Author Topic: Darko Tuševljaković - Senka naše želje (2010)  (Read 59994 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Alexdelarge

  • 4
  • 3
  • Posts: 7.386
  • Enfant terrible
Re: Darko Tuševljaković - Senka naše želje
« Reply #50 on: 17-11-2010, 21:27:26 »
Darko Tuševljaković, autor romana „Senka naše želje“ u izdanju Čarobne knjige
Horor-fantastični ravničarski roman

Loše životne odluke i pogrešne postupke, prolongirane dileme i tapkanja u mestu, lakše je racionalizovati personifikacijom, postvarenjem „krivca“ u liku nadnaravnog bića koji svojom težinom na našem levom ramenu, utiče na pravac našeg kretanja i horizonta u kojem tražimo odgovore. Ravničarskom deranu, nezajažljivom pretpubertetliji koji žudi za pustolovinom, ali ne uspeva da prevali beskrajna banatska bespuća, zbog čega je njegovo dečaštvo samotno, iznenada se stvari za kojima čezne prikazuju drukčijim od zamišljanog, postaju metafora za probleme i mračne želje koje opsedaju likove romana „Senka naše želje“, Darka Tuševljakovića.

- Ovo je ravničarski roman o odrastanju, o univerzalnoj želji za „još“, u gradu u kome se nikada ništa ne događa. Mladićkoji sreće svog strica za kojeg veruje da je u životu postigao nešto više, otišavši u inostranstvo, uviđa da čovek prema kojem je izgradio čvrst odnos, nije ni nalik sebi iz dečakovih maštarija. Horor i fantastika u priči samo su pomoćna sredstva u naglašavanju našeg unutrašnjeg života. Možete ih shvatiti doslovno kao nedokučivo biće koje rukovodi likovima, ali i kao metaforu za mračne želje koje nas opsedaju - za Danas kaže Tuševljaković, kome je ovo prvi roman, nakon objavljenih i nagrađenih kratkih priča sličnog žanra.

Prema pripovedanju, roman je realističan, ali predstavlja „gorko-slatki detinji doživljaj sveta odraslih kroz evropski realizam, južnoameričku magiju i severnoameričku jezu...“, kako je okarakterisao „Senku naše želje“ pisac Oto Oltvanji.

- Uobičajena pričica o dečaku, Danijelu Isakovu, koji mašta o pravoj avanturi, pretvara se u jezivo pripovedanje o mračnim silama koje zagospodare našim životom - kaže Tuševljaković. - Nisam se opredelio ni za kratke priče ni za fantastiku, to je bio razvojni put, moje dorastanje romanu. Imao sam problema na svakom stupnju, ali sam imao podršku u tom usamljeničkom poslu. Velika je stvar kada uredništvo ima profesionalan pristup poslu i u tome sam imao pomoćljudi iz Čarobne knjige. Uvek mi je bilo važno da izgradim lik, a horor ili fantastične elemente koristim samo da naglasim situacije i zbivanja u čoveku.

O piscu ukratko

Darko Tuševljakovićje rođen 1978. u Zenici. Prvu priču objavio je 2002. i od tada je prisutan u raznim štampanim i elektronskim časopisima i antologijama. Godine 2004. je dobio nagradu „Lazar Komarčić“ za najbolju fantastičnu novelu. Piše kraću i dužu prozu. Bavi se prevođenjem i muzikom. „Senka naše želje“ je njegov prvi roman, a upravo radi na drugom romanu. Živi u Beogradu.

http://www.danas.rs/danasrs/kultura/hororfantasticni_ravnicarski_roman.11.html?news_id=203779
moj se postupak čitanja sastoji u visokoobdarenom prelistavanju.

srpski film je remek-delo koje treba da dobije sve prve nagrade.

angel011

  • PsychoKitty
  • 5
  • 3
  • Posts: 8.364
  • meow
    • Hronika mačjeg škrabala
Re: Darko Tuševljaković - Senka naše želje
« Reply #51 on: 23-11-2010, 11:16:14 »
Pročitala.

Roman počinje lagano, pričom o dečaku koji raste u gradiću, pored reke, i mašta da ode odatle i doživi velike avanture, kao stric koga nikad nije upoznao, ali o kome često razmišlja i koga posmatra kao svog idola. Ispašće da će avantura doći njemu, u vidu upravo tog strica, stričeve mračne prošlosti, ubijene devojke čiji duh dečak povremeno viđa i koji ga izbezumljuje... A nakon izvesnog vremena će ga još i više izbezumljivati stric... Ako je to zaista njegov stric.

