Author Topic: Breaking Bad  (Read 52827 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

M.M

• 4
  • 3
Breaking Bad
« on: 19-11-2010, 23:45:23 »
Serija totalno zapostavljena kod nas. Verujem da je apsolutno vredna gledanja. Na Imdb-u ocenjena sa 9.2. S obzirom da je na istom sajtu Kamerunov Avatar bolje ocenjen od Ambisa, što je po meni sramotno, sa ocenom ove serije su se složiti.     

Emitovane su tri sezone, a četvta se očekuje početkom sledeće godine.

Da ne bih prepričavao, evo linka na imdb.

http://www.imdb.com/title/tt0903747/
Nijedan poraz nije konačan.
http://knjigeiknjige.blogspot.com/

HAL

• 4
  • 3
Re: Breaking Bad
« Reply #1 on: 20-11-2010, 00:01:25 »
Kada pogledate serije kao što su The Sopranos, The Wire i Breaking Bad shvatite koliko su ostale površne. Tu nastaje problem šta gledati nakon ovih serija ? Ovaj trio je nešto najbolje što sam do sada pogledao u vidu igrane serije, fantastična ostvarenja, posebna prve dve.
Sve preporuke za Breaking Bad, nećete zažaliti. Nekima je prva sezona smor, al to je uvod u celu priču, mada meni je bila super.

M.M

• 4
  • 3
« Reply #2 on: 20-11-2010, 00:05:45 »
Odlicno rečeno xjap

Kunac

• 4
  • 3
« Reply #3 on: 23-11-2010, 00:08:21 »
Vrhunska serija. Prvih 6 epizoda mi se dopalo ali sam bio skeptičan. Posle treće sezone mogu samo napisati: GENIJALNO. Svaka ima čast kako su osmislili priču. Vrhunski TV užitak...
"zombi je mali žuti cvet"

M.M

• 4
  • 3
« Reply #4 on: 03-07-2011, 10:29:13 »
Premijera prve epizode četvrte sezone Breaking Bad-a najavljena za 17.jul.2011.

Mims

• 3
    • Libartes
« Reply #5 on: 03-07-2011, 10:38:12 »
Daaa.... Jedva čekam.
sheep happens.

Minutipopričizam - http://milenailic.blogspot.com/

Kunac

• 4
  • 3
« Reply #6 on: 03-07-2011, 10:53:14 »
i ja!

M.M

• 4
  • 3
« Reply #7 on: 03-07-2011, 10:53:53 »
I ja takođe.

HAL

• 4
  • 3
« Reply #8 on: 03-07-2011, 10:58:31 »
E PA, JA NE!

Agota

• 4
  • 3
« Reply #9 on: 03-07-2011, 11:03:51 »
E PA, JA NE!
:lol:
ni ja,sta sad treba da me smaraju novim epizodama,cuj cetvrta sezona  :?:
This is a gift, it comes with a price. Who is the lamb and who is the knife. Midas is king and he holds me so tight. And turns me to gold in the sunlight ...

M.M

• 4
  • 3
« Reply #10 on: 03-07-2011, 11:22:07 »
Stvarno nema smisla. Čekamo godinu i po dana da vidimo da li će Džesi imati petlju da povuče prokleti obarač.

Agota

• 4
  • 3
« Reply #11 on: 03-07-2011, 11:39:54 »
Serije su zlo ,navlakusa najgora ,stize Breakihg  bad ,al ko ce iscekati nove epizode game of thrones ,i sve tako u nedogled.......
This is a gift, it comes with a price. Who is the lamb and who is the knife. Midas is king and he holds me so tight. And turns me to gold in the sunlight ...

nickname

• 4
  • 2
« Reply #12 on: 03-07-2011, 12:08:56 »
Ja obavezno sačekam da se završi sezona. Da čekam jednu po jednu, ne pada mi na pamet. Samo bi mi još reklame falile, pa da bude TV ugođaj.

Alex

• 4
  • 3
« Reply #13 on: 03-07-2011, 12:14:18 »
Znači ovo je krimić?
Avatar je bezlichna, bezukusna kasha, potpuno prazna, prosechna i neupechatljiva...USM je zhivopisan, zabavan i originalan izdanak americhke pop kulture

M.M

• 4
  • 3
« Reply #14 on: 03-07-2011, 12:26:42 »
Nije.

Kunac

• 4
  • 3
« Reply #15 on: 03-07-2011, 12:58:24 »
Crime | Drama

Perin

• 8
  • 3
  • *
    • Klub Knjige
« Reply #16 on: 03-07-2011, 13:27:05 »
...po rečima mog najboljeg prijatelja: "Čova, ovo je najbolja serija ikad!"

Alex

• 4
  • 3
« Reply #17 on: 03-07-2011, 20:30:27 »
"Čova, ovo je najbolja serija ikad!"

Što?
Avatar je bezlichna, bezukusna kasha, potpuno prazna, prosechna i neupechatljiva...USM je zhivopisan, zabavan i originalan izdanak americhke pop kulture

M.M

• 4
  • 3
« Reply #18 on: 03-07-2011, 20:42:43 »
Zato što je Breaking Bad odlično napisana; jedna surovo realna serija; likovi su sjajno razrađeni; selekcija glumaca je, takođe, odlična...

дејан

• омнирелигиозни фанатични фундаменталиста
  • 4
  • 3
« Reply #19 on: 04-07-2011, 14:33:20 »
Zato što je Breaking Bad odlično napisana; jedna surovo realna serija; likovi su sjajno razrađeni; selekcija glumaca je, takođe, odlična...

и стварно је велика штета што је 3. серијал био тако аљкав...скоро па лош
...barcode never lies
FLA

HAL

• 4
  • 3
« Reply #20 on: 04-07-2011, 17:33:17 »

Alex

• 4
  • 3
« Reply #21 on: 05-07-2011, 01:18:31 »
Što?
Zašto pitaš?

Pa da bih gledao - jednom. Malo ste misteriozno nedorečeni u vezi pohvala - ima pregršt sjajno napisanih i odglumljenih serija - zanimalo me da li ima realnog osnova za "nešto najbolje što sam do sada pogledao u vidu igrane serije"?

A čak i da je preterivanje, ako je serija samo "standardno odlična", vredi obratiti pažnju.

Karl Rosman

• 4
  • 3
« Reply #22 on: 05-07-2011, 01:27:11 »
Vredi, Alex. Samo je radnja i sveopste veselje pomalo nesvakidasnje, pa nece ljudi da ti kvare uzitak.

и стварно је велика штета што је 3. серијал био тако аљкав...скоро па лош

Jeste treci malo meksi od prva dva, ali sta da se radi. Po meni, nije im trebao onakav Big Boss.  xuzi
"On really romantic evenings of self, I go salsa dancing with my confusion."
"Well, I've wrestled with reality for 35 years, Doctor, and I'm happy to state I finally won over it"

Kunac

• 4
  • 3
« Reply #23 on: 05-07-2011, 14:34:29 »
Ima nečeg brutalnog u seriji. Nihilističkog. To mi je dopada.

Rosmane, na kog Big Bossa misliš? Giancarlo Esposito?

M.M

• 4
  • 3
« Reply #24 on: 05-07-2011, 15:05:19 »
Ima nečeg brutalnog u seriji.

Upravo iz ovog razloga se i meni sviđa Breaking Bad. Takav mi je bio i Deadwood.

Karl Rosman

• 4
  • 3
« Reply #25 on: 07-07-2011, 14:49:21 »
Ima nečeg brutalnog u seriji. Nihilističkog. To mi je dopada.

Rosmane, na kog Big Bossa misliš? Giancarlo Esposito?

Da. Tj, na lika kojeg igra. (G.E. mi je miljenik jos od Maximum Overdrive, kada sam kao vrlo mlad nekako shvatio da i u USA zive cigani(!)  :!:.) Mislim da "Gus" ovde ima previse nepotrebnih recenica. Ne znam, na trenutke sam se osecao kao da krade dragocene minute ostalim likovima, i sve to nekako "na silu". Srecom pa Esposito sve to cini ipak podnosljivim.
"Well, I've wrestled with reality for 35 years, Doctor, and I'm happy to state I finally won over it"

cutter

• 4
  • 3
« Reply #26 on: 08-07-2011, 13:33:00 »
Našao si nepotrebne rečenice čoveku kome je modus operandi učtiva & uslužna, lakonski svedena verzija eskobarovštine ispod ledenog osmeha  xwink2

Meni su lično loš ukus u ustima ostavili meksički terminatori ali na netu je henkov obračun sa njima na parkingu epski primljen...

Karl Rosman

• 4
  • 3
« Reply #27 on: 08-07-2011, 14:13:34 »
čoveku kome je modus operandi učtiva & uslužna, lakonski svedena verzija eskobarovštine ispod ledenog osmeha 
Sta da kazem, I'm a Tuco fan!

Generalno, po mom skromnom misljenju, u RL takav lik ne bi dogurao ni do sefa perionice vesa. Na pocetku je i bio nekako ok, zahvaljujuci undercover nacinu poslovanja, medjutim, kada saznamo koliko ljudi u stvari zna za njega, i ta prica je pala u vodu. Plus njegova two man army...  :roll: Na onom sastanku u pustinji potajno sam se nadao da ce ga terminatori "terminisati" sto bi pricu koliko toliko vratilo na sulud put kojim je do tada lepo gazila.

Valjda cemo u IV serijalu saznati gde lezi njegova "moc", izvan lakonske eskobarovstine i ledenog osmeha. (I kolicine novca koju ocigledno poseduje)

cutter

• 4
  • 3
« Reply #28 on: 08-07-2011, 14:45:22 »
dobro, meni je taj hide in plain sight fazon sasvim u redu i pokazuje da takvi kao Tuco dolaze i prolaze kao Gasovi pilići. Sad, terminatori su ipak zašli u Ameriku po ugovoru o radu pre nego permanentnom zaposlenju a serija je još od belog fosfora, počela da skače u vodu naglavce. Meni sve to ne smeta... dobro, malo me rajca ono što su Giligen i ekipa proklamovali kao diablo ex machina, što počinje kada se razreše fleš forvardovi sa medvedićem u bazenu. Sada Breaking Bad treba da počne da finišira, i zato je bitno da Gas i kaže ponešto, mene ne interesuje njegov pad u ruke zakona/rivalskih kartela nego Valterov pad u njega, ili bolje rečeno Valterov pad i uspon Hajzenberga što percipiram kao poentu serije. Gas je tu bitan katalizator sada kada je sranje postalo vruće. Ako se neke linije povežu kako treba, recimo pomenuti neizbežni duel, onda ono sa Džesijevom devojkom, pašenog & udar na porodicu BB bi mogao imati najdramatičniji finalni punch još od sunovrata Vika Mekija i Strike Teama. Skeptik sam, ali od takve ruine teško bi bilo odvojiti oči.

Karl Rosman

• 4
  • 3
« Reply #29 on: 08-07-2011, 16:18:39 »
Salio sam se za Tuca. Samo sam hteo da uspostavim kakvu takvu kontratezu kako bih objasnio moj stav povodom ovog "spora".
Pazi, sto se tice rada ispod tezge - mislim da je jako tesko ostati neprimecen ako vrtis, sta ti ja znam, par miliona dolara  pa nek' je i kvartalno, a prebivaliste ti je prijavljeno u lokalu; pri tom moras da saradjujes sa Tucom do Tuca, makar i preko posrednika. Sa druge strane (i granice), sefovi kartela su dobro upoznati sa tvojim hobijem, sto neminovno dovodi do pojavljivanja u razmeni podataka izmedju raznih americkih DEA, FBI i ostalih zbirova. Nesto najblize izvodljivom videli smo u The Wire (matori Grk), ovde bi Gus trebao da bude maaalo ostriji, cisto da bi ga ljudi uzeli za ozbiljno, i da batali taj new age, terapeutski pristup u komunikaciji sa istima! :) U principu, sve sto mu treba je malo zla!  :evil: Dobar mi je nekako...ne znam. Mlakonja.
No, sve ovo ne treba uzimati za ozbiljno, ipak je serija u pitanju.

Inace, potpisujem sve sto si rekao u proslom postu!

M.M

• 4
  • 3
« Reply #30 on: 17-07-2011, 14:51:11 »
"Tonight is the night. (And it's going to happen, again and again. It has to happen.)" :)

cutter

• 4
  • 3
« Reply #31 on: 18-07-2011, 07:16:12 »
ovde bi Gus trebao da bude maaalo ostriji

nešto mi govori da će ti se dopasti nova epizoda...

Karl Rosman

• 4
  • 3
« Reply #32 on: 18-07-2011, 12:48:14 »
ovde bi Gus trebao da bude maaalo ostriji

nešto mi govori da će ti se dopasti nova epizoda...
Hell yeah! :)

Nadajmo se da ce svake nedelje, u svakoj epizodi sve vise napredovati.

HAL

• 4
  • 3
« Reply #33 on: 18-07-2011, 21:51:41 »
UF UF UF, ispunjenje svih mojih očekivanja, zbog par scena još veći rispekt je dobila kod mene. Neću sada da spojlujem koje su scene u pitanju, ko je gledao zna.

Samo ću reći,
NAJBOLJA SERIJA IKAD!!11

Kunac

• 4
  • 3
« Reply #34 on: 26-07-2011, 00:24:52 »
Prve dve epizode četvrte sezone su pun pogodak. Ona scena u drugoj epizodi kada Volter prilazi Gasovoj kući, pa telefon zazvoni... Genijalno! Serija održava visok kvalitet i jedva čekam da vidim šta će se dalje dogoditi.

cutter

• 4
  • 3
« Reply #35 on: 26-07-2011, 01:16:14 »
Ja zapravo početak ove doživljavam kao logičan nastavak prošle sezone gde su obe epizode zapravo filleri kako bi se prolongirala zacrtana kulminacija. Ova serija nije bežala od eksplicitnijeg nasilja ali je opet žalosno da se onako inteligentan spoj tragedije prožete crnim humorom sroza na oponašanje čečenskog snafa. Trenutno je jedini lik kod koga se ne oseća stagnacija Henk, usled životne prekretnice uzrokovane oštećenjem tela te postoji izvestan razvoj njegovog karaktera, ostali se odavno vrte u krugovima dok nekad toliko zafali inspiracije da se prosto pusti montaža podvučena muzičkom numerom. Više puta tokom epizode, je li. Hajzenberg je sada karikiran dovoljno da postaje kostimiran, navlačeći šešir pre polaska u akciju i šteta je što se nije dalje ispitala prošlost Voltera Vajta kao mladog hemičara, i uopšte njegova sredovečna gorčina najavljena na početku serije. Psiho-socijalna komponenta je potpuno zamenjena krimo-devijantnom otkako je ozdravio. Ako se ovako nastavi, povratak raka će ga zateći kao novomeksičkog Skarfejsa koji kroz maglu tableta protiv bolova vodi ruševno carstvo preoteto od Gasa. Nije da nemam vere da se ova serija može istrgnuti iz takve banalnosti  ali je činjenica da je to putanja kojom se tetura još od sudara aviona. I dalje je jedna od najboljih stvari na televiziji, ali ako ne finišira začuđujuće snažno, u retrospektivi neće spadati u najgornji ešalon na koji je pretendovala startom. Šteta.

Kunac

• 4
  • 3
« Reply #36 on: 15-08-2011, 10:17:19 »
NEW YORK (AP) — The AMC network and producers of its popular "Breaking Bad" series about a chemistry teacher gone bad have agreed on making a fifth and final season of the show.

Production on the final, 16-episode run will begin early next year and hasn't been scheduled for air.

Negotiations with series maker Sony Television had reportedly been tense, with Sony even contacting other networks to see if they'd be interested in picking up the show if AMC bowed out. The cable network, with another costly and popular series in "Mad Men," was looking to keep expenses down and had been seeking a shorter run of episodes.

Producers may have gained leverage with the strong performance of the series in its fourth season this summer. The season debut on July 18 had the series' highest ratings ever, and overall "Breaking Bad" has 28 percent more viewers this season than it had the last, the Nielsen Co. said.

Actor Bryan Cranston has won three Emmy Awards for his portrayal of lead character Walter White, who uses his chemistry knowledge to become a drug kingpin after receiving a cancer diagnosis.

"This is a great gift to me and my wonderful writers," said Vince Gilligan, series creator. "It's knowledge which will allow us to build our story to a satisfying conclusion. Now, if we don't manage to pull that off, we've got no one to blame but ourselves."

The series premiered in January 2008.

Father Jape

• 4
  • 3
« Reply #37 on: 22-08-2011, 22:09:01 »
Krenuh i ja da gledam ponukan jednom-dve preporuke.

Sad sam na petoj epizodi. Neko ko bi seriju odbacio cuvsi osnovnu premisu ne zna sta bi propustio.
Sad ostaje da se nadam da je nece, tj. da je nisu, jer kasnim tri sezone za aktuelnim emitovanjem :lol:, zakakiti
Blijedi čovjek na tragu pervertita.
To je ta nezadrživa napaljenost mladosti.
Dušman u odsustvu Dušmana.

https://lingvistickebeleske.wordpress.com

Kunac

• 4
  • 3
« Reply #38 on: 26-08-2011, 08:59:12 »
Zahuktava se BB sezona 4... Ovonedeljna epizoda je bila kao u dobra stara vremena... Već kada smo kod BB... Ginger je među nove horore  dostupne za skidanje uvrstio WRECKAGE, a ja samo da napomenem da jednu od glavnih uloga tumači Aaron Paul.

M.M

• 4
  • 3
« Reply #39 on: 26-08-2011, 09:22:07 »
Ja nisam pogledao nijednu epizodu.  :cry:

cutter

• 4
  • 3
« Reply #40 on: 26-08-2011, 10:25:53 »
Treća epizoda ove sezone ima onu maestralnu scenu dok gledaju Gejlov zagrobni karaoke video na tv-u, to je samo takav koncentrat Breaking Bad iskustva – morbidnost, komedija, horor, unutrašnji lomovi, WW-ov teret; funkcioniše na toliko nivoa odjednom.

Father Jape

• 4
  • 3
« Reply #41 on: 26-08-2011, 12:37:19 »
Nakon odgledane prve sezone mislim da je serija dobra i vredna gledanja, ali sam malo zabrinut posle poslednje dve epizode kako ce se serija dalje razvijati...

No, skidam drugu sezonu as we speak, pa cemo videti. -_-

Mark

• 4
  • 3
  • The proverbial stopped clock.
    • Janko Takac
« Reply #42 on: 26-08-2011, 13:15:54 »

No, skidam drugu sezonu as we speak, pa cemo videti. -_-

I ja sam prelomio da pristavim ...
Dos'o Sveti Petar i kaze meni Djordje di je ovde put za Becej, ja mu kazem mani me se, on kaze: Pricaj ne's otici u raj!
E NES NI TI U BECEJ!

http://kovacica00-24.blogspot.com/

Agota

• 4
  • 3
« Reply #43 on: 29-08-2011, 13:26:32 »
 kunac, hvala za info al ovaj Wreckage ima na imdb 3.9 ocenu   :(

Agota

• 4
  • 3
« Reply #44 on: 29-08-2011, 13:29:33 »

HAL

• 4
  • 3
« Reply #45 on: 29-08-2011, 13:38:42 »
Koliko ova serija pere, nemam reči...

Mark

• 4
  • 3
    • Janko Takac
« Reply #46 on: 31-08-2011, 20:32:36 »
Breaking Bad Ranchera "Heisenberg"

Breaking Bad sezona II se kod mene blizi kraju (gledam po 2-3 epizode na dan) i bas sam srecan sto me ceka jos jedna sezona, pa onda ovim tempom taman stizem na prve 3-4 epizode 4 sezone koja sada ide ...
Dos'o Sveti Petar i kaze meni Djordje di je ovde put za Becej, ja mu kazem mani me se, on kaze: Pricaj ne's otici u raj!
E NES NI TI U BECEJ!

