DRUGA STRANA SVETA (prostor za potpuno ne-SF&F teme) > SPORT, NAVIJAČI, KLADIONICE...

Malo o sportu Joga

(1/6) > >>

...:
Hm, vezbao sam jogu oko 10 meseci i sad preko leta sam probao da samostalno radim neke vezbe koje su mi tesko isle, i bez nadzora instruktora sam stigao skoro do povrede.

Da li je pametno vezbati bez nadzora?

Koliko su generalno joga asane bezbedne?

Da li je pametnije otici na Tai Chi, nije mi cilj Indija i prosvetljenje vec to  da radim nesto zdravlja radi? Nije mi san snova da mogu da stavim nogu iza glave ili odradim stoj na rukama.

Meho Krljic:
Damn... a ja mislio da svaki muškarac radi jogu iz jednog jedinog očiglednog razloga...

Cornelius:
Plivaj, veslaj, trci...

angel011:
Vežbala sam jogu nekoliko godina, sa prekidima. Dugo nisam išla na jogu, ali i dalje osećam neke povoljne efekte.

U principu, asane su bezbedne, može da se vežba i bez instruktora, samo pazi da ne tražiš od sebe previše. Za početnika (što posle 10 meseci ne bi trebalo da budeš) nije neobično da dan nakon časa joge dobije upalu mišića, i to tamo gde nije ni znao da ima mišiće, ali u toku samih vežbi ne treba ništa da te boli.

Ne pokušavaj da pređeš granice onog što ti telo govori da možeš da izvedeš, i trebalo bi da bude u redu.

Bab Jaga:
Yoga nije sport nego način života.

Navigation

[0] Message Index

[#] Next page

Go to full version