=rvi_tt

Један од најпознатијих филмова Барта Рејнолдса управо гледам на Пинк2. Вестерн о борби мексичких индијанаца против страних трупа. Барт Рејнолдс и рагбиста Џим Браун су добар тандем, а помаже им примамљива Ракел Велч.
Sri Ramana

Truman

• 4
  • 3
« Reply #5362 on: 27-09-2018, 20:26:43 »
State of Grace
https://www.imdb.com/title/tt0100685/?ref_=fn_tt_tt_1

каква глумачка екипа. Хвала Пинк 2 што ми је дао прилику да управо гледам овај филм.
Sri Ramana

Truman

• 4
  • 3
« Reply #5363 on: 13-10-2018, 20:48:37 »
The Thomas Crown Affair (1968)
https://www.imdb.com/title/tt0063688/?ref_=nv_sr_2

Легендарна сцена шаха између Феј Данавеј и Стива Меквина. Ако ни због чега другог вреди погледати због те веома сензуалне сцене.
Sri Ramana

scallop

• 5
  • 3
« Reply #5364 on: 23-10-2018, 12:14:58 »
Na TV ali je flim. Kate Vinslet u filmu Dressmaker (krojačica). Iznenadio me u svakom pogledu. Sasvim neuobičajen i savršen koncept.

Truman

• 4
  • 3
« Reply #5365 on: 12-11-2018, 01:04:56 »
Гледам сад по рецимо 3. пут, лажем 4-и, Тотални опозив и тек сад капирам како му се активирала права меморија, тј. у чему је фора.
Sri Ramana

klem

• yeah
  • 3
  • boss
« Reply #5366 on: 07-12-2019, 14:45:14 »
Burn (2019)

nije loše solidan triler
i'm hardcore

klem

• yeah
  • 3
  • boss
« Reply #5367 on: 07-12-2019, 14:53:02 »
inače vrlo sam zadovoljan novim filmom luka besona anna

takođe vredi obratiti pažnju na neighbor (2018)

dobra gluma willliama fichtnera

malo stariji film koji sam zaobišao Gift (2015) dobra gluma rebeke hol
i'm hardcore

klem

• yeah
  • 3
  • boss
« Reply #5368 on: 09-12-2019, 08:10:07 »
lost son (1999)

dobar krimi-triler muziku radio goran bregovic
i'm hardcore

Black swan

• 4
  • 3
« Reply #5369 on: 09-12-2019, 12:14:13 »
Coal miners daughter

o loreti lin film glumi sisi spejsek

ekstra film ko voli kantri glazbu a i dobru glumu
Jedini forum na kojem pravim tipkarske grekše

Mica Milovanovic

• 8
  • 3
  • *
« Reply #5370 on: 20-04-2020, 19:29:09 »
Tja. Skidam sa interneta filmove i gledam, pa imam potrebu da podelim iskustva o nekim manje poznatim.
Na primer, danas sam, ne znam ni sam kako i kojim putem, došao do italijanskog filma Due Vite per Caso (2010), iliti poengleženo, One Life, Maybe Two italijanskog režisera i scenariste Alesandra Aronadija - naravno, kao i vama, i meni potpuno nepoznatog. Kod nas se samo pre par godina davao na nekoj tribini italijanskog filma njegov drugi film (ovo mu je bio prvenac kao režisera) Orecchie (Uši).
Jedan život, možda dva počiva na premisama filmova kakvi su Slučaj (Przypadek), Kišlovskog ili njegov pandan sa Gvinet Paltrou Sliding Doors. Ovde glavni junak ne kasni na voz, ali se njegova realnost podvaja u trenutku kada, vozeći prijatelja u bolnicu, ili izaziva lakšu saobraćajnu nesreću sa policijskim kolima, ili uspeva da zakoči na vreme i izbegne je. Priča prvo sledi linearno događaje u slučaju da se nesreća dogodila, pa u slučaju da je nesreća izbegnuta, a onda počinje izvesno pretapanje stvarnosti, izvedeno ne baš briljantno, ali ipak dovoljno uverljivo da priču "popijemo"...
Ipak, ono što je najbolje ovde nije ta "kvazifantastična" premisa, već meni jedan prilično uverljiv prikaz života mladića iz srednje klase u Italiji, njegovih neuspelih pokušaja da pronađe svoje mesto u društvu. Muzika nekih potpuno nepoznatih italijanskih bendova kao što su Comaneci i sl. odlična. Režija pomalo pretenciozna, ali vrlo pristojna. Preporuka za ljubitelje evropskih, pomalo art filmova...
Mica

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #5371 on: 20-04-2020, 19:45:22 »
Morao sam da proverim da li su Comaneci nazvani po Nadiji i... jesu  :| :| :| :|

Mica Milovanovic

• 8
  • 3
  • *
« Reply #5372 on: 20-04-2020, 21:05:43 »
Jesu. I ja sam googlao. Dobri su. Ima i neki Italijanski pank bend čudnog imena sa nekoliko sasvim OK pesama.
Mica

Mica Milovanovic

• 8
  • 3
  • *
« Reply #5373 on: 20-04-2020, 21:17:34 »
Mica

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #5374 on: 20-04-2020, 21:22:24 »
Ha, jeste.  :lol:

Al dobro, Italijani imaju stvarno ozbiljnu pank tradiciju, od njih se može očekivati kvalitet.

