Author Topic: Koncerti u najavi  (Read 52730 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Mims

• 3
    • Libartes
Koncerti u najavi
« on: 22-02-2011, 16:48:05 »
Otvorih ovaj topic zbog jednog pitanja, ali pretpostavljam da može da se iskoristi i za neke buduće potrebe.

Dolazi Devin Townsend 21. matra u Beč. Zanima me da li neko zna koliko bi ranije trebalo da se kupi karta, da li može da se rezerviše, kako može da se kupi iz Srbije i sl.?

sheep happens.

Minutipopričizam - http://milenailic.blogspot.com/

zakk

• Očigledan slučaj RASTROJSTVA!
  • 3
    • IP Tardis
Re: Koncerti u najavi
« Reply #1 on: 22-02-2011, 17:02:39 »
Why shouldn't things be largely absurd, futile, and transitory? They are so, and we are so, and they and we go very well together.

zakk

• 3
    • IP Tardis
« Reply #2 on: 22-02-2011, 17:08:11 »
http://www.szenewien.com/

http://www.planet.tt/PMMP/detailview_szene.php?event_id=4501

kupovina karata: http://www.planet.tt/tickets/index.php?event_id=4501

treba ti prohodna kartica i to je to.

ja već imam neko malecno društvo koje bi išlo, pa možemo nešto da organizujemo zajedno...
Why shouldn't things be largely absurd, futile, and transitory? They are so, and we are so, and they and we go very well together.

Mims

• 3
    • Libartes
« Reply #3 on: 22-02-2011, 17:48:43 »
E super :) Nisam na Yumetalu, jedan forum je puna kapa za mene.

Početkom marta ću sigurno znati da li idem, nadam se da neće biti kasno tad kupiti karate.
sheep happens.

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #4 on: 22-02-2011, 17:51:56 »
nadam se da neće biti kasno tad kupiti karate.

Za karate nikada nije kasno.

Nego, Devin Townsend? To... neko sluša??? Ja sam živeo u ubeđenju da je u pitanju studijski gitarista-najamnik čiji su najbolji radovi na tuđim pločama. Znam da ima i solo albume i beše li onaj Streping Jang led bio njegov bend, ali... uh... on drži koncerte??? Sa publikom?? Moram sad da proverim na JuTjubu da ovo sve nije neka šala.

lilit

• 5
  • 3
« Reply #5 on: 22-02-2011, 17:54:05 »
Pff, a što sam ja otvarao topic na Yumetalu za ovo, a? :D

vienna calling. :lol:
Some things you have to do yourself.

zakk

• 3
    • IP Tardis
« Reply #6 on: 22-02-2011, 19:29:26 »
nadam se da neće biti kasno tad kupiti karate.

Za karate nikada nije kasno.

Nego, Devin Townsend? To... neko sluša??? Ja sam živeo u ubeđenju da je u pitanju studijski gitarista-najamnik čiji su najbolji radovi na tuđim pločama. Znam da ima i solo albume i beše li onaj Streping Jang led bio njegov bend, ali... uh... on drži koncerte??? Sa publikom?? Moram sad da proverim na JuTjubu da ovo sve nije neka šala.

Devin Townsend Project - Live EP 2011 - By Your Command

dal si blesav!  najveći car ikada!

The Devin Townsend Band - "Vampira" Inside Out Music

vienna calling. :lol:

Šta ćeš :)

Sad mi još reci da ti tad nisi u Beču :D

Mims

• 3
    • Libartes
« Reply #7 on: 22-02-2011, 19:59:05 »
Meho, još je Aristotel rekao - ko ne voli Devina, ili je zver ili Bog!
sheep happens.

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #8 on: 22-02-2011, 20:06:51 »
Prilično je jasno sa koje strane te jednačine ja stojim (ne sa božanske). Inače, Niče je rekao kako je Aristotel očigledno zaboravio na treću kategoriju: filozofa.

Bacio sam pogled na Devina na JuTjubu i pre nego što je Zakk okačio ove klipove. Bah, svakako not maj kap ov ti. Prilični sam mrzitelj preproduciranog američkog metala, ma šta to bilo...

lilit

• 5
  • 3
« Reply #9 on: 22-02-2011, 20:23:18 »
Šta ćeš :)

Sad mi još reci da ti tad nisi u Beču :D

Već planiram 1516. Još kad bi i Mića došao...  :lol:

Mims

• 3
    • Libartes
« Reply #10 on: 22-02-2011, 20:28:52 »
Prilično je jasno sa koje strane te jednačine ja stojim (ne sa božanske). Inače, Niče je rekao kako je Aristotel očigledno zaboravio na treću kategoriju: filozofa.

Bacio sam pogled na Devina na JuTjubu i pre nego što je Zakk okačio ove klipove. Bah, svakako not maj kap ov ti. Prilični sam mrzitelj preproduciranog američkog metala, ma šta to bilo...

Ničea je onda ubio Bog, pa je ubrzo nastupila i smrt filozofije iz duha muzike. :)

Dobar je Devin, iako ume ponekad da se zanese u pravcu koji ni meni ne odgovara, iako sam veliki fan.
sheep happens.

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #11 on: 22-02-2011, 20:33:09 »
Samo nek ste vi (njegovi ljubitelji) srećni. Meni dolazi Sainkho Namtchylak na Ring Ring...

M.M

• 4
  • 3
« Reply #12 on: 22-02-2011, 20:50:59 »
Za mene poslastica stiže tek na Exitu - Grinderman.  :|
Nijedan poraz nije konačan.
http://knjigeiknjige.blogspot.com/

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #13 on: 22-02-2011, 21:15:05 »
Da... drugi album Grindermana je (za razliku od prvog) izvanredan. Šteta što ne dolaze do Beograda.

M.M

• 4
  • 3
« Reply #14 on: 22-02-2011, 21:22:04 »
Bojkotuješe Exit ili si lenčuga?
Jesi li gledao Kejva u Areni?

shrike

• 4
  • 3
« Reply #15 on: 22-02-2011, 23:36:50 »
I ja da se zapljunem i podsetim da No Age drže koncert u Domu omladine 20. aprila.
To samo ako nekog zanima...
"This is the worst kind of discrimination. The kind against me!"

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #16 on: 23-02-2011, 10:38:54 »
Bojkotuješe Exit ili si lenčuga?
Jesi li gledao Kejva u Areni?

Lenčuga sam.

Gledao sam kejva u Areni, naravno. Ali Kejv odavno nije moj omiljeni izvođač, previše se bacio u balade koje mom brutalnom ukusu ne prijaju. Grinderman pak, sa drugim albumom, gaze vrlo ozbiljnim korakom ka visokim pozicijama na mojoj ličnoj top listi.

Father Jape

• 4
  • 3
« Reply #17 on: 23-02-2011, 10:58:15 »
Ja sam tolika lencuga da, pazite sad, nisam bio jos ni na jednom Egzitu.
No, ako mirakulozno u skorije vreme dodjem u posedstvo nekog novca, mislim da cu zapravo kupiti kartu ovaj put.
Ono sto htedoh reci je, bio bih razocaran ako Grinderman ne bi izveli bar neki od klasika Bad Seedsa.
Blijedi čovjek na tragu pervertita.
To je ta nezadrživa napaljenost mladosti.
Dušman u odsustvu Dušmana.

https://lingvistickebeleske.wordpress.com

M.M

• 4
  • 3
« Reply #18 on: 23-02-2011, 11:03:54 »
Obzirom da je u pitanju festivalski nastup sumnjam da će Grinderman izvoditi bilo šta od Kejvovog repertoara sa Bad Seedsima. Inače, koncert Kejva u Areni je bio sjajan.  :|

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #19 on: 23-02-2011, 11:13:46 »
Ni ja ne verujem da će se izvoditi Bad Seeds materijal, Grinderman ima sasvim dovoljno svojih pesama za festivalski nastup. Plus - mada ni ja nikada nisam bio na Egzitu, a i ne nameravam da budem - kada bih, hipotetički otišao na koncert Grindermana u Novi Sad a Kejv krenuo da me smara sa Bad Seeds materijalom, osećao bih se žešće iznevereno. Dosta je svirao onomad u Areni - preko dva sata, majku mu.

Da ne bude zabune, volim ja Kejva i Bed Sids, ali primetno više volim Birthday Party i Kejvova sklonost ka klavirskim baladama - koju je onoliko ispoljio u Areni - svakako nije maj kap ov ti.

Father Jape

• 4
  • 3
« Reply #20 on: 23-02-2011, 11:19:13 »
Pa nije ni moj.* Ali kao sto rekoh, ako pored svih Grindermanovih pesama ubaci jednu ili dve grindermanaste obradu nekog Bad Seeds klasika, ili cak kad spomenu Birthday Party stvari... ne samo sto ne verujem da bi se iko u publici bunio, vec naprotiv.

E sad, druga stvar je ako on licno ima neke tripove da mu je ovo odmor od Bad Seedsa, i da oce da pokaze da on moze i malo drugacije, pa se bas zaintaci da se pravi da ne zna ko su ti Bed Sidsi.

*Ali ono, izveo je Tupelo uzivo, na cetiri metra od mene. Za to bih mu oprostio deset Ship Songova koji prokleto svi kace na prokletom Fejsbuku.

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #21 on: 23-02-2011, 11:34:40 »
Ma, da, Tupelo i još jedno dve-tri stvari u Areni su moju krv naterale da proključa itd. Više mi je smetalo što je skoro cela druga polovina koncerta bila posvećena stiskavcima...

Ali, da ne davim, Grinderman 2 je izuzetna ploča i kapiram da će koncert biti ubistven, ako se Elis, Kejv i ekipa pravilno ubace u trip matorih, prljavih ljudi koji samo žele da sviraju nevaljali rokenrol, kako im album i zvuči.

M.M

• 4
  • 3
« Reply #22 on: 23-02-2011, 11:46:07 »
Meni se kod Kejva i Bed Seedsa najviše sviđa mračna nota koja se provlači kroz svaku njihovu pesmu. Kejv je bar u tome ostao dosledan. Sa ostalim Mehovim primedbama ću se složiti :).

zakk

• 3
    • IP Tardis
« Reply #23 on: 23-02-2011, 13:38:39 »
Ja sam tolika lencuga da, pazite sad, nisam bio jos ni na jednom Egzitu.

Takođe. S tim da od toga pravim tradiciju koju ne treba prekidati.

Mims

• 3
    • Libartes
« Reply #24 on: 23-02-2011, 13:48:59 »
Hahah, evo ni ja nisam bila na Exitu. A nekako sam uspela i Kejva da propustim. Neoprostivo.
sheep happens.

дејан

• омнирелигиозни фанатични фундаменталиста
  • 4
  • 3
« Reply #25 on: 23-02-2011, 16:03:37 »
сара ченг у петак на коларцу, бах и брукнер, идем да испоштујем кореју!
(а и надам се, да нешто да зарадим)

eдит... не, Bruch и Beethoven...слагали ме  :(
...barcode never lies
FLA

zakk

• 3
    • IP Tardis
« Reply #26 on: 26-02-2011, 15:17:46 »
4. mart
Mortiis + Combichrist

Posle prvog gostovanja 2009. godine i proslogodisnjeg fantasticnog nastupa kao predgrupa Rammstein-u, u goste nam ponovo dolazi najpopularniji TBM/electro/agrotech sastav Combichrist. Posle rasprodatih koncerata na novoj turneji na kojoj promovisu novi album "Making Monsters", predstavice se beogradskoj publici 04.03.2011. u Domu omladine Beograda sa pocetkom u 21h.

Kao predgrupa ce nastupiti norveski industrial band Mortiis sa kojima su zajedno na evropskoj turneji a ovu kombinaciju je Mortiis opisao sledecim recima: "Combichrist i Mortiis su mozda drugaciji bendovi, ali su u osnovi slicni. Imamo iste stavove koji su muzicki izrazeni na drugaciji nacin. Energija je tu i fanovi oba benda shvataju kakvi ce to koncerti biti".
Karte po ceni od 1800 din. se mogu kupiti na blagajni Doma omladine i svim prodajnim mestima Eventim-a. Na sam dan koncerta karta ce kostati 2000 din.

http://www.yumetal.net/forum/topic/46424-koncert-0403-dom-omladine-beograd-combichrist-mortiis/

дејан

• 4
  • 3
« Reply #27 on: 01-03-2011, 15:32:57 »
карта је 1800  :shock:
...barcode never lies
FLA

zakk

• 3
    • IP Tardis
« Reply #28 on: 01-03-2011, 17:39:25 »
pa?

дејан

• 4
  • 3
« Reply #29 on: 02-03-2011, 16:37:35 »
много је...много
...barcode never lies
FLA

ginger toxiqo 2 gafotas

• 4
  • 3
« Reply #30 on: 02-03-2011, 17:34:36 »
...koncertna agencija AVALON pre par sati saopstila sledece - 18. juna na Kalemegdanu - Amy Winehouse...
"...get your kicks all around the world, give a tip to a geisha-girl..."

ginger toxiqo 2 gafotas

• 4
  • 3
« Reply #31 on: 02-03-2011, 17:36:28 »
...a izabran i pre-act za HURTS u Areni - SEVDAH BABY...
"...get your kicks all around the world, give a tip to a geisha-girl..."

lilit

• 5
  • 3
« Reply #32 on: 09-03-2011, 01:09:40 »

zakk

• 3
    • IP Tardis
« Reply #33 on: 09-03-2011, 05:00:58 »
@zakk,

http://www.kunsthauswien.com/en

:?
dođavola. a sve je izglednije da neću doći :/

Mica Milovanovic

• 8
  • 3
  • *
« Reply #34 on: 09-03-2011, 10:14:20 »
Jesu li čuli oni za nekog drugog osim za Gigera?
Mica

lilit

• 5
  • 3
« Reply #35 on: 09-03-2011, 12:57:14 »
:)
heh, nisu.
ali kako stvari trenutno stoje, i ja necu biti ovde 21. posto moram da svrnem do LK.  :lol:

tomat

• 4
  • 3
« Reply #36 on: 15-03-2011, 19:00:03 »
Nicola Conte u Beogradu

http://www.e-novine.com/kultura/kultura-vesti/45669-Nikola-Konte-Beogradu.html

Poznati italijanski džez muzičar, producent i gitarista Nikola Konte nastupiće sa svojim šestočlanim bendom Jazz Combo na ovogodišnjem Supernatural festivalu koji će biti održan 23. aprila u Botaničkoj bašti

Osim nove lokacije, ovogodišnji Supernatural festival odlikovaće "easy listening" muzika, veliki broj seminara, radionica i predavanja na temu ekologije, a karte u predprodaji za festival će moći da se nabave od 28. marta u Kulturnom Centru Parobrod (Kapetan Misina 6) i na biletarnici Botaničke bašte po ceni od 500 dinara. Broj karata je ograničen! U prodaji će biti samo 2.000 ulaznica!

Nikola Konte je svetski poznat kao utemeljitelj posebnog džez stila - esid džeza (acid jazza), koji na zanimljiv način kombinuje elemente bossa nove, izi lisning (easy listening) stila i indijske muzike uz melodije iz italijanskih filmova šezdesetih godina prošlog veka.

I ove godine će program Supernatural festivala, multimedijalnog projekta koji slavi Dan planete Zemlje, imati dva dela - prepodnevni za decu i poslepodnevni za odrasle. Uključivaće, kao i uvek, osim  muzičkog programa i edukativne aktivnosti, a ovog aprila to će biti eko sajam i radionice, seminari, organska pijaca.

Na Zelenoj pijaci biće promovisani organski autohtoni proizvodi iz Srbije. Biće tu Snežana Jandrlić, borac za organsku i zdravu Srbiju i međunarodni pokret Slow Food, koji promoviše zaštitu biodiverziteta u lancu ishrane, kao i mnogi drugi. Posetioci će tako imati priliku da se upoznaju sa principima zdrave ishrane, sa proizvodima kao što su lekovito šumsko bilje, homoljski med, sapunski plod (100% prirodno sredstvo za pranje veša), kao i sve ono što predstavlja kulturu zdrave ishrane i zdravog života.

Kultura zdrave ishrane predstavljaja važan deo Supernatural aktivizma, a Zelena pijaca ima za cilj da pokaže da je Srbija zemlja zdrave hrane i da treba negovati fer odnose između proizvođača i korisnika tih proizvoda.

Na Eko sajmu predstaviće se najznačajnije organizacije iz domena zaštite životne sredine i to temama: Nacionalni park Đerdap,  biciklističke i pešačke rute po Srbiji, a biće i izložbi cveća...

Supernatural, festival u prirodi, je multimedijalni umetnički projekat koji slavi Dan planete Zemlje I okuplja ljude svih uzrasta, koji kroz muziku i ostale vidove umetnosti mogu bliže da se upoznaju sa ekološkim problemima današnjice, kao i rešenjima i novim idejama za održivi razvoj, reciklaži, obnovljivim izvorima energije, i uopšte zdravom načinu zivota.

Nikola Konte, poznati italijanski džez muzičar, ima klasično muzičko obrazovanje. Osnivač je sastava "The Fez collective", baziranog u italijanskom gradu Bari, kao i izdavačke kuće "Schema". Počeo je kao kolekcionar retkih ploča modalnog jazza. Potom se afirmisao kao producent i kompozitor. Od skoro, fokusirao je svoju muziku više na latin jazz, u oba svoja albuma Other Directions (2004) i Rituals (2008).

Konteov prvi album bio je „Jet Sound"s iz 2000. godine. Singl "Bossa Per Due" doživeo je internacioalni uspeh i postao underground hit. Čak je izvesno vreme korišćen za poznatu reklamu za Acura automobile.

Album je licenciran za američko tržište od strane muzičke izdavačke kuće "Thievery Corporation Eighteen Street Lounge (ESL)"  u leto 2001. kao „Bossa Per Due" i bio je neznatno promenjena verzija italijanskog „Jet Sounds" albuma.

Prati ga „Jet Sounds Revisited remiks" album krajem 2002.godine, a dve godine kasnije, francuski ogranak "Blue Note"-a je objavio Konteov sledeći album "Other directions ". U novembru 2008, Konte je objavio svoj najnoviji album "Rituals".

U novembru 2009, sledi "The modern sound of Nicola Conte ", verzije u jazz dub stilu, objavljen od strane "Schema Records".

Za razliku od njegovog remiks albuma iz 2002. godine, na kojemsu uglavnom umetnici koji su obradili njegove pesme, na ovm duplom CD-u Nikola je predstavio uglavnom originalne muzičke numere ali je i obradio numere nekih drugih umetnika u jazz stilu.

Konte je takođe producirao albume drugih umetnika kao što su Rosalia de Souza i Paolo Achenza Trio.
Arguing on the internet is like running in the Special Olympics: even if you win, you're still retarded.

zakk

• 3
    • IP Tardis
« Reply #37 on: 14-09-2011, 21:29:09 »
AWAKEN booking predstavlja:

THE SIGN OF HELL TOUR 2011

Brutal Black Death Metal Night to Remember!

---------------------------------------------------------------------------

GORGOROTH (Norway) Black Metal
http://www.gorgoroth.info/

VADER (Poland) Death Metal
http://www.vader.pl/

Valkyrja (Sweden) Black Metal
http://www.myspace.com/valkyrjaswe

+ guests

--------------------------------------------------------------------------
The Sign of Hell tour,
will be the tour to keep your eyes upon when the current season of light and warmth has withdrawn. Fronted by two of the titans of their kind, GORGOROTH and VADER will - alongside VALKYRJA as support - set course toward a crusade with over 45 stops of mayhemic violence upon the European soil. This collection of utter carnage can be experienced between the end of October and the end of December. It is decided, in celebration of this unity, to make the first stop on the tour the official release date for the vinyl edition of the album "Contamination". An update will follow within the near future including specifics for both the tour and the vinyl edition, we advice you to stay vigilant and await this glorious commemoration of darkness with eager hearts!
=====================================

07.12.2011.
Route 66 - Novi Sad - Serbia

- Ulaz - 2000din
- Pretprodaja od 01.11. (Beograd, Novi Sad, Subotica)
- Limitiran broj ulaznica - 300!