Nakon početnog dela koji me je blago podsetio na romane Marka Tvena o odrastanju pored reke, "Senka naše želje" postaje mračnija, i više mi je ličila na "Leto noći" i "Ukletu zimu" Dena Simonsa, i pomalo i na "Priču o duhovima" Pitera Strauba. Oni koji žele brzu, ludu akciju će biti razočarani, jer ovaj roman ni u jednom trenutku ne postaje stvarno brz - što je meni bilo sasvim logično za ravničarsko delo. Kraj je efektan.

Roman teče prilično pitko, uz tu i tamo problematičnu strukturu (koja se delimično može opravdati haotičnim stanjem naratorovog uma). Ukupan utisak je povoljan.

Što se Lilitinog pitanja tiče, to najviše zavisi od samog deteta. Ima tu nekih hororičnih scena koja nekoj deci ne bi smetala, a nekoj bi; meni u osnovnoj školi ovakve stvari nisu smetale. Deca nisu ciljna publika ove knjige, ali u njoj nema ničeg stvarno nejasnog za decu (osim ono malo pokušaja erotike, preko čega deca koja ne razumeju o čemu se tu radi uglavnom pređu i teraju dalje), pa ako detetu ne smetaju hororične scene, "Senka naše želje" bi mogla da mu se dopadne.
We're all mad here.

Lilith Lee

  • 4
  • 2
  • Posts: 81
Re: Darko Tuševljaković - Senka naše želje
« Reply #52 on: 25-11-2010, 10:53:14 »
Mozda neko snimi film po ovom romanu. Samo treba pronaci novac i prave glumce. Mogli bi da reziraju Zecevic ili Koljevic.

angel011

  • PsychoKitty
  • 5
  • 3
  • Posts: 8.364
  • meow
    • Hronika mačjeg škrabala
We're all mad here.

Mica Milovanovic

  • 8
  • 3
  • *
  • Posts: 8.626
Re: Darko Tuševljaković - Senka naše želje
« Reply #54 on: 11-02-2011, 20:11:57 »
Nagrada nam je toliko prestižna da smo je ukinuli
Mica

angel011

  • PsychoKitty
  • 5
  • 3
  • Posts: 8.364
  • meow
    • Hronika mačjeg škrabala
Re: Darko Tuševljaković - Senka naše želje
« Reply #55 on: 11-02-2011, 20:15:56 »
 xrofl
We're all mad here.

Perin

  • 8
  • 3
  • *
  • Posts: 5.081
    • Klub Knjige
Re: Darko Tuševljaković - Senka naše želje
« Reply #56 on: 11-02-2011, 20:22:09 »
A stvarno, zašto ste je ukinuli? Bez zezanja? :)

Melkor

  • 5
  • 3
  • Posts: 5.547
Re: Darko Tuševljaković - Senka naše želje
« Reply #57 on: 11-02-2011, 20:23:57 »
Zato sto smo/sam naljutili Micu.  :oops:
"Realism is a literary technique no longer adequate for the purpose of representing reality."

Mica Milovanovic

  • 8
  • 3
  • *
  • Posts: 8.626
Re: Darko Tuševljaković - Senka naše želje
« Reply #58 on: 11-02-2011, 20:38:42 »
 :)
Mica

lilit

  • 5
  • 3
  • Posts: 11.051
Re: Darko Tuševljaković - Senka naše želje
« Reply #59 on: 11-02-2011, 20:49:11 »
I Mićo, ko je dobio nagradu prošle godine?  :lol:
That’s how it is with people. Nobody cares how it works as long as it works.

Perin

  • 8
  • 3
  • *
  • Posts: 5.081
    • Klub Knjige
Re: Darko Tuševljaković - Senka naše želje
« Reply #60 on: 11-02-2011, 20:52:48 »
Miloš je dobio nekakvu nagradu...Ne znam da li je to-to :lol:

Boban

  • 3
  • Posts: 22.791
Re: Darko Tuševljaković - Senka naše želje
« Reply #61 on: 11-02-2011, 20:54:03 »
mda... uvek kada dođe red da se meni nešto udeli, oni ukinu.
Put ćemo naći ili ćemo ga napraviti.

zakk

  • Očigledan slučaj RASTROJSTVA!
  • 3
  • Posts: 10.902
    • IP Tardis
Re: Darko Tuševljaković - Senka naše želje
« Reply #62 on: 11-02-2011, 20:58:27 »
Čekamo ponudu koja se ne odbija... toliko imućnih ljudi u konkurenciji... milina  :evil:
Why shouldn't things be largely absurd, futile, and transitory? They are so, and we are so, and they and we go very well together.

