Author Topic: Bizaran problem sa... kompjuterom!  (Read 74795 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

tomat

• 4
  • 3
Re: Bizaran problem sa... kompjuterom!
« Reply #200 on: 26-07-2011, 22:17:32 »
ja imam na laptopu legalnu verziju windowsa (XP je u pitanju SP3) i piratsku verziju Office-a, i apdejtuje se ko car. nikada probleme sa tim nisam imao, i ne verujem da su se ikom javljali.

evo linkova za 2007, skinuo sam je sa warez-bb.org i radi dobro, skinulo je oko 3000+ljudi i reklo fala

Code: [Select]
http://safelinking.net/p/c5eb15526d
ili

http://www.megaupload.com/?d=YKG8BY04
How to install:
 1. Extract
 2. Open "setup" in the folder.
 3. Copy & paste key.
 4. Install.
 5. Go back to my post and say thanks.

http://www.warez-bb.org/viewtopic.php?t=4934716&highlight=
Arguing on the internet is like running in the Special Olympics: even if you win, you're still retarded.

Ygg

• 4
  • 3
« Reply #201 on: 26-07-2011, 22:24:03 »
Pristavio sam da se skida. Hvala ti puno! xjap
"I am the end of Chaos, and of Order, depending upon how you view me. I mark a division. Beyond me other rules apply."

Tex Murphy

• 4
  • 3
    • Radioaktivna aleja
« Reply #202 on: 29-07-2011, 10:13:26 »
Grešniče, gorićeš zbog ovoga!

Albedo 0

• Guest
« Reply #203 on: 04-08-2011, 21:09:18 »
radi li vam rapidserbia?

Black swan

• 4
  • 3
« Reply #204 on: 04-08-2011, 21:21:41 »
meni ne danas pokušao skinuti inkal druunu i astera
Najjači forum na kojem se osjećam kao kod kuće i gdje uvijek mogu reći što mislim bez posljedica, mada ipak ne bih trebao mnogo pričati...

Albedo 0

• Guest
« Reply #205 on: 04-08-2011, 21:25:20 »
meni čitav dan ne radi, čak dobijam poruku da domen ne postoji, a evo sad proradilo...

Son of Man

• 4
  • 3
  • See ya in Bambiland...
« Reply #206 on: 29-12-2011, 16:28:10 »
Ljudi, trebaju mi sajtovi ili bar imena firmi koji prodaju hardware, te adaptere i sranja.
Naime, konkretno mi treba IDE to SATA adapter, imal' ko ideju ?

Albedo 0

• Guest
« Reply #207 on: 29-12-2011, 16:32:12 »
trebalo bi da www.pcberza.rs ima sve podatke o tome

Karl Rosman

• 4
  • 3
« Reply #208 on: 29-12-2011, 17:37:03 »
Ljudi, trebaju mi sajtovi ili bar imena firmi koji prodaju hardware, te adaptere i sranja.

Nisam 100% siguran, ali kladio bih se da sam uzimao taj adapter u Gigatronu na BB-u. Ili bese ona druga radnja u Kirovljevoj....? Drugo mesto koje sigurno ima je Imtel, kod opstine NBG.
"On really romantic evenings of self, I go salsa dancing with my confusion."
"Well, I've wrestled with reality for 35 years, Doctor, and I'm happy to state I finally won over it"

Son of Man

• 4
  • 3
  • See ya in Bambiland...
« Reply #209 on: 29-12-2011, 18:09:11 »
Uh Kirovljeva bi legla samo tako, al cekiracu i ovo Batino, hvala momci  xcheers

Albedo 0

• Guest
« Reply #210 on: 29-12-2011, 18:43:28 »
pcberza samo informiše gdje se može nabaviti određena stvar, sigurno da će spomenuti i Gigatron, uporediti cijene i reći ti adresu prodavnice. Sama pcberza ne prodaje ništa, samo upućuje na onog ko prodaje.

