NAUKA I KVAZINAUKA (izvorište inspiracije za mnoga SF dela) > KOMPJUTERI, HARDVER, SOFTVER, INTERNET, TELEKOMUNIKACIJE...

Možda znate, ali evo kako do Google mejla

(1/4) > >>

KulFejs:
Kliknete na sledeći link: http://isnoop.net/gmail/

U 'Anti-bot key' polje unesete broj koji vidite na ekranu, ispod svoj mejl, kliknete na 'request invite', malo se strpite i dobićete link (pozivnicu) za registraciju g-mail naloga. Posle već znate...

Inače, google je uveo neku novu fintu beskonačnog mejl prostora. Još neznam dokle će onaj kaunter da broji(jer neznam kada je godišnjica Googla), ali trenutno je premašio 1.6 GB.

Boban:
Da li je istina da je sadrzaj svih gmail poruka dostupan google pretrazivacima?
Da nije mozda akcija navlacenja ljudi da uzmu taj gigantski mejl zapravo zelja da sve bude na jednom serveru?

Lurd:
Isitina je da se sve poruke skeniraju. Iako obožavam gmail, stvari postaju malo previše paranoične za moj ukus.

Poruke se zvanično skeniraju da bi ti se upućivale "relevant text adds" itd.

Inače, ako neko od društva sa foruma hoće na gmail, može meni da traži. Ja legalno imam još 50 pozivnica, koje se izgleda stalno obnavljaju.

Ghoul:
Ja ne shvatam kakvu vajdu mogu da imaju od skeniranja poruka koje nisu na engleskom?

Na pr, ja napišem u mejlu: 'Kad se vidimo večeras?' a oni okače 'relevant ad' – 'Večera za dvoje, u kafani KOD MIKE', ili 'Kade svih veličina i boja...' ili 'Popravite svoj vid: OPTIČAR RADOJKO'...

Uglavnom, i ja sam paranoik, i ne dam nikome da mi skenira mejlove, so long as I can help it.

Lurd:
Ne znam ni ja, ali meni su relevant adds "Letovanje u Hrvatskoj" i slične. A sada nemam nijednu.

Ali imam inbox od 2,05 GIGABAJTA.

Tako da...

Navigation

[0] Message Index

[#] Next page

Go to full version