Author Topic: Abraksasov vodič niz dokumentarni film - by Son of Man  (Read 57272 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Mica Milovanovic

• 8
  • 3
  • *
Re: Abraksasov vodič niz dokumentarni film - by Son of Man
« Reply #100 on: 11-05-2011, 21:29:08 »
Sine, pročitao sam prvih sto strana i ovo ti je jako, jako dobro.
Možda je trebalo malo poraditi na ponekom tekstu, jer, za moj ukus,
kada se "prikazi" čitaju u nizu, pomalo dolazi do zasićenja hvalospevima.
Mada, editovanje bi donekle ubilo autentičnost, pa neka ga je kako je.
Svaka čast - trebalo je ovo isterati.
Mica

Son of Man

• 4
  • 3
  • See ya in Bambiland...
« Reply #101 on: 12-05-2011, 02:37:08 »
U pravu si, ima taj rad da mi se 96% filmova tamo dojaja svidja posebno oni na početku, tako da uglavnom ide hvalospev ali pošto kritičar nisam bilo mi glupo da stavljam filmove koji nisu baš tolko dobri jer njih i ne gledam, niti sam ikada pisao o takvima, i zbog toga ide ili hvalospev, dizanje u nebesa, must-must-seee, ili prepričavanje samog dogadjaja uz poneki osvrt na dokumentarac.

Mark

• 4
  • 3
  • The proverbial stopped clock.
    • Janko Takac
« Reply #102 on: 14-05-2011, 16:38:49 »
U-ma-lo da zaboravim...

Stigla je i meni Sinova knjiga, ima tome nedelju-dve dana i procitao sam je odmah tih dana nekako, mozda iz dva-tri cuga, onako gustirajuci. Posto vec postoji konsenzus da se radi o odlicnom uradku ja ne bih da se nadogradjujem na hvalospeve vec cu samo reci ono sto mi je zasmetalo i sto mi se nije dopalo:

1) Knjiga je mala. Bas bas mala. Glupo mi je bilo da takvo nesto primetim ali ne mogu ni da ne primetim. Dakle iako ima 233 strane ovo je nesto sto se procita u medjugradskom autobusu. Dok se okrenes vec si na 50. strani ...

2) Ne postoji red, redosled, nikakvo tematsko grupisanje po poglavljima, a trebalo bi da postoji. Komotno je mogao npr. da postoji odeljak za Mensona, odeljak za ubice, odeljak za "incidente", odeljak o drogama, i sve u tom smislu... Dakle imamo situaciju da citam nesto o Mensonu na 52. a onda ponovo i na 152. strani ili o WM3 na 32 i na 213 strani ...

3) Sin je najbolji kada prica svoju pricu, kada u prikaz filma ubaci neka njegova iskustva i njegove dozivljaje, tada je najzanimljiviji. A to je nesto na sta u knjizi ozbiljnije nalazimo tek na momente...

4) Cesto sam u tekstovima nailazio na nepoznanice. Na primer dosta toga - detalje sa sudjenja ili filozofske finese Carlijevih ucenja - ja ne znam, mada ni ne treba da znam, i onda je meni problem kada Sin o tome pise a ja ne znam na sta se tu tacno misli. Dakle ili casual citaocu pojasni stvari - "REFLEKSIJA", ATWA i sl. - ili zaobidji temu.

Eto toliko od mene. Moj generalni utisak je naravno pozitivan i uzivao sam citajuci knjigu...
Dos'o Sveti Petar i kaze meni Djordje di je ovde put za Becej, ja mu kazem mani me se, on kaze: Pricaj ne's otici u raj!
E NES NI TI U BECEJ!

http://kovacica00-24.blogspot.com/

Son of Man

• 4
  • 3
  • See ya in Bambiland...
« Reply #103 on: 14-05-2011, 19:26:38 »
Konacno neko malo detaljnije, thanGs Mark.  :|

1.) Istina, ali to je do izdavaca, dakle meni su prvo rekli do tolko i tolko WORD strana, NE PREKO, i ja tako uradio,
 da bi na kraju dobio urednika direktno koji mi je rekao "ne do - nego od", znači najmnanje tolko strana, ma bre skroz jedna shizofrena situacija, nedobog nikom !