Son of Man

• 4
  • 3
  • See ya in Bambiland...
« Reply #211 on: 30-12-2011, 05:02:14 »
Pa to me zbinilo, ništa nisam mogao da nadjem  :(

Imaju li oni neki telefon, trazio sam ga po ure ? 

tomat

• 4
  • 3
« Reply #212 on: 30-12-2011, 09:12:18 »

ja sam taj adapter kupio Bazaru Vidikovac kod Mekdonaldsa. na prvom spratu ti je ta prodavnica, u desnoj strani tržnog centra, pa u ćošku. ako tamo ne nađeš, sigurno ima u Gigatronu.
Arguing on the internet is like running in the Special Olympics: even if you win, you're still retarded.

ALEKSIJE D.

• 3
« Reply #213 on: 23-01-2012, 09:59:04 »
Meni se te gluposti dešavale konstantno. Medjutim, veći deo problema rešio sam sa Tune up ili Sisem mehanik. Kad oni ne mogu da reše pitanje, onda je virus. Smit [/size]Fraud-om [/b][/size]sam rešio problem sa virsom koje nijedan antivirus nije mogao da skine (nadje ga, kaže gde je i cvrc!) Ali, ovaj program, ko ga nije koristio predstavlja za komp koji je hardverski ispravan, neku vrstu lobotomije i mora se pažljivo upotrebiti a delotovoran je gotovo 100%.
[/size]Za problem aplikacija koje ne mogu da se otovore ima zgodan programčić ( e sad mu ne znam ime) koji detektuje čime se šta pokreće i automatski nudi opcije da sa neta skine free verzije i otovori problematičnu ekstencziju ili datoteku, program i silično. Malo treba proguglati pa mu naći ime.
[/size]Medjutim, glave mi je došlo neko čudo od virusa koje je vrlo staro, zna da čuči godinama u kompu, da ga antivirus ne vidi a radi na principu zamene komandi u kompu. Prosto ti ispremešta komande pa kad hoćeš da, na primer, pustiš film, on ti ode na internet ili otovori Word. U kasnijoj fazi se stabilizuje, pa šta god klikneš, pokazuje karakteristieke (medijske) programa ili datoteke. Jeza. Ne možeš da aktiviraš bilo šta, da uradiš recoveri, antivirus ne reaguje, niti u normalnom režimu niti u safe modu.
[/size]Signal za njega je kad počne da se kompu izdaje jedna komanda a on otvara drugu ili se usred posla resetuje iz čista mira. Kasnije ispremešta komande.
[/size]Jedina fora je da se ručno, preko registara nadje gde je to govance instalirano ( ima svega par kilobajta i oznaku gotovo istu kao neki od exe. fajlova u sistemu) pa ručno obriše. Ali i to samo kad skapiraš da je tu.
[/size]Nažalost, ja sam to sve naučio tek kad me upropastio na poslu i uništio mi nekoliko licenciranih stručnih programa neophodnih za arbajt.
[/size]Poenta: proverajte sofver sa alatkama koje sam naveo i na svaku i najmanju sumnju, ne verujte antivirusnim programima, već čačkajte malo dublje. Možete Bitdefenderu dati da skenira komp online, pa će vam, najčešće reći šta se ugalavilo i da ne može da vam pomogne.

Son of Man

• 4
  • 3
  • See ya in Bambiland...
« Reply #214 on: 09-02-2012, 15:05:59 »
Raja, koji je najbolji (najjednostavniji za korišćenje) program za puštanje DVD filmova?
Konačno sam nabacio svoj prvi pravi DVD i oću ga gledam ko čovek a ne na WMP-u. Hvala.  :)

tomat

• 4
  • 3
« Reply #215 on: 09-02-2012, 15:10:30 »
ja već godinama rabim KMPlayer, džabe je i super mi odrađuje posao.

Lord Kufer

• 4
  • 3
    • Poems and Essays
« Reply #216 on: 09-02-2012, 15:23:49 »
VLC.
Prevučeš sličicu koferčeta sa filmom na shortcut VLC-a. Voila!

