Author Topic: ČUDNA KNJIŽARA - svakog dana novi naslov  (Read 226612 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

sivka

• neprilagođena
  • 5
  • 3
  • Sve što je uzaludno, to je i besmisleno.
    • Tardis
Re: ČUDNA KNJIŽARA stiže
« Reply #350 on: 11-11-2011, 23:38:23 »
mda... još kada bi nekoga to zanimalo.

Da li je potrebno da te javno negiram? I što te nema  :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:
Otišla sam. Ko hoće, zna gde će me naći.

Boban

• 3
« Reply #351 on: 11-11-2011, 23:45:26 »
Ali kad se pojavim, imaću iskupljenje...
Put ćemo naći ili ćemo ga napraviti.

Boban

• 3
« Reply #352 on: 14-11-2011, 23:50:05 »
17. studenog Čudna knjižara gostuje u Zagrebu.
Na ceo dan...
Šaljem sve knjige koje su dotad uplaćene, te donosim ono što pojedinci zatraže u međuvremenu.
Kažu da će ova zima biti sa mnogo snega, pa ko zna kada će biti sledeća prilika ovog tipa.

Boban

• 3
« Reply #353 on: 16-11-2011, 22:53:40 »
Zbog pojačanog interesovanja Banjalučana za knjige a mene za banjalučki ćevap, pravim odmor oko 10-12 u Banjaluci, negde u centru, gde Perin smisli da je prigodno, pa ako ima dodatnih želja, nek se javi noćas...

scallop

• 5
  • 3
« Reply #354 on: 16-11-2011, 22:57:12 »
Donesi ćevape, al' da budu topli. I, ne pij "Nektar" pivo.
Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience. - Mark Twain.

Perin

• 8
  • 3
  • *
    • Klub Knjige
« Reply #355 on: 17-11-2011, 02:41:23 »
Dodaj na onaj moj spisak sa fejsa još i 6ti broj ZS-a.

Anomander Rejk

• 4
  • 3
  • Strah je ubica uma.
« Reply #356 on: 21-12-2011, 20:40:07 »
Bobane šta je ono pod naslovom ,, Horor '' 333strane, Lavkraft-King-Barker ? Je li to neki izbor priča od njih i/ili teorijski radovi i diskusije o njihovom stvaralaštvu ? I koliko to košta ?
Tajno pišem zbirke po kućama...

Alexdelarge

• 4
  • 3
  • Enfant terrible
« Reply #357 on: 21-12-2011, 20:41:58 »
nije što košta, nego nema da se kupi. :mrgreen:
moj se postupak čitanja sastoji u visokoobdarenom prelistavanju.

srpski film je remek-delo koje treba da dobije sve prve nagrade.

Anomander Rejk

• 4
  • 3
  • Strah je ubica uma.
« Reply #358 on: 21-12-2011, 20:44:05 »
Rasprodato ?
Tajno pišem zbirke po kućama...

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #359 on: 21-12-2011, 21:14:04 »
Izbor priča je. Barkerove su iz Knjiga krvi, Lavkraftove valjda imaš u Nekronomikonu (mrzi me sad da tražim "Horor" a i Nekronomikon mi je negde zaturen) a jedino King je u teoriji teže nabavljiv, mada je ova zbirka, priznajem bila mnogo interesantnija pre dvadeset godina nego danas...

Boban

• 3
« Reply #360 on: 25-12-2011, 02:36:22 »
da... ja sam doneo horor u Srbiju... možda bih mogao i da ga odagnam.

Alexdelarge

• 4
  • 3
  • Enfant terrible
« Reply #361 on: 25-12-2011, 02:43:26 »
ja sam te rodila, ja ću te i ubiti! :twisted:
moj se postupak čitanja sastoji u visokoobdarenom prelistavanju.

srpski film je remek-delo koje treba da dobije sve prve nagrade.

