Author Topic: Bizaran problem sa... kompjuterom!  (Read 74716 times)

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

-_-

• 3
Re: Bizaran problem sa... kompjuterom!
« Reply #350 on: 21-01-2013, 01:17:25 »
Babylon je teška kučka za uklanjanje. CCleaner pomaže u ovakvim situacijama

Ne bih se slozio. CClener je program za brisanje smeca pokupljenog na netu (kao sto mu i ime kaze "Crap Cleaner"),
dakle brise sve privremene (temporary) fajlove, lozinke, podesavanja browsera, sve sto je kucano u Search-u i sl.

Medjutim, ako se zlonamerni program vec provukao u komp,
intalirao se, inficirao sistemske fajlove i registry bazu, tada postoje mnogo efikasnija resenja od njega.

Ccleaner se ne uklanja, on se voli. Vrlo je koristan.

Sa ovim se slazem. Koristim ga vec dugo i preporucujem ga za gore navedene radnje.
Ucestalost koriscenja treba zavisi od vremena provedenog na netu.
Ja ga koristim svakih 15 dana, u sklopu redovnog ciscenja (odrzavanja) kompa.

Ima samo jedan nedostatak - nema opciju samoaktivacije
odmah posle butovanja sistema, a pre podizanja ostalih programa iz start-up-a.

Džek

• 4
  • 3
  • Instalater raznih šejtanluka.
« Reply #351 on: 01-02-2013, 23:24:28 »
Da ne otvaram novu temu; imam problem sa BS plejerom.

Do pre nekih sat vremena sam ga redovno koristio i smatram ga najboljim free plejerom na tržištu. Otvara sve video fajlove i formate, automatski skida titlove i uglavi ih itd, itd.

Međutim, pustim film a preko prozora mi se pojaviše crne, vertikalne linije. Pustim drugi film, ista stvar. Pustim isti film u nekom drugom plejeru i sve ide normalno.

Čačkao sam po video opcijama bez uspeha.
Napominjem da sam pre toga (danas) digao monitor od majstora i namestio na settingu grafike dual view, tj, sliku na oba monitora. Navodno popravljeni monitor ne radi (reklamacija sledi, sreća ne plaćam opravku, neko "prebijanje" je u pitanju) a prikopčan je na GF 6600SL preko DVI kabla, drugi, Samsungov katodni je preko VGA. Monitor (neispravni) sam isključio iz grafike i od tada mi se pojavljuje spomenuti problem. Slutim da je neispravni LCD nešto pobrkao.

Reinstalirao sam BS plejer, pustio film i opet crne linije.

Guglao sam, nisam našao ništa pametno.
Možda neko zna u čemu je caka? Unapred zahvaljujem. 
Moj imaginarni drug mi govori da sa tvojom glavom nešto nije u redu.

Lord Kufer

• 4
  • 3
    • Poems and Essays
« Reply #352 on: 01-02-2013, 23:26:37 »
Probaj GOM plejer ili VLC. Moguće je da ti treba novi kodek. Koji je format fajla?

Džek

• 4
  • 3
« Reply #353 on: 01-02-2013, 23:31:06 »
Ekstenzija je .avi.
Zaboravih da napišem da sam sinoć počeo da gledam isti film i sve je bilo Ok. Gom sam koristio, BS mi je mnogo bolji. Ne bih se raskukao, koristio bih neki drugi plejer da mi BS nije vrh.

Prilikom instalacije BS-a, isti se konektuje na mrežu i automatski skine sve moguće kodeke za sve vrste formata, ima impozantan spisak toga. Mislim da te kodeke deli sa ostalim plejerima, a na njima mi je sve Ok, nema linija.

Lord Kufer

• 4
  • 3
    • Poems and Essays
« Reply #354 on: 01-02-2013, 23:34:09 »
Meni je VLC počeo da gubi sliku, kad ga sledeći put startujem. To se ponovilo više puta, tek posle resetovanja je radio. Skinem GOM, koji sada više nema problema sa slabim zvukom, i sve normalno gledam.

