Author Topic: Abraksasov vodič niz dokumentarni film - by Son of Man  (Read 48181 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Son of Man

• 4
  • 3
  • See ya in Bambiland...

Ja mislim da je sve jasno, doduše knjiga još nije izašla, al' će, pa ti Bobane brate vidi de ćeš sa ovim topikom, gde god da ga metneš meni je OK.

Intervju sa mnom uradio je Ghoul i možete ga pročitati zna se gde, a čim ovo čudo izađe baciću dojavu. Aj' živeli!

E da, ko prvi pogodi odakle je maznuta forica za podnaslov (naslov?) - tj. ovo iz mog potpisa, dobije knjigu.  :lol:

lilit

• 5
  • 3
Re: Abraksasov vodič niz dokumentarni film - by Son of Man
« Reply #1 on: 12-02-2011, 15:31:23 »
BRAVO SINE!!!

Intervju ti je odličan, nisu ni Gulova pitanja loša  :lol:.

"E sad, zašto bi to neko kupovao, pa papir je ipak papir, i vodeći se ličnim iskustvom da nemam živaca da čitam iole duže tekstove na netu, skontao sam da bi pojedini ljudi voleli da imaju to i na papiru, bogato ilustrovano & shit. "

Pa kupovali bi ga zato što se tu nalaze najbolji rivjui dokumentarnih filmova na srpskom (a i šire :) ).

Nadam se da će se naći izdavač kome bi bilo interesantno da objavi i roman čije delove smo čitali na Sagiti, imaš ti taj pripovedački talenat, samo treba da se nateraš da ga privedeš kraju.

Sve najbolje i da se okultni vodič dobro prodaje!
Some things you have to do yourself.

tomat

• 4
  • 3
« Reply #2 on: 12-02-2011, 15:57:35 »
meni to liči na Dečka koji obećava?

samo je tamo bila u pitanju bezbednost, zar ne?
Arguing on the internet is like running in the Special Olympics: even if you win, you're still retarded.

Son of Man

• 4
  • 3
  • See ya in Bambiland...
« Reply #3 on: 12-02-2011, 16:15:28 »
ne priznaje se polovičan odgovor, pravi filmofil bi morao da zna i Lečićev tekst i Mirov  :evil:

Zezam se naravno, imas kartu za koncert Dobrih Decaka tj. knjigu cim izadje  xcheers  :|

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #4 on: 12-02-2011, 16:27:56 »
A jel ima i linkovi za skidanje u knjizi?

Zezam se, rispekt i čestitke!!!

sandjama

• 4
  • 3
« Reply #5 on: 12-02-2011, 16:35:07 »
 svaka cast sinko, da si ziv i zdrav:)! btw naslov je najbolji moguci!
ja sam psihicki ubica
covek sa dva lica
danju pocivam u miru
nocem vitlam sa sekiru
licnos' svoju krijem
nocas cu te ubijem!

tomat

• 4
  • 3
« Reply #6 on: 12-02-2011, 16:40:15 »

Aferim za knjigu, i hvala mnogo  xcheers
Arguing on the internet is like running in the Special Olympics: even if you win, you're still retarded.

дејан

• омнирелигиозни фанатични фундаменталиста
  • 4
  • 3
« Reply #7 on: 12-02-2011, 17:19:47 »
свака част сине!
...barcode never lies
FLA

angel011

• PsychoKitty
  • 5
  • 3
  • meow
    • Hronika mačjeg škrabala
« Reply #8 on: 12-02-2011, 17:33:05 »
Čestitam! :)
We're all mad here.

Savajat Erp

• gospodar izgubljenog vremena
  • 4
  • 3
« Reply #9 on: 12-02-2011, 17:36:21 »
Честитам, Синак, и нек` је сасрећом!  xcheers
Niste mi verovali da ću da pucam?!
ZAŠTO MI NISTE VEROVALI?!!!!

Mark

• 4
  • 3
  • The proverbial stopped clock.
    • Janko Takac
« Reply #10 on: 12-02-2011, 17:41:34 »
O, odlicno!  
Dos'o Sveti Petar i kaze meni Djordje di je ovde put za Becej, ja mu kazem mani me se, on kaze: Pricaj ne's otici u raj!
E NES NI TI U BECEJ!

http://kovacica00-24.blogspot.com/

Alexdelarge

• 4
  • 3
  • Enfant terrible
« Reply #11 on: 12-02-2011, 17:49:01 »
cestitam! xcheers
moj se postupak čitanja sastoji u visokoobdarenom prelistavanju.

Son of Man

• 4
  • 3
  • See ya in Bambiland...
« Reply #12 on: 12-02-2011, 20:16:13 »
Fala ljudi, fala  xwink2

Zaboravih da dodam, tiraz je 500 komada, i bice u skoro svim knjizarama, ili su me bar tako slagali ovi robijasi... :| 

mac

• 3
    • http://www.facebook.com/mihajlo.cvetanovic
« Reply #13 on: 12-02-2011, 20:18:56 »
Interesantna ilustracija. Mora da je okultno dizajnirana samo da bi zainteresovala ljude za knjigu.

Perin

• 8
  • 3
  • *
    • Klub Knjige
« Reply #14 on: 12-02-2011, 20:22:05 »
Hej hej, pa čestitke buraz! Sve najbolje i da nastaviš tako!  xcheers

Son of Man

• 4
  • 3
  • See ya in Bambiland...
« Reply #15 on: 12-02-2011, 20:51:04 »
Interesantna ilustracija. Mora da je okultno dizajnirana samo da bi zainteresovala ljude za knjigu.

Pa meni je upravo to cilj, da to sareno ludilo navede ljude koji inace ne bi citali takvo nesto, da pazare knjigu, dakle udjes u knizaru, npr. plato, setas okolo snimis zesce zajeban omot i kupis da vidis sta je to, a to znam iz iskustva posto sam radio tamo da ima dosta tako tih bakica koje dodju pune kesa i kupuju sve redom, a posle nek radi sta oce, nek pokloni deci i unucima...

a sa druge strane na tim koricama je oslikan moj stav...da ne kazem da sam to zapravo ja na slici...tj. svi mi...koji smo malo tako... xnerd 

Agota

• 4
  • 3
« Reply #16 on: 12-02-2011, 21:32:30 »
Moj divni soul-mate ,izbacio si najbolji deo sebe. 
Naslovnica je bomba sad samo cekamo tik-tak, tik- tak…  xtwinkle
This is a gift, it comes with a price. Who is the lamb and who is the knife. Midas is king and he holds me so tight. And turns me to gold in the sunlight ...

Nightflier

• Geek Royalty
  • 5
  • 3
  • Wolf Who Rules
    • Nightflier's Bookspace
« Reply #17 on: 12-02-2011, 21:40:35 »
Svaka čast. Ko je izdavač?
Sebarsko je da budu gladni.
First 666

Anomander Rejk

• 4
  • 3
  • Strah je ubica uma.
« Reply #18 on: 12-02-2011, 21:46:51 »
Sone  xcheers. Ekstra ti je intervju kod ,, zna se koga ''  :). Brutalno iskreno, kako i zašto se radi blog i sve to, svaka čast.
Tajno pišem zbirke po kućama...

Son of Man

• 4
  • 3
  • See ya in Bambiland...
« Reply #19 on: 12-02-2011, 23:19:37 »
Izdavac je Centar za Liberterske Studije (CLS), u prevodu ASI, tj. ova ekipa sto je lezala u CZ-u, Trivunac i Kurepa konkretno, do sad su izdavali samo anarhisticke klasike, a sad kao aj da malo prosire delovanje, pa se dovatili mene ne znam ni ja po kom osnovu, doduse Trivunca znam od '98 pa mozda po toj liniji, ipak smo mi bili prvoborci.  :mrgreen:

Uglavnom fazon je fuck-profit tj,. sve sto zarade ulazu u nove knjige, te debele (Kropotkin, bakunjin, ema goldman i ekipa),  dakle DIY, ko pravi pankeri sto podrzavam apsolutno, uostalom ko bi drugi imao jaja da stane iza ovakvog nedela koji navodi omladinu na zlo, svuda bi me cenzurisali, na prvom mestu korice, ili se barem ja tako tripujem, jebiga nisam imo iskustva...

E sad ako se neko pita otkud anarhisti u skoro svim knjizarama, jebemliga, rekose mi da im distribuciju radi stanoviti RENDE (ako se dobro secam imena), a ti kao svuda imaju prolaz, tako da ono, dajboze da je istina.

Mme Chauchat

• 8
  • 3
  • *
« Reply #20 on: 12-02-2011, 23:26:56 »
Čestitke!

Ygg

• 4
  • 3
« Reply #21 on: 12-02-2011, 23:28:22 »
Čestitam i ovdje!
xcheers
"I am the end of Chaos, and of Order, depending upon how you view me. I mark a division. Beyond me other rules apply."

Albedo 0

• Guest
« Reply #22 on: 13-02-2011, 00:27:24 »
Svaka čast!

Brock Landers

• 4
  • 3
    • Radioaktivna aleja
« Reply #23 on: 13-02-2011, 12:16:20 »
Čestitamo, Sinko!

Alex

• 4
  • 3
« Reply #24 on: 13-02-2011, 16:52:34 »
Nisam baš u toku sa dokumentarnim filmom, ali maksimalno podržavam da se sve vredno i interesantno što potiče sa interneta prebacuje na papir.

Čestitam.
Avatar je bezlichna, bezukusna kasha, potpuno prazna, prosechna i neupechatljiva...USM je zhivopisan, zabavan i originalan izdanak americhke pop kulture

Vampirella

• 4
  • 3
  • Crew Slut
« Reply #25 on: 13-02-2011, 20:12:55 »
Cestitke i od mene! :)
Satan my master.

Son of Man

• 4
  • 3
  • See ya in Bambiland...
« Reply #26 on: 18-02-2011, 11:41:32 »
Od silnih starosedelaca Sagite ladno mi je samo 20-ak ljudi cestitalo na ovom vrhunskom neprevazidjenom nadljudskom pothvatu ?!  :?

Ljudi bre, dal' vi shvatate da je ovo prva ozbiljna studija o dokumentarnom filmu na ovim prostorima a bogme i sire, dal ste vi svesni da se ovde bre stvara nova istorija srpskog naroda ? Alo bre ?  Se cujemo ?

Ocigledno niste, zabole vas za istoriju, gledate te vase Avatare i ostala sranja i cvile vam jajasca za knjigu koja je postala kult i pre nego sto je izasla. Ali OK, nema problema, nije Sin zlopamtilo (gistro), pitace vas starost gde vam je bila mladost, i kurcicete se jednog dana pred unucima da ste nekada znali ONOG Sina, ej ONOG SINA, THE SINA, SINČINU, BOGOSINA, SINA BOGA, original SIN-a !!!

Neka, neka, seticete se vi mene  kad mi se reklama bude vrtela na RTS-u po 10 puta dnevno (sredjuje mi Rejnolds), samo da izgladim odnose sa volinom (Tijanicem) i odo ja u mejnstrim. Mislim sta reci kad ce cak i Vidojkovic i Selic hteti da me imaju za frenda na fejsu, al mene tad nece biti, o da, nece  8-)

A sad cu lepo da popisem ko me lajkovo, da znam ko mi je friend a ko foe...cisto kad me slava pokvari da ne zaboravim ko me u startu podrzo kad je bilo najteze  xfrog

Alexdelarge

• 4
  • 3
  • Enfant terrible
« Reply #27 on: 18-02-2011, 12:02:16 »
sine, drugujes  sa pogresnim ljudima; ako hoces hvalospeve nadji vezu na popboksu, city magazine-u itd.

zakk

• Očigledan slučaj RASTROJSTVA!
  • 3
    • IP Tardis
« Reply #28 on: 18-02-2011, 12:12:23 »
 :evil:

sinko, ne daj se smoriti! :)
Why shouldn't things be largely absurd, futile, and transitory? They are so, and we are so, and they and we go very well together.

Son of Man

• 4
  • 3
  • See ya in Bambiland...
« Reply #29 on: 18-02-2011, 13:33:57 »
More necu hvalospev, ocu pljuvanje po svim pisanim medijima , ocu full notorajeti da bi se knjiga bolje prodavala.  xtwak

A sto se tice popboksa, bolje u pecatu da me pohvale nego tamo, jebes mi sve  :evil:

Sad bez zajebancije, ubedljivo najjaca akcija bi bila da se o knjizi bukvalno nigde ne pise, dakle ni da je ne pljuju, niti pomenu u bilo kom kontekstu, a da se legenda o njoj ipak siri po podzemljima beograda, jer jedino tako moze da postane kult, zar ne ?

A realno ispod kulta ja nista ne priznajem, eventualno okult, dakle to mi je cilj, il pukovnik il pokojnik.  8-)

Nego Rejnoldse tebra kazi dragicka :lol:,  urednici CLSa su procitali intervju gde sam kukao kako nemam izdavaca (namazano)  i ladno mi ponudili da objave i autobiografiju pod radnim nazivom FRAGMENTI SECANJA, dakle dojaja, jos samo da je napisem  xrofl

Джон Рейнольдс

• 4
  • 3
  • @
« Reply #30 on: 18-02-2011, 13:45:31 »
Brte, pa našli bismo izdavača, mjkumu. Samo ti umesto da noću vrtiš filmove po glavi, sedi i nažvljaj ponešto. Moja ponuda i dalje stoji, šalji fragmente meni, pa ćemo posle zajedno da ih polepimo, eventualno dopuni/ispravi nejasnoće i biće nešto. A posle - HC scena.
America can't protect you, Allah can't protect you… And the KGB is everywhere.

#Τζούτσε

Son of Man

• 4
  • 3
  • See ya in Bambiland...
« Reply #31 on: 18-02-2011, 14:58:40 »
Uh, de me nadje, HC scena bi bila bestfakinseler u startu, uostalom i ranije sam pisao o tome i ljudi su realno odlepili, otiso bi prvi tiraz samo tako...u roku od nedjelju dana, ovde me seci...

Glas (ne)razuma(n) :  Sine, ne zanosi se, jos ti nije izaslo ni ovo prvo a ti bi vec NINovu nagradu, koji ti je, poguban uticaj Ghoula ili sta ?  :roll: 

:evil:

Джон Рейнольдс

• 4
  • 3
  • @
« Reply #32 on: 18-02-2011, 15:06:49 »
Gde si pisao o sceni? Pazi, u "Fragmentima" će scena morati da postoji, ali neće biti glavna. Meni bi bilo zanimljivije da se ti malo iscimaš pa da evociraš uspomene s nekim likovima, kao što Meho, Simke, Žika, ti i ja radimo na Punk's Not Dead topiku, pa da od toga nastane... nešto. Jer taj tvoj stil bio bi sjajan za prikaz scene, ljudi, odnosa, svirki, sukoba, itd.

Ali da ne pravimo račun bez krčmara, prvo skoči pa reci hop, daj počni da radiš na Fragmentima. Vidim da si u gornjoj amplitudi, počni već jednom da radiš, ali s ciljem, pa da vidimo kako će to da ispadne.

#Τζούτσε

Son of Man

• 4
  • 3
  • See ya in Bambiland...
« Reply #33 on: 18-02-2011, 19:37:12 »
Ispravka, samo trenutno sam u gornjoj amplitudi, dakle ne zna noc sta nosi dan i obratno. :x

O sceni sam pisao potanko na 2 foruma al su oba riknula nazalost a i brdo ljudi mi kukalo i prigovaralo posto sam pored onih OK stvari opisivao i svadje i sva sranja koja su se desavala, tako da sam odusto barem sto se foruma tice, a inace za taj podugacak topik sam dobio nagradu na popboks forumu 2006-e, ali sam i to kasnije obriso jer su teli da me kalupe, da od mene prave nekakvog tolko-i-tolko-slova tako-i-tako-se-pise recezenta-kolumnistu, nedobog nikom, mislim Ok su te pare ali nisu vredne izdavanja koncepta. Naravno vecina se nece sloziti, cenim i postujem svacije pisanje tamo a posebno Mehovo, ali to nije moja prica, ja to ne umem.

E sad, aproBO Punks not dead topika, to je jako zanimljivo da svi mi imamo totalno razlicitu percepciju desavanja tih godina na sceni, doduse mozda je to zbog razlike u godinama, npr. Meho i ja smo nebo i zemlja, ko da nismo visili na istim mestima i tako dalje, ali mozda je to i dobro jer kontam da sam ja zapravo brdo stvari umislio i istripovo u svom onom entuzijazmu i ludilu mladosti, tako da mi vi stariji dodjete ko smirela, kao neki otklon, da skontam da nije bilo bas sve tako belo ili sa druge strane mracno, posto kod mene nema izmedju, tako da bi ta saradnja bila full kad vec Meho nema jaja da nesto svoje napise... xfrog

SIMERIJANAC

• 4
  • 3
« Reply #34 on: 19-02-2011, 05:17:15 »
Znači,ima nade... :!:
Još ako se prva knjiga dobro proda, onda nema nazad.

Son of Man

• 4
  • 3
  • See ya in Bambiland...
« Reply #35 on: 19-02-2011, 07:13:21 »
Bome, ako ne ode ceo tiraz ja izvrsavam ritualno samoubistvo.

Mica Milovanovic

• 8
  • 3
  • *
« Reply #36 on: 19-02-2011, 10:18:51 »
Gledaj da to dokumentuješ. Ima sledeće izdanje da se razgrabi.  :)
Mica

Son of Man

• 4
  • 3
  • See ya in Bambiland...
« Reply #37 on: 19-02-2011, 11:59:01 »
Ma imam omanji problem sa izdavacem, naime oni stampaju knjige na svakih 5 meseci il tako nesto, jer posto su non-profit skupljaju po 3 knjige i tek onda stampaju da bi ih izaslo sto jeftinije, a posto su druge dve knjige pozamasna anarhisticka dela, koja jos pritom treba i prevesti, onda je to uzas, uostalom zato ja i cekam vec skoro 2 meseca i ko zna jos kolko, inace bi knjiga izasla najkasnije za svetog savu, cak se moj burazer ponudio da uradi prelom za tri dana (decko je full profi, time se bavi) ali dzaba kad mora da cekam te razne Ruse i sranja... xuss

Son of Man

• 4
  • 3
  • See ya in Bambiland...
« Reply #38 on: 19-02-2011, 12:56:20 »
A iskreno, nije da nisam razmisljao da izvrsim suicid. Bas me u januaru uvatilo to neko dno, neki uzas, i po prvi put posle 2 i po godine nisam metar dana ama bas nista napisao na blogu, a to je najbolji pokazatelj u kakvom kurcu sam bio, ali sam i kalkuliso da pre suicida napisem testament gde bi obavestio izdavaca da ne odustaje od knjige ma sta da se desi pa cak i moja smrt, jer tek bi tad to bio realan hit, em sto bi dokazao da sam bio totalno TRUE u svom fanatizmu i bolesti, em bi mi na grobu citali odlomke iz knjige, a da ne pricam o tome da bi posto prva prava realna ikona beogradskog andera, kakav crni Milan Mladenovic, mislim svaka njemu cast al da se ne lazemo on je bio mejnstrim i to samo takav, i jedini koji bi EVENTUALNO mogli da mi pariraju su Satan Panonski i naravno Moskri, s tim sto je Satan nepaznjom pogino, a Moskri nenamerno overio te ih to na "rang listi umetnika" degradira za barem par mesta.

Posto kontam da nekima nije bas najjasnije kako izgleda ta rang lista umetnika (umetnik - onaj koji ti ga u-metne), sa cu da pojasnim. Dakle, na najnizim mestima se nalaze oni likovi koji umiru prirodnom smrcu u 80-oj ili 90-oj godini, dakle to je bas ono low life, totalno nezanimljivo, jer ti su najgori, da ne kazem skroz bezvredni, smaraci jednom recju.

Dalje, na sredini liste se nalaze face cija je karijera prekinuta u zenitu, dakle u 50-im godina i okolo, znaci Zoran Radmilovic, Ljuba Moljac i tako ta ekipa, ljudi koji su mogli jos mnogo toga da ponude al jebiga.

Iznad sredine, tj. na pola puta do vrha se nalaze mladi ljudi koji su ubijeni, zatim koji su nastradali u saobracajkama, znaci Zijo i Toše npr., ali i ovi koji su mladi umrli od neke bolesti tipa Milan Mladenovic, Bojan Pecar i slicni.

U predvorju vrha obitavaju takodje mladi ljudi koji su stradali uglavnom od side i gudre, znaci likovi poput Moskrija i VDa, dok je vrh predvidjen samo i iskljucivo za postene samoubice, Branko Copic, Tomaz Hostnik i ko se jos vec casno ubio ko covek, s tim sto ovde godine igraju jako bitnu ulogu pa se npr. Hostnik sa svojih 21 godinu daleko bolje kotira od Copica mada je Copic ipak legenda za sebe, jer realno treba imati muda pa skociti na ladan beton a ne ko tamo neke pickice u Savu, pa ih posle kao spase obalska straza, foliranti bre. Znaci, nacin na koji je izvrseno samoubistvo je takodje jako, jako bitno za ovo rangiranje, jer neko ko se npr. overi pilulama ili isece vene i nece bas daleko da dogura, takodje isto vazi i za pucače, dok na drugu stranu skakači, ljubitelji motornih testera i noževa se daleko bolje kotiraju. Naravno, vešanje kao tradicionalan srpski (pa i balkanski) način da se pošten čovek oslobodi bede drži ubedljivo prvo mesto već vekovima, i teško da će ga bilo ko smeniti sa tog trona. Dakle Hostnik je u ovom slučaju pobednik i faca nad ultra facama, uostalom ne bi ja džaba njegovu sliku držo na blogu, mada imam i Branka Ćopića, što zbog genijalnih knjiga što zbog pomenutog betona. E, vidite, to su moji heroji, i naravno da želim da budem kao oni, ali jebiga, nije svakom suđeno... :cry:

Shozo Hirono

• 4
  • 3
    • http://www.myspace.com/plan9soundsystem
« Reply #39 on: 19-02-2011, 13:26:26 »
pa znači kod tebe bi pri vrhu, a neki i na samom, bili ludi japanski trio samoubica akutagava, kavabata i posebno mišima. :)

čudi me da poster ovog potonjeg nemaš na blogu.

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #40 on: 19-02-2011, 13:45:26 »
Da, Mišima bi trebalo da drži nultu poziciju. Čovek je prvo napisao priču u kojoj naturalistički detaljno opisuje sepuku, a posle ga je i izvršio.