Son of Man

• 4
  • 3
  • See ya in Bambiland...
« Reply #217 on: 09-02-2012, 15:28:09 »
I sve dobijem, i meni i sve?  :!:

Tex Murphy

• 4
  • 3
    • Radioaktivna aleja
« Reply #218 on: 21-03-2012, 20:27:08 »
Данас је из чиста мира почео да ми се јавља плави екран смрти!  :(
Десило се већ три пута - компјутер ради нормално, ја одем да нешто обавим и кад се вратим - плав екран.
Пише нешто као KERNEL DATA INPAGE ERROR и онда ме гони да испровјеравам да ли су сви нови уређаји добро инсталирани итд. Што се тога тиче, мислим да није ту коријен проблема јербо нисам ништа ново додавао од хардвера, а компјутер је до данас функционисао савршено (осим ситних проблема са оним хард диском, које сам елиминисао тако што сам елиминисао хард диск).
Помагајте, шта да радим?
Напомињем да сам антивирусовао систем Авастом и он каже да нема вируса. Сад помоћу Спајбота тестирам има ли каквог спајвера, ако је уопште могуће да тако нешто буде узрок заврзламе.

Barbarin

• 4
  • 3
« Reply #219 on: 21-03-2012, 20:33:32 »
Jel si instalirao skoro neki novi program?
Jeremy Clarkson:
"After an overnight flight back to London, I find myself wondering once again if babies should travel with the baggage"

tomat

• 4
  • 3
« Reply #220 on: 21-03-2012, 20:46:57 »
Данас је из чиста мира почео да ми се јавља плави екран смрти!  :(
Десило се већ три пута - компјутер ради нормално, ја одем да нешто обавим и кад се вратим - плав екран.
Пише нешто као KERNEL DATA INPAGE ERROR и онда ме гони да испровјеравам да ли су сви нови уређаји добро инсталирани итд. Што се тога тиче, мислим да није ту коријен проблема јербо нисам ништа ново додавао од хардвера, а компјутер је до данас функционисао савршено (осим ситних проблема са оним хард диском, које сам елиминисао тако што сам елиминисао хард диск).
Помагајте, шта да радим?
Напомињем да сам антивирусовао систем Авастом и он каже да нема вируса. Сад помоћу Спајбота тестирам има ли каквог спајвера, ако је уопште могуће да тако нешто буде узрок заврзламе.

on će ti uvek reći da proveriš da li je instaliran novi hardver i šta sve ne.

kada se BSoD desi, pogledaj i zapiši ono što piše ispod "Technical information" (obično *** STOP 0x000000c1 (c1 sam stavio proizvoljno) pa posle sledi zagrada i u njoj još 4 ovakve heksadekadne adrese, a ispod toga *** pa naziv fajla koji je zajebao stvar), pa probaj to da izguglaš, obično se tako pronađe rešenje.

tomat

• 4
  • 3

Skalar

• 3
« Reply #222 on: 21-03-2012, 21:32:45 »
Највероватније  да је проблем хардверске природе, а у ређим случајевима софтверске. Отвори компјтер (то си већ радио) и мало промрдај (не силеџијски) све контакте на оптици и хард диску, на плочи, меморију, провери да све буде како треба укључено, али процесор тј. његов хладњак не дирај.

Већ смо причали о томе, чини ми се - промени САТА каблове на диску и оптици, ако су САТА. У 90% хардверског проблема у питању су ови каблови.

Па се чујемо за даље, ако се плави екран буде и даље појављивао. Могуће је да ће све проблеме решити свежа инсталација Виндовса и програма.
Пиво и ћевапи спајају људе.

Джон Рейнольдс

• 4
  • 3
  • @
« Reply #223 on: 21-03-2012, 23:33:46 »
Ако сам добро схватио, теби плави екран не искаче док за компјутером радиш, већ кад га оставиш да ради у празно?
America can't protect you, Allah can't protect you… And the KGB is everywhere.