Ne znam u čemu je stvar. Nešto gi sjebava ti programi?

Josephine

• Guest
« Reply #355 on: 01-02-2013, 23:35:36 »
reinstalirajte ga...

Džek

• 4
  • 3
« Reply #356 on: 01-02-2013, 23:46:43 »
Da, napomenuo sam već, slutim da mi je neispravni LCD bagovao nešto, a kada bih znao šta je to nešto, rešio bih problem.

Sigurno nije do kodeka, ostali plejeri mi rade sa istim tim kodek-pakovima (ffdshow i K-lite codec pack) sasvim normalno.

Drajveri za grafiku rade sasvim normalno iako je za očekivati da je neispravni LCD prvo njih zeznuo. Podešavanja u Nvidia kontrol panelu su takođe ok, setovao sam ih na default vrednosti (iako ih nisam nikad dirao, sem u slučaju kada sam sliku preusmerio na dual view, tj, oba monitora istovremeno)

Dakle, uistinu vrlo bizaran problem a ja gorim da saznam šta je u pitanju...

Lorde, preporučujem da probaš BS plejer, odličan je, otvara sve formate bez seckanja i sam skida odgovarajuće titlove i pušta ih sa filmom. Ovo mi je prvi problem sa tim plejerom nakon godinu dana intenzivne upotrebe.

Lord Kufer

• 4
  • 3
    • Poems and Essays
« Reply #357 on: 01-02-2013, 23:58:02 »
Će da probamo i taj bullshit player  ;)

Josephine

• Guest
« Reply #358 on: 02-02-2013, 00:01:16 »
vlc je mnogo bolji

Lord Kufer

• 4
  • 3
    • Poems and Essays
« Reply #359 on: 02-02-2013, 00:03:13 »
Ali prikazuje crni ekran...

Josephine

• Guest
« Reply #360 on: 02-02-2013, 00:04:19 »
skinite novu verziju, deinstalirajte staru i instalirajte novu

Lord Kufer

• 4
  • 3
    • Poems and Essays
« Reply #361 on: 02-02-2013, 00:09:25 »
To sam sve uradio.

Josephine

• Guest

Džek

• 4
  • 3
« Reply #363 on: 02-02-2013, 00:13:39 »
Rešio problem. Video renderer nije bio čekiran na YUV mixing modu. Ne znam samo kako je zapamtio nakon reinstalacije plejera tu opciju? Mislim da po defaultu treba da bude čekirana, da koristi YUV mod.

Bizarno, bizarno...

Hvala Hiddenu što mi je ukazao da čačkam po renderu. Sad ću da dovršim nastavak Silent Hill-a :)

Crni ekran može (ne mora) da bude do interlejsa, nađi negde u video opcijama. Moguće i da je do rendera, iskustvo sa crnim linijama me podseća na to.

Josephine

• Guest
« Reply #364 on: 02-02-2013, 00:57:20 »
jel pomoglo, lorde?

Lord Kufer

• 4
  • 3
    • Poems and Essays
« Reply #365 on: 02-02-2013, 00:59:40 »
Pa, ne znam. Problem se nije ispoljio, uostalom sad sam ga apdejtovao. Ta je opcija kod mene nečekirana.

Josephine

• Guest
« Reply #366 on: 02-02-2013, 01:02:56 »
i apdejt ume da pomogne  :lol:

Lord Kufer

• 4
  • 3
    • Poems and Essays
« Reply #367 on: 02-02-2013, 01:17:03 »
Ovaj bs player je čisti krš  :cry:

Skalar

• 3
« Reply #368 on: 02-02-2013, 01:29:25 »
vlc je mnogo bolji

Е, напокон да је и она у праву  xcheers.
Пиво и ћевапи спајају људе.