Melkor

• 5
  • 3
« Reply #41 on: 19-02-2011, 13:47:39 »
Uf. A Jesenjin?
"Realism is a literary technique no longer adequate for the purpose of representing reality."

lilit

• 5
  • 3
« Reply #42 on: 19-02-2011, 14:29:52 »
Joj Сине, диж' се из тих гована, пишеш ко краљ, све би потукао на Сагита радионици, посебно у фебруару.

Albedo 0

• Guest
« Reply #43 on: 19-02-2011, 15:19:15 »
Sin ima stream of consciousness u rangu najboljih pisaca, ne mora to uopšte biti čista autobiografija, ako bi John ili neko drugi tome pridodali na nivou strukture to bi mogao biti jebački roman, srpski Clockwork Orange.

angel011

• PsychoKitty
  • 5
  • 3
  • meow
« Reply #44 on: 20-02-2011, 10:59:46 »
Sine, po toj tvojoj rang-listi bi Vilijam Barouz bio totalni smarač.
We're all mad here.

Son of Man

• 4
  • 3
  • See ya in Bambiland...
« Reply #45 on: 20-02-2011, 12:40:39 »
A ne , Barouz je bio hardkor dzanki tako da je van svake konkurencije , on i tata Liri  8-)

angel011

• PsychoKitty
  • 5
  • 3
  • meow
« Reply #46 on: 22-02-2011, 21:45:50 »
Tako može. :mrgreen:
We're all mad here.

Son of Man

• 4
  • 3
  • See ya in Bambiland...
« Reply #47 on: 12-04-2011, 17:54:07 »
Abraksasov Vodič Niz Dokumentarni Film - rezerviši svoj primerak il' umri !

Raja, Abraksasov Vodič Niz Dokumentarni Film je konačno u autu, u prevodu izišo je, evo upravo se presijava na dlanu moje otvorene leve šake, a sve u smislu Left-Hand Path filozofije. Knjiga će najverovatnije tokom sledeće nedelje moći da se pazari u svim većim knjižara diljem Srbije (da, dobro ste pročitali, biće je i u svim većim gradovima verovali ili ne), sa posebnim osvrtom na Beograd, a kad kažem Beograd naravno da se tu podrazumevaju i Plato i Beopolis i još 365 čuda, no sa tačnijim informacijama se javljam čim ih bude bilo. Inače, cena u knjižarama će biti 400 dinara, i ja mislim da je to skroz fair price, šta vi kažete ?

A sad ono što je možda i najbitnije. Što se tiče ex-YU prostora da ne kažem "regiona", pošto tamo ne dosežu ove srbijanske legalne distribucije, bacamo se na stari dobri anderground DIY distro fazon, dakle svi koji želite da posedujete ovaj omanji o-kult u nastanku, javite mi se na mejl sonofman653@gmail.com da bi' znali koliko primeraka u koju državu da šaljemo, jer šta sad, pošaljemo npr. 20 komada u Sarajevo a tamo samo 3 kupca, tako da se nadam da kontate šta sam hteo da kažem.

Da zaključim, javi se na sonofman653@gmail.com i rezerviši svoj primerak SADA da te unuci ne bi kleli SUTRA, jer su svi drugi đedovi sačuvali svoj Vodič a njihov đedo jok. Peace/War.

http://abraxas365dokumentarci.blogspot.com/2011/04/abraksasov-vodic-niz-dokumentarni-film.html

Savajat Erp

• 4
  • 3
« Reply #48 on: 12-04-2011, 18:05:19 »
Go, Son of Man, go, go!!!  :|  xcheers

lilit

• 5
  • 3
« Reply #49 on: 12-04-2011, 18:11:00 »
Pa Sine, kao da si tempirao kad treba da izađe! :lol:

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #50 on: 12-04-2011, 18:24:33 »
Heh, sjajan poklon ljudima za nadolazeće uskršnje praznike... za koje se inače ne daju pokloni ali ove godine će se davati!!!

Джон Рейнольдс

• 4
  • 3
  • @
« Reply #51 on: 12-04-2011, 18:27:52 »
Biće to pokloni za buduća pokoljenja.

#Τζούτσε

lilit

• 5
  • 3
« Reply #52 on: 12-04-2011, 18:38:03 »
Hm, Sine, kad smo već kod poklona, da li ti više odgovara da se snabdem u knjizari ili kod tebe? Imam neke rodjendane uskoro i sad sam rešila problem s poklonima :lol:

Son of Man

• 4
  • 3
  • See ya in Bambiland...
« Reply #53 on: 14-04-2011, 10:10:19 »
Inače ko sa ovog foruma ne bude pazario ovo moje prvo (i verovatno poslednje) delo, ili barem pročitao na pozajmicu, NE IMAO OD RODA PORODA i sve one radikalske kletve kojih možete da se setite ! xuss

E tako, čisto da se zna. :evil: :|

дејан

• 4
  • 3
« Reply #54 on: 14-04-2011, 11:23:21 »
Hm, Sine, kad smo već kod poklona, da li ti više odgovara da se snabdem u knjizari ili kod tebe? Imam neke rodjendane uskoro i sad sam rešila problem s poklonima :lol:

одлично место да забележим 667. пост...ниси одворио а и мене интересује
...barcode never lies
FLA

Son of Man

• 4
  • 3
  • See ya in Bambiland...
« Reply #55 on: 14-04-2011, 14:54:52 »
Naravno da moze  i kod mene vec od sjutra, jer u knjizare ce stigne tek u utorak, sredu, pojma neam.
Za ostale informacije na PM.
I da, ako oces kojim slucajem danas da pazaris budi kod doma omladine (glavni ulaz) u 15 do 7, ali mi se naravno najavi na PM.  xwink2

Джон Рейнольдс

• 4
  • 3
  • @
« Reply #56 on: 17-04-2011, 17:38:48 »
Danas sam bio u Sinovljevom štabu u Casa Garra i pazario dva Vodiča, pošto ću jedan da poklonim. Pošto sam se odrekao besplatnog primerka jer Sindža nema druge prihode, dobio sam na poklon "Odakle počinje otadžbina" Vladimira Putina sa diskom ruskih pesama.  :) Bilo je reči o upcumming projektima i promocijama, ali o tome će Sindža kad bude vreme.

Knjižica je lepa, malo manja nego što sam je zamišljao, a deo "o autoru" je vrh vrhova, čak sam se i ja zabezeknuo. Sjajno. Posle ove knjige, to "o autoru" u svim budućim izdanjima, ma čime se ta izdanja bavila, prosto nema smisla.

#Τζούτσε

Agota

• 4
  • 3
« Reply #57 on: 17-04-2011, 19:35:57 »
Dobila knjigu,cekam promociju  :)
This is a gift, it comes with a price. Who is the lamb and who is the knife. Midas is king and he holds me so tight. And turns me to gold in the sunlight ...

Son of Man

• 4
  • 3
  • See ya in Bambiland...
« Reply #58 on: 17-04-2011, 19:56:25 »
Rejnoldse, kako bre nema smisla u budućim izdanjima ?  :shock:

Pa to je bre okosnica svega, ne mogu tek tako da je se odreknem pobogu. Naravno, malo će biti produžen onaj "normalni" biografski deo sa podacima tipa "autor bestselera Abraksasov vodič..." i slično, ali suština mora da ostane ista, jer zbunjivanje čitalaca je srž svake biti, zar ne ? Uostalom aj', šta to o autoru ima tolko zanimljivo osim onog dela o hcpunku ? Da neću možda da pišem kako sam bio član SDU-a ?! xrofl

Джон Рейнольдс

• 4
  • 3
  • @
« Reply #59 on: 17-04-2011, 20:05:53 »
Rejnoldse, kako bre nema smisla u budućim izdanjima ?  :shock:

Nisam se dobro izrazio. Mislio sam na izdanja drugih, gde su uobičajeni biografski podaci, rođen tad-i-tad, radio tu-i-tu, to-i-to. Posle ovoga sve to zvuči dosadno i besmisleno.

#Τζούτσε

Savajat Erp

• 4
  • 3
« Reply #60 on: 17-04-2011, 22:18:07 »
Da neću možda da pišem kako sam bio član SDU-a ?! xrofl

Био си члан СДУ-а?!  :shock: :shock:  :lol:

Джон Рейнольдс

• 4
  • 3
  • @
« Reply #61 on: 17-04-2011, 22:22:53 »
Bio je i žena u crnom.  :lol:

#Τζούτσε

Son of Man

• 4
  • 3
  • See ya in Bambiland...
« Reply #62 on: 18-04-2011, 15:49:41 »
Nisam bre bio u zenama u crnom , samo smo saradjivalo oko prigovora savesti,  :|

A sto se tice SDU-a, nije bas sve tako crno, jer sam izbacen iz stranke 2001. posle gay parade, utripovali da sam ubaceni element posle one sporne fotke sa parade  :mrgreen:

Son of Man

• 4
  • 3
  • See ya in Bambiland...
« Reply #63 on: 18-04-2011, 15:54:26 »
Quote from: John Reynolds
Nisam se dobro izrazio. Mislio sam na izdanja drugih, gde su uobičajeni biografski podaci, rođen tad-i-tad, radio tu-i-tu, to-i-to. Posle ovoga sve to zvuči dosadno i besmisleno.
haha, genijalno, nisam uopšte o tome razmišljao, mada ima istine dosta  :lol:

Son of Man

• 4
  • 3
  • See ya in Bambiland...
« Reply #64 on: 18-04-2011, 15:58:51 »
UPmadafakinDATE :
Knjiga će sutra biti u knjižarama u centru Beograda, a do kraja nedelje u knjižarama po Srbiji.

HAL

• 4
  • 3
« Reply #65 on: 18-04-2011, 17:46:47 »
Hoće li biti posebno poglavlje posvećeno Mansonu?

Son of Man

• 4
  • 3
  • See ya in Bambiland...
« Reply #66 on: 19-04-2011, 00:40:50 »
Ne, ali će biti posebno poglavlje posvećeno tvojoj kevi, mamu ti jebem onu bezobraznu.
Inače, ovo ti je već ko zna koji put da provociraš i pljuješ bez osnova.
Usraću ti se u život samo da te navatam...to ti obećavam...

Melkor

• 5
  • 3
« Reply #67 on: 19-04-2011, 01:04:36 »
Tu mesto da navatavas, bolje da si nosio vise knjiga sa sobom. Hteo sam u petak da pazarim jednu, ali sam na vreme cuo da si sve razdelio.
"Realism is a literary technique no longer adequate for the purpose of representing reality."

Son of Man

• 4
  • 3
  • See ya in Bambiland...
« Reply #68 on: 19-04-2011, 01:53:43 »
Nabacio sam jos primeraka, tako da cu od sad nositi po vise komada.

Son of Man

• 4
  • 3
  • See ya in Bambiland...
« Reply #69 on: 19-04-2011, 12:47:46 »
ABRAKSASOV VODIČ - KONAČNO U KNJIŽARAMA !

Došao je konačno i taj dan, knjigu od jutros možete naći u svim većim beogradskim knjižarama, a do kraja nedelje i širom Srbije. Cena je 400 dinara, i to je u principu to. Ako bude nekih nedoumica postavite pitanje u komentar ili na mejl. Inače, knjiga će moći da se nabavi i u svim ex-YU republikama, s tim što ćete morati prethodno da mi se najavite mejlom : sonofman653@gmail.com. Hvala.

U svrhu ove virtuelne promocije spremio sam eksluzivni predgovor koji je napisao mister Dejan Ognjanović, i naravno intervju sa mnom koji je Ghoul uradio u decembru prošle godine, to za one koji su ga tad omašili. Dakle idemo prvo sa predgovorom, pa onda intervju. Eto, i nadam se da ćete uživati, ako je to uopšte moguće.

Predgovor:
DOKUMENTOVANJE ZVUKA KOŽE KOJA TRULI

Prvi tekst koji sam u životu svom preveo i video ga objavljenog (pa makar to bilo u jednom fanzinu – prištinskom, sasvim prikladno nazvanom Kosmetpoliten) zvao se DOKUMENTOVANJE, KAO ŠTO I ČINIM, ZVUKA KOŽE KOJA TRULI. Bio je to sasvim pristojan članak o sklonosti ljudi prema lošim vestima, o negativnosti u nama i oko nas koja nas nagoni da radoznalo virimo kad prolazimo kraj mesta saobraćajne nesreće, ili da se okupljamo na gomilu kad čujemo da je u komšiluku bio neki zločin.

Negativnost nije sporna, ona je svuda, i od loših vesti nema bežanja. Život se, uostalom, i sastoji od nešto malo kratkih predaha između loših vesti, počev od ultimativne, rođenja – pa do (neizbežne) smrti.

Dokumentarci o kojima se piše u ovoj knjizi pretežno se bave mračnom stranom postojanja – ratnim i mirnodopskim zločinima, serijskim ubicama, manijacima, ludacima, psiho-guruima, fanaticima, kontroverznim okultistima, mentalnim bolesnicima sa dijagnozom ili bez nje, svesnim ili nesvesnim da su ludi, te raznim drugim manje ili više poremećenim, skrajnutim, otkačenim, blesavim, luckastim, benignim, ali i malignim autsajderima.

Većinu ovih ljudi običan čovek ne bi poželeo da sretne ni u dobro osvetljenoj i napučenoj ulici, ali zato su tu filmovi – posebni filmovi o posebnim ljudima i njihovim pričama, za posebnu publiku, naravno: za onu koja pred mrakom ne zatvara oči. Dokumentovanje mraka, ludila i truleži u njima izvedeno je na način koji prevazilazi puko reportažno beleženje za Beogradsku hroniku i njene belosvetske rođake. Izbor naslova koji slede napravljen je, između ostalog, i po tome koliko istinitosti, odnosno slojevitosti i mnogoznačnosti, određeni dokumentarac uspeva da postigne. Jer, laiku se može činiti da je za dobar film ove vrste dovoljna zanimljiva situacija i/ili sagovornik, te kamera koja će to da uslika. Međutim, da se prodre između redova, da se uđe u srž priče, u suštinu koja određenog čoveka ili priču čini posebnim, potrebno je mnogo, mnogo više. O tome govori autor knjige, pa neću da ovde kvarim zadovoljstvo koje njegove analize donose.

Ovo što sledi nisu filmske kritike, niti je autor tekstova filmski kritičar. To ističem kao njihov veliki, možda i ključni kvalitet. Osvrti na ovim stranicama nisu potekli od uma ispranog u nekoj od ovdašnjih "filmskih" škola u kojima se sistematično ubijaju znanje, volja i ljubav prema filmu i zamenjuju nekim davno-prevaziđenim ili nikad-aktuelnim naklapanjima i suvim, beživotnim teorijama te idolatrijom sumnjivih "klasika".

Bojan Pandža se školovao u školi života, i puno je naučio čak i iz lekcija koje je omašio. Ponekad se isplati ponavljati. Što te ne ubije, čini te jačim. Pandža u svojim tekstovima ne krije svoje traume, frustracije, promašaje, zablude, ožiljke. Sve i kad bi pokušao, to bi bilo fejk. Umesto toga, on ih ogoljava i iz njih, iz mudrosti koju su mu donele, crpe snagu, ubedljivost i čvrstu zaleđinu da se uopšte oglasi o tim filmovima sa autoritetom koji se u "filmskim" školama ne stiče, niti se u njima može steći. Iz onoga što je osetio na sopstvenoj koži Pandža povlači paralele sa naslovima o kojima piše, i dokumentuje ne samo filmove nego i tu istu kožu usred procesa truljenja naživo. Zbog toga su i njegovi tekstovi, baš kao i dokumentarci koje je odabrao, bolno direktni i istiniti. Nema laži, nema prevare: umetnost zahteva fanatizam i posvećenost, a ovi kvaliteti se iz Bojana Pandže prelivaju i prožimaju mu sve tekstove, prirodno i bez kalkulacije.

Tekstovi koji čine ovu knjigu nisu naručeni, niti su pisani za honorare, ili slavu, ili ubijanje vremena. Ovo nije suvoparna magistarska teza, reciklirano "filozofiranje" i kvazi-analiziranje toga šta su Marx, Frojd, Lakan, Žižek i ko zna koji "autoriteti" rekli o ovome ili onome. Sve što ćete pročitati na narednim stranicama dolazi pravo sa autentičnog izvora, bez posrednika i tuđeg prežvakavanja: nastalo je jer je moralo da nastane, zato jer je autor u tome video i jedan oblik auto-egzorcizma i auto-terapije. I on to ne krije. On se ne trudi da nam se dopadne, ili da zvuči pametno. Ne namiguje nam iz teksta niti nas muva laktom u rebra kako bi nas zagolicao. Sve ovo napisano je pre svega i iznad svega za sebe samog – i to je, bar u ovom slučaju, samo još jedan dodatni garant kvaliteta.

Jer, previše je pozeraja i ispraznog trućanja, maskiranog nekakvom "teorijom", u današnjoj kvazi-filmskoj misli, ne samo u Srbiji, ne samo u domaćim knjigama (ili na blogovima) koji se navodno bave filmom. U toj tmuši i čemeru, u sveopštoj demokratizaciji koju je World Wide Web doneo svakome da piskara koješta i to plasira masama, blog Bojana Pandže po imenu Abraxas365 zablistao je kao jedno od retkih svetala u tami. To je brzo postalo jedno od onih kultnih mesta za "posebnu" klijentelu, za ljude sa posebnim potrebama – od kojih se najposebnija potreba tiče autentičnog, relevantnog suda. Paradoksalno, ali istinito: takav sud i takvo znanje danas ne možete dobiti u školi, za velike pare, ali možete na Abraxasovom blogu, za dž. A sada možete i u ovoj knjizi.

Svaki iole iskusan tragalac za vrstom filmova koje Pandža promoviše i kritikuje može relativno lako da linkove za njihovo skidanje sa neta pronađe i negde drugde. Koliko god dragoceni, ti linkovi na ovom blogu zapravo su sekundarni, jer pravi biseri kriju se upravo u obrazloženjima, "kritikama" tih filmova, koji su potpuno prajsles: životni, duhoviti, ekscentrični, iskreni, pronicljivi, tačni – jednom rečju, istiniti! Dođite zbog linka, ostanite zbog lika.

U trenutku dok pišem ove redove, Abraxasov blog ima 200 registrovanih pratilaca, i prosek od oko 1,500 poseta dnevno. On je postao deo interesantnog fenomena da se najzanimljivija i najživlja filmska misao u Srbiji danas nalazi upravo na blogovima. Kult Abraxasa svakodnevno raste, i ja se nadam da će i ova knjižica sa izabranim tekstovima sa tog bloga postati kultni predmet na kućnom oltaru svakog pravog srpskog domaćina, hrišćanina i rodoljuba.

U to ime, živeli!

Dejan Ognjanović

http://abraxas365dokumentarci.blogspot.com/2011/04/abraksasov-vodic-konacno-u-knjizarama.html

HAL

• 4
  • 3
« Reply #70 on: 19-04-2011, 15:20:31 »
Ne, ali će biti posebno poglavlje posvećeno tvojoj kevi, mamu ti jebem onu bezobraznu.
Inače, ovo ti je već ko zna koji put da provociraš i pljuješ bez osnova.
Usraću ti se u život samo da te navatam...to ti obećavam...
Verovao ti meni ili ne, namera mi nije bila da te isprovociram, već me zaista interesuje šta imaš da kažeš na tu temu pošto sam čitajući blog video malo o čemu se radi. Čak sam svratio u Beopolis da je malo prelistam, i vidim šta ima sve u njoj, ali je nije bilo.

Son of Man

• 4
  • 3
  • See ya in Bambiland...
« Reply #71 on: 19-04-2011, 16:45:57 »
Ako ti zaista namera nije bila da provociraš onda povlačim reč.
U knjizi su predstavljana 2 dokumentarca o Mansonu, tako da ima i o tome.

HAL

• 4
  • 3
« Reply #72 on: 19-04-2011, 17:03:42 »
Nema problema.
Pozdrav i vidimo se na potpisivanju knjige ako bude toga.

Son of Man

• 4
  • 3
  • See ya in Bambiland...
« Reply #73 on: 19-04-2011, 21:04:18 »
Beogradska promocija će biti u maju, Niška takođe, a mož' se desi i Ruma, mada bi ja najpre volio Novi Sad da pohodim, imam dosta jarana tamo...

Mica Milovanovic

• 8
  • 3
  • *
« Reply #74 on: 19-04-2011, 21:44:03 »
A da doneseš u ponedeljak u LK? Ili u kafanu posle? Ja bih uzeo jedan primerak.
Mica

scallop

• 5
  • 3
« Reply #75 on: 19-04-2011, 22:58:02 »
I Lillit je čekala s parama u ruci. Posle smo ih pretvorili u ćevape. :o
Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience. - Mark Twain.

Son of Man

• 4
  • 3
  • See ya in Bambiland...
« Reply #76 on: 19-04-2011, 23:49:40 »
Mićo, to misliš na sledeći ponedeljak ? Beše u domu omladine ? u kolko sati ?

A za Lilit sam skroz zaboravio, jer smo se dogovarali 2 nedelje unapred.  :x  :oops: :(

Mica Milovanovic

• 8
  • 3
  • *
« Reply #77 on: 19-04-2011, 23:50:23 »
Da. U sedam.
Mica

Son of Man

• 4
  • 3
  • See ya in Bambiland...
« Reply #78 on: 19-04-2011, 23:54:08 »
Onda dogovoreno, oduvek sam imao želju da posetim tu vašu sektu, evo prilike  :!:

Ako bude još kandidata za knjigu to na PM.

Skalope dolaziš ?

Melkor

• 5
  • 3
« Reply #79 on: 20-04-2011, 01:13:46 »
Zasto na PM? :)  Da te ne navataju za porez na kapitalnu dobit?

(ponesi i meni primerak :))

lilit

• 5
  • 3
« Reply #80 on: 20-04-2011, 11:14:22 »
vidimo se onda u ponedeljak. nemoj da te nema.  xuss  :lol:

дејан

• 4
  • 3
« Reply #81 on: 20-04-2011, 11:28:07 »
још један
...barcode never lies
FLA

sandjama

• 4
  • 3
« Reply #82 on: 20-04-2011, 12:59:54 »
sinko, ponesi u ponedeljak jos jedan primerak za mene pa daj dejanu, on ce to da zavrsi umesto mene, posto najverovatnije necu da budem tu.

ja sam psihicki ubica
covek sa dva lica
danju pocivam u miru
nocem vitlam sa sekiru
licnos' svoju krijem
nocas cu te ubijem!

scallop

• 5
  • 3
« Reply #83 on: 20-04-2011, 13:21:22 »
Vidim, trebaće ti naramak. Samo da te ne mrzi da sve to nosaš naokolo. :mrgreen:
Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience. - Mark Twain.