Agota

• 4
  • 3
« Reply #47 on: 31-08-2011, 21:02:29 »
meni je treca sezona najlosija ,predposlednja i poslednja epizoda trece sezone su sjajne, i taj njihov odnos postaje  mi  romantican.
Inace bas ima  puno  dosadnih, sporih epizoda u jednoj  se recimo  mlate sa muvom 50 min potpuno bezpotrebna epizoda

Agota

• 4
  • 3
« Reply #48 on: 31-08-2011, 21:04:50 »
 xdrinka

Father Jape

• 4
  • 3
« Reply #49 on: 20-09-2011, 23:51:29 »
Hajzenberg je sada karikiran dovoljno da postaje kostimiran, navlačeći šešir pre polaska u akciju i šteta je što se nije dalje ispitala prošlost Voltera Vajta kao mladog hemičara, i uopšte njegova sredovečna gorčina najavljena na početku serije. Psiho-socijalna komponenta je potpuno zamenjena krimo-devijantnom

Da, taj momenat mi je bio vrhunac prve sezone, a onda se ona naglo srozala pri samom kraju u taj krimo over the topness.

Zato sam drugu i trecu sezonu odlgedao na preskok. I nije mi zao. Ima tu svakako boniteta u tragovima, poput bisera u loncu sutlijasa, ako si mogu dozvoliti takav pseudopoetski uzlet, ali ono... nije mi se dalo prosedeti kroz celih 26X45 minuta. Gas mi je svakako jedan od hajpointa serije. Sve pohvale za izbor glumca i njegov performans. A i Majk je odlican. A nije bilo ni lose videti evoluciju uberiritantne supruge Skajler kroz sezone.

No, sad gledam cetvrtu sezonu opet kako treba, tj. bez preskakanja, pa cemo videti...

cutter

• 4
  • 3
« Reply #50 on: 20-09-2011, 23:59:45 »
Hajzenberg je sada karikiran dovoljno da postaje kostimiran, navlačeći šešir pre polaska u akciju i šteta je što se nije dalje ispitala prošlost Voltera Vajta kao mladog hemičara, i uopšte njegova sredovečna gorčina najavljena na početku serije. Psiho-socijalna komponenta je potpuno zamenjena krimo-devijantnom

Da, taj momenat mi je bio vrhunac prve sezone, a onda se ona naglo srozala pri samom kraju u taj krimo over the topness.

Zato sam drugu i trecu sezonu odlgedao na preskok. I nije mi zao. Ima tu svakako boniteta u tragovima, poput bisera u loncu sutlijasa, ako si mogu dozvoliti takav pseudopoetski uzlet, ali ono... nije mi se dalo prosedeti kroz celih 26X45 minuta. Gas mi je svakako jedan od hajpointa serije. Sve pohvale za izbor glumca i njegov performans. A i Majk je odlican. A nije bilo ni lose videti evoluciju uberiritantne supruge Skajler kroz sezone.

No, sad gledam cetvrtu sezonu opet kako treba, tj. bez preskakanja, pa cemo videti...

Pfffft na preskok... da se ne znam kako sroza, čisto zbog kinematografije je greota šaltati. Albukerki nikada nije bio čarobniji.

Baš je friška epizoda pokazala kako Giligan jednostavno ne ume da rasplete kao što ume da zaguli - konkretno Gas vs kartel situacija. Nekad pomislim da ključne lomove u seriji autsorsuju Kurtu Vimeru da ih napiše ili tako nekom bleferu.

Father Jape

• 4
  • 3
« Reply #51 on: 21-09-2011, 00:05:17 »
Pfffft na preskok... da se ne znam kako sroza, čisto zbog kinematografije je greota šaltati.

Zato mi je i bilo malo zao. -_- Malo.

cutter

• 4
  • 3
« Reply #52 on: 21-09-2011, 00:17:04 »
To skoro da mogu da ti oprostim. S druge strane, hvaliti glumačke performanse a ne pomenuti Kristen Riter... ಠ_ಠ

Father Jape

• 4
  • 3
« Reply #53 on: 21-09-2011, 00:21:23 »
A... u kom kontekstu bi da je pomenem?  :cry:

Pohotno balavljenje? Lament nad nedobijanjem emija za sporednu ulogu? Pohvala sto nije previse zaklanjala Dzesija u zajednickim kadrovima?  :lol:

cutter

• 4
  • 3
« Reply #54 on: 21-09-2011, 00:23:58 »
(╯°□°)╯︵ ƃuıɥƃnɐl  ¿ɐɯıʌoɹpɐʞ ɯıʞɔıupǝɾɐz n ɐɾısǝzp ɐlɐɾuɐlʞɐz ǝsıʌǝɹd ǝɾıu oʇs ɐlɐʌɥod ¿nƃoln nupǝɹods ɐz ɐɾıɯǝ ɯǝɾuɐɾıqopǝu pɐu ʇuǝɯɐl ¿ǝɾuǝɾlʌɐlɐq ouʇoɥod pɐs ʎɹǝʌ ɹo ƃuıʎɹɔ  ¿ɯǝuǝɯod ǝɾ ɐp ıq nʇsʞǝʇuoʞ ɯoʞ n ˙˙˙ɐ

Father Jape

• 4
  • 3
« Reply #55 on: 21-09-2011, 00:33:54 »
I'm getting too old for this Internet shit.

Father Jape

• 4
  • 3
« Reply #56 on: 21-09-2011, 14:22:25 »
A odavno se nisu ovako lepo potukli.

дејан

• 4
  • 3
« Reply #57 on: 04-10-2011, 14:39:06 »
ова последња је захтевала од мене највећи суспенжн оф дисб'лиф до сада
...barcode never lies
FLA

Father Jape

• 4
  • 3
« Reply #58 on: 04-10-2011, 22:02:50 »
Sho?

дејан

• 4
  • 3
« Reply #59 on: 04-10-2011, 22:22:20 »
џесијева параноја и гусов харагеи били су превише за мене у истој епизоди
...barcode never lies
FLA

Father Jape

• 4
  • 3
« Reply #60 on: 04-10-2011, 22:23:41 »
Hm, da, za ovo prvo se slazem zapravo.

Milosh

• 5
  • 3
« Reply #61 on: 04-10-2011, 22:27:51 »
I meni je to prvo problem, pošto je bilo očigledno da je bilo potrebno nekako ponovo ujediniti Džesija i Volta, e sad, tek treba da dobijemo objašnjenje kako je zapravo povučen taj "okidač" tj. da li je bio u pitanju nečiji (pre)proračunati plan ili igra slučaja. Ovo drugo mi nije smetalo - i ta završna scena mi je potpuno sjajna - jer imajući u vidu sve što znamo o Gasu a i ono što je tome prethodilo, uopšte mi nije čudna ta vrsta, na prvi pogled, natprirodnog opreza...
"Ernest Hemingway once wrote: "The world is a fine place and worth fighting for." I agree with the second part."

http://milosh.mojblog.rs/

cutter

• 4
  • 3
« Reply #62 on: 04-10-2011, 22:28:41 »
Meni ni jedno ni drugo nisu problem; Džesi je po potrebi loose canon, pogotovo kad su mu u pitanju mili i dragi a Gus je po izlasku iz bolnice mogao da posumnja da je tu zapravo namamljen, tim pre ako nema veze sa trovanjem klinca. Veći problem je fantastična Hajzenbergova ekspeditivnost, logistika i elektroničke veštine dostojne iračkih insurgenata. U jednom trenutku pili neke daske i krčka kiselinu, a onda ga sledeći put vidimo nakon što je već minirao kola i zauzeo busiju. Nadam se da će u finalu umreti i Tajrus, kad već Gus mora da ode.  :(

cutter

• 4
  • 3
« Reply #63 on: 04-10-2011, 22:31:37 »
^^Pančlajn sezone bi moglo da bude otkriće da je Volt ubio malog vetbeka. Poslednji čavao u kovčeg njegove humanosti.

Milosh

• 5
  • 3
« Reply #64 on: 04-10-2011, 22:40:10 »
^^Pančlajn sezone bi moglo da bude otkriće da je Volt ubio malog vetbeka. Poslednji čavao u kovčeg njegove humanosti.

To bi bilo u skladu sa time da iz sezone u sezonu Volt učini nešto što ga sve više dehumanizuje, u prvoj je ubio u samoodbrani, u drugoj je pustio osobu da umre (plus još izazvao butterfly effect), u trećoj ne samo što je svojeručno ubio dvojicu krimosa, već je bio spreman da hladnokrvno ubije samo zarad svog opstanka a kad to nije uspelo uradio je još goru stvar i povukao je sa sobom Džesija. Kad se tako rekapitulira, nije nemoguće takav obrt, s tim što se postavlja pitanje da to nije ipak preekstremno tj. možda ga nije ubio možda ga je otrovao nečim drugim ne bi li isprovocirao Džesija da pomisli to što je pomislio... U svakom slučaju, meni je drago što su izgleda poštedeli meni omiljenog Majka i nadam se da će dobiti dostojnu ulogu u narednoj sezoni.
"Ernest Hemingway once wrote: "The world is a fine place and worth fighting for." I agree with the second part."

Father Jape

• 4
  • 3
« Reply #65 on: 04-10-2011, 22:42:56 »
Nah, Volt to ne bi uradio. Takodjer, jos se strogo gledano ne zna zasigurno da je u pitanju bas onaj otrov. EDIT: Tako da bi bilo moguce ovo sto Milos predlaze. Da je Volt iscenirao sve ne koristeci bas onoliko ubojit otrov na malom.

Nego, sto Gas mora da ode?

дејан

• 4
  • 3
« Reply #66 on: 04-10-2011, 22:53:20 »
хајзенбергову вештину справљања хемијских мамбоа и џамбоа сам узео здраво за готово од прве епизоде, али за логистику си сасвим у праву. 
гус је овом ситуацијом, као карактер, више изгубио него добио у мојим очима после оне мало натегнуте али пријатне епизоде у мексику.
али управо џесијево 'коришћење по потреби' односи шњур неподобштина у овој 4. сезони
...barcode never lies
FLA

Kunac

• 4
  • 3
« Reply #67 on: 04-10-2011, 23:23:43 »
Meni su poslednje četiri epizode nove sezone odlične. Serija se vratila u formu, a očekujem i ništa manje sjajno finale. Pretpostvaljma da će u 16 epizoda pete sezone sve lepo da se raslete - pa zato verujem da će Gas preživeti sledeću epizodu. Šta bi Volt radio bez njega u narednoj sezoni? Što se klinca tiče, sve je moguće. Sjajna serija.

cutter

• 4
  • 3
« Reply #68 on: 05-10-2011, 00:13:17 »
Apropo Gusa i njegovog neodlaska, šansu za to vidim kroz Don Eladiovu napomenu o njegovom čileanskom poreklu, pedigreu koji je sprečio da mu Hektor prospe mozak. Ako je potrebno da se to istraži onda će preživeti finale. No čini mi se da mora da se desi nešto što će uveriti Henka da je raskrinkao operaciju, da ima i mastermajnda i kuvara.

cutter

• 4
  • 3
« Reply #69 on: 05-10-2011, 00:29:10 »
Nego, sto Gas mora da ode?

Pišem pod pretpostavkom da tenzije u ovoj sezoni moraju dobiti razrešenje, u suprotnom finale nema posebnog smisla i suštinski neizmenjeni sukobi se prenose u narednu sezonu. Kako sada stvari stoje, Volt i on su završili svaku saradnju. Džesi se po svoj prilici priključio ratu do istrebljenja. Henk neće prestati da ga juri. Kartelu ne odgovara a sumnjam da je zabavom na bazenu rešio sve probleme koji ga čekaju južnije. Čini se logičnije da će njegova linija priče biti prekinuta pre nego njihove, odnosno da će u najmanju ruku biti raskrinkan. A pošto ga ne vidim u zatvoru ako se to desi, onda jedino da dobijemo transkontinentalnog negativca. Boli me glava...

Inače ja sam tipovao da ove sezone umire jedna od žena-sestara. Pih.

Father Jape

• 4
  • 3
« Reply #70 on: 05-10-2011, 07:32:32 »
I ja sam to mislio, ali još nije kasno...

Elem, ja mislim da se neće ukinuti Gasa u potpunosti. Previše je interesantan da bi ga se tek tako lišili i ostavili sebe celu zadnju sezonu bez njega. Kao moguću opciju vidim nekakav poraz Gasa u finalnom obračunu, koji će ga navesti da podvije rep i pobegne na nako vreme (da bi se vratio sa osvetom u petoj sezoni recimo). Svakako mislim da ćemo saznati njegov origin story u celosti pre ili kasnije.

Kunac

• 4
  • 3
« Reply #71 on: 05-10-2011, 16:27:09 »
Ako Gas bude likvidiran (u šta ne verujem), u poslednjoj sezoni ćemo imeti obračun Džesija i Volta (što verujem još manje). U svakom slučaju, nadam se da će Gas ostati do kraja serije. Super je lik.

HAL

• 4
  • 3
« Reply #72 on: 05-10-2011, 16:54:58 »
Ja ne bih ni voleo da ga uopšte uklone, želim da je završe u stilu, a ne holivudski bajkovito hepiendovski.

Father Jape

• 4
  • 3
« Reply #73 on: 05-10-2011, 17:01:53 »
Bojim se da će Gas ipak pre ili kasnije nestati. Ali to ne znači nužno hepiend. Računam da će autori konkoktirati kakav Pirov trijumf za Volta.

дејан

• 4
  • 3
« Reply #74 on: 05-10-2011, 17:09:46 »
а шта би у овој серији могло да буде хепиенд?!
...barcode never lies
FLA

Karl Rosman

• 4
  • 3
« Reply #75 on: 05-10-2011, 17:14:12 »

Obama leglizuje kristal met zarad jos jednog mandata?

cutter

• 4
  • 3
« Reply #76 on: 05-10-2011, 17:19:37 »
Džesi bi možda mogao da se izvuče.

Father Jape

• 4
  • 3
« Reply #77 on: 05-10-2011, 17:22:38 »

Pa ono, svi prežive osim Gasa, Voltu se rak potpuno i trajno povuče, a Henk nikad ne otkrije da je ovaj bio kuhar. Mislim Rosmanov kraj je verovatniji od ovog, da se razumemo.

HAL

• 4
  • 3
« Reply #78 on: 05-10-2011, 19:05:03 »
Obama leglizuje kristal met zarad jos jednog mandata?
:-D

Father Jape

• 4
  • 3
« Reply #79 on: 10-10-2011, 14:51:53 »
Spojleri, jelte:

Kater je bio u pravu, a i Milosh. Samo su bad guys zaginuli, Gas included, a Volt zaista jeste podmetnuo manje jak otrov kako bi privoleo Dzesija na svoju stranu. Na dobru upotrebu muzike u finalu smo vec navikli.

Ono sto sad ostaje kao pitanje je, sta ce biti dramska potka finalne sezone, i da li cemo zazeleti da su autori stali sa serijom ovde?
Posto je Volt pobedio, kako sam kaze, u cetvrtom cinu, mozemo ocekivati nekakav sunovrat u petom. Imamo svakako snage reda i zakona, kao i rak kao moguce igrace, plus naravno Voltove poteze iz proslosti poput poigravanja zivotom Dzesiju dragog deteta.
Sto se mene tice, mislim samo da bi bilo lejm da se u petoj pojavi neki baja iz Cilea u pokusaju da bude veci Gas od Gasa.

cutter

• 4
  • 3
« Reply #80 on: 10-10-2011, 16:03:31 »
Ne razumem koncept spojlera na ovakvoj temi – jasno je da se radi o seriji gde novog sadržaja neće biti izvesno vreme, oni koji je prate bi trebalo da znaju bolje nego da otvaraju diskusiju o finalu koje još nisu odgledali, a oni koji ne prate seriju imaju stvarno zanimljiva očekivanja ako čitajući temu misle da neće narušiti dalje gledanje.

Tačno je, maestralno sam anticipirao Gasovu smrt još davno ali mi je užitak prilično pokvario skot koji je prošle nedelje na net izbacio skrinšot kiselinom izjedenog, terminator-lica za koji sam se nadao da je ipak samo vešta montaža. Čak sam razmišljao da ga postujem ovde ali sam se iz čistog altruizma uzdržao. E to bi bio spojler! Verovatno je to uradio neko iz Walking Dead šminkerske ekipe koja je bila zadužena za dosta slab prikaz posledica eksplozije (u skladu sa pobačajem od serije sa koju su dovedeni).

Dopada mi se što na kraju nije bilo klifhengera, već samo otvorenih mogućnosti. Shodno tome, iskoristio bih priliku i izneo tačan redosled razrešenja priče u poslednjoj sezoni:

Početak pete sezone zatiče Volta i Džesija svakog sa svojom porodicom, u imitaciji normalnog života. Henk i dalje sumnja na postojanje Hajzenberga ali istraga je otišla nigde. Idilu remeti Gasov brat blizanac iz Čilea koji pušta pipke u Albukerkiju, uz izdašne flešbekove. To je prilika da se Majk pojavi kao Voltov i Džesijev ‘mišić’ pošto će ih razvoj situacije ponovo uvući u biznis, ovoga puta kao samostalne preduzetnike na mnogo širem planu. U drugoj polovini sezone Ras (blizanac) biće ubijen a poslovni odnosi sa Meksikom stabilizovani. Tada Henk počinje intenzivno da sumnja u Volta i otkriva ko je zapravo Hajzenberg, a Džesi nešto kasnije saznaje za Džejn (mnogo veći katalizator od klinca). Majk gine žrtvujući se za Džesija, bilo u obračunu sa kriminalcima, bilo sa DEA. Volter Vajt, prezren i odbačen od porodice koju je pokušavao da zaštiti, umire od raka u zatvorskoj bolnici. Kraj je gorko-sladak zbog toga što Džesi verovatno postiže neku vrstu nagodbe ili pronalazi izlaz i u jednoj od poslednjih scena vozi se u Kaliforniju sa svojom vetbek porodicom. Sudski proces za Skajlar deluje kao višak tako da ona verovatno biva ubijena nešto ranije. Henk ne nalazi trijumf u pobedi koja znači razaranje sopstvene šire familije. Creative Director Vince Gilligan.

Father Jape

• 4
  • 3
« Reply #81 on: 10-10-2011, 22:55:37 »
Ako se zaista pojavi brat blizanac iz Čilea, dižem ruke i od tebe i od Vinsa.

Ali ovaj deo sa Džesijem koji se odvozi ka okeanu, i od porodice odbačenim Voltom zvuči dobro. Odnosno od sina odbačenim Voltom, pošto je Skajler kupila farmu.

cutter

• 4
  • 3
« Reply #82 on: 11-10-2011, 00:35:33 »
Flynn mora da nasledi Heisenberga! Sada je vreme za Malcolm in the Middle maraton u sklopu visinskih priprema za zadnju sezonu...