Kunac

  • 4
  • 3
  • Posts: 7.930
Re: Darko Tuševljaković - Senka naše želje
« Reply #63 on: 11-02-2011, 21:06:38 »
Ako se izazme Komarčić, žanrovski romani slabo dobijaju nagrade. Dobiti Komarčića je dobro za marketnig. Znate kako kažu bibliotekarke. Naručiću, ali kad dobije neku nagradu.
"zombi je mali žuti cvet"

singerica

  • 2
  • Posts: 181
Re: Darko Tuševljaković - Senka naše želje
« Reply #64 on: 12-02-2011, 18:56:15 »
Autor je po meni preslikao Hellbound Heart  - od samog pocetka kad je krenula prica o stricu avanturisti, ispred mene je bio lik Frenka Kotona iz Barkerovog dijela. A jos kad na kraju poprimi izgled svog brata, hehehehe. Samo sam cekao jos da iz nekog ugla iskoci Lemarchand-ova kocka...

Smara roman, cak su i pustolovine bezvezne. Zali boze vremena, a nije da nisam imao velika ocekivanja.

Anomander Rejk

  • 4
  • 3
  • Posts: 5.017
  • Strah je ubica uma.
Re: Darko Tuševljaković - Senka naše želje
« Reply #65 on: 22-04-2011, 12:19:26 »
Meni je ovaj roman totalno razočarenje. Prvo, atmosfera je nikakva, niti mi je setna niti jeziva, niti su mi bile upečatljive pustolovine sa Himalaja i Havaja. Drugo, roman mi ima jedan veliki problem koji se vuče kroz celo delo. Naime, priča je iz ugla tinejdžera, a skoro iza svake misli, postupka, rečenice, oseća se neko ko je duplo stariji. Niti mi glavni junak, niti njegova cura Željka liče na petnestogodišnjake. Jes da sam davno imao te godine, ali jednostavno mi ne zvuči uverljivo. Možda mi to ranije ne bi smetalo, ili mi se promenio ukus, ali sad mi je baš bilo bezveze. Roman su prilično nahvalili ljudi čije mišljenje cenim, možda sam zato previše očekivao.
Tajno pišem zbirke po kućama...

scallop

  • 5
  • 3
  • Posts: 28.514
Re: Darko Tuševljaković - Senka naše želje
« Reply #66 on: 22-04-2011, 12:32:18 »
Ima dana da branim knjigu (navabiću je već jednom), ali i sad mogu da branim Tuševljakovića. Darko je najtalentovaniji i najpismeniji među domaćim mladim piscima fantastike i možete da ga mrzite. Ili da se naviknete na dobru literaturu. Vaš izbor.
Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience. - Mark Twain.

Anomander Rejk

  • 4
  • 3
  • Posts: 5.017
  • Strah je ubica uma.
Re: Darko Tuševljaković - Senka naše želje
« Reply #67 on: 22-04-2011, 12:41:18 »
Ma da. Znači ne smemo da kažemo ništa o nečemu što nam je izneverilo očekivanja-automatski smo mrzitelji domaće fantastike, ili smo ljubomorni što nemamo izdatu knjigu. Dobro, ako je tako, uzdržaću se ubuduće od svake javne kritike domaćih dela.
Tajno pišem zbirke po kućama...

scallop

  • 5
  • 3
  • Posts: 28.514
Re: Darko Tuševljaković - Senka naše želje
« Reply #68 on: 22-04-2011, 12:48:05 »
Svakako. Pomalo si naučio da pišeš, još samo da čitaš. Nije sve u trci kroz redove knjige.
Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience. - Mark Twain.

Anomander Rejk

  • 4
  • 3
  • Posts: 5.017
  • Strah je ubica uma.
Re: Darko Tuševljaković - Senka naše želje
« Reply #69 on: 22-04-2011, 13:00:41 »
Tako je. Ja i m512 mrzimo domaću fantastiku, i ljubomorni smo na Darka.
Sve rešeno.
Tajno pišem zbirke po kućama...

angel011

  • PsychoKitty
  • 5
  • 3
  • Posts: 8.364
  • meow
    • Hronika mačjeg škrabala
Re: Darko Tuševljaković - Senka naše želje
« Reply #70 on: 22-04-2011, 13:39:21 »
Naime, priča je iz ugla tinejdžera, a skoro iza svake misli, postupka, rečenice, oseća se neko ko je duplo stariji.