Anomander Rejk

• 4
  • 3
  • Strah je ubica uma.
« Reply #84 on: 20-04-2011, 23:47:02 »
Beogradska promocija će biti u maju, Niška takođe, a mož' se desi i Ruma, mada bi ja najpre volio Novi Sad da pohodim, imam dosta jarana tamo...
E ako svratiš u NS, javi. Imamo razvijenu fantastično -pivsku sekciju...) Uzeću ja knjigu pre toga, nego da prodivanimo koju.

Son of Man

• 4
  • 3
  • See ya in Bambiland...
« Reply #85 on: 20-04-2011, 23:57:43 »
Ponecu kolko god budem imo  :|

Son of Man

• 4
  • 3
  • See ya in Bambiland...
« Reply #86 on: 21-04-2011, 18:21:41 »
Ko sakupi živaca da knjigu pročita u celosti, nek mu ga slobodno da po pljuvanju ma kolko mučno bilo, evo svečano obećavam, necu mu nista... xcheers

angel011

• PsychoKitty
  • 5
  • 3
  • meow
« Reply #87 on: 22-04-2011, 22:09:05 »
Inače ko sa ovog foruma ne bude pazario ovo moje prvo (i verovatno poslednje) delo, ili barem pročitao na pozajmicu, NE IMAO OD RODA PORODA i sve one radikalske kletve kojih možete da se setite ! xuss

E tako, čisto da se zna. :evil: :|

Sad tek vidim ovo... Sine, a može li ta tvoja kletva da posluži onima koji ne žele porod?  :twisted:
We're all mad here.

Son of Man

• 4
  • 3
  • See ya in Bambiland...
« Reply #88 on: 23-04-2011, 14:45:45 »
ahahaha, aj može, samo da se skoncentrišem  :| :lol:

Son of Man

• 4
  • 3
  • See ya in Bambiland...
« Reply #89 on: 25-04-2011, 15:23:27 »
Dal jos nekom treba da ponesem knjigu danas osim ovoj naivnoj šestorci ?  :|

Milosh

• 5
  • 3
« Reply #90 on: 25-04-2011, 15:40:32 »
Sine, ponesi ti još koju za svaki slučaj, možda bude i nekih slučajnih prolaznika (frikova), ipak je ovo književna radionica... :evil:
"Ernest Hemingway once wrote: "The world is a fine place and worth fighting for." I agree with the second part."

http://milosh.mojblog.rs/

Son of Man

• 4
  • 3
  • See ya in Bambiland...
« Reply #91 on: 29-04-2011, 02:11:44 »
Ruma, 28.04.2011.

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #92 on: 29-04-2011, 12:30:45 »
Ako NATO vidi ove slike tebe i Johna ne samo da od referenduma u RS nema ništa nego ćemo i još jedno bombardovanje da popijemo. Inače, kako je bilo?

Son of Man

• 4
  • 3
  • See ya in Bambiland...
« Reply #93 on: 29-04-2011, 13:35:03 »
 xrofl :mrgreen:

Sto se tice mene i Rejnoldsa bilo je full, cak smo zainteresovali za pricu i nekakve neo-dizelase koji su ispijali pivo za shankom, dakle skroz na nivou.  :|

Sveta koji je dosao radi promocije je bilo 10-ak + jos 10-ak ljudi koji bleje u kaficu, dakle ne ono sto sam ocekivao ali u biti nebitno...

Raja je ko sto rekoh dojaja reagirala, cak su ti neo-zeldiji vise puta pratili pricu vezanu oko survivalista, tvorza i tako te zajebane teme, dakle narod to voli...

Bio je cak i jedan slucajan lik koji je sedeo sa ribom sto ispred naseg i koji se bas primio, ono postavljao pitanja, ludilo, taj je jedini od nepoznatih kupio knjigu, dakle promocija deluje, inace prodo sam 5 komada, i s obzirom da je bilo tolko malo ljudi to je dojaja po meni... ;)

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #94 on: 29-04-2011, 13:39:48 »
Pa, kad pola ljudi koji su došli na promociju pazari promovisani objekat to je uistinu dobar rezultat. Samo napred!

tomat

• 4
  • 3
« Reply #95 on: 29-04-2011, 13:57:09 »
samo da prijavim da sam pročitao knjigu. šta da kažem, očekivano dobro, obzirom da sam se navukao na Sinov blog i isti redovno pratim.

knjiga se guta zahvaljujući prepoznatljivom stilu pisanja, i dobra je za ubijanje vremena (pristavim vodu za čaj, pa dok ne provri pročitam jednu recenziju).

radovao bi me nastavak Sinove spisateljske karijere, a mislim da bi posebno bio interesantan prikaz te HC scene u kojoj je živo učestvovao, pošto mi je to potpuno nepoznato a deluje mi zanimljivo.

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #96 on: 29-04-2011, 14:33:31 »
I ja mislim da bi Sin trebalo da napiše tu knjigu a ne da smara sede glave koje se ionako ničega više ne sećaju.

Son of Man

• 4
  • 3
  • See ya in Bambiland...
« Reply #97 on: 30-04-2011, 00:11:08 »
a kad se setim, 250 glasova sam ja mukotrpno skupljao nedeljama  :x :cry:

Son of Man

• 4
  • 3
  • See ya in Bambiland...
« Reply #98 on: 01-05-2011, 00:39:44 »
Greska...

Son of Man

• 4
  • 3
  • See ya in Bambiland...
« Reply #99 on: 11-05-2011, 16:16:48 »
ABRAKSASOV VODIČ KROZ RAJEVE PAKLA - Sva prodajna mesta u Srbiji !

Evo konačno obećanog spiska knjižara po Srbiji gde možete naći "Abraksasov vodič niz dokumentarni film". Naravno knjige ima i po drugim knjižarama ali ovde je kao sigurica. I da, samo napomena da kada budete tražili knjigu pod ovim nazivom, a nadrkano-smoreni prodavac vam kojim slučajem kaže NEMA, pored toga što mu treba smesta jebati milosnu majku, probajte da tražite i pod pravim naslovom, "A ZNAŠ LI TI JADAN DA SMO MI OĐE ZA OKULTNO ZADUŽENI?". I jebiga, znam šta ćete reći, i sam se sad kajem što dado' tako dugačak naslov, ali šta ću, to beše jače od mene, ipak je Miša Radivojević u kombinaciji sa Pajkićem i okultnim kraljem Milom Miranovićem neprevaziđena kombinacija, zar ne ? A i priznaćete, ima nekog gušta kad ušećeš u knjižaru, pa zaustiš npr. - Dobar dan, treba mi knjiga "a znaš li ti jadan...", a ovi te gledaju belo, ništa im nije jasno, plus još ako zabodeš naglasak, ma milina jedna.  Znači, vredno svakog sekunda, jebeš mi sve. Inače, cijena 400.

Abraksasov vodič niz dokumentarni film...

Beograd
knjižara Beopolis u TC Eurocentar ulaz iz Dečanske 5 ili Makedonske 30

Niš
knjižara Evro–Giunti u ulici Obrenovićeva 11/1a

Novi Sad
knjižara Delfi u ulici Kralja Aleksandra 3

Kragujevac
knjižara Evro–Giunti u ulici Kralja Petra I br. 5

Zrenjanin
Teatar
Biblioteka Žarko Zrenjanin

Subotica
Limbus
Plato Subotica

Kraljevo
Prozor
Kulturni centar Ribnica

Mica Milovanovic

• 8
  • 3
  • *
« Reply #100 on: 11-05-2011, 21:29:08 »
Sine, pročitao sam prvih sto strana i ovo ti je jako, jako dobro.
Možda je trebalo malo poraditi na ponekom tekstu, jer, za moj ukus,
kada se "prikazi" čitaju u nizu, pomalo dolazi do zasićenja hvalospevima.
Mada, editovanje bi donekle ubilo autentičnost, pa neka ga je kako je.
Svaka čast - trebalo je ovo isterati.
Mica

Son of Man

• 4
  • 3
  • See ya in Bambiland...
« Reply #101 on: 12-05-2011, 02:37:08 »
U pravu si, ima taj rad da mi se 96% filmova tamo dojaja svidja posebno oni na početku, tako da uglavnom ide hvalospev ali pošto kritičar nisam bilo mi glupo da stavljam filmove koji nisu baš tolko dobri jer njih i ne gledam, niti sam ikada pisao o takvima, i zbog toga ide ili hvalospev, dizanje u nebesa, must-must-seee, ili prepričavanje samog dogadjaja uz poneki osvrt na dokumentarac.

Mark

• 4
  • 3
    • Janko Takac
« Reply #102 on: 14-05-2011, 16:38:49 »
U-ma-lo da zaboravim...

Stigla je i meni Sinova knjiga, ima tome nedelju-dve dana i procitao sam je odmah tih dana nekako, mozda iz dva-tri cuga, onako gustirajuci. Posto vec postoji konsenzus da se radi o odlicnom uradku ja ne bih da se nadogradjujem na hvalospeve vec cu samo reci ono sto mi je zasmetalo i sto mi se nije dopalo:

1) Knjiga je mala. Bas bas mala. Glupo mi je bilo da takvo nesto primetim ali ne mogu ni da ne primetim. Dakle iako ima 233 strane ovo je nesto sto se procita u medjugradskom autobusu. Dok se okrenes vec si na 50. strani ...

2) Ne postoji red, redosled, nikakvo tematsko grupisanje po poglavljima, a trebalo bi da postoji. Komotno je mogao npr. da postoji odeljak za Mensona, odeljak za ubice, odeljak za "incidente", odeljak o drogama, i sve u tom smislu... Dakle imamo situaciju da citam nesto o Mensonu na 52. a onda ponovo i na 152. strani ili o WM3 na 32 i na 213 strani ...

3) Sin je najbolji kada prica svoju pricu, kada u prikaz filma ubaci neka njegova iskustva i njegove dozivljaje, tada je najzanimljiviji. A to je nesto na sta u knjizi ozbiljnije nalazimo tek na momente...

4) Cesto sam u tekstovima nailazio na nepoznanice. Na primer dosta toga - detalje sa sudjenja ili filozofske finese Carlijevih ucenja - ja ne znam, mada ni ne treba da znam, i onda je meni problem kada Sin o tome pise a ja ne znam na sta se tu tacno misli. Dakle ili casual citaocu pojasni stvari - "REFLEKSIJA", ATWA i sl. - ili zaobidji temu.

Eto toliko od mene. Moj generalni utisak je naravno pozitivan i uzivao sam citajuci knjigu...
Dos'o Sveti Petar i kaze meni Djordje di je ovde put za Becej, ja mu kazem mani me se, on kaze: Pricaj ne's otici u raj!
E NES NI TI U BECEJ!

Son of Man

• 4
  • 3
  • See ya in Bambiland...
« Reply #103 on: 14-05-2011, 19:26:38 »
Konacno neko malo detaljnije, thanGs Mark.  :|

1.) Istina, ali to je do izdavaca, dakle meni su prvo rekli do tolko i tolko WORD strana, NE PREKO, i ja tako uradio,
 da bi na kraju dobio urednika direktno koji mi je rekao "ne do - nego od", znači najmnanje tolko strana, ma bre skroz jedna shizofrena situacija, nedobog nikom !

Druga stvar, oni su hteli prvo dzepno izdanje da rade, tako da sam ja kontao, naravno skroz neupucen, da je to neki jbmliga standard ?! Tako da sam posle saznanja da nije do tolko i tolko strana nego preko (znaci kolko mi se oce sam mogao) ja dodao jos jedno 10-ak duzih rivjuova na brzinu posto sam imao kao neki dead line. Naravno ni tu se prica ne zavrsava, naime stupivsi u vezu sa urednikom saznao sam na keca da oni ne rade samo dzepna izdanja, u sta sam bio ubedjen jer mi je tako receno, znaci mozak zrdavo, tako da smo tu nasli taj B6 kompromis sto je meni skroz OK format za ovu formu sitnih rivjuova, dakle i cilj je bio čitanje u busu, jer znam kako je meni od Vidikovca do centra. Znači jako loša organizacija je kumovala ovoj akciji, ali pošto su to kao non-profit anarhisti tu me onda nista nije iznenadilo, jer realno, ja sam u principu mogao da naguram JOS TOLIKO recencizija, i to skroz dobrih, jer na blogu imam preko 700 komada, od toga bar 150 valja, da ga jebem...al' šta da se radi kad praviš poso sa polu-zainteresovanom LAKO ĆEMO ekipom ?

2.) Ovo je skroz istina i o ovome nimalo nisam razmišljao jer sam samo jurio da završim sve do tog dead lajna koji na kraju zapravo nije ni postojao, znači jedan čovek mi je pričao jednu priču (Trivunac) a drugi (Kurepa) skroz drugu. Jer pazi, ja na blogu imam ako si primetio detaljno razvstane dokumentarce onim LEJBELIMA, pa tako ako ti se svidi serial killer rad, klikneš na lejbel "DOCS SERIAL KILLERS" i izađe ti redom preko 60 dokumentaraca, ali jebiga...

3.) Ti momenti mu dođu ko TIIIIIZER za jednu od sledećih knjiga, no o tom potom, ovde sam ipak više brinuo o tome da dokumentarac  čiji rivju postavim bude dovoljno dobar a i tekst takođe bez obraćanja pažnje na te akcije, jer najbolji takvi radovi se nažalost nalaze u recenzijama skroz nebitnih ili nedovoljno dobrih dokumentaraca.

4.) Što se tiče tih nepoznacnica, ja ima neku svoju teoriju koja ne mora da je valjana, da tako treba i da ostane, da se ljudi zapitaju šta je bre to, koji je to kurac ta ATWA, te tako možda i pogledaju film, jer to je cilj,  a na drugu stranu, zaista ne bih mogao da u takvoj knjizi objašnjavam "REFLEKLCIJU", te bi stoga morao ceo jedan meni JAKO BITAN dokumentarac da preskočim, jer menjanje originalnog teksta nije bila opcija u ovom slučaju.

xwink2

Son of Man

• 4
  • 3
  • See ya in Bambiland...
« Reply #104 on: 17-05-2011, 08:49:21 »

Son of Man

• 4
  • 3
  • See ya in Bambiland...
« Reply #105 on: 19-05-2011, 21:18:16 »
Evo za promenu da se malo kao javim i sa nekog drugog mesta a ne samo iz svoje memljive sobe. Dakle, Zrenjanin je u kući tj. ja sam u nekoj kući u Zrenjaninu, mister Ognjanović je već morao da otpali, i zaista ovim putem moram da mu se zahvalim što je putovao 6 sati u jednom pravcu samo zbog moje promocije, jer do sad nisam sreo osobu koja bi takvo nešto odradila a da mi nije rod najrođeniji, mada je i to pitanje. Uglavnom, promo je prošao na nivou, svako je dobio tačno ono što je trazio, imali smo ogromno platno i video bim pa je bilo i par osvrta na Iconoclast, Charles Manson Superstar i naravno, neizbezni intro iz Dečka koji obećava sa sve Milom Miranovićem i njegovom vaistinu okultnom recenicom.

Mora da kazem da je publika bila skroz full, dakle dosla je ekipa koja je znala zasto je tu, a ne sad neki ono, padobranci i slični, mada i pored toga je došlo do incidenta gde je na bezazlen pomen kolege Ognjanovića kako smo došli u antifašističku sredinu, što je u neku ruku i realno jer su pola ekipe činili momci iz ANTIFA ZRENJANIN koji su nam zapravo u više ruka bili i domaćini, neki manijak počeo da viče kako je on anti-antifa i kako se on ne slaze sa tim, gde su onda ovi hteli da ga logično umlate, ali je on onda izbacio najjaču teoriju ever, kao da ne mora da budeš naci ako si anti-antifa, e tu je već skoro svima bilo jasno o čemu se radi, ali su se neki baš napal'li tako da sukob umalo nije eskalirao, što reče ortak sinoć, koga bre zabole dal' je neko do, re mi, fa ili anti do re mi fa. Uglavnom, morao sam na kraju i ja da reagujem, u mom standardnom neo-dizelaškom tripu, gde sam ih korio kako mi skrnave promociju, i da nije u redu i od ovog jednog i od svih drugih koji su se umešali. Naravno, ni to nije pomoglo, niko me nije jebo ni 3 posto, te su ovi nastavili svoju priču o fa i antifa, a mi svi ostali bili prinuđeni da odgledamo nji'ov performans do kraja. I realno, samo sam čekao da ulete još ovi navijači, Indijanci Petrovgrad, pa da lud'lo bude potpuno. Mada kako sam ja skonto, ovaj incident je imao i svojih dobrih strana, jer kao malo je razmrdao atmosferu u klubu, kao nešto se desilo, imaće danas o čemu da se priča pa evo i piše, jer ovako bi bila priča, održali smo promociju, bilo tolko ljudi, kraj.

A što je najjača akcija od svega, tog anti anti decka sam ja pozvao da dodje u ZR, jer zivi u jednom mestu kod Novog Sada i ja sam znao za taj njegov stav, i verovatno da je neko od ovih jarana krenuo da ga pegla ja bi morao da uletim, ipak ono kao, moj čovek, moja odgovornost, ispalo bi da sam ga iscimao cak u Zrenjanin samo da dobije batine, ruzno zar ne ? Mada realno on sam je kriv, jer koga zabole kurac za njegov politicki stav i to u sred promocije, pa jebote cak ni u osnovnoj skoli ne bi trebo da dobacujes dok ide predavanje, sacekaj lepo kraj pa se onda razracunaj sa neistomisljenicima u skolskom dvoristu ili gde vec. Al' dzaba, to je tvrdoglavo, to kad uvati to ne pušta.

I tako...klub (Klupče - tako se zove) je VR', al' bez zajebancije, dakle ja takvo nesto gotivno dugo nijesam vidio u Beogradu, znači, ljubazni domaćini sa posebnim osvrtom na gazdaricu Danielu koja je jadna morala sve ovo da istrpi stojećki, a ko zna dal' je uopšte povratila pare a da ne pričamo o zaradi, jer judi su dosli samo i iskljucivo na promociju, i posle promocije paljba u roku od odma', skoro niko nije ostao, tako da kad sam ja uvatio da pustam muziku pustao sam je za 7 ljudi uključujući i ekipu koja tu radi i nas dvojicu, te sam se osilio tako da je usledila plejada hitova kao sto su "Jugosloveni", "Fa fa fašista", Pljuni i zapjevaj moja Jugoslavijo", "U lijepome starom gradu Višegradu", ali sa druge i "Sviđa mi se da ti ne bude prijatno", genijalnu "Bratstvo i jedinstvo" Damira Avdića i još neke tako malo "ekstremnije" stvari. Posle "žura", otišli smo kod Cefa na gajbaru, gde je zapravo pravo zezanje počelo i realni KEOS A.D, i gde sam saznao nove, skroz pouzdane informacije vezane za slučaj notorious ubice Predgraga Vinčića VOB-a. Eto, toliko od mene (za sad), ostatak piše Ghoul, tj. ne ostatak nego glavnu priču jer ovo moje su samo fragmenti sećanja, a ako sve bude OK biće i nekih ilustracija, jer se Ghoul iscimo te sa gazdaricom obišo više od pola grada, sve znamenitosti & shit. Uglavnom, još jedared mora da kažem HAIL GHOUL, jer sam do sada zaista sumnjao u njegove iskrene namere, uvek sam ga prihvatao sa jednom dozom podozrenja, opreza, ali izgleda je zaista skroz tačno ono njegovo čuveno "Devil to some, angel to others". I vaistinu. I za kraj bi se neizmerno (ala serem) zahvalio Relji OD SRCA što je imao živaca da pusti Ghoula i mene na konak. Thanks bro, živ bio !

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #106 on: 20-05-2011, 09:29:46 »
Hahahah, genijalno. Kud vi prođete tu strava (ne) raste.

Son of Man

• 4
  • 3
  • See ya in Bambiland...
« Reply #107 on: 20-05-2011, 15:14:43 »
Satan Panonski - dokumentarac (1990)

Jedini dokumentarni film snimljen za života Satana Panonskog, ujedno i diplomski rad Milorada Milinkovića, te uzbudljivo svedočanstvo nastupa u Beogradu. Pratimo performans u SKC-u uz neizbežnog Džonija Rackovića, zatim gostovanje na B92 radiju kod Fleke, onda jako zanimljiv razgovor u stanu, a sve se završava nikad ranije prikazanim kadrovima iz čuvene neuropsihijatrijske bolnice Popovača gde je Čuljak proveo poslednju dekadu svog života. Inače, uspeo sam tada da snimim celokupan nastup na radiju na nekoj never-before-seen audio kazeti od 200 minuta, ali sam je na nesreću '92 pozajmio jednom Stašinom (moja tadašnja cura) drugaru koji posle iz nepoznatih razloga nije hteo da mi je vrati, te je izvršio samoubistvo '93 godine ako me sećanje ne vara, tako da je to otišlo u nepovrat. Jebiga. Uglavnom tu ima jedna prejaka poenta, kad ga lik tokom uključenja u program pita, "znači voliš da živiš?", na šta mu Satan odgovara, "ne volim al' moram", a ovaj će "a zašto moraš?", a Satan, "MORAM, JER ĆE MAJKA PLAKATI". Nema dalje, jer u tom odgovoru leži suština ne samo njegove priče, nego priče svih nas koji baš i nismo neki fanovi života, samo je Satan avatar koji je prvi uspeo da artikuliše tu poruku na pravi način i da je skroz slobodno pusti u etar. Veliki rispekt za taj rad.

Pored toga objasnio je i na jako lep i razumljiv način zašto se pojedini ljudi seku, odakle uopšte potiče potreba za tim, ali i kako se desilo to čuveno ubistvo zbog kojeg je proveo skoro cele 80-e u ludari. Inače, još jedan tekst o Satanu, povodom njegovog gostovanja na Radio Sarajevu možete pročitati ovde. I još jednu stvar bi dodao za ove što me kao prozivaju što pljujem po B92, pa evo vam eksplicitnog dokaza, 1990. godine su na radiju B92 mogli da gostuju čak i likovi kao što je Satan Panonski, a probajte da zamislite sad, 2011. dal' bi bilo ko sličan njemu mogao ma samo da primiriše tamo, da uđe u zgradu, pa bre danas im je najekstremniji panker koji gostuje zna se ko, i aj', šta dalje da pričamo ? E BAŠ ZATO TVRDIM DA SU B92 SMRADOVI i PIČKE PRODANE, jel' sad bar malo jasnije ? Toliko od mene. HAIL SATAN !

http://abraxas365dokumentarci.blogspot.com/2011/05/satan-panonski-dokumentarac-1990.html

zakk

• 3
    • IP Tardis
« Reply #108 on: 20-05-2011, 15:40:14 »
Nevezano za Satana al vezano za rezanje -- krenulo toplo vreme pa se više stvari pokazuje -- ugledam pre neki dan u jako kratkom razmaku, u različitim situacijama, dva Cigana, leve im ruke izreckane popreko bukvalno od šake do ramena, sve u prugastim ožiljcima. Prilično sam siguran da nije slešovanje već neki ritual/obred. Zna li neko išta o tome?
Why shouldn't things be largely absurd, futile, and transitory? They are so, and we are so, and they and we go very well together.