Milosh

• 5
  • 3
« Reply #83 on: 11-10-2011, 00:57:14 »
Samo prividni off-topic:

http://www.beogradskisajamknjiga.com/active/sr-latin/home/levi_meni/domaci_ucesnici/zarko_milicevic.html

Super je bilo ovo finale (iako se ponešto moglo pogoditi), a posebno je efektna Gasova smrt, sa sve instiktivnim nameštanjem kravate... Breaking Bad inače ima sjajnih detalja u smislu nagoveštaja koji mi ponekad promaknu, pa se posle vraćam na njih, od onih ne tako suptilnih - Voltov pištolj se posle trećeg okretanja zaustavlja na biljci - pa do onih koji tek kad se sve izdešava dobiju smisao - u 11. epizodi Hektor gleda "Most na reci Kvaj" i ide ona scena gde je detonator u prvom planu.

cutter

• 4
  • 3
« Reply #84 on: 11-10-2011, 02:01:22 »
Heh, nisam zapazio to za reku Kvaj. U ovoj epizodi je čitava scena kad Gus izlazi iz kola i ide ka staračkom domu koncipirana kao hod kroz Dolinu smrti, neposredno pre nego što uđe se vidi i tabla uslikana tako da podseća na nadgrobni kamen.

cutter

• 4
  • 3

Father Jape

• 4
  • 3
« Reply #86 on: 11-10-2011, 08:57:40 »
Ja se secam da je matori gledao pukovnika Nikolsona, ali daleko od toga da sam zapamtio detonator ili povezao s krajem.
Hm. Ima li negde sajt sa vise takvih detalja za nas povrsne?  :lol:

A da, i naravno ime zadnje epizode - Face Off.  xrofl

Kunac

• 4
  • 3
« Reply #87 on: 11-10-2011, 10:56:37 »
Full je zvršnica četvrte sezone. Sezona je počela malo njanjavo ali se lepo dovela u red negde oko polovine. Veoma sam zadovljan kako se tvari razvijaju. Praktično, BB je zaokružen: peta sezona će biti neka vrsta produženog epiloga. Mislim da je sada gotovo neizbežno da se Volter i Džesi sukobe. Volter mu je prvo sredio voljenu, onda otrovao posinka... Baš me zanima kako će Džesi saznati za ova Volterova zlodela...

cutter

• 4
  • 3
« Reply #88 on: 11-10-2011, 14:11:39 »
Hm. Ima li negde sajt sa vise takvih detalja za nas povrsne?  :lol:

Imaš konciznu vikiju i razne subreddite i forčenove na kojima gikovske horde neumorno rasparčavaju seriju od jpgova, preko pngova pa sve do gifova. Skrolovati takve diskusije zna da bude besomučno zamorno iskustvo i prava je sreća što je ovaj forum dovoljno mrtav da se ne stvori kritična masa prilježnih linkera koji bi sve te duhovitosti podelili i na ovom topiku.

Father Jape

• 4
  • 3
« Reply #89 on: 11-10-2011, 14:20:54 »
O. Ima Viki. Kao za Lost. Pa to je lepo. Sad imam šta da ne čitam, dok bivam spokojan što tako nešto postoji.  :lol:

cutter

• 4
  • 3
« Reply #90 on: 11-10-2011, 17:23:36 »
Nego, nadam se da će se peta sezona vratiti na započeto u ovoj epizodi: http://breakingbad.wikia.com/wiki/Gray_Matter i tako ironično povezati nedorečenu Voltovu prošlost i gorčinu sa početka serije sa Henkovim ispipavanjem nemačke multinacionalke dok je kopao informacije o Gustavu. To bi moglo da bude awsum.

Kunac

• 4
  • 3
« Reply #91 on: 11-10-2011, 17:34:07 »
Žao mi je što u četvrtoj sezoni nije bilo Wendy. :(

Niko ne servira hamburgere kao ona.

HAL

• 4
  • 3
« Reply #93 on: 11-10-2011, 18:53:19 »
R.I.P Gustavo Fring
.........................
this guy drank his own piss because he said if walt ends up posining the kid he would do it

........................
Gale whole song from Breaking Bad

cutter

• 4
  • 3
« Reply #94 on: 11-10-2011, 18:56:56 »
prava je sreća što je ovaj forum dovoljno mrtav da se ne stvori kritična masa prilježnih linkera koji bi sve te duhovitosti podelili i na ovom topiku.
oh the irony.

Karl Rosman

• 4
  • 3
« Reply #95 on: 11-10-2011, 18:58:17 »

Prava sreca je sto krave ne lete.

Karl Rosman

• 4
  • 3
« Reply #96 on: 11-10-2011, 18:58:46 »
Brzi si!  :D

cutter

• 4
  • 3
« Reply #97 on: 11-10-2011, 19:06:32 »
Eto vidiš Rosmane, hivemind pogađa čak i nas originalne.

Karl Rosman

• 4
  • 3
« Reply #98 on: 11-10-2011, 19:28:34 »
sad but true.  :(

дејан

• 4
  • 3
« Reply #99 on: 13-10-2011, 14:44:21 »
'бем ти, хепиенд!  :cry: :cry: :cry:
...barcode never lies
FLA

pokojni Steva

• 4
  • 3
« Reply #100 on: 28-10-2011, 10:55:20 »
Jeza me uvatila kad sam pročitao da će snimiti samo još jednu sezonu  :-x  pa da će je i verovatno podeliti u dve godine  :-?

Dobro je ovo, mljac!
Jelte, jel' i kod vas petnaes' do pola dvanaes'?

Kunac

• 4
  • 3
« Reply #101 on: 28-10-2011, 11:10:47 »
Ne bih rekao da je BB koncipirana da traje u nedogled. Pet sezona je sasvim dovoljno da se ispriča Voltova priča.

pokojni Steva

• 4
  • 3
« Reply #102 on: 28-10-2011, 11:31:17 »
Ne bih rekao da je BB koncipirana da traje u nedogled. Pet sezona je sasvim dovoljno da se ispriča Voltova priča.

Uf. Pa dobro ondak...  :(

Kunac

• 4
  • 3
« Reply #103 on: 28-10-2011, 11:42:17 »
Seti se Dosijea Iks, na kojoj je takođe radio Vince Gilligan... Mogli su da zatvore radnju već posle pet-šest sezona, ali su nastavili i serija je počela da sve više šepa. Seriju treba završti kada je na vrhuncu moći, sa praskom.

pokojni Steva

• 4
  • 3
« Reply #104 on: 28-10-2011, 12:49:15 »
Koji si ti namćor! Ma slažem se, ali ipak  :(

Kunac

• 4
  • 3
« Reply #105 on: 28-10-2011, 12:58:48 »
Daleko od toga da sam namćor.

:)

Samo ne volim da vidim kako nešto što mi je srcu milo odlazi u PM.

pokojni Steva

• 4
  • 3
« Reply #106 on: 28-10-2011, 13:04:48 »
U Pet Metinija?

Kunac

• 4
  • 3
« Reply #107 on: 28-10-2011, 13:08:31 »
Džez je za mene pravi blagoslov.

pokojni Steva

• 4
  • 3
« Reply #108 on: 02-11-2011, 09:06:30 »
Po svršetku 4. sezone više nisam siguran da je uopšte potrebna i ta najavljena peta. Bre bre, bila i po neka baš sklepana epizoda! Da pomenem i ko satarom finiširanje sezone. Mislim, i dalje i sveukupno je srcu milo, uz malkice nepotrebnog cimanja za njonju.

M.M

• 4
  • 3
« Reply #109 on: 02-11-2011, 09:08:07 »
Bruka i sramota. Nisam još počeo da gledam četvrtu sezonu BB-a.  :cry:

pokojni Steva

• 4
  • 3
« Reply #110 on: 02-11-2011, 09:12:52 »
Oma da si u ćošak sebi prosuo kanticu kukuruza!

M.M

• 4
  • 3
« Reply #111 on: 02-11-2011, 09:46:09 »
 xhang

Ghoul

• 4
  • 3
« Reply #112 on: 21-11-2011, 03:13:21 »
"Čova, ovo je najbolja serija ikad!"

xjap xcheers

Vampirella

• 4
  • 3
  • Crew Slut
« Reply #113 on: 21-11-2011, 14:05:12 »
Pogledala sam tek nekoliko epizoda, za sada mi nije jaw dropping, ali dat cu seriji sansu kad ste je vec toliko nahvalili.  :lol:
Satan my master.

Kunac

• 4
  • 3
« Reply #114 on: 21-11-2011, 19:53:49 »
Serija ima sporo paljenje, ali ako joj ostaneš verna do druge sezone... Platiće ti sa kamatom!

HAL

• 4
  • 3
« Reply #115 on: 21-11-2011, 22:11:01 »
Upravo. Primetio sam da je kod mnogih takav utisak, iako je mene kupila već u prvoj sezoni.

Father Jape

• 4
  • 3
« Reply #116 on: 24-11-2011, 17:24:46 »

M.M

• 4
  • 3
« Reply #117 on: 09-12-2011, 23:23:11 »
Napokon sam odgledao četvrtu sezonu. Odlična je. Pretposlednja epizoda je sjajna. Svaka čast.  xjap xjap xjap

Karl Rosman

• 4
  • 3
« Reply #118 on: 10-12-2011, 02:04:52 »
Napokon sam odgledao četvrtu sezonu. Odlična je. Pretposlednja epizoda je sjajna. Svaka čast.  xjap xjap xjap

Tek sad? Miljane...  :shock:

M.M

• 4
  • 3
« Reply #119 on: 10-12-2011, 12:46:57 »

Tek sad? Miljane...  :shock:

Na žalost, tek sada.  :(

Karl Rosman

• 4
  • 3
« Reply #120 on: 10-12-2011, 14:11:03 »
 :)

M.M

• 4
  • 3
« Reply #121 on: 10-12-2011, 14:34:30 »
Ima toliko toga što bi trebalo da pogledam, ali želja za gledanjem serija i filmova, nestala je. Breaking Bad sam pogledao iz razloga što je ta serija, pored Tvin Piksa, jedna od najboljih koje sam gledao.

Mo

• 4
  • 2
« Reply #122 on: 08-01-2012, 16:48:30 »
Serija ima sporo paljenje, ali ako joj ostaneš verna do druge sezone... Platiće ti sa kamatom!

upravo tako. Trebalo mi je vremena da se naviknem, da shvatim da su oni ubacivali sve sto snime, ali onda to sve nekako uzme zalet i pogledas sve sezone za nedelju dana. Mada, kako je zavrsila poslednja sezona sledece ne mora ni da bude, bar sto se price tiče...

Mark

• 4
  • 3
    • Janko Takac
« Reply #123 on: 10-02-2012, 22:10:23 »
Wow, u poredjenju sa prve dve, treca sezona sucks balls!!!   :(
E NES NI TI U BECEJ!

Ghoul

• 4
  • 3
« Reply #124 on: 10-02-2012, 23:31:51 »
Wow, u poredjenju sa prve dve, treca sezona sucks balls!!!   :(

koješta.

but then again - to je mark, jedina osoba ovde (uz blagi izuzetak savajata) koja čak ni metodom 'ćorave koke' ne bi potrefila zrno razuma ili ukusa.

Ghoul

• 4
  • 3
« Reply #125 on: 11-02-2012, 14:15:14 »
15 tons of pure methamphetamine worth $4 billion were seized yesterday at a ranch outside of Guadalajara in the Mexican state of Jalisco.

http://www.dangerousminds.net/comments/4_billion_worth_of_meth_seized_in_mexico

Mark

• 4
  • 3
    • Janko Takac
« Reply #126 on: 27-02-2012, 18:19:51 »
Da, cetvrta sezona je bila odlicna! Djankarlo Espozito je car, a odlican je bio i Bob Odenkirk (on je spasio trecu sezonu za mene).
Malo sam se bio uplasio da ce opet odraditi cliffhanger kod polsednje epizode, ali su ipak sproveli eksplozivan zavrsetak... Jedva cekam poslednju sezonu!
E NES NI TI U BECEJ!

Milosh

• 5
  • 3

Ghoul

• 4
  • 3

Father Jape

• 4
  • 3
« Reply #129 on: 03-04-2012, 13:35:58 »
Sledeći put se potrudi da najaviš post manje od nedelju dana pre kačenja. : P
Osijedismo čekajući.

Milosh

• 5
  • 3

tina limunada

• 2
« Reply #131 on: 03-05-2012, 14:51:25 »
Nije normalno koliko je Breaking Bad dobar... rastura!

Jedna od najomiljenih... <3

Kunac

• 4
  • 3
« Reply #132 on: 03-05-2012, 16:02:45 »
<3

mac

• 3
    • http://www.facebook.com/mihajlo.cvetanovic
« Reply #133 on: 03-05-2012, 16:19:05 »
Tehnologija je uznapredovala od ASCII grafike. Vidi ovo: ♡ ♥ ❤

Son of Man

• 4
  • 3
  • See ya in Bambiland...
« Reply #134 on: 12-05-2012, 12:35:37 »
B-BAD naajjača serija al' bukvalno EVER  :!:
šteta što je tek nedavno izvalih, mada ima i to svojih prednosti jer sad dnevno pogledam i po 3 epizode, ne mora čekićam  :-|

P.S. Pitam vas sve, jer ima neka bolja od ove, al' iskreno?
OK, WIRE vaistinu beše dobra al onda smori zapetljancijama, a ovo je samo takav rad, masterpis realni!!! :)

ex pistol

• 2
« Reply #135 on: 12-05-2012, 12:47:45 »
Počela da se prikazuje i kod nas. Na pink family.

pod naslovom ČISTA HEMIJA :)

DeHickok

• 4
  • 2
    • BVIZ
« Reply #136 on: 12-05-2012, 16:54:38 »
Počela da se prikazuje i kod nas. Na pink family.

pod naslovom ČISTA HEMIJA :)

Da a ko je propusti ima je i na obicnom PINK-u, svakog radnog dana u udarno terminu, 3 ujutru  :-x
Kako je Biograf razotkrio samog sebe i ostale 'vinjarije...

HAL

• 4
  • 3
« Reply #137 on: 12-05-2012, 17:02:04 »
Јеби га, нема се кад угурати од гомиле сапуњавих турцизама.

Milosh

• 5
  • 3
« Reply #138 on: 14-05-2012, 15:18:45 »
P.S. Pitam vas sve, jer ima neka bolja od ove, al' iskreno?

Sine, jesi li gledao britansku seriju Cracker?

Alexdelarge

• 4
  • 3
  • Enfant terrible
« Reply #139 on: 21-05-2012, 23:18:17 »
'Breaking Bad' season 5 premiere date (finally) announced

AMC and Sony Pictures Television have finally announced their Breaking Bad season five scheduling plans.

The critically acclaimed drama will return July 15.

And as EW.com previously reported, AMC will split the final season — airing eight episodes this year, and another eight next year.
moj se postupak čitanja sastoji u visokoobdarenom prelistavanju.

M.M

• 4
  • 3
« Reply #140 on: 04-06-2012, 23:20:40 »

Ghoul

• 4
  • 3
« Reply #141 on: 23-06-2012, 17:49:21 »
Sledeći put se potrudi da najaviš post manje od nedelju dana pre kačenja. : P
Osijedismo čekajući.

moje davnašnje pisanije o ovoj genijalnosti sada je najzad ONLAJN:

http://cultofghoul.blogspot.com/2012/06/breaking-bad-tv-2008-2012.html

Father Jape

• 4
  • 3
« Reply #142 on: 23-06-2012, 17:54:43 »
Woohoo!

Imaš grešku kad kažeš "A to važi i za glavne junake PRISON BREAKA: oni su toliko zabavni da bih rado...", misliš naravno na BREAKING BAD

Ghoul

• 4
  • 3
« Reply #143 on: 23-06-2012, 18:07:16 »
da, očit lapsus - hvala. ispravljeno.

Milosh

• 5
  • 3
« Reply #144 on: 23-06-2012, 18:54:00 »
Dobar tekst. Imaš samo nekih ponavljanja, verovatno kao posledica spajanja dva teksta, a najuočljivija je ova rečenica koja se ponavlja dva puta: "posle dosadnog života provedenog kao Dobrica, on shvata da biti Loš može biti uzbudljivo i zabavno, a – ako si pametan – i unosno."

Josephine

• Guest
« Reply #145 on: 23-06-2012, 20:19:43 »
A baš sam juče pogledala prvu epizodu i nije me dojmila. Mada, prošlog puta nisam mogla da se nateram da je pogledam do kraja. Hajde da joj dam šansu onda.

M.M

• 4
  • 3
« Reply #146 on: 23-06-2012, 21:22:14 »
D., odvoj jedno veče i odgledaj celu prvu sezonu (sedam epizoda).

HAL

• 4
  • 3
« Reply #147 on: 23-06-2012, 22:20:20 »
posvetim bacanju sata i sata i čitavih dana na gledanje sezone za sezonom tamo neke USA konfekcije za ubijanje vremena.
Па онда немој да узимаш конфекцијске наслове и биће све кул. Ово ти кажем зато што је сав таленат тренутно на ТВ-у, и пропушташ право благо седме уметности.
Овако и ја оцењујем квалитет врхунских остварења
Prosto rečeno, unikatni likovi stavljeni su u mega-zabavne situacije koje, ma koliko bile extremne i lude, zadržavaju dovoljnu dozu ubedljivosti i sopstvene logike (jednom kad prihvatite premisu) da je – kao u svim najboljim serijama – čisto uživanje gledati sve to čak i onda kad se ništa naročito spektakularno ne dešava.

И зато ти од свег срца препоручујем да погледаш Mad Men, ја сам фасциниран колико је то генијално остварење, из епизоде у епизоду пробија претходно постављене границе, које су Монст Еверест за све што се тренутно приказује. Оно што те још може купити, је податак да је у питању серија AMC-а, иста она која приказује BB.

Ghoul

• 4
  • 3
« Reply #148 on: 24-06-2012, 00:13:09 »
hm, da, ok; nisi prvi koji u mom prisustvu izriče hvale tom ostvarenju; proveriću o čemu se tu radi...

Josephine

• Guest
« Reply #149 on: 24-06-2012, 00:18:17 »
D., odvoj jedno veče i odgledaj celu prvu sezonu (sedam epizoda).

Aha, ok. :)

Father Jape

• 4
  • 3
« Reply #150 on: 24-06-2012, 00:20:35 »
hm, da, ok; nisi prvi koji u mom prisustvu izriče hvale tom ostvarenju; proveriću o čemu se tu radi...

Da se nadovežem - Mad Menu i Deadwoodu daj fore prvu sezonu, pa ako te se ne dojmi, nema svrhe da nastavljaš. A Wireu možda treba dati malo više fore za svaki slučaj...

Джон Рейнольдс

• 4
  • 3
  • @
« Reply #151 on: 24-06-2012, 00:28:19 »
Да би се заиста увидели квалитети "Момака с Мадисона" потребно је посветити им се. А онда човек схвати да награда и није онаква као што се прича.

Одустао сам од Медмена и није ми уопште жао због тога.
America can't protect you, Allah can't protect you… And the KGB is everywhere.

#Τζούτσε

Father Jape

• 4
  • 3
« Reply #152 on: 24-06-2012, 00:29:10 »
Kad si prestao?

Джон Рейнольдс

• 4
  • 3
  • @
« Reply #153 on: 24-06-2012, 00:32:42 »
После друге сезоне. Мислим да сам можда чак започео трећу, али тако и иначе серије код мене "одумру", просто изгубим жељу да пустим следећу епизоду.

Не кажем да то нема квалитета, има. Чак би ме и због пословног окружења могла додатно занимати. Искрено речено, због тога ме је толико и држала, јер би иначе сви они исфолирано хладни ликови добили Џонијевски ап-јорз још много раније.
America can't protect you, Allah can't protect you… And the KGB is everywhere.

#Τζούτσε

Nightflier

• Geek Royalty
  • 5
  • 3
  • Wolf Who Rules
    • Nightflier's Bookspace
« Reply #154 on: 24-06-2012, 01:02:39 »
Upravo završena sezona Med Mena je krajnje morbidna i znatno bolja od prethodne, koja jeste bila lošnjikava. Kada se tome doda i debakl u vezi sa Voking Ded - bio sam veoma rad glede ukidanja koje sam joj predviđao. No, peta sezona je baš izvadila fleke i pomerila priču,

Inače, ja ću ubrzo krenuti sa četvrtom sezonom BB-a.
Sebarsko je da budu gladni.
First 666

Agota

• 4
  • 3
« Reply #155 on: 24-06-2012, 09:14:03 »

Inače, ja ću ubrzo krenuti sa četvrtom sezonom BB-a.

i ja, samo da odgledam poslenju epizodu  ''Igre prestola''.

sto se tice ''Momaka s Madisona'' skinucu prvu sezonu ,pa cu probam ,nemam nikakvu ideju  dal bi mi se to dopalo  :idea:

Father Jape

• 4
  • 3
« Reply #156 on: 24-06-2012, 09:34:21 »
После друге сезоне. Мислим да сам можда чак започео трећу, али тако и иначе серије код мене "одумру", просто изгубим жељу да пустим следећу епизоду.