Джон Рейнольдс

• 4
  • 3
  • @
« Reply #369 on: 02-02-2013, 02:27:46 »
Откад сам купио Asus O!Play mini, проблеми пуштања видеа с компа су прошлост. Софтвер за меније му је мало багован, додуше, па сам двапут морао да га шокирам, али никад није заглављивао током репродукције и пушта све. HDMI веза с телевизором, гледам ко човек и - милина. У понудама видим да има бољих, али за ову лову машиница је сасвим океј, за препоруку. Оно што није под h264 скидам само ако нема друго.
America can't protect you, Allah can't protect you… And the KGB is everywhere.

#Τζούτσε

Albedo 0

• Guest
« Reply #370 on: 02-02-2013, 04:07:01 »
kad smo već kod kompjutera, planiram da kupim novi lap, ali sasvim normalan lap, ne igram igrice ali da bar sve radi kako treba narednih par godina

dakle, šta onda trebam da tražim?

amd ili intel procesor
koliko rama
dell, hp, asus...
itd

Lord Kufer

• 4
  • 3
    • Poems and Essays
« Reply #371 on: 02-02-2013, 05:11:05 »
Nemoj Hari Pottera bre  8-)

Albedo 0

• Guest
« Reply #372 on: 03-02-2013, 13:44:15 »
Zašto, Lorde Kufermore?  8-)

Karl Rosman

• 4
  • 3
« Reply #373 on: 03-02-2013, 14:12:32 »
Dell boy je takodje zajeban igrac u varijantama ispod 500eur..
"On really romantic evenings of self, I go salsa dancing with my confusion."
"Well, I've wrestled with reality for 35 years, Doctor, and I'm happy to state I finally won over it"

tomat

• 4
  • 3
« Reply #374 on: 03-02-2013, 14:34:46 »
kad smo već kod kompjutera, planiram da kupim novi lap, ali sasvim normalan lap, ne igram igrice ali da bar sve radi kako treba narednih par godina

dakle, šta onda trebam da tražim?

amd ili intel procesor
koliko rama
dell, hp, asus...
itd

šta konkretno planiraš da radiš na njemu?
Arguing on the internet is like running in the Special Olympics: even if you win, you're still retarded.

Albedo 0

• Guest
« Reply #375 on: 03-02-2013, 17:27:42 »
kenjam po sagiti, gledam live stream, filmove, serije, Skype, Microsoft Office

za to mi vjerovatno ne treba više od 2 giga rama, ali nije poenta samo u tome, npr sad imam jedan stari HP koji me je služio kao vjerni džukac dok su drugima crkavali razni Aceri, Asusi, Lenovi i ostala boranija (a da li je to do korisnika ili do laptopa?), bili nestabilni, čak su im se i spolja raspadali, ispadala dugmad od tastature, HP je tenk za njih.

dakle, najviše me zanima prema čemu da se orijentišem, opet HP, ima li nešto bolje, koliko rama, i koji procesori su bolji. Da ne bude da naredne godine izmisle neki Windows 9 a da ne može da ga pokrene kako treba. Neću neke integrisane grafičke i slična sranja nego normalan lap

evo, lupi neki odavdje npr
http://www.winwin.rs/

Lord Kufer

• 4
  • 3
    • Poems and Essays
« Reply #376 on: 03-02-2013, 17:31:32 »
HP je prekinuo sa svakim razvojem tehnologije. Mnogi se žale na loš kvalitet. Tako čuh. Što se drugih sprava tiče, laserskih štampača ili skenera, definitivno je najgori.
Xerox je mnogo bolji. Za laptope ne znam tačno, ali verovatno je ASUS dobro rešenje.