Mark

• 4
  • 3
  • The proverbial stopped clock.
    • Janko Takac
« Reply #38 on: 14-09-2011, 22:02:42 »
...koncertna agencija AVALON pre par sati saopstila sledece - 18. juna na Kalemegdanu - Amy Winehouse...

8 reply-ja kasnije Amy je uveliko mrtva.  :-)
Dos'o Sveti Petar i kaze meni Djordje di je ovde put za Becej, ja mu kazem mani me se, on kaze: Pricaj ne's otici u raj!
E NES NI TI U BECEJ!

http://kovacica00-24.blogspot.com/

Josephine

• Guest
« Reply #39 on: 14-09-2011, 22:05:08 »
A njena usamljenost još uvek zvoni svetom.

zakk

• 3
    • IP Tardis
« Reply #40 on: 11-10-2011, 17:30:02 »
Sreda, 12/10/2011, 22 : 00
JASON WEBLEY (USA)

Proleća 1998. Godine, Džejson Vebli napustio je svoj stalni posao, uzeo harmoniku, uskočio u „Greyhound“ autobus sa namerom da bude ulični svirač, dok mu ne nestane novca. Skoro deset godina, pet albuma i desetine zemalja  kasnije, Vebli  idalje tumara izvan granica i zavija na crveni mesec.

Vebli  izgleda  kao prorok iz kraja noseći  slojevitu  vrećastu garderobu , kišnni mantil,  i  stari „porkpie“  šešir.  On skače po bini, na  ivicu prozora, po šankovima, grčevito pumpajući  meh harmonike i izvodi ritam dok zavija i zvižduće  strastvenim, hrapavim baritonom. Njegova muzika – mešavina romske, folk i pank muzike – prevazilazi  pojam vremena  i socijalnog porekla, oslikava predake, decu, protuve, pijanice i  ljubavnike u zagrljaju.

Pored harmonike, Vebli  svira i druge intrumente – gitaru, klavir, kao i specijano njegov  udarački instrument – plastična flaša votke, ispunjena novčićima iz celog sveta. Veblijevi nastupi su često mnogo više od uobičajenih muzičkih događaja. Priče, igra lutkama, zajednička pevanja, popunjavaju prostor između numera. U jednom trenutku, publika očarana Veblijevom lirskom strofom i zagonetnom atmosferom, toliko će biti tiha da će se čuti list koji pada, u drugom, čitava prostorija će eruptirati u džinovsku treperavu borbu.

Nestašna odbačenost  i dečija lakomislenost  postaju zarazni. Svi se smeju. Neki ljudi plaču. I, skoro svaki nastup završava se scenom publike koja zagrljena, nišući se, peva iz sveg glasa.

Karte 200 RSD

Jason Webley "Dance While The Sky Crashes Down" - Live in LA

Webleya znam po Evelyn Evelyn projektu sa Amandom Palmer, njega solo nisam slušao al nema boljeg armonikaša za 200 dinara putpisujem!!!!1 :D

Alexdelarge

• 4
  • 3
  • Enfant terrible
« Reply #41 on: 21-11-2011, 09:00:48 »
Black Sabbath u Beogradu

Ponovo okupljeni velikani žestokog rok i hevimetal zvuka „Black Sabbath“ ovog leta jedini nastup u regionu imaće upravo u Beogradu, saznaje “Blic”. Bend predvođen Ozijem Ozbornom koncert će imati narednog leta u sklopu svoje velike svetske turneje.

Čelni ljudi „Avalon produkcije“, kako saznaje “Blic”, u petak su završili pregovore sa menadžmentom grupe „Black Sabbath“. Inače, oni su do sada organizovali najveće metal događaje u Beogradu u proteklih nekoliko godina, kao što su dva koncerta legendarnih „Iron Maiden“ i ovogodišnji žestoki spektakl sa „Judas Priest“ i „Whitesnake“. Uskoro se očekuje i zvanična objava, a kako saznajemo, narednog leta će originalna postava benda, koju čine legendarni pevač Ozi Ozborn, gitarista Tomi Ajomi, basista Gizer Batler i bubnjar Bil Vard, održati koncert na jednom od velikih otvorenih prostora u Beogradu.

http://www.blic.rs/Zabava/Vesti/290797/Black-Sabbath-u-Beogradu
moj se postupak čitanja sastoji u visokoobdarenom prelistavanju.

srpski film je remek-delo koje treba da dobije sve prve nagrade.

zakk

• 3
    • IP Tardis
« Reply #42 on: 22-11-2011, 13:29:31 »
 :-|

zakk

• 3
    • IP Tardis
Re: Koncerti u najavi - Kronos Quartet u NS
« Reply #43 on: 21-12-2011, 16:46:26 »
Prodaja ulaznica
 na blagajni Kulturnog centra Novog Sada od  15. 12. 2011.
 od 18,30 – 22 sata
 na blagajni Srpskog narodnog pozorišta  od  5. 1. 2012.
 od 11 – 20 sati

Cena ulaznica 1000 dinara
 Cena ulaznica za studente i  učenike (uz Index) 700 dinara
 Cena ulaznica za učenike  (uz đačku  knjižicu) 700 dinara

Alexdelarge

• 4
  • 3
  • Enfant terrible
Re: Koncerti u najavi - Kronos Quartet u NS
« Reply #44 on: 21-12-2011, 18:37:07 »
Prodaja ulaznica
 na blagajni Kulturnog centra Novog Sada od  15. 12. 2011.
 od 18,30 – 22 sata
 na blagajni Srpskog narodnog pozorišta  od  5. 1. 2012.
 od 11 – 20 sati

Cena ulaznica 1000 dinara
 Cena ulaznica za studente i  učenike (uz Index) 700 dinara
 Cena ulaznica za učenike  (uz đačku  knjižicu) 700 dinara

ulaz je dinara 42, đeca i vojnici pola od toga! :mrgreen:

Alexdelarge

• 4
  • 3
  • Enfant terrible
« Reply #45 on: 31-12-2011, 16:44:09 »
houli šit. :-|

Guitar Art Festival - KINGS OF STRINGS

Vlatko Stefanovski & Tommy Emmanuel & Stochelo Rosenberg
Velika dvorana
17. mart, 20.00
Cene ulaznica: 1590, 1990, 2290, 2690 i 2990 din.

Središnji događaj narednog Gitar art festivala biće koncert gitarskog trija Kings Of Strings. Kraljevi žica su Tomi Emanuel, Štokelo Rozenberg i Vlatko Stefanovski. Trojica vrhunskih umetnika gitare najavljuju neobičan spoj različitih stilova, pozitivnu energiju i odličnu zabavu.

Australija, Holandija, Makedonija – Emanuel, Rozenberg, Stefanovski. Kraljeve je okupio Gitar Art festival, a na scenu će izneti svojevrstan gitaristički san. Različiti stilovi, geografske i kulturalne specifičnosti, pa i temperamenti spojiće se u svirku kakvu publika čeka možda i dosadašnjih 13 godina festivala.

Mark

• 4
  • 3
    • Janko Takac
« Reply #46 on: 10-01-2012, 16:02:57 »
Najavljen Blek Sabat ali,    http://www.nme.com/news/black-sabbath/61325
Dos'o Sveti Petar i kaze meni Djordje di je ovde put za Becej, ja mu kazem mani me se, on kaze: Pricaj ne's otici u raj!
E NES NI TI U BECEJ!

Barbarin

• 4
  • 3
« Reply #47 on: 10-01-2012, 22:22:48 »
The Prodigy u septembru u Beogradu organizuju festival "Warriors Dance"
Popularna engleska grupa Prodigy vraća se u Srbiju u septembru kada će nastupiti na Kalemegdanu, u okviru festivala "Ples ratnika".

Članovi popularnog britanskog sastava najavili su na zvaničnom sajtu da će 15. septembra na Kalemegdanskoj tvrđavi organizovati svoj festival "Warriors dance“ (Ples ratnika). To će biti treće izdanje ovog festivala, koje je prvi put održano 2009. godine u Japanu, godinu dana kasnije u Engleskoj, a zamišljeno je kao jednodnevno slavlje elektronske muzike. Na prethodnim izdanjima ovog festivala, osim grupe Prodigy nastupale su i grupe Pendulum, Hadouken!, Chase & Status....

http://www.happynovisad.com/the-prodigy-u-septembru-u-beogradu-organizuju-festival-warriors-dance.7571.htm
Jeremy Clarkson:
"After an overnight flight back to London, I find myself wondering once again if babies should travel with the baggage"

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #48 on: 11-01-2012, 11:09:21 »
Najavljen Blek Sabat ali,    http://www.nme.com/news/black-sabbath/61325

Nemojmo još tražiti pare natrag.

http://www.blic.rs/Zabava/Vesti/300713/Black-Sabbath-ipak-u-Beogradu

„Black Sabbath“ ipak u Beogradu
| 11. 01. 2012. - 02:00h | Komentara: 1

Koncert „Black Sabbatha“, zakazan za 28. jun na beogradskom Ušću, biće održan uprkos tome što je menadžment benda saopštio da njihov gitarista Toni Ajomi ima rak limfnog sistema.

„Što se tiče beogradskog koncerta zakazanog za 28. jun ove godine, kao i cele svetske turneje grupe ‘Black Sabbath’, sve ostaje kako je i dosad bilo najavljeno.

Ukoliko dobijemo instrukcije za bilo kakve promene, bićete svakako obavešteni“, stoji u saopštenju „Avalon produkcije“ koja organizuje beogradski koncert čuvenog hevimetal benda.

Inače, 63-godišnjem Ajomiju dijagnostifikovan je rak i sa doktorima razrađuje najbolju metodu lečenja.

Originalna četvorka „Black Sabbatha“ je pre dva meseca objavila da radi na svom prvom albumu posle 33 godine, sa producentom Rikom Rubinom u Los Anđelesu kao i da kreću na turneju.

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #49 on: 20-01-2012, 11:00:35 »
Ohoho, Bliksa Bargeld i Karsten Nikolaj bi trebalo da nas posete u Martu

http://www.blic.rs/Zabava/Vesti/302308/Bliksa-Bargeld-iz-Einsturzende-Neubauten-nastupa-u-Domu-omladine

Father Jape

• 4
  • 3
« Reply #50 on: 20-01-2012, 11:06:44 »
 :?

Kranje vreme da počnem da ih slušam!

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #51 on: 20-01-2012, 11:12:11 »
Ali neće on izvoditi pesme Einsturzende Neubauten (mada JESTE krajnje vreme da kreneš da ih slušaš). Ovo je fazon koji će biti

ANBB - One

Mims

• 3
    • Libartes
« Reply #52 on: 20-01-2012, 11:16:15 »
sheep happens.

Father Jape

• 4
  • 3
« Reply #53 on: 20-01-2012, 11:18:00 »
Nije ni ovo loše, mada... ne daje mi  savršen povod da okončam šestogodišnje odlaganje temeljnog upoznavanja sa EN.   :cry:

Джон Рейнольдс

• 4
  • 3
  • @
« Reply #54 on: 20-01-2012, 11:26:39 »
Ali neće on izvoditi pesme Einsturzende Neubauten

Тјах. За секунд се обрадовах. :( Шајзе.
America can't protect you, Allah can't protect you… And the KGB is everywhere.

#Τζούτσε

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #55 on: 20-01-2012, 11:50:45 »
Ja u principu obožavam i Nikolaia (Alva Noto) i sve što njegova etiketa izdaje tako da mi je i njegova saradnja sa Bliksom dobro sela. Ali, da, mislim da se tebi to neće dopasti.

tomat

• 4
  • 3
« Reply #56 on: 20-01-2012, 12:08:07 »
je l ovaj festival ima neke veze sa prošlogodišnjim Share festivalom? vidim da je sličan koncept, a i ulaznice su podjesnako skupe, jebiga treba para za "networking, knowledge sharing and education bringing together world class artists to drive a forward-looking debate on the position of technology in art and culture."  :x  :cry:

nego, ko je u fazonu DJ-evi, ovo-ono, sutra u KC Grad nastupa Daniel Bell, nije loše za overiti.
Arguing on the internet is like running in the Special Olympics: even if you win, you're still retarded.

Father Jape

• 4
  • 3

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #58 on: 23-01-2012, 11:43:50 »
Rado ću je ponovo ignorisati.

M.M

• 4
  • 3
« Reply #59 on: 23-01-2012, 11:52:24 »
Ja neću!!!  Obnoviću gradivo!  :| :| :|

Barbarin

• 4
  • 3
« Reply #60 on: 23-01-2012, 20:45:13 »
Idemo Idemo  xjump
Jeremy Clarkson:
"After an overnight flight back to London, I find myself wondering once again if babies should travel with the baggage"

Alexdelarge

• 4
  • 3
  • Enfant terrible
« Reply #61 on: 27-01-2012, 18:11:10 »
povampiriše se vampiri!

“Vampiri” se vraćaju na scenu
Beogradski sastav “Vampiri” najavljuje veliki povratnički koncert najavljen za 10. februar u Velikoj dvorani Sava Centra, sa početkom u 20h.

“Vampiri” će nastupati kao sekstet, predvođeni frontmenom Aleksandrom Erakovićem-Erom. Iz originalne postave tu je još i Dejan Tomović-Tomke za klavijaturom. Novi članovi su: Damjan Dašić – bubnjevi i prateći vokal, Marko Calić – solo gitara i prateći vokal i Andreja Bucan – saksofon.

Kako je najavljeno iz Sava Centra, publika će imati priliku da posle više od decenije i po uživo čuje hitove sa svih pet albuma grupe “Vampiri” (Rama-lama-ding-dong, Ljubav je san, Malena, Plavi grad…), kao i pesme iz filma “Mi nismo anđeli” ( Be-be, Subota uveče, Zaljubljena tinejdžerka…).Najavljeni su i gosti iznenađenja.

“Vampiri” su svoj povratak na muzičku scenu obeležili i koncertom u Negotinu 10. januara.

Cene karata za koncert su 1.000, 1.300 i 1.600 dinara.

Mark

• 4
  • 3
    • Janko Takac
« Reply #62 on: 27-01-2012, 20:05:59 »
Znači, NEW ORDER, na Egzitu ove godine.  xcheers
E NES NI TI U BECEJ!

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #63 on: 24-02-2012, 22:30:52 »
Da ispunim dužnost i podsetim da to koncerta Krisiun, Malevolent Creation i Vital Remains u beogradskom Gan Klabu ima još... er... četiri dana. U Feliksu mi rekoše da je ostalo još samo malo karata (po 1500 dinara komad), pa eto, ipak Malevolenti ne dolaze često (da ne kažem da nisu nikad) a onaj prošlogodišnji DVD iz Australije ih pokazuje u zadivljujuće dobroj formi.

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #64 on: 05-03-2012, 11:33:43 »
Dakle: Todo Mundo:

Festival Todo Mundo u Beogradu

22. i 23. marta u Domu omladine Beograda održaće se prvi world music festival “Todo Mundo". Učestvovaće Tinariwen, Konono No1, Svetlana Spajić i Bokan Stanković i Talabarte.

Tinariwen

World music ima svoju istoriju i prošlost, heroje i legende, pošto je već pune dve decenije posebna kulturna i tržišna oznaka. Ubrzana globalizacija i zgušnjavanje kulturne komunikacije učinile su nekada udaljene delove sveta i njihovu muzičku tradiciju delom naše tradicije.

U Beogradu ne postoji festivalska prilika niti događaj koji bi učvrstio naša znanja o etničkoj muzici. Etnička muzika iz celog sveta najbolji je mogući uvod u svet drugačijih kulturnih mogućnosti - predstavljanje muzike Trećeg sveta pruža idealnu platformu sa koje se može otkriti svet drugog i različitog. Posebno je važna činjenica da se ovim putem može na afirmativan način progovoriti o manjinama u našoj zemlji i njihovoj kulturnoj zaostavštini.

Veliki gradovi nekadašnjih kolonija već godinama su centri urbanizacije o kojoj nema mnogo reči u medijima, ali koja je dovela do nove samosvesti u tzv. Trećem svetu. Inspirisani tradicionalnim muzičkim formama, ali slušajući savremenu pop muziku, mnogi mladi umetnici iz tih zemalja uspeli su da stvore svoje, autentično nove muzičke forme. Festival TODO MUNDO je posvećen upravo istraživanju i predstavljanju nove muzike iz tih zemalja, koja je nastala na temelju nekadašnje muzike, ali predstavlja važan doprinos muzici budućnosti.

Dom omladine Beograda//Amerikana - Četvrtak, 22. mart, 21:00

Koncert: Talabarte (Španija) i Tinariwen (Mali)

Talabarte je nova grupa iz španske provincije Galicije, koja svoj rad zasniva na savremenoj folk i akustičnoj muzici. Ovaj projekat spojio je trojicu značajnih i iskusnih muzičara sa galicijske muzičke scene: Quim Farinha (iz grupe Berrogüetto) violina, diatonik harmoniku svira Pedro Pascual (iz benda Marful), a na kontrabasu je Kin García (iz grupe Susana Seivane).

Na svom prvom albumu, Talabarte donose muziku koja odiše svežinom, punu melodijskih nijansi i maštovitih aranžmana, koja ističe viruoznost muzičara. Vode nas kroz popularnu muziku Galicije i drugih prostora, a repertoar su obogatili sopstvenim kompozicijama. Uticaji modernog doba i tradicije se prepliću kroz različite umetničke vizure – od jazza i folka, preko tanga do evropske muzičke tradicije. Njihov energičan nastup nikoga ne ostavlja ravnodušnim i sigurno će vas naterati na ples!

Tinariwen
znači na jeziku Tuarega "napuštena mesta" i odslikava njihovo nasleđe nomada iz pustinje Sahara. Tinariwen pravi buntovnu muziku u stvarnom značenju te reči - u stvari prva postavka grupe je osnovana u jednom od Gadafijevih pobunjeničkih logora u Libiji, i učestvovala je u pobunama Tuarega u Maliju. Lik ratnika sa puškom u jednoj ruci, i gitarom prebačenom preko leđa je vrlo rasprostranjen u kulturi Tuarega, pošto je to simbol njihovog života između borbe i poezije. Muzika je proterana i preneta preko raznih zemalja putem kaseta, kao medijuma propagande pobune. Bez obzira na to, muziku ne treba sagledavati samo u tom kontekstu, već ona nastupa sama za sebe u svojoj globalnoj prijemčivosti.

Na svojim fender gitarama sviraju pustinjski bluz, koji govori o usamljenosti, gubitku prijatelja u borbi, o njihovom životu u izgnanstvu i razočarenju po povratku. U najvećem broju slučajeva oni su zamenili tradicionalne instrumente Tuarega električnim gitarama, a različiti uticaji variraju od roka do Boba Marlija, pomešani sa starim melodijama Tuarega. Kada je objavljen njihov drugi album, "Amassakoul", naslednik njihovog debi albuma "Radio Tisdas Sessions" (Emisije Radio Tisdasa), u kom su još više razvili svoje muzičke ideje, veoma je pozdravljen od strane kritike. Nije nikakvo iznenađenje da ih novine nekada nazivaju "Rolling Stonsima Sahare".

Konono no. 1

Ugledni britanski časopis Uncut proglasio je album "Imidiwan: Companions" malijskih bluzera Tinariwen najboljim albumom 2009. godine, Tinariwen sviraju fuziju funka i bluesa, a na petom studijskom albumu “Tassili” (objavljen 2011) tuareški muzičari vraćaju se svojim korenima, pa su svoje električne instrumente zamenili akustičnim. ”Tassili” je sniman u alžirskoj pustinji i poseže duboko u samu srž zvuka Tinariwen dok se simultano otvara svetu koji ga okružuje. Na novom albumu predstavljaju se gostujući indie rockeri i brass sekcija iz New Orleansa. Dugogodišnji fanovi benda, Tunde Adebimpe i Kyp Malone iz TV On The Radio, te Nels Cline iz benda Wilco, zajedno sa Dirty Dozen Brass Band-om, učestvovali su u stvaranju albuma ”Tassili”.