Не кажем да то нема квалитета, има. Чак би ме и због пословног окружења могла додатно занимати. Искрено речено, због тога ме је толико и држала, јер би иначе сви они исфолирано хладни ликови добили Џонијевски ап-јорз још много раније.

Aha. Pitam pošto je meni prva sezona sam vrh TV ponude u zadnjih 10 godina, a druga mi je već bila mlakša. Dalje nisam odmakao, ali planiram svakako da nastavim, možda baš sad preko leta.

Fedor_Emelianenko

• 1
« Reply #157 on: 08-07-2012, 18:41:53 »
Ovo je serija bez mane...Tako neverovatno smisljeno da nemam reci...Ni u jednom trenutku ne mozes predvideti sta ce se desiti u nastavku...Non-stop me iznenadjuje...Jedva cekam petu sezonu...

Milosh

• 5
  • 3

Agota

• 4
  • 3

HAL

• 4
  • 3
« Reply #160 on: 15-07-2012, 21:34:32 »
Нема спојлера у овим интервјуима? Не бих да кварим ужитак пред сутрашњи почетак.

Ugly MF

• 4
  • 3
  • Natural born FlatEarther!!!
    • https://www.facebook.com/Art-of-Bojan-Vukic-396093920831839/
« Reply #161 on: 16-07-2012, 08:37:07 »
ja jos uvek cvrsto odolevam ovome i cekam kad zavrseseriju da ogulim u cugu,,,maratonski...
 :!:

Agota

• 4
  • 3
« Reply #162 on: 16-07-2012, 08:44:59 »

HAL

• 4
  • 3
« Reply #163 on: 16-07-2012, 12:00:07 »
Шта кажете на почетак сезоне? Има момената који су испод очекиваног нивоа, као што је глума у пар наврата и клишеи као што је, примера ради, изненадно испливавање папирића иза оне фотографије на коме су ваљда подаци за прекоокеански рачун у банци, покушај глуме пандура у том моменту је урнебесно лош. За сада океј, надам се да неће засрати, и да Волтер уме да се носи са славом коју је стекао, одсуство опуштености и препуштања сцени је нажалост видљиво у неколико сцена.

Karl Rosman

• 4
  • 3
« Reply #164 on: 16-07-2012, 12:07:16 »
Pocelo je?  :o

Agota

• 4
  • 3
« Reply #165 on: 16-07-2012, 12:39:19 »
За сада океј, надам се да неће засрати, и да Волтер уме да се носи са славом коју је стекао
Malcolm - Chaussures à ressort.

HAL

• 4
  • 3
« Reply #166 on: 16-07-2012, 15:12:04 »

M.M

• 4
  • 3
« Reply #167 on: 16-07-2012, 21:45:04 »
AMC's 'Breaking Bad' Season 5 Premiere is Most-Watched Episode Ever

Those polled called it right, despite the squabble with Dish, Breaking Bad set records in its 10p premiere in total viewers (2.9 million) and adults 18-49 (~1.5 rating).
via press release:

AMC’S “Breaking Bad” SEASON FIVE PREMIERE

IS MOST WATCHED EPISODE EVER

WITH 2.9 MILLION VIEWERS

UP +14% OVER SEASON FOUR PREMIERE

2.2 HH RATING, +22%

UNPRECEDENTED GROWTH IN A FIFTH SEASON

1.9 MILLION ADULTS 18-49, +34%

New York – July 16, 2012 – Last night’s season five debut of AMC’s “Breaking Bad” was the most watched episode in the history of the series. From 10pm – 11pm, the network earned a 2.2 HH rating delivering 2.9 million viewers. This marks an increase of +22%/ +14% respectively. Even more impressive is the exceptional growth among the coveted 18-49 demo, which saw a +34% increase versus last season’s premiere.  Among the Adults 25-54 demo, “Breaking Bad” delivered 1.8 million marking an increase of +28%. For the night, “Breaking Bad’s” season 5 premiere attracted 3.5 million viewers with the 10:00 pm EST premiere and the 11:30pm EST encore. In August, AMC announced the final 16 episodes to conclude the series.  “Breaking Bad” airs on AMC Sunday nights at 10pm ET/PT.

“From day one, ‘Breaking Bad’ has been a passion project for all of us at AMC. This show has helped define what our brand stands for in terms of supporting quality storytelling and creative risk-taking. Working with these terrifically creative people on such outstanding material has been a joy-filled ride. I’m so pleased to share this success with the entire ‘Breaking Bad’ team,” said Charlie Collier, AMC’s president. “We look forward to sharing the final 16 episodes with ‘Breaking Bad's’ passionate fans. As our marketing campaign says, ‘All hail ‘The King.’”

AMC is carried on every cable, satellite and TelCo provider except the Dish network.

Key Nielsen Highlights for the season five premiere of “Breaking Bad”:

10pm airing – 2.2 HH rating with 2.9 million viewers: +22%/+14% vs. season 4 premiere
10pm airing – 1.9 million Adults 18-49:  +34% vs. season 4 premiere
10pm airing – 1.8 million Adults 25-54: +28% vs. season 4 premiere
10 pm, 11:30 pm airings cumed to 3.5 million viewers

Source: The Nielsen Company, L+SD, 7/15/2012

Over the past five seasons, “Breaking Bad” has been heralded as one of the best TV dramas on television.

USA Today said, “As hard and sharp and brilliant as a diamond, and in the TV landscape, just as valuable. And, with only 16 episodes left, almost as rare.”  The New York Post said, “the best antihero on television. Not just today, but ever.” People Magazine called it, ““the best TV drama ever... Bad has taken the complexity of modern television storytelling to new levels.” The Toronto Star states, “the beginning of the end for the best show on television.”

http://tvbythenumbers.zap2it.com/2012/07/16/amcs-breaking-bad-season-5-premiere-is-most-watched-episode-ever/141710/

HAL

• 4
  • 3
« Reply #168 on: 16-07-2012, 23:04:53 »
ЈЕ БИ умоболне ситкоме и јефтине драме, знају серијофили шта је квалитет  xcheers

M.M

• 4
  • 3
« Reply #169 on: 17-07-2012, 08:04:55 »
Napravio sam izuzetak i odgledao prvu epizodu. Dobro je, ali nije mi se svidelo rešenje s magnetom.
Naravno, Skajler mi je išla na živce kao i uvek. Neverovatno je to kako su uspeli da dočaraju sve gluposti koje ženi mogu da padnu na pamet. Jadni mister Vajt.

Son of Man

• 4
  • 3
  • See ya in Bambiland...
« Reply #170 on: 21-07-2012, 17:11:09 »
NE-RE-AL-NO! :-x

Nightflier

• Geek Royalty
  • 5
  • 3
  • Wolf Who Rules
    • Nightflier's Bookspace
« Reply #171 on: 21-07-2012, 17:15:16 »
Meni se prilično dopala, mada mi je žao Fringa. On je počeo da mi se dopada i više nego Volter, koji je krenuo da me nervira samo tako.
Sebarsko je da budu gladni.
First 666

Son of Man

• 4
  • 3
  • See ya in Bambiland...
« Reply #172 on: 21-07-2012, 17:49:23 »
Dajte ljudi, Volter je posto kriminalac i ubica hladnokrivni, to u realnom svetu pa ćak ni u filmu ne prolazi...alooo...

HAL

• 4
  • 3
« Reply #173 on: 21-07-2012, 18:50:57 »
С обзиром да је филм одавно престао да портретише реалност, већ да ствара своју која ће бити модел понашања малограђанима и остатку кокаколизоване генерације, не бих вукао такву паралелу. Што се тиче реалности, да, свакако је могуће, чудим се што се ти чудиш, након свих бизарности овога света које си видео. Потиснути комплекси, још из детињства, тешка фрустрација, па као шлаг на торту и смртна болест, идеалан је рецепт да неко постане један од оних што улећу међу масу и отварају паљбу у ГТА стилу. Волтера је "спасила" интелигенција, па је уместо погубљеног Брејвика постао добро промишљени, финансијски обезбеђен криминалац, који не зазире од мафијашког вида обрачуна са свима који му стану на пут. Неки би данас за таквог човека рекли да је господин!

Ghoul

• 4
  • 3
« Reply #174 on: 23-07-2012, 12:03:55 »
С обзиром да је филм одавно престао да портретише реалност, већ да ствара своју која ће бити модел понашања малограђанима и остатку кокаколизоване генерације, не бих вукао такву паралелу....

tako je.

uostalom, volterovu transformaciju već sam objasnio ovde:
http://cultofghoul.blogspot.com/2012/06/breaking-bad-tv-2008-2012.html

Son of Man

• 4
  • 3
  • See ya in Bambiland...
« Reply #175 on: 26-07-2012, 14:24:03 »
E, nek si nam objasnio...

Son of Man

• 4
  • 3
  • See ya in Bambiland...
« Reply #176 on: 29-07-2012, 08:58:03 »
Šta je, niko ne komentariše drugu epizodu?

Norman Bates

• 2
« Reply #177 on: 29-07-2012, 14:59:30 »
Meni je i dalje serija fenomenalna i sam vrh od trenutne ponude, ali moram da se složim sa SoM da sve više gubi na realnosti. Prvo starački dom, zatim sad deo sa magnetima.... Naivno urađeno.

Ipak cela ta transformacija Volterovog lika treba da ima neku granicu. Nadam se da neće od njega da naprave novog Scarface-a koji će sa onim arsenalom oružja da ide okolo i roka sve što se kreće.

Son of Man

• 4
  • 3
  • See ya in Bambiland...
« Reply #178 on: 29-07-2012, 15:45:54 »
Meni je ova druga epizoda baš legla, pandur je ubedljivo najgotivniji lik, i ovaj placeni ubica...

M.M

• 4
  • 3
« Reply #179 on: 03-08-2012, 15:00:12 »
Počeli smo da kuvamo!  :|

Karl Rosman

• 4
  • 3
« Reply #180 on: 03-08-2012, 15:13:52 »
Dobra je ova epizoda. Bi mi zao Voltera k'o kevi Male neveste, posto sam imao slicno iskustvo sa (legalim) privatnim biznisom u Srbiji.  :!:

Kunac

• 4
  • 3
« Reply #181 on: 03-08-2012, 15:17:09 »
Nova sezona je počela odlično. Sve tri do sada emitovane epizode su bile vrhunske. A u trećoj se pojavio i Lendri iz FNL... Cripple, reaguj!

HAL

• 4
  • 3
« Reply #182 on: 03-08-2012, 16:22:15 »
Прве две су ми биле баш кичерај, трећа већ обећава повратак на стари добри шмекерски BB.

Kunac

• 4
  • 3
« Reply #183 on: 03-08-2012, 16:45:45 »
Kičeraj? Šta ti to znači... Konkretno.

HAL

• 4
  • 3
« Reply #184 on: 03-08-2012, 17:20:25 »
Обе су јако заударале на холивудске режијске клишее, као да је свим ликовима у серији IQ опао за 50%. Биле су доста испод очекиваног нивоа претходних сезона. Ако си мислио да наводим сцене у којима се то види, немам времена за то, сори : )

Kunac

• 4
  • 3
« Reply #185 on: 03-08-2012, 19:19:24 »
Režijske klišee? Misliš scenarističke? Meni je peta sezona (sa izuzetkom završnice) bila najlošija u serijalu, peta je povratak u formu. Što se navođenje scena tiče, kapiram da ih nećeš pobrojati... Pošto i nemaš šta da pobrojiš- :) Ovo je jedna opako dobr serija.

HAL

• 4
  • 3
« Reply #186 on: 04-08-2012, 00:26:42 »
Да, сценаристичке. А ако немам шта да побројим, онда тим боље, нисам остао дужан никоме!

M.M

• 4
  • 3
« Reply #187 on: 04-08-2012, 00:43:15 »
Прве две су ми биле баш кичерај, трећа већ обећава повратак на стари добри шмекерски BB.

Istina!

Kičeraj? Šta ti to znači... Konkretno.

Ono rešenje sa magnetom je tako lejm što bi rekli ameri. Imao sam utisak kao da gledam neku prosečnu epizodu Prizon Brejka.

HAL

• 4
  • 3
« Reply #188 on: 04-08-2012, 07:51:17 »
Аххахахаа за Prison Break, то то   :lol:

Kunac

• 4
  • 3
« Reply #189 on: 04-08-2012, 09:18:10 »
Ja sam se baš nagledao svega i svačega, a magnet mi nije bio lejm. Imao je svoju funkciju i priči i pokrenuo je neke nove stvari. Zaista mi nije jasno kako bilo ko može da pomisli, pa još i da napiše, da je bilo šta u vezi sa BB lejm, kičeraj i prosečno. U pitanju je jedna od najboljih TV serija svih vremena. Neumereno razbacivanje epitetima to ne može da promeni.

M.M

• 4
  • 3
« Reply #190 on: 04-08-2012, 09:33:22 »
Kunče, sreća te imamo tebe da nam objasniš neke stvari. Žao mi je što nisam pogledao toliko svega i svačega kao ti. Takođe, žao mi je što sam od serije kalibra Brejking Bed očekivao bolje rešenje od jebenog magneta u prvoj epizodi.
Tako da, izvini na (zlo)upotrebi termina "lejm". Kajem se i više se nikada neće dogoditi.

Kunac

• 4
  • 3
« Reply #191 on: 04-08-2012, 10:31:20 »
Uvek sam tu da pomognem! Ništa ne brini. Što se napada na BB tiče... Opraštam ti, vidim da se iskreno kaješ... Ali nemoj da se ponovi.

HAL

• 4
  • 3
« Reply #192 on: 04-08-2012, 15:35:24 »
Јесте једна од најбољих серија свих времена, али то не значи да таквој повремени падови нису страни. Да ли сцена има битну функцију у причи или не, за њен квалитет то није битно, већ како је изведена унутар постављених оквира. Могу при крају сезоне да васкрсну Гаса, и то оправдају супер напредном медицином обавештајних служби које су поставиле Густава на позицију наркобоса који ће дрогом да дегенерише омладину Америке, и да буде све кул.  :?:
Од сада на сваку следећу критику, надам се да неће бити повода за то, следи и "најбоља серија ИКАДА!" да балансирамо општи вајб : )

Иначе, интересује ме твојих топ 10 наслова рецимо, чисто да видим јесам ли нешто пропустио а да ваља. Можеш и преко приватне поруке да не гушимо тему више.

Kunac

• 4
  • 3
« Reply #193 on: 04-08-2012, 16:07:57 »
TOP 10 najboljih serija svih vremena ili od aktuelne ponude?

HAL

• 4
  • 3
« Reply #194 on: 04-08-2012, 16:24:05 »
Свих времена, а ако те не мрзи може и још једна за тренутне.
Mad Men бих лично издвојио као једно од најгенијалнијих остварења које сам гледао. Boss има потенцијала, видећемо како ће се показати наредном сезоном.

Kunac

• 4
  • 3
« Reply #195 on: 04-08-2012, 16:37:36 »
Mad Men je i jedna od mojih favorita, odmah uz BB. Boss je pokazao izvanredan potencijal, The Newesroom bi takođe mogao da bude nešto posebno. Naravno, pravo stanje stvari ćemo znati tek kada se ove serije budu kompletirane. Nadam se da će MM i BB održati kvaliteti i pružiti maksimum u poslednim sezonama.

Što se mojih omiljenih serija tiče... Odrastao sam na Mapet šou, Slučajnim partnerima, Dosijeu Iks i Tvin Piksu.  Imajući to u vidu, ne mogu da imam sasvim objektivan stav prema njihovij dometima, ali da su mi puno značile - jesu. U aktulenoj ponudi favorizujem pomenute MM i BB. Od sitkoma: 30 Rock, Community, Modern Family (prve dve sezone), Parks and Recreations.

Kunac

• 4
  • 3
« Reply #196 on: 04-08-2012, 16:39:30 »
... a da... naravno i ŽICA!

HAL

• 4
  • 3
« Reply #197 on: 04-08-2012, 17:00:42 »
Да да, Жица. Не спомену Сопраносе, јеси ли то гледао или ти се не допада? Мени је она уз претходна три бисера топ 4. Што се тиче ситкома, дао сам шансу Community-у, али сам одустао на пола друге, није ми легла. Од тренутних Weeds и It's Always Sunny in Philadelphia су ми супер, обе имају специфичан хумор, Weeds осцилира са квалитетом али увек забавна, док потоња бриљира, као да гледам South Park уживо, обожавам ликове.

M.M

• 4
  • 3
« Reply #198 on: 04-08-2012, 17:45:18 »
Na žalost nisam gledao ni Mad Men, ni Sopranose ni The Wire, al' sam zato stigao da ispratim Deadwood.
Na brzaka, evo moje top pet liste:
1. Twin Peaks - Breaking Bad
2. Deadwood
3. X files
4. Dexter;
5. Lost; Fringe; Prison Brejk;

Eh, da. A od ženskih serija jako mi se svidela serija Ed.

Karl Rosman

• 4
  • 3
« Reply #199 on: 04-08-2012, 23:17:53 »
Je l moguce da vi, zene, niste gledali "Six feet under?"  :shock:

xrofl

Kunac

• 4
  • 3
« Reply #200 on: 04-08-2012, 23:43:06 »
Nisi valjda mislio da ćemo navesti sve serije koje su ikada na svetu snimljene? Glede Majkla Si Hola, više mi prija u Deksteru.

Karl Rosman

• 4
  • 3
« Reply #201 on: 04-08-2012, 23:51:53 »
Nisi valjda mislio da ćemo navesti sve serije koje su ikada na svetu snimljene? Glede Majkla Si Hola, više mi prija u Deksteru.

To objasnjava mnoge stvari...  :D

Kunac

• 4
  • 3
« Reply #202 on: 05-08-2012, 00:08:34 »
Ma, je li tako?  :!: To dođe kao neki test koji odvaja žito od kukolja?

Ghoul

• 4
  • 3
« Reply #203 on: 06-08-2012, 18:21:42 »
prilično slowburn početak - mislim na prve 4 epizode ove sezone - sa vrhuncem (dnom?) u najnovijoj... ali meni ne smeta.
previše verujem tvorcima serije i dovoljno kredita imaju od mene, pa se tako naslađujem čak i sada, kada se 'ništa' spektakularno ne dešava, jer ZNAM da imaju u rukavu zapetljancije koje se sada tek pripremaju i lagano zakuvavaju...

Ghoul

• 4
  • 3
« Reply #204 on: 13-08-2012, 09:23:03 »
AUH MAJKO - ŠTA SE OVDE ZBIVA! xrotaeye :!:

VEOMA sam zadovoljan kako je ovo sad krenulo da se zapliće!  :| xflowy

M.M

• 4
  • 3
« Reply #205 on: 13-08-2012, 09:37:04 »
Uh, nisam pogledao ni epizodu od prošle nedelje.  :(

Agota

• 4
  • 3
« Reply #206 on: 13-08-2012, 11:11:28 »
Svidja mi se kako je startovala peta sezona,posle briljantne zavrsnice cetvrte.
Skayler je sve bolja i konacno je ukapirala sta znaci kad   Mr. White  kaze '' I am not in danger, Skyler, I am the danger'' !!! :|
Ne znam sta su smislili scenaristi za finis al cini mi se da problem vise nije napolju nego u kuci.

Ghoul

• 4
  • 3
« Reply #207 on: 13-08-2012, 15:41:51 »
Ne znam sta su smislili scenaristi za finis al cini mi se da problem vise nije napolju nego u kuci.

svašta. problem je ODUVEK bio u samoj kući.

a posle ove epizode jasno je da će finiš -kako i priliči- ići u vrlo crnu teritoriju i da hepiend bilo koje vrste ne treba ni u ludilu očekivati.
na kraju balade za voltera neće biti iskupljenja.
o, ne...