Skalar

• 3
« Reply #377 on: 03-02-2013, 17:41:40 »
ASUS је ок. Не знам колико би пара да потрошиш, али ако хоћеш добру машиницу, треба да узмеш нешто у ценовном рангу ок 40 - 50.000 дин и нећеш се преварити, потераће ти сигурно и Виндовс 11. Све испод 40К, без обзира на марку, није добро. Мада, ако ти није потребан лаптоп да га носиш са собом и нешто корисно радиш на путу и сл. него ти треба за кур...е, увек сам за варијанту да се за те паре купи зверчица од десктоп компјутера. За 50К можеш купити машину која ће сигурно потерати и виндовс 20 кад једном изађе  :!:

Lord Kufer

• 4
  • 3
    • Poems and Essays
« Reply #378 on: 03-02-2013, 17:48:23 »
Laptop je definitivno samo za nuždu ako si stalno u pokretu.
Za te pare može da se sklopi kućni zmaj.

Skalar

• 3
« Reply #379 on: 03-02-2013, 17:49:25 »
Да не едитујем претходни пост, написаћу нови  :-x .

Данас добри компјутери, било лаптоп било десктоп, имају вишејезгарне процесоре, који подржавају 64 Битне оперативне системе и апликације. За 64Бит ОС је довољно 4ГБ РАМ меморије, али не шкоди имати и више. Ако се инсталише виндовс 32Битни онда он може да ради са максимално 3,3 ГБ РАМ меморије, па је бесмислено уградити у машину 4ГБ или више. Виндовс 7 ће сасвим солидно радити на 2ГБ РАМ меморије и, ако процесор баш није неки стари шпорет, то ће задовољити сваког просечног корисника компјутера.  Додуше, још увек нису сви програми које користимо 64битни, али то не значи да не треба инсталисати, рецимо, виндовс 7 64 Бит. Убија колико је стабилан и брз! На неком лаптопу од, рецимо, 45К дин тај Виндовс ће радити као самурајски мач!

tomat

• 4
  • 3
« Reply #380 on: 03-02-2013, 18:01:10 »
pa jebi ga, za ove potrebe koje je Bata naveo je dovojan i nekiki Atom procesor sa dva jezgra (ja imam neki netbuk Atom star tačno tri godine, sve radnje koje je Bata pobrojao radi bez problema). ako igranje igrica nije zahtev, ne znam zašto insistirati na neintegrisanoj grafičkoj kartici.

što se operativnog sistema tiče, i dalje tvrdim da je XP ponajbolje što Majkrosoft nudi. ja na dekstopu imam 32bitni XP (iako mi je procesor ima dva jezgra), tera sve što je neophodno.

naravno, raspoloživi budžet otprilike suzi izbor, ali što reče moj drugar "ako ti komp ne pravi pare, onda gledaj da što manje para potrošiš na njega."
Arguing on the internet is like running in the Special Olympics: even if you win, you're still retarded.

Albedo 0

• Guest
« Reply #381 on: 03-02-2013, 19:16:15 »
Laptop je definitivno samo za nuždu ako si stalno u pokretu.
Za te pare može da se sklopi kućni zmaj.

imam kućnog ljubimca kojeg više volim, ali treba mi i pokretna artiljerija  8-)
naravno, ona nije primarna pa neću da trošim ne znam koliko na nju, posebno zato što, kao što su svi rekli, za 500 evra možeš desktop zmaja da nađeš

Skalar me uništio sa ovim n-bitnim kompovima, nije valjda da i to moram da gledam  :cry:

dakle, HP prso, pa zar nije i Dell u stvari dio iste korporacije?

pa jebi ga, za ove potrebe koje je Bata naveo je dovojan i nekiki Atom procesor sa dva jezgra (ja imam neki netbuk Atom star tačno tri godine, sve radnje koje je Bata pobrojao radi bez problema). ako igranje igrica nije zahtev, ne znam zašto insistirati na neintegrisanoj grafičkoj kartici.