Kao i većina velikih bendova iz zaleđa Zapadne Afrike, i Tinariwen donose sa sobom mistiku koja je odavno izgubljena u rock muzici, nanoseći svoje doživljaje sa ove i one strane života na naslage svog iskustva sa rock muzikom. Tinariwen bolje razumeju čemu rock n roll služi nego skoro svi moderni rock n roll bendovi, sa one strane The White Stripes i The Black Keys. Slavljenje trenutka je suština rock n roll estetike, a oni to najbolje rade, jer slave svaki trenutak u kome postoje.

Veseli i nasmejani Tuarezi odlaze preko pustinje u svojim džipovima iz kojih neminovno trešti Rock The Casbah, mašući iz budućnosti Talking Headsima i Led Zeppelinima ovog sveta - kao njihovi jedini pravi naslednici i jedini pravi naslednici rock n rolla kao globalne kulture.

Dom omladine Beograda//Amerikana - Petak, 23. mart, 21:00

Koncert:
Svetlana Spajić and Bokan Stanković (Srbija) i KONONO No. 1 (DR Kongo)

Na TODO MUNDO Festivalu nastupiće premijerno Svetlana Spajić sa Bokanom Stankovićem, najboljim multiinstrumentalistom u Srbiji, pevačem i gajdašem, sa kojim peva još od 1993. godine. Njih dvoje su usavršili tradicionalno pevanje "na bas" iz Istočne Srbije, odakle je i Bokan. Zajedno su posetili mnoga sela u Istočnoj Srbiji, gde su pevali, plesali, svirali i družili se sa najboljim seoskim pevačima u regionu. U Bokanovom selu Lasovu, blizu Zaječara 2009. godine su snimili materijal uz pomoć Erika Adamsona i Zdravka Mirčete, sa kojima planiraju da nastave saradnju i sačuvaju kulturnu baštinu Istočne Srbije.

Proterani ratovima i bedom iz svojih izolovanih i mirnih sela u Kinšasu, kongoanski muzičari morali su da pobede gradsku buku. Sposobnost improvizovanja jeste ključ opstanka u prestonici većoj od dva Konga. Za muzičare to znači korišćenje dečjih harmonika koje su ostale posle odlaska Belgijanaca šezdesetih, automobilskih delova, federa, flaša, improvizovanih pojačala, mikrofona sklepanih od odbačenih magneta i „bacača glasa", velikih megafona koji uspešno zamenjuju zvučnike. Ali, ovaj ultimativni lo-fi omogućio je nekolicini kongoanskih bendova da proizvede neke od najluđih trans ritmova koje ste ikada čuli, čudni zvuk koji trese na granicama eksperimentalnog dancea, avangardnog rocka i tradicionalnih ritmova, odolevajući ipak svakoj kategorizaciji. BBC je ovo radikalno mutirano muzičko čudo opisao kao„Afro-cyber futurizam", a belgijski producent i promoter Vincent Kenis dao mu je pre pet godina ime koje, čini mi se, savršeno pristaje - congotronics.

KONONO No. 1
najpoznatiji je od šest bendova koje je Kenis „otkrio" u predgrađima Kinšase. U srcu njihovog muzičkog hibrida, pored omamljujuće distorzije, nalazi se Bazombo trance, ritmovi prašuma uz granicu sa Angolom.

“Bili su na evropskoj turneji kada sam pre nekoliko godina posetio nesrećni grad i uspeo sam da uživo čujem samo pođednako dobre Masanka Sankayi. Odlazak na koncerte u predgrađima Kinšase više je logistički nego bezbednosni poduhvat. U gradu nema taksija, a Masanka Sankayi svirali su u anarhičnoj četvrti Matonge, gde je službenicima UN-a (mojim domaćinima) zabranjeno da odlaze vozilima organizacije. Porte Rouge, bar u kome su godinama nastupali, „oveštičen" je (i zatvoren) nekoliko nedelja ranije , i teškom mukom pronašli smo Nouvelle Porte Rouge, gde su muzičari, barske dame i zgodni gosti pobegli od krvožednih veštica. Muzičari u Kongu ne treba samo da zabave i nateraju da zaplešete, već održavaju vezu sa duhovima predaka i ostalim silama koje caruju nevidljivim svetom, što je jedan od najvažnijih i najpoštovanijih poslova u podsaharskoj Africi.” Vincent Kenis - Producent

Belgijski Crammed Dics zaslužan je za pet diskova edicije Congotronics. KONONO No. 1 nalaze se na prvom disku, dok je CONGOTRONICS 2 kompilacija na kojoj su i Masanka Sankayi. Omot je radio Zoran Janjetov.

Festival organizuju Dom omladine Beograda u saradnji sa Francuskim institutom, Long Playom i Ring Ringom. Ulaznice su u prodaji na Blagajni DOB, po ceni od 1000 dinara za 22.03. i 500 dinara za 23.03. Ulaznica za obe festivalske večeri može se kupiti po ceni od 1300 dinara.

tomat

• 4
  • 3
« Reply #65 on: 05-03-2012, 19:20:38 »
Duško Gojković će nastupiti na ovogodišnjem Supernatural festivalu koji će se održati 22. aprila na Adi Hiju. meni je ovo posebno drago obzirom da sam propustio njegov nastup na prošlogodišnjem beogradskom džez festivalu, te ću Supernatural sasvim sigurno posetiti.

http://www.blic.rs/m/Zabava/Vesti/310487/Dusko-Gojkovic-na-Supernatural-festivalu

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #66 on: 05-03-2012, 19:51:36 »
Ja sam bio prilično razočaran njegovim nastupom na BGJ festivalu pre nekoliko godina jer je nekako sve bilo zaslađeno i predvidivo pa sad više nemam nikakva očekivanja.  :cry:

Mark

• 4
  • 3
    • Janko Takac
« Reply #67 on: 07-03-2012, 15:50:01 »
Hihihi .. Karte na britanskoj turneji Radioheada ce kostati 65 funti. Eto kako ce naplatiti svoj "besplatan album".   xtwak
E NES NI TI U BECEJ!

Milosh

• 5
  • 3
« Reply #68 on: 15-03-2012, 15:02:47 »
Večeras od 23h u KC Gradu, za džabe, koncert benda Bitipatibi...

Mi smo od secera.mov
"Ernest Hemingway once wrote: "The world is a fine place and worth fighting for." I agree with the second part."

http://milosh.mojblog.rs/

Milosh

• 5
  • 3
« Reply #69 on: 17-03-2012, 17:53:22 »
Večeras od 23h u klubu Crazy Horse (Skadarska 40c), sviraju: Piknik/Horror Piknik i Narednik Lobanja & Vod Smrti, ulaz je 250 dinara.

Horror Piknik - Smrt Dolazi.divx

Narednik Lobanja i Vod Smrti - Nervni Gas [Trupa Trupala EP, 2011]
"Ernest Hemingway once wrote: "The world is a fine place and worth fighting for." I agree with the second part."

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #70 on: 22-03-2012, 15:20:46 »
Nego večeras i sutra World Music festival u Beogradu: Todo Mundo:

WORLD MUSIC FESTIVAL “TODO MUNDO”  22. marta i 23. marta 2012.  DOB//Amerikana Prvi World Music Festival u Beogradu!
Organizacija: Dom omladine Beograda u saradnji sa Francuskim institutom, Long Play i Ring Ring
Ulaznice su u prodaji na Blagajni DOB, po ceni od 1000 din za 22.03. i 500 din za 23.03. Cena ulaznica za obe festivalske večeri: 1300 din. Cena ulaznice za koncert Naked: 100 din.
22.03. TALABARTE & TINARIWEN//23.03. SVETLANA SPAJIĆ i BOKAN STANKOVIĆ & KONONO No. 1 + NAKED
       Vođeni željom da predstavimo našoj publici muziku koja nam dolazi iz metropola trećeg sveta, pokrećemo festival čija ideja je da nam približi svetsko bogatstvo izvorne i iz nje izvedene popularne muzike.
Za prvo izdanje pripremili smo gostovanje senzacionalnih Tinariwen, svakako najvećih zvezda world music scene u ovom trenutku - dobitnici Grammy nagrade ove godine, Tuarega sa električnim gitarama. Ostale zvezde su Konono No1, iz Kinšase u Kongu, orkestar na velikom broju limenih kanti priključenih na pojačala, kao i naši Svetlana Spajić i Bokan Stanković, sa svojim viđenjem naše izvorne muzike, te nastup Talabarte - prvo gostovanje jednog sastava koji osavremenjuje muzičku tradiciju španskog regiona Galicije.
Ekskluzivna muzička manifestacija kakvu je naš grad odavno zaslužio!
World music ima svoju istoriju i prošlost, heroje i legende, pošto je već pune dve decenije posebna kulturna i tržišna oznaka. Ubrzana globalizacija i zgušnjavanje kulturne komunikacije učinile su nekada udaljene delove sveta i njihovu muzičku tradiciju delom naše tradicije.

U Beogradu ne postoji festivalska prilika niti događaj koji bi učvrstio naša znanja o etničkoj muzici. Etnička muzika iz celog sveta najbolji je mogući uvod u svet drugačijih kulturnih mogućnosti - predstavljanje muzike Trećeg sveta pruža idealnu platformu sa koje se može otkriti svet drugog i različitog. Posebno je važna činjenica da se ovim putem može na afirmativan način progovoriti o manjinama u našoj zemlji i njihovoj kulturnoj zaostavštini.

Veliki gradovi nekadašnjih kolonija već godinama su centri urbanizacije o kojoj nema mnogo reči u medijima, ali koja je dovela do nove samosvesti u tzv. Trećem svetu. Inspirisani tradicionalnim muzičkim formama, ali slušajući savremenu pop muziku, mnogi mladi umetnici iz tih zemalja uspeli su da stvore svoje, autentično nove muzičke forme. Festival TODO MUNDO je posvećen upravo istraživanju i predstavljanju nove muzike iz tih zemalja, koja je nastala na temelju nekadašnje muzike, ali predstavlja važan doprinos muzici budućnosti.

Dom omladine Beograda//Amerikana - Četvrtak, 22. mart, 20:30
TALABARTE (Španija)
TINARIWEN (Mali)

TALABARTE
Talabarte je nova grupa iz španske provincije Galicije, koja svoj rad zasniva na savremenoj  folk i akustičnoj muzici. Ovaj projekat spojio je trojicu značajnih i iskusnih muzičara sa galicijske muzičke scene:  Quim Farinha (iz grupe Berrogüetto) violina, diatonik harmoniku svira Pedro Pascual (iz benda Marful), a na kontrabasu je Kin García (iz grupe Susana Seivane).
Na svom prvom albumu, Talabarte donose muziku koja odiše svežinom, punu melodijskih nijansi i maštovitih aranžmana, koja ističe viruoznost muzičara. Vode nas kroz popularnu muziku Galicije i drugih prostora, a repertoar su obogatili sopstvenim kompozicijama. Uticaji modernog doba i tradicije se prepliću kroz različite umetničke vizure – od jazza i folka, preko tanga do evropske muzičke tradicije. Njihov energičan nastup nikoga ne ostavlja ravnodušnim i sigurno će vas naterati na ples!

Tinariwen znači na jeziku Tuarega "napuštena mesta" i odslikava njihovo nasleđe nomada iz pustinje Sahara. Tinariwen pravi buntovnu muziku u stvarnom značenju te reči - u stvari prva postavka grupe je osnovana u jednom od Gadafijevih pobunjeničkih logora u Libiji, i učestvovala je u pobunama Tuarega u Maliju. Lik ratnika sa puškom u jednoj ruci, i gitarom prebačenom preko leđa je vrlo rasprostranjen u kulturi Tuarega, pošto je to simbol njihovog života između borbe i poezije. Muzika je proterana i preneta preko raznih zemalja putem kaseta, kao medijuma propagande pobune. Bez obzira na to, muziku ne treba sagledavati samo u tom kontekstu, već ona nastupa sama za sebe u svojoj globalnoj prijemčivosti.
Na svojim fender gitarama sviraju pustinjski bluz, koji govori o usamljenosti, gubitku prijatelja u borbi, o njihovom životu u izgnanstvu i razočarenju po povratku. U najvećem broju slučajeva oni su zamenili tradicionalne instrumente Tuarega električnim gitarama, a različiti uticaji variraju od roka do Boba Marlija, pomešani sa starim melodijama Tuarega. Kada je objavljen njihov drugi album, "Amassakoul", naslednik njihovog debi albuma "Radio Tisdas Sessions" (Emisije Radio Tisdasa), u kom su još više razvili svoje muzičke ideje, veoma je pozdravljen od strane kritike. Nije nikakvo iznenađenje da ih novine nekada nazivaju "Rolling Stonsima Sahare".
Ugledni britanski časopis Uncut proglasio je album "Imidiwan: Companions" malijskih bluzera Tinariwen najboljim albumom 2009. godine. Tinariwen sviraju fuziju funka i bluesa, a na petom studijskom albumu “Tassili” (objavljen 2011) tuareški muzičari vraćaju se svojim korenima, pa su svoje električne instrumente zamenili akustičnim. ”Tassili” je sniman u alžirskoj pustinji i poseže duboko u samu srž zvuka Tinariwen dok se simultano otvara svetu koji ga okružuje. Na novom albumu predstavljaju se gostujući indie rockeri i brass sekcija iz New Orleansa. Dugogodišnji fanovi benda, Tunde Adebimpe i Kyp Malone iz TV On The Radio, te Nels Cline iz benda Wilco, zajedno sa Dirty Dozen Brass Band-om, učestvovali su u stvaranju albuma ”Tassili”.
Kao i većina velikih bendova iz zaleđa Zapadne Afrike, i Tinariwen donose sa sobom mistiku koja je odavno izgubljena u rock muzici, nanoseći svoje doživljaje sa ove i one strane života na naslage svog iskustva sa rock muzikom. Tinariwen bolje razumeju čemu rock n roll služi nego skoro svi moderni rock n roll bendovi, sa one strane The White Stripes i The Black Keys. Slavljenje trenutka je suština rock n roll estetike, a oni to najbolje rade, jer slave svaki trenutak u kome postoje.

Veseli i nasmejani Tuarezi odlaze preko pustinje u svojim džipovima iz kojih neminovno trešti Rock The Casbah, mašući iz budućnosti Talking Headsima i Led Zeppelinima ovog sveta - kao njihovi jedini pravi naslednici i jedini pravi naslednici rock n rolla kao globalne kulture.

Dom omladine Beograda//Amerikana - Petak, 23. mart, 21:00
SVETLANA SPAJIĆ i BOKAN STANKOVIĆ (Srbija)
KONONO No. 1 (DR Kongo)

SVETLANA SPAJIĆ i BOKAN STANKOVIĆ
Na TODO MUNDO Festivalu nastupiće premijerno Svetlana Spajić sa Bokanom Stankovićem, najboljim multiinstrumentalistom u Srbiji, pevačem i gajdašem, sa kojim peva još od 1993. godine. Njih dvoje su usavršili tradicionalno pevanje "na bas" iz Istočne Srbije, odakle je i Bokan. Zajedno su posetili mnoga sela u Istočnoj Srbiji, gde su pevali, plesali, svirali i družili se sa najboljim seoskim pevačima u regionu. U Bokanovom selu Lasovu, blizu Zaječara 2009. godine su snimili materijal uz pomoć Erika Adamsona i Zdravka Mirčete, sa kojima planiraju da nastave saradnju i sačuvaju kulturnu baštinu Istočne Srbije.

KONONO No. 1
Proterani ratovima i bedom iz svojih izolovanih i mirnih sela u Kinšasu, kongoanski muzičari morali su da pobede gradsku buku. Sposobnost improvizovanja jeste ključ opstanka u prestonici većoj od dva Konga. Za muzičare to znači korišćenje dečjih harmonika koje su ostale posle odlaska Belgijanaca šezdesetih, automobilskih delova, federa, flaša, improvizovanih pojačala, mikrofona sklepanih od odbačenih magneta i „bacača glasa", velikih megafona koji uspešno zamenjuju zvučnike. Ali, ovaj ultimativni lo-fi omogućio je nekolicini kongoanskih bendova da proizvede neke od najluđih trans ritmova koje ste ikada čuli, čudni zvuk koji trese na granicama eksperimentalnog dancea, avangardnog rocka i tradicionalnih ritmova, odolevajući ipak svakoj kategorizaciji. BBC je ovo radikalno mutirano muzičko čudo opisao kao„Afro-cyber futurizam", a belgijski producent i promoter Vincent Kenis dao mu je pre pet godina ime koje, čini mi se, savršeno pristaje - congotronics.

KONONO No. 1 najpoznatiji je od šest bendova koje je Kenis „otkrio" u predgrađima Kinšase. U srcu njihovog muzičkog hibrida, pored omamljujuće distorzije, nalazi se Bazombo trance, ritmovi prašuma uz granicu sa Angolom.
“Bili su na evropskoj turneji  kada sam pre nekoliko godina posetio nesrećni grad i uspeo sam da uživo čujem samo pođednako dobre Masanka Sankayi. Odlazak na koncerte u predgrađima Kinšase više je logistički nego bezbednosni poduhvat. U gradu nema taksija, a Masanka Sankayi svirali su u anarhičnoj četvrti Matonge, gde je službenicima UN-a (mojim domaćinima) zabranjeno da odlaze vozilima organizacije. Porte Rouge, bar u kome su godinama nastupali, „oveštičen" je (i zatvoren) nekoliko nedelja ranije , i teškom mukom pronašli smo Nouvelle Porte Rouge, gde su muzičari, barske dame i zgodni gosti pobegli od krvožednih veštica. Muzičari u Kongu ne treba samo da zabave i nateraju da zaplešete, već održavaju vezu sa duhovima predaka i ostalim silama koje caruju nevidljivim svetom, što je jedan od najvažnijih i najpoštovanijih poslova u podsaharskoj Africi.” Vincent Kenis - Producent

Belgijski Crammed Dics zaslužan je za pet diskova edicije Congotronics. KONONO No. 1 nalaze se na prvom disku, dok je CONGOTRONICS 2 kompilacija na kojoj su i Masanka Sankayi. Omot je radio Zoran Janjetov.

Dom omladine Beograda//Klub - Petak, 23. mart, 23:30
NAKED (Srbija)

U okviru Prvog beogradskog World Music festivala "Todo Mundo", koji će biti održan u Domu omladine 22. i 23. marta, organizatori su odlučili da na festivalu nastupi jos jedan beogradski bend. Grupa Naked će na kraju festivala napraviti odličnu atmosferu za završnu žurku festivala 23. marta u Klubu Doma omladine Beograda. Cena ulaznice za nastup benda Naked je 100 dinara.
Kod ovog sastava, umesto jednostavne formule spajanja muzičara iz dva različita miljea (urbano-­‐ruralno), imamo šestoricu momaka koji sviraju sve!
Ne radi se ni o kakvom preterivanju. Violinista, dvojica bas gitarista, harmonikaš, gitarista i bubnjar, na spisku pređašnjih i sadašnjih muzičkih projekata beleže filharmonijsku klasiku, nu metal, džez, kamernu kompoziciju, primenjenu muziku (filmovi, crtaći, predstave,  izložbe), fank i pop.
Album „Noyz“ (Multikultivator)  je bio iznenađujuće uspešan debi na raskrsnici džeza, roka, etna i fanka; kolekcija kratkih i efektnih pesama i promišljenih, lepo upakovanih aranžmana. Prošlogodišnje izdanje „Get Naked“ objavio je mađarski Narrator Records, i ovo će biti prava koncertna promocija ovog albuma.

zakk

• 3
    • IP Tardis
« Reply #71 on: 22-03-2012, 15:46:46 »
Nažalost nećem moći, al ima već ko ide...

