NAUKA I KVAZINAUKA (izvorište inspiracije za mnoga SF dela) > VANZEMALJCI

Jesu li vanzemaljci dolazili na Zemlju?

<< < (2/56) > >>

eric cartman:
Nije pitanje da li postoje druge civilizacije u svemiru , to se za sad ne moze niti dokazati niti opovrgnuti , mada je po zakonu vjerovatnoce  velika mogucnost da u svemiru ima stotine civilizacija slicnih nasoj , slabije ili vise tehnoloski razvijenih, pitanje je da li je Zemlja bila posjecena ili biva posjecena od nekih od tih civilizacija?
 xalli

Black swan:

--- Quote from: "Paramecijum" --- SVE zvezde koje vidimo odaju tacno onoliko energije koliko bi trebalo, nista ih nije zauzdalo i nista im ne crpi energiju sto bi, visokorazvijene civilizacije sigurno mogle.

--- End quote ---

mi zapravo zvijezdu udaljenu x  s. godina vidimo kako je izgledala prije x godina
znači da moramo sačekati x godina da vidimo postoji li kakva civilizacija tamo
jel tak

Sveti Filica:

--- Quote from: "Paramecijum" ---mda... Prvo i prvo, na Uranu nije takva raspodela na dan i noc.
Zasto se delfini ne razvijaju dalje kada imaju potencijal, a predak coveka se negde razvio u majmuna a negde u coveka?
Zasto na Madagaskaru lemuri nisu napredovali evolutivno, a nekoliko stotina kilometara dalje u Africi jesu?

--- End quote ---

Mislim da je slucajnost u pitanju.
 Jedan majmun na jednom mestu kad utvrdi da je vodu lakše piti s lista nego iz šake naucice i svoju decu da piju vodu s lista. Tako sam cuo da jedna grupa majmuna svi piju vode s listova dok drugi iako su svega 50 km daleko ne piju tako. Nisu imali tog prvog koji je taj nov, nacin otkrio.
- Delfini imaju pod vodom slabe šanse da napreduju. (Ili se bar nama tako cini) Cim nemaš ruke...pišu propalo.

Kad malo bolje razmislim mala je šansa da je i jedna od potencijalnih civilizacija u svemiru otkrila pismo a bez pronalaska pisma ne može se ništa tehnološki postici. Jedino ako u mozgu mogu da zapisuju direktno dimenzije letelica koje bi konstruisali možda im i ne treba pismo.

Na kraju krajeva covecanstvu i ne trebaju konkurentke civilizacije kad cemo sami naseliti ceo svemir uskoro (Za svega 100 milijardi godina)

Paramecijum:

--- Quote from: "komunjara" ---mi zapravo zvijezdu udaljenu x  s. godina vidimo kako je izgledala prije x godina
znači da moramo sačekati x godina da vidimo postoji li kakva civilizacija tamo
jel tak
--- End quote ---

A kakve to veze ima... sve zvezde koje vidis golim okom na nebu su u krugu od nekoliko stotina svetlosnih godina, maximum hiljadu; sta je hiljadu godina naspram milijardi koliko traju stabilna stanja zvezdanih sistema?

Zasto se svi neprekidno osvrcu na sitnice, a zanemaruju sustinu?

phuzzy:
Meni je samo simpa escape clause:

--- Quote from: "Paramecijum" ---Medjuzvezdana putovanja prakticno nisu moguca osim u eksperimentalne svrhe  u trajanju po nekoliko desetina hiljada godina.
--- End quote ---

8)

Navigation

[0] Message Index

[#] Next page

[*] Previous page

Go to full version