Son of Man

• 4
  • 3
  • See ya in Bambiland...
« Reply #109 on: 20-05-2011, 16:04:25 »
Ehej, pa ladno si naleteo na ove moje iz SGS-a  :D xcheers
I u pravu si skroz, jeste bio ritual - pa zar ne vidis kako mi se knjiga dobro prodaje, sta s ti mislio, da to ljudi zaista vole da citaju ?!  :evil:

Son of Man

• 4
  • 3
  • See ya in Bambiland...
« Reply #110 on: 20-05-2011, 23:55:22 »

lilit

• 5
  • 3
« Reply #111 on: 21-05-2011, 08:15:10 »

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #112 on: 21-05-2011, 09:17:16 »
Odlično ovo.  :lol:

Son of Man

• 4
  • 3
  • See ya in Bambiland...
« Reply #113 on: 21-05-2011, 09:30:40 »
Vaistinu, a sto je najgore sve je tacno  :mrgreen:

Mica Milovanovic

• 8
  • 3
  • *
« Reply #114 on: 21-05-2011, 09:36:44 »
Baš ste nas iznenadili. Mi mislili da će biti akademska promocija.  :lol:
Mica

Kunac

• 4
  • 3
« Reply #115 on: 27-05-2011, 11:02:12 »
"zombi je mali žuti cvet"

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #116 on: 27-05-2011, 11:07:51 »
Nemam pojma ko je autor fotografije koju sam ukrao za potrebe prikaza, pa nisam mogao da ga kreditujem, a bio sam superlijen da se raspitam. Ovim putem se izvinjavam i izražavam kajanje.

Mica Milovanovic

• 8
  • 3
  • *
« Reply #117 on: 27-05-2011, 11:36:06 »
Pandža je možda socijalni otpadnik kome nikada ne biste dali svoju ćerku za ženu,

Sine, pored ovakvih prijatelja, šta će ti neprijatelji...  :cry:
Mica

lilit

• 5
  • 3
« Reply #118 on: 27-05-2011, 12:07:02 »
Meho mu ga dao po inspiraciji, bez ikakve mere.
Shvatam ja da je on mislio pozitivno, ali ja sam jedna od nekoliko onih koji ni Larsa fon Trira u Kanu nije dozivela na nacin kako ga je razumelo 98% planete.  :cry:

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #119 on: 27-05-2011, 12:48:39 »
Izvinjavam se svim oštećenim stranama.

Josephine

• Guest
« Reply #120 on: 27-05-2011, 12:49:37 »
Ćerke će tu najviše da pate. :)

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #121 on: 27-05-2011, 12:54:49 »
Pa ne branim ja da se one viđaju sa njim i da imaju divlje emotivne i seksualne veze, ali brak je možda preozbiljan korak. Kad se malo obrije, dotera, kad se zaposli, pa da razgovaramo.

Son of Man

• 4
  • 3
  • See ya in Bambiland...
« Reply #122 on: 27-05-2011, 15:33:14 »
Evo ja još nijesam pročitao, sa' ću, ali sve i da me je Meho napljuvao kao najgoreg fejkera i propalog muzičara, neradnika, parazita,  ja bi bio VIŠE NEGO zadovoljan, jer ipak Uroš Smiljanić ne piše baš o svačijoj knjizi, mada ja sam očekivao rivju u Cveću Zla, ozkud sad ovo u POPBOKSU ?  :shock:

Što se tiče fotke , fuck copyrights naravno, ak' te ko bude diro, samo meni reci  8-)

Son of Man

• 4
  • 3
  • See ya in Bambiland...
« Reply #123 on: 27-05-2011, 15:58:44 »
Meho, ovo je uz onu Ghoulovu rečenicu od pre 3 godine nešto najlepše što je iko ikada napisao o meni, i zbog toga ti se od srca zahvaljujem, iako ćeš ti sad da izvališ nešto u svom mrzovoljnom stilu da bi kao poništio rad  :lol:

"Pandža je uvek bio takav, i dok je bio hardcore strejter i dok je bio hardcore džanki i dok je bio fudbalski huligan, anarhista, prestupnik, robijaš, uvek i u svemu do kraja, bez rezervi, bez kalkulacija i zaštitne opreme, spreman da izgubi i život ako će to značiti da će ga zaista živeti."

:cry:

EDIT: E da, potkrala ti se jedna grešica u tekstu , nije NHS no LHS, mada skroz nebitno  xwink2

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #124 on: 27-05-2011, 16:00:54 »
Pošto sam znao da ćeš patiti za cvijećem zla, evo na bis:

A znaš li TI jadan?

Son of Man

• 4
  • 3
  • See ya in Bambiland...
« Reply #125 on: 27-05-2011, 16:02:26 »
Pa taj rad, mislim svaka čast popboksovcima, ali Cveće je ipak Cveće  :|

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #126 on: 27-05-2011, 16:05:03 »
Cveće, smeće, sve je to meni isto.  :lol:

Son of Man

• 4
  • 3
  • See ya in Bambiland...
« Reply #127 on: 27-05-2011, 16:55:45 »
Me'o, postavio sam link ka Cveću tamo GDE TREBA tako da ono, danas očekuj invaziju  :lol:

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #128 on: 27-05-2011, 17:02:26 »
Video sam, 31 klik sa SrpskeTribine u pola sata  :lol: :lol:

Son of Man

• 4
  • 3
  • See ya in Bambiland...
« Reply #129 on: 27-05-2011, 17:08:14 »
to je samo predujam, javices mi sjutra skor, OK ?  :evil:

Brock Landers

• 4
  • 3
    • Radioaktivna aleja
« Reply #130 on: 27-05-2011, 19:32:46 »
Meho mu ga dao po inspiraciji, bez ikakve mere.
Shvatam ja da je on mislio pozitivno, ali ja sam jedna od nekoliko onih koji ni Larsa fon Trira u Kanu nije dozivela na nacin kako ga je razumelo 98% planete.  :cry:

Lars je svojim kanskim piruetama konačno počeo da stiče moje poštovanje :-)

Shozo Hirono

• 4
  • 3
« Reply #131 on: 27-05-2011, 23:25:00 »
Cveće, smeće, sve je to meni isto.  :lol:

man' se ti zajebacije, nego kakve veze ashlyn gere i anna malle - u milf transformaciji - imaju sa knjigom?

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #132 on: 28-05-2011, 06:03:04 »
Nikakve, to je bilo samo da osvežim tekst ocvalim cvećem.

Agota

• 4
  • 3
« Reply #133 on: 28-05-2011, 18:58:14 »
Florence & The Machine - Rabbit Heart (Raise It Up)
 Sine ,nemoj da ovo zavrsi u serbia today ,znam te ,
U CARA TROJANA KOZIJE USI

Son of Man

• 4
  • 3
  • See ya in Bambiland...
« Reply #134 on: 28-05-2011, 20:32:49 »
Jebote, pa OVO JE bre GENIJALNO; što mi ranije nisi baciila prijavu, odma' skidam album  :!: :|

Hvala, hvala, hvala... :D

Son of Man

• 4
  • 3
  • See ya in Bambiland...
« Reply #135 on: 02-06-2011, 12:52:54 »

Mica Milovanovic

• 8
  • 3
  • *
« Reply #136 on: 02-06-2011, 12:58:55 »
Ovo se već može nazvati: "turneja"!
Mica

Son of Man

• 4
  • 3
  • See ya in Bambiland...
« Reply #137 on: 02-06-2011, 23:32:05 »
Pa ono, pošto me izdavač praktično odjebo u startu (tek sad se kao zainteresovali), ja sam odlučio da sam sebi organizujem promocije gde god mogu, i to samo za putne troškove, al' bukvalno, ni hranu nisam tražio,  i onda je logično da se knjiga dobro prodaje, jer ne možeš ti da odeš na 2 promocije uz tamo neke zahteve tipa "honorar, hotel, ovo, ono" a da očekuješ da će ljudi da ti posle kupe knjigu u knjižari, a posebno ovakve knjige koje mi ovde forsiramo, dakle ekipa sa sagite, SF i horror. To ne ide tako jer u Srbiji nažalost ako ima 100-200 ljudi koji čitaju taj žanr (domaće autore naravno) i to aktivno, evo ovde me seci, i toga smo svi jako svesni al opet kao kul, opušteno. A ja ću se iscimati da odem i do Rume u neki kafić, da prodam 5 knjiga, a nekima je to gistro ispod časti, ili ih mrzi. OK, njihova stvar ali ja na tih 5 knjiga uzmem 1250 dinara, što je nekima mozda i smešno (ljudi rade, imaju keša regularno) ali meni nije jer sam nezaposlen.

Mislim, u redu da smo mi sad u nekoj NORMALNOJ zemlji gde ti odeš na promociju pa sve bude FULL; prodaš 30 primeraka, red za autogram and shit, ali to je nerealno. Ovde mora da ideš bre ko onaj Jehovin Svedok od vrata do vrata, od grada do grada da bi ljudi skontali o čemu se tu radi, mada kod mene je obično slučaj da ljudi već znaju koji je fazon i da dodje samo ekipa koju to zanima, a ja im lepo unapred kažem odjebite knjižare, ne kupujte tamo, bolje dođite kod mene, i svima dojaja, zar ne ?

Inače, što se Srbije tiče, sad će biti još Subotica, Novi Sad (mada su mi mutni) i NIš akobogda u septembru. Hteo sam i Šabac, Kraljevo i Zaječar ali po informacijama koje sam dobio otalen to su praktično mrtvi gradovi, dakle MRKA KAPA, beda itd. Jebiga. A iskreno, sad da me neko cimne išao bi' i u Bor i Majdanpek, i u Kosjerić i Užice...al' bez zajebancije...

scallop

• 5
  • 3
« Reply #138 on: 03-06-2011, 07:55:01 »
Bravo, Sine. Svaka ti je na mestu.

Mica Milovanovic

• 8
  • 3
  • *
« Reply #139 on: 03-06-2011, 11:00:53 »
Koliko je prodato do sada, po tvojim informacijama?
Mica

zakk

• 3
    • IP Tardis
« Reply #140 on: 03-06-2011, 11:42:30 »
Slobodno u Šabac, završim ti šta treba.

Mark

• 4
  • 3
    • Janko Takac
« Reply #141 on: 03-06-2011, 20:02:56 »
 Ovde mora da ideš bre ko onaj Jehovin Svedok od vrata do vrata, od grada do grada da bi ljudi skontali o čemu se tu radi, ...

Pa dobro to ti je sa prvom knjigom tako, ali onda za drugu vec imas neku fan-bazu i word of mouth... Pa onda ide treca i do pete si vec na konju! :-)
E NES NI TI U BECEJ!

lilit

• 5
  • 3
« Reply #142 on: 03-06-2011, 20:13:05 »
sine, ozbiljno, kad će memoari?

Savajat Erp

• 4
  • 3
« Reply #143 on: 03-06-2011, 22:59:27 »
А мемоари Соновог деде-стрица?

Son of Man

• 4
  • 3
  • See ya in Bambiland...
« Reply #144 on: 04-06-2011, 21:43:49 »
Koliko je prodato do sada, po tvojim informacijama?

Nemam pojma iskreno, znam samo da sam ja solo prodao oko 100 komada.

Son of Man

• 4
  • 3
  • See ya in Bambiland...
« Reply #145 on: 04-06-2011, 21:48:22 »
Inače, Kragujevac kao 4. najveći grad u Srbiji je bio totalna propast, mrtav grad skroz, 10 ljudi na promociji, a u onoj maloj i nikakvoj Rumi sam prodao 5 komada a ovde jedva 3. Tuga. 

Mica Milovanovic

• 8
  • 3
  • *
« Reply #146 on: 04-06-2011, 22:27:08 »
Nemam pojma iskreno, znam samo da sam ja solo prodao oko 100 komada.

To ti je, za sada, jako dobro prolazno vreme. Naravno, intenzitet prodaje će opadati, pa je jako dobro što radiš na promocijama.
Mica

Son of Man

• 4
  • 3
  • See ya in Bambiland...
« Reply #147 on: 05-06-2011, 06:39:55 »
E da, mora da napomenem, ladno mi dade covek na ime putnih troskova 4500 dinara iako sam jasno naglasio da je povratna 1150, i nije se cak ni zajebao, lepo pise PUTNI TROSKOVI 4500. Ali ako neko sad pomisli kako sa se ovajdio eto kurca, jedino sto sam uspeo je  da vratim kevi dug od neka 3 soma, ovo ostalo smo spucali po sumnjivim kaficima koji vise lice na kafane.  :x

Mislim, samo mogu da zamislim sta bi bilo da uopšte nije bilo tih bonus ničim izazvanih para.  :( 

scallop

• 5
  • 3
« Reply #148 on: 05-06-2011, 07:24:56 »
Ovajdila ti se keva. I to je nešto. A i spucali ste. 350 kinti!

Son of Man

• 4
  • 3
  • See ya in Bambiland...
« Reply #149 on: 05-06-2011, 09:27:33 »
Nisi skontao, keva mi je pozajmila pare za put tako da smo spucali 1500, sreća moja pa nisam bio povodljiv jer je razularena masa predlagala da sve te pare sjebemo na piće, dakle svih 4500 dinara, što bi ja obično i uradio pošto sam već bio polup'jan, ali nekako sam se suzdržao setivši se pretećih reči moje roditeljice...

I jedno pitanje, al' da mi odgovorite ISKRENO, može ?

Dal je trulo, dal je blam, što sam ja ovde objavio javno koliko sam para dobio u KG ?

scallop

• 5
  • 3
« Reply #150 on: 05-06-2011, 09:39:09 »
Ne može. Al' ću iskreno da ti kažem da si tek u poslednjem postu napisao gde si dobio pare. :cry: Valjda vas neće u'vate organi gonjenja. U svakom slučaju, sad ne možeš da se kandiduješ za poštenu društvenu funkciju, ali možeš za ministra ili neko veliko mudo, kojima je korupcija u opisu radnog mesta.

Son of Man

• 4
  • 3
  • See ya in Bambiland...
« Reply #151 on: 05-06-2011, 10:05:49 »
Ček bre kakva crna korupcija, potpisao sam legalan ugovor ?  :idea:

Savajat Erp

• 4
  • 3
« Reply #152 on: 05-06-2011, 10:10:18 »
Само опуштено, moneyman!  :lol:

Son of Man

• 4
  • 3
  • See ya in Bambiland...
« Reply #153 on: 05-06-2011, 10:18:28 »
Znači oćeš da kažeš da sam se kurčio tim parama ?  :(

Ljudi, ali to su mi prve pare koje sam zaradio  :cry:

Stipan

• 4
  • 3
« Reply #154 on: 05-06-2011, 10:23:12 »
Ako su prve i treba da se kurčiš. Nego šta!

Savajat Erp

• 4
  • 3
« Reply #155 on: 05-06-2011, 10:30:30 »
Znači oćeš da kažeš da sam se kurčio tim parama ?  :(

Ljudi, ali to su mi prve pare koje sam zaradio  :cry:

Не, бре, само кажем да није

trulo, blam, što sam ja ovde objavio javno koliko sam para dobio u KG ?

Son of Man

• 4
  • 3
  • See ya in Bambiland...
« Reply #156 on: 05-06-2011, 11:34:50 »
a ono "moneyman" ?  xfrog

Stipan

• 4
  • 3
« Reply #157 on: 05-06-2011, 11:36:17 »
Svi smo mi pomalo "moneyman".

Savajat Erp

• 4
  • 3
« Reply #158 on: 05-06-2011, 11:38:57 »
a ono "moneyman" ?  xfrog

У смислу - улетео си у кеш. :lol:

scallop

• 5
  • 3
« Reply #159 on: 05-06-2011, 11:41:14 »
Teo je da napiše - mojne, man!

Plut

• 4
  • 3
  • Šetajuća žuta antena
« Reply #160 on: 05-06-2011, 11:59:48 »
I ja bih se kurčila. Al' bih malo preterala s cifrom. :mrgreen:

Son of Man

• 4
  • 3
  • See ya in Bambiland...
« Reply #161 on: 05-06-2011, 12:05:21 »
Sad mi je lakše  :mrgreen:

scallop

• 5
  • 3
« Reply #162 on: 05-06-2011, 12:06:40 »
I ja bih se kurčila. Al' bih malo preterala s cifrom. :mrgreen:

I sa brojem prodatih knjiga.

Plut

• 4
  • 3
  • Šetajuća žuta antena
« Reply #163 on: 05-06-2011, 12:07:17 »
Normalno.

Mark

• 4
  • 3
    • Janko Takac
« Reply #164 on: 05-06-2011, 13:14:38 »
E da, mora da napomenem, ladno mi dade covek na ime putnih troskova 4500 dinara iako sam jasno naglasio da je povratna 1150, 

Ne znas ti Sine kako se to radi. 4500 je samo tvoj deo, a covek je nadleznima prijavio putni trosak u ko zna kolikom iznosu i za ko zna za koliko ljudi ... :-) EVo ovih dana je Maja Gojkovic pala jer je organizovala i davala pare za manifestaciju koja je nije ni odrzana.
E NES NI TI U BECEJ!

Son of Man

• 4
  • 3
  • See ya in Bambiland...
« Reply #165 on: 07-06-2011, 19:13:13 »

Son of Man

• 4
  • 3
  • See ya in Bambiland...
« Reply #166 on: 08-06-2011, 08:19:31 »
Okultni detalj iz KRANGujevca, naime ovaj matori dole je iz nepoznatog razloga došao na promociju, kontam bilo mu dosadno ili ide na sve, mora da je taj neki rad, i kad je krenula priča o hrišćanstvu uvatio da polemiše sa mnom, znate onaj fazon, kako to da nešto tolko zlo može da opstane 2000 godina i slično, no dobro, uglavnom nekako okončamo mi tu raspravu, ali na pomen da bi ja hrišćane stavljao u logore, ko onomad Ameri Japance, tu je već popizdeo i iako u invalidskim kolicima demonstrativno je napustio salu.  :evil:

Josephine

• Guest
« Reply #167 on: 08-06-2011, 08:45:37 »
A zašto si odabrao da nam ispričaš baš ovaj detalj?

HAL

• 4
  • 3
« Reply #168 on: 08-06-2011, 09:02:38 »
Kolika je cena knjiga ako se kupuje preko tebe?

Son of Man

• 4
  • 3
  • See ya in Bambiland...
« Reply #169 on: 08-06-2011, 19:56:43 »
Ista je cena.  8-)

D. - tako mi se telo, a i ništa drugo pametno se nije dogodilo, najgora promocija ever, doduše imo sam ih samo 3.  :lol:

6th Balkan Anarchist Bookfair: 10th-12th June 2011 (MKC Skopje)

This year the city of Skopje will be hosting the 6th Balkan Anarchist Bookfair (BAB). BAB is an event which is organized on a regional level, and the main idea that guides the event is Balkan of peace and solidarity, as opposed to Balkan of nationalism and exploitation. So far BAB was held in Ljubljana (2003), Zagreb (2005), Sofia (2008), Athens and Thessaloniki (2009), and Zrenjanin (2010).

Program of the 6th BAB

Friday, June 10th:
17:00 - Opening of the bookfair and introduction of the participants
19:00 - Promotion of the book "Abraxasian guide through documentary movie" (Bojan Pandža, Center for Libertarian Studies, Belgrade)

Saturday, June 11th:
12:00 - Discussion: Role of anarchism and the anti-authoritarian left in student movements
15:00 - Tribune: On the current situation in Greece
16:30 - Tribune: "The global crisis: Manufacturing Despair"
18:00 - Presentation of the No Borders camp in Bulgaria

Sunday, June 12th:
12:00 - Discussion: Anarchism and mainstream media
15:00 - Discussion for coordination of common Balkan campaigns against nationalism, capitalist crisis, nuclear energy

scallop

• 5
  • 3
« Reply #170 on: 08-06-2011, 20:56:33 »
Ideš mi u tatkovinu?

Son of Man

• 4
  • 3
  • See ya in Bambiland...
« Reply #171 on: 08-06-2011, 21:52:21 »
we're going international  8-) :lol:

angel011

• PsychoKitty
  • 5
  • 3
  • meow
« Reply #172 on: 12-06-2011, 13:47:06 »
we're going international  8-) :lol:

:|

Samo napred, Sine!
We're all mad here.

Son of Man

• 4
  • 3
  • See ya in Bambiland...
« Reply #173 on: 13-06-2011, 08:13:28 »
Evo ga malo ko fol izveštaj, ali sam se više fokusiro na protest protiv murije nego na sam Sajam :

http://abraxas365dokumentarci.blogspot.com/2011/06/izvestaj-skopje-906-1106.html

Son of Man

• 4
  • 3
  • See ya in Bambiland...
« Reply #174 on: 23-06-2011, 20:56:55 »
Abraksas i u beogradskim bibliotekama od septembra !

Evo, za sve vas koji niste imali keša da kupite knjigu, ili koji već izgovor, od septembra ćete moći da je nađete u svim većim beogradskim bibliotekama, dakle radi se o 17 biblioteka, e sad ja trenutno tačno ne znam koje su to, ali biće je u Gradskoj Biblioteci u Knez Mihajlovoj, i logično, Narodnoj Biblioteci kod hrama Svetog Save, a budućeg hrama Sajentološke Crkve. Samo se nadam da će i osnovci imati pravo da posude knjigu jer zaista greo'ta bi bila da se srpskoj nejači uskrati pravo da pročita takvo jedno delo.

Anomander Rejk

• 4
  • 3
  • Strah je ubica uma.
« Reply #175 on: 25-06-2011, 10:18:32 »
A, prodireš u institucije, podrivaš sistem iznutra, lukavo , lukavo...  :)

Son of Man

• 4
  • 3
  • See ya in Bambiland...
« Reply #176 on: 25-06-2011, 14:49:39 »
Kad smo vec kod penetracije  :lol: jel ima neka domaca izdavacka kuca koja posluje preko Amazona, naravno engleski prevod je u igri, da se ne bi maltretirao sa strancima, jer sta, isti je to qrac, ili barem ja tako mislim, a ?