HAL

• 4
  • 3
« Reply #208 on: 13-08-2012, 16:52:04 »

Norman Bates

• 2
« Reply #209 on: 13-08-2012, 18:53:36 »
Mislim da je samo pitanje u kojoj od ove preostale tri epizode će Skajler biti likvidirana. Pripremili su teren za to, čeka se samo varnica.
A decu će potom preuzeti Henk i Mari, jer mora neko da sprema doručak Voltu Junioru.

M.M

• 4
  • 3
« Reply #210 on: 13-08-2012, 20:26:59 »
a posle ove epizode jasno je da će finiš -kako i priliči- ići u vrlo crnu teritoriju i da hepiend bilo koje vrste ne treba ni u ludilu očekivati.
na kraju balade za voltera neće biti iskupljenja.
o, ne...

Mislim da je od prve sezone bilo jasno kako serija ovakvog tipa mora da se završi.  :(

Ghoul

• 4
  • 3
« Reply #211 on: 13-08-2012, 20:56:19 »
pa nije.
pre je još moglo da se očekuje nešto tipa: 'a onda je mr. vajt ispao najpametniji i sve ih je nadmudrio'.
sad, međutim - crno mu se piše - i njemu i njegovima.

M.M

• 4
  • 3
« Reply #212 on: 14-08-2012, 08:47:26 »
Mislim da neće biti hepienda za mister Vajta, tu se slažemo, ali verujem da će ih na kraju sve nadmudriti i da će uspeti da zaštiti svoju porodicu.
Inače, provlačenje američkog poimanja morala kroz lik Skajler mi izuzetno ide na živce. Takođe, u jednom trenutku nije mi bio jasan njen strah od mister Vajta, a oda mi je sinulo. Žene su sebične, razmažene, samožive i ništa pod milim bogom ne umeju da cene. Zašto bi onda Skajler cenila sve što je mister Vajt učinio za porodicu!? Tu karakternu crtu žena kreatori BB-a su sjajno iskoristili.
Kad je Gul juče napisao da je problem "oduvek" bio u kući, pitao sam se, šta sam ja to propustio gledajući BB!? Kad sam malo porazmislio, shvatio sam da je u pravu.
Da zaključim: mišljenja sam da neće biti srećnog završetka za mister Vajta ali da će ga biti za, nas, poštovaoce njegovog lika i dela. :)

HAL

• 4
  • 3
« Reply #213 on: 14-08-2012, 09:45:17 »
Ја не примећујем нигде провлачење америчког морала кроз Скајлер, већ уплашену мајку која страхује за животе своје деце, жене која је одрасла у америчком предграђу као типична домаћица, и њена психичка растројеност је сасвим оправдана. Одједном се обрела у нечему што је гледала само у филмовима и прво што ће да уради је импулсивно штићење својих најмилијих, а то су деца. Колико је то било нагонски и непромишљено, сведочи сцена када је Волт пита шта ће бити њен следећи потез, на шта она у плачу одговара да не зна, да нема никакав план и да није мастермајнд као њен муж. Колико је прсла, поред сцене са базеном и других, показује њена резигнирана констатација прљавих панталона, и шала на конто копања лешева, кажем шала јер тако ми је изгледало, али од стране скрхкане особе која не зна где јој је лево а где десно.

Lord Kufer

• 4
  • 3
    • Poems and Essays
« Reply #214 on: 14-08-2012, 09:51:02 »
Ako je ovo razjebavanje kulta Velike Majke, moraću bogomi da odgledam ovu seriju  8-)

Agota

• 4
  • 3
« Reply #215 on: 14-08-2012, 10:18:32 »
 Mislim da je Skajler ocekivala da ce Vajt da se povuce iz posla ,ali ne, on je nastavio da kuva -naravno, sad igramo za profit.
Dobra je Skajler ,usla je u pricu i oprezna je i po pitanju svega, kupovine skupih automobila ,kao i banalnih tipa skup sampanjac, itd  ,dok se Vajt povremeno gubi.
Naravno,da neće biti hepienda za mister Vajta,ali volela bih da se Dzesi izvuce.

Skajler zeli Vajtovu smrt a ne njegovu zastitu.Sada.

Imam jos jednu nedoumicu vezanu za IV sezonu,mozda sam krivo shvatila al rekla bih da nam je indirektno receno da je Vajt pokusao da otruje klinca.Ili nije ??

M.M

• 4
  • 3
« Reply #216 on: 14-08-2012, 10:25:40 »

Imam jos jednu nedoumicu vezanu za IV sezonu,mozda sam krivo shvatila al rekla bih da nam je indirektno receno da je Vajt pokusao da otruje klinca.Ili nije ??

Naravno.
Uradio je to da bi Džesija vratio na "pravi put".

Agota

• 4
  • 3
« Reply #217 on: 14-08-2012, 10:55:55 »
naravno.

...jos jedna stvar koja je, vidim, mnogima zasmetala ,jeste Vajtova nerealna transformacija .
Ne znam zasto al meni ni u jednom momentu nije zasmetalo, te bilo nerealno.Prosto ,volim takve likove i nije Vajt jedini.
Eto ,na primer lik Bicera iz genijalne serije OZ. Takodje , maestralna transformacija.

HAL

• 4
  • 3
« Reply #218 on: 14-08-2012, 11:00:03 »
Није нам индиректно речено, већ директно и то у више наврата : ) јебем му миша, нисмо Амери, не треба све отворено да кажу како би скапирали шта се десило.

И да, Волт је у овој епизоди добио новог сина(хинт: последња сцена)  xcheers

Agota

• 4
  • 3
« Reply #219 on: 14-08-2012, 11:05:11 »
 eto ,meni promaklo  to direktno,bice, da sam  sam malo sporija  :oops:

Ghoul

• 4
  • 3
« Reply #220 on: 14-08-2012, 11:09:57 »
Није нам индиректно речено, већ директно и то у више наврата : ) јебем му миша, нисмо Амери, не треба све отворено да кажу како би скапирали шта се десило.

da, ali ipak je to nagota, nepažljivost otelotvorena, ženski truman takoreći... očito je da nije shvatila poslednji kadar IV sezone... tj. da nije pažljivo gledala ni pre toga, ni tada.

anyway, idemo dalje.
TEK SAD postaje zanimljivo!  :!:
(a ja već unapred ludim što ćemo KRAJ morati da čekamo do dogodine!!!)

HAL

• 4
  • 3
« Reply #221 on: 14-08-2012, 11:12:53 »
Можда то чекање до следећег лета и није толико лоше, таман када се наврши ова половина, направи се мала пауза и онда обнова градива пред велику завршницу.

M.M

• 4
  • 3
« Reply #222 on: 14-08-2012, 11:37:37 »
da, ali ipak je to nagota, nepažljivost otelotvorena, ženski truman takoreći... očito je da nije shvatila poslednji kadar IV sezone... tj. da nije pažljivo gledala ni pre toga, ni tada.

xrofl

anyway, idemo dalje.
TEK SAD postaje zanimljivo!  :!:
(a ja već unapred ludim što ćemo KRAJ morati da čekamo do dogodine!!!)

E, sada sam popizdeo. Gule, zahvaljujem na obaveštenju. Upravo sam video na imdb-u šta nam je gospoda iz AMC-a spremila. Inače, kad su u pitanju serije, uvek sačekam da se završi emitovanje cele sezone i onda lagano gledam jednu po jednu, kad hoću i koliko hoću! Kod pete sezone BB-a sam napravio izuzetak, tačnije, gledao sam epizodu odmah po emitovanju... oh, kakav zajeb. :-x :-x :-x

дејан

• 4
  • 3
« Reply #223 on: 14-08-2012, 11:53:13 »
миљане, гледај то са ведрије стране, да си се чувао до последње епизоде, неко би ти овде већ испричао шта се све десило и како се завршило
...barcode never lies
FLA

M.M

• 4
  • 3
« Reply #224 on: 14-08-2012, 11:56:28 »
I to što kažeš.  :(

Karl Rosman

• 4
  • 3
« Reply #225 on: 14-08-2012, 12:07:41 »
миљане, гледај то са ведрије стране, да си се чувао до последње епизоде, неко би ти овде већ испричао шта се све десило и како се завршило

Ugly MF

• 4
  • 3
« Reply #226 on: 14-08-2012, 16:38:51 »
To nije tacno, ja sam tek pre neki dan ogulio sve 4 sezone, a 5 cekam da se zavrsi..i to bez spojlera, uspesno...
pa onda tek gledam, ne pada mi na pamet da se seckam sa zivci i sa sezone , uopste..

Father Jape

• 4
  • 3
« Reply #227 on: 16-08-2012, 10:20:48 »
Čehovljevski klinac na motociklu.  :lol:

Ja sam juče i jutros odgledao svih pet dosadašnjih epizoda.

Meni miriše na to da će Skajler okončati Voltera na kraju. Mada to izgleda kao malo očigledno rešenje iz ove tačke, ali nije toliko bitno da li je očekivano, bitno je da naprave dobar bildap - što su već krenuli - i onda to dobro izvedu, na šta smo i navikli.

EDIT: Ili Skajler udružena sa Džesijem.

M.M

• 4
  • 3
« Reply #228 on: 16-08-2012, 10:29:07 »
Ja sam juče i jutros odgledao svih pet dosadašnjih epizoda.

Eh, mladosti...

Agota

• 4
  • 3
« Reply #229 on: 16-08-2012, 11:27:13 »

И да, Волт је у овој епизоди добио новог сина(хинт: последња сцена)  xcheers

pa ,da ovaj je hladniji, radi ono sto Dzesi ne sme - tacnije nece. Jadan Dzesi on tako nije za to.
 e da,   i  sad vec previse ljudi zna sta oni rade ...  :-x

EDIT: Ili Skajler udružena sa Džesijem.

sa Džesijem ??!!

Father Jape

• 4
  • 3
« Reply #230 on: 16-08-2012, 11:43:55 »
Pa da, Džesi nije postao ovo što Volter jeste. Sad bi trebalo da krene finalno otuđenje Džesija od Voltera, a još kad sazna za Džejn i Broka...

Agota

• 4
  • 3
« Reply #231 on: 16-08-2012, 11:53:15 »

ma kakvi , kakvo otudjenje ,nih dvojica zajedno  u kadru su BOMBA svako razdvajanje samo  moze da ima pad.

cak i da sazna ne bi Dzesi Mr Vajta , ne bi.

Father Jape

• 4
  • 3
« Reply #232 on: 16-08-2012, 12:04:27 »
Ponekad mislim da agota piše postove tako što prvo iskuca koherentnu rečenicu, onda izostavi nasumičnih nekoliko reči, i na kraju balističkim pristupom poškropi sve sa nešto interpunkcije.

HAL

• 4
  • 3
« Reply #233 on: 16-08-2012, 12:12:55 »
cak i da sazna ne bi Dzesi Mr Vajta , ne bi.
Јок, ти би : )

Само чекам када се сазнати и мали део онога што му је приредио, у педагошке сврхе како би имао саучесника на свом путу тоталне деструкције. Као што је Мајк рекао, човек је темпирана бомба, и сваки крај без њене активације, или чин пред саму експлозију није ваљан. Други сценарио због оних који не желе да виде беживотно тело Волтера, тако да моја прогноза краја би била мешавина завршетка  Сопраноса и Скарфејса, где ће оставити простора да се фанови вечно питају шта је било следеће(Сопраноси), али свакако часно по личност Мистера Вајта(Скарфејс).

Agota

• 4
  • 3
« Reply #234 on: 16-08-2012, 12:18:39 »
Ponekad mislim da agota piše postove tako što prvo iskuca koherentnu rečenicu, onda izostavi nasumičnih nekoliko reči, i na kraju balističkim pristupom poškropi sve sa nešto interpunkcije.
dobro.to je tvoje misljenje.

Karl Rosman

• 4
  • 3
« Reply #235 on: 16-08-2012, 15:07:30 »
dobro.to je tvoje misljenje.
Meni je skroz ok.  :|

Ghoul

• 4
  • 3
« Reply #236 on: 16-08-2012, 15:11:00 »
Ponekad mislim da agota piše postove tako što prvo iskuca koherentnu rečenicu

ha ha,
ne bi ona to umela da proizvede sve da joj život od toga zavisi!  xrofl

Father Jape

• 4
  • 3
« Reply #237 on: 21-08-2012, 06:59:00 »
SEK se dohvatio najzad Breaking Bada u svojim postovima o vizuelnoj retorici u serijama:

http://acephalous.typepad.com/acephalous/2012/08/breaking-bad-naturalism.html

(zanemarite naslov, očito je šala kao što niže i piše; ostali takvi postovi se mogu naći ovde)

Father Jape

• 4
  • 3
« Reply #238 on: 22-08-2012, 14:52:42 »

Father Jape

• 4
  • 3
« Reply #239 on: 22-08-2012, 20:00:40 »
Odgledah šestu... šta znam, onaj deo gde Volter priča Džesiju je bio malo previše esklpanatorno ekspozaičan. A i previše mi deluje jasno određena Volterova finalna "fatalna greška" - mnogo mu je lepo ponuđen mnogo čist way out koji on odbija. Ali dobro, videćemo šta ovo ima na umu sad...

Ghoul

• 4
  • 3
« Reply #240 on: 25-08-2012, 07:12:40 »
Be on the lookout for Walter White. The 55-year-
  old man was noted as the "most-wanted" fugitive by the Tuscaloosa
  County (Ala.) Sheriff's Office, accused of violating his probation
  after his conviction for manufacturing methamphetamines. That's not
  ordinarily national news, but "Walter White" is also the name of the
  fictional lead character on "Breaking Bad", a TV show on AMC about a
  chemistry teacher who turns to crime -- manufacturing methamphetamines.
  "I don't know anything about the TV show," said sheriff Sgt. Andy
  Norris, who was surprised when the coincidence was pointed out to him
  in multiple media phone calls, including from "Good Morning America",
  ABC News and NBC News. The real Walter White was quickly captured,
  thanks to all the media attention. (RC/Tuscaloosa News)

Ghoul

• 4
  • 3
« Reply #241 on: 03-09-2012, 15:08:08 »
sjajan pančlajn poslednjeg brejking beda za ovu godinu.
ništa manje nisam ni očekivo.
sad samo treba nekako izdržati do dogodine!

HAL

• 4
  • 3
« Reply #242 on: 04-09-2012, 11:32:38 »
Много су збрзали ову половину сезоне, серија као да је била на спиду током ових осам епизода. По мени се то одразило на сам квалитет ове сезоне, па доста ствари је прилично офрље урађено, половично и на моменте је деловала прилично аматерски. Изгледа да је слава ипак мало ударила у главу творца серије, па режијски моменти који су били прилично шмекерски, у овој сезони су остављали утисак исфорсираности. Изгледа ми као да је било најбитније доћи до последње сцене, да сви џизују у гаће и следеће године буду уз екране, па је у нарацији поприлично попустила, што је неопростиво. Зато ми је овај крај прилично млак, посебно ако узмемо у обзир да свемислећи, педантни перфекциониста Волтер каквог знамо, не би оставио ту књигу на то место, пре свега зато што зна да је Хенк већ упознат са иницијалима Гејловог учитеља.

Узгред, погледајте сада опет прву сцену пете сезоне!

Father Jape

• 4
  • 3
« Reply #243 on: 04-09-2012, 11:37:28 »
Ne slažem se ni sa čim što je HAL rekao, osim možda ovog dela da je potrebna izvesna suspenzija neverice da bi se progutala finalna scena, tj. Voltov previd. Ali opet, tako nešto je bilo u neku ruku i nužno i očekivano.

Ghoul

• 4
  • 3
« Reply #244 on: 04-09-2012, 11:53:01 »
volt koga sada gledamo nije isti volt koga smo zavoleli u prvim sezonama - sustiže ga, sve više i sve brže, kamenje iz lavine sa planine pogrešnih postupaka.

SPOJLER:
zar bi nekadašnji volt onako impulsivno i bez prave potrebe ubio majka?

HE'S LOSING IT!

Norman Bates

• 2
« Reply #245 on: 04-09-2012, 11:53:27 »
Узгред, погледајте сада опет прву сцену пете сезоне!

Ono što sam ja primetio u toj sceni je da Volter nema prsten na ruci i da mu se vratila bolest. I da je u skrivanju/bekstvu.
Ako ima još nešto zanimljivo, napiši slobodno..

Karl Rosman

• 4
  • 3
« Reply #246 on: 04-09-2012, 11:56:12 »
volt koga sada gledamo nije isti volt koga smo zavoleli u prvim sezonama - sustiže ga, sve više i sve brže, kamenje iz lavine sa planine pogrešnih postupaka.

SPOJLER:
zar bi nekadašnji volt onako impulsivno i bez prave potrebe ubio majka?

HE'S LOSING IT!

Mislis na onog istog Volta koji u prvim epizodama onako s ljubavlju pravi sendvic klincu zavezanom za stub u garazi, kojeg kasnije... oh, wait! Ne, ti sigurno mislis na drugog Volta.  :roll:

Father Jape

• 4
  • 3
« Reply #247 on: 04-09-2012, 12:00:28 »
A drugo je to... taj s početka Volt je takav iz neiskustva, prvi put da je u takvoj situaciji, ne zna šta radi... A onda idemo ka prekaljenom Voltu, koji sad zna tačno šta i gde i zašto, pedantan, staložen itd. I na kraju prelazak na sadašnjeg Volta koji je počeo da gubi nit.

EDIT: A je l' nekome bilo čudno što u jednom trenutku hoće "empire", hoće maksimalan uspeh koji je on u stanju da postigne... i onda tri meseca kasnije vidi kamaru para i bude u fazonu, ok, to je to.

HAL

• 4
  • 3
« Reply #248 on: 04-09-2012, 12:20:14 »
Ono što sam ja primetio u toj sceni je da Volter nema prsten na ruci i da mu se vratila bolest. I da je u skrivanju/bekstvu.
Ako ima još nešto zanimljivo, napiši slobodno..
Можда и то да му се вратио рак, мада се то да наслутити и у осмој епизоди, када одлази код лекара, након чега саопштава Скајлер да више није у игри.

Karl Rosman

• 4
  • 3
« Reply #249 on: 04-09-2012, 12:41:07 »
A drugo je to... taj s početka Volt je takav iz neiskustva, prvi put da je u takvoj situaciji, ne zna šta radi... A onda idemo ka prekaljenom Voltu, koji sad zna tačno šta i gde i zašto, pedantan, staložen itd. I na kraju prelazak na sadašnjeg Volta koji je počeo da gubi nit.

EDIT: A je l' nekome bilo čudno što u jednom trenutku hoće "empire", hoće maksimalan uspeh koji je on u stanju da postigne... i onda tri meseca kasnije vidi kamaru para i bude u fazonu, ok, to je to.

Mozda i nije? Meni se cini da se uz Voltovo sociopatsko bivstvovanje tokom cele serije, provlaci i svojevrsni the bucket list. U finalu ocekujem neocekivano, a opet dovoljno obicno.  :lol:

Milosh

• 5
  • 3

HAL

• 4
  • 3
« Reply #251 on: 07-09-2012, 11:27:54 »
Винс је потврдио моје виђење убрзаног одвијања ствари у овој сезони, сад, неко мисли да то није утицало на сам њен квалитет, док сам ја другачијег мишљења. Супер је интервју, разјаснио је пар ситница и пружио увид у брејнсторминг серије, најављује врхунско финале.

Angel of Ten

• 2
« Reply #252 on: 07-09-2012, 22:10:27 »
Počela sam da gledam seriju pre 2 nedelje, trenutno sam na kraju treće sezone. Za moj ukus je prilično mračna, ali veoma interesantna i pomalo brutalna. Veoma su me zaintrigirale promene u samom Voltu, od nervoznog štrebera do prilično spretnog narko bosa u razvoju sa strateškim pristupom i novim rasporedom prioriteta. Njegova žena mi jezivo ide na nerve, nekako sam se nadala da će je se rešiti u nekoj od sezona :)
Come to the dark side, we have cookies.