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #72 on: 22-03-2012, 16:54:44 »
Ima, na primer - ja!

pokojni Steva

• 4
  • 3
« Reply #73 on: 22-03-2012, 17:06:35 »
Tinariwen bolje razumeju čemu rock n roll služi nego skoro svi moderni rock n roll bendovi, sa one strane The White Stripes[/size] i The Black Keys[/b][/size]. Slavljenje trenutka je suština rock n roll estetike...

xcheers
Jelte, jel' i kod vas petnaes' do pola dvanaes'?

zakk

• 3
    • IP Tardis
« Reply #74 on: 22-03-2012, 17:11:20 »
Super su Tinariven i uživo i ovako i krivo mi što ne idem al jbga... obaveze.

smrklja

• 5
  • 3
« Reply #75 on: 23-03-2012, 13:42:14 »
bio i ja, meni su se Španci više dopali

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #76 on: 23-03-2012, 14:08:58 »
Stvarno? Ti si onda jedini kome su se oni više dopali. Svi oko mene su zbijali šalu s njima a seirili tokom nastupa Tinariwen. Biće sutra moj prikaz na Jazzinu. A uskoro ću da okačim i poneki video koji sam usliko.

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #77 on: 23-03-2012, 15:07:45 »
Evo recimo kako zvuče pominjani Španjolci iz Galicije kad sviraju rumunjsku i makedonsku muziku:

Talabarte @ Todo Mundo festival, DOB, Belgrade, 22 March 2012 3

A evo kako zvuče Tuarezi:

Tinariwen @ Todo Mundo festival, DOB, Belgrade, 22 March 2012 2

Edit: A Nebojša se baš raznežio:lol: :lol: :lol: :lol:

Alex

• 4
  • 3
« Reply #78 on: 30-03-2012, 00:29:27 »
Britanski sastav Duran Duran ipak će nastupiti na Exit festivalu (12. – 15. jul) u Novom Sadu
Na sajtu Duran Duran navodi se da će grupa nastupiti prvog dana Exit festivala, 12. jula.

ju-hu
Avatar je bezlichna, bezukusna kasha, potpuno prazna, prosechna i neupechatljiva...USM je zhivopisan, zabavan i originalan izdanak americhke pop kulture

Jonlan

• 4
  • 3
    • Radioaktivna aleja
« Reply #79 on: 30-03-2012, 00:51:12 »
Хоули моули, никад до сада нисам био на том Екситу нити ме је ишта привукло, али ово се не пропушта!!!

Jonlan

• 4
  • 3
    • Radioaktivna aleja
« Reply #80 on: 30-03-2012, 00:53:41 »
Јао! Girls on Film, A View to a Kill, Union of the Snake, Rio и остали класици - уживо! Поезија!  :!: :!: :!:

Barbarin

• 4
  • 3
« Reply #81 on: 01-04-2012, 18:54:51 »
Jel ovo stvarno jel ako jeste  :!: :!: :!: :!: :!: :!:
http://www.popboks.com/vest.php?ID=16599
Jeremy Clarkson:

Джон Рейнольдс

• 4
  • 3
  • @
« Reply #82 on: 01-04-2012, 19:44:23 »
Таква вест баш на први април?  :lol:

#Τζούτσε

Barbarin

• 4
  • 3
« Reply #83 on: 02-04-2012, 10:56:13 »
Zato je i meni sumljivo
Jeremy Clarkson:

Barbarin

• 4
  • 3
Jeremy Clarkson:

Barbarin

• 4
  • 3
Jeremy Clarkson:

zakk

• 3
    • IP Tardis
« Reply #86 on: 10-04-2012, 13:14:18 »
http://www.blic.rs/Zabava/Vesti/316495/Merilin-Menson-u-Beogradu

Nekakav IQ festival. "Pored Mensona u Beogradskoj areni 9. juna nastupiće makedonski sastav „Mizar“, legendarni slovenački „Laibach“, domaći „Block out“, te britanski „Dirty Vegas“."

Malo ga preteraše, treba bubreg da prodam da sve postignem...

M.M

• 4
  • 3
« Reply #87 on: 07-05-2012, 18:53:04 »
A sutra  :-| :-| :-| :-| :-| :-| :-| :-| :-| :-| :-| :-| :-| :-| !

Barbarin

• 4
  • 3
« Reply #88 on: 07-05-2012, 19:41:18 »
UUUUUU Mizar su bili ma exitu prošle godine i otkinuli isto kao i Laibach, koji preko sutra sviraju na trgu u NS.
Jeremy Clarkson:

M.M

• 4
  • 3
« Reply #89 on: 07-05-2012, 19:58:32 »
"Želim Metaliki da dobro peva i da ne zabušava."  :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :|

pokojni Steva

• 4
  • 3

Father Jape

• 4
  • 3
« Reply #91 on: 08-05-2012, 13:19:28 »
http://www.vesti011.com/2012/05/ve%C4%8Deras-je-velika-satanska-%C5%BEurka-u-beogradu-sti%C5%BEe-metalika/

Посетиоци концерта имаће прилику да чују песме „Уђу пешчани човече“, „Тужно али истинито“, „Неопростив“, „Кадгод могу да тумарам“, „Ништа више није важно“ и друге песме које подстичу деструкцију и самоуништење

Barbarin

• 4
  • 3
« Reply #92 on: 08-05-2012, 13:35:33 »
Nije valjda da pratiš taj nepismeni sajt.
Jeremy Clarkson:

Agota

• 4
  • 3
« Reply #93 on: 08-05-2012, 15:45:33 »
http://www.blic.rs/Zabava/Vesti/316495/Merilin-Menson-u-Beogradu

Nekakav IQ festival. "Pored Mensona u Beogradskoj areni 9. juna nastupiće makedonski sastav „Mizar“, legendarni slovenački „Laibach“, domaći „Block out“, te britanski „Dirty Vegas“."

Malo ga preteraše, treba bubreg da prodam da sve postignem...

:D :D :D jedva cekam !!! :!: :!: :!:
Cene karata iznose 2890 RSD za parter i 2990 RSD za kategoriju tribine. Početak prodaje može se očekivati uskoro.

This is a gift, it comes with a price. Who is the lamb and who is the knife. Midas is king and he holds me so tight. And turns me to gold in the sunlight ...

Agota

• 4
  • 3
« Reply #94 on: 08-05-2012, 20:29:25 »
"Želim Metaliki da dobro peva i da ne zabušava."  :-| :-| :-| :-| :-| :-| :-| :-| :-| :-| :-| :-| :-| :-| :-| :-| :-|

METALLICA MOJ DOBAR DRUGAR

legenda
This is a gift, it comes with a price. Who is the lamb and who is the knife. Midas is king and he holds me so tight. And turns me to gold in the sunlight ...

Джон Рейнольдс

• 4
  • 3
  • @
« Reply #95 on: 08-05-2012, 23:17:43 »
http://www.wherevent.com/detail/Skc-Novi-Sad-The-Toasters-@SKCNS-Fabrika

Ако је судити по концерту у Београду од пре 5-6 година, Тоустерси далеко, далеко боље звуче на албумима него уживо. Од свих које сам гледао, а гледао сам подоста, били су најнеубедљивији кад се упореде са снимљеним материјалом.

#Τζούτσε

Plut

• 4
  • 3
  • Šetajuća žuta antena
« Reply #96 on: 08-05-2012, 23:44:05 »
E sad si mi srušio sve iluzije. :(

Джон Рейнольдс

• 4
  • 3
  • @
« Reply #97 on: 09-05-2012, 00:21:39 »
Можда им није било вече, можда им велика сала СКЦ-а није легла, не знам какав је тај новосадски простор. Мада треба напоменути да је мени омиљени албум Don't Let the Bastards Grind You Down и да сам отишао с великим очекивањима. А добио сам круту, преозбиљну свирку. По мом мишљењу, ска не би требало да буде такав, тим више што Тоустерси нису ска-џез фузија па да кажеш - ајде идем да гледам виртуозну свирку, а не да се зезам.

#Τζούτσε

Dr00d

• 4
  • 3
« Reply #98 on: 09-05-2012, 03:39:03 »
HAL kako bilo na Metal'ki?
Jel bio još ko sa foruma?
There's no saint like a reformed sinner.

HAL

• 4
  • 3
« Reply #99 on: 09-05-2012, 20:27:50 »
Добра свирка, задовољан сам, али не ради ме та музика толико више, отишао сам да их чујем из поштовања и да пружим млађем буразу искуство првог концерта свог тренутно омиљеног бенда.

Суба

• 4
  • 3
  • А на чем Земља стоји, синко?
« Reply #100 on: 09-05-2012, 22:10:44 »
Металика била сјајна. Свирали су нешто преко 2 сата, све је било врхунски, једино ми се Кирк нешто слабије чуо. Мали минус за озвучење.

Barbarin

• 4
  • 3
« Reply #101 on: 09-05-2012, 23:47:09 »
Kolko znam ozvučenje im je skoro uvek isto kao i tonac, pa možda neko nije bio lepo raspoložen ili neko nije dobro izuglovao razglas.
Jeremy Clarkson:

pokojni Steva

• 4
  • 3

Hobit

• 4
  • 3
« Reply #103 on: 11-05-2012, 14:03:17 »
Pih
To sve neki indijanci...
U N. Sad dolazi i Parni valjak, 25.  ...   dolazi i Hobit, naravno
Slušao sam ih u BG, 11. marta, SJAJNI SU, kao i uvek...  xcheers
Sve će na kraju biti dobro, a ako nije dobro, znači da još nije kraj!

pokojni Steva

• 4
  • 3
« Reply #104 on: 11-05-2012, 14:05:13 »
Ko bre, oni valjkasti mandovi?! Au čika Zubo...

Hobit

• 4
  • 3
« Reply #105 on: 11-05-2012, 14:07:56 »
Jebiga, Stevo, to je muzika moje mladosti...
Uz Metaliku je odrastao moj sin

Bio je Hobit i na koncertu YU grupe, u Sava centru... tek oni su muzika moje mladosti...   :lol:

M.M

• 4
  • 3
« Reply #106 on: 11-05-2012, 14:15:50 »
HAL kako bilo na Metal'ki?
Jel bio još ko sa foruma?

Bio i ja u fan pitu. Bilo je sjajno. :-|
Pričitah sada da Suba ima zamerku na zvuk. Hm, bas bubanj što pomera unutrašnje organe po svom nahođenju? Nešto se ne bih složio da je bio lošiji zvuk.
Moja zamerka se odnosi na to da je prvi koncert bio, ipak, za nijansu bolji, ali mislim da uzrok takvom mom stavu izuzetno doprinosi činjenica da je to bio prvi veliki koncert na ovim prostorima. Željno smo ga iščekivali, kasnije prepričavali i tražili snimak. Sada nije takav slučaj.

pokojni Steva

• 4
  • 3
« Reply #107 on: 11-05-2012, 14:42:05 »

Bio je Hobit i na koncertu YU grupe

Plut

• 4
  • 3
  • Šetajuća žuta antena
« Reply #108 on: 11-05-2012, 14:43:49 »

Hobit

• 4
  • 3
« Reply #109 on: 11-05-2012, 14:44:23 »
E, Stevo... to je tvrdi rok
Ovde to više niko ne svira
Na žalost... :(

Джон Рейнольдс

• 4
  • 3
  • @
« Reply #110 on: 11-05-2012, 14:45:53 »
Како идеш не све те концерте кад их нико не свира? Слушате плоче? То онда није концерт.

#Τζούτσε

pokojni Steva

• 4
  • 3
« Reply #111 on: 11-05-2012, 14:46:27 »
Tvrdi rok... Dedo jedan  :-D

Hobit

• 4
  • 3
« Reply #112 on: 11-05-2012, 14:47:23 »
YU grupa je imala koncert u Sava centru, pre 3 nedelje (verovatno poslednji), pa sam ih slušao UŽIVO 

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #113 on: 11-05-2012, 15:20:46 »
Večeras je i promotivni koncert ovogodišnjeg Ring Ring festivala. Odvija se u Kulturnom centru Reks u Jevrejskoj ulici, sa početkom u 20 i 30, a ulaz je besplatan. Nastupaju Paolo Anđeli i Takumi Fukušima. Anđelija smo gledali pre jedno 3-4 godine na festivalu i tu je bio deo šarmantnog improvizovanog nastupa sa Antonelom Salisom i Hamidom Drejkom, sa puno mediteranskih tema, koristeći svoju prepariranu sardinijsku gitaru, a Fukušima je nastupala, ako me sećanje dobro služi, na festivalu 1998. godine sa grupom Rale i bila sjajna.

Sajt festivala

Ovaj duet kombinuje talenat i iskustvo italijanskog gitariste Paolo Angeli-ja i japanske violinistkinje i pevacice Takumi Fukushima.
Istok srece zapad u pemsama i improvizacijama koje karakterisu nastup ovog izuzetnog dueta. Njih dvoje, vec poznati posetiocima Ring Ring festivala izlaze i sopstvene muzicke tradicije kreirajuci snaznu sintezu i muzicki izraz negde izmedju Japana i Sardinije. Dva zicana instrumenta proizvode bogatu zvucnu paletu i osnovu za njihove glasove.
Takumi je svirali u grupama After Dinner, Volapuk, Rale, a Paolo je svirao sa majstorima nove muzike kao sto su Rose, Frith, Parker, Salis, Drake, ali i Metheny.
www.paoloangeli.it
U saradnji sa talijanskim Institutom za kulturu u Beogradu

zakk

• 3
    • IP Tardis
« Reply #114 on: 24-05-2012, 11:40:41 »
Bradata Drolja Promotions presents

GRAF ORLOCK (Los Angeles, USA) grindcore/hardcore

Graf Orlock - The Dream Left Behind

Support: HELLTARD (Belgrade, RS) grindcore/fastcore

Ponedeljak 23 jul 2012
 Panic Room Žica
 300 din
 -----------------------------------------------------------------------

Graf Orlock is a grindcore band from Los Angeles, California. They are named after Graf Orlok from the film Nosferatu.

Consisting of members of hardcore punk bands Greyskull, Arctic Choke, Dangers, and Ghostlimb, Graf Orlock commonly uses audio snippets and script dialogue from action movies like The Terminator, Aliens, and RoboCop in all their songs; this mix has been jokingly called "cinema-grind."

They are on tour promoting their latest EP "Los Angeles," which is based loosely around Michael Mann’s classic 1995 L.A. crime saga, Heat.

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #115 on: 24-05-2012, 12:19:52 »
Gaddemit, grajndkor bez blastbitova? Pa za to se u naše vreme pucalo u kolena. Čak su i Ikstrim Nojz Teror i Doom morali da imaju pesmu ili dve sa blastovima, za svaku sigurnost.

cicmi

• 4
  • 2
« Reply #116 on: 24-05-2012, 19:50:03 »

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #117 on: 08-06-2012, 09:48:32 »
OOooh, Marduk se vraćaju u Beograd i to sada kad su najjači a nama najpotrebniji!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Deseti Septembar, Gan Klab, dabl bil sa Immolationom. Plus još uvek nenajavljeni gosti. Pajebotebog!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

METAAAAALLL!!!!!!!!!!  :-| :-| :-| :-| :-| :-|

http://www.yumetal.net/forum/topic/60069-20120910-gun-club-beograd-immolation-marduk-gosti/

GROM Records & MJÖLNIR Promotions
predstavljaju:

Double Headline Black Death Metal Attack!
---------------------------------------------------------------
MARDUK (Sweden) Black Metal
http://www.marduk.nu/

IMMOLATION (USA) Death Metal
http://www.everlastingfire.com/

+ guests

"Serpent Sermon Tour 2012" starts at the end of August! We present dates of the concert tour, over 40 shows in whole Europe! We are planning also second part in Scandinavia and the Baltic Region. The main tour starts on August 30th with a show in Warsaw and ends also in Poland, on October 14th in Lodz. For over 1,5 month MARDUK will cover tens of thousands of kilometers promoting their debut in Century Media entitled "Serpent Sermon". A special guest will be the Americans from IMMOLATION who are curently working on their newest album as well. More details about this release soon. In a couple of days we will announce the bands supporting the tour. We need some time as we received lots of offers and each of the bands is equally hungry to play! MARDUK warned that this tour will smash all unbelievers and they promise this tour to be the most extreme in 2012! We believe so!

---------------------------------------------------------------
Black Death Apocalypse in Belgrade!
10.09.2012.
Gun Klub, Beograd, Serbia

- Ulaz - 15e pretprodaja / 18e na dan!
- Pretprodaja od 01.08.
- Limitiran broj ulaznica!

Pretprodaja:

Beograd - Felix Shop, Sremska 6. Tel: 011/2636-914
Novi Sad - Mungos Shop, Njegoseva 14. Tel: 021/527-260
Zrenjanin - Pozivom na broj: 0659966690

----------------------------------------------------------

Supported by:

GROM Records
www.gromrecords.net

MJÖLNIR Promotions
http://www.facebook....olnirPromotions

NOCTURNE Magazine
www.nocturnemagazine.net

MASSIVE MUSIC
http://www.massive-music.pl/

pokojni Steva

• 4
  • 3
« Reply #118 on: 08-06-2012, 10:02:08 »
Danas u Novom Sadu, sutra u vašem gradu.

Goran Bare & Majke - Teške boje

Alexdelarge

• 4
  • 3
  • Enfant terrible
« Reply #119 on: 17-06-2012, 16:13:54 »
"Prljavo kazalište" na Beer Fest-u

Kultna zagrebačka grupa "Prljavo kazalište", nakon više od 20 godina pauze, nastupiće u avgustu u Beogradu, u okviru Beer Fest-a.

"Prljavo kazalište" imalo je poslednji nastup u Beogradu 1986. godine, u vreme turneje u kojoj su predstavljali album "Zlatne godine".

Nedavno je Jasenko Houra rekao da bi koncert u Beogradu bio velika odgovornost jer „bend uvek mora biti dobar - ne možemo očekivati da publika bude dobra, pa da onda i mi budemo dobri“.

Houra je tada rekao da "Prljavo kazalište" ima publiku u svim državama bivše Jugoslavije i da u ovih 26 godina, koliko ga u muzičkom smislu nije bilo u Beogradu, sigurno ima onih koji slušaju njihove pesme.

Odluka da nastupe u Srbiji predstavlja veliki pomak u odnosu na 2010.godinu kada je Houra rekao da nije siguran da li je dobrodošao u Srbiji.

Najnoviji album “Kazališta“ "Možda dogodine" od nedavno je u prodaji.

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #120 on: 25-07-2012, 15:36:18 »
Evo da ne kažete da ne dojavljujem. Sutra uveče u Domu Omladine Beograda nastupaju Kim Gordon i Ikue Mori. Morijeva je legenda njujorške Downtown scene, svirala je sa svima od Johna Zorna pa do Sonic Youth i jako je dobra u tome što radi. Kim Gordon je... bivša žena Thurstona Moorea  :lol:  Ulaz je, apparently, za dž.

http://www.domomladine.org/koncerti/koncert-kim-gordon-and-ikue-mori/

Koncert: Kim Gordon and Ikue Mori   četvrtak, 26. jul 2012. u 21:30 DOB//Velika sala Resonate na BELEF festivalu
Ulaz je slobodan!

KIM GORDON I IKUE MORI
Prvoborci njujorške no wave i noise scene, rokenrol shvaćen kao vrhunski art ispad. Kim Gordon iz Sonic Youth i Ikue Moti, nekada iz DNA, dolaze nam kao istinske električne furije.

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #122 on: 30-08-2012, 14:37:30 »
Dr Eugene Chadbourne ponovo dolazi u Srbiju!!!!!!! Nastupiće šestog Septembra u Beogradu u okviru Dunav festa a osmog u CK 13 u Novom Sadu!!!!! Raspamećen sam od sreće!!!