Druga stvar, oni su hteli prvo dzepno izdanje da rade, tako da sam ja kontao, naravno skroz neupucen, da je to neki jbmliga standard ?! Tako da sam posle saznanja da nije do tolko i tolko strana nego preko (znaci kolko mi se oce sam mogao) ja dodao jos jedno 10-ak duzih rivjuova na brzinu posto sam imao kao neki dead line. Naravno ni tu se prica ne zavrsava, naime stupivsi u vezu sa urednikom saznao sam na keca da oni ne rade samo dzepna izdanja, u sta sam bio ubedjen jer mi je tako receno, znaci mozak zrdavo, tako da smo tu nasli taj B6 kompromis sto je meni skroz OK format za ovu formu sitnih rivjuova, dakle i cilj je bio čitanje u busu, jer znam kako je meni od Vidikovca do centra. Znači jako loša organizacija je kumovala ovoj akciji, ali pošto su to kao non-profit anarhisti tu me onda nista nije iznenadilo, jer realno, ja sam u principu mogao da naguram JOS TOLIKO recencizija, i to skroz dobrih, jer na blogu imam preko 700 komada, od toga bar 150 valja, da ga jebem...al' šta da se radi kad praviš poso sa polu-zainteresovanom LAKO ĆEMO ekipom ?

2.) Ovo je skroz istina i o ovome nimalo nisam razmišljao jer sam samo jurio da završim sve do tog dead lajna koji na kraju zapravo nije ni postojao, znači jedan čovek mi je pričao jednu priču (Trivunac) a drugi (Kurepa) skroz drugu. Jer pazi, ja na blogu imam ako si primetio detaljno razvstane dokumentarce onim LEJBELIMA, pa tako ako ti se svidi serial killer rad, klikneš na lejbel "DOCS SERIAL KILLERS" i izađe ti redom preko 60 dokumentaraca, ali jebiga...

3.) Ti momenti mu dođu ko TIIIIIZER za jednu od sledećih knjiga, no o tom potom, ovde sam ipak više brinuo o tome da dokumentarac  čiji rivju postavim bude dovoljno dobar a i tekst takođe bez obraćanja pažnje na te akcije, jer najbolji takvi radovi se nažalost nalaze u recenzijama skroz nebitnih ili nedovoljno dobrih dokumentaraca.

4.) Što se tiče tih nepoznacnica, ja ima neku svoju teoriju koja ne mora da je valjana, da tako treba i da ostane, da se ljudi zapitaju šta je bre to, koji je to kurac ta ATWA, te tako možda i pogledaju film, jer to je cilj,  a na drugu stranu, zaista ne bih mogao da u takvoj knjizi objašnjavam "REFLEKLCIJU", te bi stoga morao ceo jedan meni JAKO BITAN dokumentarac da preskočim, jer menjanje originalnog teksta nije bila opcija u ovom slučaju.

xwink2

Son of Man

• 4
  • 3
  • See ya in Bambiland...
« Reply #104 on: 17-05-2011, 08:49:21 »

Son of Man

• 4
  • 3
  • See ya in Bambiland...
« Reply #105 on: 19-05-2011, 21:18:16 »
Evo za promenu da se malo kao javim i sa nekog drugog mesta a ne samo iz svoje memljive sobe. Dakle, Zrenjanin je u kući tj. ja sam u nekoj kući u Zrenjaninu, mister Ognjanović je već morao da otpali, i zaista ovim putem moram da mu se zahvalim što je putovao 6 sati u jednom pravcu samo zbog moje promocije, jer do sad nisam sreo osobu koja bi takvo nešto odradila a da mi nije rod najrođeniji, mada je i to pitanje. Uglavnom, promo je prošao na nivou, svako je dobio tačno ono što je trazio, imali smo ogromno platno i video bim pa je bilo i par osvrta na Iconoclast, Charles Manson Superstar i naravno, neizbezni intro iz Dečka koji obećava sa sve Milom Miranovićem i njegovom vaistinu okultnom recenicom.