Agota

• 4
  • 3
« Reply #254 on: 18-09-2012, 10:09:01 »
sjajan pančlajn poslednjeg brejking beda za ovu godinu.
ništa manje nisam ni očekivo.
sad samo treba nekako izdržati do dogodine!

sjajan pančlajn  ???   :shock:   ma, daj   ....

kakav pad  :(   sto se mene tice sa cetvrtom  sezonom su trebali da zavrse.

Slažem se sa  svim  što je HAL rekao !  xcheers

Ghoul

• 4
  • 3
« Reply #255 on: 24-09-2012, 13:52:56 »
EMI-nem:

Outstanding Supporting Actor In A Drama Series

* Aaron Paul, "Breaking Bad," AMC

Agota

• 4
  • 3

Agota

• 4
  • 3
« Reply #257 on: 27-09-2012, 18:37:47 »

:-| :-| :-|
GENIJALNO !!!

Agota

• 4
  • 3

ex pistol

• 2
« Reply #259 on: 02-11-2012, 04:58:07 »
oho ho odličan intervju ovaj gore što mu Milosh metno link. Dobro sam ga prvo pročitao jer sam već hteo da iskopam epizodu kada mister Vajt dobija knjigu na poklon ...

Ghoul

• 4
  • 3
« Reply #260 on: 17-11-2012, 06:45:50 »

Milosh

• 5
  • 3

HAL

• 4
  • 3
« Reply #262 on: 12-01-2013, 19:04:02 »
Добар интервју, пуно обећава, једва чекам да видим резултате : )

Ghoul

• 4
  • 3
« Reply #263 on: 28-01-2013, 05:56:39 »
Tonight the Screen Actors Guild announced the winners for the 19th annual SAG awards, and Breaking Bad's Bryan Cranston was honored with a win for Outstanding Male Actor in a Drama Series. In addition, Cranston and the cast of Argo won the award for Outstanding Performance by a Cast in a Motion Picture. "It is so good to be bad," Cranston said, accepting the Male Actor award. In his speech, he thanked Vince Gilligan for writing what Cranston called the role of his career.

Cranston faced formidable competition in the Male Actor category: Also nominated were Boardwalk Empire's Steve Buscemi, The Newsroom's Jeff Daniels, Homeland's Damien Lewis and Mad Men's Jon Hamm for the award.

HAL

• 4
  • 3
« Reply #264 on: 28-01-2013, 16:03:18 »
Прилично оштра конкуренција, не бих могао да пикирам само једног, свима бих уделио награду : )

M.M

• 4
  • 3
« Reply #265 on: 07-03-2013, 22:54:16 »
Za sve one koji nisu znali, kao što ni ja nisam znao, i pitali kad će - evo kad će:
Breaking Bad: Season 5, Episode 9
The Decision (14 Jul. 2013)

:cry: :cry: :cry:

Grimjack

• 2

Ghoul

• 4
  • 3
« Reply #268 on: 11-04-2013, 02:24:00 »
lepo sam ja otkad govorio da je ta serija zrela za nekolko spinofova...

ovo me veseli i ako se desi svakako ću gledati!  :!:

HAL

• 4
  • 3
« Reply #269 on: 11-04-2013, 21:08:28 »
Мени се ова идеја не допада, Гудман је изузетан лик али не знам колико би се Гилиган снашао у получасовном ситкому. Више бих волео да видим неко 42 минутно правно-комично-драмско остварење, где је природа случајева његових клијената централно дешавање, а његова личност довољна за хи хи моменте.

M.M

• 4
  • 3
« Reply #270 on: 12-04-2013, 08:30:30 »

Grimjack

• 2
« Reply #271 on: 18-04-2013, 16:56:52 »

M.M

• 4
  • 3
« Reply #272 on: 25-05-2013, 22:07:05 »

Ćapih od fejsbuka...

"The only thing that comes close is Twin Peaks, also by Blue Velvet auteur David Lynch. But Peaks lost its focus once it moved beyond the death of Laura Palmer. Judging by the first three episodes of Breaking Bad's second season, the story is more tightly plotted than ever."
- Stephen King on Breaking Bad

Mark

• 4
  • 3
    • Janko Takac
E NES NI TI U BECEJ!

Father Jape

• 4
  • 3
« Reply #274 on: 14-06-2013, 13:12:11 »

Grimjack

• 2

Karl Rosman

• 4
  • 3

Ugly MF

• 4
  • 3
« Reply #277 on: 01-08-2013, 12:35:00 »
Odma da se detaljno pregledaju kolica Stivena Hokinga!
Ko zna sta taj folirant diluje ..

Milosh

• 5
  • 3
« Reply #278 on: 07-08-2013, 05:30:16 »

Milosh

• 5
  • 3

Milosh

• 5
  • 3
« Reply #280 on: 09-08-2013, 02:20:00 »

Milosh

• 5
  • 3
« Reply #281 on: 10-08-2013, 17:34:56 »

Milosh

• 5
  • 3

Agota

• 4
  • 3

Mark

• 4
  • 3
    • Janko Takac
« Reply #284 on: 12-08-2013, 07:44:11 »
Solidna prva epizoda.

Imao sam neverovatan flešbek na Sopranose i to me je oduševilo, pošto sam i tu seriju mnogo voleo ...

Bice ovo uzbudljivo finale!
E NES NI TI U BECEJ!

BladeRunner

• 4
  • 3
« Reply #285 on: 12-08-2013, 19:27:39 »
Isporučili i premašili. Najbolje: autori velikih serija znaju da ih tretiraju drugačije kada ove postanu velike. Recimo "Wire" u posljednjoj sezoni čak i ne pokušava da bude o bilo čemu, osim da opisuje novinarstvo,  pa je razvoj likova drugačiji nego što je bio kad su opisivali radničku klasu u drugoj ili školstvo u četvrtoj sezoni. Autori "Breaking Bad" n.j.ž.s. pa tako ovo ima totalno isti ton kao čitava serija do sada. Tako sebi dozvoljavaju da u najiščekivanijoj televizijskoj premijeri ove sezone imaju tri minuta nadrogiranog opisa novog "Star Treka", što je bezobrazno i savršeno istovremeno. Ako se po jutru dan poznaje, vidim Sunce i kišu Perseida :)
All those moments will be lost in time like tears in rain.

Grimjack

• 2
« Reply #286 on: 13-08-2013, 00:59:26 »
tri minuta nadrogiranog opisa novog "Star Treka"
:mrgreen:

Breaking Bad: Badger's 'Star Trek' Script [Animated]

Inače, da, odlična epizoda.

Ghoul

• 4
  • 3
« Reply #287 on: 26-08-2013, 11:57:59 »
ova scena u pustinji (u 11. epizodi) jedna je od naj-najboljih u celoj seriji. a i šire.  :|

da, da... stvari se zagrevaju...  :!:

HAL

• 4
  • 3
« Reply #288 on: 28-08-2013, 07:49:09 »
Фантастичан повратак, фантастичан!!!

BladeRunner

• 4
  • 3
« Reply #289 on: 28-08-2013, 08:07:11 »
I ja bi se javio, ali me strah da ne ureknem  :)

Milosh

• 5
  • 3
« Reply #290 on: 28-08-2013, 08:13:16 »
Super je. Naročito me raduje što ne objašnjavaju previše već očekuju od onih koji prate seriju da se sećaju stvari iz prethodnih sezona (pa onda krene lavina topika na IMDb-u gde mnogima nije jasno šta je (i kako je) to Džesi shvatio na kraju epizode).

Milosh

• 5
  • 3
« Reply #291 on: 28-08-2013, 08:14:58 »

Agota

• 4
  • 3
« Reply #292 on: 28-08-2013, 11:17:06 »
Super je. Naročito me raduje što ne objašnjavaju previše već očekuju od onih koji prate seriju da se sećaju stvari iz prethodnih sezona (pa onda krene lavina topika na IMDb-u gde mnogima nije jasno šta je (i kako je) to Džesi shvatio na kraju epizode).
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: a i Džesi bi trebao više to da prevaziđe.

Poslednje tri emitovane epizode su čista desetka!!  xjump

Father Jape

• 4
  • 3
« Reply #293 on: 28-08-2013, 15:56:36 »

Father Jape

• 4
  • 3
« Reply #294 on: 03-09-2013, 19:27:25 »
Kakva je ova Skajler Lejdi Makbet. :lol:

Milosh

• 5
  • 3
« Reply #295 on: 04-09-2013, 03:45:59 »

BladeRunner

• 4
  • 3
« Reply #296 on: 09-09-2013, 19:46:34 »
Kakva god da su bila očekivanja, ova sezona ih je do sada isporučila, a u mom slučaju i premašila. "Breaking Bad" je vrijedan svakog hajpa. Potpuno zasluženo, čisto kao suza, ovo je najbolja serija koja se trenutno daje na televiziji. Ako nekome treba objasniti šta je saspens - e pa ovo je. 10/10.

Alexdelarge

• 4
  • 3
  • Enfant terrible
« Reply #297 on: 09-09-2013, 21:13:12 »
pa kad prekidaju epizodu usred puškaranja kad je najnapetije. :mrgreen:

Kunac

• 4
  • 3
« Reply #298 on: 09-09-2013, 21:27:23 »
Ко ће дочекати следећи понедељак?????

Mark

• 4
  • 3
    • Janko Takac
« Reply #299 on: 09-09-2013, 22:12:04 »
Ma, bezveze ovo prekidanje na pola pucnjave, ko španska serija. Imam želju da batalim sve i sačekam lepo da se završi sezona.
E NES NI TI U BECEJ!

Agota

• 4
  • 3
« Reply #300 on: 09-09-2013, 23:55:05 »
pa kad prekidaju epizodu usred puškaranja kad je najnapetije. :mrgreen:

....previse metaka a niko nije povredjen. Mada je sve jasno i nema tu sad neke neizvesnosti- ovo je Henkov kraj.
Nisam ocekivala Dzesijevu  izdaju, lakse bi mi bilo da su se medjusobno poubijali nego ovako... Sve mi je padalo na pamet i da mu zapali kucu,i pare,ali da ode kod Henka to nikad, koji ga je odvalio od batina...i koga zabole za Dzesija.
S tim da je  jasno i to, da se  Volter izvlaci...  za sad...posto imamo spojler na pocertk epizode  Blood Money kad ga sretne komsinica kao sto je bilo logicno da Dzesi nece zapaliti kucu upravo zbog tog spojlera itd...

Videcemo...

Ghoul

• 4
  • 3
« Reply #301 on: 10-09-2013, 05:17:31 »
ja sam i dalje prezadovoljan!
tu su, i to sve više, nepredvidivost, napetost i involviranost: 3 pokazatelja kvaliteta koja mi vrlo retko kada nešto pobudi u ovoj meri - dakle, nemam pojma šta će sledeće da se desi, a uzbuđen sam i veoma zainteresovan da to vidim! hell, sve ređe i ređe osećam nešto slično gledajući i FILMOVE, a kamoli tv produkte!

dobro, možda su u najnovijoj epizodi crnju malko previše lako ubedili - iako izgleda karikaturalno, taj baja nije debil pokupljen iz zabavišta nego ogrezli kriminalac koji ne bi tako lako smeo da padne na blef - ali sve ostalo je i dalje top-notch!

a to misle i skoro svi drugi:

In case you didn’t know, “Breaking Bad” is a pretty amazing show.

And in case you did know, now we can tell you just how amazing – officially.

The iconic AMC drama will feature in the upcoming GUINNESS WORLD RECORDS 2014 edition as the “highest rated TV series,” thanks to its metascore of 99/100 on MetaCritic.com.

stvarno, postoji li uopšte neko ovde ko misli da je BB samo onako, okej, ali ništa naročito? ili i gore od toga?

BladeRunner

• 4
  • 3
« Reply #302 on: 10-09-2013, 08:17:00 »
Ghoul
tu su,i to sve više, nepredvidivost, napetost i involviranost: 3 pokazatelja kvaliteta koja mi vrlo retko kada nešto pobudi u ovoj meri - dakle, nemam pojma šta će sledeće da se desi, a uzbuđen sam i veoma zainteresovan da to vidim! hell, sve ređe i ređe osećam nešto slično gledajući i FILMOVE, a kamoli tv produkte!

Upravo to! Ima spojlera, nek preskoči ko nije gledao:

Mene oduševljava što ova serija koristi sve standardne konvencije žanra (prekidanje kad je najnapetije, (ne)očekivane obrte i slično), a uz to ima bolesno dobar tajming, pa se svaka od ovih situacija gradira kako treba. Recimo, da je ovo radio neko manje talentovan, ono puškaranje bi počelo odmah. Vjerovatno bi bilo više spektakularno, sa više eksplozija, možda bi ekipa došla tenkom, ali ovdje se situacija gradi u čekanju, iščekivanju raspleta koji proishodi iz priče, a nije nasilno ubačen. Kada se rasplet desi - to je punokrvni pay-off, bez laži i prevare. A kvalitet dijaloga je često u PAUZAMA i neizrečenom, kao u prošloj epizodi i razgovoru Džesija i Voltera.

U stvari, tuga je što tek kada čovjek gleda "Breaking Bad" shvati koliko su zastranili današnji filmovi/serije koji isporučuju napetost koja je totalno odvojena od narativa, ili ga prenaglašavanjem ubijaju. Ova serija daje gledaocu vrijeme da upije ono što slijedi. Zato pratimo vozila koja dolaze iz daljine, Volta koji viče, pa čak i Henka koji razgovara sa ženom... Mali Perica:"Ali Henk ne bi razgovarao sa ženom, Henk bi prvo pozvao policiju..." - hush hush mali Perice, jer čitava poenta gradiranja te situacije i jeste namamljivanje, naglašavanje emotivnog impakta koji će ta smrt imati na njegovu ženu, uključivanje rastrojenog i wikipedijom sluđenog gledaoca današnjice u to šta to STVARNO znači u kontekstu serije. I uvijek ima crnog humora, koji je možda i precrn (jel' iko primjetio kada Džek i ekipa sa repetiranim mitraljezima (!) od Henka traže da izvadi legitimaciju?).

Uglavnom - formula saspensa, štagod to bilo, nije potrošena. Dakle, Fridkinov "Sorcerer" je i dalje saspens, "Spoorloos" je isto, a bogami i BB, iako je mnogo više uronjen u već viđeno. Prepričajte nekome BB, ali to ni izbliza neće dočarati čekanje, trenutke kada se tanka hemikalija sa voza ili Gasov kraj. Ovo su ljudi koji poznaju žanr, koji znaju šta rade i rade to kvarno manipulišući vama. Jednom riječju: gozba!

Father Jape

• 4
  • 3
« Reply #303 on: 10-09-2013, 08:50:51 »
Kad Henk zove Mari i kaže "It may be awhile before I get home.", tu je već jasno da je to to. Ali svejedno mi se steglo nešto u stomaku par trenutaka kasnije kad vidimo onaj pikap kako se lenjo trucka sa horizonta. Savršeno.

Father Jape

• 4
  • 3
« Reply #304 on: 10-09-2013, 09:57:53 »

Milosh

• 5
  • 3
« Reply #305 on: 10-09-2013, 10:17:44 »
http://thenewinquiry.com/essays/the-white-market/

Samo čitajući tekst sam tačno sam znao da njegov autor ima jedno od onih lica koje prosto želiš da udariš, a onda sam kliknuo na njegovo ime i to potvrdio.

Father Jape

• 4
  • 3
« Reply #306 on: 10-09-2013, 11:06:23 »
Gospode. Ja nisam očekivao takvo lice, ali oh kako si u pravu.

HAL

• 4
  • 3
« Reply #307 on: 10-09-2013, 11:10:04 »
Све је супер, али зашто онај окршај одрадише холивудски није ми јасно, под паљбом оног оружја Хенк и Гомез нису требали да буду на ногама дуже од две секунде, а не још и да вире и узвраћају ватром.

aa-12 full auto shotgun 2

http://www.youtube.com/watch?v=N1IvJmytYWc#t=95

Ту су мало претерали са театралношћу.

Barbarin

• 4
  • 3
Jeremy Clarkson:
"After an overnight flight back to London, I find myself wondering once again if babies should travel with the baggage"

Milosh

• 5
  • 3

Ghoul

• 4
  • 3
« Reply #310 on: 14-09-2013, 13:05:38 »
odličan razgovor: zajebo sam se pa pustio pred spavanje... i morao da sebi ukradem sat sna da bih odgledo ucelo, odjednom.

Father Jape

• 4
  • 3
« Reply #311 on: 16-09-2013, 15:26:24 »
Ovu su komotno mogli uz blage izmene da pretvore u dve epizode i učine krajem serije, i ja se ne bih preterano bunio.

Alexdelarge

• 4
  • 3
  • Enfant terrible
« Reply #312 on: 16-09-2013, 20:22:55 »
zar neće biti i šeste sezone?

Dzimi Gitara

• 4
  • 3
« Reply #313 on: 16-09-2013, 20:25:40 »
Ako sam ja dobro razumeo, preostale su još dve epizode.

Šesta sezona je ovo - druga polovina pete.

A to što se u medijima pompezno najavljuje da "BB dobija novu sezonu" to je u stvari najavljeni spin-off sa Saulom.
Kamenje iz džepova http://kamenje.blogspot.com/

Ghoul

• 4
  • 3
« Reply #314 on: 16-09-2013, 21:30:00 »
nekako mi je volt previše flipnuo u onom telefonskom razgovoru... sve vreme sam mislio da glumi, znajući da ga pajkani prisluškuju, mada mi nije bila jasna njegova igra, tj. za koga i zašto igra tu igru i predstavlja se kao sajko...

enivej, odlično je to sve, i ja i dalje nemam vrećih zamjerki.

Father Jape

• 4
  • 3
« Reply #315 on: 16-09-2013, 21:38:49 »
Pa definitivno glumi. Kako ti nije jasna - oslobađa Skajler od svake sumnje na saučesništvo, jasno kao dan.

Ghoul

• 4
  • 3
« Reply #316 on: 16-09-2013, 21:46:41 »
hm, da - to već ima smisla...

Grimjack

• 2
« Reply #317 on: 16-09-2013, 22:29:53 »
5 things you might have missed in last night's Breaking Bad

"Walt Clears Skylar Of All Charges.

Reddit user CedarPride, I believe, hit the nail on the head with the point of this phone call.

Notice the language he uses- "you were always begging me to stop, telling me its illegal, immoral, someone could get hurt" etc, "I warned you what would happen if you crossed me", "Oh what am I saying, you never had anything to do with it, this was me, it was all me". Of course he presents it in a manner that is made to seem him like a piece of utter shit, and in many ways he is, but this was a truly selfless act to defend his family. Walt destroying the phone demonstrates he knew police were there, and solidifies my views."

Agota

• 4
  • 3
« Reply #318 on: 17-09-2013, 00:24:31 »
 Momenat kad se Skajler okrtece protiv  Volta  mi je diskutabilan  jer je   ona  80% serije bice razuma,nije dosledna svom liku, bar meni.... onog trenutka kad postaje saucesnik u  Voltovom cirkusu morala je biti svesna da se sve moze lose zavrsiti.
Jedino je mucno gledati Dzesdija,  i ako me poslednje dve ep potpuno izludeo kako postaje mula na lancu,frustrira kako nije uspeo da iskoristi ni jednu jedinu pruzenu sansu za sebe ,a mnoge je dobio od Volta na tanjiru.
 Sve drugo je savrseno ,gluma ,tenzija, nemam zamerki...
Moja ocekivanja su zadovoljena,ako ne i prevazidjena.

Ghoul

• 4
  • 3
« Reply #319 on: 17-09-2013, 01:42:36 »
Momenat kad se Skajler okrtece protiv  Volta  mi je diskutabilan  jer je   ona  80% serije bice razuma,nije dosledna svom liku, bar meni....

žene vole USPEŠNE muškarce.
kad je volt počeo da brlja, da mu pajkani dahću za petama, da pravi sranja itd. naravno da se okrenula protiv njega.
i u tome su žene iste kao rozeguzi pavijani.