što se operativnog sistema tiče, i dalje tvrdim da je XP ponajbolje što Majkrosoft nudi. ja na dekstopu imam 32bitni XP (iako mi je procesor ima dva jezgra), tera sve što je neophodno.

naravno, raspoloživi budžet otprilike suzi izbor, ali što reče moj drugar "ako ti komp ne pravi pare, onda gledaj da što manje para potrošiš na njega."

i ja samo XP koristim, ali koliko sam shvatio on umire na kraju 2013? Mislim updates and shit prestaju, to će kad tad da uvale da moraš da odustaješ od XP-a

ako griješim - super!

što se tiče netbuka, to je valjda mnogo manji ekran, ja bih ipak 15 inča i više

ovo oko grafičke je moja noćna stara mora iz prošlog života (kada sam gledao Žan Klod Van Dama). Pentium 2, integrisana grafička, radi Quake, ne radi Escape from Monkeys Island!  :x

tako da to nekako instinktivno odbacujem kao dio traumatičnog teen age-a, a u stvari bi sve što mi treba šljakalo i sa integrisanom grafičkom, to si u pravu

Ok, dakle da rezimiram kako sam shvatio, može Asus, 32-bitni vjerovatno, 4 rama, Intel ili Amd i da li je važno uopšte, neki pljuju Amd

mac

• 3
    • http://www.facebook.com/mihajlo.cvetanovic
« Reply #382 on: 03-02-2013, 19:34:34 »
32-bitni procesori više se nigde ne prodaju, niti ugrađuju, te tu nema dileme. 4 GB rama je dovoljno samo ako hoćeš da čeličiš živce. Treba bar 8, a bolje i više. Operativni sistem sam pojede mnogo memorije, i onda sve ostalo mnogo krlja po disku i koči.

angel011

• PsychoKitty
  • 5
  • 3
  • meow
    • Hronika mačjeg škrabala
« Reply #383 on: 03-02-2013, 19:44:20 »
XP najčešće ne možeš da instaliraš na novim modelima, ne prepoznaje komponente.

Mene Asus (ovaj) odlično služi.

Za Dell sam viđala oprečne rivjue, neki oduševljeni, neki dobili krš (a slične cene), moguće da je tu sad prilična kocka, kako ti se zalomi.
We're all mad here.

tomat

• 4
  • 3
« Reply #384 on: 03-02-2013, 19:44:55 »
što se tiče netbuka, to je valjda mnogo manji ekran, ja bih ipak 15 inča i više

ovo oko grafičke je moja noćna stara mora iz prošlog života (kada sam gledao Žan Klod Van Dama). Pentium 2, integrisana grafička, radi Quake, ne radi Escape from Monkeys Island!  :-x

tako da to nekako instinktivno odbacujem kao dio traumatičnog teen age-a, a u stvari bi sve što mi treba šljakalo i sa integrisanom grafičkom, to si u pravu

Ok, dakle da rezimiram kako sam shvatio, može Asus, 32-bitni vjerovatno, 4 rama, Intel ili Amd i da li je važno uopšte, neki pljuju Amd

da, netbuk ima ekran oko 10", ali se višejezgrani Intel Atom procesori sada ugrađuju i u laptopove većih dijgonala.

čini mi se da nećeš osetiti razliku između AMD-a i Intel-a sličnih performansi. neki se kunu u AMD, neki opet u Intel, mislim da je to stvar navike pre svega. ja sam ceo život koristio Intel procesore, i kada bi kupovao komp opet bi se odlučio za intel, ali ne bih mogao da ti racionalno objasnim zašto. AMD su malo jeftiniji.

neki Intelovi procesori iz serija Core ix imaju u procesoru integrisan grafički čip koji tera grafiku kada nema potrebe za nečim jačim (recimo, kada pišeš po sagiti ili koristiš office), a neintegrisana grafika preuzima kada recimo igraš igre. to može da uštedi dosta energije, ako ti je bitna mobilnost (produžava trajanje baterije), ali utiče i na cenu.

ja trenutno koristim neki Dell vostro 3350 sa i5 procesorom, baterija drži koliko hoćeš.

tomat

• 4
  • 3
« Reply #385 on: 03-02-2013, 19:46:13 »
32-bitni procesori više se nigde ne prodaju, niti ugrađuju, te tu nema dileme. 4 GB rama je dovoljno samo ako hoćeš da čeličiš živce. Treba bar 8, a bolje i više. Operativni sistem sam pojede mnogo memorije, i onda sve ostalo mnogo krlja po disku i koči.

ja na desktopu imam 3gb a na laptopu 4gb, nikakvih problema nemam ni sa jednim ni sa drugim. na desktopu 32bitni XP, na laptopu 64bitni win7.

