Author Topic: Gurevic u Zagrebu?  (Read 11566 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

eric cartman

• 4
  • 3
Gurevic u Zagrebu?
« on: 14-11-2004, 06:03:10 »
Zabranili mu?Zabranili covjeku da odigra utakimicu za svoj tim?
Screw you guys I'm goin' home

zakk

• Očigledan slučaj RASTROJSTVA!
  • 3
    • IP Tardis
Gurevic u Zagrebu?
« Reply #1 on: 14-11-2004, 18:47:48 »
ovaj, ko je taj lik, sta je uradio, sta su njemu uradili, ko mu je to uradio?
jack, daj malo mesa na te kosti od vesti.
Why shouldn't things be largely absurd, futile, and transitory? They are so, and we are so, and they and we go very well together.

Lurd

• 3
Gurevic u Zagrebu?
« Reply #2 on: 14-11-2004, 19:53:23 »
I ko je to GurEvić?
My trees...They have withered and died just like me.

Boban

• 3
Gurevic u Zagrebu?
« Reply #3 on: 14-11-2004, 22:13:39 »
Ja se nadam da ce im nasi uzvratiti istom merom, u smislu da izaberu najboljeg igraca Cibone i onda odbiju da ga puste u beograd i na utiakmicu s Partizanom s obrazlozenjem da su culi da je npr. njegova sestra pre pet godina rekla nesto javno protiv Srba... ali bas nesto tako besmisleno bizarno.
Put ćemo naći ili ćemo ga napraviti.

eric cartman

• 4
  • 3
Gurevic u Zagrebu?
« Reply #4 on: 15-11-2004, 02:25:53 »
Nece, Bobane, nasi smradovi nikom nista zabraniti.Nemogu da vjerujem da je moj Partizan tako lako presao preko toga.Ja bi tuzio Hrvatsku drzavu zbog lazi i kleveta pokojnog djenerala i Gurovica.

eric cartman

• 4
  • 3
Gurevic u Zagrebu?
« Reply #5 on: 15-11-2004, 02:34:15 »

Morticia

• 3
Gurevic u Zagrebu?
« Reply #6 on: 15-11-2004, 02:37:33 »
Quote from: "jackdaniels"
zbog lazi i kleveta pokojnog djenerala i Gurovica.

i zbog sira i vojne muzike.
You're dead, son. Get yourself buried.

eric cartman

• 4
  • 3
Gurevic u Zagrebu?
« Reply #7 on: 15-11-2004, 02:54:03 »
Hrvati su majstori u prekrajanju istorije , tako da idu toliko daleko da usporedjuju Djenerala Mihailovica, nosioca Legije casti , prvog gerilca u Evropi protiv nacizma i jednog od najvecih likova novije srpske istorije
 i nacistickog monstruma Ante Pavelica , i jos to koriste da bi zabranili najboljem igracu trenutno u tkz goodyear ligi ,jednom od najboljih u Evropi , da igra na "njihovoj" teritoriji i nastupa za najveci balkanski tim koji je silom uvucen u tu idiotsku ligu.I Partizan (rukovodstvo) na to sve gleda i cuti kao kurva.Ljut sam.

Morticia

• 3
Gurevic u Zagrebu?
« Reply #8 on: 15-11-2004, 03:10:31 »
Ljut sam.

Ko rajcica crvena.

johnson bronson

• 4
  • 3
Gurevic u Zagrebu?
« Reply #9 on: 15-11-2004, 12:00:35 »
rajčica je paradajz, ne mož' bit ljuta.
gurević je gurović.
draža je izmanipulisan.
pavelić je ustaša.
hrvati su pizde.
mi smo još veće.

Black swan

• 4
  • 3
Gurevic u Zagrebu?
« Reply #10 on: 15-11-2004, 12:42:19 »
Quote from: "Boban"
Ja se nadam da ce im nasi uzvratiti istom merom, u smislu da izaberu najboljeg igraca Cibone i onda odbiju da ga puste u beograd i na utiakmicu s Partizanom s obrazlozenjem da su culi da je npr. njegova sestra pre pet godina rekla nesto javno protiv Srba... ali bas nesto tako besmisleno bizarno.

kako možete jednu tetovažu ratnog zločina porediti s nečim fiktivnim u ovom kontekstu

ako iko od Hrvata ima bilokakvu tetovažu ili mrlju u prošlosti protiv bilokoga treba mu zabraniti ulazak u Srbiju

Ima zakon o potpirivanju mržnje rasizma i nemira...
Najjači forum na kojem se osjećam kao kod kuće i gdje uvijek mogu reći što mislim bez posljedica, mada ipak ne bih trebao mnogo pričati...