Son of Man

• 4
  • 3
  • See ya in Bambiland...
« Reply #177 on: 25-06-2011, 19:15:48 »
Dakle, ne treba mi nikakva veza niti bilo šta slično, samo mejl izdavača.

Son of Man

• 4
  • 3
  • See ya in Bambiland...
« Reply #178 on: 30-06-2011, 14:13:18 »
Raja, ako dadne dobri Mehov Alah, tj. ne baš tako dobri Abraxas, pošto ovaj mora prvo njega da pita, ipak da se zna ko je tu s najvećim jajima po hijerarhiji, sutra u Yellow Cab-u će izaći cerenzija by zna se ko ('rat Loshmi), dakle za jun sam ga popljugao zbog Jelene Bačić-Alimpić (uvalila se preko veze, majke joj ga nabijem pokvarene) , a pošto sam skontao da oni daju samo po jedan prikaz od ovog domaćeg literarnog sranja (ispravi me Loshmi) sad sam valjda na redu ja. A i mislim to je neki logičan, da ne kažem prirodan sled da posle ove kurveštije uletim EGO. Moraću čitavu noć da pravim left hand path sex magiju (hvala qrcu konačno imam para), te da se režem, bodem i brnujem, da bi se ovo pretkazanje ostvarilo, al neka, nadam se da će vredeti. Hail Abraxas, hail Loshmi !  8-)

Son of Man

• 4
  • 3
  • See ya in Bambiland...
« Reply #179 on: 01-07-2011, 11:29:02 »
Izišlo  :evil: :|

Loshmi tebra, svaka čast, izgurao si sranje do kraja.  :!:

Inače, for the record, jedino moja knjiga od sviju 8 nema naslovnicu, što znači da smo postigli cilj - cenzura, yeah !  :mrgreen:

Son of Man

• 4
  • 3
  • See ya in Bambiland...
« Reply #180 on: 01-07-2011, 17:11:25 »
Kurčenje vol.1: Abraxas does Yellow Cab

Dakle sve je jasno, sranje nije slasno, we're going mainstream baby, oh yeah...

Dakle, šta se desilo, kritika "Vodiča" je trebala da uleti u junskom broju ali je onda uletela ona raspala PINK urveštijazakunje, Bačić mi ga Alimpić, sa nekim svojim pulp sranjima, al' šta ćeš, istripovala žena da je pisac i tu nema boga, kakva Isidora Bjelica, kakva Mirjana Bobić, ova im bre beži za čitav krug, mada ako ćemo iskreno, ni ja nisam ništa bolji, al' ja bar ne ulazim na kvarno preko reda, tako da sam u miru i dostojanstveno sačekao julsko izdanje, sve se nadajući da Vidojković, Šelić ili tako neki dojajni pisci neće izdati nove knjige u međuvremenu. I vaistinu, kren'o ja jutros sa prvim zracima kurca odma' da overim dal' su me turili, i falaqrcu turiše me, tako da koristim ovu priliku da se zahvalim glavnoj i odgovornoj urednici Mini Krsmanović koja je uz brata Lošmija to pogurala uprkos svim kontraverzama. Znači, thanks.

Inače, ja zaista nikad nisam čitao ovaj časopis (a bogme ni bilo koji drugi, da se ne lažemo) a kontam ni velika većina vas koji ovo čitate (ili možda grešim ?) te vam stoga vaspostavljam na uvid ovu kritiku, jer realno koja će budala (osim mene opravdano) da kupi časopis zbog jedne jedine kritike ?

E da, još jedna zanimljiva pojedinost, svih osam kritika imaju naslovnice u zaglavlju osim naravno moje, što samo potvrđuje moju teoriju da smo kolega Ognjanović i ja sa tim Kolmanovim portretom Čarlija Mansona odradili opaku akciju, jer očigledno je da deluje, čim ljudi to ne znaju da prihvate na pravi način tj. pre će biti da nisu sigurni o čemu se tu zapravo radi, pa ide onaj fazon, daj bolje da mi to cenzurišemo, da nas glava ne boli, jer ko zna šta sve tu piše. I bejahu u pravu, jer zaista svašta piše, al' se nažalost ne vidi jer je skoro pa džepno izdanje, tako da ono...evo kritike pa mu ga dajte !

http://abraxas365dokumentarci.blogspot.com/2011/07/kurcenje-vol1-abraxas-does-yellow-cab.html

Karl Rosman

• 4
  • 3
« Reply #181 on: 01-07-2011, 17:22:11 »
Kurčenje vol.1: Abraxas does Yellow Cab

Dakle sve je jasno, sranje nije slasno, tako da sam u miru i dostojanstveno sačekao julsko izdanje, sve se nadajući da Vidojković, Šelić ili tako neki dojajni pisci neće izdati nove knjige u međuvremenu. I vaistinu, kren'o ja jutros sa prvim zracima kurca odma' da overim dal' su me turili, i falaqrcu turiše me,

http://abraxas365dokumentarci.blogspot.com/2011/07/kurcenje-vol1-abraxas-does-yellow-cab.html

Daj, bre, taj ziro racun da uplatim pare! Kniga moze i za pokoLJenja (omiljena mi hrvaCka rec inace) :) Zasluzio si, Djurdja mi!  :D
"On really romantic evenings of self, I go salsa dancing with my confusion."
"Well, I've wrestled with reality for 35 years, Doctor, and I'm happy to state I finally won over it"

Agota

• 4
  • 3
« Reply #182 on: 01-07-2011, 19:06:47 »
Videh ,super. :)

Son of Man

• 4
  • 3
  • See ya in Bambiland...
« Reply #183 on: 02-07-2011, 06:39:28 »
Dakle, NEMA DALJE, ja definitivno podnosim ostavku, znači savetnik predsednika Srbiju + Bojana Maljević koja mu objašnjava neke stvari. Samo takav rispekt za Bojanu. NEMA DALJE.

http://blog.b92.net/text/18222/A-znas-li-ti-jadan-da-smo-mi-odje-za-didaskalije-zaduzeni/#k1102107

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #184 on: 02-07-2011, 08:59:53 »
Jebote, eto te za par dana u Utisku Nedelje, a posle sigurno i kod Olivere Kovačević. Nebo je sad granica  :| :| :|

Shozo Hirono

• 4
  • 3
« Reply #185 on: 02-07-2011, 09:24:20 »
 xrofl

xcheers

Mark

• 4
  • 3
    • Janko Takac
« Reply #186 on: 02-07-2011, 11:19:02 »
Nije li vreme za ponovne pregovore sa CLS oko tvog ugovora ... :-)
E NES NI TI U BECEJ!

angel011

• PsychoKitty
  • 5
  • 3
  • meow
« Reply #187 on: 02-07-2011, 13:05:35 »
 xcheers
We're all mad here.

Son of Man

• 4
  • 3
  • See ya in Bambiland...
« Reply #188 on: 02-07-2011, 13:32:11 »
Kog ugovora jarane ?  :lol:

Ma mene bre ne zanimaju ti lokalni indijanci, iskren da budem, jer ovo je bilo FUCK PROFIT, za raju, jebiga, priznajem, zanemarivao sam taktiku, al ipak nisam završio u nižerazrednom Vratniku, čudnim sticajem okolnosti. Tako da je meni cilj il neki CRO izdavač koji bi pokrio i BIH i SLO, ili ono što sam pričao, engleski prevod pa lepo na Amazon da vidimo dal je sranje realno il sam utripovo, a još ako je cena niska tripujem da bi to odlično išlo...al to je samo moj trip, želja pusta...

Son of Man

• 4
  • 3
  • See ya in Bambiland...
« Reply #189 on: 02-07-2011, 13:49:00 »
Jebote, eto te za par dana u Utisku Nedelje, a posle sigurno i kod Olivere Kovačević. Nebo je sad granica  :| :| :|

Toooooo mi reci jaro, Utisak Nedelje (tukijem u čelo) :!:, dakle dolazim u starkama, u bermudama, i onako se mangupski zavaljujem u stolicu te prekrstim noge al skroz dole onako, jer mora da budem "more punk than you" tj. stanoviti pisac, i još povrh svega opušteno palim pljugicu, Olja se naravno buni, a ja joj odbrusim "jebo te bre tata, izađi napolje ako ti smeta...you bitch"  8-)

tomat

• 4
  • 3
« Reply #190 on: 02-07-2011, 14:21:41 »

Ma mene bre ne zanimaju ti lokalni indijanci, iskren da budem, jer ovo je bilo FUCK PROFIT, za raju, jebiga, priznajem, zanemarivao sam taktiku, al ipak nisam završio u nižerazrednom Vratniku, čudnim sticajem okolnosti. Tako da je meni cilj il neki CRO izdavač koji bi pokrio i BIH i SLO, ili ono što sam pričao, engleski prevod pa lepo na Amazon da vidimo dal je sranje realno il sam utripovo, a još ako je cena niska tripujem da bi to odlično išlo...al to je samo moj trip, želja pusta...

ne znam kakva je varijanta sa onim yu4you sajtom, je l' to funkcioniše ubosni i rvackoj?

Son of Man

• 4
  • 3
  • See ya in Bambiland...
« Reply #191 on: 02-07-2011, 16:32:21 »
Nikad čuo al valjda bi saznao od raje koja me kontaktirala ?!  :idea:

angel011

• PsychoKitty
  • 5
  • 3
  • meow
« Reply #192 on: 02-07-2011, 18:00:50 »

Ako imaš na engleskom i 'oćeš i u elektronskom obliku da prodaješ, overi Amazonov Kindle program, vidi koja su im pravila (tj u kom formatu mora da ti bude knjiga, u principu je html najbolji, i da li je materija nešto što oni pristaju da objavljuju), otvori nalog tamo, aploaduj knjigu u traženom formatu, ako je format i sadržaj ok oni ti prilično brzo prihvate knjigu, odredi joj cenu od $2.99 (to je najmanja moguća cena a da dobijaš maksimalni procenat od prodaje tj 70%), vidi koje kategorije postoje tamo pa je svrstaj u što precizniju (o filmovima, o dokumentarcima, okultno, vidi da bude što preciznije jer se tako lakše nađe), stavljaj link za e-knigu na Amazonu gde god stigneš da raja vidi, i to mu je to. I još ako prodaja ide ti povremeno dobijaš pare, a nije ona vanity press varijanta da ti izdavaču plaćaš da ti objavi, Amazonu za to ne plaćaš ništa, njima ide procenat od prodaje.
We're all mad here.

Джон Рейнольдс

• 4
  • 3
  • @
« Reply #193 on: 02-07-2011, 21:34:31 »
Sine bre, pa nema me u Beogradu pet dana, a ti odma ode u mejnstrim! Ako ako, krajnje je vreme da neko naš ovim fensijanovićima objasni neke stvari. Jbt, pa da li konačno shvataš šta bi tek "Fragmenti" napravili?

Olja se naravno buni, a ja joj odbrusim "jebo te bre tata, izađi napolje ako ti smeta...you bitch"  8-)

Ako dođe do ovoga, ne spominji tatu, već će tebi Džonika šanuti ko je Olju stvarno jebo pre dvadesetak godina, pa ima da bude fešta.  :mrgreen:

#Τζούτσε

Agota

• 4
  • 3
« Reply #194 on: 02-07-2011, 21:52:41 »
bio je sarkastican,bar se nadam

Son of Man

• 4
  • 3
  • See ya in Bambiland...
« Reply #195 on: 03-07-2011, 00:04:30 »
Da li sam bio sarkastičan ? Bio il' ne bio pitanje je sad ? :evil:

Mala Sestro Agota, kako to da do sad nisi skontala, što se tiče TV-a ja JEDINO cenim Sarapu, a Utisak je svake nedelje sve gori i gori, dovodi goste nedajbože, ponaša se bahato, histerično, onda ima taj jako ružan trip gde je istripovala da je iznad svih ovih "čobana" što se javljaju, pa ih na najnekulturniji način prekida i zajebava, dakle skroz se raspustila, a zaista nije takva bila ranije, jer emisiju pratim još od 90-ih, i to je znači nebo i zemlja. I naravno, da, jebo je tata zajedno sa Kostom Čavoškim, mrtvim buljavim Crnčevićem i ekipom, naci(onali)stički ološ, jebo bi im mamu svima pojedinačno, i oca, i oca bre.  xuss

Inače, osećam da ju je karo Basara il tako neki udarnik a ? xrofl

@angel011 - ovo je znači najjača ideja koju sam čuo do sad, svi me nešto kao cimaju, ajde izdaj preko a niko konkretno neku ideju da ponudi. Dakle, savršena ideja jer bi sve išlo direktno preko mene a ne mrtvih izdavača. Awesome. :)

Agota

• 4
  • 3
« Reply #196 on: 03-07-2011, 11:32:13 »
Ma otkud znam da gotivis Sarapu meni je on tak nekako sirov, a Olja mi je standardno ista i mora zena da ih prekida pobogu,al ne brini nece te ona zvati ,mislim sta ces ti tamo?
Bilo bi strava  da se pojavis kod Velje u Nivo 23,naravno bez kurcevitog stava i prostakluka nije mi jasno sta si se primio ,pa nisi napisao hari potera .
Uostalom ne citam svaki tvoj tekst na blogu,pola citam pola preskacem,al cim otvorim oci prvo ulazim na abraxas  ne zbog toga da vidim sta si napisao i skidanja filmova,vec da vidim dal si ziv budalo.
Ne zameri,znas da te volim  :)

Джон Рейнольдс

• 4
  • 3
  • @
« Reply #197 on: 03-07-2011, 17:50:40 »
Inače, osećam da ju je karo Basara il tako neki udarnik a ? xrofl

Ma kakvi. Lik je skoro u tvom fazonu.

#Τζούτσε

ginger toxiqo 2 gafotas

• 4
  • 3
"...get your kicks all around the world, give a tip to a geisha-girl..."

ginger toxiqo 2 gafotas

• 4
  • 3
« Reply #199 on: 05-07-2011, 12:54:53 »
...a, istine radi, evo i linka ka u više navrata pominjanom prikazu RINGIŠPILA Jelene Bačić Alimpić (od svojih učenika sam saznao za zanimljiv poluakronim-polukliping njenog imena!) koji je autorka, navodno, na kvarno preko reda ugurala u junski broj YC... (inače, ta recenzija je davnih dana poručena i odoslata redakciji)...

http://www.yc.rs/sr/magazine/kritika/knjige/story/4246/Kritika%3A+Ringi%C5%A1pil++%28Jelena+Ba%C4%8Di%C4%87-Alimpi%C4%87%29.html
"...get your kicks all around the world, give a tip to a geisha-girl..."

Son of Man

• 4
  • 3
  • See ya in Bambiland...
« Reply #200 on: 06-07-2011, 01:24:14 »
Ma otkud znam da gotivis Sarapu meni je on tak nekako sirov, a Olja mi je standardno ista i mora zena da ih prekida pobogu,al ne brini nece te ona zvati ,mislim sta ces ti tamo?
Bilo bi strava  da se pojavis kod Velje u Nivo 23,naravno bez kurcevitog stava i prostakluka

E, da ti ispričam jednu kratku storijicu o tom Nivou 23, dakle to je isti onaj nivo 23 od pre 4 godine gde je isti taj Velja Selja koga sam do tad poštovao doveo dva retardirana debila, one metalce iz Valjeva od kojih se jedan liže i sa Ghoulom, i naravno, pogađaš, promovisali su čuvenu knjigu, besteseler SRPSKI PSIHO. Naravno ja tad pojma nisam imao da se i takve stvari dešavaju u jednoj tako cenjenoj emisiji da voditelj ili ne pročita knjigu koju promoviše ili ga neko od izdavača cimne laktom u fazonu "ubaci ove moje klince, valja ih pogurati", i onda čovek nahvali knjigu koju nije ni pročito, ja je sutra kupim i oću se ubijem šta mamlazi napraviše, uostalom svako ko je bar prošarao SP zna o čemu pričam.

E sad, na stranu što nema šanse da bi ja gostovo u bilo kojoj TV emisiji (falaqrcu ne bi me ni zvali), i ne znam odakle ti ideja, ja to nigde nisam napisao, niti bilo šta slično, ali posle ove ispale, posle takvog blama, pa nema šanse da bi imao išta sa tim Veljom, JER LAŽE KO PAS, nabijem ga na tri qrca, da bude po pravoslavlju, srpski, a daće neki od bogova da  ga sretnem negde, ima da mu zavalim šlajmaricu i to onako sočnu da se seti te PREVARE, jer nije samo mene prevario nego ko zna jos kolko ljudi, sramota.

@ginger toxiqo 2 gafotas - dal' mi se to učinilo ili ste Vi gospodine GINGER upravo branili  raspalu droljetinu sa PINK-a koja tripuje da je pisac ?! Ček, ček, a možda i Vi tripujete da je ta krava pisac ?! Ako je tako ja bih Vas najkulturnije zamolio da više ne pišete na ovom topiku jer očigledno ali znači ništa niste skapirali. Dakle zalutali ste ovde, i ono, bolje da zaista ne zalutate. Imate svoju priču, ja se u to ne mešam, i znači zdravo.

Ygg

• 4
  • 3
« Reply #201 on: 06-07-2011, 02:37:44 »
@ginger toxiqo 2 gafotas - dal' mi se to učinilo ili ste Vi gospodine GINGER upravo branili  raspalu droljetinu sa PINK-a koja tripuje da je pisac ?! Ček, ček, a možda i Vi tripujete da je ta krava pisac ?! Ako je tako ja bih Vas najkulturnije zamolio da više ne pišete na ovom topiku jer očigledno ali znači ništa niste skapirali. Dakle zalutali ste ovde, i ono, bolje da zaista ne zalutate. Imate svoju priču, ja se u to ne mešam, i znači zdravo.

Ma ginger reaguje jer je on autor prikaza. A u tom prikazu je poprilično popljuvao roman raspale droljetine sa PINK-a koja tripuje da je pisac. :mrgreen:
"I am the end of Chaos, and of Order, depending upon how you view me. I mark a division. Beyond me other rules apply."

Son of Man

• 4
  • 3
  • See ya in Bambiland...
« Reply #202 on: 06-07-2011, 04:45:56 »
Ma brate bre sto se mene tice nek pise kritike i za Mirjanu Bobic, Vidojkovica i slicne, ali da taj kurac ne drka na mom topiku, nego ima svoje mesto, ne zanimaju me ti ljudi i necu da citam o tome barem ne ovde. Ja mislim da je to fer.  I ako ja kazem da je to stelovano, stelovano je i nema sta bilo ko da mi tu kenja dalje, i daje nekakve gistro kontra argumente. Dakle, meni je obecala Mina da ce moja kritika izaci u junu, nije izasla u juna izasla ova koza, zakljucak je jasan. I nema sta mi da se raspravljamo, jer da bi se bilo ko raspavljao sa mnom mora da ima argumente, ali ne ove argumente sto neki ovde misle, nego zna se, dakle ne kurobecaj se ako si slabiji da ne upotrebim neku ruzniju rec. Molim lepo.

Son of Man

• 4
  • 3
  • See ya in Bambiland...
« Reply #203 on: 11-07-2011, 01:45:35 »
Intervju za jedan tuzlanski fanzin :

- OK, za početak jedno formalno pitanje. Za one koji nisu pratili tvoj rad, ko je Bojan Pandža?

Bojan Pandža je niko, al’ bez zajebancije, niko. Sitan lopov, bivši džanki, al’ ne onaj gospodin narkoman na pajdu nego ološ tabletoman, duvač lepka, i zlorabitelj svega što je jeftino. Da prašina sobna može da se šmrče on bi je šmrk’o. Dakle, jedno đubre od čoveka, pizda, pičketina, i jadan je onaj koji ga je uživo poznavao, svi su se pokajali, jer na prvi pogled kad čitate te njegove tekstove dobijete dojam da je to neki kul lik, neka OK faca il’ štatijaznam, a ono zapravo DNODNA. Jadna je i ta majka koja ga je okotila, i otac kome je puko kurton, i taj otac, taj babo i dan danas proklinje taj dan, ma proklinje kad mu se uopšte i dig’o, bolje da ga je izdrk’o ili čak na vreme odsek’o da je znao kakvog skota će da dovede na svet, kakvu ljucku nepogodu. Pa bre njega se rođeni pradeda, koga nikad nije upoznao, odrekao, o čemu dalje da pričamo ? Dakle, kad pomislite na Beograd, taj grad čemera i sivila, i kad pomislite na one prigradske seljačine, e to vam je Bojan Pandža. Dakle nedobog nikom, daleko bilo...

- Iako će u ovom intervju biti riječ o mnogim temama, glavni povod za ovaj intervju je tvoja knjiga sumanutog naziva 'A znaš li ti jadan da smo mi ođe za okultno zaduženi?' i normalnijeg podnaslova 'Abraxasov vodič kroz dokumentarni film.' Reci mi malo više o tome, kakvi su to dokumentarni filmovi u pitanju?

Oni koje niko drugi nije hteo da gleda, oni sa margine, bizarni, bolesni, a ja sam ih samo doveo u fokus, tj. dao im na značaju jer su zaista značajni i dobri ali zbog ovog mainstream sranja koje se vrti po kablovskim televizijama nisu imali prilike da se dokažu. Dakle, to je ko jedno ogromno podzemno jezero, ili još bolje poređenje, kad vidiš ogromnu santu leda, ti vidiš samo onaj tip of the iceberg, a ispod ogromna masa leda, ko zna kolko puta veća od ovog naizgled glomaznog vrha koji viri iznad vode. I to ti je tačno to, ovo što viri su dokumentarni filmovi koje prosečan čovek može da pogleda na TV-u ili po festivalima a ono što se krije ispod to je tek pravo blago, i ja sam uspeo zahvaljujući isključivo sopstvenom samopregalaštvu da pogledam 70% takvih filmova i da obrnem tu ledenu santu naopačke, i naravno u knjizi je prezentovan samo delić tog megalodonta, pravo ludilo se krije zapravo na blogu sa preko 700 dokumentaraca, no o tom potom.