I na Jazzinu ima intervju sa njim povodom ovog dolaska:

http://www.jazzin.rs/eugene-chadbourne-humor-i-eklektika/

Alexdelarge

• 4
  • 3
  • Enfant terrible
« Reply #123 on: 03-09-2012, 12:22:38 »

pokojni Steva

• 4
  • 3
« Reply #124 on: 03-09-2012, 12:29:12 »
Jel dolazi sa Emmylou Harris?  :!:

Mark Knopfler & Emmylou Harris - Born to Run

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #125 on: 24-09-2012, 10:34:55 »
Provod i pomoć:

Pevač legendarnog pulskog benda KUD Idijoti Branko Črnac Tusta je pre godinu i po dana oboleo od raka pluća. U beogradskom klubu Gun će 26. i 27. septembra biti održan koncert podrške za Tustu, a sav prihod od ulaznica će mu biti upućen za nastavak lečenja. Na ovaj način želimo da pomognemo jednom izuzetnom čoveku i pokušamo da se bar malo odužimo za dugogodišnje radosti koje smo dobijali od KUD Idijota.

Koncert organizuju klub Gun (Miloša Pocerca 10) i prijatelji.

Učesnici:
- Sreda 26. septembar u 21 h: Dža ili Bu, Električni Orgazam, Disciplin A Kitschme, Partibrejkers
- Četvrtak 27. septembar u 21 h: Horkestar, Atheist Rap, Rambo Amadeus, Kanda Kodža i Nebojša, KBO!.

Cena ulaznice: 1.000 dinara, na dan koncerta 1.200 dinara.

Jonlan

• 4
  • 3
    • Radioaktivna aleja
« Reply #126 on: 24-09-2012, 11:22:24 »
Дабогда он оздравио одмах и исте секунде, ал ти КУД Идијоти су тежак крш од бенда.

Jonlan

• 4
  • 3
    • Radioaktivna aleja
« Reply #127 on: 24-09-2012, 11:24:29 »
Mark Nofler  u "Areni" 30. aprila 2013.

http://www.blic.rs/Zabava/Vesti/340888/Mark-Nofler--u-Areni-30-aprila-2013

Горан Скробоња је одушевљен, али ја баш и нисам, иако сам сигурно највећи фан Дире Страитса с ове стране Енглеског канала. Нофлерова соло каријера ми је некако... досадна.

pokojni Steva

• 4
  • 3
« Reply #128 on: 24-09-2012, 11:28:08 »
Idi se odmax samoubi, ti bedni Simple Minds fanu  :-x

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #129 on: 24-09-2012, 11:39:08 »
Дабогда он оздравио одмах и исте секунде, ал ти КУД Идијоти су тежак крш од бенда.

Kako bre težak krš???? Najbolji Eks-Jugoslovenski pank bend evr!!!

Agota

• 4
  • 3
« Reply #130 on: 24-09-2012, 14:03:06 »

Super su  Idijoti !!!   :)
Bas mi je zao za Tustu.
Pre neki dan pozovem Dejana Pantelica  da mi otvori neku proslavu 20 god firme, i javi mi se njegov brat da je Dejan u Nemackoj  te da ima rak grla ,pritom ima dvoje klinaca koji su dijabeticari (na igli)  ,covek nikad ne zna kakva beda moze da ga snadje.

Meho,jel si bio na onom koncertu u hali sportova kd su bili prvi put 10 godina nakon rata ?

Джон Рейнольдс

• 4
  • 3
  • @
« Reply #131 on: 24-09-2012, 14:06:59 »
Ја сам био тад у Хали спортова и "Патка" је најбољи екс-ју панк бенд икад... бај фар.

#Τζούτσε

Agota

• 4
  • 3
« Reply #132 on: 24-09-2012, 14:10:23 »
 nikad  nisam imala priliku  da slusam  uzivo  P.P.   :(

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #133 on: 24-09-2012, 14:15:11 »
Ja Patku nikada nisam shvatao ozbiljno  :lol:  A na tim Idijotima nisam bio, samo sam ih jednom gledao posle rata i to u KST-u pre jedno 5-6 godina.

pokojni Steva

• 4
  • 3
« Reply #134 on: 24-09-2012, 14:19:27 »
Ja Patku nikada nisam shvatao ozbiljno

xjap

A na tim Idijotima nisam bio, samo sam ih jednom gledao posle rata i to u KST-u pre jedno 5-6 godina.

Jednom smo se zapili sa Tustom (novosadski je zet, time i čest ovde), pa posle zapišavali dunavsko priobalje. Lik je čist, kao čist. Nikad nisam bio na Idijotima, patim od koncertne averzije, ali odgovrno tvrdim da su Idijoti jedan od najboljih ex Yu bendova.

Agota

• 4
  • 3
« Reply #135 on: 24-09-2012, 14:24:27 »
Bitno  je  da smo svi prosli pank fazu ! I da smo je prevazisli,naravno.
Sto rece Koja ,,ko nije slusao pank ,taj je klinicki mrtav ''.  :)

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #136 on: 24-09-2012, 15:26:20 »
Gledao sam ja Idijote nekoliko puta pre rata, pa mogu i da tvrdim da su najbolji eks-Ju bend uživo  :lol:

Джон Рейнольдс

• 4
  • 3
  • @
« Reply #137 on: 24-09-2012, 15:42:20 »
Бољи уживо него на албумима, свакако.  :lol:

Што се "Патке" тиче, поновићу оно што сам више пута написао. Деведесете су показале колико је "Патка" (несвесно) била испред свог времена јер су у време другог ска таласа практично свирали трећи. Ко чује "Паткине" ска песме може да чује Op Ivy пре Op Ivy. Ајде нек неко каже да није тако.

А и мило ми је што сам ишао на њихове касније, упегланије, концерте с Маретом и Балетом. Писао сам о томе на Punks Not Dead теми, те песме уживо звуче веома енергично и ту бога нема. "Идијоти" имају култне песме али и много празног хода, "Патка" има први албум који звучи као бест оф неког веома доброг бенда. "Плитка поезија" је у рангу "Best of the najbolje", чак и нешто изнад.

#Τζούτσε

Alex

• 4
  • 3
« Reply #138 on: 24-09-2012, 18:51:11 »
Ne zanimaju me peterano ni pank, ni rok, ni KUD Idijoti (akcenat na "preterano"), ali baš sam slučajno pre 2 dana čitao obiman intervju sa Idijotima u Ukusu Nestašnih br1.
Avatar je bezlichna, bezukusna kasha, potpuno prazna, prosechna i neupechatljiva...USM je zhivopisan, zabavan i originalan izdanak americhke pop kulture

Melkor

• 5
  • 3
« Reply #139 on: 25-09-2012, 00:18:56 »
Da nisi i Konformistu gled'o?
"Realism is a literary technique no longer adequate for the purpose of representing reality."

tomat

• 4
  • 3
« Reply #140 on: 25-09-2012, 19:28:13 »

tomat

• 4
  • 3
« Reply #141 on: 25-09-2012, 19:32:43 »

pokojni Steva

• 4
  • 3

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #143 on: 26-09-2012, 09:34:43 »
E, na to će da se ide!  :-| :-| :-|  Preporučujem i onima koji misle da je Boris Kovač prečesto cerebralan. La Kampanela je muzika za celu porodicu  :lol:

pokojni Steva

• 4
  • 3
« Reply #144 on: 26-09-2012, 11:09:42 »
Jašta.

Barbarin

• 4
  • 3
« Reply #145 on: 27-09-2012, 19:59:59 »
Da san u Bg ovo ne bih propustio, bili su odlični kao predgrupa Biohazardu. :evil:
Koncert benda "Last hope" u Beogradu
Jeremy Clarkson:

pokojni Steva

• 4
  • 3
« Reply #146 on: 28-09-2012, 10:28:06 »

"Internacionalni sastav Rebel Star u Gun Clubu će u petak 12. oktobra u 21.30h premijerno pred domaćom publikom izvesti pesme sa trećeg studijskog albuma koji je upravo objavljen za hrvatski Dancing Bear (zastupnik za Srbiju Odličan hrčak)".

http://www.b92.net/kultura/vesti.php?nav_category=271&yyyy=2012&mm=09&dd=26&nav_id=646302

Agota

• 4
  • 3
« Reply #147 on: 05-10-2012, 14:44:35 »
Linkin Park na proleće u Areni
Na radost mnogih fanova američki rok bend Linkin Park sviraće u Beogradu!

MONDO saznaje da će nastupiti u maju u Kombank Areni, a tačan datum svirke znaće se uskoro.

Na ovom koncertu pored starih hitova, bend će svirati i "stvari" sa poslednjeg, petog albuma "Living Things" na kome je kombinovana muzika sa prethodna četiri izdanja.

Agota

• 4
  • 3
« Reply #148 on: 05-10-2012, 14:47:49 »
"Depeche Mode" na Ušću?
Kultni britanski bend "Depeche Mode" najverovatnije će nastupiti u Srbiji idućeg proleća.Zvanični datum održavanja koncerta biće uskoro objavljen.

Dejv Gahan i ekipa napokon će održati koncert pred domaćom publikom nakon što je pompezno najavljivani nastup "Depeche Mode" u maju 2009. otkazan zbog Gahanovih zdravstvenih problema.
 Bend će najverovatnije dovesti "Egzit" tim, a detalji nove koncertne turneje ovog benda, kao i promocija njihovog novog albuma biće otkriveni 23. oktobra u Parizu na konferenciji za štampu.

Novi album trebalo bi da se pojavi na tržištu u aprilu 2013., nakon čega će bend krenuti i na novu svetsku turneju. Njihov poslednji album "Sounds of Universe" objavljen je 2009. godine, ali nije doživeo komercijalni uspeh ranijih albuma, iako je prvi singl "Wrong" dobro prošao.

HAL

• 4
  • 3
« Reply #149 on: 05-10-2012, 18:28:05 »
Био би вала ред да се искупе.

Barbarin

• 4
  • 3
« Reply #150 on: 05-10-2012, 19:33:38 »
Linkin Park na proleće u Areni
Na radost mnogih fanova američki rok bend Linkin Park sviraće u Beogradu!

MONDO saznaje da će nastupiti u maju u Kombank Areni, a tačan datum svirke znaće se uskoro.

Na ovom koncertu pored starih hitova, bend će svirati i "stvari" sa poslednjeg, petog albuma "Living Things" na kome je kombinovana muzika sa prethodna četiri izdanja.

:!: :!: :!:
Jeremy Clarkson:

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #151 on: 24-10-2012, 17:18:31 »

zakk

• 3
    • IP Tardis
« Reply #152 on: 25-10-2012, 12:07:06 »

Barbarin

• 4
  • 3
Jeremy Clarkson:

Barbarin

• 4
  • 3
« Reply #154 on: 02-11-2012, 21:09:42 »

:!: :!: :| :|
Jeremy Clarkson:

zakk

• 3
    • IP Tardis
« Reply #155 on: 02-11-2012, 22:58:18 »
TUXEDOMOON u Beogradu (3. novembar, Dom omladine)

Consecration + Hesus Ator (18. novembar, Beograd, klub Gun; cena karte je 400 dinara, početak 22h)

MARK LANEGAN BAND u Domu omladine Beograda (21. novembar, 20h)

LET 3 @ GUN CLUB (23. NOVEMBAR, 21.30)

DORDEDUH (ex-Negura Bunget) + Sunset In The 12th House + In From The Cold (2. decembar, Gun Klub, Beograd)

raindelay

• 4
  • 3
  • Disco Inferno
« Reply #156 on: 03-11-2012, 00:04:13 »
Peter Pan Speedrock@ Fest 17.11

Peter Pan Speedrock - Dead End
I WAS ANTI-OBAMA BEFORE IT WAS COOL

Barbarin

• 4
  • 3
« Reply #157 on: 15-11-2012, 14:02:23 »

:!: :!: :!: :!: :evil: :evil: :evil: :evil: :| :| :| :| :| :!: :!: :!: :!: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: xcheers xcheers xcheers xcheers
Jeremy Clarkson:

Agota

• 4
  • 3
« Reply #158 on: 13-02-2013, 22:29:16 »

zakk

• 3
    • IP Tardis

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #160 on: 20-02-2013, 15:22:54 »
Lepo, voistinu. Mislim, nije to više onaj Slejer, al lepo.

zakk

• 3
    • IP Tardis

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #162 on: 22-02-2013, 10:01:56 »
E, pa stvarno.... Keri King će imati mnogo toga da objašnjava.

zakk

• 3
    • IP Tardis
« Reply #163 on: 22-02-2013, 13:58:45 »
vedrije teme:

Goatmare & The HellSpades

Promocija albuma "13 Ways to Die"

Žurka sa svirkom, ulaz slobodan, ko ne dođe - keva mu je zombi :D

Goatmare & The Hellspades - 40 Dana

22.2.2013
Kuglaš
Đušina 5, Belgrade, Serbia

navodno 21h

https://www.facebook.com/events/534332533254728/

+ gosti: ovdašnji Coffin Anal (Vultures), te Miša Mašina (Drugo lice)

Alex

• 4
  • 3
« Reply #164 on: 24-02-2013, 05:38:36 »

sandjama

• 4
  • 3
« Reply #165 on: 25-02-2013, 13:16:59 »
u jebem ti, kad se sad nisam shlogir'o nikad necu:

19.04.2013, studio "m", novi sad, marissa nadler
ja sam psihicki ubica
covek sa dva lica
danju pocivam u miru
nocem vitlam sa sekiru
licnos' svoju krijem
nocas cu te ubijem!

zakk

• 3
    • IP Tardis
« Reply #166 on: 25-02-2013, 13:31:19 »
Evo Miloš će se zamal šlogira zajedno s tobom  :!:

sandjama

• 4
  • 3
« Reply #167 on: 25-02-2013, 13:52:51 »
strava, taman bi mi trebalo drustvo za novi sad, posto ne znam nikog ko bi is'o.
ja sam psihicki ubica
covek sa dva lica
danju pocivam u miru
nocem vitlam sa sekiru
licnos' svoju krijem
nocas cu te ubijem!

Milosh

• 5
  • 3
« Reply #168 on: 25-02-2013, 15:51:58 »
Čuo sam ja već za ovo pre nekoliko dana, i skoro umro od sreće, a na koncert svakako idem...

Alexdelarge

• 4
  • 3
  • Enfant terrible
« Reply #169 on: 26-02-2013, 14:57:36 »

Alexdelarge

• 4
  • 3
  • Enfant terrible
« Reply #170 on: 27-02-2013, 17:58:29 »

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #171 on: 15-04-2013, 14:40:30 »
Večeras:

ImprovE 2.4 – Modularni interplej

Kulturni centar REX
15. 04. 2013 21:00
Modularni interplej je naziv petog koncerta u serijalu ImprovE, koji će se održati 15.aprila 2013. u REXu, sa početkom u 21h.
Uz članove kolektiva Milane Zarić, Svetlane Maraš, Igora Čubrilovića i Igora Štanglickog, nastupiće i gosti Dušan Damnjanović, dugogodišnji bubnjar Belgrade Noise, kao i premijerno u Srbiji - Robert Piotrowicz, poljski zvučni umetnik, kompozitor i improvizator.
Robert će nastupiti na analognom modularnom sintisajzeru, elektronskom instrumentu sastavljenom od zasebnih zvučnih modula, ručno spajanih kablovima, koji na taj način čine specifičan audio ‘patch'.
Robert će predstaviti svoj novi solo album When Snakeboy is Dying objavljen 27. marta ove godine na etiketi Musica Genera.
Moduli ovog instrumenta će inspirisati dramaturgiju čitave večeri, tokom koje će muzičari učestvovati u modularnoj slobodnoj improvizaciji.
Nepostojeći duo nazvan po mitskoj životinji, zajedno sa dve 'Ane izvodi čas anatomije harmonijuma, iskonske akustične preteče analognog modularnog sintisajzera.
Tokom ovog časa, sviraće se i elektronski procesovati zvuci harmonijuma, kao i egzotičnih udaraljki i kalimbe.
Veče ce zatvoriti duo Roberta i Dušana, dva različita modularna sistema u premijernoj međuigri.
_

Više o umetnicima:
Robert Piotrowicz je autor radio drama, zvučnih instalacija, muzike za pozorište i mongobrojnih audio vizuelnih performansa.
Njegov solo nastup na ImprovE 2.4 karakteriše improvizaciono poigravanje sa intenzivnom dinamikom, gustom teksturom i mikrotonalnim pomeranjima, u okviru strogo komponovanih formi.
http://www.robertpiotrowicz.net/news.html
Video:
http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=t8zAOjURqGk
http://www.youtube.com/watch?v=V6YgaOaYES0

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #172 on: 11-05-2013, 08:53:02 »
Večeras Ken Vandermark nastupa solo u Dragstoru u Beogradu, sutra u Novom Sadu!!!!!!!!!!!

http://www.jazzin.rs/ken-vandermark-u-beogradu-i-novom-sadu/

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #173 on: 14-05-2013, 10:49:00 »
Sutra uveče ogromna poslastica za ljubitelje improvizovane muzike:

ImprovE 2.5: New York VS. Belgrade

Šesti u serijalu koncerata beogradskog Kolektiva ImprovE, pod nazivom New York VS. Belgrade, održaće se u kulturnom centru Parobrod,  u sredu  15.maja od 21h
Zvezde večeri nam ovog puta dolaze iz srca njujorške downtown muzičke scene. Annie Gosfield, dobitnica prestižnih internacionalnih nagrada, kompozitorka čija su dela izvodila najveća imena savremene i eksperimentalne muzike, pijanistkinja i improvizatorka.  Njeni tekstovi su objavljeni u NY Times-u , kao i u legendarnoj ediciji “Arcana” Johna Zorna. Annie u svom radu teži prikazivanju lepote ne-muzičkih zvukova, stavljajući akcenat na industrijske i raštimovane zvuke, bogat korpus udaraljki, proširene instrumentalne tehnike i elektroniku.
Chris Cutler, legedarni perkusionista i bubnjar, osnivač i član avangardnih sastava Henry Cow, Pere Ubu, Art Bears i News from Babel, saradjivao je u svojoj bogatoj karijeri sa takvim muzičarima kao što su Fred Frith, Zeena Parkins, The Residents, Evan Parker. Roger Kleier je električni gitarista i kompozitor, čija muzička mašta predstavlja jedinstvenu kombinaciju eksperimentalne, džez i rok muzike.
Muzičari Kolektiva ImprovE će se 15.maja sa gostima upustiti u ‘site specific’ avanturu slobodne improvizacije. Različiti akustični prostori na tri nivoa kulturnog centra Parobrod,  poslužiće kao inspiracija za tri različita instrumentalna dueta Njujork-Beograd, unutar muzičkog narativa koji bi se mogao protumačiti kao id (podrum), ego (prizemlje) i super-ego (sprat).
Na sledećem koncertu 16.maja, u okviru Ring Ring festivala, u Kulturnom centru Rex, Njujorčani će nastupiti kao trio, a izvešće koncept-kompoziciju Annie Gosfield pod nazivom EWA7.
Koncert 15.maja u Parobrodu počinje tačno u 21h, a ulaz je 250 dinara.