Morticia

• 3
Gurevic u Zagrebu?
« Reply #11 on: 15-11-2004, 14:14:18 »
Quote from: "johnson bronson"
rajčica je paradajz, ne mož' bit ljuta.

Poenta je u crvenom boji. Crvena boja simbolise bes.

eric cartman

• 4
  • 3
Gurevic u Zagrebu?
« Reply #12 on: 15-11-2004, 17:00:33 »
Komi , cuti  mame ti  .

Boban

• 3
Gurevic u Zagrebu?
« Reply #13 on: 15-11-2004, 17:24:37 »
Ja da sam bio vodja tima Partizana, nalozio bih da za tu utakmicu SVI stave privremene tetovaze Draze na ruku...

Draza je bio borac protiv komunizma i pobio je 100x vise Srba nego Hrvata, tako da ne vidim sta on toliko smeta Hrvatima. Resenje je verovatno u tome sto je u poslednjem ratu izraz "cetnik" postao sinomim za zle Srbe, a Draza kao najcuveniji cetnik personifikacija svega toga.
Put ćemo naći ili ćemo ga napraviti.

Ghoul

• 4
  • 3
    • The Cult of Ghoul
Gurevic u Zagrebu?
« Reply #14 on: 15-11-2004, 18:50:02 »
Draza je bio borac protiv komunizma i pobio je 100x vise Srba nego Hrvata

presajzli!
trebalo bi spomenik da mu dignu, a oni...  :roll:

iNCUBUs

• 4
  • 3
Gurevic u Zagrebu?
« Reply #15 on: 16-11-2004, 00:00:29 »
Nije uprava Partizana mutava, neće se preko ovoga preći tek tako.
Mike Lowery: Hey, isn't it low tide?
Marcus Burnett: Yes, I think it is.
Mike Lowery: Don't you have some relatives that you need to go pick up?

Tex Murphy

• 4
  • 3
    • Radioaktivna aleja
Hm...
« Reply #16 on: 16-11-2004, 02:21:55 »
- Upravo Partizana, vidi se na vama da ste momci na svom mestu. Samo ste nekako slabi. Neodlučni. NIKAKVI! Oni Hrvati rade s vama šta hoće!

- Neće oni moći još dugo tako!

- Hoće, hoće.

Black swan

• 4
  • 3
Gurevic u Zagrebu?
« Reply #17 on: 16-11-2004, 13:43:21 »
neće vama nikad iz guzice u glavu
nažalost  :(  :cry:

pored svih velikih srba kroz vašu istoriju morao je baš najvećeg staviti kao tetovažu  :(  :cry:
Najjači forum na kojem se osjećam kao kod kuće i gdje uvijek mogu reći što mislim bez posljedica, mada ipak ne bih trebao mnogo pričati...

Black swan

• 4
  • 3
Gurevic u Zagrebu?
« Reply #18 on: 16-11-2004, 14:33:57 »

Draza je bio borac protiv komunizma i pobio je 100x vise Srba nego Hrvata, tako da ne vidim sta on toliko smeta Hrvatima.

ok dobro Hrvati su pederi uvijek se bune...ali šta ćemo kada bude Partizan dolazio u Sarajevo?
Ko je pobio tolike Bošnjake - muslimane u Bosni 1941 - 1945?
U Jasenovcu nisu bili to znamo...

najbolje mu je da ispravi tetovažu...doda još nekoliko crtica i napravi neku prihvatljiviju facu  :!:  :evil:  :!:

johnson bronson

• 4
  • 3
Gurevic u Zagrebu?
« Reply #19 on: 16-11-2004, 14:44:27 »
znaš kad će Partizan u Sarajevo? Kad naučite da igrate basket. Znači ne u sledeća dva vijeka.

A vi ostali, kad već pominjete upravu partizana, setite se da je dugogodišnji predsednik bio general Franjo Tuđman.