- Kako napreduje prodaja knjige i da li vlada veliko interesovanje za nju? Vidio sam na blogu da si već imao prilike da promovišeš knjigu, sa par zanimljivih dogodovština na promocijama

Knjiga je skoro pa otišla tj. barem to prvo izdanje od 500 primeraka, ali tome nisu tolko doprinele promocije, nego je, pazi sad ovo, knjigu „slučajno“ kupio i savetnik predsednika Srbije, Nebojša Krstić, inače svojevremeno član čuvenog novotalasnog benda VIS IDOLI sa početka 80-ih, tako da je zapravo on uradio najveći hajp knjige, pišući o njoj na svom blogu, a svi znamo da kad o knjizi piše faca tog kalibra da staro i mlado samo prati, ko ovce, tako da eto, iz andergraunda pređosmo na trenutak u mainstream, tako da trenutno moj izdavač sprema i drugo prošireno izdanje knjige koje će biti gotovo za nedelju-dve, a ja privatno spremam i izdanje na engleskom jer sam naravno alav na pare ko i svi jebiga, i volio bih živeti od toga a ne da se akam u fabrici nekoj, jer škole nemam tako da mi to ne gine ako ne proguram ovo sa knjigom.

- Pored knjige što si izdao, prilično aktivno vodiš blog, gdje se također mogu naći recenzije svih filmova koji su obrađeni u knjigi ali i mnogo toga drugog. Par riječi o njemu?

Blog je zapravo suština biti, i ko nije čuo za taj blog a da je sa ovih naših balkanskih prostora taj je džaba kitu o tastaturu mlatio, jer ništa vido nije, i odgovorno tvrdim bez ikake skromnosti, Abraxas blog je numero uno, najjači blog u regionu pa i šire, i to zna sva raja od Brazila do Seula, a ko ne zna saznaće. Mislim, nema šta puno da kenjam ja o tome, taj blog sad da ja umrem bi nastavio svoj život i bez mene, dakle ja se tu više ne pitam al' bukvalno ništa, jer tu ima toliko materijala, da sad čovek sedne da ga razgleda trebalo bi mu pola godine samo da pročita a još 7 da pogleda te dokumentarce, i šta dalje da pričamo, dakle nije do mene...jebiga...

- Zanimljivo je da se na tvom blogu, osim recenzija dokumentaraca, mogu naći i linkovi za iste. Ideja za svaku pohvalu, s obzirom da je vecinu takvih dokumentaraca za obične ljude maltene nemoguća misija nabaviti, pa tako i dolazimo do toga: ako nije državna tajna, kako do vraga dolaziš do njih?

Pa lepo si rek'o, mora da odem upravo do tog vraga, đavla, šejtana, da bi nabacio te raritete, dakle da prođem svih 9 krugova pakla i nazad samo da bi sirotinja raja mogla to da gleda, jer prvobitna ideja je bila da tim blogom pokrijem samo ex-YU, da ova naša ratovima i užasima napaćena raja malo odmori ono malo duše, da pogleda kakvih tek skotova ima na zapadu, da nismo mi najgori majku li im jebem u pičku američku, englesku il' koju već francusku, ali se to kasnije primilo i međ evropljanima a posebno međ latino-amerikancima, tako da sam skontao da takav tip bloga uopšte ne postoji nigde na svetu, jer ja sam kontao toga ima na gomile, al' malo morgen, zaista nema, čim svi dolaze kod čiče. Uglavnom, postoji par privatnih torrent trekera i 2 foruma, i sad da mi kažeš ime dokumentarca ja mogu u roku od odma' da ti kažem dal' je taj dokumentarac na internetu ili ga nema al' bukvalno niđe. Tako sam pouzdan jebiga, ko google, šta ću.

- Otkud interesovanje za serijske ubice, pogotovo za čika Mansona?

Čika Manson je tata, tj. duhovni otac, i on nema veze sa ovim serijskim ubicama, al' ga ovi mainstream mediji često povezuju, jer kao tolko je to bolesno trte-mrte, ma foliranje obično. I kako to otkud interesovanje ? Pa zar tebi to nije interesantno, evo nek digne ruku onaj kome to nije zanimljivo. Molim lepo.

- Osim serijskim ubicama, na blogu se bavis svim mogucim vrstama 'drugacijih' dokumentaraca, svim vrstama okultnog, huliganima, raznim incidentima, kultnim filmova itd... Ima li neka zajednička nit koja povezuje sve ove teme, ili jednostavno si objedinio sva svoje interesovanja u jedno?

Zajednička nit sam ja, i ne samo ja, svi mi koji to volimo, jer to je sve povezano neraskidivim vezama. Naravno neće se svima sve svideti, ali taj blog i nije pravljen za takve, jer oni su, što se kaže, „padobranci“, a fala kurcu, danas ima milion tih blogova pa nek idu tamo, ja se neću buniti da me oslobode svog politički korektnog, moralnog il' kojeg već sranja.

- Zašto je po tebi pop kultura (pogotovo čitav taj hippie pokret šezdesetih) bio toliko povezan sa okultizmom?

Pa zato što je u tome suština, okultne pizdarije brata Kroulija, na tome je bazirana čitava pop kultura, i ko drugačije kaže taj laže, dakle Krouli je tata i bez njega danas ne bi imali ni rokenrol a kamoli bilo šta drugo.

- Meni, jedna od najzanimljivihijih stvari vezanih za tvoje recenzije i textove, je da imaš ubjedljivo jedan od zabavnijih načina pisanja ikad, mislim, čitaoc u većini recenzija više sazna o tebi, tvojim dogodovštinama, a opet se sve nekako savršeno uklapa i tematski se veže za film koji obrađuješ.

To je neistina, ja se bavim isključivo self-promocijom, a dokumentarci su mi samo izgovor za moja kurčenja i tripovanja.

- Jedan si od osnivaca benda Unison i tokom devedesetih si bio aktivan ucesnik hardkor scene u Beogradu. Možeš li mi reći kako je sve to izgledalo u to vrijeme, koncerti, ekipa i ostalo?

Jebo im i ti i ja mater, celoj toj beogradskoj sceni, dakle ološ onaj najgrđi, a posebno Unisonima, to su jajare i takve pušike da ih više i ne pominjem, sad se vade kao na tu staru slavu, a zapravo su go kurac, sviraju neki metal jebo im pas mater, ej bre koja izdaja, al' neka, neka, dobiće oni specijalno mesto u mojim memoarima gde ću sve da opišem kako je bilo, pa nek se posle žale Milu Đukanoviću, ološ onaj crnogorski, nabijem ih baš na kurac po tri puta.

- Top pet najboljih dokumentaraca ikad i zasto?

1. Paradise lost – zna se
2. Charles Manson Superstar – Čarli dobio prvi put priliku da kaže sve što misli bez cenzure
3. The Wild and Wonderful Whites of West Virginia – white trash raj, američki jug
4. R.I.P., Rest in Pieces – Joe Coleman, portret najvećeg živog umetnika
5. Divine Trash – John Waters, dovoljno

- U ranijim danima pobornik straight edge-a, muzičar, huligan, experimentisanje sa opojnim sredstvima, boravak u ustanovama zatovrenog tipa, hodajuca enciklopedija za dokumentarce drugacijeg tipa i na koncu pisac. Moram priznati da se ovakva biografija rijetko kad susrece i doslovno može čitati kao napeti triler sa žešćim primjesama crnog humora. Šta sljedeće možemo očekivati od tebe? Novu knjigu, ili možda odlazak na Mjesec?

Vaistinu, čudnovata biografija, svojevremeno su mi se rugali na tim akcijama a danam se klanjaju, miševi. Uglavnom mogu svi da ga popuše kolektivno, svi koji mi se sad uvlače u bulju a do pre samo par godina su sa podsmehom gledali. Jebaću ih sve i to najlošije jer Beograd je danas moj grad, a njihove su samo rupe da se sakriju, jer to je jedino što mogu, a onda nek se zapitaju, kakav je to grad i kakva država u kojoj ološ kakav sam ja može da ispliva na površinu i da pobedi, jer ja sam pobednik, i to jači od onog beogradskog na Kalemegdanu, ja sam pobednik zato jer mi se može a ne zato što sam zaslužio, ja sam pobednik jer su svi ostali pičke, samo o tome se radi, jer da ima jače raje pa realno je da mene nigde ne bi bilo, al' došlo takvo vreme da mi najgori isplivamo, i tu onda nema boga, i zaista NEMA GA ! Živio !

Джон Рейнольдс

• 4
  • 3
  • @
« Reply #204 on: 11-07-2011, 02:15:18 »
Uh, tebra, pa zapao si u totalno džidžialinovski trip, ono... skampank jači od Pobednika:

I pledge allegiance to disobedience
For which I stand
One nation swimming in blood
One nation living in sin
Death on every city street corner
No laws to keep us down
Every church a slaughterhouse
Every courtroom a vicious shoot out

A pig hanging from every flagpole
A knife shoved up the systems asshole
No future for the moralists
No future for the weak
From the shadows within my soul
I cry for brutality and bloodshed for all

Nego, jesam li ja tebi pričao da sam bio jednom na koncertu Junižna, a da nisi svirao ti? Vodila me žena dok mi još nije bila žena, isponapijali smo se u ex-Bunkeru na mrtvo ime i kad je krenula svirka (a bilo je još neke sirotinje raje na stejdžu), ono što sam čuo nije mi se ič dopalo. I onda, naravno, kreće oldskul dobacivanje; reko bi čovek, znaju momci za jadac, odgovoriće ili će me bar gađati palicom kao bubnjar Soulfly jer sam im neprestano dizao srednji prst kad su poslednji put svirali u Beogradu (čuvam tu palicu, kod kuće mi je). A stajali smo kod onih levih vrata koja vode ka holu Doma omladine, ne prema stepenicama, čujem se i unutra i napolju. Ide ta svirka, ide, a ja se smorio ko lav i provalim da se uz onog pevca može fristajlovati, tačnije provalim da ako apstrahuješ reči, to kako on izvikuje tekst može da se svede na prosto "jaooo", "kukuuu", "lelleee" i tako to. I sad ja tako naričem tokom pesama, ova moja vrišti od smeha, kad - pojaviše se neki mrštavci. Ja reko - dobro veče, mrštavci, računam i ako nastane sranje, uskočiće baunseri jer su se tad cepale karte malo posle klonje tu s leve strane, pa će prekinuti sve. Al džabe i to, mrštavci se pomeriše nadesno prema bini i dalje se ne sećam šta je bilo. Verovatno ništa.

#Τζούτσε

Son of Man

• 4
  • 3
  • See ya in Bambiland...
« Reply #205 on: 11-07-2011, 07:24:00 »
 xrofl xcheers

SIMERIJANAC

• 4
  • 3
« Reply #206 on: 11-07-2011, 09:08:11 »
jer prvobitna ideja je bila da tim blogom pokrijem samo ex-YU, da ova naša ratovima i užasima napaćena raja malo odmori ono malo duše, da pogleda kakvih tek skotova ima na zapadu, da nismo mi najgori majku li im jebem u pičku američku, englesku il' koju već francusku,
xrofl

Eto vidiš,ja na vrućini ne mogu ni da radim ni da razmišljam, a Sindža tad ima najveću inspiraciju.

Odgovor na prvo pitanje mora da ide na zadnju koricu Fragmenata - o autoru.

Son of Man

• 4
  • 3
  • See ya in Bambiland...
« Reply #207 on: 11-07-2011, 15:38:22 »
Vaistinu, kad krenu ove vrućine mene nešto dovati, i zaista me krene. :!:

J.Stickman

• 2
  • pretty as a picture
« Reply #208 on: 08-08-2011, 15:43:42 »
Intervju za jedan tuzlanski fanzin :

- OK, za početak jedno formalno pitanje. Za one koji nisu pratili tvoj rad, ko je Bojan Pandža?

Bojan Pandža je niko, al’ bez zajebancije, niko. Sitan lopov, bivši džanki, al’ ne onaj gospodin narkoman na pajdu nego ološ tabletoman, duvač lepka, i zlorabitelj svega što je jeftino. Da prašina sobna može da se šmrče on bi je šmrk’o. Dakle, jedno đubre od čoveka, pizda, pičketina, i jadan je onaj koji ga je uživo poznavao, svi su se pokajali, jer na prvi pogled kad čitate te njegove tekstove dobijete dojam da je to neki kul lik, neka OK faca il’ štatijaznam, a ono zapravo DNODNA. Jadna je i ta majka koja ga je okotila, i otac kome je puko kurton, i taj otac, taj babo i dan danas proklinje taj dan, ma proklinje kad mu se uopšte i dig’o, bolje da ga je izdrk’o ili čak na vreme odsek’o da je znao kakvog skota će da dovede na svet, kakvu ljucku nepogodu. Pa bre njega se rođeni pradeda, koga nikad nije upoznao, odrekao, o čemu dalje da pričamo ? Dakle, kad pomislite na Beograd, taj grad čemera i sivila, i kad pomislite na one prigradske seljačine, e to vam je Bojan Pandža. Dakle nedobog nikom, daleko bilo...

Čitao sam. ovo je intervju za malosutra.org ako se ne varam? Primjetio sam da u Tuzli ljudi često spominju ovu knjigu nakon ovog intervjua.
Između ovdje i tamo.

Son of Man

• 4
  • 3
  • See ya in Bambiland...

Kunac

• 4
  • 3
« Reply #210 on: 31-08-2011, 09:11:53 »
Čestitke! Kako je krenulo, treće izdanje će morati da bude tvrdoukoričeno. Obim knjige se sve više povećava....
"zombi je mali žuti cvet"

Josephine

• Guest
« Reply #211 on: 31-08-2011, 09:43:58 »
Drago mi. :)

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #212 on: 31-08-2011, 10:20:24 »
Samo da se setim da i ovo pazarim. Jel' stiglo u prodavnice?

Son of Man

• 4
  • 3
  • See ya in Bambiland...
« Reply #213 on: 31-08-2011, 10:38:18 »
Neće ga biti u knjižarama do nove godiine, al zato ga mož naručiš od mene  :|

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #214 on: 31-08-2011, 10:42:49 »
Komplikovan si. Sigurno imaš i Fejsbuk stranicu preko koje prodaješ ovo...  :lol:

Джон Рейнольдс

• 4
  • 3
  • @
« Reply #215 on: 31-08-2011, 10:49:58 »
Čestitam, Sine!  :|

Vidimo se u... petak, recimo?

I vi ostali, nemojte biti stipse, kupite od čoveka knjigu, treba mu pošteno zarađena stolica.

#Τζούτσε

Son of Man

• 4
  • 3
  • See ya in Bambiland...
« Reply #216 on: 31-08-2011, 12:13:40 »
Vaistinu ljudi, pomognimo ovom jađi Sinu da kupi tu jebenu stolicu  :( :cry:

:evil: :|

HAL

• 4
  • 3
« Reply #217 on: 31-08-2011, 12:15:43 »
Kako ide procedura ako kupujemo od tebe, nalazimo se lično ili putem pošte to ide?

Son of Man

• 4
  • 3
  • See ya in Bambiland...
« Reply #218 on: 31-08-2011, 13:28:56 »
Javi se na mejl  xwink2

Mark

• 4
  • 3
    • Janko Takac
E NES NI TI U BECEJ!

HAL

• 4
  • 3
« Reply #220 on: 28-09-2011, 08:05:40 »
Son, jel znaš kada će izaći (A)sexual?

Son of Man

• 4
  • 3
  • See ya in Bambiland...
« Reply #221 on: 30-09-2011, 14:39:29 »
Sta mu dodje to ?

HAL

• 4
  • 3
« Reply #222 on: 30-09-2011, 20:44:54 »
http://www.facebook.com/pages/Asexual/209804579046546?sk=info
Release Date   June 2011
Genre   Documentary
Studio   Arts Engine, Inc/Big Mouth Film in association with TuckerGurl
About   formerly known as Asexuality: The Making Of A Movement
Description   Facing a sex obsessed culture, a mountain of stereotypes and misconceptions, and a lack of social or scientific research, asexuals – people who experience no sexual attraction—struggle to claim their identity.

(A)sexual follows the growth of a community that experiences no sexual attraction. In 2000, David Jay came out to his parents. He was asexual and was fine with it. And he was not alone. Studies show that 1% of the population is asexual. But in a society obsessed with sex, how do you deal with life as an outsider? Combining intimate interviews, verite footage, and animation with fearless humor and pop culture imagery, David and our four other characters grapple with this universal question and the outcomes might surprise you.
Directed By   Angela Tucker
Produced By   Katy Chevigny, Beth Davenport and Jolene Pinder
Website   http://www.artsengine.net/asexuality

tomat

• 4
  • 3

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #224 on: 16-10-2011, 19:03:52 »
Stvarno, 28 baka je brutalno.

Father Jape

• 4
  • 3
« Reply #225 on: 16-10-2011, 19:50:55 »
Piše seller Knjižara, a na njihovom sajtu se prodaje za 432 din.  :lol:
Blijedi čovjek na tragu pervertita.
To je ta nezadrživa napaljenost mladosti.
Dušman u odsustvu Dušmana.

https://lingvistickebeleske.wordpress.com

Son of Man

• 4
  • 3
  • See ya in Bambiland...
« Reply #226 on: 16-10-2011, 20:08:47 »
 :shock:

Ko se tu kolko ugradio ?

Mark

• 4
  • 3
    • Janko Takac
« Reply #227 on: 14-11-2011, 19:49:12 »

Moj novembarski prikaz za slovacki casopis Vzlet.
E NES NI TI U BECEJ!

Son of Man

• 4
  • 3
  • See ya in Bambiland...
« Reply #228 on: 11-12-2011, 14:42:48 »
Uh ja tek ovo sad videh, fala tebra šta god napisao  :-|

Moze tekst u Wordu da si prevedem ?

Mark

• 4
  • 3
    • Janko Takac
« Reply #229 on: 11-12-2011, 17:26:40 »
Je li ti stigao PM?
E NES NI TI U BECEJ!

Son of Man

• 4
  • 3
  • See ya in Bambiland...
« Reply #230 on: 12-12-2011, 16:37:18 »
How yes no  :wink:

Son of Man

• 4
  • 3
  • See ya in Bambiland...
« Reply #231 on: 12-12-2011, 16:38:31 »

Ajmo ljudi, ako boga ne znate, ako doista želite da podržite ovaj blog - kupite knjigu, još samo 20 komada je ostalo, i mojne da vas starost pita što niste u mladosti nabacili ovaj okultni kult, jer ko zna kolko će cena ovog rariteta za samo 5-6 godina skočiti na eBay-u. A na drugu stranu, za 100 godina, kada svi ljudi koji danas životare budu pokojni, sve vas koji ste me podržali vodim na tulum-party-žurku-igranku kod mog oca, na žur koji će trajati 365 eona na 365 nivoa u 365 paklenih rajeva. I zaista, ne bih vas džaba cimao, jer vaistinu, krajnja vremena su došla, evo bre i za lekove se jedva krpim, a da ne pričamo o tome da Litijum više ne može da se nađe u apotekama, navodno riknula fabrika koja ga je proizvodila, i šta ja sad treba da radim, možda da naručujem iz inostranstva ?! Pa dal' su oni normalni ? Ej bre, pa znate li kolko ljudi u Srbiji pije taj Litijum ? Mnogo ljudi, i previše bre, tako da ozbiljno slutim katastrofu, al' bez zajebancije. I nemojte ništa da vas začudi ako u budućim mesecima dođe do ekstremnog porasta samoubistava, do porasta maničnih ljudi koji šenluče ulicama, jer to je sve upravo plod toga. Naime, Litijum je psiho-stabilizator koji ublažuje te manične faze kada ste ultra-hiperaktivni, ali isto tako i depresivne kada ste skloni suicidu, i ako se ne uzima redovno, sve vrlo lako mož' da ode u božjumater. Al' zaista se ne zajebavam. A evo vam i dokaza, naime neki su se pitali što me nema na blogu prethodnih metar dana, i aj', šta da im odgovorim ? Pa nema me jebiga, iz kreveta nisam izbivo, nisam mogo da funkcionišem, da razmišljam, od interneta me podilazila jeza, tako da sam bio prinuđen da primenim terapiju "Mućkama". Jebeš mi sve, to je zaista jedina serija koja uvek može da me oraspoloži, iako sam je gledo nebrojeno puta, a posebno prve tri sezone sa Lenardom Pirsom u ulozi deke. Maestralno, vaistinu. Doduše gledo sam i okultnog Šerloka Holmsa sa Džeremi Bretom u glavnoj ulozi, i najtoplije mogu da vam preporučim prve dve sezone, jer to kad se davalo na TV-u mi smo realno bili deca, i svima vama koji ste tu oko mog godišta, znači 5-6 godina gore-dole, ovo bi bio samo takav fleš bek, verujte mi na reč, a posebice ona scena kod vodopada gde se odigrao konačni obračun sa žešće zajebanim Profesorom Moriartijem. Prajsles. Pa čak i ona muzika na špici udara tačno tamo gde treba i nekako uspokojava, ublažuje te strahove. Eh, da je više takih serija. Uglavnom, tako sam ja proveo ove klimatske promene, ali taj strah od interneta to je doista neobjašnjiva pojava, zapravo to mu više dođe ko neki stid od svega što sam ikada napisao, što na blogu, što na fejsu i tom jednom forumu na kom sam navodno aktivan, i opet mi se javilo ono moje, ona misao da bi' najrađe obrisao i nalog na fejsu, i blog, ma obrisao bi sve što svedoči da sam ikad postojao kolko me sramota. Sreća pa u tim trenucima beznađa nisam u stanju ni da odem na jedan od tih sajtova kolko me bre blam od svega. Užas bre, užas. I što je najgore, to je sve češće počelo da mi se dešava, uostalom pogledajte koliko sam bio aktivan na blogu u poslednje tri godine pa ćete izvaliti konstantu tog pada u bezdan. Ej bre, pa u sezoni 2009-2010 sam imao i po 40 postova mesečno, a gle sad jebotebogdatejebo. Naravno, neko će reći, čemu žurba, opušteno, ionako ne stižemo da pogledamo sve što postaviš, ali ne radi se o tome braćo i sestre, radi se o bezizlaznoj situaciji u koju sam upao, jer te "krize" su mi ranije trajale do nedelju dana maksimum, a sad malo, malo, pa me niđe nema i po metar dana, te skontavam da umesto da mi je bolje od svih tih anti-depresiva i ostalih ludomila koje pijem, meni je sve gore, i najiskrenije se plašim da će doći taj dan kad više neću imati volje ni komp da upalim, a kamoli da bilo šta smisleno napišem. I da me neko ne bi pogrešno shvatio, tu se nikako ne radi o zasićenju, već baš naprotiv, ja imam želju, ja hoću, ali ne mogu, ne mogu bre, volja i koncentracija me jebu pa me rasturaju, i onda me nema nigde. No dobro, dosta mračenja, jer svakom je svoj problem najteži ma kolko okolini to izgledalo bezazleno, stoga evo LINKA ako se kome javi da mu treba knjiga, da ja završavam ovu tiradu, i samog sebe sam smorio. Aj' pa živeli ako se to uopšte može tako nazvati...