Ghoul

• 4
  • 3
« Reply #362 on: 25-12-2011, 02:58:25 »
da... ja sam doneo horor u Srbiju... možda bih mogao i da ga odagnam.

heh.
sad je malo dockan.

what's bobanned can't be unbobanned!

dadariel

• 2
« Reply #363 on: 17-01-2012, 20:57:28 »
Pobogu Bobane, pa prije jedno mjesec dana mislim da vam posaljem mejl da imam neki prejak osjecaj da cete napravit Veliku i Tajnu predstavu, kad gle osvanulo. Jel je ima za kupit vec sad? Ajd obzirom da sam u Zagrebu i da se mozemo nac tek na Sferakonu budem ja onog prijatelja kontaktirao u Beogradu pa nek vam se javi. Koliko je u kunama Predstava i Evervil zajedno

Boban

• 3
« Reply #364 on: 17-01-2012, 23:43:36 »
Te dve knjige su 20 evra otprilike.
Doći ću na Sferakon, ali ako ti se žuri, šaljem sledeću turu za Hrvatsku u utorak, 24. I.
Ili neka me taj tvoj poznanik potraži. Sve opcije postoje.

Čudna knjižara: http://www.znaksagite.com/knjizara/ Kupci iz Hrvatske! Otvorio sam račun u Reiffeisen banci u Hrvatskoj za uplate u kunama. Planiram najmanje jednom mesečno da nosim pošiljke u Hrvatsku, verovatno u Ilok i odatle ih šaljem jer je tako poštarina 3-4x jeftinija. Odaberete knjige koje želite; cene u dinarima podelite sa 13 da biste dobili sumu u kunama + dodate 30 kuna za slanje paketa. Iznimno, za jednu knjigu poštarina može biti 10 kuna ako se šalje kao tiskovina. Dakle, svejedno je koliko knjiga naručujete, dve ili dvadeset, poštarina je uvek zbirno za sve 30 kuna.

Josephine

• Guest
« Reply #365 on: 18-01-2012, 00:00:52 »
Doći ću na Sferakon...

Tim pre što će to biti i Eurokon.

Melkor

• 5
  • 3
« Reply #366 on: 18-01-2012, 01:05:28 »
Tim pre što će to biti i Eurokon.

Zakk, reaguj!
"Realism is a literary technique no longer adequate for the purpose of representing reality."

Boban

• 3
« Reply #367 on: 18-01-2012, 01:39:10 »
Ma ja sam bio u Zagrebu na SFerakonu koji je bio Eurokon 1986. godine i ne impresionira me ovaj sada.

Josephine

• Guest
« Reply #368 on: 18-01-2012, 01:50:03 »
Ma ne to, nego će biti gastarbajtera za kupovinu knjiga... Pretpostavljam? U Evropi je bolja kupovna moć i tako...

Boban

• 3
« Reply #369 on: 18-01-2012, 02:53:22 »
Ali njih ne zanimaju naše stvari. Prošle godine na SFerakonu od cele produkcije Tardisa i Everest medie prodao sam nekoliko svojih romana i to zato što sam bio tamo i što su me ljudi znali.
Zagrepčane zanima tvrđi SF nego što mi ovde negujemo, pa ni strane knjige nisu preterano interesantne, sem opet za neke stare poznanike i naslove iz praistorije.
Ali i to je dovoljno da se ode, popriča malo s ljudima, eventualno ponešto proda i eto...

dadariel

• 2
« Reply #370 on: 19-01-2012, 18:02:55 »
Evo kontaktirao prijatelja za Barkera da vam se javi, kaze sad ce za koji dan, eto jedva cekam. Ajd pitanjce: Jel planirate obzirom da ste dosta vec od Barkera napravili knjiga, jos koju izdavat recimo Cabal, Imajica, Abarat. Vidim da vam stvarno dobro ide u tome. Imam ja vec knjiga koje cu uzet na Sferakonu kad se vidimo, a za sad cu Barkera ove dvije.
Jel postoji ikakav prijevod Lod Dunsanya kod nas za nabavit?
Pozdrav

scallop

• 5
  • 3
« Reply #371 on: 19-01-2012, 18:22:24 »
E, pa mene bi zanimalo šta je to "tvrđi SF"?  Takođe bi me zanimalo šta si to prodavao od Tardisa prošle godine, budući da su moji "Tabor na Kidisu" i "Legija Ida" u najmanju ruku "tvrđi SF", a ni "Oko za drugi svet" nije daleko od toga.
Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience. - Mark Twain.