Labudan

• 4
  • 3
« Reply #5375 on: 05-05-2020, 16:46:49 »
Uhvatio A Beautiful Mind (2001) na TV-u, jbt još je luđe nego što sam mislio. Nači rekoh da su falsifikovali biografiju Džona Neša da bi prikrili da je radio za RAND, i to na ratnim i temama nuklearne destrukcije, za šta je i stvorena game theory.
https://www.rand.org/pubs/authors/n/nash_john_f.html

umjesto toga Neš je prikazan kao bleso mali što samo halucinira da sarađuje sa nekim američkim agentom, čita popularne časopise i iz njih izvlači rusku zavjeru i slično, to jest njegov rad za US government je maltene iluzija. U stvari Rand su u filmu preimenovali u Viler.

Ali sad vidjeh još gore od toga. Ko se sjeća scene u kafiću, kada momci hoće da priđu curama, ali ne znaju kako, jedna plavuša je kao najljepša, a ostale su slabije od nje. I Neš primijeni game teoriju na boys-girls situaciju, game teoriju koja se upotrebljava u hladnom ratu za nuklearni napad, i u nekim ekonomskim igrama.

I hajd i to što radi, nego potpuno falsifikuju Neša jer kao on primijeni cooperative game teoriju na cure. Iliti ako krenu svi na plavušu svi će izginuti i poslije ih ostale cure neće htjeti da budu druge po redu. Nego oni trebaju sarađivati, izignorisati plavušu i odmah otići drugim curama. Takva saradnja između njih proizvešće dobar rezultat za sve učesnike.

I hajd, je li ovo gejmteorijsko rješenje zaista učinkovito prosudite sami, ali to je cooperative game teorija, a Neš je postao poznat po NON-cooperative game teoriji, sasvim u skladu sa hladnim ratom i cut-throat tržišnom konkurencijom, samo eliminacija do jaja, kao što se moglo vidjeti u dokumentarcu koji sam postavio, čak je i izmislio igru koja se zvala "Fuck you buddy"

i onda Hollywood maskira njegovo učešće na radu s vojnim naoružanjem i nuklearnim MAD sistemom (mutual assured destruction), predstavi sve kao proizvod njegove bolesti (jedina istina je da je bio psiho), i povrh toga falsifikuje da se lik proslavio sarađujućim igrama a ne igrama u kojima hladnokrvno eliminišeš protivnike sociopatski.

I onda se juče pojavio i Spilbergov A.I. (2001) i isti fazon i ista godina filmske proizvodnje: kako predstaviti A.I. kao bezazlenu sentimentalnu stvar, kako mali robot da postane Pinokio i voli svoju mamu, a ono A.I. napravili da ne dozvole ljuckom biću da odlučuje oće li ispaliti nuklearku već da to učini mašina bez emocionalne zadrške, puki algoritam da odlučuje hoćemo li se pretvoriti u prašinu. Umjesto toga, Spilberg nam nudi neki dobroćudni AI, kuracpalac falsifikat, iako do dana današnje, a i nikad neće napraviti bilo šta drugo od jednodimenzionalnog Terminatora. Misim, Kameron je već zasro u T2, a ovi samo produžili
šta će mi bogatstvo i svecka slava sva kada mora umreti lepa Nirdala

Accuphase

• 3
« Reply #5376 on: 05-05-2020, 16:58:48 »
Daj bre ne seri više seljačino opančarska, idi da juriš švabske pedere koji saleću radničku klasu na nekad "našem" i nikad više našem lepom plavom jadranu, u policajskoj uniformi dakako.
Ili još bolje, sedi u kamion i zakucaj se u mrskog nam neprijatelja, dojučerašnju braću.
Bez "da se ne ljubimo"!

Note(napomena)

Jok avatar nije alter ego...

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #5377 on: 05-05-2020, 17:01:20 »
Čoveče, prekini da smaraš druge ljude ovde svojom agresijom. Imamo je dovoljno i od onih koji s vremena na vreme napišu i nešto interesantno.