Annie Gosfield EWA7 (3rd mvmt. excerpt)

smrklja

• 5
  • 3
« Reply #174 on: 14-05-2013, 11:51:11 »
Sledeći ponedeljak i utorak :

www.youtube.com/watch?v=htiNO0GXiyw

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #175 on: 15-05-2013, 11:28:27 »
Sutra uveče ogromna poslastica za ljubitelje improvizovane muzike:

ImprovE 2.5: New York VS. Belgrade

Ovo gore dešava se danas, a sutra u okviru najave ovogodišnjeg Ring Ring festivala, imate i promo koncert:

16.05. Promo koncert Kulturni centar REX, 20.00
+ otvaranje izlozbe fotografija Ivane Cuture”RR 18″
 Catch-Pop String-Strong (A)
 Annie Gosfield Ensemble (USA)

Naravno, Kris Katler nastupa i to drugo veče sa Gosfieldovom. U to ime, Jazzin je objavio dosta opširan ekskluzivan intervju sa Krisom Katlerom:

http://www.jazzin.rs/chris-cutler-umetnik-u-opoziciji/

sandjama

• 4
  • 3
« Reply #176 on: 05-06-2013, 00:05:52 »
samo da najavim koncert u subotu:

Nema Tog Podruma : Kad dođu svinje

ASIAN WOMEN ON THE TELEPHONE (Moskva, RU)
    Rođen 2007. godine iz pepela tri podzemne stanice - Lubyanka, Park Kulturi I Domodedovo- moskovski eksperimentalni sastav ASIAN WOMEN ON THE TELEPHONE je jedna od najinventivnijih i najuspešnijih ruku novih ruskih avangardnih pokreta. Njihov umetnički pristup crpi inspiraciju iz ranih sovjetskih avangardnih pokreta kao što su futurizam I dadaizam, i odražava pogled na društvo kao rigidno, apsurdno i šematsko. Oni stvaraju jaku muziku koja je pod direktnim uticajem krautroka, nojz-roka, elektronike, slobodne improvizacije, zvučnih kolaža itd. koje kanališe u idiosinkratičnu viziju. Ovo je niskobudžetna muzika za niskorazredni svet. Zapravo, AWOTT nikada nije naglašavao svoj muziku sadržaj kao muziku koja samo prati njihove čudne kostime i maske koje nose tokom nastupa. Pošto su povremeno bili zabranjivani po moskovskim klubovima zbog glasina da su povezani sa "mističnom ritualističkom sektom" , bend se fokusirao na studijski rad i stvorio niz vaginalnih snimaka sa jedinstvenim pakovanjem ( koje su napravili Edward Timonoy I Volodya Adolfych) gde se istinski rad i ljubav ne mogu reprodukovati u dovoljnim količinama. Uprkos svemu, ništa se ne može uporediti sa živim svirkama AWOTT-a.
    http://asianwomenonthetelephone.bandcamp.com/
    https://soundcloud.com/asianwomenonthetelephone

LENHART TAPES
    Raspirujući "protivprirodnu blud" između narodnog kiča i elitne avangarde, Lenhart pronalazi i zadirkuje demone netolerancije. Izgleda da su se oni najviše nakotili baš tamo gde ih niko ne bi očekivao - među liberalnim građanstvom. Na koncertima Lenhart Tapesa, liberalno-slabićka retorika ne prolazi. Kada se publici sruči na glavu lavina loopova, gusli, tehna, zurli, densa, leleka, ukusa, neukusa, fanka i blejanja ovaca, slušalac će se naći na klizavom terenu ako bude pokušao da razluči da li je sve to što čuje nekakva parodija i, još važnije, ko tu koga parodira?! Etičko promišljanje će tu i samo ući u loop apsurda, dok ciganski ritmovi i zavodljivi trileri sve više golicaju tabane i zovu na podijum, na sto, na luster...[nauk.rs]
    https://soundcloud.com/lenhart-tapes

KLOPKA ZA PIONIRA
    Bogat program 8. juna! Na Mrakani Aca Lukas, u Knezu Aca Ukras, u Zagrebu Bajaga, a u Inex Filmu Klopka za pionira. Nakon uspešne premijere, koja će biti održana za nekoliko dana, Klopka za pionira će po drugi put odsvirati KOMPLETAN NOVI ALBUM, uključujući buduće evergrin numere: KROMPIR, RAD, PESMA NAPRETKA, GDE STE SADA KONJI MOJI, KRUG, PO SVOJE, NEMA ZAVERE, ZEMLJA NIJE OKRUGLA, NE IDE SVE PO PLANU i jedan instrumental pod nazivom UVO.
    http://www.klopkazapionira.net/

BICIKL
    BICIKL ja nastao u Beogradu, u Srbiji, na jesen 2008. godine. Bend je započeo sa samo dva člana, imigranta iz Litvanije, sa idejom da promovišu stare litvanske paganske tradicije i da povežu sve ostale Litvance koji žive u Srbiji i poštuju paganske vrednosti.Ovaj kolektiv sada ima mnogo članova koji operišu na oupen-sors principima slobodne improvizacije, gde niko nije neophodan a svako je dobrodošao, što dovodi do činjenice da grupa menja sastav pred svaki nastup. BICIKL stvara u haotičnoj atmosferi sa čestim rotacijama instrumenata, gde svako svira instrument koji poželi u tom momentu. Do danas su održali mnoštvo koncerata u Srbiji.
    https://soundcloud.com/bicikl

Plus! Elektrika Pancevo introducing :
      SVARTVIT (NL)
    Svartvit je holandski harš nojz projekat koji je začet 2008. godine od strane umetnika Kevin Jansen-a. Vremenom ovaj projekat je evoluirao kako u audio tako i u vizuelnom smislu. Počevši kao jedna monotona studija teksturalnih zvukova vremenom je postala direktno kanalisanje besa, frustracija i pitanja o savremenom društvu kroz zvuk i performans. Svartvit crpi uticaje iz širokog spektra interesovanja koji uključuje i mnogo više od ovih, u pitanju su: bečki akcionizam, ruski konstruktivizam, socio-političke teme, andergraund pank muzika; kao i savremenici kao što su Sword Heaven, The Rita, Prurient & Vomir. Rezultat je veoma lična i emotivna prezentacija jednog napaćenog uma, obuzimajuća i često fizička. Sve je predstavljeno kroz jedan trezveni pristup čija je etika ukorenjena u anarhizmu, pank i "uradi sam" kulturi. Izdanja se pojavljuju na lejbelima širom sveta, na diskovima, kasetama, a u skoroj budućnosti i na vinilu. Svartvit je tokom dugogodišnjeg rada izgradio zavidnu reputaciju. Fanatični raspored Evropske turneje ga je odveo u mnoga mesta, a njegovi nastupi su zapamćeni kao agresivni i spektakularni, koje ne treba propuštati.
    http://svartvit.bandcamp.com/

Afterpartitty : Marinini Monolozi & Igger going east of the river Nile

Ulaz : donation box dinars por favor

Inex Film, Višnjička 76, 11000 Belgrade , 20h

FB : https://www.facebook.com/events/163945233778872/
ja sam psihicki ubica
covek sa dva lica
danju pocivam u miru
nocem vitlam sa sekiru
licnos' svoju krijem
nocas cu te ubijem!

sandjama

• 4
  • 3
ja sam psihicki ubica
covek sa dva lica
danju pocivam u miru
nocem vitlam sa sekiru
licnos' svoju krijem
nocas cu te ubijem!

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #178 on: 25-06-2013, 18:15:06 »
Samo da podsetimo šta je večeras:

Slayer - Black Magic

Mada ovu pesmu neće svirati.

Alex

• 4
  • 3
« Reply #179 on: 25-06-2013, 20:11:12 »
"Ala bih se CHIC-icala
 al mi ne da nana
 ala cu se CHIC-icati
 kad ostanem sama"

http://www.exitfest.org/sr/news/otvaranje-festivala-uz-nile-rodgers-i-chic-spektakl

zstefanovic

• 4
  • 3
« Reply #180 on: 26-06-2013, 17:31:10 »
Ко је пропустио концерт у недељу у ДОБ-у, има прилике да чује вечерас у 19 ч. америчку групу "Китка" и Светлану Спајић (Сала СО Нови Београд). Има неки скуп Крајишника па  их ове етнозвезде посећују.
Свест је екран. Време је тачка. Рат је наслеђен. [„Веригаши“]

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #181 on: 26-06-2013, 17:39:56 »
Joj, ja ću, nažalost i to propustiti ali kapiram da će biti fenomenalno. Avaj, ne može čovek na tri mesta odjednom da bude  :cry:

Alexdelarge

• 4
  • 3
  • Enfant terrible
« Reply #182 on: 26-06-2013, 18:47:51 »
Joj, ja ću, nažalost i to propustiti ali kapiram da će biti fenomenalno. Avaj, ne može čovek na tri mesta odjednom da bude  :cry:

gde ti je mladost?

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #183 on: 26-06-2013, 18:57:45 »
Isto gde i pamet.  :oops:

zakk

• 3
    • IP Tardis
« Reply #184 on: 09-07-2013, 00:49:08 »
http://www.alo.rs/vesti/aktuelno/army-of-lovers-stizu-na-prajd/24074

Popularni švedski bend „Army of Lovers“ nastupiće na predstojećoj „Paradi ponosa“, ekskluzivno saznaje „Alo!“.     Army of Lovers
 Omot novog CD-a
   Ovaj gamurozni trio, koji se devedesetih godina proslavio hitovima „Crucified“, „Obsession“ i drugim, dolazi u Beograd kao podrška srpskoj LGBT zajednici i, kako saznajemo, za svoj nastup ne samo da nisu tražili honorar, već će i dolazak i boravak u srpskoj prestonici sami finansirati! Jedini „zahtev“ poznatih Šveđana bio je da im se omogući jedna proba pre koncerta, kao i da im se rezerviše smeštaj. Kako „Alo!“ saznaje, sa ovim triom doći će njihovi tehničari, koji takođe nisu tražili honorar.

Oni će nastupiti tokom „Nedelje prajda“, koja će biti održana od 20. do 29. septembra i podržaće našu LGBT zajednicu u želji da se unaprede principi jednakosti, ljudskog dostojanstva i tolerancije u Srbiji. 
 Goran Miletić, regionalni direktor organizacije „Sivil rajts defenders“ i jedan od organizatora „Prajda“, juče za naš list nije potvrdio, ali ni demantovao ovu informaciju.    Army of Lovers
 Ovakve ih znamo
  - Organizatori su još ranije obećali da će se potruditi da na „Prajd“ dovedu najbolje inostrane izvođače i goste. Tako će i biti! - ostao je misteriozan Miletić, koji je ipak potvrdio da LGBT aktivisti u Srbiji imaju odličnu saradnju sa aktivistima u Švedskoj. 
 Pre beogradskog „Prajda“, „Army of Lovers“ nastupaće i na švedskoj „Paradi ponosa“, koja će se održati u Stokholmu od 29. jula do 4. avgusta i na kojoj se očekuje više od 40.000 učesnika.    Army of Lovers
 Sa nedavnog koncerta u Švedskoj
  Podsetimo, „Army of Lovers“ je švedski dens sastav osnovan 1987. godine koji su činili dvojica muškaraca i ženski vokal (Aleksander Bard, Jan-Pjer Barda i Kamila Henemark). Grupa je dobila ime po istoimenom dokumentarcu o nemačkom gej aktivisti i režiseru Rosi fon Pronhajm. Sastav je imao nekoliko top 10 hitova, ali najpoznatiji je „Crucified“, koji je bio jedan od najprodavanijih singlova u Evropi 1991. godine. Ovaj bend izdvajao se od drugih po zanimljivim kostimima i spotovima koje je MTV često zabranjivao. Zanimljivo je da bend ima plan da u septembru 2013. snimi pesmu sa ćerkom Nursulatana Nazabajeva, predsednika Kazahstana.

Agota

• 4
  • 3
« Reply #185 on: 09-07-2013, 01:05:25 »
Lepa vest ali istovremeno i tuzna. Eto u Stokholmu se ocekuje 40.000 dusa,a kod nas??
Pa ne mozemo mi nista ko sav normaln svet. Dzaba.

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #186 on: 18-10-2013, 18:55:54 »
Večeras u Domu Omladine prvo Norbert Moslang (nekad u Voice Crack) a potom ultrašarmantni Lucien Dubuis Trio:

Lucien Dubuis Trio @ Freakshow 2012 (part I)

Agota

• 4
  • 3
« Reply #187 on: 12-12-2013, 15:01:23 »

Rufus Wainwright na proljeće u Zagrebu
Rufus Wainwright, jedan od najinovativnijih glazbenika današnjice iduće godine stiže u Zagreb. Koncert će održati 2. travnja 2014. u koncertnoj dvorani Vatroslava Lisinskog, u sklopu turneje na kojoj promovira skorašnji izlazak novog albuma Vibrate: The Best of Rufus Wainwright.

http://www.inmusicfestival.com/program/2014/the-black-keys

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #188 on: 27-12-2013, 23:54:02 »
Heller se vraća!!!!!!!!!!!!!!
 http://www.yumetal.net/forum/topic/61201-20140117-bozidarac-beograd-heller/[/size] [/color][/size] [/color][/size][/color]

Legendarni Thrash Metal bend Heller Band vraća se na scenu posle više od decenije pauze i nastupiće @Centar za kulturu "Božidarac" u petak 17. januara 2014. godine!!!!!!

Джон Рейнольдс

• 4
  • 3
  • @
« Reply #189 on: 28-12-2013, 00:19:36 »
Чекај бре, да ли ја то добро видим или је ово нека постава без Салета?

#Τζούτσε

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #190 on: 28-12-2013, 08:52:45 »
Ja ne znam ni ko je Sale (Sale Sepultura? On nije bio u Helleru). Ali tu su Atila i Žmegi a to je kičma benda.

Milosh

• 5
  • 3

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #192 on: 17-01-2014, 18:14:24 »
E, jeste. Samo još da se raspitam gde je taj klub.  :lol: :lol:

Джон Рейнольдс

• 4
  • 3
  • @
« Reply #193 on: 17-01-2014, 18:43:32 »
Ja ne znam ni ko je Sale (Sale Sepultura? On nije bio u Helleru). Ali tu su Atila i Žmegi a to je kičma benda.

Мислио сам на Салета Милера.

#Τζούτσε

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #194 on: 20-02-2014, 22:29:16 »
Mejdni ponovo među Srbima.  :-| :-| :-| :-|

Vidimo se 17. Juna na Kalemegdanu.
 Iron Maiden 17. juna na Kalemegdanu

Jedan od najvećih rok bendova u istoriji Iron Maiden, stiže u  Beograd 17. juna, gde će na Kalemegdanu održati svoj drugi koncert pod otvorenim  nebom u Srbiji.

Koncert će se održati u parku Donji grad, u okviru velike svetske turneje ovog benda"Maiden England". 

"Iron maiden" je nastupao u Beogradu i 2007. godine na Beogradskom sajmu, a zatim i 2009. godine u Beogradskoj areni, kada ih je gledalo preko 40.000 ljudi.

Pevač ove legendarne grupe, Brus Dikinson, potvrdio je da ne može da dočeka nastup na Kalemegdanu, jer se radi o fantastičnoj lokaciji za njihov koncert.

"Ne možemo da dočekamo da Maiden England šou stigne u Beograd, posebno jer se radi o tako spektakularnom mestu kao što je Kalemegdan! Uvek volimo da sviramo u Srbiji jer su fanovi tu sjajni i uvek nas fantastično dočekaju", naveo je Brus.

On je dodao i da će se set pesama za koncert zasnivati na najvećim hitovima iz 80-ih, što znači da će neke pesme odsvirati poslednji put uživo.

"Maiden England" turneja je većim delom bazirana na turneji "Seventh Son of the Seventh Son" iz 1988. godine, pa će set lista biti iz perioda osamdesetih.

- Naravno, donosimo zapanjujuću rasvetu, novu postavku bine, razne inkarnacije Edija, pregršt pirotehnike i sve one uzbudljive stvari koje fanovi najviše vole. Samo ovog puta slavićemo još više budući da je ovaj koncert zatvaranje jednog velikog poglavlja i stvarno nameravamo da to bude veče za sve na Kalemegdanu koje nikad, ali nikad neće zaboraviti! -  zaključio je pevač.

Menadžer ove grupe Rod Smalvud, kazao je da će se ovom turnejom završiti njihov veliki projekat od tri ogromne, svetske turneje, i da će ta trilogija ujedno biti kompletirana upravo u Beogradu.

Specijalni gosti na ovom koncertu, kao predgrupa, biće popularni švedski bend "Ghost", a prodaja ulaznica za rok spektakl počinje 25. februara u 10 časova, putem svetskog "Iron Maiden" fan kluba, te 26. februara širom Srbije i celog sveta, putem evropske mreže Eventima.

Cene ulaznica će iznositi 4500 dinara za Fan pit, 3500 za Parter 1, i 2990 dinara za Parter 2.   

-_-

• 3
« Reply #195 on: 20-02-2014, 22:57:28 »
^ Citam istu vest na sajtu B92 (tekst je opsirniji nego na Blicu) i kad sam naisao na deo:

Maiden England turneja je naišla na neverovatno dobar prijem širom sveta
i kao što fanovi znaju, bazirana je na trilogiji naših DVD izdanja iz osamdesetih.
Biće to poslednja prilika IKAD da fanovi čuju neke pesme uživo,
s tim da ćemo u 2014. malo izmeniti set listu kako bismo jednako zastupili sva tri izdanja,
uz jedan izuzetak iz ’90-ih, fanovi dobro znaju o čemu je reč

odmah mi se u glavi javila poznata melodija Oooh oooh ooooh ooooh ♬
 :!:

divča

• 4
  • 3
« Reply #196 on: 21-02-2014, 01:04:01 »
Pre Mejdna, jos jedna legenda u Beogradu, 23. marta u klubu Gan.

Mike Watt + Missingmen "Hyphenated Man"
And every life became
A brilliant breaking of the bank,
A quite unlosable game.

Seth Brundle

• 2
    • Cinematic Nightmares
« Reply #197 on: 21-02-2014, 13:45:35 »
Mejdni ponovo među Srbima.  :-| :-| :-| :-|

Vidimo se 17. Juna na Kalemegdanu.
 Iron Maiden 17. juna na Kalemegdanu

Mojoj sreći nema kraja!!!!

džin tonik

• 4
  • 3

Agota

• 4
  • 3
« Reply #199 on: 14-03-2014, 14:42:09 »
A 1. novembra, u BG Areni...spektakl !!

Michael Bublé - Everything Live

Agota

• 4
  • 3

Agota

• 4
  • 3
« Reply #201 on: 12-11-2014, 12:01:07 »
A 10. decembra, u BG, u Hali sportova...ON !!

Suedehead • Morrissey

Barbarin

• 4
  • 3
Jeremy Clarkson:

Джон Рейнольдс

• 4
  • 3
  • @
« Reply #203 on: 13-11-2014, 00:04:21 »
Код нас нема ко да се сети једног од најбољих музичарских фаца данашњице, Мухамед ће брегу:

http://www.bandsintown.com/event/8806090-everlast-thessaloniki-principal-club-theater-2014?artist=Everlast&came_from=178

#Τζούτσε

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #204 on: 22-01-2015, 13:50:08 »
Ima još vremena, al da se ne zaboravi da nam devetog marta, na godišnjicu revolucije-koje-ne-beše dolaze Overkill u Dom omladine. Ja ću ići ali se plašim da se organizator zaista malko zatrčao sa ovim cenama karata, no, hajde...