Boban

• 3
« Reply #372 on: 19-01-2012, 18:32:15 »
tvrđi strani SF.
Niti jednu domaću knjigu nisam prodao, osim svog romana.

scallop

• 5
  • 3
« Reply #373 on: 19-01-2012, 18:33:25 »
Jesi li nosio moje knjige?

Ghoul

• 4
  • 3
« Reply #374 on: 19-01-2012, 18:34:45 »
Niti jednu domaću knjigu nisam prodao, osim svog romana.

otkad je pa NAŽIVO - 'tvoj roman'?

Boban

• 3
« Reply #375 on: 19-01-2012, 18:34:59 »
Da li su uopšte bile izašle prošlog aprila?
Ako jesu jesam, ako nisu nisam.

Boban

• 3
« Reply #376 on: 19-01-2012, 18:35:29 »
otkad je pa NAŽIVO - 'tvoj roman'?

Ovde se priča o prodaji u Zagrebu na prošlom SFerakonu.

scallop

• 5
  • 3
« Reply #377 on: 19-01-2012, 18:54:08 »
Dadariele, budući da imamo ograničene informacije o afinitetu prema SF u Hrvatskoj, a Bobanove nedoumice su nepouzdane jer u prošloj godini nije bilo Tardisovih izdanja, da li je tačno da kod vas nema interesa za SF iz Srbije?

dadariel

• 2
« Reply #378 on: 19-01-2012, 20:17:34 »
A gle ja to stvarno ne znam, imam par ljudi sa kojima sam dobar koji redovno kupuju i narucuju iz Srbije, dapace, ja sam davno rekao da Vam svaka cast sto se tice prevodjenja dobrih knjiga, jel kod nas u Hrvatskoj glavno da se prodaju piz... kao autobiografija Nives Celzijus, Rozga, pa onda neka prostitutka i te tresherane, a od fantastike glavno da je Sumrak saga izasla i da je svugdje ima za kupit...ma katastrofa. Eto u ovoj jednoj knjizari sam ja isfurao da narucuju iz Srbije i to im dosta ide prodaja Barkera, Lovecrafta, Kinga...i drugih koje kod nas ocito da nece prevodit. Ja sam rekao da mi je zelja doc u Bg i proc knjizare i antikvarijate, i da bi zdrobio brdo para, pa na zenino veselje bolje da ne idem. No eto

Perin

• 8
  • 3
  • *
    • Klub Knjige
« Reply #379 on: 19-01-2012, 20:46:24 »
Skalope, ako misliš na SF domaćih autora, mislim da nema interesovanja - doduše, velikog interesovanja za to i ovde nema, tako da... :(

Ono što znam zasigurno jeste da tamo strani (?) SF bolje prolazi nego u Srbiji - Srbija je više uspešna po pitanju epske fantastike i tako dalje, barem što se prolaznosti tiče. Recimo, Saga o Majlsu Vorkosinganu u Hrvatskoj ima finu bazu fanova, dok je u Srbiji ista saga doživela propast. U pitanju je military SF / Space Opera. Takođe, tamo su radili Ričarda Morgana, isto pisca SFa.

S druge strane, ovde ima 25+ prevedenih Pračetovih knjiga, dok u Hrvatskoj svega 3-4 i ne prodaju se baš sjajno. Tako da, mislim da je Boban u pravu, što se tiče njegove priče i stranog SF-a.

scallop

• 5
  • 3
« Reply #380 on: 19-01-2012, 21:19:44 »
Perine, ima nekoliko nedelja da je ovde neko napisao da je fantastika u Hrvatskoj jača nego ovde. Mislim da je to bio Mića (ako nije će klečim na kolena). Ako bolje pišu, onda, valjda, i bolje čitaju. Ako je istina, po tebi, da se sve svodi na to da im je izdavaštvo iza našeg, pa zato bolje kupuju Pračeta - nazdravlje im bilo. Toliko.

Boban

• 3
« Reply #381 on: 21-01-2012, 01:39:04 »
Ne brzaj, Radmilo. mada možeš malo da klečiš na kukuruzu.
Hrvati izdaju mnogo više domaćih autora nego mi, ali to su svemirske stvari, uglavnom klasičan SF, spejs-opere.
Oni imaju deset autora koji su razvili svoje serijale do preko 1000 strana. Ovde su takvi vrlo retki.

scallop

• 5
  • 3
« Reply #382 on: 21-01-2012, 07:51:24 »
Ako sam uspeo da razumem "do preko" i ostalo što si skuckao, ne da ću da klečim na kukuruzu, nego ima da odem kod Stipana i da mu otmem rumunsku štranjku (pouzdano puca). Od sada ima da verujem samo u tvoje informacije, a Perin neka pukne.