Mora da kazem da je publika bila skroz full, dakle dosla je ekipa koja je znala zasto je tu, a ne sad neki ono, padobranci i slični, mada i pored toga je došlo do incidenta gde je na bezazlen pomen kolege Ognjanovića kako smo došli u antifašističku sredinu, što je u neku ruku i realno jer su pola ekipe činili momci iz ANTIFA ZRENJANIN koji su nam zapravo u više ruka bili i domaćini, neki manijak počeo da viče kako je on anti-antifa i kako se on ne slaze sa tim, gde su onda ovi hteli da ga logično umlate, ali je on onda izbacio najjaču teoriju ever, kao da ne mora da budeš naci ako si anti-antifa, e tu je već skoro svima bilo jasno o čemu se radi, ali su se neki baš napal'li tako da sukob umalo nije eskalirao, što reče ortak sinoć, koga bre zabole dal' je neko do, re mi, fa ili anti do re mi fa. Uglavnom, morao sam na kraju i ja da reagujem, u mom standardnom neo-dizelaškom tripu, gde sam ih korio kako mi skrnave promociju, i da nije u redu i od ovog jednog i od svih drugih koji su se umešali. Naravno, ni to nije pomoglo, niko me nije jebo ni 3 posto, te su ovi nastavili svoju priču o fa i antifa, a mi svi ostali bili prinuđeni da odgledamo nji'ov performans do kraja. I realno, samo sam čekao da ulete još ovi navijači, Indijanci Petrovgrad, pa da lud'lo bude potpuno. Mada kako sam ja skonto, ovaj incident je imao i svojih dobrih strana, jer kao malo je razmrdao atmosferu u klubu, kao nešto se desilo, imaće danas o čemu da se priča pa evo i piše, jer ovako bi bila priča, održali smo promociju, bilo tolko ljudi, kraj.

A što je najjača akcija od svega, tog anti anti decka sam ja pozvao da dodje u ZR, jer zivi u jednom mestu kod Novog Sada i ja sam znao za taj njegov stav, i verovatno da je neko od ovih jarana krenuo da ga pegla ja bi morao da uletim, ipak ono kao, moj čovek, moja odgovornost, ispalo bi da sam ga iscimao cak u Zrenjanin samo da dobije batine, ruzno zar ne ? Mada realno on sam je kriv, jer koga zabole kurac za njegov politicki stav i to u sred promocije, pa jebote cak ni u osnovnoj skoli ne bi trebo da dobacujes dok ide predavanje, sacekaj lepo kraj pa se onda razracunaj sa neistomisljenicima u skolskom dvoristu ili gde vec. Al' dzaba, to je tvrdoglavo, to kad uvati to ne pušta.