Black swan

• 4
  • 3
Gurevic u Zagrebu?
« Reply #20 on: 16-11-2004, 14:56:24 »
znaš kad će Partizan u Sarajevo? Kad naučite da igrate basket. Znači ne u sledeća dva vijeka.

pored svih onih para što se ukrali i odvukli za Beograd za vrijeme Tita (plus razni zajmovi za Srbiju) onaj kreten i dalje više voli Dražu ...  8) to je logika ala Gurović

Inače kako dobro treba igrati basket?
Kao Budućnost?

Elem ne moraš dva puta biti prvak Europe. Dovoljno je samo jednom.  :!:

David

• 4
  • 3
Gurevic u Zagrebu?
« Reply #21 on: 16-11-2004, 15:38:03 »
Quote from: "komi"

Draza je bio borac protiv komunizma i pobio je 100x vise Srba nego Hrvata, tako da ne vidim sta on toliko smeta Hrvatima.

ok dobro Hrvati su pederi uvijek se bune...ali šta ćemo kada bude Partizan dolazio u Sarajevo?
Ko je pobio tolike Bošnjake - muslimane u Bosni 1941 - 1945?
U Jasenovcu nisu bili to znamo...

najbolje mu je da ispravi tetovažu...doda još nekoliko crtica i napravi neku prihvatljiviju facu  :!:  :evil:  :!:

Ama, komi, sto rece JB:'draza je izmanipulisan.' (samo mi nije jasno od koga, te zasto?).
Nekome je, poput Bobana', 'borac protiv komunizma', a nekome je, dakle zrtvama njegovih 'borbi protiv komunista' (khm, drugih nacionalnosti, ali civilnih), bio krvnik... Ovisi, jelte, od ideoloskog i nacionalnog rakursa (iliti sve je relativno, pogotovo zateceno stanje poslije zadnjih ratova).

Inace, taj relativni apsurd, to @ebanje u zdrav mozak (ali podvuceno krvavo-crvenim) se produzava i ovom odlukom (jos jedne) zemlje koja jos uvijek ima ulice Mile Budaka, spomenike Juri&Bobanu itd. Mozda bi mu i oporostili Drazu (koji ljakse, osim nerelativnog idiotluka: tatoo, i to sa njim!) kad bi polozio cvijece na spomenike istih... Licno vjerujem da bi.
U mene u Bosni u dajdzinice u malog u bubregu kamen.

Black swan

• 4
  • 3
Gurevic u Zagrebu?
« Reply #22 on: 16-11-2004, 15:47:31 »
ukratko
Hrvatska ima dovoljno debila koji podižu spomenike jednom književniku i humanisti Mili Budaku
i bez sezonskih izletnika- budala koji mogu putem tetovaža povećati spiralu nasilja...

eric cartman

• 4
  • 3
Gurevic u Zagrebu?
« Reply #23 on: 16-11-2004, 16:22:33 »
Ljudi , do cega vam je.Vi sa muslicem iz   Sarajeva raspravljate o generalu Mihailovicu?

I u pravu je ,muslici imaju vise razloga biti kivni na otadzbinsku vojsku u DSR od  Hrvata zbog pokolja u istocnoj Bosni pod komandom Majora Djurisica , ali ako bi dublje isli u  razlog zasto se to desilo , shvatili bi da su sami na sebe to zlo nanjeli (ili jos bolje , njihovi bastovani su ih naguzili, kao i u nedavnom ratu)

iNCUBUs

• 4
  • 3
Gurevic u Zagrebu?
« Reply #24 on: 16-11-2004, 16:30:45 »
A vi ostali, kad već pominjete upravu partizana, setite se da je dugogodišnji predsednik bio general Franjo Tuđman.

e mojne i ti da potežeš to, to je najčešće bio "argument" raznoraznih pubertetlija, kada bi potrošili sve adute tipa Bari 1891 i slično...

Mislim to je isto kao kada bi zajebavali zvezdaše zbog obeležja koje nose ili zato što ih je osnovao Krcun.
Mike Lowery: Hey, isn't it low tide?
Marcus Burnett: Yes, I think it is.
Mike Lowery: Don't you have some relatives that you need to go pick up?

David

• 4
  • 3
Gurevic u Zagrebu?
« Reply #25 on: 16-11-2004, 16:31:34 »
Vi sa muslicem iz   Sarajeva raspravljate o generalu Mihailovicu?