Overkill u Beogradu

MH Concerts & Serbian Hellbangers predstavljaju:
OVERKILL / SANCTUARY + gosti
Live – 09. 03. 2015. Dom Omladine, Beograd – 20h
- KILLFEST Tour 2015 -
Čekanje dugo nemilosrdnih trideset i kusur godina je završeno!
Svi fanovi Thrash Metal zvuka konačno mogu da naoštre svoje redenike i nitne,
OVERKILL stižu u Srbiju!
Legendarna Metal mašinerija napokon dolazi da zajedno sa svojim vernim fanovima obnovi gradivo svoje prebogate karijere. Bend i dalje promoviše svoj aktuelni album “White Devil Armory”koji je u julu ove godine objavljen za Nuclear Blast Records a, pored novih pesama očekuje nas pregršt starih hitova i besmrtnih metal himni.
Ako je računati po dosadašnjem tempu dolazaka benda u ove krajeve, ovo je definitivno jedinstvena prilika da ih vidite uživo. FEEL THE FIRE!
Kao specijalni gosti turneje dolaze niko drugi nego SANCTUARY! Nema potrebe posebno predstavljati ovaj bend. Jedno od najčekanijih povratničkih izdanja Metal scene upravo je njihov novi album “The Year The Sun Died” objavljen 6. oktobra za Century Media Records. Bez sumnje, sigurno je da će njihov koncert biti vrlo dinamičan susret sa ljubiteljima kako SANCTUARY tako iNevermore zvuka.
Podrška ovim gigantima Metal zvuka biće fenomenalni Chronosphere, Thrash Metal bend iz Grčke kao i Methedras, Deathrash Metal bend iz Italije.
Metal uzvraća udarac, nema dalje! Vidimo se 9. marta u Domu omladine \m/
ULAZNICE
- akcija do 10. decembra = 2.000din
- pretprodaja = 2.600din
- na dan koncerta = 3.000din

OVERKILL:
SANCTUARY:
Chronosphere:
Methedras:

Dybuk

• 4
  • 3
  • ведьма
« Reply #205 on: 11-03-2015, 15:05:05 »

дејан

• 4
  • 3
« Reply #206 on: 11-03-2015, 15:48:44 »
јавише ми другари пре неки дан за мадхани - уз ТАД били су ми најомиљенији бенд оног наивног времена. радујем се што ћу их напокон и гледати.
...barcode never lies
FLA

Dybuk

• 4
  • 3
  • ведьма
« Reply #207 on: 11-03-2015, 16:21:22 »
јавише ми другари пре неки дан за мадхани - уз ТАД били су ми најомиљенији бенд оног наивног времена. радујем се што ћу их напокон и гледати.
Ha, to je fenomenalno, imas odlican ukus, Dejane.  :mrgreen: TAD je definitivno jedan od mojih favorita. Nadam se dobrom koncertu. xcheers

Джон Рейнольдс

• 4
  • 3
  • @
« Reply #208 on: 11-03-2015, 21:09:39 »
Још месец дана и мало јаче, али то је то -

http://www.socialdistortion.com/tours/

http://www.psimusic.com/social_distortion

#Τζούτσε

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #209 on: 11-03-2015, 22:06:57 »
U Subotu KBO! u Božidarcu. Gaddem, moglo bi da se ode.

Dybuk

• 4
  • 3
  • ведьма
« Reply #210 on: 14-03-2015, 11:13:19 »
Woven Hand u Bg-u, Dom Omladine 25 april http://nocturnemagazine.net/vesti/7786/wovenhand-u-beogradu-25-aprila
Pa ko voli 'depresivni' folk/rock, preporuka.

Woven hand - Sparrow falls

Karl Rosman

• 4
  • 3
« Reply #211 on: 14-03-2015, 13:34:46 »
Lepo. Ide se.

A bogami i u sledecu subotu: "Kolja i Grobovlasnici" u Domu Sindikata(?)!!!

https://youtu.be/Bg2bodny8bg
"On really romantic evenings of self, I go salsa dancing with my confusion."
"Well, I've wrestled with reality for 35 years, Doctor, and I'm happy to state I finally won over it"

Dybuk

• 4
  • 3
  • ведьма

Dybuk

• 4
  • 3
  • ведьма
« Reply #213 on: 26-04-2015, 11:46:01 »
Bila na Wovenhand, meh, lose ozvucenje, uglavnom kakofonicno i monotono, glas propusten kroz filter sve vreme, praise the lord! Mlako i lose pivo, vrucina unutra a tek je april, sve u svemu ima i boljih nacina da se provede vece, te smo pozurili da ispravimo mlak utisak sa jos jednom svirkom na drugom mestu cim se Boringhand zavrsio. Grumble, Grumble.

Mislim, nije to bilo skroz lose, vidim da su mnogobrojni fanovi uzivali, ili sam ja grumpy ili je nasu publiku lako zadovoljiti, mozda ipak ovo prvo. Ali nisam imala nikakav utisak, mogao je bilo koji bend da bude na bini...npr od onih vanila bendova za koje me nije mnogo briga.
Ja zaista preferiram 16 Horsepower, Judzinov bend prvenac.

Father Jape

• 4
  • 3
« Reply #214 on: 26-04-2015, 12:07:13 »
Da, bilo je bolje kad su bili prošli put. Vokal je tad bio dominantniji i jasniji, a kod njegove muzike je bitno da on bude u prvom planu. Sada je bilo, a tome je doprineo i dodatni gitarista, hajmo reći postrokičnije, sa maglovitim DEE-om negde tamo iza.

Tako da je meni, koji sam ih čuo već dvaput ranije, hajlajt večeri bio Marriages, čija se pevačica zapravo čula mnogo bolje od Dejvida — predgrupa je zvučala onako kako je Wovenhand trebalo.

Dybuk

• 4
  • 3
  • ведьма
« Reply #215 on: 26-04-2015, 12:09:49 »
Zakasnili na predgrupu, tako da sam cula tek par pesama. Ali slazem se s tobom.  :)

Barbarin

• 4
  • 3
« Reply #216 on: 12-05-2015, 14:28:39 »
Triggerfinger 03.07.2015 ko propusti kajaće se do kraja života ;)

http://www.eventim.rs/rs/ulaznice/triggerfinger-beograd-barutana-395428/event.html
Jeremy Clarkson:

Dybuk

• 4
  • 3
  • ведьма
« Reply #217 on: 05-06-2015, 10:38:23 »
MUDHONEY u Beogradu 4.juna! http://www.gradskimagazin.rs/sastav-mudhoney-u-beogradu/   :| :| :|

xcheers xcheers xcheers

https://www.youtube.com/watch?v=cbAbMZEt4Uw

Ste bili, ste videli koliko ljudi? I svi aplaudiraju i vicu 'bravo', ne smi se vidit da si nezadovoljan...  :lol:

Ruku na srce, puna mala sala DOB-a ali sam se iznenadila koliko malo publike Madhani u stvari ima ovde? Ko na Wovenhand, nesto popunjenije. Meni je drago sto sam bila, pravi pank koncert, zapravo. :) Ozvucenje standardno lose, vrucina ali je makar pivce 'ladno. Dobro je bilo. Utisci, anyone?

ridiculus

• 5
  • 3
    • Strahoslovni domen999
« Reply #218 on: 05-06-2015, 10:45:40 »
Ja nisam ni znao za to! :oops:

A evo, za par dana i Ariel Pink u Beogradu, a ja neću moći da idem...  :cry:

Tako da je meni, koji sam ih čuo već dvaput ranije, hajlajt večeri bio Marriages, čija se pevačica zapravo čula mnogo bolje od Dejvida — predgrupa je zvučala onako kako je Wovenhand trebalo.

??? Koji bre Marriages? Post-pank bend iz El Eja?  :cry: :cry:

xfoht
Znate... u početku beše Šala, i Šala beše...itd

Dybuk

• 4
  • 3
  • ведьма
« Reply #219 on: 05-06-2015, 10:50:34 »
Aww. Ridic, pej atensn covece!  ;) Vi's da javljamo na vreme. xdrinka

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #220 on: 05-06-2015, 11:01:50 »
Ma, dobro, doći će Madhani sigurno ponovo za dvadeset-trideset godina  :lol:

дејан

• 4
  • 3
« Reply #221 on: 09-06-2015, 10:15:48 »
MUDHONEY u Beogradu 4.juna! http://www.gradskimagazin.rs/sastav-mudhoney-u-beogradu/   :| :| :|

xcheers xcheers xcheers

https://www.youtube.com/watch?v=cbAbMZEt4Uw

Ste bili, ste videli koliko ljudi? I svi aplaudiraju i vicu 'bravo', ne smi se vidit da si nezadovoljan...  :lol:

Ruku na srce, puna mala sala DOB-a ali sam se iznenadila koliko malo publike Madhani u stvari ima ovde? Ko na Wovenhand, nesto popunjenije. Meni je drago sto sam bila, pravi pank koncert, zapravo. :) Ozvucenje standardno lose, vrucina ali je makar pivce 'ladno. Dobro je bilo. Utisci, anyone?
нисам био на вовенхенду (вероватно бих се дубио нечим тупим да сам морао дидем) и колико ми се чини доб је био веома попуњен а ја сам се провео као да поново имам 17!
...barcode never lies
FLA

Dybuk

• 4
  • 3
  • ведьма
« Reply #222 on: 09-06-2015, 22:27:44 »
E to je lepo dejane, zvuci savrseno bas kako treba! xcheers

Goran Bare i Majke u Bg 25.06. 2015. Again! :)

http://www.gigstix.com/sve-ulaznice/6-koncerti/750-goran-bare-i-majke-25062015--beograd-miksalite

Ja sam bila vec dva puta, mislim da mi je bilo dovoljno.  :lol:

Tri dana kasnije, dakle 28.06. - LET 3.

Dybuk

• 4
  • 3
  • ведьма
« Reply #223 on: 09-06-2015, 22:48:19 »
Eh da, ne pomenuh Rundeka u Barutani, ovog vikenda 12. i 13., verovatno fanovi vec znaju. Ko voli nek izvoli. Pricey tho'.

http://www.eventim.rs/rs/ulaznice/rundek-cargo-trio-beograd-barutana-396510/event.html

дејан

• 4
  • 3
« Reply #224 on: 10-06-2015, 09:58:45 »
ја сам толико пута гледао лет3 да су почели да ми се јављају на улици :(
...barcode never lies
FLA

Dybuk

• 4
  • 3
  • ведьма
« Reply #225 on: 10-06-2015, 11:38:14 »
To jeste :mrgreen: Otici cu ako bas ne budem imala druga posla, postaju residenti, ko ranije Rundek :mrgreen:

Petronije

• 4
  • 3
« Reply #226 on: 13-06-2015, 11:22:47 »
U najavi idem na smak.
Crvena zvezda je Srbija, što je rekao Aleksandar Vučić, koji ne krije da je navijač Crvene zvezde... Rekao mi je, Terza, kad je jaka Zvezda, jaka je i Srbija!

Petronije

• 4
  • 3
« Reply #227 on: 13-06-2015, 11:24:05 »
.
Crvena zvezda je Srbija, što je rekao Aleksandar Vučić, koji ne krije da je navijač Crvene zvezde... Rekao mi je, Terza, kad je jaka Zvezda, jaka je i Srbija!

Petronije

• 4
  • 3
« Reply #228 on: 13-06-2015, 11:24:08 »
.

Dybuk

• 4
  • 3
  • ведьма
« Reply #229 on: 13-06-2015, 12:20:11 »
Je l' to nastupaju 3 dana, ili...? :mrgreen:

Petronije

• 4
  • 3
« Reply #230 on: 14-06-2015, 07:05:54 »
:lol: Hoce tapatalk da zabrljavi, javlja gresku a u pozadini samo shtrika :lol:

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #231 on: 16-06-2015, 05:30:06 »
      From the Heart of Belgrade’s Underground, Inside a New Festival Experience           
Summertime. You certainly can’t complain about your options in electronic music festivals.
But in some of the best festivals, there’s also a sameness – talented lineups, repeated from weekend to weekend. That predictability is part of the draw, part of the commercial viability of many of these events and of the artist industry they support. But where do you go if you want something different to happen? If you want a mix of music that’s different, an environment that’s different, if you want all the things that wouldn’t work elsewhere?
One place to go is the countryside of Serbia, from the 3-5 of July. A select group of 300 people will get to do just that.
There, three of Belgrade’s best underground music forums are teaming up. The people behind Dis-patch Festival and “cult” clubs Drugstore and 20/44 are joining up to make something small, decidedly un-commercial, and unique. There’s reason to keep your eyes on what happens next, even if you’re not going to be anywhere near the Balkan region this summer. Drugstore, for one, has become an essential hub in what defines the worldwide electronic underground at the moment.
I’m going there next month partly as an artist – I played the old Drugstore before it was shut down and replaced by a grander new venue – and on behalf of CDM. In the latter capacity, we’ll have our own tent (or possibly dome) in which we welcome inventor/artists to share their creations.
Of course, it’s not uncommon for festival organizers to make claims about being different. So we’re joined by Relja Bobić and Bane Jovancevic to learn what they mean, specifically, and to hear more about the state of the music landscape in the region in 2015.

We talked about being local in some sense, being connected to a place. What does that mean to you?
Being local for us means that you’re connected to certain time and place in an honest way. We are all witnessing this demystification of local by the “Lonely Planet generation”, where we all try to be non-tourists, ending up doing exactly the opposite. Being local doesn’t mean knowing the most hip bar in the neighborhood – it means that wherever you end up, you need to give most of what you got.
We all know it’s not possible to give all you have wherever you go, if you are an artist doing 20 shows a month. It’s rather another capitalist takeover of culture, and it never could be local. Not wanting to sound too leftist, but yes – we are somehow trying to give artist back to the people by having only one stage, one high-quality sound, light design without the fancy synched video mapping, challenging around-the-clock lineup that aims to create a specific flow, in which the artists’ music is going to have enough time and space to naturally unfold and catalyze the crowd.
What’s this moment in Serbia like for electronic music? How does it connect to the places around it, particularly as it has this central location, but also challenging politics and other barriers? Thinking of the connections to places like Bulgaria in this lineup, too, what’s happening?
The moment for electronic music in Serbia is somehow mirroring the political situation. And it seems it has been like that for the past 20 years. We are very much living in the post-transition era, youth is torn between window-shopping in malls by day and sucking up TV reality shows by night. Occasionally interrupted by trashy turbo-folk howls full of nationalist fillings on weekends.
In this kind of climate, you are often dealing with extremes, where “sides” are further and further separated with each day. The problem is that promoters are pushing electronic music as something that should be familiar to the average 20-year-old. But it is not like that. We need to step back and rethink the approach, and introduce it in a manner that is not drastic.
The situation is more or less the same in the entire region, and Belgrade is somehow naturally the center of happenings as it is the biggest market. That is also where part of the problem is. The scene is constantly diluted by huge corporate-sponsored parties which are falsely presented as “underground”, which leads to the youth being tricked by the “party industry”, serving the illusion that they have attended a “true rave” party.
The idea behind +++ is to introduce the “small town” approach, and by dislocating the event to the open-air, countryside location this become literally the case. We would like to unite with the artists and the audiences in a true community-driven spirit, offer everyone and anyone a chance and not push things to the extremes. Having a number of artists from Bulgaria at our first event is also very important for us, as they have been doing a similar event called Artmospheric festival for years now, and this year they are making a break. Our communities will be connected through collaboration on both events, as Artmospheric comes back in 2016 with their 10th anniversary. They have been a big inspiration for us, and in a way incited the moment in which we started talking about doing something new, in a new way. Which came to be +++. 

I think a lot of us in electronic music, in techno, start to think about what can happen with an experience beyond the one we usually access. What’s this experience going to be like for participants – artists and listeners?
We hope no one is going to be left indifferent. By mixing up all kinds of genres and interpretations, supporting original music and the live experience  – around 70% of the sets will be live sets –  we are hoping that, the die-hard techno fans will be more responsive to Pure Data manipulations of field recordings, or 808 house purists will become more open-minded towards live tarabuka drumming and vice versa. We feel that this kind of synergy is going to be generated by nature and unobtrusive presentation of music.
And need not forget – live music is the central force of +++, but the “experience” is completed by being in the lush natural surroundings of Šumadija (central Serbia) at an altitude of around 800m, and also experiencing the best local food, fruits, or spirits. There are also plenty of side-programs intended for kids or dedicated to “wild food”, and there’s the collaboration with CDM. We stress that the event is pet and family-friendly.
Can you introduce some example artists our readers might want to get to know? Where can they check them out (including if they aren’t lucky enough to get to +++)?
It is always hard to single out especially now when we are so proud of our line-up, which presents as many as 33 acts!
But to anyone who never had  chance to listen to Vladimir Ivkovic, we are sure his 3-hour opening set of the event (on July 3rd from 6 PM) will change the perception of DJing and blow away any genre-oriented preferences towards what is dance/club music and what’s not. You can usually catch him behind the decks of Salon Des Amateurs in Düsseldorf.

What does it mean to be family friendly? Obviously, a lot of our scene very much isn’t.

First of all, we are implying that it is an event where it is very convenient to bring your kids along, and not worry too much by the overwhelmingly loud music and other issues that are related to young kids at most of the festivals. We also have a tradition of working with artists and kids through the KidsPatch initiative since 2008 via Dis-patch. In terms of sound, we will focus on quality rather than loudness, as we will be in an open space, in the middle of the forest. So you don’t really need to damage your ears, but enjoy the music. In another sense, we are family-friendly in terms that we are creating a sort of a new family of people who will be drawn by this sort of experience.

+++ draws bits of inspiration from the trance raves, from (post-)hippie festivals, from contemporary music festivals and outdoor raves and renegade parties. But it is none of those things, we are all going to find out what it is and be a part of it in the first weekend of July. Pets are welcome too!

You both build on some deep experience in the community. What are some events or venues that have been special to you – over the years? Now?

The game-changer for both of us was the Artmospheric festival in Bulgaria. As for your “regular” club venue/event, about:blank [in Berlin] and its Homopatik party was also one of the best ones we attended in years. It’s always a healthy dose of craze and surprise.

Before that, the Dis-patch crew had some intensive experiences in the USA while conducting the collaborative ViceVerse tour with Communikey Festival in 2010, which is actually when the first seeds of the +++ idea were planted. We did not even know each other back then. Ed.: ha, actually, I didn’t know either of them in 2010 either, but we all somehow crossed paths that year in Colorado – I was VJing in the Fiske Planetarium at the closing, not knowing I’d meet them years later in Belgrade. Fate.

We have a varied experience in terms of how long we both have been involved in the scene, but with the community, contacts and credibility that Dis-patch festival had built over a period of 10 years, and now the intensive connectedness of Drugstore to the current global underground dance scene, we feel that the potential lies in this combination. Last but not least, our team is joined by the other cult club in Belgrade, the boat 20/44.

It’s funny, there’s almost a disassociation of techno with any real connection to natural environments. There will be an outdoor stage or an open-air, sure, but even there we’re hardly talking much of a relationship. Do you feel like this can be different? What does that mean for the music?

That is a tough question. Being in constant surrounding of big techno parties at Drugstore, over time you see that DJs that are stuck in one genre are the ones that are having a hard time to connect more profoundly with audience, and often people lose focus and drift away. Techno needs to breathe in the same way the nature does. There is always something deferent happening, not just the sound of one bird.

Let’s for a moment look at what Rabih Beaini does, or Traxx. These guys are so genre-free and still you can put them on in the darkest hour of any techno club, and hardly anyone can match up. I think this is a way to put techno in the right context with nature, to understand it more as a sonic movement than as pre-ordered mixtures and variations of the right cymbals, bass lines or syncopated hi-hats. You can be more techno with just a bagpipe then with several 909s, Tempests, 303s and whatnot. But more about bagpipes some other time (laughter).

Ed.: Yes, we… well, we have some bagpipe ideas, seriously. Bane and I are talking about that one.

You’re asking for a higher level of involvement from people coming. How does that differ from other events? Does this have an impact on the social relationship to the event?

In a way, the very nature of this event is such. You are not deciding on the day if you are going or not, you are not getting your ticket at the door. We have had really amazing feedback to the initiative, and we feel people are also appreciating the fact it is limited to only 300 visitors. We want to make it on a “human” level, and create space for real connections.

We will do that also with the stage and the infrastructure we will be building, for which we are running a Kickstareter campaign that is already confirming the social and community potential this event may have. It might all sound a bit “hippie”, but we feel that the mixture of influences and inspirations that went into conceiving +++ will result in a really unique experience for us all.

The event is non-profit and aims to be sustainable from ticket sales, affordable bar and food. There will be no branding at the site, and there are no corporate sponsorships involved. And all staff, starting from two of us, are volunteering. We are actually not asking for anything; it is just the nature of the event that you need to prepare a bit — starting from transport and camping stuff. But we definitely want to take care of the people who are motivated to come out, and will be organizing transport from and back to Belgrade. We already sold some tickets internationally, and are really eager to see and enjoy the social mix at +++. We know that the music will be exciting and weird enough to catalyze it all.

Event details, crowd funding

You can support +++ from anywhere in the world via Kickstarter (there’s art to be sent to you even if you can’t make it to Serbia). And, of course, you can join in-person with a ticket. (Select “Serbia” as your country even if you live somewhere else, and you can pick it up in Belgrade when you arrive.)