Pripovedač je odrastao i priseća se tinejdžerskih dana.

A devojke u tom uzrastu obično jesu zrelije od momaka.
We're all mad here.

Kunac

  • 4
  • 3
  • Posts: 7.930
Re: Darko Tuševljaković - Senka naše želje
« Reply #71 on: 22-04-2011, 13:52:25 »
Ima ljudi koji će za Seobe ili Anu Karenjinu reći da im se ne dopadaju. Razni ljudi - razni ukusi. Ne treba to shvatati tragično.

A što se svremene domaće književnosti tiče (ne mislim samo na fantastiku) - pre čitanja uvek podesite svoja očekivanja na minimum minimuma. Tako je najbolje.
"zombi je mali žuti cvet"

PTY

  • 5
  • 3
  • Posts: 8.603
Re: Darko Tuševljaković - Senka naše želje
« Reply #72 on: 22-04-2011, 14:11:37 »
Seobe?
Ana Karenjina??
Gospode blagi, zahteva li ovaj kontekst i poređenje sa Drininom ćuprijom???

A sad ozbiljno: šta vi to duvate????


scallop

  • 5
  • 3
  • Posts: 28.514
Re: Darko Tuševljaković - Senka naše želje
« Reply #73 on: 22-04-2011, 14:15:34 »
A ti?
Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience. - Mark Twain.

angel011

  • PsychoKitty
  • 5
  • 3
  • Posts: 8.364
  • meow
    • Hronika mačjeg škrabala
Re: Darko Tuševljaković - Senka naše želje
« Reply #74 on: 22-04-2011, 14:16:37 »

A što se svremene domaće književnosti tiče (ne mislim samo na fantastiku) - pre čitanja uvek podesite svoja očekivanja na minimum minimuma. Tako je najbolje.

Imam mali problem sa ovim predlogom.

Da tako radim, savremenu domaću književnost ne bih čitala uopšte.
We're all mad here.

Josephine

  • Guest

angel011

  • PsychoKitty
  • 5
  • 3
  • Posts: 8.364
  • meow
    • Hronika mačjeg škrabala
Re: Darko Tuševljaković - Senka naše želje
« Reply #76 on: 22-04-2011, 14:27:28 »
Seobe?
Ana Karenjina??
Gospode blagi, zahteva li ovaj kontekst i poređenje sa Drininom ćuprijom???


Libe, čisto sumnjam da bi nekome ko predaje književnost palo na pamet da poredi Seobe i Anu Karenjinu sa Senkom naše želje, ipak bi to bilo brkanje baba i žaba.

Pre mi deluje kao da je rekao da se čak i za vrhunska dela svetske književnosti nađe neko kome se ona, eto, ne dopadaju, i da se oko toga ne vredi uzbuđivati.

I opet ja izigravam drvenog advokata. :lol:
We're all mad here.

PTY

  • 5
  • 3
  • Posts: 8.603
Re: Darko Tuševljaković - Senka naše želje
« Reply #77 on: 22-04-2011, 14:28:12 »
A ti?

Eh, sad, bigaje... šta na ovo da ti kažem? Ono što iskreno mislim o tvom pisanju? Pa da pujdaš sirotog Uroša da me... njahnjah??  

PTY

  • 5
  • 3
  • Posts: 8.603
Re: Darko Tuševljaković - Senka naše želje
« Reply #78 on: 22-04-2011, 14:29:51 »
Seobe?
Ana Karenjina??
Gospode blagi, zahteva li ovaj kontekst i poređenje sa Drininom ćuprijom???


Libe, čisto sumnjam da bi nekome ko predaje književnost palo na pamet da poredi Seobe i Anu Karenjinu sa Senkom naše želje, ipak bi to bilo brkanje baba i žaba.

Pre mi deluje kao da je rekao da se čak i za vrhunska dela svetske književnosti nađe neko kome se ona, eto, ne dopadaju, i da se oko toga ne vredi uzbuđivati.