Super ti je ovo, stvarno super - pravo humanis'cki&renesansno...
A (t)koja je taj Draza pak pa 'velicina', humanis'cko-renesansna, da se o njemu ne bi 'moglo' raspravljati?? Iz Sarajeva, Beograda, Zagreba, South Parka ili Malmöa??

johnson bronson

• 4
  • 3
Gurevic u Zagrebu?
« Reply #26 on: 16-11-2004, 16:58:29 »
Quote from: "iNCUBUs"
Mislim to je isto kao kada bi zajebavali zvezdaše zbog obeležja koje nose ili zato što ih je osnovao Krcun.

1. Ako misliš na zvezdu petokraku, ona se još uvek nalazi u srcu partizanovog grba.

2. Krcun je bio srbin.

3. Ja ne navijam za zvezdu.

Zvezda je murkanovski tim, a Partizan vojni, a kao i vojska, uvek je bio mek na panslavizam, opštenarodni tim i pozitivnu diskriminaciju u korist igrača albanskog porekla. pa ti vidi.

eric cartman

• 4
  • 3
Gurevic u Zagrebu?
« Reply #27 on: 16-11-2004, 17:24:50 »
Quote from: "David"

A (t)koja je taj Draza pak pa 'velicina', humanis'cko-renesansna, da se o njemu ne bi 'moglo' raspravljati?? Iz Sarajeva, Beograda, Zagreba, South Parka ili Malmöa??

Ja vec  rece , jedan od najvecih likova novije srpske istorije , veliki Srbin i patriota , ...to je njegova velicina u ocima 85% Srba .
Vec znamo sta OSTALI narodi i pod-narodi (hibridi) misle o njemu .Tu rasprave nema. .

daniel dravot

• 4
  • 2
Gurevic u Zagrebu?
« Reply #28 on: 16-11-2004, 17:28:48 »
neko ko napise ovo
Japanski filmovi su samo mali prolazni trend i uskoro ce dozivjeti sudbinu italijanskih t.j. nece ih nigdje biti osim u kolekcijama i srcima hard core ljubitelja horror-a.

i ovo
Ljudi , do cega vam je.Vi sa muslicem iz Sarajeva raspravljate o generalu Mihailovicu?

za samo jedan dan mora biti ili dinosaurus ili noj, i njegovi se postovi ne mogu uzimati za ozbiljno u bilo kakvoj diskusiji
samo totalni slepac ili neznalica sa nekim ultrabizarnim poimanjem horora

eric cartman

• 4
  • 3
Gurevic u Zagrebu?
« Reply #29 on: 16-11-2004, 17:32:15 »
Oba posta su napisana sa razlozima ,pogotovo prvi, idi ga opet procitaj , pa se javi .

Lurd

• 3
Gurevic u Zagrebu?
« Reply #30 on: 16-11-2004, 18:26:29 »
Rasprava koji je od dva režimska kluba režimskiji je nekako...nevalidna.

Davide, da li si ti u stanju da napišeš ijedan jedini post bez internih fazona, kvazi zezanja sa jezikom, tečno, jasno i držeći se teme?

ivandj

• 4
  • 2
Gurevic u Zagrebu?
« Reply #31 on: 16-11-2004, 18:39:58 »
Ljudi , do cega vam je.Vi sa muslicem iz   Sarajeva raspravljate o generalu Mihailovicu?  :x  :x  

E, oduvek sam obozavao takozvanu dijasporu koja uvek ima najbolje vidjenje svekolikog i vaskolikog srpstva sa bezbedne udaljenosti od nekoliko hiljada kilometara. Aman, zaman, stvarno...

Zbog takvih crno-belih gluposti i nesposobnosti da evaluiramo sopstvenu istoriju i dovodimo sebe u situaciju u kojoj smo. A Gurovic i njegov egzibicionizam bi bili OK da smo se mi sami dogovorili ko je bio Draza, ovako njegov tatoo spada iskljucivo u domen isprazne i besmislene ideologije koja zivi u '41-oj. To sto su Hrvati uradili je besmislica svoje vrste, i mislim da je Partizan odreagovao sasvim korektno i na mestu, bez gromopucatelnih poziva na linc i sl, kao sto bi ovde neki, vidim, rado docekali. Naravno, sve gledajuci iz neke udaljene zemlje, gde ih nista od toga ne dotice.

