FILMOVI, TV SERIJE, ANIMACIJE > DOMAĆA OSTVARENJA, LOW-FI VIDEO

Свето место

<< < (2/7) > >>

Kimura:
''Darovi moje rođake Marije'' nije loš film, mada je bolje čitati Nastasijevićevu priču.

akhnaton:

--- Quote from: Dybuk on 01-07-2017, 00:18:09 ---Kako, zar nisi gledao Leptiricu?

Ja sam jos gledala Sticenika, Devicansku Svirku i Darove Moje rodjake Marije (kriminalan jutjub snimak koji ne preporucujem)

Elem, da, Gogoljeva pripovetka nema elemenata incesta niti nekih baba-devojaka koliko se secam, lik Mire Banjac kao i erotski elementi su naknadno ubaceni; zaplet je oko mladog gimnaziste (nadam se da sam dobro prenela "zvanje" studenta) koji 3 noci cuva nemrtvu devojku (vesticu), tj drzi svojevrsno bdenje.

Mislim da uzasan kvalitet snimka jako skodi utisku o ovom filmu, kao i ostalim ex-ju (sad mahom, srpskim) horor klasicima. Ako postoji bolji, super.

--- End quote ---

Dybuk, problema sa snimkom ne bi bilo da se neko setio da ako ne digitalizuje ono baren samšuva originalni zapis. Ovo što mi imamo prilike da gledamo je katasatrofalno digitalizovan VHS kopije ko zna koje generacije sniman najgorom mogućom brzinom, a digitalizovan uz pomoć TV kartice na prosečnom "pentijum 4" pc-u koga pokreće windows xp. 
I da se nadovežem na priču, delo koje je Kadijeviću poslužilo kao osnova za "Sveto Mesto", zove se "Vij-Kralj duhova." Ili samo Vij. Naravno rusi su mnogo bolje obradili originalnu priču, a najnovija obrada je ruska Gothic Hororo storija: http://www.imdb.com/title/tt0483200/plotsummary?ref_=tt_ov_pl

Dybuk:
Mda, i to "cuvamo" kao i svu drugu kulturnu bastinu.

--- Quote from: Kimura on 01-07-2017, 00:25:07 ---''Darovi moje rođake Marije'' nije loš film, mada je bolje čitati Nastasijevićevu priču.

--- End quote ---

Izuzetan poeta, na 'Darove', nazalost, jos nisam naisla. A rado bih procitala.

Truman:
Нажалост нисам гледао Лептирицу. :( Не знам где да нађем Кадијевићеве филмове. Овом приликом апелујем на уредништво РТС-а да кад се заврши циклус Бавиних филмова крену на Кадијевића.
Иначе, још један утисак ми је да је Мира Бањац "увек" била стара. Не сећам се да сам гледао и једну њену улоги из млађих година.

Labudan:
Kadijević je većinom snimao TV filmove, ne očekuj blurejove, a pun youtube njegovih radova, uključujući Leptiricu.

Sumnjam da možeš bolji snimak naći, ali ako to tražiš uvijek ima domaćih sajtova za download, npr fastserbia.

Što ne znači da ćeš naći bolji kvalitet od youtube-a.

Navigation

[0] Message Index

[#] Next page

[*] Previous page

Go to full version