I tako...klub (Klupče - tako se zove) je VR', al' bez zajebancije, dakle ja takvo nesto gotivno dugo nijesam vidio u Beogradu, znači, ljubazni domaćini sa posebnim osvrtom na gazdaricu Danielu koja je jadna morala sve ovo da istrpi stojećki, a ko zna dal' je uopšte povratila pare a da ne pričamo o zaradi, jer judi su dosli samo i iskljucivo na promociju, i posle promocije paljba u roku od odma', skoro niko nije ostao, tako da kad sam ja uvatio da pustam muziku pustao sam je za 7 ljudi uključujući i ekipu koja tu radi i nas dvojicu, te sam se osilio tako da je usledila plejada hitova kao sto su "Jugosloveni", "Fa fa fašista", Pljuni i zapjevaj moja Jugoslavijo", "U lijepome starom gradu Višegradu", ali sa druge i "Sviđa mi se da ti ne bude prijatno", genijalnu "Bratstvo i jedinstvo" Damira Avdića i još neke tako malo "ekstremnije" stvari. Posle "žura", otišli smo kod Cefa na gajbaru, gde je zapravo pravo zezanje počelo i realni KEOS A.D, i gde sam saznao nove, skroz pouzdane informacije vezane za slučaj notorious ubice Predgraga Vinčića VOB-a. Eto, toliko od mene (za sad), ostatak piše Ghoul, tj. ne ostatak nego glavnu priču jer ovo moje su samo fragmenti sećanja, a ako sve bude OK biće i nekih ilustracija, jer se Ghoul iscimo te sa gazdaricom obišo više od pola grada, sve znamenitosti & shit. Uglavnom, još jedared mora da kažem HAIL GHOUL, jer sam do sada zaista sumnjao u njegove iskrene namere, uvek sam ga prihvatao sa jednom dozom podozrenja, opreza, ali izgleda je zaista skroz tačno ono njegovo čuveno "Devil to some, angel to others". I vaistinu. I za kraj bi se neizmerno (ala serem) zahvalio Relji OD SRCA što je imao živaca da pusti Ghoula i mene na konak. Thanks bro, živ bio !

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #106 on: 20-05-2011, 09:29:46 »
Hahahah, genijalno. Kud vi prođete tu strava (ne) raste.

Son of Man

• 4
  • 3
  • See ya in Bambiland...
« Reply #107 on: 20-05-2011, 15:14:43 »
Satan Panonski - dokumentarac (1990)

Jedini dokumentarni film snimljen za života Satana Panonskog, ujedno i diplomski rad Milorada Milinkovića, te uzbudljivo svedočanstvo nastupa u Beogradu. Pratimo performans u SKC-u uz neizbežnog Džonija Rackovića, zatim gostovanje na B92 radiju kod Fleke, onda jako zanimljiv razgovor u stanu, a sve se završava nikad ranije prikazanim kadrovima iz čuvene neuropsihijatrijske bolnice Popovača gde je Čuljak proveo poslednju dekadu svog života. Inače, uspeo sam tada da snimim celokupan nastup na radiju na nekoj never-before-seen audio kazeti od 200 minuta, ali sam je na nesreću '92 pozajmio jednom Stašinom (moja tadašnja cura) drugaru koji posle iz nepoznatih razloga nije hteo da mi je vrati, te je izvršio samoubistvo '93 godine ako me sećanje ne vara, tako da je to otišlo u nepovrat. Jebiga. Uglavnom tu ima jedna prejaka poenta, kad ga lik tokom uključenja u program pita, "znači voliš da živiš?", na šta mu Satan odgovara, "ne volim al' moram", a ovaj će "a zašto moraš?", a Satan, "MORAM, JER ĆE MAJKA PLAKATI". Nema dalje, jer u tom odgovoru leži suština ne samo njegove priče, nego priče svih nas koji baš i nismo neki fanovi života, samo je Satan avatar koji je prvi uspeo da artikuliše tu poruku na pravi način i da je skroz slobodno pusti u etar. Veliki rispekt za taj rad.

Pored toga objasnio je i na jako lep i razumljiv način zašto se pojedini ljudi seku, odakle uopšte potiče potreba za tim, ali i kako se desilo to čuveno ubistvo zbog kojeg je proveo skoro cele 80-e u ludari. Inače, još jedan tekst o Satanu, povodom njegovog gostovanja na Radio Sarajevu možete pročitati ovde. I još jednu stvar bi dodao za ove što me kao prozivaju što pljujem po B92, pa evo vam eksplicitnog dokaza, 1990. godine su na radiju B92 mogli da gostuju čak i likovi kao što je Satan Panonski, a probajte da zamislite sad, 2011. dal' bi bilo ko sličan njemu mogao ma samo da primiriše tamo, da uđe u zgradu, pa bre danas im je najekstremniji panker koji gostuje zna se ko, i aj', šta dalje da pričamo ? E BAŠ ZATO TVRDIM DA SU B92 SMRADOVI i PIČKE PRODANE, jel' sad bar malo jasnije ? Toliko od mene. HAIL SATAN !