#Τζούτσε

Karl Rosman

• 4
  • 3
« Reply #224 on: 21-03-2012, 23:46:23 »
RAM  ;)
"On really romantic evenings of self, I go salsa dancing with my confusion."
"Well, I've wrestled with reality for 35 years, Doctor, and I'm happy to state I finally won over it"

Tex Murphy

• 4
  • 3
    • Radioaktivna aleja
« Reply #225 on: 22-03-2012, 00:27:35 »
Ево сад се јавило док сам играо ТХЕ ДИГ.
Хард диск сентинел ми сад јавља да имам један бед сектор на хард диску (новом!) и да му је здравље опало на 99%  :(
Нажалост, изгледа да овај проблем одбија да нестане сам од себе и да ћу морати опет да отварам канту и роварим по њој.
Дође ми да ово смеће бацим у смеће и да умјесто тога набавим Плејстејшн и ИксБокс  :x

Tex Murphy

• 4
  • 3
    • Radioaktivna aleja
« Reply #226 on: 22-03-2012, 00:28:22 »
Jel si instalirao skoro neki novi program?

Прије једно два-три дана сам инсталирао СцуммВМ да бих могао да играм Тхе Диг.

Tex Murphy

• 4
  • 3
    • Radioaktivna aleja
« Reply #227 on: 22-03-2012, 00:37:06 »
Кад се подигао систем, Виндоус ми је избацио ону стандардну поруку типа да ли желим да он провјери о чему је ријеч онлајн након што се конектујем, бла бла (а то никад не уради), а ту ми је још и навео два фајла која као могу да помогну у разјашњавању мистерије. Један је .dmp фајл (о коме се говори у линку који је поставио Томат), а други је неки .xml фајл. Ја сам отворио тај други, пошто је читљив за људско око, е сад јел неко зна како се тумачи тај икс ем ел фајл?

Tex Murphy

• 4
  • 3
    • Radioaktivna aleja
« Reply #228 on: 22-03-2012, 00:37:39 »
То јест, наиме, шта треба да тражим у том фајлу?

Barbarin

• 4
  • 3
« Reply #229 on: 22-03-2012, 00:45:52 »
Koji win imas? Taj bad sector ako je u sistem delu onda je gadno, kolko ti je star HDD?
Možda se i pregreva.
Jeremy Clarkson:
"After an overnight flight back to London, I find myself wondering once again if babies should travel with the baggage"

Tex Murphy

• 4
  • 3
    • Radioaktivna aleja
« Reply #230 on: 22-03-2012, 01:15:50 »
Windows 7, диск је стар колико и компјутер, дакле неколико мјесеци.
Тј., прецизније, 190 дана и 16 сати.

Usul

• 4
  • 3
« Reply #231 on: 22-03-2012, 03:45:45 »
Ako disk ima bad sector menjaj ga.
God created Arrakis to train the faithful.

Skalar

• 3
« Reply #232 on: 22-03-2012, 05:24:37 »
Рекох ти већ, отвори канту, замени САТА каблове и промрдај остале контакте.

Инсталације програма ретко, али баш ретко буду узрок плавом екрану. Плави екран искаче када постоји неки конфликт, најчешће хардверски, и кад компјутер изврши процену да би даљи рад могао довести до неког оштећења њега самог, па онда прекине све процесе које обавља. Кад се инсталише нешто неваљало, манифестује се кочењем рада, брљављењем, погрешним одговорима на команде, залеђивањем (закуцавањем), падањем програма и излетањем у систем, а на крају немогућношћу подизања система.

Тај бед сектор је прича за себе, можда и не постоји.

Джон Рейнольдс

• 4
  • 3
  • @
« Reply #233 on: 22-03-2012, 09:18:16 »
У старом стану су ми хардови необично често цркавали, сваки у гарантном року. Дан-данас не могу да се отмем утиску да нешто није било у реду са инсталацијама, са струјом. Откад ми је комп на УПС-у (а и у другом стану), хардови поживе толико да их исправне мењам.