Stipan

• 4
  • 3
« Reply #383 on: 21-01-2012, 08:19:42 »
Stipnova rumunska štranga mnogo popularna, izgleda...

Perin

• 8
  • 3
  • *
    • Klub Knjige
« Reply #384 on: 21-01-2012, 16:02:05 »
Skalope, ako misliš na SF domaćih autora, mislim da nema interesovanja - doduše, velikog interesovanja za to i ovde nema, tako da... :(

Ono što znam zasigurno jeste da tamo strani (?) SF bolje prolazi nego u Srbiji - Srbija je više uspešna po pitanju epske fantastike i tako dalje, barem što se prolaznosti tiče. Recimo, Saga o Majlsu Vorkosinganu u Hrvatskoj ima finu bazu fanova, dok je u Srbiji ista saga doživela propast. U pitanju je military SF / Space Opera. Takođe, tamo su radili Ričarda Morgana, isto pisca SFa.

S druge strane, ovde ima 25+ prevedenih Pračetovih knjiga, dok u Hrvatskoj svega 3-4 i ne prodaju se baš sjajno. Tako da, mislim da je Boban u pravu, što se tiče njegove priče i stranog SF-a.

Reč "mislim" u gornjem kontekstu je ekvivalent "nisam siguran, možda i nije tako."

Reč "zasigurno" je ekvivalent "siguran sam u to, tako je kako kažem."

scallop

• 5
  • 3
« Reply #385 on: 21-01-2012, 16:40:15 »
Imam utisak da postmilenijumski ljudi govore drugi jezik od onoga kojim ja govorim. Ova kratka rasprava nema u vidu ni koliko se ti ograđuješ, a još manje Stipanove štranjke kojima se malo-malo besi na tavanu. Malo se duže poznajemo i mogu da se našalim. Međutim, sa Bobanom se poznajem duže i u njegove procene i ocene malo ko ovde ima puno poverenje. Moj SF se u toj Hrvatskoj jako dobro čitao pre dvadeset i kusur godina, danas, tamo gde dopre i dalje imam dobra mišljenja, ali imam utisak da kad naši ljudi odu tamo, bilo u Istru, bilo u Zagreb, ono što nude nije ono što u Srbiji postoji. Iskustvo sa dr Z.Ž. po istom pitanju, a to je ima li fantastike u Srbiji, je na nivou onog "na ladno duvanja". Zato i sada na ladno duvam.

filip_serbon

• 4
  • 2
  • "...and for a second. I forgot to kill him."
« Reply #386 on: 24-01-2012, 20:22:35 »
Bobane, malo po malo pa se u "Cudnoj knjizari" nadje poneko izdanje izdavacke kuce Zardoz iz Zrenjanina sve su klasici S.F.-a, licno ranije nisam bio upoznat sa njihovim izdanjima, pa me interesuje koliko dugo su izlazile njihove edicije i koje jos  njihove knjige mozemo ocekivati u "Cudnoj knjizari", i kakvi su im prevodi?
"Man takes up the sword to protect the small injuries that burdened his heart, on a distant day beyond his memories.
Man wields the sword to die with a smile on his face, on a distant day

zakk

• Očigledan slučaj RASTROJSTVA!
  • 3
    • IP Tardis
« Reply #387 on: 24-01-2012, 20:51:03 »
licno ranije nisam bio upoznat sa njihovim izdanjima

jedan od razloga zbog kojih su potonuli je baš i loš tj nepostojeći marketing...
Why shouldn't things be largely absurd, futile, and transitory? They are so, and we are so, and they and we go very well together.

Boban

• 3
« Reply #388 on: 24-01-2012, 22:26:00 »
Ima 90 naslova u malim tiražima; čista zajebancija...