BladeRunner

• 4
  • 3
« Reply #320 on: 17-09-2013, 08:34:01 »
Vrhunska epizoda. Kao što neko reče, da su ovako završili seriju, ne bi imao nikakav problem. Jako mi je žao Džesija, ali opet - veličina ove serije i jeste u tome da ne daje pravedna rješenja zbog kojih publika treba da se osjeća bolje.

Voltov poziv mi je potpuno logičan, Skajlerina reakcija isto, to što je uradio Džesiju je užasno, ali potpuno shvatljivo... Najgore je što je ovdje apsolutno svako potpuno dosljedan svom liku, i zato se katastrofa i dešava. Henk je samo trebao da pusti da stvari idu svojim tokom, ali ne može to da uradi ne zato što je pravedan, već zato što je arogantan i tvrdoglav. Džesi je trebao da se zadovolji novcem, ali previše je moralan da bi to uradio. Volt je i dalje ostao posvećen porodici uprkos svemu i totalno osvetoljubiv, što ga je i koštalo. Kao i svaka epizoda, i ova ima crnohumorne momente - meni je genijalan trenutak bio kada Volter Džunior kaže "What?" na Skajlerinu opasku o Henku.

Strašno je što bi hepi end ove serije zaista bio da je policajac prosto pustio stvari da idu svojim tokom. I najbolje: pretprošla epizoda se završila u pola puškaranja zbog čega je bilo normalno da se čeka ova. Ova epizoda se završila onako kako je trebala da se završi serija i zato čekamo zadnje dvije epizode da vidimo šta još imaju da dodaju. Najbolje je što je saspens isti, ali mehanizam zašto iščekujemo nije. Prvi put je to bilo zato što je nešto prekinuto, sada zato što bi trebalo da je završeno... nema šta, autori stvarno znaju znanje. Štagod da urade u ove dvije epizode, ova serija će biti jedna od dvije/tri najbolje ikada. A kako su počeli, možda bude i najbolja.

Agota

• 4
  • 3
« Reply #321 on: 17-09-2013, 20:43:15 »
Momenat kad se Skajler okrtece protiv  Volta  mi je diskutabilan  jer je   ona  80% serije bice razuma,nije dosledna svom liku, bar meni....

žene vole USPEŠNE muškarce.
kad je volt počeo da brlja, da mu pajkani dahću za petama, da pravi sranja itd. naravno da se okrenula protiv njega.
i u tome su žene iste kao rozeguzi pavijani.

da, zato je pokusala da se utopi cim je saznala da joj je muz USPEŠNI narko bos.

Father Jape

• 4
  • 3
« Reply #322 on: 17-09-2013, 20:55:18 »
Nije li još Čerčil rekao "La donna è mobile"?

Kunac

• 4
  • 3
« Reply #323 on: 17-09-2013, 23:32:48 »
Još oko 90 minuta i kraj... Nadam se da će biti na nivou epizode od ovog ponedeljka... Ostalo je dovoljno prostora za sasvim zadovoljavajuće finale.

Father Jape

• 4
  • 3
« Reply #324 on: 17-09-2013, 23:43:31 »
Ne znam, meni deluje kao da će sad da ide neki vigilante obračun sa bandom i oslobađanje Džesija... a ne vidim kako će to da izvedu a da mi ne bude malo antiklimaktično u poređenju sa ovom epizodom. Ali verovatno lupam, i treba da verujem Giliganu i ekipi.

Pukovnik Gavrić

• 2
« Reply #325 on: 20-09-2013, 01:37:17 »
Odavno nisam vidio težu i mučniju dramu od druge polovine ove epizode, ni na filmu ni na televiziji.
Nažalost, za pogibiju omiljenog mi lika saznao sam dva dana ranije tako što je jedna glupača (strankinja, čak mi nije ni prijatelj) okačila to na svom fb statusu.
Uprkos tome epizoda me ostavila u šoku i nevjerici!

Neobičan detalj je da credits idu bukvalno do polovine trajanja epizode.

Inače, ja bih ovako rangirao sezone po kvalitetu i zanimljivosti:
1. 5/2
2.4
3. 2
4. 1
5. 5/1
6. 3

DušMan

• 5
  • 3
  • Urbana gradska faca
« Reply #326 on: 20-09-2013, 08:41:15 »
Još oko 90 minuta i kraj... Nadam se da će biti na nivou epizode od ovog ponedeljka... Ostalo je dovoljno prostora za sasvim zadovoljavajuće finale.
Zapravo... According to a recent tweet from writer-producer Peter Gould, the series' final two episodes will be "extra long," running past their standard hour length. (TV Guide has the episodes clocking in at 75 minutes.)
Nekoć si bio punk, sad si Štefan Frank.

Alexdelarge

• 4
  • 3
  • Enfant terrible
« Reply #327 on: 20-09-2013, 09:43:28 »

Inače, ja bih ovako rangirao sezone po kvalitetu i zanimljivosti:
1. 5/2
2.4
3. 2
4. 1
5. 5/1
6. 3

prestrog si kolonelo!

ex pistol

• 2
« Reply #328 on: 21-09-2013, 02:59:53 »
(strankinja, čak mi nije ni prijatelj) okačila to na svom fb statusu.
eto ti ga kad uhodiš strankinje po fejsu :)

Ne znam, meni deluje kao da će sad da ide neki vigilante obračun sa bandom i oslobađanje Džesija...
 Ali verovatno lupam, i treba da verujem Giliganu i ekipi.

nadam se da lupaš, mada opet nije nemoguće setih se flash-forwarda sa početka sezone i gepeka punog oružja, hm..
ali kada god smo ja i ljudi oko mene pokušali da predvidimo šta će se dalje dešavati, pfff, ni blizu.

ex pistol

• 2
« Reply #329 on: 21-09-2013, 03:15:24 »
Momenat kad se Skajler okrtece protiv  Volta  mi je diskutabilan

ma nije diskutabilan, samo premotaj par minuta ranije na razgovor u kancelariji sa Volt Juniorom tu je trenutak preobraženja, što samo dokazuje genijalnost scenarija.

ex pistol

• 2
« Reply #330 on: 21-09-2013, 03:59:37 »
During the game of chess between the firemen, the WHITE king is cornered, but not checkmated or even in check. The king is simply going behind another pawn, buying time, but not advancing the game. The only remaining White pieces are a Knight (not a Queen) and two pawns. If the Knight were a Queen, it could take out all of the black pieces.

Alexdelarge

• 4
  • 3
  • Enfant terrible
« Reply #331 on: 23-09-2013, 07:44:41 »
Breaking Bad broke well at the 65th Primetime Emmy Awards, capturing its first outstanding drama series award just one week before its final episode. The AMC series also claimed a second Emmy when Anna Gunn won for suporting actress.

http://www.emmys.com/news/awards-news/65th-primetime-emmys-wrap

Agota

• 4
  • 3
« Reply #332 on: 25-09-2013, 14:03:50 »
 Nesto sporija epizoda. Spustili su loptu i postavili sahovske figure za poslednju epizodu.
Svi su na svojim pozicijama...

JasonBezArgonauta

• 4
  • 3
Čini mi se da ovaj zid izgleda drugačije. Bendžamine, da li su Sedam zapovesti iste kao što su bile ranije?

Ghoul

• 4
  • 3
« Reply #334 on: 30-09-2013, 12:00:48 »
lepo su vezali mašnicu, nisam ni sumnjao da će;  :!:

nemam većih zamerki,
osim
1) malko prećeraše sa 'how convenient'  :roll:
i 2) zaboraviše na derište (brok)! xtwak

no, ko će sad još cepidlačiti kad su tolko toga pogodili tačno kako treba!?  :|

BladeRunner

• 4
  • 3
« Reply #335 on: 30-09-2013, 15:35:33 »
lepo su vezali mašnicu, nisam ni sumnjao da će;  :!:

nemam većih zamerki,
osim
1) malko prećeraše sa 'how convenient'  :roll:
i 2) zaboraviše na derište (brok)! xtwak

no, ko će sad još cepidlačiti kad su tolko toga pogodili tačno kako treba!?  :|

Niški horor-mudrac valjano govori on (Joda stil rečenice). Iako bi, za moj groš, kraj serije bio bolji da su je završili šestom epizodom, ovako je sve fino zaokruženo i na kraju cementirano tačkom. U stvari, mislim da su sedmu i osmu epizodu više dodali kako nikome ne bi palo na pamet da snimi nove četiri sezone o Vajtovom povratku iz egzila. Ni ja nemam većih zamjerki: da, trebali su da pretraže gepek, ali opet - kad se pogleda detalj kada Grečen ispušta novac na pod, a Volter joj kaže da ga podigne, pokazuje zašto je ova serije velika u detaljima. Taj čitav dio je maestralan, brak Grečena i Eliot je dat kao na dlanu, pri čemu je Grečen mastermajnd, a Eliot prilično naivan. Kada Eliot izvadi nož, Grečen se prvo sakrije iza njega, a na Voltovo "Trebaće ti veći nož", spusti ruku svome mužu. U svakom slučaju, odlično zaokruženje sada već izvjesno jedne od najvećih TV serija ikada.

Milosh

• 5
  • 3
« Reply #336 on: 30-09-2013, 16:07:35 »
OGROMNI SPOJLERI SLEDE!!!!!

Mašnica uspešno zavezana! Zapravo, to je sjajno što su u Ozymandiasu dostigli svojevrsni klimaks koji onda nisu ni pokušali da nadmaše u smislu još jačeg intenziteta, saspensa i ludila, već su ZAVRŠILI seriju, što je nešto čime većina finala ne može da se pohvali, dakle, nešto nalik na produženi epilog, nakon kojeg, za moj groš, nema ničeg što je moralo da bude zaključeno a ostalo je otvoreno (npr. dalja Džesijeva sudbina, baš kao i Brokova (koji ionako ima baku, nije sam) je suštinski deo neke druge priče, obojica su živi i tu se *ova* priča završava). No, i pored toga što se nije išlo na obrte, već na kraj koji će se logično (i time nužno, bar donekle i očekivano) nadovezati na sve ovo do sada, uspeli su da me npr. iznenade sa Voltovim planom glede Grečen i Eliota (ima ta scena i jedan wow! momenat), plus da pruže savršen zaključak priče između Volta i Skajler sa sve njegovom rečenicom koju smo podsvesno čekali čitavu seriju (možda i emotivni vrhunac finala). Finalni obračun je tu skoro pa rutinski (a opet sjajno insceniran), u smislu da je reč o nečemu što smo znali da će da se desi (tj. moralo je tako), ali smo na tako nešto pristali kad smo još u prethodnoj sezoni (tj. polusezoni?) dobili prvi flešforvard i krenuli sa beskrajnim teorijama (za koga je puška, za koga je ricin...), zapravo, to mi je još bolje od toga da smo sve te informacije dobili tek sad pred kraj, faktor iznenađenja je izostao ali je zato time podignut saspens tokom čitave poslednje sezone, you lose some, you win some (more!). Ima tu i nekih zanimljivih simetrija na samom kraju, a Breaking Bad je i poznat po tome, kao npr. sličnosti u izvedbi (i suštinske razlike) između prvog pravog ubistva u seriji počinjenog golim rukama (Crazy8) i pretposlednjeg ubistva u seriji tj. poslednjeg počinjenog golim rukama, kao i sa ubistvima Henka i Džeka (i Volt je doneo odluku mnogo pre, džabe ubeđivanje). Ako mi je nešto na nivou tih detalja i sitnica zafalilo, to je poslednje "bitch!" od Džesija, ali onda sam shvatio: Džesi se tokom ove epizode priseća vremena pre Voltera i svega ovog i kada se na kraju suoče to je samo kako bi sve te veze između njih bile i formalno i jednom za svagda prekinute, i u tom smislu bi i "bitch!" bilo out of place, kao deo (mračne) prošlosti. Poslednja simetrija: Volt i Džesi kad se prvi put sreću u prvoj epizodi i kada se rastaju u finalu (bez reči, jer sve je već rečeno), tako slično a tako drugačije.

Father Jape

• 4
  • 3
« Reply #337 on: 30-09-2013, 16:13:33 »
Slažem se da je emotivni vrhunac Voltova rečenica upućena Skajler. A koji ti je wow momenat u sceni sa Grečen i Eliotom?

Milosh

• 5
  • 3
« Reply #338 on: 30-09-2013, 16:17:00 »
Slažem se da je emotivni vrhunac Voltova rečenica upućena Skajler. A koji ti je wow momenat u sceni sa Grečen i Eliotom?

Ono sa laserima, mada sam i pre kraja scene pretpostavio da je blef, sam trenutak mi je bio prilično wtf!?

Ghoul

• 4
  • 3
« Reply #339 on: 30-09-2013, 17:45:29 »
ako ćemo cijepiti dlake, očekivo sam da suočenje džesita i volta bude explozivnije (emotivno), tim pro što je ona scena između njih, u pustinji, pre 3-4 epizode, jedan od vrhova serije.
mislio sam da će TO biti kulminacija zadnje epizode, i blago sam underwhelmed relativno mlakim načinom na koji se raziđu.

i nekako sam se sve nadao da će skajler, pošto joj volt najzad bez bulšita prizna to što prizna, nekako da mu ako ne baš oprosti a ono da znak da razume, da ne zamera zaista, da neće ono što je očito njihovo poslednje viđenje s ove strane - završi kao ladna rezignirana bitch... ne da mu baš nužno padne u naručje, ali neki stez ruke, pa čak i poljubac, il nešto...

Father Jape

• 4
  • 3
« Reply #340 on: 30-09-2013, 17:57:52 »
Kratak intervju sa... kako mi ono kažemo cinematographer? Direktor fotografije?

http://www.theverge.com/2013/9/30/4785520/hdtvs-and-netflix-to-thank-for-breaking-bad-success

Father Jape

• 4
  • 3
« Reply #341 on: 30-09-2013, 18:01:41 »
ako ćemo cijepiti dlake, očekivo sam da suočenje džesita i volta bude explozivnije (emotivno), tim pro što je ona scena između njih, u pustinji, pre 3-4 epizode, jedan od vrhova serije.
mislio sam da će TO biti kulminacija zadnje epizode, i blago sam underwhelmed relativno mlakim načinom na koji se raziđu.

Ali kao što Bladerunner reče gore, Ozymandias je bio kraj i kulminacija na mnogo načina. Džesi i Volt su raskrstili tu, i to je to u suštini. Zato bi meni imalo smisla da se još manje desi, zapravo, između njih dvojice, nakon što je svršeno sa bandom; rastanak bez reči bi mi pasao još bolje.

Ghoul

• 4
  • 3
« Reply #342 on: 30-09-2013, 18:40:06 »
nije razrešeno u pustinji.
nisam progutao tada da volt zaista ladno i iskreno želi da džesija ubiju - sve vreme sam slutio i nagađao koja je zapravo njegova igra, ZAŠTO se tako igra s njegovim životom, uključujući par how convenient NEPREDVIDIVIH momenata, kao što je onaj kad džesija U ZADNJI ČAS ipak ne ubiju jer todu ćune da ga izmuze još malo (što volt nije mogo znati).
znači, nije mi čista njegova agenda sa džesijem, niti mi je do samog kraja jasno šta on misli o njemu i svom odnosu prema njemu.
sa svima drugima je raščistio, s džesijem, to my liking, nije.

Father Jape

• 4
  • 3

Will-O'-The-Wisp

• 3
  • Teoretičar Ostrogotike
« Reply #344 on: 03-10-2013, 08:18:15 »
Sjajan završetak. Nakon The Wire, ovo je definitivno najbolja serija ikad snimljena.
"A life, Jimmy, you know what that is? It's the shit that happens while you're waiting for moments that never come."
– Lester Freamon (The Wire)

Ugly MF

• 4
  • 3
« Reply #345 on: 03-10-2013, 09:12:21 »
El smem ja da kazem jednu maleeeeeecku stvar koja mi maaaalko svrbela.....?
Dlaka u jajetu?

W.W. nagovori onog glavnog u familiji da mu izvede Pinkmena na konto toga , 'dugujes mi, lazes me'...?
A sekundu pre ili posle ga treba ucmekati...!?!?

Ta redneck hilbili sujeta i merenja ciji je veci," haha eto ti , sekundu pred smrt ja sam veca faca!", mi maaaaalko bas ovde ...
limunadno amerikanizirano dramatizovana za TV.... Ipak bi se par krimosa tog kova pre poteglo da za sekundu skenjaju nepotrebnog W.W, nego da mu sekundu pre slanja u vecna lovista dovucaraju Pinkmena....

Ali dobro, to je izgleda bio jedan jedini nacin pa je stoga understandabl...
Inace, Cela serija, Vrh, ocemo jos, jedva cekamo Pozovite Sala ili kakovec!

M.M

• 4
  • 3
« Reply #346 on: 04-10-2013, 08:39:37 »
nije razrešeno u pustinji.
nisam progutao tada da volt zaista ladno i iskreno želi da džesija ubiju - sve vreme sam slutio i nagađao koja je zapravo njegova igra, ZAŠTO se tako igra s njegovim životom, uključujući par how convenient NEPREDVIDIVIH momenata, kao što je onaj kad džesija U ZADNJI ČAS ipak ne ubiju jer todu ćune da ga izmuze još malo (što volt nije mogo znati).
znači, nije mi čista njegova agenda sa džesijem, niti mi je do samog kraja jasno šta on misli o njemu i svom odnosu prema njemu.
sa svima drugima je raščistio, s džesijem, to my liking, nije.

Podvojenost ličnosti Voltera Vajta i Hajzenberga je odlično kreirana i sjajno oživljena od strane Brajana Kranstona. Po meni, dozvolu da Džesija u pustinji likvidiraju doneo je Hajzenberg, a ne Volter, profesor hemije, otac, čovek koji će uskoro umreti.

Ta redneck hilbili sujeta i merenja ciji je veci," haha eto ti , sekundu pred smrt ja sam veca faca!", mi maaaaalko bas ovde ...
limunadno amerikanizirano dramatizovana za TV.... Ipak bi se par krimosa tog kova pre poteglo da za sekundu skenjaju nepotrebnog W.W, nego da mu sekundu pre slanja u vecna lovista dovucaraju Pinkmena....

I meni je ovo zasmetalo, ali dobro. Sve u svemu, prezadovoljan sam. Nedostajaće mi Volter Vajt.

A kad smo već kod toga...

Alexdelarge

• 4
  • 3
  • Enfant terrible
« Reply #347 on: 04-10-2013, 18:58:50 »
odlična serija, ali poslednju epizodu su zasrali!

Agota

• 4
  • 3

Father Jape

• 4
  • 3

Petronije

• 4
  • 3
« Reply #350 on: 12-10-2013, 00:08:22 »
Navrese mi suze na kraju. Ne verujem da mi se to ikada ranije desilo dok sam gledao neku seriju/film. Verovatno jer sada i sam imam porodicu i dete pa sam u potpunosti shvatio Volterovu situaciju. Potpuno suludi miks akcije, trilera, komedije, drame, tragedije...rekao bih da ima i nekih scena i situacija koje su na granici horora. Imam nekih sitnih zamerki ali ne bih da kvarim, o pokojniku sve najbolje. Posle The Wire ovo mi je naj serija.
Crvena zvezda je Srbija, što je rekao Aleksandar Vučić, koji ne krije da je navijač Crvene zvezde... Rekao mi je, Terza, kad je jaka Zvezda, jaka je i Srbija!

Alexdelarge

• 4
  • 3
  • Enfant terrible
« Reply #351 on: 27-12-2013, 09:44:27 »
Biti loš

Do sada sam mnogo puta sreo Voltera Vajta van TV ekrana. Puna ih je Srbija

Pitanje glasi: da li se rađamo dobri ili takvi postajemo? Može i obrnuto: da li su loši ljudi takvi od rođenja? Postoji li neki genetski kod koji nam predodređuje kakvi ljudi ćemo biti? Da li su veliki zločinci poput Hitlera, Nerona ili Čarlsa Mensona to postali tokom života ili je zlo u njima iskonsko? Da li je dobrota koja je prosto isijavala iz ljudi poput majke Tereze i patrijarha Pavla nešto za šta su bili predodređeni? Da li se heroji poput Srđana Aleksića rađaju ili ih, kao u njegovom slučaju, određuje jedan trenutak, jedna odluka u životu?