David

• 4
  • 3
Gurevic u Zagrebu?
« Reply #32 on: 16-11-2004, 18:40:38 »
Lurdu;

Ovo je, pored onog 'nerazumijevanja', ponajbolje - 'ijedan tekst'...
Ja mislim da sam ovim gore bio potpuno jasan, a, da ne bih poceo sa casovima crtanja, nadam se da ce se vec neko javiti da moje pisanje i reinterpretira na 'jednostavnijem' jeziku... Naravno, pored komijevog 'pokusaja'.

Lurd

• 3
Gurevic u Zagrebu?
« Reply #33 on: 16-11-2004, 18:44:24 »
Napisao sam "post" a ne "tekst". Svejedno, napredak je očigledan: bez apostrofa, bez seksualnih aluzija, zdrav cinizam, samo dva puta iskorišćene tri tačke.

Pohvalno i za sada sasvim zadovoljavajuće. Nastavi sa takvim radom.

David

• 4
  • 3
Gurevic u Zagrebu?
« Reply #34 on: 16-11-2004, 18:52:46 »
Hvala lijepo, te molim.
Jel' mogu da sad odem u WC (sa podignutim virtuelnim 'dva prsta'), u zamjenu za pisanje slijedeceg teksta... ovaj, posta... ovaj, teksta mog posta kao eventualni komentar na tvoj slijedeci post? Mislim, da ne trosimo vrijeme...

Lurd

• 3
Gurevic u Zagrebu?
« Reply #35 on: 16-11-2004, 19:01:41 »
Hvala lijepo, te molim.
Jel' mogu da sad odem u WC (sa podignutim virtuelnim 'dva prsta'), u zamjenu za pisanje slijedeceg teksta... ovaj, posta... ovaj, teksta mog posta kao eventualni komentar na tvoj slijedeci post? Mislim, da ne trosimo vrijeme...

Slobodno. I nemoj da žuriš.

milant

• 4
  • 2
Gurevic u Zagrebu?
« Reply #36 on: 16-11-2004, 20:05:08 »

Pa ajde sad ozbiljno, koliko cetnika je trazio Simon Vizental, a koliko ustasa. Koliko je od 750000 ljudi stradalih u Jasenovcu bilo drguih sem Srba, Jevreja i cigana? Ko je ucestvovao u borbama kod Staljingrada na hitlerovoj strani (od ovde umesanih naroda), a i tokom celog rata u SSSRu i bio po zlu cuven  - sto rece onaj hrvatski skijas Kostelic - spreman sam ko nemacki vojnik 41, pred napad na Rusiju.

Drazi se stavlja na teret nesaradnja sa partiaznima i ne napadanje nemaca (sto je bilo vise nego zdravorazumski u trenutku kada nemci streljaju 100 Srba za jednog nemackog vojnika, a partizani prave uzicku republiku, pa onda strada 300 djaka i 6000 ljudi u Kragujevcu za jedan dan).

David

• 4
  • 3
Gurevic u Zagrebu?
« Reply #37 on: 16-11-2004, 20:44:58 »
Quote from: "Lurd"

Davide, da li si ti u stanju da napišeš ijedan jedini post bez internih fazona, kvazi zezanja sa jezikom, tečno, jasno i držeći se teme?

Ponovo se ne, racunajuci i tekst ovog posta (uostalom, kao i svih dosadasnjih), ne drzis teme.

Lurd

• 3
Gurevic u Zagrebu?
« Reply #38 on: 16-11-2004, 21:30:32 »
Ponovo se ne, racunajuci i tekst ovog posta (uostalom, kao i svih dosadasnjih), ne drzis teme.

Aha, to mu dodje dvostruka negacija, dakle držim se teme. Ja te pohvalim, a ti opet krećeš sa egzibicijama.