I opet ja izigravam drvenog advokata. :lol:

pa eto, pomenuli se ovde upravo ti naslovi, a ja, eto...  :roll: :oops:

Kunac

  • 4
  • 3
  • Posts: 7.930
Re: Darko Tuševljaković - Senka naše želje
« Reply #79 on: 22-04-2011, 14:34:12 »
Izvrćeš, Lee. Ti naslovi su pomenuti iz prostog razloga zato što se radi o klasicima. Pa ako postoje čitaoci kojima se neće dopasti klasici, logično je očekivati da ne mogu biti svi oduševljeni prvim romanom jednog domaćeg pisca.

"zombi je mali žuti cvet"

Josephine

  • Guest
Re: Darko Tuševljaković - Senka naše želje
« Reply #80 on: 22-04-2011, 14:36:56 »
A ti?

Eh, sad, bigaje... šta na ovo da ti kažem? Ono što iskreno mislim o tvom pisanju? Pa da pujdaš sirotog Uroša da me... njahnjah??  


Pa sad, ne bih ni ja izigravala drvenog advokata, ali čini mi se da je činjenica da o njegovom pisanju bar može da se priča, sasvim dovoljno "drvenisanje". :)

PTY

  • 5
  • 3
  • Posts: 8.603
Re: Darko Tuševljaković - Senka naše želje
« Reply #81 on: 22-04-2011, 14:41:53 »
Izvrćeš, Lee. Ti naslovi su pomenuti iz prostog razloga zato što se radi o klasicima. Pa ako postoje čitaoci kojima se neće dopasti klasici, logično je očekivati da ne mogu biti svi oduševljeni prvim romanom jednog domaćeg pisca.



Ma vidi, izgleda meni da je problem ipak u našim (tj. mojim i tvojim) radikalno različitim sistemima vrednosti; ja definitivno priznajem kako postoji nekakav (efemerni?) kontekst u nekakvom (kobajagi?) razgovoru o tamo nekim delima fandomskih pisaca u kom bi se ovi nalsovi smeli prizivati u ime kojekakve elaboracije, ali moj sistem mi tvrdi da ovo definitivno NIJE jedan od takvih.



scallop

  • 5
  • 3
  • Posts: 28.514
Re: Darko Tuševljaković - Senka naše želje
« Reply #82 on: 22-04-2011, 14:48:57 »
A ti?

Eh, sad, bigaje... šta na ovo da ti kažem? Ono što iskreno mislim o tvom pisanju? Pa da pujdaš sirotog Uroša da me... njahnjah??

Reci slobodno šta duvaš. Ne stidi se.
A što se tiče tvog mišljenja o mom pisanju, ono je jednakovredno koliko i bilokog drugog čitaoca. S tim što ti ni ne čitaš. Nije na engleskom. A o Urošu ne seri. Ko bi tebe njahnjah?
Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience. - Mark Twain.

Boban

  • 3
  • Posts: 22.791
Re: Darko Tuševljaković - Senka naše želje
« Reply #83 on: 22-04-2011, 14:54:06 »
Najveća mana Darkovog pisanja je disproporcija pripovedačkog prostora i posvećenosti određenim segmentima dela.
Ako radnja stoji onda moraju opisi biti zanimljivi; ako je radnja zanimljiva i jurca onda se to može i trivijalno prepričavati.
Darko je pesnik u prozi ali to češće duža dela uguši do patetike nego što daruje nezaborav.
Put ćemo naći ili ćemo ga napraviti.

PTY

  • 5
  • 3
  • Posts: 8.603
Re: Darko Tuševljaković - Senka naše želje
« Reply #84 on: 22-04-2011, 15:11:05 »
A ti?

Eh, sad, bigaje... šta na ovo da ti kažem? Ono što iskreno mislim o tvom pisanju? Pa da pujdaš sirotog Uroša da me... njahnjah??

Reci slobodno šta duvaš. Ne stidi se.
A što se tiče tvog mišljenja o mom pisanju, ono je jednakovredno koliko i bilokog drugog čitaoca. S tim što ti ni ne čitaš. Nije na engleskom. A o Urošu ne seri. Ko bi tebe njahnjah?


 :evil:


Kikiki.. znaš li ti, jado, da na ovom forumu ima ljudi (i to ne glupih ljudi, naprotiv, vrlo inteligentnih ljudi, samo prokletih patrijahalnim vaspitanjem koje im je zarana u glavu utuvelo obavezno poštovanje prema starijima, jer to je, kao, baza njihove civilizacije...) koji se unazad savijaju da opravdaju sve tebi upućene prostote. Koji zabludnici... !