Son of Man

• 4
  • 3
  • See ya in Bambiland...

Son of Man

• 4
  • 3
  • See ya in Bambiland...
« Reply #233 on: 10-01-2012, 21:18:32 »
INTERVIEW ZA HELLY CHERRY WEBZINE: 7-10. januar 2012.

Sa fotke ođe :
http://abraxas365dokumentarci.blogspot.com/2012/01/intervju-za-helly-cherry-webzine-2012.html

1. Pozdrav Bojane. Možeš li se predstaviti čitaocima Helly Cherry fanzina?

- Pozdrav tebi Đorđe,
naime, ja sam isti onaj što me možda neka raja i znaju sa bloga ABRAXAS 365, a inače svirao sam i po nekim HCpunk bendovima 90-ih, pisao rivjue koncerata, te kolumne za fanzine, i tako...

2. Krenuo bih od nekih tvojih početaka. Kako si se zainteresovao za celu tu HC priču? Bio si aktivan u grind i hc bendovima. Starija ekipa se verovatno seća da si svirao i sa Unison.

- Pa pazi, taj HC je došao nekako totalno nespontano, mada je bio taj Biohazard na MTV-u na koji smo se svi ložili, ali smo ubrzo batalili te komercijalne Pantere i sranja i prešli na NYC hardcore, dakle većina na old school ali je bilo i ovih ložačkih bendova tipa AGNOSTIC, MADBALL i tako tih, no u biti to je bila ta tzv. SXE scena, znači Gorilla, YOT, Bold, JUDGE, da ne nabrajam, svi ih znamo. A posebno me na priču navukla ta njihova ideologija koja je po meni suštinski pank, dakle pankeri su tripovali kao FUCK ROKENROL, da bi na kraju završavali isto ko i te rok mega zvezde, dok je SXE pokret bio nešto skroz novo, jer odbacivao je sve pošasti rokenrola u vidu znamo več čega, i kontam da svako ko čita ovaj zin, zna tačno o čemu pričam, te neću detaljisati i proseravati se. I jeste, vaistinu sam svirao u par tih bendova, prvo GRIND jer smo se ložili na ACROHOLIU i rani URGH!, a kasnije onaj pravi nekršteni old skul u vidu UNISONA. Naravno, svirao sam sa još par bendova ali bih još samo izdvojio AUSTERITY gde smo cepali, taj neki, tad tako nazvani "new school", što je zapravo bila metalizirana verzija HCpunka samo ne ovaj crossover ko Dead Ideas, D.C. i ta ekipa, nego više 108, koji su pritom bili i Hare Krišna bend, a mi smo te '95 baš hteli da ispratimo priču od preko i da jednu verziju tog zvuka donesemo i srbskoj nejači. Znači, ko je slušao Shelter zna za jadac, ali smo mi bili mnogo agesivniji, s obzirom da su gitare svirali Aref (Stonewall, On the Run) i Srđa iz legendarnih OVERDOSE. Dakle, jako, jako, kvalitetan bend na svim poljima, i ko je slušao te snimke ZNA! Šteta jedino što nije potrajalo duže od godinu i po dana, al' jebiga, svakog dana neko umre il' se rodi, što bi reko pokojni brat Moskri, za koga iskreno mislim da je iako reper, bio jedan od retkih REAL beogradskih pankera, što naravno mogu i da dokažem ako neko ima problem.

3. Pomenuo si 108 i Shelter, a i iz nekih priča sam čuo da je i Austerity bio deo cele Krišna priče. Koliko je vama u to vreme značilo da spoznate svesnost Krišne? Šta danas misliš o svemu tome i da li misliš da bi i dalje mogao da praktikuješ učenje Krišne?

- Kako da ti kažem, što bi reko Pera Luković, ma DA bre, zapravo DA, ladno DA, sad kad bi se uvatio toga sasvim opušteno bi mogao da postanem pravi bakhta, jer tad sam bio dete, šta sam imao 18 godina, i više sam gledao skroz prelepe devojke u sarijima u beogradskom Hramu, nego što sam praktikov'o tu tzv. bakhti jogu. Mislim, trudio sam se ja da mantram Hare Krišna mantru, ali brate 16 krugova po 108 puta dnevno da ti izgovoriš mantru, i to sa mojom koncentracijom kojota (divljeg psa, ne ovog našeg), pa nema šanse, stizao bi do 2-3 kruga a onda bi se pitao gde sam stao, a još mantra kao mora pažljivo da se sluša kad se izgovara da bi uopšte imala bilo kakvog efekta, tako da sam tako ko robot na silu mantrao po 6 krugova maskimalno i čudom se čudio kako neki moji drugari iz Austerity, npr. Cobe, nisu imali ni najmanji problem da ispale 16 krugova, što ako aktivno radiš treba ti bar 3 sata dnevno, al' da šljakaš samo to, a ne ono, kao perem veš, peglam i mantram, znači to ne pali, barem ne iskreno ako si već tu. I naravno, čim sam bio u toj priči pa logično je da smo i u takvim bendovima hteli da sviramo, tako da smo, Cobe, Aref i ja osnovali AUSTERITY a ova ekipa na čelu sa Milomirom u Novom Sadu STRIVE FOR MORE, gde je svirao i Spale iz originalne postave UNISON-a, i skroz iskren da budem nismo svi bili na istom nivou što se tiče spoznaje Krišne kao vrhovnog Boga, npr. Arefa to nije nimalo zanimalo, dok se Cobe baš fanatično ložio, tako da sam ja bio tu negde između, jer nisam znao gde je levo a ne šta hoću zapravo sa svojim životom, a posebno kao je tu sad neka kao religija u pitanju, mada što se tiče hrane, odeće, te izvorne muzike, ljudi, Hrama uopšte, to "Društvo Za Svesnost Krišne" je bilo dojaja, ali baš dojaja, šteta što danas toga u tom obliku više nema, jer bi ti se ta njihova specifična vegetarijanska hrana svidela provereno, a onda i sve ostalo.

4. Vrh. Kontam da je indijska vegetarijanska kuhinja sigurno vrh, pošto znam da većina dobrih začina potiče baš iz Indije. Kasnije si se uključio u studentske proteste?

- Ja, ja, baš u to vreme, jeseni '96, počeo je i world wide čuveni studentski protest a ja sam tad igrom slučaja bio brucoš, pa mi to baš leglo onako pravo, jer nisam morao na faks, već svaki dan na Plato a tamo more dobrih riba, i ono, baš dobra atmosfera uz surovu muziku, dakle svašta se slušalo od tih kao novih domaćih indie bendova preko Brejkersa do naravno neizbežne Discipline, i kad sad gledam skontavam da je to bio zapravo najlepši i najaktivniji period mog života jer protest je trajao čini mi se do februara ili marta sledeće godine, i svaki put nas je bilo sve više, što bi neki rekli: revolucija se osećala u zraku. Naravno, to je sve bila super akcija, odgurali smo Slobamiru do provalije al' niko nije smeo da ga samo takne da bi ovaj odleteo u bezdan istorije, i to opet jer stanovite jajare nisu imale muda, jebiga uvek su te vođe protesta drvile kurac, npr. Čeda 1 i Čeda 2 tj. Jovanović smrad iz LDP-a i onaj analitičar-istoričar Antić koji sad deluje i OK, al' je tad bio pravi onaj napaljeni Srbin pravoslavac sa istorije na filozofskom, klasična utovljena nacionalistička svinja za čvarke, tako da smo po njima ubrzo provalili da je to "piši propalo" i okrenuli se curama i zajebanciji, i vaistinu nikad bolje žurke i zezanje na otvorenom iako je bila ciča zima. Jedino u čemu nisam učestvovao je ono patetično i folirantsko "probijanje kordona" od strane patrijarha Paje (što mi glođe jaje), dakle to je bilo tol'ko ogavno da nisam hteo da budem deo te nečastive procesije koju neki zovu i Litija, te koristim ovu priliku da im se poserem na sve te Litije, Molebane, Bogosluženja i ostala Bogopušenjakuracavladikama!

5. Da li bi mogao da mi predočiš koliko su tada svi ti protesti, uključujući tvoje aktivnosti u anarhističkim skupinama i ALF akcijama, urodile ploda u tadašnje Slobovo vreme, pre nego sto su ga svrgnuili sa vlasti? Da li je bilo teško biti aktivista u to vreme nekog kvazi socijalizma koji bi se mogao porediti sa totalitarnošću fašizma što se tiče prava glasa i osnovnih ljudskih sloboda?

- Iskreno ću ti reći, cela ta naša priča sa anarhizmom možda jeste bila iskrena ali govoriti o nekakvim plodovima je smešno, previše smo mi bili loše organizovani, bilo nas je malo i brate smešni smo bili, taman smešni ko ovi današnji anarhisti, samo što smo mi bili deca a oni imaju i po 30 godina, pa jebote za toliko godina, da si pravi uradio bi valjda nešto, al' jok, njima je samo cilj da se slikaju za TV, da malo robjaju da bi se čulo za njih, i to je to, ČISTA POZA, i zato uvek kažem kad me neko pita za anarhiste u Srbiji, da ih jednostavno nema, jer anarhisti su u Grčkoj, šta će pobogu ovde međ' decom buržuja, uostalom pogledaj tu ekipu, retko ko je ono, ispod da mu je roditelj neki ultra tajkun ili budža, al' sad su smislili foru kad pitaš nekog od tih bahatih puniša, niko ti neće reći da je u nekoj od organizaciji, svi su samo ortaci ortaka. E, to mogu nekom drugom, jebote dođe mi da postanem onaj low-life nazi scum kad vidim kakva je ova ekipa, jer ovamo bar ima prave radničke klase, a ovi bre putuju po svetu, neki čak snimaju i filmove za budžet od par miliona dolara, a karta do USA košta sama da mož’ tebe i mene sad da kupi i još da nam zafali par zdravih zuba da bi se našli na toj ceni...alo rođaci, koga vi lažete? Samo sebe jebiga, al’ šta ih briga kad imaju keša, i ja da imam keša verovatno bih bio još gori folirant i gistro-anarhista.

6. Može nešto u vezi knjige?

- "A što ne bi moglo?". Ma CLS mi je izdao knjigu u aprilu prošle godine, naslov je „Abraksasov vodič niz dokumentarni film“ mada piše nešto skroz drugo, jebemliga zašto?! Knjiga se logično bavi dokumentarcima, tj. tim mojim rivjuovima sa bloga, i što se mene tiče odlično je ispala kako sam se nadala, a doživela je i drugo, prošireno izdanje, te sam više nego zadovoljan, konačno i ja nešto korisno u životu da uradim, i da još ljudi to masovno cene, čak su mi neki konzervativni stariji ljudi sa kojima i nisam baš nešto dobar, rekli da ih je knjiga kupila tj. promenila im sliku o meni kao čoveku, i ne smatraju me više samo ološem narkomanskim, kako su mislili donedavno. I vaistinu je ova prošla, 2011. godina bila u tom smislu jako značajna za mene, čak krucijalna, jer su ljudi koje znam od ranije počeli da mi se osmehuju na ulici, da pričaju sa mnom, a ne da odma’ skreću pogled ili beže na drugu stranu ulice. Inače, knjiga može da se nabavi za 500 dinara još samo preko mene (sonofman653@gmail.com), jer je više nema ni u knjižarama ni niđe.

7. Zašto baš Abraxas 365 za ima bloga?

- Pa pazi, Čarli sebe između ostalog naziva i avatarom Abraksasa, tj. vrhovnim gnostičkim bogom, koji je po predanju iznad ova druga dva, jednog dobrog a drugog navodno zlog, da ih ne imenujem sad jer su nebitni, tako da kad sam pokretao blog u jesen 2008. meni je glavni cilj bio da se bavim Čarlijevom pričom, zatim serijskim ubicama, opasnim religijskim kultovima i tako tim akcijama, pa sam kontao da je to jedino prikladno ime, ime koje će ljudi koji su u priči najbolje skontati, a i zaista bi bilo smešno da piše u zaglavlju nešto tipa ZLO, SOTONA, 1389, NAŠI 666 i slično. A ovo 365 je zapravo numeričko ime Abraxasa, jer kada u grčkom alfabetu u kom svako slovo predstavlja stanoviti broj, sabereš sve brojeve, dobiješ tačnu cifru od 365, i to nije nimalo slučajno ako mene pitaš, zapravo to je jedan od glavnih razloga zašto je blog tako dobro prošao u skoro celom svetu, dakle prodao sam ovu polovnu dušu Šejtanu pred sabah i sad nema nazad jebiga.

8. Na blogu uglavnom kačiš dokumentarce o raznim zločinima. Da li bi čitaocima mogao da preporučiš neki dokumentarac koji bi trebali obavezno da pogledaju i da li na tvom blogu kačiš i nešto što nije vezano za dokumentarce?

- Preporučio bih za početak celu onu moju listu "69 docs you must see before (21.12.) 2012", a posebno Paradise Lost, The Staircase, Charles Manson Superstar, The Bridge, Waco, R.I.P., Rest in Pieces, Sick: The Life & Death of Bob Flanagan Supermasochist, The Pervert's Guide to Cinema, Teenage Tourettes Camp, Off the Grid: Life on the Mesa, Burden of Dreams i The Wild and Wonderful Whites of West Virginia, to znači obavezno, a neobavezno BUKVALNO sve ostalo sa bloga. Inače, pored dokumentaraca kačim i ekstremnu muziku sviju vrsta, knjige u PDF formatu, poneki baš dobar film ako naletim, i tako neke moje lične frustracije, tj. kratke tekstove o nekim mojim užasima, koje ljudi začudo najviše i gotive.

9. Kakve su reakcije i komentari ljudi koji prate tvoj blog?

- A šta ti misliš? Pa naravno, do sad samo pozitivni, jer ne bih ni u ludilu radio nešto što bi bilo loše, mislim koji će mi to u životu, zar ne? Normalno, uvek ima i provokatorskih komentara kad pišem o crkvi i moralu pa se pojedinci nađu uvređenima, ali ja sam im otvoreno rekao da ima milion blogova na svetu i da ih niko ne bije po ušima da čitaju baš ovaj, al’ eto, šta ćeš, izgleda ih zaista neko ZLO tera (haha).

10. E, sad opet da se vratimo na tvoj privatni život. Kakvim se stvarima danas baviš? Kakvu muziku slušaš danas?

- Moj privatni život je izuzetno postao zabavno-intezivan od kad je izašla knjiga, i svodi se na relaciju kuća-pošta-bez birtije (jebiga), što znači da se bavim samo i isključivo pisanjem, čitanjem i gledanjem filmova, tako da spavam možda 4 do 5 sati u vrh glave, sve ostalo vreme radim ono na što sam se obavezao potpisom u krvi. E sad, jebena muzika, pojma nemam, slušam najviše američku akustiku, onda ovaj NEOFOLK, military industrial, i naravno obožavam domaći pop-rok do ’91 godine, bez toga doista dan ne prođe. A ako me pitaš za konkretne bendove, evo trenutno slušam Judy Collins (akustika), Jadranku Stojaković, neke partizanske pesme u originalu, zatim Azru, Bojd Rajsa i NON, Radio Werewolf, Bombaj Štampu, Plavi Orkestar, Marlona Brutala, onda prvi album Crvene Jabuke, dakle sa pokojnom legendom Draženom Ričlom - Zijom, pa onda Slayer, Anthrax, rani Iron Maiden i naravno prvi nadrkano-dodrkani album DISCIPLINE, hell, yeah!!!

11. Da li su se tvoji stavovi promenili vremenom ili si ubacio neke novine? I da li danas drugačije gledaš na svet s obzirom da si bio aktivan u toliko sfera tokom 90ih?

- Pih, pa moji stavovi se menjaju na dnevnoj razini, jedan sat sam četnik, drugi ustaša, onda antifa, pa izdajnik svega što je srbsko, zatim Antihrist koji širi nemoral međ srpskom blejači, drugi dan sam borac za ljudska a ponekad i ne baš tol'ko ljudska prava, treći sam huligan, ološ, a četvrti narkoman-tabletoman, i tako u krug, stavovima nikad kraja, a menjam ih ko kanale na kablovskoj. Što se tiče apropoa (edgara alana) pogleda na svet, identični su ko i 90-ih, dakle MRZIM GA i želim KRAJ što pre! Ko čita blog to vrlo dobro zna.

12. Zahvaljujem ti se na vremenu koje si potrošio odgovarajući na ova pitanja. Da li imaš neku poruku koji bi voleo da preneseš čitaocima za kraj?

- Pa možda ne čitaocima, pre tebi: Ne bi bilo loše da mi uletiš neku kintu za ovo maltretiranje, mora kupim lepak i trodone da se izdrogiram k'o čovek bar ovaj put, fali mi to jebiga, nostalgija. Eto, PEACE/WAR brate moj, pa se čitamo još 12 metara, živio!

Son of Man

• 4
  • 3
  • See ya in Bambiland...
« Reply #234 on: 22-01-2012, 13:24:46 »
"Ako ništa drugo, čedo Bojana Pandže, uz već dokazane (gore napomenute) autore (M. Đorđevića, S. Spasojevića, D. Ognjanovića (R.I.P.)...) predstavlja mali, ali značajan doprinos u op(o)ravljanju hronično obolelog srpskog filma."  - Herman Štern

Vaistinu, pogolema mi je čast naći se uz ova tri imena (+Žika Kišobranac), jedino bedak što autor (samo da nije neko odavde, jebaću vas loše) nije turio i el grande Acu Radivojevića, jer ipak je on zamajac cele priče, al' kontam da je valjda računo samo ove reditelje, pa kao tu je Spasojević u ime Ace, gistro mi ga šatro. Naravno da se ja pitam, ja bi ovde turio i prekodrinskog brata Harvija, zatim Simketa, Lošmija, i još neke ljude koji se aktivno bave filmom, al' jebiga sad, možda čovek nije upoznat sa Sagitom, mada sumnjam, i sve mi je ovo jako sumnjivo dok ne utvrdim ko je nigga, a istraga je naravno već u toku.

Ceo tekst ovde: http://img80.imageshack.us/img80/6591/avangrad365.jpg

Inače, radi se o "besplatnom listu za kulturu AVANGRAD", broj 12 - januar/februar 2012, pa ako nekom treba nek se javi, imam ga u PDF-u.

Son of Man

• 4
  • 3
  • See ya in Bambiland...
« Reply #235 on: 22-01-2012, 15:05:31 »
DODATNO PLJUVANJE PO STANOVITIM REDITELJIMA I UOPŠTE SRPSKOJ KINEMATOGRAFIJI OĐE:

http://abraxas365dokumentarci.blogspot.com/2012/01/abraksasov-vodic-36-komada-u-prodaji-od.html

Son of Man

• 4
  • 3
  • See ya in Bambiland...
« Reply #236 on: 27-01-2012, 19:42:55 »
 Rezanje na diskove "69 docs you must see before 2012"!   

Koga mrzi sve ovo da skida, tj. ovih 69 dokumentaraca sa liste 69 Docs You Must See Before 2012, mada sad i ne može da ih skine sve i da 'oće dok ne prebacim sve na RS, evo po meni fer ponude:

Dakle, 69 dokumentaraca sa ove liste + 2 koja još nisu na listi (Paradise Lost 3 + još jedan), na 14 diskova, Verbatimovih naravno, za samo 850 dinara, jer 14 diskova izađe 350 dinara + ruke 500, i to je to. Jel' vama to OK cena, ja kontam da jeste s obzirom da ću morati da prebacujem sve ovo na hard pa tek onda da režem?

I još nešto, ne moramo se ograničavati samo na ovih 69 komada, jer ako ste neki pogledali možemo da ga zamenimo sa bilo kojim drugim sa bloga, a može i preko toga, dakle ko šta voli, slobodno nek se javi, jer svi dokumentarci postavljeni na blog tokom 3 i po godine su u šteku, a nemam baš nameru da ih bacam ko prljavu giju u reku.

Znači, 71 dokumentarac za 850 dinara, početna akcija, a ako neko slučajno 'oće i knjigu pride, cena je 1200 dinara, dakle uštedite na knjizi 150 dinara, tj. knjiga vas izađe 350 umesto 500. Jel' to OK? Ja mislim da je ponuda full, jer sve bitno dobijete na jednom mestu jebiga, zar ne?

OK, koga ovo zanima nek' se javi na standardni mejl: sonofman653@gmail.com
WAR!

Karl Rosman

• 4
  • 3
« Reply #237 on: 27-01-2012, 20:06:52 »
Sunce ti Zarkovo!  :shock: Aj ovako: ja tebi to sve platim , a ti se revansiras u alkoholu? (bromici su do mene  ;)) Pa da bude 1:1?  xrotaeye
"Well, I've wrestled with reality for 35 years, Doctor, and I'm happy to state I finally won over it"

Son of Man

• 4
  • 3
  • See ya in Bambiland...
« Reply #238 on: 27-01-2012, 23:26:28 »
I ti to meni ovako javno, pa za sta sluzi PM pobogu?  :-x :lol: xcheers

Karl Rosman

• 4
  • 3
« Reply #239 on: 29-01-2012, 17:25:34 »
Sala, Sine, jebo ga ti...  xrofl

Son of Man

• 4
  • 3
  • See ya in Bambiland...

Son of Man

• 4
  • 3
  • See ya in Bambiland...

angel011

• PsychoKitty
  • 5
  • 3
  • meow
We're all mad here.

Son of Man

• 4
  • 3
  • See ya in Bambiland...
« Reply #243 on: 26-02-2012, 10:45:42 »
Ako me pitaš za žene serijske ubice, znam dosta o tome, al' nisam siguran da me to pitaš. :)

angel011

• PsychoKitty
  • 5
  • 3
  • meow
« Reply #244 on: 26-02-2012, 11:39:47 »
Da, pitam za žene serijske ubice.  :)

Iz tvojih postova sam stekla utisak da ih ima mnogo manje nego muških u istom zanatu  :lol: , a ovde ispade da ih možda ima i podjednako, samo ih teže uhvate.
We're all mad here.