Black swan

• 4
  • 3
Gurevic u Zagrebu?
« Reply #39 on: 17-11-2004, 10:56:37 »
Quote from: "daniel dravot"
neko ko napise ovo
Japanski filmovi su samo mali prolazni trend i uskoro ce dozivjeti sudbinu italijanskih t.j. nece ih nigdje biti osim u kolekcijama i srcima hard core ljubitelja horror-a.

i ovo
Ljudi , do cega vam je.Vi sa muslicem iz Sarajeva raspravljate o generalu Mihailovicu?

za samo jedan dan mora biti ili dinosaurus ili noj, i njegovi se postovi ne mogu uzimati za ozbiljno u bilo kakvoj diskusiji

sve mogu shvatiti čovjek ne voli talijane i japance... voli Dražu
ali ko je ovdje muslić  :shock:  :x

eno sprema mi se linčovanje na "muslimanskim" forumima zbog "antimuslimanskih" svjetonazora i stavova  :(  :cry:

i dalje mislim da se šalite  :lol:  svi redom

David

• 4
  • 3
Gurevic u Zagrebu?
« Reply #40 on: 17-11-2004, 14:34:15 »
OK, Lurde, mani se infantilne tautologije i lektorisanja, de sad malo o temi? Mislim, ako moze...

Komi,
nista cudno, tako inace i 'razgovaraju' poklonici lika&(ne)djela doticnog (khm) djenarala.

milant

• 4
  • 2
Gurevic u Zagrebu?
« Reply #41 on: 17-11-2004, 14:55:37 »
Komi,
nista cudno, tako inace i 'razgovaraju' poklonici lika&(ne)djela doticnog (khm) djenarala.

Nemoj da onog jackdenijelsa stavljas u isti kos sa mnom.
O njemu ne vredi trositi reci.

Ako hoces da raspravljas o bilo kom pokretu i licnostima iz bilo kog perioda srpske istorije, pricaj sa mnom.
Ja jesam postovalac djenerala, kao i svih ljudi koji su pokusavali da zastite srpski narod od zala koja su nastajala tokom vremena (komunizam, demokratija, fasizam).

David

• 4
  • 3
Gurevic u Zagrebu?
« Reply #42 on: 17-11-2004, 15:08:57 »
Quote from: "milant"

Nemoj da onog jackdenijelsa stavljas u isti kos sa mnom.
O njemu ne vredi trositi reci.

OK, onda - ne svi, nego vecina...

Ako hoces da raspravljas o bilo kom pokretu i licnostima iz bilo kog perioda srpske istorije, pricaj sa mnom.
Ja jesam postovalac djenerala, kao i svih ljudi koji su pokusavali da zastite srpski narod od zala koja su nastajala tokom vremena (komunizam, demokratija, fasizam).

Sasvim iskreno, nesto mi se o tom trenutno i ne raspravlja, jer sam svojedobno na toj temi, a po licnoj procjeni (kako drugacije?!), potrosio isuvise vremena, ali na nekim drugim forumima (bar sto se tice ove, net-forme diskutovanja; Boban je, recimo, upoznat sa tim forumima).

Ipak, jedno mi, u tvom zadnjem pisanju, nije jasno: od kad je to 'demokratija', u svoj svojoj apstraktnosti tog pojma - 'zlo'??
Zar fasizam ili komunizam nisu totalitarni antipodi demokratiji, njena negacija?

Ja bih prije, iako se aspekti istog mogu naci i u komunistickim sistemima i u fasizmu (potonjem je to, naprotiv, osnova), prije kao 'zlo', bilo kojeg drustva, naveo npr. - nacionalizam. Bas ono sto i cini esenciju bilo kojeg cetnickog pokreta od '41. do danas.

Dakle, sta ti vidis kao alternativu od strane tebe pomenutim 'zlima'?

Lurd

• 3
Gurevic u Zagrebu?
« Reply #43 on: 17-11-2004, 15:53:05 »
OK, Lurde, mani se infantilne tautologije i lektorisanja, de sad malo o temi? Mislim, ako moze...

Okej, ja praktično živim od košarke i debelo sam upoznat sa celom tom pričom, a stvari najobjektivnije moguće stoje ovako:

Sportski pravilnici svih liga i nadležnih institucija u sportu daju neotudjivo pravo da svaka ekipa nastupa u najjačem mogućem sastavu. Igrač može da nastupa za tim osim ako nije u pritvoru ili vojsci, što su slučajevi kada država zakonski može da spreči tim da igra u najjačem sastavu.

Sa druge strane, zakoni svake zemlje su u pravnim pitanjima "jači" od sportskih pravilnika, a svaka država ima diskreciono pravo da sama tumači šta za nju, u ovom slučaju, predstavlja fašistički simbol, i to joj ne može niko oduzeti.