Postoji latinska sentenca koja kaže: „Corruptio optimi cuiusque pessima.”

Uvek se nađem na muci kada treba ispravno da prevedem neku mudrost starih Latina, kao da su namerno pisane da budu dvosmislene. Ova sentenca se najčešće prevodi kao: „Kad se dobar čovek pokvari – postaje najgori.” Mada bi prevod mogao da bude i „Pokvarenost najboljih je najgora stvar.” Da li je zaista tako?

Nedavno se završila sa emitovanjem TV serija „Breaking Bad”, koja je kod nas prevedena kao „Čista hemija” jer je njen glavni junak profesor hemije koji, kada sazna da se nalazi u terminalnoj fazi raka pluća, odlučuje da pređe na drugu stranu zakona i počne da proizvodi kristal met. Serija je oborila mnoge rekorde gledanosti, uzela silne nagrade i, poput „Sopranovih”, redefinisala pojam serijskog programa na televiziji i postala pop-kulturni fenomen. Njen glavni junak, profesor Volter Vajt (u sjajnom tumačenju Brajana Krenstona) smušeni je profesor hemije koji radi dva posla ne bi li prehranio porodicu, trudnu ženu i sina poluinvalida. Njegov život sačinjen je od kompromisa i poniženja, nekada perspektivni naučnik, sada je luzer koji drugima služi kao otirač. Nema više ambicija, nema snova, nema ni nade ni prava na nadu, što bi rekao Andrić, samo borba za golu egzistenciju.

Zvuči poznato, zar ne?

I u celoj toj muci, profesor Vajt odjednom pukne i odluči da učini nešto sa onim što mu je ostalo od života. Taj proces nije revolucija već evolucija, njegov prelazak na tamnu stranu sile je lagan, spor, ali neumoljiv... I tako je možda bilo i sa drugima. Malo-pomalo, čovek odbacuje moralne norme kojima se rukovodio tokom života kao iznošenu odeću. I kada konačno ostane potpuno go, on se suočava sa suštinskim stvarima u životu.

Ne sviđa mi se prevod naslova serije. „Čista hemija”. Mislim da je adekvatniji prevod – „Biti loš”.

Šta treba da se dogodi čoveku da odluči da pređe na drugu stranu?

Do sada sam mnogo puta sreo Voltera Vajta van TV ekrana. Puna ih je Srbija. Srećem ih i danas... Na ulici, u autobusu, u redovima ispred šaltera... Poniženi, izmučeni, ostareli, nevoljeni, nepotrebni, očajni, besni... Svaki od tih ljudi je poput tempirane bombe i samo je pitanje vremena i okolnosti kada će neko od njih da odluči da mu je svega dosta i da jednostavno – postane loš. Naravno, ne morate da počnete da kuvate kristal met, poput Vajta. Možete da krenete s nečim mnogo manjim, da zakinete nekog za sitnu lovu, da pozajmite pa da ne vratite, da zabušavate na poslu, da zaposlite dete preko veze, da se učlanite u političku partiju, da prođete na crveno svetlo... I tako, malo-pomalo, od dobrog čoveka se iskroji loš.

Pitam se kakva bi serija „Breaking Bad” bila da je kojim slučajem snimana u Srbiji?

Profesor gimnazije oboleva od leukemije uzrokovane svakodnevnim stresom, lošom ishranom i osiromašenim uranijumom i počinje da „kuva” ekstazi za svoje đake... Malo-pomalo i on postaje jedan od najvećih narko-bosova u gradu. Stvara svoju ekipu od bivših đaka koji nemaju perspektivu u ovoj i ovakvoj državi, zatim širi ekipu... Pridružuje mu se kolega koga dave krediti, pa stari drug sa studija koji je na birou već deset godina. Onda osnivaju sopstveni gang, dižu priču na viši nivo, kupuju sebi političku stranku po izboru i par novih džipova. Finansiraju turbo-folk pevaljke, parlamentarne izbore i perspektivne fudbalere. I uspevaju da nađu svoje mesto u društvu koje je posrnulo i u svetu koji ih je izdao.

Ali, nekako, u celoj toj priči, oni i dalje preispituju sebe...

Biti dobar? Biti loš? Pitanje je sad.

Dejan Stojiljković

http://www.politika.rs/rubrike/Pogledi-sa-strane/Biti-los.lt.html

Albedo 0

• Guest
« Reply #352 on: 27-12-2013, 12:15:09 »
sad bar znam zašto nisam htio da gledam ovu infantilnu budalaštinu

mac

• 3
    • http://www.facebook.com/mihajlo.cvetanovic
« Reply #353 on: 27-12-2013, 13:43:30 »
Ni ja nisam gledao, ali to je greška koju nameravam da ispravim.

Albedo 0

• Guest
« Reply #354 on: 27-12-2013, 13:57:31 »
ja sam pogledao pilot i jednom sam na TV-u uhvatio neku epizodu iz 3-4. sezone i dosta mi je bilo

možda nije bilo iz 3-4 sezone, obijali su neku firmu, ograđenu žicom, da bi ukrali nešto za meth lab, i to su činili u nekom Gore Verbinski stilu

Pirati s Kariba, narkodilerska verzija

ne bi mi toliko smetalo kad se ne bi lupetalo da je ova serija ''uvjerljiva, ubjedljiva i surovo realna''

Petronije

• 4
  • 3
« Reply #355 on: 27-12-2013, 22:26:25 »
Ma kakvi realna, dosta naizgled bezizlaznih situacija u koje su protagonisti strpani nekako "na silu", iz kojih oni izlaze u Prison break stilu, kako je to neko ranije napisao. Ipak odgledaj, iako kao i svaka serija, ima uspona i padova kroz sezone, vredi svakog potrošenog minuta. Volter Vajt i Džesi Pinkmen su jedan od najjačih tandema u serijama ikad.
Crvena zvezda je Srbija, što je rekao Aleksandar Vučić, koji ne krije da je navijač Crvene zvezde... Rekao mi je, Terza, kad je jaka Zvezda, jaka je i Srbija!

M.M

• 4
  • 3
« Reply #356 on: 03-01-2014, 12:25:53 »
Uhapšen najpoznatiji fan serije "Breaking bad": Pravio drogu u mešalici za beton

Rajan Li Kerol (28) sa Floride, koji je osvojio kartu za gledanje završne epizode “Breaking bad” sa zvezdama serije, uhapšen je pod sumnjom da je dilovao drogu.
Iz šerifove kancelarije je saopšteno da je Rajan Li Kerol prodavao sintetičku marihuanu i distribuirao je po celoj Americi iz svog doma u Fort Majersu sa još dvojicom saradnika. Uhapšen je 31. januara.

Policija je zaplenila količinu sintetičke droge u vrednosti od milion dolara, a Kerol je koristio mešalicu za beton za pravljenje droge. Droga je slata poštom.

Istražitelji su takođe zaplenili specijalno zaštitino odelo sa potpisima glumaca iz serije “Breaking bad”.

http://www.blic.rs/Vesti/Svet/431919/Uhapsen-najpoznatiji-fan-serije-Breaking-bad-Pravio-drogu-u-mesalici-za-beton

Truman

• 4
  • 3
« Reply #357 on: 07-01-2014, 19:44:27 »
Kakav tandem Bryan Cranston i Aaron Paul...druga sezona u jeku, prva je bila zagrevanje. Sve je bolje i bolje.
There is neither creation nor destruction, neither destiny nor free will, neither path nor achievement. This is the final truth.
Sri Ramana

Ghoul

• 4
  • 3
« Reply #358 on: 13-01-2014, 07:10:56 »
Congrats to the Breaking Bad Team and Bryan Cranston for winning
Best TV Series - Drama
and Best Actor - TV Series Drama
at the Golden Globes!

Truman

• 4
  • 3
« Reply #359 on: 15-01-2014, 23:42:02 »
Naš glavni junak Mr White naredio ubistvo hemičara konkurenta da bi sebe održao u životu. Prilično amoralno. Ja nekako navikao da je good guy uvek good guy. Inače, onaj Gus mi je jedan od najoriginalnijih bed gajeva ever.
There is neither creation nor destruction, neither destiny nor free will, neither path nor achievement. This is the final truth.
Sri Ramana

Petronije

• 4
  • 3
« Reply #360 on: 16-01-2014, 18:53:50 »
Trebao je biti moralan i mrtav? Nikad od tebe kriminalac Trumane...

Truman

• 4
  • 3
« Reply #361 on: 16-01-2014, 22:37:08 »
Ali zaista, šta vi mislite o gospodinu Vajtu kao osobi? Kakav je to čovek koji uništava na na stotine i hiljade života svojim ''proizvodom''? Je l postoji neki dublji smisao ove serije, tipa kritika američke srednje klase ili tako nešto?
Sri Ramana

Truman

• 4
  • 3
« Reply #362 on: 16-01-2014, 22:54:57 »
Pročitah sad Ghoulov tekst na blogu o ovoj seriji. Ostavio je na mene utisak prilične infantilnosti i naivnosti. Ta oduševljenost prelaskom na mračnu stranu mi je besmislena. A tek ono da bi bilo dobro da je Vajt postao kao nesrećni, pogubljeni what's-up-bitch Džesi. Glorifikovanje slabih ličnosti i loših motiva za mene nema neku vrednost. Takođe, tranzit od uzornog građanina ka masovnom ubici ( što svaki proizvođač droge i jeste ) ipak mi nije dovoljno uverljiv. Volter je loš, šta je tu dobro?
Ovu seriju ću verovatno gledati do kraja jer mi je zanimljiva, ali iz tog ''duhovnog'' ugla za mene je reč o totalnom promašaju.
Sri Ramana

pokojni Steva

• 4
  • 3
« Reply #363 on: 16-01-2014, 23:01:00 »

Ali zaista, šta vi mislite o gospodinu Vajtu kao osobi? Kakav je to čovek koji uništava na na stotine i hiljade života svojim ''proizvodom''? Je l postoji neki dublji smisao ove serije, tipa kritika američke srednje klase ili tako nešto?

Nije Mr. White proizvodio bebipapu pa trovao odojčad, aman. Zato sam i digao ruke od serije, žgaravicu mi je nadizalo to glupavo moralisanje. Napraviše od čoveka monstruma samo zato što mu je zanat zabranjen zakonom. Poslednji serijal sam tek načeo, al' ne mogu ja to. Ubiše dobru seriju načisto.

Truman

• 4
  • 3
« Reply #364 on: 16-01-2014, 23:03:42 »
Pogledaj moju poruku ispod te koju si citirao. Čovek je proizvođač narkotika, radi nešto antiproduktivno, antizdravo i antinapredno. Šta je tu kul?
Nisam ja nikakav moralista, ali mi stvarno nije jasno što bih se ložio na njega...po čemu je on to POSEBAN? Odgovori mi samo na ovo poslednje pitanje i biću zadovoljan. :)
Sri Ramana

Ghoul

• 4
  • 3
« Reply #365 on: 16-01-2014, 23:21:04 »
Pročitah sad Ghoulov tekst na blogu o ovoj seriji. Ostavio je na mene utisak prilične infantilnosti i naivnosti. Ta oduševljenost prelaskom na mračnu stranu mi je besmislena.

slepac ostaje slepac.

gde li si ti video "oduševljenost prelaskom na mračnu stranu", slepče?

Petronije

• 4
  • 3
« Reply #366 on: 16-01-2014, 23:28:38 »
Trumane a da odgledaš lepo seriju do kraja?

Truman

• 4
  • 3
« Reply #367 on: 16-01-2014, 23:31:51 »
Trumane a da odgledaš lepo seriju do kraja?

Naravno, ako ni zbog čega drugog onda zato jer mi je zabavna. Ubuduće nemam nameru da komentarišem uvredljive i netolerantne komentare onog gore.
Sri Ramana

Ghoul

• 4
  • 3
« Reply #368 on: 16-01-2014, 23:36:41 »
Ubuduće nemam nameru da komentarišem uvredljive i netolerantne komentare onog gore.

slepče, da li ti stvarno misliš da sam od tebe očekivao neslepački odgovor? moje pitanje je bilo strogo retoričko.

Josephine

• Guest
« Reply #369 on: 17-01-2014, 00:19:00 »
Ta oduševljenost prelaskom na mračnu stranu mi je besmislena.

ej, pa nije on prešao na mračnu stranu. samo je postao radikalni nihilista. :)

RedSonja

• 4
  • 3
« Reply #370 on: 17-01-2014, 00:55:19 »
od gula sam očekivaala sam  da je mnogo više probirljiv i manje zaludn
stvarjo evo sads ni ništs nijr jasno
lm
meni se braking bad ne dopada, probača sam da gledam i napušena i ništa.

RedSonja

• 4
  • 3
« Reply #371 on: 17-01-2014, 00:59:19 »
al imam nešto da vam kažem u vezi sa serijom brking bad :
zemlja je žuta a ponekad braon
jao sine jebote, vidi, faraon
kornjjača leti, a golub zimi,
jao sine jebote što dobar šumarak, snimi
brejking bed nije nešto serija

RedSonja

• 4
  • 3
« Reply #372 on: 17-01-2014, 01:05:26 »
mislim zaista, mora to malo brže da ide
shvatam ja da hoće produkcija da zaradi,sve je to u redu, ali mora malo akceleracije tu da se ubaci
samo kažem, ako misliš da razvučeš seriju, i da dobiješ imdb ocenu ko dexter mora to s malo više ritma, ovako me je uspavljivalo.
ali mi je super to što sv i koji su gledali kažu da imaju nesvakidašnje doživljaje kad je t  a serija u pitannju

Albedo 0

• Guest
« Reply #373 on: 17-01-2014, 03:06:39 »
krenuo da gledam i pogledao sam večeras prvu sezonu

kako, eo kako, čudo zvano 3X

serija je toliko retardirana da može da se gleda tempom 3X

sve završeno za manje od 2 sata

ne mogu reći da je skroz loša jer ima i gorih, ali da je malograđanska budalaština to svakako jeste

premisa na kojoj se temelji je maloumna, rečenice kojim objašnjava zašto to radi poput ''I am awake'' su idiotske, navodni preobražaj ne samo neuvjerljiv već i debilan, objašnjenje zašto jebe ženu u kolima je infantilno...

rasturanje automobila onog bogataša u stvari pogađa centar, jer se vidi da serija nije ni o kakvom dobroćudnom profesoru koji je jadan doživio prosvjetljenje nakon nesreće koja ga je zadesila, jer ono što lik čini (i što važi i za gledaoce koji se identifikuju s njim) pokazuje već postojeće nezaodovoljstvo, anksioznost, moralnu korumpiranost, koje pod kontrolom drži samo puki kukavičluk

i taj kukavičluk nestaje onda kad dobije ''opravdanje'', koje je, kao što rekoh - maloumno

Josephine

• Guest
« Reply #374 on: 17-01-2014, 08:10:49 »
eto, i ja sam odgledala prvu epizodu, dala šansu drugoj, visokoobdareno premotala narednih nekoliko, ali nije mi se dalo...

Truman

• 4
  • 3
« Reply #375 on: 17-01-2014, 23:28:23 »
ej, pa nije on prešao na mračnu stranu. samo je postao radikalni nihilista. :)

Istina. Kao lik mi se nikako ne dopada...ne zato što je dobar ili loš ( Gus mi je npr. odličan lik iako je totalni negativac ). Bata je zagrebao neke stvari...
Sri Ramana

Albedo 0

• Guest
« Reply #376 on: 18-01-2014, 04:21:20 »
pogledao 9 epizoda 2. sezone, koja je generalno gora od prve, sve što sam napisao i dalje stoji

ostaje mi da vidim šta će se desiti u finišu sezone, mada ne postoji nikakva veza između epizoda, nema nikakvog razvoja, čak i Dexter djeluje konzistentnije od ovoga

Father Jape

• 4
  • 3
« Reply #377 on: 18-01-2014, 09:55:17 »
Gule, reaguj!

Truman

• 4
  • 3
« Reply #378 on: 18-01-2014, 11:57:20 »
pogledao 9 epizoda 2. sezone, koja je generalno gora od prve, sve što sam napisao i dalje stoji

ostaje mi da vidim šta će se desiti u finišu sezone, mada ne postoji nikakva veza između epizoda, nema nikakvog razvoja, čak i Dexter djeluje konzistentnije od ovoga

Postoji određeni razvoj likova, to daje određeni kvalitet seriji. Npr. ja sam veliki fan serije The Mentalist ( kao što je opšte poznato ), ali tu su svi glavni likovi isti bukvalno od prve epizode. Breaking Bad je drugačiji tip serije.
Sri Ramana

Albedo 0

• Guest
« Reply #379 on: 18-01-2014, 12:32:39 »
ne bih rekao. Do kraja druge sezone tupavi Dekster je toliko toga preturio preko glave i donio nekoliko egzistencijalnih odluka (ma koliko Dekster sam po sebi jeste naivna serija) da je BB u poređenju sa njim serija u kojoj se apsolutno ništa ne događa

do sada radnja je svedena na gologuznog u supermarketu, glavi koja se šeta na kornjači, spljeskanju onog jadnika automatom, samo za te bizarne stvari se može reći da su interesantne ali ništa više od toga

da se ne predstavlja kao jedna od najboljih serija svih vremena ne bih je ni kritikovao, ali ona je poprilično slaba na nivou karaktera, to jest ispada da je pajkan u stvari lik koji se najbolje razvija i koji je najzanimljiviji do sada

ovaj klasični mazohizam, trista puta viđen na ekranu,  u kojem glavni lik sopstveni identitet gradi na nekom mučeništvu, tipa ja sam proleter, buržoaska žrtva, postao sam ''budan'' kad mi je postavljena dijagnoza, suočen sa smrću otvaraju mi se oči - toliki kliše da nemam riječi

od nekoga ko navodno brine o svojoj familiji, koji dakle ima bar neku dozu humanosti u sebi, i koji petsto puta ponavlja da nije kriminalac i da nema takvog iskustva, koji je nervozan u svakom sukobu, vrlo je zanimljivo da poslije 16 pogledanih epizoda nije bar jednom razmislio o svojim krvavim rukama

jedno je objasniti da je morao sebe da spasi a drugo je da nijednom ne pomisli na te mrtve ljude. Valjda oni svi zaslužuju smrt, i valjda bi Čarls Bronson da je živ bio glavni glumac u seriji

Truman

• 4
  • 3
« Reply #380 on: 18-01-2014, 12:38:35 »

od nekoga ko navodno brine o svojoj familiji, koji dakle ima bar neku dozu humanosti u sebi, i koji petsto puta ponavlja da nije kriminalac i da nema takvog iskustva, koji je nervozan u svakom sukobu, vrlo je zanimljivo da poslije 16 pogledanih epizoda nije bar jednom razmislio o svojim krvavim rukama

jedno je objasniti da je morao sebe da spasi a drugo je da nijednom ne pomisli na te mrtve ljude. Valjda oni svi zaslužuju smrt, i valjda bi Čarls Bronson da je živ bio glavni glumac u seriji

Sa ovim se slažem...nije mi jasno kako nekog ko je do skora bio uzorni građanin može da bude baš briga za toliko mladih života koje ugrožava.
Sri Ramana

Ghoul

• 4
  • 3
« Reply #381 on: 18-01-2014, 12:48:27 »
Gule, reaguj!

ne znam na šta.

ja pola ovih ovde ignorišem, a ovog zbunjenog samo preletim pogledom da vidim dal je lupio nešto baš-baš groteskno.

Albedo 0

• Guest
« Reply #382 on: 18-01-2014, 13:05:15 »
koja sezona je uopšte najbolja, do koje sezone da dam šansu ovoj seriji?

M.M

• 4
  • 3