Radmilo, ti si originalni LK paor sa brisom. Ori-gi-nalni! Ko god je išta u fandomu objavio a da tebe u to nije uključio, taj je kasnije fasovao do bola smradno prebiranje po svemu, od pedigrea pa nadalje. Tu tinja poreklo cele tvoje bibliografije i svih nagrada za... hm... lajftajm delo; to je, eto, tajna tvog uspeha.

A ako ikad dođe vreme da fandomski izdavači prestanu da objavljuju ljude sa ciljem da njihovoj rodbini uvale knjige ili da tako steknu fejsbuk frende, eeeeeeeeee... onda će sve ovo da dođe na svoje, ionako, bilo tu Libeat ili nebilo tu Libeat.  :)  ja hodam vaistinu sitna pod zvezdama....  :lol:






Josephine

  • Guest
Re: Darko Tuševljaković - Senka naše želje
« Reply #85 on: 22-04-2011, 15:18:14 »
znaš li ti, jado, da na ovom forumu ima ljudi (i to ne glupih ljudi, naprotiv, vrlo inteligentnih ljudi, samo prokletih patrijahalnim vaspitanjem koje im je zarana u glavu utuvelo obavezno poštovanje prema starijima, jer to je, kao, baza njihove civilizacije...) koji se unazad savijaju da opravdaju sve tebi upućene prostote. Koji zabludnici... !

U pitanju je gađenje na prostote, a ne patrijarhalno vaspitanje.

scallop

  • 5
  • 3
  • Posts: 28.514
Re: Darko Tuševljaković - Senka naše želje
« Reply #86 on: 22-04-2011, 15:58:51 »
Eto, rekla si. Uz vuvuzele. To ti je argument i kvalifikacija. Sad svi znaju da treba da me se paze, jer sam krvopija na njihovim delima. Uzmem bricu, pa prikoljem. Uostalom, zašto ti ne bi bila u pravu? Danas je vreme kad je svakoga moguće obmanuti. Možda i ja poverujem. Ma, briga mene šta ti misliš, samo je nevolja što bi neko mogao da ti poveruje. Od priklanih. 
Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience. - Mark Twain.

PTY

  • 5
  • 3
  • Posts: 8.603
Re: Darko Tuševljaković - Senka naše želje
« Reply #87 on: 22-04-2011, 16:07:20 »
Sam pao, sam se ubio...
Ja jesam dete socijalizma ali ne baš toliko perfidna ko ova tvoja fela...  :(
A vidim da mi ništa ne negiraš, taman da ne moram tamo neke argumente da vadim, sunac mu... zato, budi ti meni zdravo i napiši još dvadeset takvih knjiga.
što te košta? 
mene ni kinte.
:)


scallop

  • 5
  • 3
  • Posts: 28.514
Re: Darko Tuševljaković - Senka naše želje
« Reply #88 on: 22-04-2011, 17:14:47 »
Što bih negirao kad si bez argumenata. Imaš samo loše mišljenje koje ko zna na čemu počiva, a i nisi neki bitan faktor. Muka je što tvoje budalaštine treba da svare ljubimci po kući, a moje "zlo" treba da prihvate moji ukućani. Znaju da čitaju. Mogla bi da navedeš koga sam ja iskoristio i kome sam na karijeru stao, ali to je već teži posao. Tvoj doprinos se svodi na pljuvanje po srpskoj fantastici, ne samo po onome šta ja napišem, mada bi mogla da se okušaš. Moj doprinos, sa druge strane, je u naporu da se bolje i kvalitetnije piše. Ako, recimo, možeš da navedeš koji to moji saveti štete ljudima koji pokušavaju nešto dobro da napišu, bio bi neki doprinos. Mogli bi da slušaju tebe. Možeš ti da zaluđuješ naokolo verbalnim bravurama, ali su one bez sadržaja i znamo dobro na koga se ostrvljuješ. Smetaju ti svi oni koji se sa tobom ne slažu. Čim neko ima drugačije mišljenje, odmah je zlo i neprijatelj. Ček, nisi nam objasnila kako si se razišla sa Art-Animom. Znam da sam ti ja smetao, pa Kufer, ali da će i Igrošancu da se domuči! I Anomander se zbog tebe pokupio odande. Pitam se i kako ne zameraš Bobanu. On ima gore mišljenje o bilo kome ko pokušava da piše. Ali, od njega očekuješ nešto i on te iz ko zna kog razloga trpi. Nemoj zato da naokolo rasturaš priču o tuđem zlu, kad je tvoje zlo ličnije i iz interesa.
Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience. - Mark Twain.

