FANOVI, MANIFESTACIJE, SAJTOVI, BLOGOVI, UDRUŽENJA... > FANOVI, KLUBOVI, MANIFESTACIJE...

KUČEVSKI FESTIVAL FOLKLORNE FANTASTIKE 2018

<< < (35/35)

scallop:

--- Quote from: Boban on 30-06-2019, 21:10:54 ---ček, bre, zar ti zaista misliš da ja išta mogu da uradim da to promenim?
Sve što mogu da uradim jeste da organizujem karavan fantastike i da obilazimo Srbiju, a učešće samo za starije od 50 godina.

--- End quote ---

Savetovali me sinoć da ne budem grub. Upravo pokušavam da te nagovorim da promeniš sebe. Tek toliko da neko poveruje da umeš i da sarađuješ. Ne tvrdim da će biti lako, kome god da se obratim već si se sa njim zavadio. Moraću da nađem nekoga ko ne zna ništa o tebi, a dovoljno o meni. Ili da organizujem urnebesni duel suprotstavljenih literarnih umova do pogibije jal' Murata, jal' Obilića. Meni, zapravo, ne treba reizdanje Spiridona. Imam svoja tri primerka, a manje naslednika.

dark horse:

--- Quote from: Boban on 30-06-2019, 21:10:54 ---ček, bre, zar ti zaista misliš da ja išta mogu da uradim da to promenim?

--- End quote ---

Verovatno ne možeš da promeniš ali postoji nešto što se zove "učitavanje dobrih namera". Realno, nikad ne znamo šta je nekom drugom u glavi. I nikada nećemo saznati, čak i da čitav život potrošimo na tu osobu. Čak i ako nam naposletku sama kaže, postoji izvesna verovatnoća da ne govori istinu iz bilo kog razloga nama nedokučivog. Jer, i pored sve empatije, inteligencije i posrednog zaključivanja mi jednostavno nismo ta osoba. Nepoznatih u jednačini je previše, a odgovori uvek manjkavo polovični.

Možda je učitavanje loših namera realnije, ali učitavanja dobrih namera sprečilo bi da te neki ljudi previše lako diskredituju kao zlonamernog. Učitavanjem dobrih namera ne bi direktno postigao željeni cilj u nekim situacijama i bio bi možda suviše lako pobeđen od tih koji nisu bili previše dobronamerni prema tebi ali nebitno, pomoglo bi da te neki drugi polupoznati ljudi koji saučestvuju u sitauciji sagledaju drugačije i odbace neke svoje predrasude pa bi kao dobronamerna osoba dobio druge prilike da svoje ciljeve ostvariš na neki drugi način.

Navigation

[0] Message Index

[*] Previous page

Go to full version