JasonBezArgonauta

• 4
  • 3
« Reply #389 on: 24-01-2012, 23:36:52 »
Ih sad, 90 naslova nije zajebancija, odradili su one najsabranije robote ikad, gomilu Barkera, neosakaćenu verziju dvanaest četvrti vetra... jbg nemogu se sad setim svega.
Jel beše bilo i zardozovih sf antologija? Zna li ko?
Čini mi se da ovaj zid izgleda drugačije. Bendžamine, da li su Sedam zapovesti iste kao što su bile ranije?

Black swan

• 4
  • 3
« Reply #390 on: 24-01-2012, 23:43:22 »
imal spisak gdje  :o ursulu su radili??'
svasta
Jedini forum na kojem pravim tipkarske grekše

JasonBezArgonauta

• 4
  • 3
« Reply #391 on: 24-01-2012, 23:50:20 »
Odradili su više naslova od Ursule. Imo sam i neki nepotpun spisak njihovih naslova al nije pri ruci. :(
Čini mi se da ovaj zid izgleda drugačije. Bendžamine, da li su Sedam zapovesti iste kao što su bile ranije?

filip_serbon

• 4
  • 2
« Reply #392 on: 25-01-2012, 18:18:57 »
90 naslova,  pa kad stigose toliko da izdaju? Ko im je prevodio,jesu dobro radili? Ja sam samo "Grad" procitao i skroz je korektan,samo su im naslovnice propast.
"Man takes up the sword to protect the small injuries that burdened his heart, on a distant day beyond his memories.

Boban

• 3
« Reply #393 on: 25-01-2012, 18:46:12 »
To su sve postojeći prevodi, možda malo sređeni, možda i ne.
Šta fali naslovnicama?

ddf

• 4
  • 2
« Reply #394 on: 25-01-2012, 20:06:09 »
Jel vi to pokusavate da kazete da je Zardoz (bio) prijavljena firma legalne izdavacke delatnosti?  :shock:

Boban

• 3
« Reply #395 on: 25-01-2012, 23:44:51 »
Naravno da ne.
Nevolja sa srpskim izdavaštvom je što je 80% svega što se trenutno radi i štampa u određenoj meri nelegalno.
Čak i neki sada veliki srpski izdavači većinu svoje strane produkcije baziraju na prevodima koje su preuzeli bez pitanja ili na delima za koja nisu plaćena autorska prava.
Postoje recimo izdavači iz Kragujevca i Čačka koji "ordiniraju" samo u užoj Srbiji bez Beograda i koji štampaju po sto knjiga godišnje, bez da ikome išra plaćaju na ime autorskog ili prevodilačkog prava. Oni uglavnom recikliraju nečija ranija izdanja.
Postoje izdavači iz Vojvodine čije se knjige prodaju po lokalnim distributivnim mestima u Staroj Pazovi, Crvenki i raznim sličnim palankama, a za koja nikada niste ni videli ni čuli igde dalje od toga.
Postoje izdavači koji svoju robu plasiraju isključivo na uličnim tezgama umešanu u hitove "Lagune", "Alnarija" i sličnih hitmejkera.
To se zove "Paralelna Srbija" - ponuda sasvim drugačija od one u Vulkanu ili Delfiju.
Treba samo pogledati drugim očima.

filip_serbon

• 4
  • 2
« Reply #396 on: 26-01-2012, 23:17:25 »
Šta fali naslovnicama?

Fali to sto bi ja sa mojim ogranicenim znanjem u korelu bolje odradio. Prazne su, boje su prejake, sta znam... Uostalom vazna je unutrasnjost :D

Dr00d

• 4
  • 3
« Reply #397 on: 26-01-2012, 23:23:54 »
Meni liče na kopiju Polarisa, a i naslovnice su im u istoj klasi  :)
There's no saint like a reformed sinner.

Dr00d

• 4
  • 3
« Reply #398 on: 27-01-2012, 16:08:51 »
Predpostavljam da je Miloš Stanojević Polaris izdanje s obzirom da sam ga našao na Polaris temi, ali ovo mi je zapalo za oko:

There's no saint like a reformed sinner.

Black swan

• 4
  • 3
« Reply #399 on: 27-01-2012, 16:17:44 »
meni su kentaurove naslovnice fenomenalne za razliku od treš polarisovih  :)
ali mislim da je kvalitet na strani polarica što se izbora tiče

Jedini forum na kojem pravim tipkarske grekše