Author Topic: „Živan Pujić Jimmy“, Ognjen Glavonjić (2009)  (Read 2202 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Oolimpijac

• 2
kratkometražni dok mladog filmskog reditelja ognjena glavonica koji je radjen kao ispitni film, cini mi se trece godine (nisam siguran).

tema je portret optimisticnog pankera, pisca i legende pancheva koga ne napusta mladalacki duh.
  pre dve godine je ovim filmom pobedio na "martovskom festivalu", i u novom sadu na "cinema city" festivalu u sekciji "up to 10000 bukcs"

http://www.filmske-radosti.com/video/Zivan-Pujic-Jimmy-Ognjen-Glavonic-2009.html

Mark

• 4
  • 3
  • The proverbial stopped clock.
    • Janko Takac
Re: „Živan Pujić Jimmy“, Ognjen Glavonjić (2009)
« Reply #1 on: 07-02-2011, 13:25:52 »
Sjajno ostvarenje! Ne znam rezisera, ali Zivana znam licno. Na svojim proputovanjima cesto svrati kod mene...

Iako prilicno gorko-slatka, ovaj film je 100% tacna dokumentaristicka reprezentacija zivota i rada ovdasnjih underground DIY pankera. Najbolji deo filma je ono kada uvidimo cinjenicu da je Zivanov najveci problem u tome sto je jednostavno bar 10 godina "zakasnio na scenu" i da bi devedesetih sa ovim entuzijazmom i sposobnostima cuda pravio! Ovako nam ostaje utisak da je Zivan nepopravljivi romantik koga nista ne moze pokolebati i koji pici svoju pricu uprkos svemu i svima ...
Dos'o Sveti Petar i kaze meni Djordje di je ovde put za Becej, ja mu kazem mani me se, on kaze: Pricaj ne's otici u raj!
E NES NI TI U BECEJ!

http://kovacica00-24.blogspot.com/

namsey

• 4
  • 2
« Reply #2 on: 07-02-2011, 19:17:57 »
Nisam jos stigao da pogledam filmic, mada jesam na preskok.
Samo jedna ispravka Oolimpijac, rediteljevo prezime je bez J

Oolimpijac

• 2
« Reply #3 on: 09-02-2011, 23:07:05 »
 da...  uspeo sam da pogresim.  hvala na upozorenju. verujem da ognjen cesto ima problema na shalterima zbog tog J . :)

nego, ne znam kako da izmenim naslov. mozda nije moguca ta opcija...

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #4 on: 22-04-2018, 05:52:41 »
Neotkopane masovne grobnice su svuda oko nas
Intervju povodom filma Teret sa Ognjenom Glavonićem.

lilit

• 5
  • 3
Some things you have to do yourself.