http://abraxas365dokumentarci.blogspot.com/2011/05/satan-panonski-dokumentarac-1990.html

zakk

• Očigledan slučaj RASTROJSTVA!
  • 3
    • IP Tardis
« Reply #108 on: 20-05-2011, 15:40:14 »
Nevezano za Satana al vezano za rezanje -- krenulo toplo vreme pa se više stvari pokazuje -- ugledam pre neki dan u jako kratkom razmaku, u različitim situacijama, dva Cigana, leve im ruke izreckane popreko bukvalno od šake do ramena, sve u prugastim ožiljcima. Prilično sam siguran da nije slešovanje već neki ritual/obred. Zna li neko išta o tome?
Why shouldn't things be largely absurd, futile, and transitory? They are so, and we are so, and they and we go very well together.

Son of Man

• 4
  • 3
  • See ya in Bambiland...
« Reply #109 on: 20-05-2011, 16:04:25 »
Ehej, pa ladno si naleteo na ove moje iz SGS-a  :D xcheers
I u pravu si skroz, jeste bio ritual - pa zar ne vidis kako mi se knjiga dobro prodaje, sta s ti mislio, da to ljudi zaista vole da citaju ?!  :evil:

Son of Man

• 4
  • 3
  • See ya in Bambiland...
« Reply #110 on: 20-05-2011, 23:55:22 »

lilit

• 5
  • 3
« Reply #111 on: 21-05-2011, 08:15:10 »
Some things you have to do yourself.

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #112 on: 21-05-2011, 09:17:16 »
Odlično ovo.  :lol:

Son of Man

• 4
  • 3
  • See ya in Bambiland...
« Reply #113 on: 21-05-2011, 09:30:40 »
Vaistinu, a sto je najgore sve je tacno  :mrgreen:

Mica Milovanovic

• 8
  • 3
  • *
« Reply #114 on: 21-05-2011, 09:36:44 »
Baš ste nas iznenadili. Mi mislili da će biti akademska promocija.  :lol:
Mica

Kunac

• 4
  • 3
« Reply #115 on: 27-05-2011, 11:02:12 »
"zombi je mali žuti cvet"

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #116 on: 27-05-2011, 11:07:51 »
Nemam pojma ko je autor fotografije koju sam ukrao za potrebe prikaza, pa nisam mogao da ga kreditujem, a bio sam superlijen da se raspitam. Ovim putem se izvinjavam i izražavam kajanje.

Mica Milovanovic

• 8
  • 3
  • *
« Reply #117 on: 27-05-2011, 11:36:06 »
Pandža je možda socijalni otpadnik kome nikada ne biste dali svoju ćerku za ženu,

Sine, pored ovakvih prijatelja, šta će ti neprijatelji...  :cry:
Mica

lilit

• 5
  • 3
« Reply #118 on: 27-05-2011, 12:07:02 »
Meho mu ga dao po inspiraciji, bez ikakve mere.
Shvatam ja da je on mislio pozitivno, ali ja sam jedna od nekoliko onih koji ni Larsa fon Trira u Kanu nije dozivela na nacin kako ga je razumelo 98% planete.  :cry:

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #119 on: 27-05-2011, 12:48:39 »
Izvinjavam se svim oštećenim stranama.

Josephine

• Guest
« Reply #120 on: 27-05-2011, 12:49:37 »
Ćerke će tu najviše da pate. :)

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #121 on: 27-05-2011, 12:54:49 »
Pa ne branim ja da se one viđaju sa njim i da imaju divlje emotivne i seksualne veze, ali brak je možda preozbiljan korak. Kad se malo obrije, dotera, kad se zaposli, pa da razgovaramo.