It’s not just a party for rich kids, either. A limited number of early birds can get tickets including transportation and meals and extras for $50. (Really.)
If you go, and you’ve got unusual performance techniques or inventions you’d like to share, we hope you’ll join us in the CDM tent.

CDM Tent Featured Artists

We’re also inviting two artists to be featured in the CDM tent. We’re looking for people with unusual performance ideas or hardware or software you’ve invented to share your work, with an intimate performance and get-together with likeminded people.

For those two artists, we’ll cover entry, transportation from Belgrade, and meals. (+++ is a volunteer event.)

Sign up here:
 http://goo.gl/forms/iL4j0EP2bM

sandjama

• 4
  • 3
« Reply #232 on: 16-06-2015, 14:46:08 »
ja sam psihicki ubica
covek sa dva lica
danju pocivam u miru
nocem vitlam sa sekiru
licnos' svoju krijem
nocas cu te ubijem!

Father Jape

• 4
  • 3
« Reply #233 on: 01-07-2015, 13:33:03 »
Seljačka buna i Nervozni poštar 3. juna!

https://www.youtube.com/watch?v=QihPu2eH5X4

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #234 on: 01-07-2015, 16:14:30 »
Seljačka buna i Nervozni poštar 3. juna!

To jest Jula. Ali ti više nisi u SB?

Father Jape

• 4
  • 3
« Reply #235 on: 01-07-2015, 16:23:36 »
Ma ja sam ispomagao tokom ona dva meseca kada je Došen bio na vrk en trevelu u SAD, dakle samo tokom leta 2012. :lol:

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #236 on: 01-07-2015, 16:26:08 »
To, to. Al reko, da nije opet neko otišo nekud pa ti uleteo.

Fun fact: pevač Lucid Mad Love se isto prezivao Došen. PA DA LI JE TO SLUČAJNO?????

Mark

• 4
  • 3
    • Janko Takac
« Reply #237 on: 18-07-2015, 00:29:36 »
DRONE/SLUDGE/DOOM/NOISE veče u Temerinu u klubu The Flying Dutchman 31. 07. 2015.

Sviraju grupe Nastrom, Testet olt i Žegor

To je petak, pa svratite ako ste u blizini!
E NES NI TI U BECEJ!

Agota

• 4
  • 3
« Reply #238 on: 14-10-2015, 11:38:28 »
slučajno sam ga otkrila 2013. god i do sada nisam imala priliku da ga čujem uživo...dakle:

http://citymagazine.rs/dogadjaj/vece-sevdaha-u-savmali-bozo-vreco-i-halka

džin tonik

• 4
  • 3
« Reply #239 on: 14-10-2015, 17:23:45 »
zavidim. kao dijete nikad me nisu vodili u cirkus... bradata zena i tako. :cry:

Dybuk

• 4
  • 3
  • ведьма
« Reply #240 on: 12-11-2015, 17:50:45 »
Chinawoman - KC Grad, 4. 12. 2015, 22h Javljamo na vreme ;)

OVO ne bi trebalo propustiti Ja, na svoju ogromnu zalost, propustam.  :cry: :cry: :cry: :cry:

http://youtu.be/ASwpmR7oD_c

Ovo je ujedno idealna prilika da iznenadite devojku/zenu/pametnije i lepse polovine: bice vam zahvalne. :)

Mark

• 4
  • 3
    • Janko Takac
« Reply #241 on: 15-11-2015, 17:52:54 »
E NES NI TI U BECEJ!

Mark

• 4
  • 3
    • Janko Takac
« Reply #242 on: 15-12-2015, 00:30:27 »
E NES NI TI U BECEJ!

Dybuk

• 4
  • 3
  • ведьма
« Reply #243 on: 15-01-2016, 13:55:54 »
PJ Harvey Confirmed for Zagreb INmusic Festival

Hmm, to je najblize sto ce se primaci Srbiji ovog leta, pa eto, ako ima zainteresovanih. Ja cu je akobogda slusati pre toga, u Parizu.  :!:

Son of Man

• 4
  • 3
  • See ya in Bambiland...
« Reply #244 on: 02-02-2016, 15:17:12 »
Rezerviso sam kartu za koncert Divanhana u Kolarcu prvog marta, pa ko voli sevdalinku nek mu ga dadne (cura peva, ubiva) :)

http://youtu.be/h2T-zLIUpIQ

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #245 on: 03-02-2016, 23:02:27 »
Dobri su Divanhana.

A ja sam načuo da nam se za April priprema Doom u Zemunu.

http://youtu.be/-NpW0HC6tpE

Dybuk

• 4
  • 3
  • ведьма
« Reply #246 on: 04-02-2016, 00:00:14 »
Svasta ima otkad ja odoh :cry: Ipak, uteha je da cu slusati/gledati PJ Harvey u junu :lol:

džin tonik

• 4
  • 3
« Reply #247 on: 02-04-2016, 17:37:24 »
znam da ce me meho sad mrziti (ajd, ma doci ce i u bg, jednom, nekad, mozda), ali moram se pohvaliti. :lol:

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #248 on: 02-04-2016, 17:53:35 »
Nisam siguran zbog čega treba da te mrzim, ali neću, reći ću "ne" mržnji i poželeti ti lep provod. A mi sutra uveče u zemunski Fest na Doom:

http://www.serbian-metal.org/vesti/9428/stizu-legende-doom-u-zemunskom-festu/

džin tonik

• 4
  • 3
« Reply #249 on: 02-04-2016, 18:30:24 »
hvala, hvala... :lol:
i kako na cemu?! rihanna, e, to je glas!

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #250 on: 02-04-2016, 18:46:38 »
Dobro, glas, al ne sviđa se meni njena muzika i nisam ni u Beogradu išao da je gledam tako da... ne mrzim te. Mislim, bar ne zbog nje  :lol: :lol: :lol:

Petronije

• 4
  • 3
« Reply #251 on: 02-04-2016, 19:52:33 »
Sa Rijanom bih rado podelio neku pero-laku drogu (to zbog nje, čuo sam da voli :lol:) u privatnoj režiji, posle bi malo slušali ploče i tako...na koncert joj ne bih išao ni da mi zosko lično kupi kartu i pošalje limuzinu po mene.

džin tonik

• 4
  • 3
« Reply #252 on: 02-04-2016, 20:04:30 »
hehe, kako providan pokusaj, meho je mnogo suptilniji... :)

Petronije

• 4
  • 3
« Reply #253 on: 02-04-2016, 20:34:34 »
Jok, lepo se provedi, a pošalji mi limuzinu ako budu dolazili RATM.

džin tonik

• 4
  • 3
« Reply #254 on: 03-04-2016, 00:19:32 »
doom, ratm... sve nesto agresivno. nemate sluha za umjetnost, fini glasic, zgodnu koreografiju i ostale predikate... :cry:

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #255 on: 03-04-2016, 07:12:28 »
Istina, ipak smo mi odrasli u Srbijici, tebe je uzgajila tevtonska a nas surova balkanska kultura  :lol: :lol: :lol:

džin tonik

• 4
  • 3
« Reply #256 on: 03-04-2016, 14:04:11 »
ne znam, procitam kultura, pomislim na hmelj i trave razne... :lol:

Petronije

• 4
  • 3
« Reply #257 on: 03-04-2016, 14:24:46 »
Zosko pije fantu i sluša Rijanu dok igra sims.

tomat

• 4
  • 3
« Reply #258 on: 07-04-2016, 23:28:38 »
vidim da Omar Souleyman dolazi u Beograd. je l može neko da mi objasni u čemu je štos sa tim likom?

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #259 on: 08-04-2016, 06:10:16 »
Pa to što je na sweet spotu između turbofolka i hard hausa??? Mislim, sirovo, udarački, plesno...

lilit

• 5
  • 3
« Reply #260 on: 08-04-2016, 08:34:17 »
da se upišem i da mi se oprosti al moram da odmorim mozak te idem na Scott Bradlee´s Post Modern Jukebox

:lol:

tomat

• 4
  • 3
« Reply #261 on: 08-04-2016, 09:02:01 »
Pa to što je na sweet spotu između turbofolka i hard hausa??? Mislim, sirovo, udarački, plesno...

ali mi toga ovde u Srbiji imamo koliko hoćeš. moj komšija je klavijaturista i svira po svadbama, i dok je trenirao za to ja sam se naslušao nekih andergraund svadbarskih bendova toliko. i to, ako nije bolje, nije ni gore od Sulejmana. i oni imaju butlege nastupa na svadbama koji se sa oduševljenjem razmenjuju među iniciranima, ali ne sviraju na Glastonberiju.

drug druga je sa letovanja u Tunisu doneo neku kasetu koju je kupio od uličnog prodavca sa tunižanskom muzikom. e to je sirovo, udarački (i to lajv udaraljke), plesno, ali ne remiksuju Bjork, jbg 8)

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #262 on: 08-04-2016, 09:55:28 »
Pa, naravno da imamo mi u Srbiji. Ima i u Turskoj, Maroku itd. Al nema u Britaniji. Ili ima ali nije se probilo dovljno visoko. Omar je imao sreću da ga je neko pametno izmenadžerisao. Meni je on dobar, da se razumemo.

tomat

• 4
  • 3
« Reply #263 on: 08-04-2016, 10:50:35 »
Fora je što dobat deo ljudi koji budu otišli da slušaju Omara u Beogradu ne bi otišao da sluša neki lokalni svadbarski bend. Ili bi, ali da recimo svira na Exitu. Šta ti je marketing 8)

Dybuk

• 4
  • 3
  • ведьма
« Reply #264 on: 08-04-2016, 10:57:10 »
Hipsteri :lol:

Sad su ti islamski dj-evi popularni, turski, sirijski itd. Koliko cujem.

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #265 on: 08-04-2016, 12:04:20 »
Fora je što dobat deo ljudi koji budu otišli da slušaju Omara u Beogradu ne bi otišao da sluša neki lokalni svadbarski bend. Ili bi, ali da recimo svira na Exitu. Šta ti je marketing 8)

Pa Škabo je odavno dao dijagnozu - ne sećam se tačnog stiha pesme sa njegovog prvog albuma ali pančlajn je da nećeš da slušaš narodnjak ako ga ne svira Jamajkanac... Tako da, ništa čudno.

lilit

• 5
  • 3

Father Jape

• 4
  • 3
« Reply #267 on: 26-09-2016, 13:00:50 »
Slim Cessna u Beogradu 30. septembra!

https://en.wikipedia.org/wiki/Slim_Cessna%27s_Auto_Club

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #268 on: 01-01-2017, 22:50:06 »
Desetog Aprila, Beograd, Dom Omladine, Mayhem svira čitav De Mysteriis Dom Sathanas.

Zvučaće, dakle, ovako:

https://youtu.be/ksIG45bUx9w

DeniD

• 1
  • Leti kao leptir, bodi kao pčela.
« Reply #269 on: 01-01-2017, 23:05:14 »
U Martu u Areni , jedva cekam  :)

https://www.youtube.com/watch?v=uT3SBzmDxGk

Dybuk

• 4
  • 3
  • ведьма
« Reply #270 on: 24-01-2017, 00:23:14 »
Interpol u BG, 13. avgusta, na Kalemegdanu.  :)

http://www.spin.com/2017/01/interpol-turn-on-the-bright-lights-tour/

Father Jape

• 4
  • 3
« Reply #271 on: 26-01-2017, 01:34:36 »

Dybuk

• 4
  • 3
  • ведьма
« Reply #272 on: 08-02-2017, 11:17:03 »

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #273 on: 16-03-2017, 09:28:17 »

Dybuk

• 4
  • 3
  • ведьма
« Reply #274 on: 16-03-2017, 18:34:46 »
Ponovo cu propustiti  :( :( :(

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #275 on: 21-04-2017, 09:47:54 »
Večeras Lee Ranaldo sa Annom Von Hauswolf u Domu Omladine:

http://www.domomladine.org/koncerti/lat/resonate-2017-lee-ranaldo-sonic-youth

lilit

• 5
  • 3
« Reply #276 on: 08-06-2017, 18:16:32 »
svašta nešto od juna do avgusta (vienna jazz fest plus dejt sa ekslom na stadionu (dočekah konačno posle toliko decenija  nas-rofl ) plus nishville), al danas dobih karte za nešto na čemu će mehmet najcrnje da mi zavidi!  :lol: :lol: :lol:

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #277 on: 08-06-2017, 19:09:18 »
Uh, Drejk i Zerang zajedno. EMEJZING!!!!!!!!!!

Mada, naravno, ovo poslednje sa Vandermarkom, Loveom, Parkerom i Swellom, to je poslastica.

Palmer Eldrič

• 3
« Reply #278 on: 23-07-2017, 12:39:26 »
Valjalo bi otić' u četvrtak.

https://www.youtube.com/watch?v=8kKZxbgBL68

Palmer Eldrič

• 3
« Reply #279 on: 28-08-2017, 22:30:43 »
Red Snapper, 16. septembar  :|

https://www.youtube.com/watch?v=ba_R7waXMh0

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #280 on: 18-09-2017, 17:25:27 »
Da malopre nisam naleteo na njih u gradu, zaboravio bih da najavim. Dakle, Immolation, kultni njujorški death metalci večeras u Beogradu a uz njih izraelski blek/ prog (?) metal majstori Melechesh. Valjaće!

http://balkanrock.com/immolation-i-melechesh-stizu-u-beograd/

lilit

• 5
  • 3
« Reply #281 on: 25-01-2018, 17:01:54 »
dakle, sagito, ispovedam se, oprosti mi: idem na depeche mode!
samo zbog d keta, naravno. :lol:

https://www.youtube.com/watch?v=Qwt36dygqjA

lilit

• 5
  • 3
« Reply #282 on: 25-01-2018, 17:04:10 »

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #283 on: 25-01-2018, 18:22:11 »
Ovde se očigledno mora protiv vatre boriti vatrom. Badi Kaunt u Beogradu u Junu:

http://getonthestage.com/body-count-konacno-u-beogradu/

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #284 on: 25-01-2018, 18:23:11 »
Da bude jasno, Badi Kaunt ne volim samo za nijansu manje od Dipeš moda, a i ovaj tekst koji sam linkovao sam linkovao jer je očajan.

lilit

• 5
  • 3
« Reply #285 on: 25-01-2018, 19:59:07 »
ma kakav badi kaunt, u rođendanskom mesecu dejtujem samo najdražeg axla, al još ne znam dal u parizu il firenci. ah!  nas-rofl :lol:

https://www.gunsnroses.com/tour

Father Jape

• 4
  • 3
« Reply #286 on: 25-01-2018, 20:28:25 »
Ja tek sad vidim iznad da je Red Snapper bio u Beogradu. :(

Tako mi i treba kad ne čitam Sagitu pažljivo!

lilit

• 5
  • 3
« Reply #287 on: 26-01-2018, 19:59:32 »
temptations, temptations...  :cry: :lol:

http://www.firenzerocks.it/

Mica Milovanovic

• 8
  • 3
  • *
« Reply #288 on: 26-01-2018, 22:37:55 »
O bože, ovi su bili stari u moje vreme...  :x
Mica

lilit

• 5
  • 3
« Reply #289 on: 26-01-2018, 23:53:15 »
valjda tvoje vreme tek dolazi? :lol:

evo nešto da probamo da išćeramo mehana iz države: http://www.theprp.com/2018/01/25/news/meshuggah-announce-european-tour/

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #290 on: 29-01-2018, 20:39:12 »
Nema šanse. Al možda iduće nedelje odem na Borisa:

https://www.danubeogradu.rs/2018/01/new-ritual-quartet-muzika-ples/

Ugly MF

• 4
  • 3
  • Natural born FlatEarther!!!
    • https://www.facebook.com/Art-of-Bojan-Vukic-396093920831839/
« Reply #291 on: 29-01-2018, 22:46:00 »
Vodi zena i mene i klinca...moramo, jebga, i ona mora na StarWarse, Guardianse i ostale svemirone...
Brak je trpnja i zrtva...

https://www.juznevesti.com/Kultura/Konstantin-Kostjukov-poslednji-put-nastupa-u-Nisu-pocetkom-marta.sr.html

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #292 on: 29-01-2018, 22:57:09 »
Jeste, ja sam išao  na guslarski sabor onomad iz istih razloga.

Ugly MF

• 4
  • 3
  • Natural born FlatEarther!!!
    • https://www.facebook.com/Art-of-Bojan-Vukic-396093920831839/
« Reply #293 on: 29-01-2018, 23:21:40 »
Ozenio crnogorku?
Aiii, jaaadooo ;)

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #295 on: 11-04-2018, 10:29:12 »
Ehhhh... mislim.....

Dybuk

• 4
  • 3
  • ведьма
« Reply #296 on: 11-04-2018, 12:31:49 »
Ne vredi bez Biafre...

lilit

• 5
  • 3
« Reply #297 on: 16-05-2018, 11:18:02 »
samo hepili da prijavim da ću (sticajem vrlo čudnih okolnosti) independens dej provesti sa ekslom & co.
gansi stižem, ditejls za sagitu vil folou! :lol: :lol:

Palmer Eldrič

• 3
« Reply #298 on: 01-06-2018, 00:54:20 »
Lost & Found festival. Treća godina postojanja. Održava se od 20-22. jula 2018.g. u napuštenim bazenima u Brestovačkoj banji nedaleko od Bora. Nisam od početka bio u priči, ali sam odlučio da  pomognem drugarima oko marketinga, ekologije i svega. Bazeni su osmišljeni kao oaza u kojoj su rudari naviknuti na duboki mrak i sumpor vodili svoje porodice na  pročišćenje u prirodu. Nažalost, bazeni sa tom svrhom nisu potrajali. Sada bacamo drugo svetlo na celu priču. U okolini se nalaze biseri prirode koje ne valja pred svinje bacati, i iskreno, drago mi je  što  turistički potencijal nije iscrpljen do kraja. U blizini  festivala su Borsko jezero, Crni Vrh, Lazarev kanjon, Milošev konak, Vernjikica - pećina, Dubašnica - Istočni Kučaj gde samo leti izađu Vlasi na bačije da sire mešavinu ovčjeg i kravljeg sira, inače u prečinku sto kilometara totalno nenaseljeno područje. Jurio sam tamo srne ko klinac. Što se festivala tiče, biće zastupljeni hip hop, elektronika, deep minimal itd itd. LINE-UP možete videti na klipu ispod:

https://www.youtube.com/watch?v=tdoxupnf7Nw

Više o muzici, ekologiji i svemu:

https://www.facebook.com/lostandfoundbor/
https://www.instagram.com/lostandfoundfestival/
https://www.indiegogo.com/projects/lost-found-festival-love-community#/

Ko je zainteresovan da svojim prisustvom doprinese našoj skromnosti, dobrodošao je. xcheers

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #299 on: 28-07-2018, 13:02:20 »
Dobro, kad neće niko drugi, moram ja:

Piter Marfi i Dejvid Džej slave slave četrdesetogodišnjicu svog nekadašnjeg benda Bauhaus jednom, jelte, turnejom, na kojoj će se svirati ceo In the Flat Field, a jedino mesto u regionu gde će nastupiti u Novembru tekuće godine je beogradski Dom omladine. Što je bizarno jer je to ipak suviše mala sala uzimajući u obzir da za sada nisu najavljeni koncerti nigde u okolini. Tako da, slutim da će možda biti prebačeno u neki veći prostor a koga zanima, neka drži oko na svim uobičajenim sajtovima. Deveti Novembar, Dom omladine Beograda.

Dybuk

• 4
  • 3
  • ведьма
« Reply #300 on: 30-07-2018, 11:08:29 »
kojoj će se svirati ceo In the Flat Field

fantastičan album, omiljeni, videla sam najavu pre neki dan i ovo se ne propušta.

Nastupaju u novembru u Bataklanu (Pariz), i to praktično na (tro)godišnjicu terorističkog napada, tako da je malo jezivo i spuki, ali mora se stisnuti petlja i otići na koncert veka.