Lord Kufer

• 4
  • 3
    • Poems and Essays
« Reply #386 on: 03-02-2013, 19:49:38 »
XP radi super sa četvoroglavim AMD procesorom. Imam i višak memorije, pošto XP ne može da adresira više od 2gb, mada kažu da može da se podesi na malo više, ali to je nestabilno.

Džek

• 4
  • 3
« Reply #387 on: 03-02-2013, 20:02:51 »
Pobornik sam pravca "dok radi, ne diraj", tako da moj Intel na 2.8 i 2 Gb ram-a odrađuje namenu. Kada mi se igra, nađem neku interesantnu od milion iz tog perioda i usijem procesor.

Mogao bih da smestim W7 na komp, umalo sam to uradio, ali sam se dozvao pameti u poslednji čas. Jer, "dok radi, ne diraj" :)

Mme Chauchat

• 8
  • 3
  • *
« Reply #388 on: 24-03-2013, 12:51:28 »
Molim za pomoć! Sinoć sam polila tastaturu HP minija sokom (7up, gore nije moglo) i uprkos svem hitnom brisanju i istresanju, do danas pola tipki ne radi. Trebaju mi saveti za čišćenje tastature ili telefon dobrog majstora :/ Hvala unapred.

tomat

• 4
  • 3
« Reply #389 on: 24-03-2013, 13:00:20 »
tu je šećer jebena stvar. ja sam svojevremeno polio tastaturu (desktop računara) limunadom. pustio da se osuši, i to veče bilo super. međutim, sutra se spekao šećer, pa su tasteri glavili. meni je pomoglo jedno tuširanje tastature, nakon čega sam pustio da se temeljno osuši, i radila je kao nova.

opet, kod tebe je u pitanju laptop, i ne znam kako bi podneo tuširanje, pa ipak predlažem majstora.

scallop

• 5
  • 3
« Reply #390 on: 24-03-2013, 13:01:17 »
Moja rđava iskustva govore da je moguće svaku pojedinu tipku skinuti i očistiti. Jedino ne bih savetovao da se skidaju sve odjednom.
Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience. - Mark Twain.

Mme Chauchat

• 8
  • 3
  • *
« Reply #391 on: 24-03-2013, 13:04:27 »
Uopšte se ne bih dvoumila oko odlaska kod majstora da sa njima nemam uglavnom užasna iskustva. :( Ovako bih radije sama oprala tastaturu... da znam kako. :cry:

scallop

• 5
  • 3
« Reply #392 on: 24-03-2013, 13:17:53 »
Izopropilalkohol je zgodan, tkanina bez dlačica za tastere, štapići za uvo i čačkalice za podlogu.
Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience. - Mark Twain.

Albedo 0

• Guest
« Reply #393 on: 24-03-2013, 15:20:59 »
samo nemoj aceton da do'vatiš   8-)

isto kao tomat, posuo sam po običnoj tastaturi, ne po laptopu, a kad je preživjela sok eksperimentom sipanja alkohola bez ikakvih vati proradili dugmići. Samo sam ga sipao između svakog dugmeta.

alkohol izjede šećer, vjerovatno ne počisti sve, ali brzo ispari i kasnije sve radi

e sad, kako je s laptopom, baš me zanimalo pa sam guglo

''Kako se tipkovnica vadi???
 Povadi rubne tipke i onda ces na rubovima tipkovnice vidjet kukice koje je drze - te kukuce otkaci sarafcigerom ili tako necim i onda ti tipkovnica ide van, spojena je samo s jednom jednom trakom s vodicima na laptop, a tu traku lako otkacis.''