Ako mene pitaš za lični stav, ja mislim da je to klasično jajarenje i izdrkavanje. Draguljub Mihailović nije bio fašista, niti išta slično, a ovaj potez hrvatskih vlasti izdejstvovali su mediji u Hrvatskoj. Ja mislim da je to užasno nesportski, a naročito nagadjanja da neće zbog tetovaže moći da igra u Grčkoj i Turskoj, što je očigledna laž, jer je igrač mnogo puta nastupao u obe zemlje od kada se istetovirao.

Ne želim da govorim o tome zašto se tako ponašaju u Hrvatskoj, ali znam da je ovo bio poslednji put i da će sledeći put Gurović poći na utakmicu i da će se vratiti ceo tim ako njega vrate.

Ako nešto znači nekome, upoznao sam Milana i on jeste malo na svoju ruku, ali je jako dobar i dobronameran momak, a znam da je tetovažu stavio iz ličnih razloga.

Ništa više, ništa manje.

Hajde sad ti, ali imaj u vidu da te ovde ljudi ne znaju sa drugih foruma i da ne razumeju interne fazone i jezičke egzibicije.

milant

• 4
  • 2
Gurevic u Zagrebu?
« Reply #44 on: 17-11-2004, 16:13:47 »

Ipak, jedno mi u, tvom zadnjem pisanju, nije jasno: od kad je to 'demokratija', u svoj svojoj apstraktnosti tog pojma - 'zlo'??
Zar fasizam ili komunizam nisu totalitarni antipodi demokratiji, njena negacija?

Ja bih prije, iako se aspekti istog mogu naci i u komunistickim sistemima i u fasizmu (potonjem je to, naprotiv, osnova), prije kao 'zlo', bilo kojeg drustva, naveo npr. - nacionalizam. Bas ono sto i cini esenciju bilo kojeg cetnickog pokreta od '41. do danas.

Dakle, sta ti vidis kao alternativu od strane tebe pomenutim 'zlima'?

Nije oduvek. Znaci ono sto je demokratija u atinskom polisu, sto se i danas uzima kao definicija, je potpuno razlicito od ove nakaradne manifestacije neoliberalnog kapitalizma kao drustvenog (ne ekonomskog) uredjenja.
Nista ova danasnja demokratija nje razlicita, od komunizma i fasizma, po svojim posledicama, sem sto se drugacije deklarise, i daje sire okvire za formiranje drustvene slike, kao pravednijeg drustva. Daje otvoren prostor za opravadnje svake odluke kao drustvene volje, koje sprovodi manjina, koja sa svoje strane nema nikakvu odgovornost za svoje postupke.

Nacionalizam je tekovina civilizacije. Naravano nacionalizam kada doje u spregu sa necim kao sto je fasizam, komunizam ili neoliberalizam (demokratija), daja katastrofalne posledice. Medjutim, sam za sebe pokazuje razlicitost naroda i upravo na tim razlikama se javljaju neka vazna dostignuca (arapski brojevi recimo). Dakle, treba razluciti noacionalizam i nacionalizam u sluzbi male grupe exploatatora (komunista, fasista, demokrata).

I naravno najvaznije, sta je alternativa?
Tesko da danasnjem coveku to moze tek tako da se predstavi, ili da se valjano obrazlozi. Prvo uvesti stabilnu vlast, koja ce narodu - naciji biti nesto oko cega se okupljaju. Znaci, ne svake 4 godine, neko novi da izmislja dugorocne ciljeve. Sad, mnogi bi se pobunili kad bi rekao da to bude kralj, ali ne mora nuzno vec nesto sto je jedinstveno (kao amerikancima Amerika, britancima kraljica i sl.). Ostatak moze da ostane (drzavna uprava koja se menja, ali mora da radi prema zajednickom cilju).
Drugo posvetiti se mladjim narastajima i vaspitanju, kroz skolu, i druge oblike angazovanja, a ne kroz televiziju i usadtiti im neke moralne principe, kao sto je covekoljublje, iskrenost, pa onda nece biti toliko onih losih stvai koje proizilaze iz nedostatka.