Boban

  • 3
  • Posts: 22.791
Re: Darko Tuševljaković - Senka naše želje
« Reply #89 on: 22-04-2011, 17:42:55 »
Neprimereno je da se vas dvoje svađate na topiku o romanu koji nijedno od vas nije ni videlo a kamoli pročitalo.
Put ćemo naći ili ćemo ga napraviti.

PTY

  • 5
  • 3
  • Posts: 8.603
Re: Darko Tuševljaković - Senka naše želje
« Reply #90 on: 22-04-2011, 19:29:22 »
Što bih negirao kad si bez argumenata.

Vaistinu, niko nas ne može spasti od nas samih.   :(

no dobro.
Quote
Imaš samo loše mišljenje koje ko zna na čemu počiva, a i nisi neki bitan faktor. Muka je što tvoje budalaštine treba da svare ljubimci po kući, a moje "zlo" treba da prihvate moji ukućani.

bu-hu-fakin-hu! Ne sećam se da sam ti ikad branila da misliš na svoje ukućane pre no što ovde napraviš budalu od sebe. Kakve ja veze sa tim imam, pobogu, pa nisam te ja ovde cimala za revere? Valjda je do tebe da o njima brineš, a ako već nećeš, onda nemoj ni meni tu falinku da predbacuješ. Oni su meni zdravo niko i ništa, pa ako ti za njih odveć ne brineš, ja ću još i manje.

Quote
Mogla bi da navedeš koga sam ja iskoristio i kome sam na karijeru stao, ali to je već teži posao.

Nikad nisam ni rekla da si ičijoj i ikavoj karijeri na put stao. Čak štaviše, daj da se ovde zanaveke preciziram: jadna li je ta karijera kojoj si ti na put stao, a od nje je još jadnija ona kojoj si  ti ikakav put otvorio. Toliko o tvom doprinosu karijerama, koji ionako postoji jedino u tvojoj glavi.

Quote
Tvoj doprinos se svodi na pljuvanje po srpskoj fantastici, ne samo po onome šta ja napišem, mada bi mogla da se okušaš.

Pa, kad me već vučeš za jezik – to što vi po tariguzu malate nije niti fantastika niti je srpska, jer poznat je fakt da diletantni nemaju niti žanra niti nacionalnosti, oni su vam nekakav ultimativni geto. To što vi piskarate neka normalna srpska deca premašuju sa ciglih devet godinica i veruj mi sad to ovde na reč, pošto znam za bar jedno takvo dete.

Quote
Moj doprinos, sa druge strane, je u naporu da se bolje i kvalitetnije piše.

to ne sumnjam niti to sporim... ako je ikada bilo ljudi koji su se još u osnovnoj školi nasmrt zavadili sa konceptima čitanja, razmišljanja, pravopisa i učenja u generalnom smislu te reči, ti i tebi slični ste ih izvukli iz ratarske senke i štampali im velelepne knjigice. Istorija će nadasve blagonaklono da na taj potez gleda, sigurna sam, sve na desnoj strani sortiranja u sudnjem danu... a i raja danas ceni taj potez do besmisla, zaista, to sve preko bestselera.

Quote
Mogli bi da slušaju tebe.

E to, bogami, ne bi prošlo, sve kad bi i bilo budala koje bi to htele.  Da sam ja znala kako bestseler da napišem, ja bi ga do sada i napisala, a to važi i za sve vas mufljuze sa tiražima od dvaes’ komada klupskih pretplatnika,  koji ovde učite ljude svemu što ni sami ne znate, to od pravopisa pa na dalje. Za sve ove godine koliko vas gledam možete jedino da patentujete metodologiju kojom se filtriraju poltroni i ljigavci, ulizice i smradovi. Svi iole normalni pobegnu od te vaše filtracije ko đavo od krsta a to mi i daje nade u budućnost, jer jebeš sadašnjost kojom takve ‘kvalitete’ dominiraju.  

Quote
Ček, nisi nam objasnila kako si se razišla sa Art-Animom.

