NAUČNA FANTASTIKA, FANTASTIKA i HOROR — KNJIŽEVNOST > PERIODIKA

Znak Sagite 10

<< < (2/3) > >>

taurus-jor:
Spajderova recenzija Minority Reporta je prestroga (mozda zato sto je zanet pravednom ljutnjom na Spilberga zaboravio da pomene i ne bas retke pozitivne momente u filmu). Recenzija Signs-a je neodoljiva, ali suvise blaga. Ta Shjamalanova shlajmara nije za kasapljenje, vec za nabiti na kolac!

(pazite! ovo vam prica osvedoceni peRofil, poznat po umerenim stavovima)

"Resident Evil" je Pavletova do sada najjaca recenzija.

E da - svaka cast Ivanu na recenziji originalne "Grudve", i Ghoulu na "Kiticama".

Nyarlathotep:
Broj je zaista dobar, mada cu se usuditi da isravim neke zablude koje nam je Oto preneo preuzevsi ih od Schow-a. No, nazalost, ne sada - vec za par dana - kada za to budem imao vremena.
Varate se ako mislite da cu polemisati o Lavkraftovoj velicini - to su mnogi strucnjaci, pre mene, odavno uradili.
Hocu da ukazem na laznu izjavu David-a Schow-a da je Kingova izjava o Barkeru (bla, bla, bla... buducnosti horrora... bla, bla), produkt blurb masinerije.
Nije, covek je to stvarno izjavio, a ja cu vam za to na forumu ponuditi materijalne dokaze.
I "veliki momci" grese,
slucajno ili iz interesa?

pozd.

DUNADAN:
evo i ja da se pridruzim pohvalama:
najvishe mi se dopala rubrika "Pisma chitalaca"!

Ivan Bevc:
Znaku sagite definitivno nedostaje bolja lektura i korektura, a sto se boldova kod Gavrila tice meni izgledaju kao - mesta obelezena za ispravak - pa otisla u stampu -

p.s. bilo je i gorih slucajeva, kada sam u OK magazinu radio intervju sa Aleksom Gajicem lektor je iznad teksta stavio OVDE BI MOGAO I NEKI NASLOV, a majstor prelamac je to odstampao i tako... :x

Ivan Bevc:
...i jos da dodam...

mali savet Gavrilu: nije dobro pisati recenzije sa apriori stavom "jebacu mu kevu" jer objektivnost pada u vodu. To onda lici na one kriticare koji u tekstu mnogo vise kazu o sebi nego o filmu (videti lucidne ali ogorcene tekstove Aleksandra Radivojevica u Reporteru ili jos nekih iz tzv. "Pajkiceve skole"). Ovde ne ubrajam Dimitrija Vojnova koji se izvukao iz tog tripa.

manje ego tripa
vise objektivne analize filma

ovo je, naravno, dobronameran savet nesto starijeg i iskusnije kolege.
Da Gavrilo nema dara ne bih ni pisao ono iznad.

Navigation

[0] Message Index

[#] Next page

[*] Previous page

Go to full version