eric cartman

• 4
  • 3
Gurevic u Zagrebu?
« Reply #45 on: 17-11-2004, 16:35:16 »
Sve je kriv hrvatski kopleks .
Toliko im je mrznja u kostima prema nama ,da ce uciniti sve da nas povrede, srozaju , itd.. sve zbog osjecanja nize vrijednosti.Sjecate se kad je CZ postala sampion svijeta a to objavljeno na kraju sprotske rubrike HTV.Ne shvatam zasto nas tjeraju tu tu ligu kad Srbija moze sama da sastavi priblizno  jaku ligu.Svaki tim iz YUBA moze da pobjedi bilo koji tim iz GYL.Osim toga tako se takmice timovi poput Bosne ,Zagreba , Zadra , Sirokog Brijega, Slobodne dalmacije koji su po kvalitetu daleko ispod osrednjih srpskih timova.

Komi , sto se tebe tice , nisam te ja nazvao "muslicem " da te uvrijedim nego od milja. Ja tako volim zvati Bosnjake .Da sam te mislio uvrijediti znas koje bi rijeci koristio.Izvini ako si se nasao uvrijeden.
Samo , sa tobom ne treba da se raspravlja o G. Mihaliovicu, znas razloge.

I sto se tice cetnika koji su ubijali Srbe , neko je to pomenuo , ne znam zasto je to cudno. Srbi mogu biti smradovi nevidjeni , podmukli , podli , lazljivi , zlobni , kurve, prodane duse , itd... pogledajte samo ovaj mali forum i uvidjcete kakvih nas sve ima...e takvi nekad su spremni da izdaju drzavu i naciju ...i takvima se znalo sta ih slijedi...

Lurd

• 3
Gurevic u Zagrebu?
« Reply #46 on: 17-11-2004, 17:20:36 »
Koji je to tim Slobodna Dalmacija?

Mislim, jack, ti stvarno umeš da razgališ čoveka!

Slobodna Dalmacija - je l' igra protiv Dnevnog avaza, a u sledećem kolu protiv Večernjih novosti?

Ghoul

• 4
  • 3
    • The Cult of Ghoul
Gurevic u Zagrebu?
« Reply #47 on: 17-11-2004, 19:21:16 »
I sto se tice cetnika koji su ubijali Srbe , neko je to pomenuo , ne znam zasto je to cudno. Srbi mogu biti smradovi nevidjeni , podmukli , podli , lazljivi , zlobni , kurve, prodane duse , itd... pogledajte samo ovaj mali forum i uvidjcete kakvih nas sve ima...e takvi nekad su spremni da izdaju drzavu i naciju ...i takvima se znalo sta ih slijedi...

:x  :x  :x

ako su takve majmunčine poput tebe 'patriote' i nosioci 'serbstva', džeki, ja sam onda najzadrtiji izdajnik i prodana duša kojoj ćeš ikada poželeti da po kratkom postupku presudiš.
priznajem.
i ponosim se time.
ako si ti srbin, ja sam coca-cola kid.

zapravo, kad god se setim srpskih majmunčina koje sam video u Berkliju, pomislim – ako su nas ameri prema OVIMA cenili, MALO su nas bombardovali!

eric cartman

• 4
  • 3
Gurevic u Zagrebu?
« Reply #48 on: 18-11-2004, 01:42:27 »
Quote from: "Ghoul"

ako su takve majmunčine poput tebe 'patriote' i nosioci 'serbstva', džeki, ja sam onda najzadrtiji izdajnik i prodana duša kojoj ćeš ikada poželeti da po kratkom postupku presudiš.
priznajem.
i ponosim se time.
ako si ti srbin, ja sam coca-cola kid.

zapravo, kad god se setim srpskih majmunčina koje sam video u Berkliju, pomislim – ako su nas ameri prema OVIMA cenili, MALO su nas bombardovali!

heheheh kako ga napalim k'o malog majmuna na bananu..hehehehe

Ghoul

• 4
  • 3
    • The Cult of Ghoul
Gurevic u Zagrebu?
« Reply #49 on: 18-11-2004, 02:32:57 »
DAMN!
he fools me every time! :x

taman kad se zajebem i pomislim da je napokon kazao glupost u koju stvarno veruje, a ono ispadne da je to samo lukavi, suptilni mamac ne bi li izmamio reakciju (od nekoga koga se zarekao da ignoriše)! :cry:

baš sam paljevina! :x