A šta tebe boli uvo za moje odnose sa ArtAnimom? Čovek mi je dao da biram,  izabrala sam Sagitu a nakon toga mi je IP adresa banovana tako da danas ne mogu ni da otvorim sajt. So hu givz a fak? Kako je to relevantno za ovu ovde raspravu? Jel išta od ovoga o čemu ti ovde cviliš uopšte relevantno? I mada se svi vi koristite istim modusom da ućutkate disidentizam, fakt je da nekom to uspeva a nekom ne. Tebi ne uspeva. Ali ne žderi se – ni oni kojima kojima to trenutno uspeva - hej, neće ni oni daleko. To jamčim.

scallop

  • 5
  • 3
  • Posts: 28.514
Re: Darko Tuševljaković - Senka naše želje
« Reply #91 on: 22-04-2011, 19:43:15 »
Sve to što si ispovrtela ovde odavno znam. Mržnja je legitimna, ali bezvredna kao literarni stav. O onome šta sam ja pisao sigurno će biti i potkovanijih mišljenja, a tvoje lajanje ionako odneti vetar.
Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience. - Mark Twain.

angel011

  • PsychoKitty
  • 5
  • 3
  • Posts: 8.364
  • meow
    • Hronika mačjeg škrabala
Re: Darko Tuševljaković - Senka naše želje
« Reply #92 on: 22-04-2011, 20:00:11 »
Neprimereno je da se vas dvoje svađate na topiku o romanu koji nijedno od vas nije ni videlo a kamoli pročitalo.

A da odvojiš to u zalutale diskusije? Ovo stvarno nikakve veze sa Darkovim romanom nema.
We're all mad here.

Josephine

  • Guest
Re: Darko Tuševljaković - Senka naše želje
« Reply #93 on: 22-04-2011, 20:25:34 »
A da odvojiš to u zalutale diskusije?

Slažem se. Ljudi danas svakakve prostote podmeću pod izgovorom nepoštovanja patrijarhata.

scallop

  • 5
  • 3
  • Posts: 28.514
Re: Darko Tuševljaković - Senka naše želje
« Reply #94 on: 22-04-2011, 20:40:30 »
A taman je počela da se služi socijalizmom, komunizmom i drugim vrstama blaćenja što je ovde opšte mesto kad ponestane argumenata.
Molim Bobana da zapazi da sam prvim svojim postom izjavio da još nisam nabavio Darkovu knjigu i da je to splet okolnosti što i on može da potvrdi. Lidija je samo iskoristila priliku.
Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience. - Mark Twain.

Josephine

  • Guest
Re: Darko Tuševljaković - Senka naše želje
« Reply #95 on: 22-04-2011, 20:51:56 »
Internet trpi svakakve, dragi scallope. :)

mac

  • 3
  • Posts: 12.881
    • http://www.facebook.com/mihajlo.cvetanovic
Re: Darko Tuševljaković - Senka naše želje
« Reply #96 on: 22-04-2011, 21:01:48 »
Čovek mi je dao da biram,  izabrala sam Sagitu a nakon toga mi je IP adresa banovana tako da danas ne mogu ni da otvorim sajt.

Ha, ultimatum! I don't respond well to ultimatums! Ako želiš da posećuješ i drugi forum, tu je uvek Tor.

Nightflier

  • Geek Royalty
  • 5
  • 3
  • Posts: 9.844
  • Wolf Who Rules
    • Nightflier's Bookspace
Re: Darko Tuševljaković - Senka naše želje
« Reply #97 on: 22-04-2011, 21:18:42 »
@Libeat

A što bi birala između dva foruma? Mislim, nije da gazdovanje nad internet forumom, pa još posvećenom fantastici, nekome donosi pare, zar ne?
Sebarsko je da budu gladni.
First 666

Josephine

  • Guest
Re: Darko Tuševljaković - Senka naše želje
« Reply #98 on: 22-04-2011, 22:46:49 »
"hu givz a fak?"

Poštedi nas daljih gadarija osobe koja ništa konkretno i konstruktivno ne radi, osim što zagađuje, plz.

Nightflier

  • Geek Royalty
  • 5
  • 3
  • Posts: 9.844
  • Wolf Who Rules
    • Nightflier's Bookspace
Re: Darko Tuševljaković - Senka naše želje
« Reply #99 on: 22-04-2011, 22:54:00 »
"u givz a fak?"

Poštedi nas daljih gadarija osobe koja ništa konkretno i konstruktivno ne radi, osim što zagađuje, plz.

Misliš na Libeat, ili na mene?

Kako god, vidim da sam nešto propustio, a da su ostali obavešteni, pa želim da se upoznam sa tim što sam propustio.
Sebarsko je da budu gladni.
First 666