#Τζούτσε

Stipan

• 4
  • 3
« Reply #234 on: 22-03-2012, 09:28:28 »
Nestabilno napajanje će pre spucati matičnu ploču nego HDD. Ako je problem samo sa hardom teško da ima veze sa napajanjem.

džin tonik

• 4
  • 3
« Reply #235 on: 22-03-2012, 09:56:48 »
instaliraj hd tune pa napisi tu kaj veli o novom hd-u. da vidimo start/stop count i sl. te napravi error scan s tim programom.
i napisi na kojoj temperaturi radi po hd tuneu.

Barbarin

• 4
  • 3
« Reply #236 on: 22-03-2012, 11:26:08 »
Kolko Rama imaš? I jel se pojavljivao plavi ekran pre nego što si instalirao taj emulator.
Jeremy Clarkson:

Tex Murphy

• 4
  • 3
    • Radioaktivna aleja
« Reply #237 on: 22-03-2012, 14:03:01 »
Имам 4 ГБ РАМ-а, а плави екран се није појављивао прије.

Зоско, за то око хард диска имам програм Хард Диск Сентинел. Он вели да диск ради на нормалној температури (углавном 34-35 степени, за разлику од оног блаженопочившег који се стално врзмао око 40, а ишао је често и преко).
Тотални старт/стоп каунт је 383.
Иначе, чековао сам јуче диск помоћу чекдиска и није јавио никакав ерор, а данас ми више ни Хард Диск Сентинел не јавља онај бед сектор и здравље хард диска је на 100%.
Сад сам се вратио с посла (прије одласка, дакле око 15 до 7, укључио сам комп и оставио га да ради) и на моје велико задовољство није ме дочекао плави екран смрти (јуче се десио око пет пута, од тога три пута у вријеме док нисам био за компјутером).
То је отприлике тренутно стање, сад је вријеме за доручак, па за отварање канте и спровођење Скаларовог приједлога.

Успут, једно врло глупо питање - стари диск, онај који је крепо, нисам извадио из кућишта пошто ми је у томе сметала шума каблова. Само сам га ископчао и оставио гдје је био. Може ли то из неког разлога да представља проблем, нпр. да неки од САТА каблова сад ландара около и запиње за нешто и сл.?

Tex Murphy

• 4
  • 3
    • Radioaktivna aleja
« Reply #238 on: 22-03-2012, 14:06:12 »
Ех, да, шта сам још урадио (све у покушајима да што је могуће више одгодим неминовно отварање скаламерије које ми је мрже чак и од одласка до продавнице) - видио сам негдје на нету да један од узрока за БСОД (мада не претјерано чест узрок) могу да буду неапдејтовани драјвери. Скинуо сам неки програм који ми је јавио да су ми апсолутно СВИ драјвери застарјели (наравно, није хтио да их апдејтује за мене док не платим, проклети гад). Видио сам на Windows Update да ми нуди апдејт драјвера за графичку, па сам то скинуо и апдејтовао драјвер. То је било касно синоћ.

Stipan

• 4
  • 3
« Reply #239 on: 22-03-2012, 14:07:08 »
Stari disk, ako je iskopčan sa sistema, nikakve veze sa vezom nema.

Tex Murphy

• 4
  • 3
    • Radioaktivna aleja
« Reply #240 on: 22-03-2012, 14:15:36 »
Па и ја претпостављам, мислим логично је пошто није повезан ни са чим, али човјек никад није начисто са овим сатанским справама.

džin tonik

• 4
  • 3
« Reply #241 on: 22-03-2012, 14:36:15 »
probaj iskljuciti sve nepotrebne servise kao indiciranje poradi brzeg pretrazivanja i sl., izbrisi stare backupe, napravi update svega sto imas, nepotrebno deinstaliraj. instaliraj ccleaner i defraggler. ccleanerom izbaci sve nepotrebne autostart gluposti i ocisti sistem i regisrty.
onda iskljuci virtualnu memoriju, pa defragglerom defragmentiraj. pa je opet ukljuci. i sve pet.

Tex Murphy

• 4
  • 3
    • Radioaktivna aleja
« Reply #242 on: 11-05-2012, 21:09:21 »
Мој проблем са плавим екраном се у посљедње вријеме значајно прориједио. Дешава се, рекао бих, тек једном у неколико дана, чак и не могу да се сјетим кад је био посљедњи пут. У том контексту сматрам да можемо мирно да коегзистирамо. Чисто разјашњења ради, много сам чепркао по нету и анализирао .дмп фајлове и дошао сам до закључка да је скоро сигурно Скалар убо поенту, дакле у питању је хард диск, е сад дал су каблови или нешто треће, то не знам. Сјетио сам се да сам раније открио да сам добио резервни некакав жути кабл и онда сам отворио компјутер и ставио тај кабл умјесто оног који је раније стајао (а испоставило се да је то управо САТА кабл), али проблем није нестао.

Међутим, проблем који тренутно имам надмашује по бизарности апсолутно све до сада виђено. Brace yourselves, јер ово што слиједи је једна апсолутно несвакидашња појава.
Наиме, мој вајни компјутер има обичај да се сам од себе искључи. Једноставно се - угаси. Из чиста мира. То се десило два или три пута док сам имао оне проблеме са плавим екраном, али у вријеме кад сам био на послу, тако да сам контао да је можда нестало струје или нешто слично и да је дио истог пакета проблема као и плави екран. Међутим, сад плавог екрана већ данима нема, а од прије два дана компјутер је почео да ми се гаси и док ја "радим" на њему. Прецизније - док играм игре. Прецизније - док играм игру PATHOLOGIC. Прецизније - искључиво на SAVE/LOAD екрану и током анимационих секвенци (!!?!?!?!?!?!?).

Из мени потпуно непознатог разлога, мој компјутер испушта неке чудне звуке на екранима са опцијама у тој игри, као и током поменутих анимационих секвенци. То је некакво цврчање налик на кратак спој (овде обратите пажњу на то да ја појма немам како звучи кратак спој, али контам ако некако звучи, требало би да звучи баш овако) које се јавља накратко приликом дизања система. Дефинитивно не долази из хард диска, а из које је тачно компоненте - појма немам. Елем, дакле, на статичним екранима ове игре (и у ФМВ сценама) јавља се идентично цврчање, некад јачег некад слабијег интензитета, и у посљедње вријеме све чешће током тог цврчања компјутер се једноставно угаси. У самој игри (дакле у дијеловима који се играју, ако је тај термин уопште могуће употријебити у случају Патолоџика) нема никаквих проблема, а такође нисам имао никаквих проблема са Квејком 3. Има ли ико макар приближну идеју шта би могло да узрокује овако екстремно бизарно понашање?

Још једна ствар, појма немам да ли је везана за овај главни проблем, али ме иритира: Поменути Патолоџик понаша се врло промјенљиво, у зависности од тога у ком тренутку покренем игру. Ако је одмах након укључивања компјутера, онда функционише глатко и супер (не рачунајући горе описане проблеме). Али ако се то деси на примјер увече (а компјутер је радио цијели дан), игра је ужасно спора и сјецка и запиње и практично је неигрива. Као да постоји некакво цурење меморије или тако нешто, али како то да откријем?

Джон Рейнольдс

• 4
  • 3
  • @
« Reply #243 on: 11-05-2012, 22:13:22 »
Теби се бизарни проблеми с компјутером толико често јављају да је то бизарно.

Јеси ли сигуран да ти се не прегрева процесор? Нагло искључивање може бити последица тога. Имаш гомилу програма за мерење температуре на нету, скини неки и прати.

Да ли ти се при бутовању после наглог искључивања јавља грешка и позив да уђеш у БИОС? Догађа се да, ако се процесор не охлади, комп одбије да се (да простиш) дигне зато што је температура још увек "у црвеном".

#Τζούτσε

Tex Murphy

• 4
  • 3
    • Radioaktivna aleja
« Reply #244 on: 11-05-2012, 22:20:27 »
Јеси ли сигуран да ти се не прегрева процесор?

Нисам.

Да ли ти се при бутовању после наглог искључивања јавља грешка и позив да уђеш у БИОС?

Не. Чак ни кад га одмах укључим.

Теби се бизарни проблеми с компјутером толико често јављају да је то бизарно.

:(

Skalar

• 3
« Reply #245 on: 11-05-2012, 22:20:38 »
Детаљно ти то описа, нема шта, харви. Кад се тек подигне систем, онда је радна меморија још увек релативно празна, па ти зато игра ради боље. Што значи да она има простора да подигне себи неопходне фајлове, што у радну (рам) меморију, што у свап фајл на хард диску. Ако компјутер ради неколико сати, онда му је свап фајл већ доооообро напуњен, па за игрине фајлове нема места. Виндовс би требало да празни радну меморију и свап фајл редовно, али... Дакле, требало би, ал то слабо ради у пракси. Цврчање би могло да потиче од вентилатора графичке картице - игра је, претпостављам, захтевнија од оних које већ имаш, па се графичка више греје, а онда и вентилатор брже ради, што води цврчању. Ако на графичкој има вентилатор. Ако нема, онда ће неки од кондензатора на матичној плочи ускоро црћи. Но, да те не плашим, скоро да сам сигуран да је у питању вентилатор.
Отвори компјутер, извади графичку и простудирај како се скида вентилатор, а онда, кад га скинеш, пажљиво одлепи оне округле налепнице, које се налазе (можда само једна) са обе стране језгра вентилатора, пронађи гумени чепић у средини, ако га има, извади га, а ако га нема онда директно у средиште (замисли лежај у средини на ком се окреће осовина) укапај кап-две-три неког квалитетног уља за подм,азивање. (Ја користим уље за мњач аута  :oops: ). Врати чепић, ако га има, врати налепницу и онда монтирај вентилатор на картицу. убеђен сам да ће цврчање престати. Наравно, кад већ скидаш вентилатор, онда га и очисти од прашине! Видећеш да је сав загушен прашином! За овај посао је најбоља фина четкица за фарбање столарије. Без фарбе, наравно!
Ако долази до прегревања графичке, онда то може бити разлог за неконтролисано, ничим видљивим изазвано самогашење компјутера.
Уради ово са вентилаторчићем, па да видимо даље...

Tex Murphy

• 4
  • 3
    • Radioaktivna aleja
« Reply #246 on: 11-05-2012, 22:27:08 »
Хвала друже, јавићу се кад обавим што си рекао!
Иначе, оно што ме збуњује - Патолоџик уопште није захтјевна игра, тј. бар не би требало да је захтјевна за моју машину. Игра је из 2004. и графика је тотална труба. Претпостављам да је могуће да је грозно лоше оптимизована или нешто слично, али опет не знам зашто се цврчање јавља на статичном екрану с менијем.

Skalar

• 3
« Reply #247 on: 11-05-2012, 22:29:24 »
Није захтевна, чим је толико стара, Јбг. Пробај ти ово са вентилатором, па ћемо видети.

Tex Murphy

• 4
  • 3
    • Radioaktivna aleja
« Reply #248 on: 11-05-2012, 22:46:38 »
Оки.

Albedo 0

• Guest
« Reply #249 on: 11-05-2012, 23:29:49 »
inače, kako bre vama izgleda Quake mnogo bolje na onim snimcima nego meni?

Moj je takav da mi fizički smeta da gledam u ekran. Smanjio sam teksturu, ali i dalje je mnogo svjetlije i šarenije nego na onim snimcima