ako je ovo tačno nemaš problema, samo ćeš morati da čistiš jednu po jednu tipku, i da zapamtiš gdje koja stoji 8-)

Alexdelarge

• 4
  • 3
  • Enfant terrible
« Reply #394 on: 24-03-2013, 15:37:45 »
i čuvaj se živuljki koje žive ispod tastera!
moj se postupak čitanja sastoji u visokoobdarenom prelistavanju.

srpski film je remek-delo koje treba da dobije sve prve nagrade.

Mme Chauchat

• 8
  • 3
  • *
« Reply #395 on: 24-03-2013, 20:23:28 »
Hvala, videću...

Джон Рейнольдс

• 4
  • 3
  • @
« Reply #396 on: 24-03-2013, 20:48:58 »
Треба бити опрезан и са алкохолом. Једном сам чистио главу једног тејпа и испало је да је алкохол био неквалитетан (да, да, и то може!) па је, иако је брзо испаривао, остављао за собом неке трагове. Сумњам да је био благо разблажен водом, али ко ће ти га знати... можда је купљен такав, а можда ту нешто брљали ликови који су ми га дали.

У сваком случају, обавезно добро очисти опругице испод тастера и пре враћања сваку провери да ли "шета" како треба. Јер ће иначе повремено лепити, што ужасно нервира. И ја бих најпре одшрафио тастатуру од остатка плоче (али не бих вадио конекторе), па чистио тако. Таман истом приликом усисај унутрашњост, то је добро повремено радити, посебно око кулера, да се лаптоп не би прегревао. О истом трошку ћеш видети да ли је сок продро и испод. Тешко, али ипак... Кад чистим решетку кулера тамо где је отвор (где издувава врућ ваздух), увек користим четкицу. За решеткице се хвата веома фина прашина и она не дозвољава добро хлађење.  Док чачкам четкицом истовремено усисавам и - то је то. Пипав је посао то око тастатуре, али ће после чишћења горе и доле ферцерати боље него досад. И треба имати стрпљења, мени мука припадне и кад прочитам овако нешто.  :cry:

#Τζούτσε

tomat

• 4
  • 3
« Reply #397 on: 24-03-2013, 23:53:44 »
Треба бити опрезан и са алкохолом. Једном сам чистио главу једног тејпа и испало је да је алкохол био неквалитетан (да, да, и то може!) па је, иако је брзо испаривао, остављао за собом неке трагове. Сумњам да је био благо разблажен водом, али ко ће ти га знати... можда је купљен такав, а можда ту нешто брљали ликови који су ми га дали.

valjda je ovaj alkohol što se kupuje po apoteci 70% i kada se on koristi može da ostavi fleke za sobom. mislim da to neće predstavljati problem u ovom slučaju, mada je bolje uzeti što čistiji alkohol.

Джон Рейнольдс

• 4
  • 3
  • @
« Reply #398 on: 25-03-2013, 00:33:25 »
Да, да, видиш... Док су тејпови још били у оптицају, набављао ми је тип чист алкохол, у стаклним литарским флашама које су из неког разлога биле веома незгодне за пресипање.

#Τζούτσε

Perin

• 8
  • 3
  • *
    • Klub Knjige
« Reply #399 on: 25-03-2013, 02:14:19 »
http://www.ebay.com/itm/New-Keyboard-for-HP-Compaq-Mini-110-Mini110-533549-001-Series-US-/200771856841?pt=PCA_Mice_Trackballs&hash=item2ebeef69c9

Sa shippingom u Srbiju dođe 14ak dolara. Jedino što ćeš morati nekom da daš da to zameni. Mislim, mogao bih i ja zameniti, ali nisam u Srbiji :lol: