FANOVI, MANIFESTACIJE, SAJTOVI, BLOGOVI, UDRUŽENJA... > FANOVI, KLUBOVI, MANIFESTACIJE...

hugo 2017. / sad puppies

<< < (2/3) > >>

džin tonik:
nista muskarci, muskarci da pishu alegorije na zacetke sf-a, zenski proto sf F, pa se uvede nova kategorija. :evil:

@meho: od ove godine, promijenili su postupak, umanjili potencijalni uticaj puppies-lista.
to kako su se razilazili na razne frakcije, u biti bio samo privid raspada. uvijek su bili koordinirani, pa su tako i liste raznih grupacija uglavnom bile identicne.
formacija raznih grupa mnogo je ovisila i od toga kakve ciljeve definirali koje godine. nekad su isli na to da prosto sabotiraju, nekad da ciljano usmjere dodjelu nagrada na odredjena djela.
2015. od 85 nominacija osvojili su 60. :roll:
taktika "razilazenja" uglavnom je isla u svrhu sprijecavanja reakcije.

Meho Krljic:
Aha, hvala na pojašnjenjima.

Celo to "puppies" zamešateljstvo je posledica demokratije  :lol: :lol: :lol:

džin tonik:
samo jos kralj moze spasiti fantastiku (i sve ostalo), nikako ne valja, ili puppies ili feminizirani drogerasi u tom fandomu, nema postenja, pravde, velicine. :lol: :lol:

Black swan:
Ne znam nikog sem ursule
Bas sam zaglavio u klasicima

Citaj zivkovicem klarku i asimovu

džin tonik:
nista ne propustas. :lol:
ovima ce trebati bar desetljece da stope sf i f u neki isprazni hibrid, te opet otkriju sf i tko pkd, heinlein, niven, zelazni, chabon, scott card, miller, aldiss, moorcock, asimov... pa i hans dominik, itd. :cry:

neobicno mi je drago da se sve manje naroda bavi morem necitljivog shunda, inace, u berlinu postoji ultimativna knjizara specijalizirana na fantastiku (nesto poput bobanove cudne, tek vecih dimenzija).
zasto spominjem: mjesecno izdaju preporuke spram potraznje njihove publike. i te preporuke vrijede vise od komedije u koju se razvila dodjela huga.

primjer za osmi mjesec:
Neue Science-Fiction-Bücher im August: Lesetipps aus der Buchhandlung Otherland
kronoloski:
tor-online - otherland

jest' da je na njemackom, ali preporuke su sazete, podijeljene u dvije kategorije, sf i fentezi, i vrlo, vrlo pouzdane. tko zeli zaviriti i u noviju produkciju, moze se osloniti na ovo, gdje izbaceno 99% shunda.

Navigation

[0] Message Index

[#] Next page

[*] Previous page

Go to full version