Son of Man

• 4
  • 3
  • See ya in Bambiland...
« Reply #122 on: 27-05-2011, 15:33:14 »
Evo ja još nijesam pročitao, sa' ću, ali sve i da me je Meho napljuvao kao najgoreg fejkera i propalog muzičara, neradnika, parazita,  ja bi bio VIŠE NEGO zadovoljan, jer ipak Uroš Smiljanić ne piše baš o svačijoj knjizi, mada ja sam očekivao rivju u Cveću Zla, ozkud sad ovo u POPBOKSU ?  :shock:

Što se tiče fotke , fuck copyrights naravno, ak' te ko bude diro, samo meni reci  8-)

Son of Man

• 4
  • 3
  • See ya in Bambiland...
« Reply #123 on: 27-05-2011, 15:58:44 »
Meho, ovo je uz onu Ghoulovu rečenicu od pre 3 godine nešto najlepše što je iko ikada napisao o meni, i zbog toga ti se od srca zahvaljujem, iako ćeš ti sad da izvališ nešto u svom mrzovoljnom stilu da bi kao poništio rad  :lol:

"Pandža je uvek bio takav, i dok je bio hardcore strejter i dok je bio hardcore džanki i dok je bio fudbalski huligan, anarhista, prestupnik, robijaš, uvek i u svemu do kraja, bez rezervi, bez kalkulacija i zaštitne opreme, spreman da izgubi i život ako će to značiti da će ga zaista živeti."

:cry:

EDIT: E da, potkrala ti se jedna grešica u tekstu , nije NHS no LHS, mada skroz nebitno  xwink2

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #124 on: 27-05-2011, 16:00:54 »
Pošto sam znao da ćeš patiti za cvijećem zla, evo na bis:

A znaš li TI jadan?

Son of Man

• 4
  • 3
  • See ya in Bambiland...
« Reply #125 on: 27-05-2011, 16:02:26 »
Pa taj rad, mislim svaka čast popboksovcima, ali Cveće je ipak Cveće  :|

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #126 on: 27-05-2011, 16:05:03 »
Cveće, smeće, sve je to meni isto.  :lol:

Son of Man

• 4
  • 3
  • See ya in Bambiland...
« Reply #127 on: 27-05-2011, 16:55:45 »
Me'o, postavio sam link ka Cveću tamo GDE TREBA tako da ono, danas očekuj invaziju  :lol:

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #128 on: 27-05-2011, 17:02:26 »
Video sam, 31 klik sa SrpskeTribine u pola sata  :lol: :lol:

Son of Man

• 4
  • 3
  • See ya in Bambiland...
« Reply #129 on: 27-05-2011, 17:08:14 »
to je samo predujam, javices mi sjutra skor, OK ?  :evil:

Jonlan

• 4
  • 3
    • Radioaktivna aleja
« Reply #130 on: 27-05-2011, 19:32:46 »
Meho mu ga dao po inspiraciji, bez ikakve mere.
Shvatam ja da je on mislio pozitivno, ali ja sam jedna od nekoliko onih koji ni Larsa fon Trira u Kanu nije dozivela na nacin kako ga je razumelo 98% planete.  :cry:

Lars je svojim kanskim piruetama konačno počeo da stiče moje poštovanje :-)

Shozo Hirono

• 4
  • 3
    • http://www.myspace.com/plan9soundsystem
« Reply #131 on: 27-05-2011, 23:25:00 »
Cveće, smeće, sve je to meni isto.  :lol:

man' se ti zajebacije, nego kakve veze ashlyn gere i anna malle - u milf transformaciji - imaju sa knjigom?

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #132 on: 28-05-2011, 06:03:04 »
Nikakve, to je bilo samo da osvežim tekst ocvalim cvećem.

Agota

• 4
  • 3
« Reply #133 on: 28-05-2011, 18:58:14 »
Florence & The Machine - Rabbit Heart (Raise It Up)
 Sine ,nemoj da ovo zavrsi u serbia today ,znam te ,
U CARA TROJANA KOZIJE USI
This is a gift, it comes with a price. Who is the lamb and who is the knife. Midas is king and he holds me so tight. And turns me to gold in the sunlight ...

Son of Man

• 4
  • 3
  • See ya in Bambiland...
« Reply #134 on: 28-05-2011, 20:32:49 »
Jebote, pa OVO JE bre GENIJALNO; što mi ranije nisi baciila prijavu, odma' skidam album  :!: :|

Hvala, hvala, hvala... :D

Son of Man

• 4
  • 3
  • See ya in Bambiland...
« Reply #135 on: 02-06-2011, 12:52:54 »

Mica Milovanovic

• 8
  • 3
  • *
« Reply #136 on: 02-06-2011, 12:58:55 »
Ovo se već može nazvati: "turneja"!
Mica

Son of Man

• 4
  • 3
  • See ya in Bambiland...
« Reply #137 on: 02-06-2011, 23:32:05 »
Pa ono, pošto me izdavač praktično odjebo u startu (tek sad se kao zainteresovali), ja sam odlučio da sam sebi organizujem promocije gde god mogu, i to samo za putne troškove, al' bukvalno, ni hranu nisam tražio,  i onda je logično da se knjiga dobro prodaje, jer ne možeš ti da odeš na 2 promocije uz tamo neke zahteve tipa "honorar, hotel, ovo, ono" a da očekuješ da će ljudi da ti posle kupe knjigu u knjižari, a posebno ovakve knjige koje mi ovde forsiramo, dakle ekipa sa sagite, SF i horror. To ne ide tako jer u Srbiji nažalost ako ima 100-200 ljudi koji čitaju taj žanr (domaće autore naravno) i to aktivno, evo ovde me seci, i toga smo svi jako svesni al opet kao kul, opušteno. A ja ću se iscimati da odem i do Rume u neki kafić, da prodam 5 knjiga, a nekima je to gistro ispod časti, ili ih mrzi. OK, njihova stvar ali ja na tih 5 knjiga uzmem 1250 dinara, što je nekima mozda i smešno (ljudi rade, imaju keša regularno) ali meni nije jer sam nezaposlen.

Mislim, u redu da smo mi sad u nekoj NORMALNOJ zemlji gde ti odeš na promociju pa sve bude FULL; prodaš 30 primeraka, red za autogram and shit, ali to je nerealno. Ovde mora da ideš bre ko onaj Jehovin Svedok od vrata do vrata, od grada do grada da bi ljudi skontali o čemu se tu radi, mada kod mene je obično slučaj da ljudi već znaju koji je fazon i da dodje samo ekipa koju to zanima, a ja im lepo unapred kažem odjebite knjižare, ne kupujte tamo, bolje dođite kod mene, i svima dojaja, zar ne ?

Inače, što se Srbije tiče, sad će biti još Subotica, Novi Sad (mada su mi mutni) i NIš akobogda u septembru. Hteo sam i Šabac, Kraljevo i Zaječar ali po informacijama koje sam dobio otalen to su praktično mrtvi gradovi, dakle MRKA KAPA, beda itd. Jebiga. A iskreno, sad da me neko cimne išao bi' i u Bor i Majdanpek, i u Kosjerić i Užice...al' bez zajebancije...

scallop

• 5
  • 3
« Reply #138 on: 03-06-2011, 07:55:01 »
Bravo, Sine. Svaka ti je na mestu.
Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience. - Mark Twain.

Mica Milovanovic

• 8
  • 3
  • *
« Reply #139 on: 03-06-2011, 11:00:53 »
Koliko je prodato do sada, po tvojim informacijama?
Mica

zakk

• Očigledan slučaj RASTROJSTVA!
  • 3
    • IP Tardis
« Reply #140 on: 03-06-2011, 11:42:30 »
Slobodno u Šabac, završim ti šta treba.
Why shouldn't things be largely absurd, futile, and transitory? They are so, and we are so, and they and we go very well together.

Mark

• 4
  • 3
  • The proverbial stopped clock.
    • Janko Takac
« Reply #141 on: 03-06-2011, 20:02:56 »
 Ovde mora da ideš bre ko onaj Jehovin Svedok od vrata do vrata, od grada do grada da bi ljudi skontali o čemu se tu radi, ...

Pa dobro to ti je sa prvom knjigom tako, ali onda za drugu vec imas neku fan-bazu i word of mouth... Pa onda ide treca i do pete si vec na konju! :-)
Dos'o Sveti Petar i kaze meni Djordje di je ovde put za Becej, ja mu kazem mani me se, on kaze: Pricaj ne's otici u raj!
E NES NI TI U BECEJ!

http://kovacica00-24.blogspot.com/

lilit

• 5
  • 3
« Reply #142 on: 03-06-2011, 20:13:05 »
sine, ozbiljno, kad će memoari?

Savajat Erp

• gospodar izgubljenog vremena
  • 4
  • 3
« Reply #143 on: 03-06-2011, 22:59:27 »
А мемоари Соновог деде-стрица?
Niste mi verovali da ću da pucam?!
ZAŠTO MI NISTE VEROVALI?!!!!

Son of Man

• 4
  • 3
  • See ya in Bambiland...
« Reply #144 on: 04-06-2011, 21:43:49 »
Koliko je prodato do sada, po tvojim informacijama?

Nemam pojma iskreno, znam samo da sam ja solo prodao oko 100 komada.

Son of Man

• 4
  • 3
  • See ya in Bambiland...
« Reply #145 on: 04-06-2011, 21:48:22 »
Inače, Kragujevac kao 4. najveći grad u Srbiji je bio totalna propast, mrtav grad skroz, 10 ljudi na promociji, a u onoj maloj i nikakvoj Rumi sam prodao 5 komada a ovde jedva 3. Tuga. 

Mica Milovanovic

• 8
  • 3
  • *
« Reply #146 on: 04-06-2011, 22:27:08 »
Nemam pojma iskreno, znam samo da sam ja solo prodao oko 100 komada.

To ti je, za sada, jako dobro prolazno vreme. Naravno, intenzitet prodaje će opadati, pa je jako dobro što radiš na promocijama.
Mica

Son of Man

• 4
  • 3
  • See ya in Bambiland...
« Reply #147 on: 05-06-2011, 06:39:55 »
E da, mora da napomenem, ladno mi dade covek na ime putnih troskova 4500 dinara iako sam jasno naglasio da je povratna 1150, i nije se cak ni zajebao, lepo pise PUTNI TROSKOVI 4500. Ali ako neko sad pomisli kako sa se ovajdio eto kurca, jedino sto sam uspeo je  da vratim kevi dug od neka 3 soma, ovo ostalo smo spucali po sumnjivim kaficima koji vise lice na kafane.  :x

Mislim, samo mogu da zamislim sta bi bilo da uopšte nije bilo tih bonus ničim izazvanih para.  :( 

scallop

• 5
  • 3
« Reply #148 on: 05-06-2011, 07:24:56 »
Ovajdila ti se keva. I to je nešto. A i spucali ste. 350 kinti!
Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience. - Mark Twain.

Son of Man

• 4
  • 3
  • See ya in Bambiland...
« Reply #149 on: 05-06-2011, 09:27:33 »
Nisi skontao, keva mi je pozajmila pare za put tako da smo spucali 1500, sreća moja pa nisam bio povodljiv jer je razularena masa predlagala da sve te pare sjebemo na piće, dakle svih 4500 dinara, što bi ja obično i uradio pošto sam već bio polup'jan, ali nekako sam se suzdržao setivši se pretećih reči moje roditeljice...

I jedno pitanje, al' da mi odgovorite ISKRENO, može ?

Dal je trulo, dal je blam, što sam ja ovde objavio javno koliko sam para dobio u KG ?