Son of Man

• 4
  • 3
  • See ya in Bambiland...
« Reply #245 on: 26-02-2012, 18:22:01 »
Pa pazi, mnogo je više muškaraca u poslu, al su žene efikasnije i neuhvatljivije. :wink:

Jer ono, muškarac oće sve i sad, a žena lagano, što nimalo ne čudi jer su žene daleko racionalnije od muškaraca, muškarci se povode više strašću, a žene...žene su žene... :)

angel011

• PsychoKitty
  • 5
  • 3
  • meow
« Reply #246 on: 26-02-2012, 19:00:32 »
A je l' bilo i muških u fazonu Milosrdnih anđela? Ili je to baš specifično ženski?
We're all mad here.

Son of Man

• 4
  • 3
  • See ya in Bambiland...
« Reply #247 on: 27-02-2012, 01:40:43 »
Mislim da je to eksluzivno zenski specijalitet mada je bio onaj Harold Shipman u UK koji ih je tako pobio preko 100, al za druge ne znam zaista.

angel011

• PsychoKitty
  • 5
  • 3
  • meow
« Reply #248 on: 27-02-2012, 10:01:22 »
Svakome treba neki hobi... Ili specijalitet.  :lol:
We're all mad here.

Son of Man

• 4
  • 3
  • See ya in Bambiland...
« Reply #249 on: 14-03-2012, 11:49:41 »
http://www.facebook.com/events/289622567777216/

Bojan Abraxas Pandža autor knjige "A znaš li ti jadan da smo mi ođe za okultno zaduženi?!" i vlasnik savršeno kontraverznog bloga:
http://abraxas365dokumentarci.blogspot.com/
Pakleniše sa Dunduew~Oooom na ovaj petak, o dokumentarnom filmu, paklu, ludilu, anarhiji i svim magijskim i paramagijskim pornjavama.....tune in...

Dakle, da ponovimo termin za ove površne koji tripuju da je ovo samo još jedna dosadna radio emisija u nepreglednom nizu:

Radio NOFM
www.nofm.rs

PETAK, od 14h pa navodno do 16...što naravno nema šanse, jer ja kad uđem u kafanu ja pijem dok sve ne popijem, i tu nema boga kao što ga ni nema uostalom, što je, nadam se, svakom dobronamernom čoveku jasno. Dakle, dođite, uniđite, pohodite ovo bogoneugodno hodočašće kroz rajeve pakla na 365 nivoa, u 365 poza kojih nema u Kama Sutri...i nećete se vratiti...jer promocija knjige je bila realni plač silovane sweet bebe Isusa u odnosu na neizdrživo mozgoparajuće kukurikanje moga OCA, koji će se specijalno za ovu priliku pojaviti na radiju, ne bi li me podržao...anderstend? Ne čujem dobro? Molim bre? Dal' sam to čuo da je neko može biti reko, ma puši ga majmune?! Ohohoho, znači, pogolema greška, ali baš PO-GO-LE-MA! OVER.

zakk

• 3
    • IP Tardis
« Reply #250 on: 14-03-2012, 12:29:14 »
Slušaćemo :)

Son of Man

• 4
  • 3
  • See ya in Bambiland...
« Reply #251 on: 14-03-2012, 13:11:47 »
 xcheers

SIMERIJANAC

• 4
  • 3
« Reply #252 on: 14-03-2012, 13:27:35 »
Било би згодно да после окачиш негде на нет снимак за оне који нису у могућности да слушају лајв.

Agota

• 4
  • 3
« Reply #253 on: 14-03-2012, 14:08:33 »
Било би згодно да после окачиш негде на нет снимак за оне који нису у могућности да слушају лајв.

da,da, obavezno da okacis , ne mogu da slusam lajv na poslu,i ovako se zezam na poslu - dobicu otkaz  :wink:

Son of Man

• 4
  • 3
  • See ya in Bambiland...
« Reply #254 on: 14-03-2012, 21:08:18 »
 :wink: :-|

SIMERIJANAC

• 4
  • 3
« Reply #255 on: 15-03-2012, 11:55:39 »
Аха хха, нисам знао да си и ти обожавалац госпојице Хане Минкс  :!:

http://abraxas365dokumentarci.blogspot.com/2012/03/learn-japanese-with-miss-hannah-minx.html

Son of Man

• 4
  • 3
  • See ya in Bambiland...
« Reply #256 on: 15-03-2012, 12:24:08 »
Ma nisam bre imao pojma dok mi pre neki dan jedna cura istog profila (tj. iz profila su jaaaako slične, mmmm :) ) nije ukazala na ovo lud'lo i odma' sam bio pečen, jer gđicu Minks mož' il' da obožavaš full ili da je mrziš kao ove neke ribe što su ih momci navodno šutnuli zbog Minks, a zapravo momci samo gledali na tjubu ono što valja, što je simpatično i lepo, a ove ljubomorno-posesivne kozerve to nisu mogle da svare od svojih ego tripova i onda osnovale čak i hate-grupu na fejsu ahahahaha, a jebote bre uopšte nije taj fazon, jer ako se neko baš tolko loži na te sise pa tu su valjda ekstra pornićarke poput Janine iz Vivida pobogu, a ne ova simpatična curica pre-pre-prelepih očiju, zar ne?  :wink:

SIMERIJANAC

• 4
  • 3
« Reply #257 on: 15-03-2012, 12:33:23 »
Јес вала,и ја сам прво приметио њене очи. :lol:
Хејт група?  :-o Како било ко нормалан мож да хејтује овако драго створење?

Son of Man

• 4
  • 3
  • See ya in Bambiland...
« Reply #258 on: 19-03-2012, 20:52:19 »
ABRAXAS @ NOFM radio - Petak, 16. mart 2012.

SNIMAK EMISIJE U CELOSTI  :) :

http://abraxas365dokumentarci.blogspot.com/2012/03/abraxas-nofm-radio-petak-16-mart-2012_19.html

Son of Man

• 4
  • 3
  • See ya in Bambiland...
« Reply #259 on: 20-03-2012, 17:37:09 »
9. aprila ŠOK KORIDOR u Domu, Abraxas u gostima, biće dokumentarno sranje naravno...dođi ili JOK!  :-|

Son of Man

• 4
  • 3
  • See ya in Bambiland...
« Reply #260 on: 02-11-2012, 11:30:42 »
Abraxas blog sledeće nedelje proslavlja milionitog posetioca i činjenicu da je jedan od najposećenijih srpskih sajtova koji su pohodili stranci. Za tu priliku pripremamo poslednju promociju VODIČA na jednom skroz underground mestu, so stay tuned for more information!  :)

tomat

• 4
  • 3
« Reply #261 on: 02-11-2012, 11:53:51 »
čestitamo  xcheers

Agota

• 4
  • 3
« Reply #262 on: 02-11-2012, 12:23:28 »
Sinak,rispekt za prvo milionce !!!  xremyb

Milosh

• 5
  • 3
« Reply #263 on: 02-11-2012, 12:41:19 »
 xcheers
"Ernest Hemingway once wrote: "The world is a fine place and worth fighting for." I agree with the second part."

http://milosh.mojblog.rs/

Nightflier

• Geek Royalty
  • 5
  • 3
  • Wolf Who Rules
    • Nightflier's Bookspace
« Reply #264 on: 02-11-2012, 12:56:51 »
RSCPT
Sebarsko je da budu gladni.
First 666

angel011

• PsychoKitty
  • 5
  • 3
  • meow
« Reply #265 on: 02-11-2012, 14:51:50 »
 :-| xcheers
We're all mad here.

Ghoul

• 4
  • 3
« Reply #266 on: 02-11-2012, 14:58:38 »
aleluja!  :|

дејан

• 4
  • 3
« Reply #267 on: 05-11-2012, 15:09:43 »
свака час'!  :-|
...barcode never lies
FLA

Son of Man

• 4
  • 3
  • See ya in Bambiland...
« Reply #268 on: 10-11-2012, 09:48:08 »
Posla mi čovek ladno iz Australije fotku svog ručnog rada u znak respekta, kralj!  :evil: :-|

http://abraxas365dokumentarci.blogspot.com/2012/11/milioniti-posetilac-uskoro.html

Son of Man

• 4
  • 3
  • See ya in Bambiland...
« Reply #269 on: 17-12-2012, 18:58:04 »
Sjutra u 15h, u Dnevnoj Bolnici stacionara psihijatrijske ustanove Laza Lazarević pri Kliničkom Centru (kraj Kneza Miloša, pa ulica ka levo gore, pa prva desno i na barake) održaću predavanje na temu "JA, SOCIOPATA". Nisam napravio EVENT jer je ovo gistro samo za studente sociologije mentalnih poremećaja sa Filozofskog Fakulteta, ali ako ste mladi i dokono zaludni, možete se umuvati međ studentariju, samo budite jedno 30 minuta ranije kod onih klupica, da vas ufuram na kvarno. Naravno, nit sam ja predavač a kamoli stručnjak za ovakve teme, ali praksa me naučila jebiga ponešto, te znam bolje temu no svi oni psihijatri u Lazi zajedno. U svakom slučaju, neću smoriti, tako da garantujem plakanje od smeha i naravno gomilu korisnih informacija kojih nema ni u najavi u stručnoj literaturi. Prvih 5 drugara/ica koji se pojave kod klupica ispred Dnevne - ulaze naravno za DŽ, ostali jbga nema mesta, a i ovi ne daju ljudima sa strane, foliraju se Lazarevići mnogo bre. A evo i zvanične najave sa sociološke grupe na FB:

"Bojan Pandža, Son of Man, Abraxas 365...bilo pod kojim imenom da znate za njega, nikako vas ne ostavlja ravnodušnim. Sutra, samo za vas, na moj nagovor, u bolnici Laza Lazarević u 15h, priča o sebi, o Lazi, o Cezaru, o pokušajima suicida, promoviše svoju knjigu i još puno toga!

Dođite, nećete se pokajati, ulaz je besplatan!"   :mrgreen:

P.S. Ostalo još 4 mesta...

Son of Man

• 4
  • 3
  • See ya in Bambiland...
« Reply #270 on: 20-12-2012, 10:21:06 »
Predavanje na temu "Ja, sociopata" u dnevnoj bolnici psihijatrijske ustanove "Dr Laza Lazarević"

U utorak, 18. decembra u 15h, u dnevnoj bolnici stacionara psihijatrijske bolnice "Dr Laza Lazarević" pri Kliničkom Centru, održao sam predavanje na temu "JA, SOCIOPATA". Nisam pravio reklamu na blogu jer je ovo gistro bilo samo za studente sociologije mentalnih poremećaja sa Filozofskog Fakulteta, ali pojavio se i limited edition moje raje da mi dadnu podršku, jer vaistinu poodavno nisam učestvovao u sličnim akcijama, i to još od Šok Koridora ako se ne varam, te im se ovim putem zahvaljujem svima. Naravno, nit' sam ja predavač a kamoli stručnjak za ovakve teme, ali praksa me jebiga ponešto naučila, te znam bolje na zadatu temu no svi psihijatri u Lazi zajedno. Znači, bez blama odgovorno to tvrdim. Na moje pogolemo zadovoljstvo, sve je prošlo više nego odlično, dakle smorio definitivno nisam, prodao sam čak 5 knjiga, a po prvi put nisam gubio nit, niti se zbunjivao i skretao sa teme po starom dobrom običaju, tako da je bilo i dosta šale i smeha, ali naravno i gomile korisnih informacija koje nećete ni u najavi naći u dostupnoj stručnoj literaturi.

Pošto je ovo predavanje bilo više zatvorenog tipa za ovu mlađanu studentariju, i to u jako nezgodnom terminu, a interesovanje jače i od beogradske promocije, odlučili smo da uradimo i reprizu, i to tamo odma' posle nove godine u klubu Milana Tarota u samom centru grada, o čemu ćete naravno biti blagonavareno obavešteni kada sve utanačimo. Vidimo se znači tamo, a sada prilažem par fotki, čisto da ne bude da sam sve ovo ishalucionirao il' šta već ko tripuje, hehe...

http://abraxas365dokumentarci.blogspot.com/2012/12/predavanje-na-temu-ja-sociopata-u.html

Son of Man

• 4
  • 3
  • See ya in Bambiland...
« Reply #271 on: 01-01-2013, 13:43:31 »
Ako ove godine ABRAXAS 365 ne ode level up ja se povlačim i pišem samo gluposti, i to onaj najgori fazon blogovanja "kad se setim i ako mi se digne".  :mrgreen:

Al' faladragombogu, ima nekih ponuda i ideja, koje se naravno ko i uvek nece ostvariti jer je to realno SF, ali bitno da ih je bilo, i to od pravih ljudi.  :)

Son of Man

• 4
  • 3
  • See ya in Bambiland...
« Reply #272 on: 03-01-2013, 15:28:32 »
ABRAXAS 365 OFFICIAL, FINALLY:

Filming of feature length documentary with a working title "Sociopath: I, Abraxas Pandza" begins in late January in Belgrade, Serbia, Never EU. Stories on Nikolas and Zeena Schreck, Tomaz Hostnik, ATWA, Carl Panzram, Joe Coleman, John Borowski, Branko Copic, Lynette "Squeaky" Fromme, Werner Herzog, Kenneth Anger, Divine Waters, Les Blank, Svetislav Basara, Vlado Dapcevic, Left Hand Path, occult world, serial killers, paraphilias etc.etc. So, stay tuned or you'll get stunned.

I zvanično, konačno. Znači, snimanje feature length dokumentarnog filma pod radnim nazivom "SOCIOPATA: JA, ABRAXAS PANDŽA", počinje krajem januara il' u Sremskoj Mitrovici il' kod brata Džonija aka Nikole Kuzmića i Milana Tarota u klubu. Naravno, biće tu ko i uvek svega i svačega (pa čak i Avokado ekipe hehe), tako da uzimamo Oskar al' popularnosti iz keca u dvojku!

Režija Petar Petrović aka John Smith  xwink2

tomat

• 4
  • 3
« Reply #273 on: 03-01-2013, 15:34:30 »
ja sam Rendžer, navijač Rada, pijem pivo kod Avokada!

jedva čekamo  xcheers

Son of Man

• 4
  • 3
  • See ya in Bambiland...
« Reply #274 on: 03-01-2013, 15:47:28 »
To, to  xcheers :-|

Son of Man

• 4
  • 3
  • See ya in Bambiland...
« Reply #275 on: 03-01-2013, 17:17:12 »
ABRAXAS 365 majice u prodaji!

Dakle, to vam je to, u svim veličinama, a ima i ženskih modela. Iste majice by Okultne Majice (Zrenjanin) i ja šetam, a i DISCORD su budžili svoje, znači valjaju dojaja, a i cena je bukvalno sitnica, čisto se pokriju troškovi i to, dakle 800 dinara. E sad, jedino ne znam dal' imate ta jaja i jajnike da nešto ovako odenete? Ma opušteno, znači gađaj ovaj link u inbox za narudžbinu i full sve...

http://abraxas365dokumentarci.blogspot.com/2013/01/abraxas-365-majice-u-prodaji.html

Son of Man

• 4
  • 3
  • See ya in Bambiland...
« Reply #276 on: 08-01-2013, 09:47:39 »
Abraxas's sociopatija vs. psihopatija

Sremska Mitrovica, 17. januar u kafe-knjižari Buk Bar

http://www.facebook.com/bukbar.knjizara

Son of Man

• 4
  • 3
  • See ya in Bambiland...
« Reply #277 on: 15-01-2013, 22:06:23 »
17.01. ABRAXAS 365 promocija u Sremskoj Mitrovici

17. januara, u kafe-knjižari Bookbar, u Sremskoj Mitrovici (Zanatlijska 3), održaće se promocija knjige "Abraksasov vodič niz dokumentarni film", istaknutog člana SANU, pisca ozloglašenog memoranduma, Bojana Pandže. Pored promocije biće održano i kratko ali vrlo zanimljivo predavanje na temu "SOCIOPATA: JA, BOJAN PANDŽA". Prostor nije preterano veliki stoga po'itajte da zauzmete najbolja mesta jer kontraverzna organizacija ABRAXAS 365 će u četvrtak biti u Mitrovici a već u petak s one strane duge, te ćete je teško još jedared zabosti, al' baš, baš heavy teško. RISE!

Mark

• 4
  • 3
    • Janko Takac
E NES NI TI U BECEJ!

Alexdelarge

• 4
  • 3
  • Enfant terrible
« Reply #279 on: 16-01-2013, 18:05:41 »
na krivoj si tastaturi kucao.

Son of Man

• 4
  • 3
  • See ya in Bambiland...
« Reply #280 on: 17-01-2013, 14:15:30 »
Ko bre kuco? Ovo na SLOVenAČKOM?  xnerd

Son of Man

• 4
  • 3
  • See ya in Bambiland...

tomat

• 4
  • 3
« Reply #282 on: 22-01-2013, 19:09:52 »
ju kent hir jor tičr vid biiiinz in jour irs  :|

Son of Man

• 4
  • 3
  • See ya in Bambiland...
« Reply #283 on: 25-01-2013, 02:15:30 »
 xwink2 xjap

Son of Man

• 4
  • 3
  • See ya in Bambiland...
« Reply #284 on: 13-02-2013, 01:07:29 »
Realni horror by Abraxas Pandža @ Magacin - 14. februara u 17h

http://abraxas365dokumentarci.blogspot.com/2013/02/realni-horror-by-abraxas-pandza-magacin.html

Pošto ni ja ko ni Klinton nisam služio vojsku, i nije me sramota, što reče onaj jedan car iz Šuntavila, to znači verovatno da sam i ja žena, pa sam stoga i na taj način stek'o sve potrebne uslove da učestvujem na festivalu WOMEN IN HORROR MONTH (WiHM). Doduše, ja ljudima mogu da ponudim samo realni horror, dakle real life shit, ali horror je brate horror, tako da će biti održano javno čitanje tih najužasnih odlomaka (al' bukvalno) iz moje lafo knjige "A znaš li ti jadan da smo mi ođe za okultno zaduženi?" aka "Abraksasov vodič niz dokumentarni film", u Magacinu Kraljevića Marka 4, četvrtak 14. februara, od 17 do 18h, posle čega sledi i glavni EVENT tj. svečano predstavljanje rada "Nož u leđima" by Jovana Braletić aka Cielo Drive Girl. Znači dođite, slobodno dođite...nećete se vratiti.

http://www.facebook.com/events/578120535548853/

Son of Man

• 4
  • 3
  • See ya in Bambiland...
« Reply #285 on: 22-11-2013, 01:26:25 »
Abraxas does Moscow of mother Russia, 22-30 XI 2013  :!:

Jednog dana nema me da nikada ne dođem, Sibir majka, Tihi brate Don! :|

Son of Man

• 4
  • 3
  • See ya in Bambiland...
« Reply #286 on: 30-01-2016, 14:38:40 »
Evo konačno i moje knjige na đubrištu PDF istorije, što znači da su krajnja vremena došla braćo mila. Za one koji ne znaju, radi se o mom životnom delu, o prvoj i poslednjoj knjizi koju sam još za života objavio. Doduše eventualno se možda još pojavi i manifest koji sam pisao po ugledu na Unabombera, al' to tek na desetogodišnjicu moje prekasne smrti, znači očekujte da će tamo 2022. u celini celosti sve to biti objavljeno u Politici na 12 strana u koloru, 3D, jer tako ćemo da ih ucenimo. Na pitanje zašto, samo bih citirao one dobre ljude iz Šuntavila, dakle "because we can". A sad umesto kao nekog predgovora, da ne bude da nisam znala šta sam skinula pa se pokajala, evo pogovora koji dosta toga pojašnjava. Hvala.

http://abraxas365dokumentarci.blogspot.rs/2016/01/abraksasov-vodic-niz-dokumentarni-film.html

Pogovor umesto predgovora

Svi tekstovi prezentovani u ovom vodiču napisani su u periodu od 2006. do 2010. godine, što pažljivom čitaocu, siguran sam, neće promaći, jer svi ti usponi i padovi koje sam doživeo za poslednje 4 godine, svi plusevi i minusi, manična stanja i duboke depresije, i te kako su se odražavali na moje pisanje, i igraju možda i najbitniju ulogu u celoj priči, jer najbolje tekstove sam napisao upravo u tim tzv. plus fazama koje su slične maniji.
 Ne bih da smaram sa ovim mojim bolestima i kuknjavom, ali šta da radim kad se samo nameće? Ko što rekoh, bez bolesti zaista nema umetnosti, tako da kontam da sam ja sad neki zdrav, sportski tip, pravi srpski domaćin („kuća, žena, deca a plata je mala“), da od ovog mog baljezganja ne bi bilo al’ bukvalno ništa, jer inspiracija, barem u mom slučaju, dolazi isključivo iz tih negativnih životnih iskustava a nikako pozitivnih, uostalom probajte da zamislite jedan tekst gde pišem kako sam dojaja, super, kako me je konačno krenulo, kako se odlično provodim, imam dobar posao, stabilnu vezu & shit. Smor, zar ne? Pa bre mene ubija i sama pomisao na takav jedan tekst, a mogu da zamislim kako bi se osećao onaj koji bi bio primoran to da čita. Dno bre, dno. I iz svog neskromnog iskustva izvalio sam da ljudi u principu i vole samo te crnjake, tu bedu, užas i bolesti, jer ih to na neki čudan način teši da nisu oni najgori, da ima i gorih od njih, i da treba da budu srećni jer život je kratak, a ne da se bedače bezveze, pa zar nije tako?
 Uostalom i ja sebe smirujem na sličan način gledajući dokumentarce o serijskim ubicama, ili još bolje, o ljudima koji čekaju na izvršenje smrtne kazne, jer kad uporedim kako je njima, pa meni je bre dojaja, al‘ bez zajebancije, ja sam uspeo u životu, i to ne zato što sam kao uspešan, nego zato što imam svoj duševni mir, što imam krov nad glavom, što imam da jedem, što nisam još fizički oboleo i što mogu da pišem a neko to da čita. Dakle, nismo svi isti, postoje ljudi kojima je potreban samo taj duševni mir, i ništa drugo, da nema strahova, strepnji i ostalih užasa, znači sreća je u ovom slučaju izostanak nesreće, mada ako ćemo iskreno to i jeste jedina prava definicija sreće. Tako da ono, uživajte dok još možete, jebiga, šta drugo da vam kažem, jer svaki sledeći dan će biti gori od prethodnog, i tako sve do konačne apokalipse, kada će se jagnje i jarac konačno spojiti i postati jedno, te izbrisati čovečanstvo sa lica Zemlje, a mir opet zavladati.

A evo i PDF-a ovde za sve vas koji ne volite kad vas neko navlači na blogove samo da bi povećao sebi čitanost ;):
http://ulozto.net/xaUEgXi7/abraksasov-vodic-niz-dokumentarni-film-pdf